Некоторые вопросы Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 12 сентября 2002 года N 995. Утратило силу - постановлениями Правительства РК от 28 октября 2004 г. N 1111 (P041111); от 24 ноября 2004 г. N 1232 (P041232)
В целях реализации Указа  Президента Республики Казахстан от 28 августа 2002 года N 931 "О мерах по дальнейшему совершенствованию системы государственного управления Республики Казахстан" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Образовать Аэрокосмический комитет Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан.
2. Утвердить прилагаемые:
1) Положение об Аэрокосмическом комитете Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан;
2) изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан.
3. Признать утратившими силу некоторые решения Правительства Республики Казахстан согласно приложению.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждено
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 12 сентября 2002 года N 995
Положение
об Аэрокосмическом комитете
Министерства транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
1. Общие положения
1. Аэрокосмический комитет Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее - Комитет) является ведомством в пределах компетенции Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан, осуществляющим специальные исполнительные и контрольно-надзорные функции, а также руководство сферой аэрокосмической деятельности.
2. Комитет осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией  и законами Республики Казахстан, актами Президента, Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Комитет является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет счета в банках, печать с изображением Государственного герба Республики Казахстан, другие печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца.
Комитет вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени. Комитет имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если он уполномочен на это в соответствии с законодательством.
4. Лимит штатной численности Комитета утверждается Правительством Республики Казахстан.
5. Юридический адрес Комитета: 480004, город Алматы, улица Фурманова, 50.
6. Полное наименование Комитета - государственное учреждение "Аэрокосмический комитет Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан".

Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникациялар министрлiгiнiң кейбiр мәселелерi
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2002 жылғы 12 қыркүйек N 995. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2004.10.28. N 1111, 2004.11.24. N 1232 қаулыларымен.
Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының мемлекеттiк басқару жүйесiн одан әрi жетiлдiру жөнiндегi шаралар туралы" 2002 жылғы 28 тамыздағы N 931  Жарлығын  iске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникациялар министрлiгiнiң Аэроғарыш комитетi құрылсын.
2. Қоса беріліп отырған:
1) Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникациялар министрлiгiнiң Аэроғарыш комитетi туралы ереже;
2) Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне енгiзiлетiн өзгерiстер мен толықтырулар бекiтiлсiн.
3. Қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiнiң күшi жойылды деп танылсын.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнің
2002 жылғы 12 қыркүйектегі
N 995 қаулысымен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникациялар
министрлiгінiң Аэроғарыш комитетi туралы ереже
1. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникациялар министрлігінің Аэроғарыш комитетi (бұдан әрi - Комитет) Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникациялар министрлiгiнің құзыретi шегiнде арнайы атқару және бақылау-қадағалау функцияларын, сондай-ақ аэроғарыш қызметi саласын басқаруды жүзеге асыратын ведомство болып табылады.
2. Комитет өз қызметiн Қазақстан Республикасының  Конституциясы  мен заңдарына, Қазақстан Республикасы Президентiнің, Үкiметінің кесімдерiне, өзге де нормативтiк құқықтық кесімдерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Комитет мемлекеттiк мекеменiң ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, оның банктерде шоттары, Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк елтаңбасы бейнеленген мөрi, өзінің атауы мемлекеттiк тілде жазылған басқа да мөрлерi мен мөртабандары, белгiленген үлгідегi бланкілерi болады.
Комитет өз атынан азаматтық-құқықтық қатынастарға түседi. Егер оған заңнамаға сәйкес уәкiлеттiк берiлген болса, Комитеттің мемлекет атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарабы болуға құқығы бар.
4. Комитеттің штат санының лимитiн Қазақстан Республикасының Үкiметi бекiтедi.
5. Комитеттің заңды мекен-жайы: 480004, Алматы қаласы, Фурманов көшесi, 50.
6. Комитеттiң толық атауы - "Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникациялар министрлігiнiң Аэроғарыш комитетi" мемлекеттiк мекемесi.

7. Настоящее Положение является учредительным документом Комитета.
8. Финансирование деятельности Комитета осуществляется за счет республиканского бюджета.
Комитету запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся его функциями.
Если Комитету законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход республиканского бюджета.
2. Основные задачи, функции и права
9. Основными задачами Комитета являются:
1) участие в разработке и реализации государственной политики в сфере аэрокосмической деятельности;
2) разработка планов и прогнозов развития космического комплекса Республики Казахстан и рынка аэрокосмической продукции и услуг на краткосрочный, среднесрочный период;
3) участие в разработке и реализации мероприятий по сохранению и развитию аэрокосмической инфраструктуры Республики Казахстан;
4) участие в разработке и обеспечении реализации основных направлений научно-технического и технологического развития Республики Казахстан в сфере аэрокосмической деятельности;
5) организация подготовки космонавтов, подготовки и переподготовки кадров в сфере аэрокосмической деятельности.
10. Комитет в установленном законодательством порядке осуществляет следующие функции:
1) участвует в формировании и реализации государственной политики Республики Казахстан в аэрокосмической сфере, в том числе по вопросам, связанным с участием Казахстана в деятельности соответствующих международных организаций и институтов;
2) вносит предложения по привлечению в аэрокосмическую сферу иностранных кредитов и инвестиций и их использованию;
3) анализирует состояние и прогнозирует развитие аэрокосмической инфраструктуры в Республике Казахстан и мировые тенденции развития аэрокосмической техники и технологий;
4) организует координацию деятельности государственных органов Республики Казахстан по исполнению Договора аренды комплекса "Байконур", международных соглашений и договоров Республики Казахстан в сфере аэрокосмической деятельности;
5) осуществляет контроль за исполнением условий Договора аренды комплекса "Байконур" и дополнительных соглашений к нему, в пределах своей компетенции решает организационные и иные хозяйственные вопросы комплекса "Байконур";
6) разрабатывает и реализует концепции и программы развития космического комплекса Республики Казахстан, проекты по исследованию и использованию космического пространства;
7) анализирует и обобщает практику применения законодательства в сфере аэрокосмической деятельности, разрабатывает предложения по его совершенствованию, участвует в подготовке проектов законодательных и иных нормативных правовых актов в сфере аэрокосмической деятельности;

7. Осы Ереже Комитеттің құрылтай құжаты болып табылады.
8. Комитеттің қызметiн қаржыландыру республикалық бюджет есебiнен жүзеге асырылады.
Комитетке оның функциялары болып табылатын мiндеттердi орындау мәнінде кәсіпкерлiк субъектiлерiмен шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер Комитетке кiрiс әкелетiн қызметтi жүзеге асыруға заңнамалық кесімдермен құқық берiлсе, мұндай қызметтен алынған кiрiс республикалық бюджеттiң кiрiсiне жiберiледi.
2. Негізгі мiндеттерi, функциялары және құқықтары
9. Комитеттiң негiзгi мiндеттерi:
1) аэроғарыш қызметi саласында мемлекеттiк саясатты әзiрлеуге және iске асыруға қатысу;
2) Қазақстан Республикасының ғарыш кешенiн және аэроғарыштық өнiмдер мен қызметтер көрсетудiң рыногын дамытудың қысқа мерзімдi, орта мерзімдi кезеңге арналған жоспарлары мен болжамдарын әзiрлеу;
3) Қазақстан Республикасының аэроғарыштық инфрақұрылымын сақтау және дамыту жөніндегi iс-шараларды әзiрлеуге және iске асыруға қатысу;
4) аэроғарыш қызметi саласында Қазақстан Республикасының ғылыми-техникалық және технологиялық дамуының негiзгi бағыттарын әзiрлеуге қатысу және iске асырылуын қамтамасыз ету;
5) ғарышкерлер даярлауды, аэроғарыш қызметi саласында кадрлар даярлауды және қайта даярлауды ұйымдастыру болып табылады.
10. Комитет заңнамада белгіленген тәртiппен мынадай функцияларды жүзеге асырады:
1) аэроғарыш саласында, оның iшiнде Қазақстанның тиiстi халықаралық ұйымдар мен институттардың қызметiне қатысуына байланысты мәселелер бойынша Қазақстан Республикасының мемлекеттiк саясатын қалыптастыруға және iске асыруға қатысады;
2) аэроғарыш саласына шетелдiк кредиттер мен инвестицияларды тарту және оларды пайдалану жөнiнде ұсыныстар енгiзедi;
3) Қазақстан Республикасындағы аэроғарыштық инфрақұрылымның жай-күйiн және аэроғарыш техникасы мен технологияларының әлемдiк үрдiстерiн талдайды және дамуын болжайды;
4) "Байқоңыр" кешенiн жалға беру шартын, Қазақстан Республикасының аэроғарыш қызметi саласындағы халықаралық келiсiмдерi мен шарттарын орындау жөнiнде Қазақстан Республикасы мемлекеттiк органдарының қызметiн үйлестiрудi ұйымдастырады;
5) "Байқоңыр" кешенiн жалға беру шартының және оған қосымша Келiсімдер қағидаларының орындалуын бақылауды жүзеге асырады, өзiнің құзыретi шегінде "Байқоңыр" кешенiнің ұйымдастыру және өзге де шаруашылық мәселелерiн шешедi;
6) Қазақстан Республикасының ғарыш кешенiн дамытудың тұжырымдамалары мен бағдарламаларын, ғарыштық кеңiстiктi зерттеу және пайдалану жөніндегi жобаларды әзiрлеудi және iске асырады;
7) аэроғарыш қызметi саласында заңнаманың қолданылу тәжiрибесiн талдайды және қорытындылайды, оны жетiлдiру жөнiнде ұсыныстар әзiрлейдi, аэроғарыш қызметi саласындағы заңнамалық және өзге де нормативтік құқықтық кесімдердің жобаларын дайындауға қатысады;

8) участвует в подготовке и экспертизе проектов международных договоров в сфере аэрокосмической деятельности;
9) участвует в разработке и реализации мероприятий по обеспечению экологической безопасности в сфере аэрокосмической деятельности;
10) в пределах своей компетенции представляет интересы государства в органах управления организаций с участием государства, работающих в сфере аэрокосмической деятельности;
11) осуществляет анализ деятельности юридических лиц, работающих в сфере аэрокосмической деятельности;
12) осуществляет в пределах своей компетенции лицензирование деятельности по использованию космического пространства;
13) организует и координирует подготовку космонавтов, подготовку и переподготовку кадров в сфере аэрокосмической деятельности;
14) осуществляет иные функции, возложенные на него законодательством Республики Казахстан.
11. Для реализации основных задач и осуществления своих функций Комитет имеет право в установленном законодательством порядке и в пределах своей компетенции:
1) принимать нормативные правовые акты;
2) осуществлять контроль условий эксплуатации и сохранности объектов комплекса "Байконур", в том числе арендуемых Российской Федерацией;
3) запрашивать и получать информацию от государственных органов, иных организаций, должностных лиц и граждан;
4) вносить предложения по созданию, реорганизации и ликвидации государственных предприятий и иных организаций;
5) осуществлять в отношении республиканских государственных предприятий, находящихся в его ведении, функции органа государственного управления;
6) проводить переговоры и вносить предложения о заключении договоров с государственными органами зарубежных стран, международными организациями и иностранными юридическими лицами;
7) привлекать к работе специалистов других государственных органов, а также ведущих ученых и специалистов, в том числе зарубежных;
8) осуществлять иные права, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
3. Имущество
12. Комитет имеет на праве оперативного управления обособленное имущество.
Имущество Комитета формируется за счет имущества, переданного ему государством, стоимость которого отражается в балансе государственного органа.
13. Имущество, закрепленное за Комитетом, относится к республиканской собственности.
14. Комитет не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом.
Комитету может быть предоставлено право распоряжения имуществом в случаях и пределах, установленных законодательством.
4. Организация деятельности

8) аэроғарыш қызметi саласындағы халықаралық шарттардың жобаларын дайындауға және сараптауға қатысады;
9) аэроғарыш қызметi саласында экологиялық қауiпсiздiктi қамтамасыз ету жөніндегi iс-шараларды әзiрлеуге және iске асыруға қатысады;
10) аэроғарыш қызметi саласында жұмыс iстейтiн мемлекеттің қатысуы бар ұйымдардың басқару органдарында өз құзыретiнiң шегiнде мемлекет мүдделерiн білдiредi;
11) аэроғарыш қызметi саласында жұмыс iстейтiн заңды тұлғалардың қызметiне талдауды жүзеге асырады;
12) өз құзыретiнің шегiнде ғарыш кеңiстiгiн пайдалану жөнiндегi қызметтi лицензиялауды жүзеге асырады;
13) ғарышкерлер даярлауды, аэроғарыш саласында мамандар даярлауды және қайта даярлауды ұйымдастырады және үйлестiредi;
14) өзiне Қазақстан Республикасының заңнамасымен жүктелген өзге де функцияларды жүзеге асырады.
11. Комитет негiзгi мiндеттерi мен функцияларын жүзеге асыру үшiн заңнамада белгiленген тәртіппен және өз құзыретi шегiнде:
1) нормативтiк құқықтық кесiмдер қабылдауға;
2) "Байқоңыр" кешенінің, оның iшiнде Ресей Федерациясы жалға алған объектілердің пайдаланылу жағдайлары мен сақталуын бақылауды жүзеге асыруға;
3) мемлекеттiк органдардан, өзге де ұйымдардан, лауазымды тұлғалардан және азаматтардан ақпаратты сұрауға және алуға;
4) мемлекеттiк кәсіпорындарды және өзге де ұйымдарды құру, қайта ұйымдастыру және тарату жөнінде ұсыныстар енгiзуге;
5) өзiнің қарауындағы республикалық мемлекеттiк кәсiпорындарға қатысты мемлекеттiк басқару органының функцияларын жүзеге асыруға;
6) шет елдердiң мемлекеттiк органдарымен, халықаралық ұйымдармен және шетелдiк заңды тұлғалармен келiссөздер жүргiзуге және шарттар жасасу туралы ұсыныстар енгiзуге;
7) басқа мемлекеттiк органдардың мамандарын, сондай-ақ жетекшi ғалымдар мен мамандарды, оның iшiнде шетелдiк ғалымдар мен мамандарды жұмысқа тартуға;
8) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген өзге де құқықтарды жүзеге асыруға құқылы.
3. Мүлкi
12. Комитеттің жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкi болады.
Комитеттің мүлкi құны мемлекеттiк органның теңгерімінде көрсетiлетін, мемлекет оған берген мүлiктің есебiнен қалыптастырылады.
13. Комитетке бекiтiлген мүлiк республикалық меншiкке жатады.
14. Комитеттің өзiне бекiтiлген мүлiктi өз бетiмен иелiктен шығаруға немесе өзге тәсілмен билiк етуге құқығы жоқ.
Комитетке заңнамада белгiленген жағдайларда және шекте мүлiкке билiк ету құқығы берiлуi мүмкiн.
4. Қызметiн ұйымдастыру

15. Комитет возглавляет Председатель, назначаемый на должность и освобождаемый от должности Правительством Республики Казахстан по представлению Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан.
Председатель имеет трех заместителей, назначаемых на должности и освобождаемых от должностей Министром транспорта и коммуникаций Республики Казахстан по представлению Председателя.
16. Председатель Комитета организует и руководит работой Комитета, несет персональную ответственность за выполнение возложенных на Комитет задач и осуществление им своих функций.
17. В этих целях Председатель Комитета:
1) определяет обязанности и полномочия своих заместителей и руководителей структурных подразделений Комитета;
2) по согласованию с Министром транспорта и коммуникаций Республики Казахстан утверждает структуру и штатное расписание Комитета в пределах лимита штатной численности, утвержденного Правительством Республики Казахстан;
3) в соответствии с законодательством назначает на должности и освобождает от должностей работников Комитета;
4) в установленном законодательном порядке поощряет, а также налагает дисциплинарные взыскания на сотрудников Комитета;
5) подписывает приказы Комитета;
6) утверждает положения о структурных подразделениях Комитета и в случаях, установленных законодательством, уставы подведомственных организаций;
7) представляет Комитет в государственных органах и иных организациях в соответствии с действующим законодательством;
8) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством.
5. Реорганизация и ликвидация
18. Реорганизация и ликвидация Комитета осуществляется в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 12 сентября 2002 года N 995
Изменения и дополнения, которые вносятся
в некоторые решения Правительства
Республики Казахстан
1. В постановление  Правительства Республики Казахстан от 25 июня 1996 года N 790 "О Перечне республиканских государственных предприятий" (САПП Республики Казахстан, 1996 г., N 29, ст. 256):
в Перечне республиканских государственных предприятий, утвержденном указанным постановлением:
раздел "Аэрокосмический комитет Министерства энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан" и строку, порядковый номер 106а-3, исключить;
раздел "Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан" дополнить подразделом и строкой, порядковый номер 72, следующего содержания:
"Аэрокосмический комитет Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
72  Республиканское государственное
предприятие "Инфракос"
(на праве хозяйственного ведения)       город Байконыр;".

15. Комитеттi Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрiнің ұсынуы бойынша Қазақстан Республикасының Үкiметi қызметке тағайындайтын және қызметтен босататын төраға басқарады.
Төрағаның оның ұсынуы бойынша Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрi қызметке тағайындайтын және қызметтен босататын үш орынбасары болады.
16. Комитет төрағасы Комитеттің жұмысын ұйымдастырады және басшылық етедi, Комитетке жүктелген міндеттердің орындалуы және оның өз функцияларын жүзеге асыруы үшiн жеке жауаптылықта болады.
17. Осы мақсатта Комитеттің төрағасы:
1) өзінiң орынбасарларының және Комитеттің құрылымдық бөлiмшелерi жетекшiлерінің міндеттерi мен өкілеттiктерiн айқындайды;
2) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникациялар министрiнiң келiсiмi бойынша Қазақстан Республикасының Yкiметi бекiткен штат санының лимитi шегiнде Комитеттiң құрылымын және штат кестесiн бекiтедi;
3) заңнамаға сәйкес Комитеттің қызметкерлерiн қызметке тағайындайды және қызметтен босатады;
4) заңнамада белгіленген тәртiппен Комитеттің қызметкерлерiн көтермелейдi, сондай-ақ тәртiптiк жаза қолданады;
5) Комитеттің бұйрықтарына қол қояды;
6) Комитеттiң құрылымдық бөлiмшелерi туралы ережелердi және заңнамада белгiленген жағдайларда ведомстволық бағыныстағы ұйымдардың жарғыларын бекiтедi;
7) қолданылып жүрген заңнамаға сәйкес Комитеттi мемлекеттiк органдар мен өзге де ұйымдарда білдiредi;
8) заңнамаға сәйкес өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
5. Қайта ұйымдастыру және тарату
18. Комитеттi қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнің
2002 жылғы 12 қыркүйектегі
N 995 қаулысымен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасы Yкіметiнiң кейбiр шешiмдерiне
енгiзiлетiн өзгерiстер мен толықтырулар
1. "Республикалық мемлекеттік кәсiпорындардың тiзбесi туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметінің 1996 жылғы 25 маусымдағы N 790  қаулысына  (Қазақстан Республикасының ПYКЖ-ы, 1996 ж., N 29, 256-құжат):
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Республикалық мемлекеттiк кәсiпорындардың тiзбесінде:
"Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігiнің Аэроғарыш комитетi" бөлiмi және реттiк нөмiрi 106а-3-жол алынып тасталсын;
"Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгi" бөлiмі мынадай мазмұндағы кiшi бөлiммен және реттiк нөмiрi 72-жолмен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникациялар министрлігінің Аэроғарыш комитетi
72   "Инфракос" республикалық
мемлекеттiк кәсiпорны
(шаруашылық жүргiзу
құқығында)                               Байқоңыр қаласы;".

2. В постановление  Правительства Республики Казахстан от 20 ноября 1999 года N 1756 "Вопросы Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., N 51, ст. 506):
в Положении о Министерстве транспорта и коммуникаций Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
абзац второй пункта 1 дополнить словами "Аэрокосмический комитет";
пункт 10 дополнить подпунктом 9) следующего содержания:
"9) участие в разработке и реализации государственной политики в области космической деятельности.";
пункт 11 дополнить подпунктами 13-3) и 13-4) следующего содержания:
"13-3) проводит единую государственную политику в области аэрокосмической деятельности;
13-4) координирует разработку и реализацию мероприятий по эффективному использованию объектов космодрома "Байконур";".
3.  (Пункт 3 утратил силу - постановлением  Правительства Республики Казахстан от 1 апреля 2003 года N 314).
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 сентября 2002 года N 995
Перечень
утративших силу некоторых решений
Правительства Республики Казахстан
1. Постановление  Правительства Республики Казахстан от 11 августа 1999 года N 1131 "Вопросы Аэрокосмического комитета Министерства энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., N 40, ст. 353).
2. Постановление  Правительства Республики Казахстан от 10 сентября 1999 года N 1358 "О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 11 августа 1999 года N 1131" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., N 46, ст. 421).
3. Постановление  Правительства Республики Казахстан от 26 мая 2000 года N 798 "О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 11 августа 1999 года N 1131" (САПП Республики Казахстан, 2000 г., N 24, ст. 281).
4. Пункт 2 изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением  Правительства Республики Казахстан, от 25 января 2001 года N 133 "Вопросы Министерства энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2001 г., N 3, ст. 37).

2. "Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникациялар министрлігінің мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Yкiметiнің 1999 жылғы 20 қарашадағы N 1756  қаулысына  (Қазақстан Республикасының ПYКЖ-ы, 1999 ж., N 51, 506-құжат):
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгi туралы ережеде:
1-тармақтың екiншi абзацы "Аэроғарыш комитетi" деген сөздермен толықтырылсын;
10-тармақ мынадай мазмұндағы 9) тармақшамен толықтырылсын:
"9) ғарыш қызметi саласындағы мемлекеттiк саясатты әзiрлеуге және iске асыруға қатысу.";
11-тармақ мынадай мазмұндағы 13-3) және 13-4) тармақшалармен толықтырылсын:
"13-3) аэроғарыш қызметi саласында бiрыңғай мемлекеттiк саясатты жүргiзедi;
13-4) "Байқоңыр" ғарыш айлағы объектiлерiн тиiмдi пайдалану жөніндегi iс-шараларды әзiрлеу мен iске асыруды үйлестiредi;".
3. <*>
Ескерту. 3-тармақтың күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2003.04.01. N 314   қаулысымен
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнің
2002 жылғы 12 қыркүйектегі
N 995 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң күші жойылған
кейбiр шешiмдерiнiң тiзбесi
1. "Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгiнiң Аэроғарыш комитетiнiң мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 11 тамыздағы N 1131  қаулысы  (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 1999 ж., N 40, 353-құжат).
2. "Қазақстан Республикасы Үкiметінің 1999 жылғы 11 тамыздағы N 1131 қаулысына өзгерiстер енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметінің 1999 жылғы 10 қыркүйектегi N 1358  қаулысы  (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 1999 ж., N 46, 421-құжат).
3. "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 11 тамыздағы N 1131 қаулысына өзгерiстер енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметінің 2000 жылғы 26 мамырдағы N 798  қаулысы  (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2000 ж., N 24, 281-құжат).
4. "Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгiнің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 25 қаңтардағы N 133  қаулысымен  (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2001 ж., N 3, 37-құжат) бекiтiлген Қазақстан Республикасы Үкiметiнің кейбiр шешiмдерiне енгiзiлетiн өзгерiстер мен толықтырулардың 2-тармағы.