О реорганизации Республиканского государственного предприятия Международный аэропорт Астана" Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 27 сентября 2002 года № 1062.
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Реорганизовать Республиканское государственное предприятие "Международный аэропорт Астана" Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан путем преобразования его в закрытое акционерное общество "Международный аэропорт Астана" (далее - Общество) со стопроцентным участием государства в уставном капитале.
2. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке:
1) утвердить устав Общества;
2) обеспечить государственную регистрацию Общества;
3) после государственной регистрации Общества передать права владения и пользования государственным пакетом акций Общества Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан;
4) принять иные меры, вытекающие из настоящего постановления.
3. Утвердить прилагаемые изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан.
4. Настоящее постановление вступает в силу с 1 января 2003 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 27 сентября 2002 года N 1062
Изменения и дополнения, которые вносятся
в некоторые решения Правительства Республики Казахстан
1. Утратил силу постановлением Правительства РК от 05.08.2013 № 796.
2. В постановление Правительства Республики Казахстан от 12 апреля 1999 года N 405 "О видах государственной собственности на государственные пакеты акций и государственные доли участия в организациях" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., N 13, ст. 124):
Перечень акционерных обществ и хозяйственных товариществ, государственные пакеты акций и доли которых отнесены к республиканской собственности:
раздел "г. Астана" дополнить строкой, порядковый номер 21-30, следующего содержания:
"21-30 ЗАО "Международный аэропорт Астана".
3. В постановление Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1999 года N 659 "О передаче прав по владению и пользованию государственными пакетами акций и государственными долями в организациях, находящихся в государственной собственности":
в приложении к указанному постановлению:
раздел "Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан" дополнить строкой, порядковый номер 160-14, следующего содержания:
"160-14 ЗАО "Международный аэропорт Астана".

Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникациялар министрлігінiң "Астана халықаралық әуежайы" республикалық мемлекеттiк кәсiпорнын қайта ұйымдастыру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы. 2002 жылғы 27 қыркүйек N 1062
Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникациялар министрлiгiнің "Астана халықаралық әуежайы" республикалық мемлекеттiк кәсiпорны оны жарғылық капиталына мемлекет жүз пайыз қатысатын "Астана халықаралық әуежайы" жабық акционерлiк қоғамы (бұдан әрi - Қоғам) етiп қайта құру жолымен қайта ұйымдастырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттiк мүлік және жекешелендiру комитетi заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) Қоғамның жарғысын бекiтсiн;
2) Қоғамның мемлекеттiк тiркелуiн қамтамасыз етсiн;
3) Қоғам мемлекеттік тiркелгеннен кейiн Қоғам акцияларының мемлекеттiк пакетіне иелiк ету және пайдалану құқықтарын Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгiне берсін;
4) осы қаулыдан туындайтын өзге де шараларды қабылдасын.
3. Қоса берiлiп отырған Қазақстан Республикасы Үкiметінің кейбiр шешімдерiне енгiзiлетiн өзгерiстер мен толықтырулар бекiтiлсiн.
4. Осы қаулы 2003 жылғы 1 қаңтардан бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2002 жылғы 27 қыркүйектегi
N 1062 қаулысымен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасы Yкiметінің кейбiр шешімдерiне енгізілетін өзгерiстер мен толықтырулар
1. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 05.08.2013 № 796 қаулысымен.
2. "Акциялардың мемлекеттiк пакеттерiне мемлекеттiк меншiктiң түрлерi және ұйымдарға қатысудың мемлекеттiк үлестерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 12 сәуiрдегi N 405 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 1999 ж., N 13, 124-құжат):
Акцияларының мемлекеттiк пакеттерi мен үлестері республикалық меншiкке жатқызылған акционерлiк қоғамдар мен шаруашылық серіктестіктердің тiзбесінде:
"Астана қаласы" бөлiмi мынадай мазмұндағы реттік нөмiрi 21-30-жолмен толықтырылсын:
"21-30 "Астана халықаралық әуежайы" ЖАҚ".
3. "Республикалық меншiктегі ұйымдар акцияларының мемлекеттiк пакеттерi мен мемлекеттік үлестерiне иелік ету және пайдалану жөнiндегі құқықтарды беру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 27 мамырдағы N 659 қаулысына :
көрсетiлген қаулыға қосымшада:
"Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгiне" бөлiмi мынадай мазмұндағы реттiк нөмiрi 160-14-жолмен толықтырылсын:
"160-14 "Астана халықаралық әуежайы" ЖАҚ".

4. Утратил силу постановлением Правительства РК от 02.04.2015 № 173 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. Утратил силу постановлением Правительства РК от 17.07.2023 № 602.
6. В постановление Правительства Республики Казахстан от 22 августа 2001 года N 1098 "О некоторых вопросах акционерных обществ и республиканских государственных предприятий (национальных компаний)" (САПП Республики Казахстан, 2001 г., N 30, ст. 389):
1) в абзаце первом пункта 1 после слов "Эйр Казахстан" дополнить словами "Международный аэропорт Астана";
2) в пункте 2 слова "Международный аэропорт Астана" исключить.
7. В постановление Правительства Республики Казахстан от 29 июня 1998 года N 611 "О реализации проекта "Реконструкция международного аэропорта в городе Астане":
в пункте 3 слова "Республиканское государственное предприятие "Международный аэропорт Астана" заменить словами "Закрытое акционерное общество "Международный аэропорт Астана";
в пункте 4 слова "Республиканскому государственному предприятию "Международный аэропорт Астана" заменить словами "Закрытому акционерному обществу "Международный аэропорт Астана";
в пункте 5 слова "Республиканскому государственному предприятию "Международный аэропорт Астана" заменить словами "Закрытому акционерному обществу "Международный аэропорт Астана";
в абзаце третьем пункта 7 слова "Республиканским государственным предприятием "Международный аэропорт Астана" заменить словами "Закрытым акционерным обществом "Международный аэропорт Астана".

4. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 02.04.2015 № 173 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
5. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 17.07.2023 № 602 қаулысымен.
6. "Акционерлiк қоғамдар мен республикалық мемлекеттiк кәсiпорындардың (ұлттық компаниялардың) кейбiр мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2001 жылғы 22 тамыздағы N 1098 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2001 ж., N 30, 389-құжат):
1) 1-тармақтың бiрiншi абзацындағы "Эйр Қазақстан" деген сөздерден кейiн "Астана халықаралық әуежайы" деген сөздермен толықтырылсын;
2) 2-тармақтағы "Астана халықаралық әуежайы" деген сөздер алынып тасталсын.
7. "Астана қаласында халықаралық әуежайды қайта жаңарту" жобасын iске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1998 жылғы 29 маусымдағы N 611 қаулысына :
3-тармақта "Астана халықаралық әуежайы" республикалық мемлекеттiк кәсiпорны" деген сөздер "Астана халықаралық әуежайы" жабық акционерлiк қоғамы" деген сөздермен ауыстырылсын;
4-тармақта "Астана халықаралық әуежайы" республикалық мемлекеттiк кәсiпорнына" деген сөздер "Астана халықаралық әуежайы" жабық акционерлік қоғамына" деген сөздермен ауыстырылсын;
5-тармақта "Астана халықаралық әуежайы" республикалық мемлекеттік кәсіпорнына" деген сөздер "Астана халықаралық әуежайы" жабық акционерлік қоғамына" деген сөздермен ауыстырылсын;
7-тармақтың үшінші абзацында "Астана халықаралық әуежайы" республикалық мемлекеттiк кәсiпорынмен" деген сөздер "Астана халықаралық әуежайы" жабық акционерлiк қоғамымен" деген сөздермен ауыстырылсын.