О проекте Закона Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам судопроизводства"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 18 октября 2002 года N 1130. Проект Закона отозван из Мажилиса - постановлением Правительства РК от 22 января 2003 г. N 73
Правительство Республики Казахстан постановляет;
Внести на рассмотрение Мажилиса Парламента Республики
Казахстан проект Закона Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам судопроизводства".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Проект
Закон Республики Казахстан О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам судопроизводства
Статья 1. Внести изменения и дополнения в следующие
законодательные акты Республики Казахстан:
1. В Гражданский процессуальный кодекс Республики Казахстан от 13 июля 1999 года (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1999 г., N 18, ст. 644; 2000 г., N 3-4, ст. 66; N 10, ст. 244; 2001 г., N 8, ст. 52; N 15-16, ст. 239; N 21-22, ст. 281; N 24, ст. 338):
1) подпункт 1) части первой статьи 28 исключить;
2) статью 30 дополнить частью 1-1 следующего содержания:
"1-1. Специализированные межрайонные административные суды рассматривают дела об оспаривании постановлений органов
(должностных лиц), уполномоченных рассматривать дела об
административных правонарушениях";
3) в части первой статьи 275 после слов "опротестованы прокурором в" дополнить словами "специализированный межрайонный административный".
2. В Уголовно-процессуальный кодекс Республики Казахстан от 13 декабря 1997 года (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., N 23, ст. 335; 1998 г., N 23, ст. 416; 2000 г., N 3-4, ст. 66; N 6, ст. 141; 2001 г., N 8, ст. 53; N 15-16, ст. 239; N 17-18, ст. 245; N 21-22, ст. 281; 2002 г., N 4 ст. 32,33):
1) в части второй статьи 109 слово "районный" заменить словами "специализированный межрайонный административный";
2) в части первой статьи 110 слова "городской (районный)" заменить словами "специализированный межрайонный административный".
3. В Кодекс Республики Казахстан об административных правонарушениях от 30 января 2001 года (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2001 г., N 5-6, ст. 24; N 17-18, ст. 241;
N 21-22, ст. 281; 2002 г., N 4, ст. 33):
в части первой статьи 541 слова "районных и приравненных к ним" заменить словами "специализированных межрайонных административных".

"Қазақстан Республикасының кейбiр заң актiлерiне сот iсiн жүргiзу мәселелерi бойынша өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы. 2002 жылғы 18 қазан N 1130
Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
"Қазақстан Республикасының кейбiр заң актiлерiне сот iсiн жүргiзу мәселелерi бойынша өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы Қазақстан Республикасының Парламентi Мәжiлiсiнiң қарауына енгiзiлсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Жоба
Ескерту. Жоба Қазақстан Республикасының Парламенті Мәжілісінен қайтарып алынды - ҚР Үкіметінің 2003.01.22. N 73 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Заңы
Қазақстан Республикасының кейбір заң актілеріне сот iсiн
жүргiзу  мәселелері бойынша өзгерiстер мен толықтырулар
енгізу туралы
1-бап. Қазақстан Республикасының мынадай заң актiлерiне өзгерiстер мен толықтырулар енгізiлсiн:
1. Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 13 шілдедегі Азаматтық iс жүргізу кодексiне (Қазақстан Республикасы Парламентінiң Жаршысы, 1999 ж., N 18, 644-құжат; 2000 ж., N 3-4, 66-құжат; N 10, 244-құжат; 2001 ж., N 8, 52-құжат; N 15-16, 239-құжат; N 21-22, 281-құжат; N 24, 338-құжат):
1) 28-баптың бiрiншi бөлiгінiң 1) тармақшасы алынып тасталсын;
2) 30-бап мынадай мазмұндағы 1-1-бөлiкпен толықтырылсын:
"1-1. Мамандандырылған ауданаралық әкiмшiлiк соттар әкiмшiлiк құқық бұзушылықтар туралы істердi қарауға уәкiлеттiк берiлген органдардың (лауазымды адамдардың) қаулыларын дауға салу туралы iстердi қарайды";
3) 275-баптың бiрiншi бөлiгінде "прокурор" деген сөзден кейiн "мамандандырылған ауданаралық әкімшiлiк" деген сөздермен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 13 желтоқсандағы Қылмыстық iс жүргізу кодексiне (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 1997 ж., N 23, 335-құжат; 1998 ж., N 23, 416-құжат; 2000 ж., N 3-4, 66-құжат; N 6, 141-құжат; 2001 ж., N 8, 53-құжат; N 15-16, 239-құжат; N 17-18, 245-құжат; N 21-22, 281-құжат; 2002 ж., N 4, 32, 33-құжаттар):
1) 109-баптың екiншi бөлiгінде "аудандық" деген сөз "мамандандырылған ауданаралық әкімшiлiк" деген сөздермен ауыстырылсын;
2) 110-баптың бiрiншi бөлiгінде "қалалық (аудандық)" деген сөздер "мамандандырылған ауданаралық әкiмшiлiк" деген сөздермен ауыстырылсын.
3. Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 30 қаңтардағы Әкiмшiлiк құқық бұзушылық туралы кодексiне (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 2001 ж., N 5-6, 24-құжат; N 17-18, 241-құжат; N 21-22, 281-құжат; 2002 ж., N 4, 33-құжат):
541-баптың бiрiншi бөлiгiнде "Аудандық және соларға теңестiрiлген" деген сөздер "Мамандандырылған ауданаралық әкiмшiлiк" деген сөздермен ауыстырылсын.

Статья 2. Настоящий Закон вводится в действие со дня официального опубликования. До образования специализированных межрайонных административных судов дела, отнесенные настоящим Законом к их подсудности, рассматриваются районными и приравненными к ним судами.
Президент
Республики Казахстан

2-бап. Осы Заң ресми жарияланған күнiнен бастап қолданысқа енгiзiледi. Мамандандырылған ауданаралық әкiмшiлiк соттар құрылғанға дейiн осы Заңмен олардың соттылығына жатқызылған iстердi аудандық және оларға теңестiрiлген соттар қарайды.
Қазақстан Республикасының
Президентi