Oб утверждении плана мероприятий по реализации соглашений и договоренностей, достигнутых в ходе официального визита Президента Республики Казахстан Назарбаева Н.А. в Республику Польша 23-26 мая 2002 года и четвертого заседания Казахстанско-польской комиссии по торгово-экономическому сотрудничеству в городе Астане 23-24 сентября 2002 года
Постановление Правительства Республики Казахстан от 11 ноября 2002 года N 1191
В целях реализации соглашений и договоренностей, достигнутых в ходе официального визита Президента Республики Казахстан Назарбаева Н.А. в Республику Польша 23-26 мая 2002 года и четвертого заседания Казахстанско-польской комиссии по торгово-экономическому сотрудничеству в городе Астане 23-24 сентября 2002 года, и обеспечения дальнейшего развития казахстанско-польского сотрудничества Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по реализации соглашений и договоренностей, достигнутых в ходе официального визита Президента Республики Казахстан Назарбаева Н.А. в Республику Польша 23-26 мая 2002 года и четвертого заседания Казахстанско-польской комиссии по торгово-экономическому сотрудничеству в городе Астане 23-24 сентября 2002 года (далее - План).
2. Центральным исполнительным органам, иным государственным органам Республики Казахстан (по согласованию) и организациям (по согласованию), принять конкретные меры по выполнению мероприятий, предусмотренных Планом.
3. Министерству иностранных дел Республики Казахстан не реже одного раза в квартал информировать Правительство Республики Казахстан о ходе выполнения Плана.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 11 ноября 2002 года N 1191
План мероприятий
по реализации соглашений и договоренностей, достигнутых
в ходе официального визита Президента Республики Казахстан
Назарбаева Н.А. в Республику Польша 23-26 мая 2002 года
и четвертого заседания Казахстанско-польской комиссии
по торгово-экономическому сотрудничеству
в городе Астане 23-24 сентября 2002 года
-------------------------------------------------------------------
N  !          Мероприятие        !Срок ис-!    Ответственные за
п/п!                             !полнения!       исполнение
-------------------------------------------------------------------
1 !               2             !    3   !           4
-------------------------------------------------------------------
1   Провести необходимые внутри-
государственные процедуры по
вступлению в силу следующих
документов:
Соглашение между                  I     Министерство внутрен-
Правительством Республики      квартал  них дел Республики
Казахстан и Правительством     2003     Казахстан (созыв),
Республики Польша о            года     Министерство юстиции
сотрудничестве в борьбе с               Республики Казахстан,
организованной преступностью,           Министерство обороны
незаконным оборотом                     Республики Казахстан,
наркотических средств и                 Комитет национальной
психотропных веществ,                   безопасности Респуб-
терроризмом и другими                   лики Казахстан (по
опасными видами преступлений            согласованию), Служба
охраны Президента
Республики Казахстан
(по согласованию)
Соглашение между                  I     Агентство таможенного
Правительством Республики      квартал  контроля Республики
Казахстан и Правительством     2003     Казахстан
Республики Польша о            года
сотрудничестве и
взаимопомощи в таможенных
делах
Исполнительный протокол          IV     Министерство транспорта
к Соглашению между             квартал  и коммуникаций
Правительством Республики      2002     Республики Казахстан
Казахстан и Правительством     года
Республики Польша о
международных автомобильных
перевозках
2   Подготовить к подписанию       в
проекты следующих              течение
документов:                    2003
года
Соглашение между                        Министерство сельского
Министерством сельского                 хозяйства Республики
хозяйства Республики                    Казахстан
Казахстан и Министерством
сельского хозяйства и
развития села Республики
Польша о сотрудничестве
в области карантина
растений
Меморандум о                            Министерство индустрии
взаимопонимании и                       и торговли Республики
сотрудничестве между                    Казахстан
Комитетом по поддержке
малого бизнеса
Министерства индустрии
и торговли Республики
Казахстан и
Государственным
агентством развития
предпринимательства
Республики Польша
3   Рассмотреть                       I     Министерство охраны
целесообразность               квартал  окружающей среды
подписания Соглашения          2003     Республики Казахстан
между Правительством           года
Республики Казахстан
и Правительством
Республики Польша о
выполнении проектов
по выбросу парниковых
газов, в области
торговли квотами на
выбросы парниковых
газов
4   Проведение визита                 I     Министерство иностран-
Премьер-Министра               полуго-  ных дел Республики
Республики Польша              дие      Казахстан
Л. Миллера в                   2003
Республику Казахстан           года
5   Рассмотреть                    в        Министерство транспорта
возможность обучения           течение  и коммуникаций Респуб-
казахстанских                  2003     лики Казахстан,
специалистов в морских         года     закрытое акционерное
учебных заведениях                      "Национальная морская
Польши                                  судоходная компания
"Казмортрансфлот"
(по согласованию)
6   Участие польской               пос-     Агентство Республики
стороны в деятельности         тоянно   Казахстан по делам
Евразийского центра                     государственной
обучения государственных                службы (по согласова-
служащих                                нию)
7   Развитие сотрудничества в
промышленном и
энергетическом секторах:
изучить возможность            в        Министерство транспорта
размещения казахстанского      течение  и коммуникаций Респуб-
заказа на строительство        2003     лики Казахстан,
судов на польских              года     Агентство Республики
судоверфях;                             Казахстан по государст-
венным закупкам,
рассмотреть возможность           I     Министерство индустрии
участия польских компаний      полуго-  и торговли Республики
в строительстве портовой       дие      Казахстан, закрытое
инфраструктуры в               2003     акционерное общество
Республике Казахстан;          года     "Национальная морская
судоходная компания
"Казмортрансфлот"
(по согласованию)
изучить возможность участия    в        Министерство энергетики
Казахстана в проекте           течение  и минеральных ресурсов
строительства нефтепровода     2003     Республики Казахстан,
Одесса-Броды-Плоцк-Гданьск,    года     закрытое акционерное
поставок польского                      общество "Национальная
специализированного                     компания "Казмунайгаз"
оборудования, применение                (по согласованию)
польских технологий,
а также участие
специалистов Польши в
буровых работах в
Казахстане;
рассмотреть возможность        в        Министерство энергетики
привлечения польских           течение  и минеральных ресурсов
инвесторов в разработку и      2003     Республики Казахстан,
обустройство                   года     закрытое акционерное
Амангельдинской группы                  общество "Национальная
газовых месторождений,                  компания "Казмунайгаз"
модернизацию магистрального             (по согласованию)
газопровода "Средняя Азия
- Центр", газотранспортной
инфраструктуры, а также
внедрения польских
энергосберегающих
технологий;
рассмотреть возможность        в        Министерство здравоох-
создания в Республике          течение  ранения Республики
Казахстан совместных           2003     Казахстан (созыв),
предприятий по производству    года     Министерство индустрии
фармацевтической                        и торговли Республики
продукции;                              Казахстан, аким города
Астаны, аким города
Алматы
сотрудничество в области       пос-     Министерство индустрии
горношахтного машинострое-     тоянно   и торговли Республики
ния, строительства и                    Казахстан
производства строительных
материалов;
сотрудничество в области       пос-     Министерство энергетики
химической промышленности      тоянно   и минеральных ресурсов
Республики Казахстан
8   Развитие железнодорожных       пос-     Министерство транспорта
транзитных перевозок           тоянно   и коммуникаций
казахстанских грузов через              Республики Казахстан
территорию Польши
9   Рассмотреть возможность        в        Министерство транспорта
сотрудничества в области       течение  и коммуникаций
телекоммуникаций               2003     Республики Казахстан,
года     открытое акционерное
общество "Казахтелеком"
(по согласованию)
10  Рассмотреть возможность        в        Министерство индустрии
создания польского             течение  и торговли Республики
торгового центра в             2003     Казахстан, аким города
Республике Казахстан           года     Астаны
11  Обмен опытом и информацией
по:
охране окружающей среды           I     Министерство охраны и
для совместной реализации      полуго-  окружающей среды
в рамках Киотского             дие      Республики Казахстан,
протокола, в том числе в       2003     Министерство индустрии
области строительства          года     и торговли Республики
электростанций;                         Казахстан
страхованию кредитов с         в        Национальный Банк
польской корпорацией           течение  Республики Казахстан
страхования экспортных         2003     (по согласованию),
кредитов "KUKE" S.A.;          года     закрытое акционерное
общество "Банк развития
Казахстана"
(по согласованию)
финансовому контролю,          в        Министерство финансов
в том числе контролю за        течение  Республики Казахстан,
использованием бюджетных       2003     Национальный Банк
средств и валютного            года     Республики Казахстан
контроля;                               (по согласованию)
землеустройству и земельным    пос-     Агентство Республики
реформам;                      тоянно   Казахстан по управлению
земельными ресурсами
таможенным делам;              пос-     Агентство таможенного
тоянно   контроля Республики
Казахстан
государственным закупкам       пос-     Агентство Республики
тоянно   Казахстан по государст-
венным закупкам
12  Дальнейшее развитие            пос-     Министерство сельского
сотрудничества в области       тоянно   хозяйства Республики
сельского хозяйства:                    Казахстан, Министерство
индустрии и торговли
рассмотреть возможность                 Республики Казахстан
увеличения ежегодных
поставок в Республику
Польша казахстанского
зерна и переработанной
сельскохозяйственной
продукции: сухое цельное
молоко, сливочное масло,
шерсть овечья, крупное
и мелкое кожевенное
сырье;
участие казахстанских и
польских фирм и
организаций в сельско-
хозяйственных ярмарках и
выставках, организуемых
сторонами;
направление польской
стороне казахстанских
инвестиционных проектов
в области сельского
хозяйства

Қазақстан Республикасының Президентi Н.Ә.Назарбаевтың Польша Республикасына 2002 жылғы 23-26 мамырдағы ресми сапары барысында және Қазақстан-поляк сауда-экономикалық ынтымақтастық жөніндегi комиссиясының 2002 жылғы 23-24 қыркүйекте Астана қаласында төртінші мәжiлiсiнде қол жеткiзілген келiсімдер мен уағдаластықтарды iске асыру жөніндегі iс-шаралар жоспарын бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы. 2002 жылғы 11 қараша N 1191
Қазақстан Республикасының Президентi Н.Ә.Назарбаевтың Польша Республикасына 2002 жылғы 23-26 мамырдағы ресми сапары барысында және Қазақстан-поляк сауда-экономикалық ынтымақтастық жөнiндегi комиссиясының 2002 жылғы 23-24 қыркүйекте Астана қаласындағы төртiншi мәжілісiнде қол жеткiзiлген келiсiмдер мен уағдаластықтарды iске асыру және қазақстан-поляк ынтымақтастығын одан әрi дамытуды қамтамасыз ету мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. Қоса берiлiп отырған Қазақстан Республикасының Президентi Н.Ә.Назарбаевтың Польша Республикасына 2002 жылғы 23-26 мамырдағы ресми сапары барысында және Қазақстан-поляк сауда-экономикалық ынтымақтастық жөнiндегi комиссиясының 2002 жылғы 23-24 қыркүйекте Астана қаласындағы төртіншi мәжілісінде қол жеткізілген келiсiмдер мен уағдаластықтарды iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары (бұдан әрi - Жоспар) бекiтiлсiн.
2. Қазақстан Республикасының орталық атқарушы органдары, өзге де мемлекеттiк органдары (келiсiм бойынша) және ұйымдары (келiсiм бойынша) Жоспарда көзделген iс-шараларды iске асыру жөнінде нақты шараларды қабылдасын.
3. Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі тоқсанында кемінде бір рет Қазақстан Республикасының Үкіметіне Жоспардың орындалу барысы туралы хабарлайтын болсын.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Үкiметінің
2002 жылғы 11 қарашадағы
N 1191 қаулысымен
бекiтілген
Қазақстан Республикасының Президенті Н.Ә. Назарбаевтың
Польша Республикасына 2002 жылғы 23-26 мамырдағы ресми
сапары барысында және Қазақстан-поляк сауда-экономикалық
ынтымақтастық жөніндегі комиссиясының 2002 жылғы 23-24
қыркүйекте Астана қаласындағы төртіншi мәжiлiсінде қол
жеткiзiлген келiсiмдер мен уағдаластықтарды iске асыру
жөнiндегi iс-шаралар жоспары
------------------------------------------------------------------
P/c!        Іс-шара          ! Орындалу!   Орындауға жауаптылар
N !                         ! мерзімі !
------------------------------------------------------------------
1 !             2           !    3    !            4
------------------------------------------------------------------
1   Мынадай құжаттардың
күшiне енуi жөнiнде
қажетті мемлекетішiлiк
рәсімдердi жүргiзу:
Қазақстан Pecпубликасының  2003      Қазақстан Республикасының
Yкiметi мен Польша         жылдың    Ішкі істер министрлігі
Республикасының Үкiметi    І тоқсаны (шақыру), Қазақстан
арасындағы Ұйымдасқан                Республикасының Әділет
қылмысқа, eciрткі                    министрлігі, Қазақстан
құралдары мен психотроптық           Республикасының Қорғаныс
заттардың заңсыз                     министрлігі, Қазақстан
айналымына, терроризмге              Республикасының Ұлттық
және өзге де қауіптi                 қауіпсіздік комитеті
қылмыс түрлерiне қарсы               (келісім бойынша),
күрестегi ынтымақтастық              Қазақстан Республикасы
туралы келiсiм                       Президентінің Күзет
қызметі (келісім бойынша)
Қазақстан Республикасының  2003      Қазақстан Республикасының
Үкiметi мен Польша         жылдың    Кедендік бақылау агенттігі
Республикасының Үкiметi    І тоқсаны
арасындағы Кеден
iстерiндегi ынтымақтастық
және өзара көмек туралы
келiсiм
Қазақстан Республикасының  2002      Қазақстан Республикасының
Yкiметі мен Польша         жылдың IV Көлік және коммуникациялар
Республикасының Yкiметi    тоқсаны   министрлігі
арасындағы Халықаралық
автомобиль тасымалы туралы
келiсiмге атқару хаттамасы
2   Мынадай құжаттардың
жобаларын қол қоюға
дайындау:
Қазақстан Республикасының  2003      Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы           жылдың    Ауыл шаруашылығы
министрлiгі мен Польша     ішінде    министрлігі
Республикасының Ауыл
шаруашылығы және ауылды
дамыту министрлiгi
арасындағы Өсiмдiктер
карантинi саласындағы
ынтымақтастық туралы
келiсiм
Қазақстан Республикасының  2003      Қазақстан Республикасының
Индустрия және сауда       жылдың    Индустрия және сауда
министрлігінің Шағын       ішінде    министрлігі
бизнестi қолдау жөнiндегi
комитеті мен Польша
Республикасының
Кәсiпкерлікті дамыту
мемлекеттiк агенттiгі
арасындағы өзара
түсiнiстiк пен
ынтымақтастық туралы
меморандум
3   Қазақстан Республикасының  2003      Қазақстан Республикасының
Yкiметі мен Польша         жылдың    Қоршаған ортаны қорғау
Республикасының Yкiметi    І тоқсаны министрлігі
арасындағы парник
газдарының шығарындылары
жөнiндегі, парник
газдарының шығарындыларына
квоталармен сауда
саласындағы жобалардың
орындалуы туралы келiсiмге
қол қоюдың орындылығын
қарау
4   Польша Республикасының     2003      Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi Л.        жылдың    Сыртқы істер министрлігі
Миллердiң Қазақстан        І жарты
Республикасына ресми       жылдығы
сапарын өткiзу
5   Қазақстандық мамандарды    2003      Қазақстан Республикасының
Польшаның теңiз оқу        жылдың    Көлік және коммуникациялар
орындарында оқыту          ішінде    министрлігі,
мүмкiндiгiн қарастыру                "Қазтеңізкөлікфлоты"
ұлттық теңіз кеме қатынасы
компаниясы" жабық
акционерлік қоғамы
(келісім бойынша)
6   Еуразиялық мемлекеттiк     тұрақты   Қазақстан Республикасының
қызметкерлердi оқыту                 Мемлекеттік қызмет істері
орталығының қызметiне                жөніндегі агенттігі
поляк тарапының қатысуы              (келісім бойынша)
7   Өнеркәсiп және энергетика
секторларындағы
ынтымақтастықты дамыту:
Поляк кеме верфьтерiнде    2003      Қазақстан Республикасының
кеме жасауға қазақстандық  жылдың    Көлік және коммуникациялар
тапсырыстарды орналастыру  ішінде    министрлігі, Қазақстан
мүмкiндігiн зерделеу;                Республикасының Мемлекеттік
сатып алу жөніндегі
агенттігі, Қазақстан
Қазақстан Республикасында  2003      Республикасының Индустрия
порт инфрақұрылымын салуға жылдың    және сауда министрлігі,
поляк компанияларының      І жарты   Қазақстан Республикасының
қатысу мүмкіндіктерін      жылдығы   "Қазтеңізкөлікфлоты"
қаpay;                               ұлттық теңіз кеме қатынасы
компаниясы" жабық
акционерлік қоғамы
(келісім бойынша)
Одесса-Броды-Плоцк-Гданьск 2003      Қазақстан Республикасының
мұнай құбырын салу         жылдың    Энергетика және
жобасына Қазақстанның      ішінде    минералдық ресурстар
қатысу, поляк                        министрлігі, "ҚазМұнайГаз"
мамандандырылған                     ұлттық компаниясы" жабық
жабдықтарының жеткiзілiмi,           акционерлік қоғамы
поляк технологияларын                (келісім бойынша)
қолдану, сондай-ақ
Қазақстандағы бұрғылау
жұмыстарына Польша
мамандарының қатысу
мүмкiндiгiн зерделеу;
Амангелдi газ кеніштерi    2003      Қазақстан Республикасының
тобын өндiруге және        жылдың    Энергетика және
жайластыруға, "Орта Азия   ішінде    минералдық ресурстар
-Орталық" магистральды               министрлігі, "ҚазМұнайГаз"
газ құбырын, газ көлiк               ұлттық компаниясы" жабық
инфрақұрылымын                       акционерлік қоғамы
жаңғыртуға поляк                     (келісім бойынша)
инвесторларын тарту,
сондай-ақ поляк энергия
үнемдеу технологияларын
енгiзу мүмкіндігін қарау;
Қазақстан Республикасында  2003      Қазақстан Республикасының
фармацевтiк өнiм өндiретiн жылдың    Денсаулық сақтау
бiрлескен кәсiпорындар     ішінде    министрлігі (шақыру),
құру мүмкіндiгiн қарау;              Қазақстан Республикасының
Индустрия және сауда
министрлігі, Астана
қаласының әкімі,
Алматы қаласының әкімі
тау-кен-шахталық машина    тұрақты   Қазақстан Республикасының
жасау, құрылыс және                  Индустрия және сауда
құрылыс материалдарын                министрлігі
өндіру саласындағы
ынтымақтастық;
химия өнеркәсiбi           тұрақты   Қазақстан Республикасының
саласындағы ынтымақтастық            Энергетика және
минералдық ресурстар
министрлігі
8   Польша аумағы арқылы       тұрақты   Қазақстан Республикасының
қазақстандық жүктердің               Көлік және коммуникациялар
темір жолмен транзиттік              министрлігі
тасымалын дамыту
9   Телекоммуникациялар        2003      Қазақстан Республикасының
саласындағы ынтымақтастық  жылдың    Көлік және коммуникациялар
мүмкiндiгiн қарау          ішінде    министрлігі,
"Қазақтелеком" ашық
акционерлік қоғамы
(келісім бойынша)
10  Қазақстан Республикасында  2003      Қазақстан Республикасының
поляк сауда орталығын      жылдың    Индустрия және
құру мүмкiндiгiн қарау     ішінде    сауда министрлігі,
Астана қаласының әкімі
11  Мыналар жөнiнде тәжiрибе
және ақпарат алмасу:
Киот хаттамасы шеңберiнде, 2003      Қазақстан Республикасының
оның iшiнде электр         жылдың    Қоршаған ортаны қорғау
станциялары құрылысын      І жарты   министрлігі, Қазақстан
салу саласында бiрлесiп    жылдығы   Республикасының Индустрия
iске асыру үшiн қоршаған             және сауда министрлігі
ортаны қорғау;
"KUKE" S.А. экспорттық     2003      Қазақстан Республикасының
кредиттердi сақтандыру     жылдың    Ұлттық Банкі
жөнiндегi поляк            ішінде    (келісім бойынша),
корпорациясымен                      "Қазақстанның Даму банкі"
кредиттердi сақтандыру;              жабық акционерлік қоғамы
(келісім бойынша)
қаржылық бақылау, оның     2003      Қазақстан Республикасының
ішінде бюджет              жылдың    Қаржы министрлігі,
қаражатының пайдаланылуын  ішінде    Қазақстан Республикасының
бақылау жәнe валюталық               Ұлттық Банкі
бақылау;                             (келісім бойынша)
жерге орналастыру және     тұрақты   Қазақстан Республикасының
жер реформасы;                       Жер ресурстарын басқару
жөніндегі агенттігі
кеден iстерi;              тұрақты   Қазақстан Республикасының
Кедендік бақылау агенттігі
мемлекеттiк сатып салу     тұрақты   Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік сатып алу
жөніндегі агенттігі
12  Ауыл шаруашылығы           тұрақты   Қазақстан Республикасының
саласындағы                          Ауыл шаруашылығы
ынтымақтастықты одан                 министрлігі, Қазақстан
әрi дамыту:                          Республикасының Индустрия
және сауда министрлігі
Қазақстан астығының және
өңделген ауыл шаруашылығы
өнiмдерiнiң: қаймағы
алынбаған құрғақ сүттің,
сары майдың, қой жүнiнiң,
iрi және ұсақ терi
шикiзатының Польша
Республикасына жыл сайынғы
жеткізiлiмiн ұлғайту
мүмкiндiгiн қарау;
тараптар ұйымдастыратын
ауыл шаруашылығы
жәрмеңкелерi мен
көрмелерiне қазақстан және
поляк фирмалары мен
ұйымдардың қатысуы;
поляк тарапына ауыл
шаруашылығы саласындағы
қазақстандық инвестициялық
жобаларды жолдау
------------------------------------------------------------------