Некоторые вопросы дисциплинарных советов областей, городов Астаны и Алматы
Постановление Правительства Республики Казахстан от 13 декабря 2002 года N 1311. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 28 июля 2005 г. N 785
Во исполнение Указа  Президента Республики Казахстан от 21 июня 2002 года N 895 "О внесении изменений и дополнений в некоторые указы Президента Республики Казахстан" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемое Типовое положение о дисциплинарном совете области, городов Астаны и Алматы.
2.  Пункт утратил силу - постановлением Правительства РК от 15 декабря 2004 года N 1324  (вводится в действие с 1.01.2005г.) .
3. Акимам областей, городов Астаны и Алматы:
1) утвердить новые положения о дисциплинарных советах;
2) ввести дополнительные штатные единицы, предусмотренные пунктом 2 настоящего постановления, для формирования секретариатов дисциплинарных советов областей, городов Астаны и Алматы в пределах административных затрат государственных органов, включая аппарат акима, утвержденных в местном бюджете.
4. Признать утратившими силу:
1) пункт 2 постановления  Правительства Республики Казахстан от 10 марта 1999 года N 218 "О дисциплинарных советах областей, городов Астаны и Алматы" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., N 8, ст.61);
2) абзацы третий - шестидесятый пункта 1 постановления  Правительства Республики Казахстан от 8 февраля 2001 года N 206 "О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 10 марта 1999 года N 218" (САПП Республики Казахстан, 2001 г., N 6, ст.65).
5. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждено
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 13 декабря 2002 года N 1311
Типовое положение
о Дисциплинарном совете области, городов Астаны и Алматы <*>
Сноска. В тексте слова "Комиссии", "Комиссию", "Комиссией" заменены соответственно словами "Агентства", "Агентство", "Агентством" - постановлением Правительства РК от 19 мая 2004 г. N 556  .
Настоящее Типовое положение определяет статус, полномочия, организацию и порядок деятельности дисциплинарного совета области, городов Астаны и Алматы.
1. Дисциплинарный совет областей, городов Астаны и Алматы (далее - Совет) является консультативно-совещательным органом, деятельность которого координирует, контролирует и проверяет Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы (далее - Агентство). <*>
Сноска. В пункт 1 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 19 мая 2004 г. N 556  .

Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының тәртiптiк кеңестерiнiң кейбiр мәселелерi
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы. 2002 жылғы 13 желтоқсан N 1311. Қаулының күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2005 жылғы 28 шілдедегі N 785 қаулысымен
"Қазақстан Республикасы Президентiнiң кейбiр жарлықтарына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2002 жылғы 21 маусымдағы N 895  Жарлығын  орындау үшiн Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. Қоса беріліп отырған Облыстың, Астана және Алматы қалаларының тәртiптiк кеңесi туралы үлгi ереже бекiтiлсiн.
2. <*>
Ескерту. 2-тармағының күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2004 жылғы 15 желтоқсандағы N 1324  қаулысымен . (2005 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі)
3. Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері:
1) тәртіптік кеңестер туралы жаңа ережелердi бекiтсiн;
2) жергiлiктi бюджетте бекiтiлген әкiмнiң аппаратын қоса алғанда, мемлекеттік органдардың әкiмшiлiк шығындары шегiнде облыстар, Астана және Алматы қалалары тәртiптiк кеңестерінің хатшылықтарын қалыптастыру үшiн осы қаулының 2-тармағында көзделген қосымша штат бiрлiктерi енгiзiлсiн.
4. Мыналардың күшi жойылды деп танылсын:
1) "Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының тәртіптік кеңестерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 10 наурыздағы N 218  қаулысының  2-тармағы (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 1999 ж., N 8, 61-құжат);
2) "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 10 наурыздағы N 218 қаулысына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 8 ақпандағы N 206  қаулысының  үшінші-алпысыншы абзацтары (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2001 ж., N 6, 65-құжат).
5. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкiметінің
2002 жылғы 13 желтоқсандағы
N 1311 қаулысымен
бекiтiлген
Облыстың, Астана және Алматы қалаларының
тәртіптік кеңесi туралы үлгі ереже
Ескерту. Мәтiнде "Комиссия", "Комиссияның", "Комиссиямен", "Комиссияны" деген сөздер тиiсiнше "Агенттiк", "Агенттiктiң, "Агенттікпен", "Агенттіктi" деген сөздермен ауыстырылды - ҚР Үкіметінің 19.05.2004. N 556  қаулысымен .
Осы Ереже облыс, Астана және Алматы қалалары тәртіптiк кеңесiнің мәртебесiн, өкiлеттiктерiн және оларды ұйымдастыруды әрi қызметiнiң тәртiбiн айқындайды.
1. Облыстың, Астана және Алматы қалаларының тәртiптiк кеңесi (бұдан әрi - Кеңес) Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет iстерi жөнiндегi агенттiгi (бұдан әрі - Агенттiк) қызметiн үйлестiретiн, бақылайтын және тексеретiн консультативтік-кеңесшi орган болып табылады. <*>
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 19.05.2004. N 556  қаулысымен .

2. Совет осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией Республики Казахстан, законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, настоящим Типовым положением и руководствуется принципами законности, объективности и справедливости.
3. Основными задачами Совета являются:
1) внесение на рассмотрение акимов областей, городов Астаны и Алматы, иных административно-территориальных единиц, руководителей исполнительных органов, финансируемых из местного бюджета, правоохранительных органов и других территориальных государственных органов (далее - государственные органы) и государственных организаций, рекомендаций о привлечении к дисциплинарной ответственности лиц, указанных в пункте 9 настоящего Положения, за нарушение Правил служебной этики или совершивших коррупционные правонарушения, влекущие дисциплинарную ответственность;
2) выработка для акимов и руководителей государственных органов рекомендаций и предложений по укреплению государственной дисциплины в пределах соответствующей административно-территориальной единицы, соблюдению лицами, перечисленными в пункте 9 настоящего Положения, требований антикоррупционного законодательства и Правил служебной этики;
3) рассмотрение поручений Комиссии при Президенте Республики Казахстан по вопросам борьбы с коррупцией и соблюдения служебной этики государственными служащими и Агентства, обращений граждан, сообщений средств массовой информации, а также информации, полученной из иных источников о фактах нарушения антикоррупционного законодательства и Правил служебной этики;
4) внесение на рассмотрение в Агентство предложений, направленных на повышение эффективности организации борьбы с коррупцией и соблюдения Правил служебной этики лицами, перечисленными в пункте 9 настоящего Положения;
5) (исключен) <*>
Сноска. В пункт 3 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 19 мая 2004 г. N 556  .
4. Совет образуется акиматом и состоит из председателя и членов Совета, которыми являются депутаты маслихатов, представители местной общественности и руководители территориальных государственных органов. Число членов Совета должно быть нечетным, и не менее 7 человек.
Председатель Совета назначается на должность и освобождается от должности акимом по согласованию с Председателем Агентства и приравнивается к должности заместителя акима области, городов Астаны и Алматы.
Председатель Совета и сотрудники секретариата Совета являются государственными служащими.
Рабочим органом Совета является его секретариат, который формируется за счет общей численности аппарата акима. Численность секретариата устанавливается акимом по предложению Председателя Агентства.
Секретарем Совета является заведующий секретариатом Совета, который приравнивается к должности заведующего отделом аппарата акима области, городов Астаны и Алматы.
Сотрудники секретариата назначаются на должности и освобождаются от должностей в соответствии с законодательством о государственной службе.
Члены Совета осуществляют свои обязанности на общественных началах и участвуют в заседаниях без права замены. <*>
Сноска. В пункт 4 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 19 мая 2004 г. N 556  .

2. Кеңес өз қызметiн Қазақстан Республикасының  Конституциясына , Қазақстан Республикасының заңдарына, Қазақстан Республикасы Президентінің және Қазақстан Республикасы Үкiметінің кесiмдерiне, өзге де нормативтік құқықтық кесiмдерге, осы Үлгi ережеге сәйкес жүзеге асырады және заңдылық, ақиқаттылық әрi әділдік қағидаттарын басшылыққа алады.
3. Кеңестiң негiзгi мiндеттерi мыналар:
1) облыстар, Астана және Алматы қалалары, өзге де әкiмшiлік-аумақтық бiрлiктер әкiмдерінің, жергiлiктi бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органдар, құқық қорғау органдары және басқа да аумақтық мемлекеттiк органдар (бұдан әрi - мемлекеттiк органдар) және мемлекеттік ұйымдар басшыларының қарауына осы Ереженің 9-тармағында көрсетiлген адамдарды тәртiптiк жауапкершiлiкке әкеп соқтыратын Қызметтік этика ережесiн бұзғаны немесе сыбайлас жемқорлық жасап құқық бұзғаны үшiн тәртiптiк жауапкершiлiкке тарту туралы ұсынымдар енгізу; <*>
2) әкiмдер мен мемлекеттік органдардың басшыларына тиiстi әкiмшілiк-аумақтық бiрлiктің шегінде мемлекеттiк тәртіптi нығайту, осы Ереженің 9-тармағында аталған адамдардың сыбайлас жемқорлыққа қарсы заңнама мен Қызметтiк этика ережесi талаптарын сақтауы жөнiнде ұсынымдар мен ұсыныстар әзiрлеу;
3) Қазақстан Республикасы Президентiнiң жанындағы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес және мемлекеттiк қызметшілердің қызметтiк этиканы сақтауы мәселелерi жөніндегi комиссияның және Агенттiктің тапсырмаларын, азаматтардың арыздарын, бұқаралық ақпарат құралдарының хабарламаларын, сондай-ақ өзге де көздерден алынған сыбайлас жемқорлыққа қарсы заңнама мен Қызметтік этика ережесiнiң бұзылу фактілерi туралы ақпаратты қарау;
4) Агенттiктің қарауына сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрестi ұйымдастырудың және осы Ереженiң 9-тармағында аталған адамдардың Қызметтік этика ережесiн сақтауының тиiмділігiн арттыруға бағытталған ұсыныстар енгiзу;
5) <*>
Ескерту. 3-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 19.05.2004. N 556  қаулысымен .
4. Кеңестi әкiмдік құрады әрi ол төраға мен мәслихаттар депутаттары, жергіліктi жұртшылық өкiлдерi және аумақтық мемлекеттiк органдар басшылары болып табылатын Кеңестiң мүшесiнен тұрады. Кеңес мүшелерінің саны тақ болуға және 7 адамнан кем болмауға тиiс. <*>
Кеңестiң төрағасын әкiм Aгeнттік төрағасымен келiсiм бойынша қызметке тағайындайды және қызметтен босатады әрi ол облыс, Астана және Алматы қалалары әкiмiнiң орынбасары лауазымына теңестірiледі.<*>
Кеңес төрағасы мен Кеңес хатшылығының қызметкерлерi мемлекеттік қызметшiлер болып табылады.
Әкiм аппараты жалпы санының есебiнен құрылатын оның хатшылығы Кеңестiң жұмыс органы болып табылады. Хатшылықтың санын әкiм Агенттiк төрағасының ұсынысы бойынша белгiлейдi.
Облыс, Астана және Алматы қалаларының әкімi аппаратының бөлiм меңгерушiсi лауазымына теңестiрiлетін Кеңестiң хатшысы Кеңес хатшылығының меңгерушiсi болып табылады.
Хатшылықтың қызметкерлерi мемлекеттік қызмет туралы заңнамаға сәйкес қызметке тағайындалады және қызметтен босатылады.
Кеңестiң мүшелерi өз мiндеттерiн қоғамдық негiзде жүзеге асырады және мәжiлiстерге ауыстыру құқығынсыз қатысады.
Ескерту. 4-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 19.05.2004. N 556  қаулысымен .

5. Председатель Совета:
1) вносит на рассмотрение акиму предложения по персональному составу Совета;
2) организует и осуществляет руководство деятельностью Совета;
3) определяет повестки дня заседаний Совета;
4) созывает заседания Совета и председательствует на них;
5) из числа членов Совета определяет докладчика по конкретному вопросу, рассматриваемому на заседании Совета;
6) ежеквартально отчитывается перед Агентством об итогах работы Совета в том числе о мерах, принятых по коррупционным правонарушениям, совершенным государственными служащими;
7) ежеквартально информирует акима об итогах работы Совета;
8) осуществляет иные полномочия, предоставленные ему законодательством Республики Казахстан.
6. Заседания Совета:
1) считаются правомочными, если на них присутствуют не менее двух третей от общего числа членов Совета;
2) проводятся по мере необходимости, но не реже одного раза в два месяца;
3) проводятся открытыми, в случае необходимости, если рассмотрение вопросов затрагивает государственные секреты, по решению председателя Совета и по согласованию с Агентством, могут проводиться закрытыми.
7. Совет принимает решения простым большинством голосов от числа присутствующих на заседании членов Совета. При равенстве голосов голос председательствующего является решающим.
В отсутствие председателя Совета по его поручению на заседаниях председательствует один из членов Совета.
8. Совет в пределах своей компетенции вправе:
1) заслушивать на своих заседаниях руководителей и должностных лиц государственных органов, их подразделений и аппаратов маслихатов;
2) в соответствии с действующим законодательством, запрашивать у местных исполнительных, правоохранительных и территориальных государственных органов, аппаратов маслихатов, а также иных организаций необходимые для выполнения стоящих перед ним задач документы, материалы и информацию;
3) затребовать устные и письменные объяснения у лиц, указанных в пункте 9 настоящего Положения;
4) вносить предложения руководителям государственных органов о проведении проверок и служебных расследований по фактам нарушения лицами, указанными в пункте 9 настоящего Положения, норм антикоррупционного законодательства и Правил служебной этики;
5) привлекать для дачи заключений экспертов и специалистов, работников государственных органов;
6) осуществлять взаимодействие с территориальными органами Агентства по вопросам рассмотрения коррупционных проступков. <*>
Сноска. В пункт 8 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 19 мая 2004 г. N 556  .

5. Кеңестiң төрағасы:
1) Кеңестiң жеке құрамы бойынша ұсыныстарын әкiмнiң қарауына енгiзедi;
2) Кеңес қызметiн ұйымдастырады және оған басшылықты жүзеге асырады;
3) Кеңес мәжілiстерінің күн тәртiбін белгілейдi;
4) Кеңес мәжiлiстерiн шақырады және оларға төрағалық етедi;
5) Кеңес мүшелерi iшiнен Кеңес мәжiлiсiнде қаралатын нақты мәселе бойынша баяндамашыны белгiлейдi;
6) тоқсан сайын Агенттiк алдында Кеңес жұмысының қорытындысы туралы, соның ішінде мемлекеттiк қызметшiлер жасаған сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық бойынша қабылданған шаралар туралы есеп бередi;
7) тоқсан сайын әкiмдi Кеңес жұмысының қорытындылары туралы хабардар етедi;
8) Қазақстан Республикасының заңнамасымен оған берiлген өзге де өкілеттiктердi жүзеге асырады.
6. Кеңестің мәжiлiстерi:
1) егер оларға Кеңес мүшелерi жалпы санының кемiнде үштен екiсi қатысса, құқылы болып саналады;
2) қажеттiлiгiне қарай, бiрақ кемiнде екi айда бiр рет өткізіледi;
3) ашық өткiзіледi, қажет болған жағдайда, егер қаралатын мәселелер мемлекеттiк құпияларды қозғаса, Кеңес төрағасының шешiмi және Агенттiкпен келiсiм бойынша жабық өткiзiлуi мүмкін.
7. Кеңес оның мүшелерiнiң мәжiлiске қатысқан санының қарапайым көпшiлiк дауысымен шешiмдер қабылдайды. Дауыстар тең болған жағдайда төрағалық етушiнiң дауысы шешушi болып табылады.
Кеңес төрағасы болмаған жағдайда оның тапсырмасы бойынша мәжiлiсте Кеңес мүшелерiнің бiреуi төрағалық етедi.
8. Кеңес өз құзыретi шегiнде мыналарға құқылы:
1) өз мәжiлiстерiнде мемлекеттiк органдардың, олардың бөлiмшелерi мен мәслихаттар аппараттарының басшылары мен лауазымды адамдарын тыңдауға;
2) қолданыстағы заңнамаға сәйкес жергiлiктi атқарушы, құқық қорғау және аумақтық мемлекеттік органдардан, мәслихаттар аппараттарынан, сондай-ақ өзге де ұйымдардан олардың алдына қойылған міндеттердi орындау үшiн қажеттi құжаттарды, материалдарды және ақпаратты сұратуға;
3) осы Ереженің 9-тармағында көрсетiлген адамдардан ауызша және жазбаша түсiндiрме талап етуге;
4) осы Ереженің 9-тармағында көрсетілген адамдардың сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес заңнама нормаларын және Қызметтiк этика ережесiн бұзуы фактілерi бойынша тексерулер және қызметтiк тергеулер жүргiзу туралы мемлекеттiк органдар басшыларына ұсыныстар енгiзуге;
5) қорытынды беру үшiн сарапшылар мен мамандарды, мемлекеттік органдар қызметкерлерiн тартуға;
6) Агенттiктiң аумақтық органдарымен бiрге сыбайлас жемқорлыққа қарсы терiс қылықтарды қарау мәселелерi бойынша өзара iс-қимылды жүзеге асыруға. <*>
Ескерту. 8-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 19.05.2004. N 556  қаулысымен .

8-1. Рабочий орган Совета в пределах своей компетенции по распоряжению Председателя Совета проводит проверки, готовит материалы для рассмотрения дисциплинарных дел в отношении лиц, указанных в пункте 9 настоящего Положения, и осуществляет иные функции для обеспечения стоящих перед Советом задач. <*>
Сноска. Дополнено пунктом 8-1 - постановлением Правительства РК от 19 мая 2004 г. N 556  .
9. Совет рассматривает дисциплинарные дела в отношении акимов районов (городов областного значения), районов города республиканского значения (столицы), городов районного значения, поселков, аулов (сел), аульных (сельских) округов; административных государственных служащих территориальных подразделений центральных государственных органов и канцелярий местных судов (кроме руководителей и их заместителей),  государственных органов, финансируемых из местного бюджета, допустивших нарушение антикоррупционного законодательства и Правил служебной этики, а также иных лиц, уполномоченных на выполнение государственных функций и лиц, приравненных к ним, в государственных органах, органах местного самоуправления и государственных организациях или организациях, в уставном капитале которых суммарная доля государственной собственности составляет не менее тридцати пяти процентов, должностных лиц территориальных правоохранительных органов, совершивших коррупционные правонарушения, влекущие дисциплинарную ответственность. Совет не рассматривает дисциплинарные дела в отношении сотрудников органов прокуратуры, национальной безопасности, Службы охраны Президента и  Республиканской гвардии. <*>
Сноска. В пункт 9 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 19 мая 2004 г. N 556  .
10. По итогам рассмотрения поручений Комиссии при Президенте Республики Казахстан по вопросам борьбы с коррупцией и соблюдения служебной этики государственными служащими и Агентства, обращений граждан и юридических лиц, а также сообщений средств массовой информации Совет может рекомендовать уполномоченному органу или должностному лицу провести проверку. <*>
Сноска. В пункт 10 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 19 мая 2004 г. N 556  .
11. Возбужденное председателем Совета дисциплинарное дело должно быть рассмотрено Советом в срок до двух недель со дня его принятия к производству.
До рассмотрения дисциплинарного дела на заседании Совета предварительно в срок до одного месяца его секретариатом проводится проверка, в ходе которой изучаются обстоятельства и сведения, имеющие отношение к делу, истребуются письменные объяснения лиц, привлекаемых к дисциплинарной ответственности, а рассмотрение дисциплинарного дела на заседании Совета происходит, как правило, с их участием. <*>
Сноска. В пункт 11 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 19 мая 2004 г. N 556  .

8-1. Кеңестiң жұмыс органы өз құзыретi шегiнде Кеңес төрағасының өкiмiмен тексерулер жүргізедi, осы Ереженiң 9-тармағында көрсетілген адамдарға қатысты тәртіптiк iстердi қарау үшiн материалдар дайындайды және Кеңес алдында тұрған мiндеттердi қамтамасыз ету үшiн өзге де функцияларды жүзеге асырады.
Ескерту. 8-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 19.05.2004. N 556  қаулысымен .
9. Кеңес сыбайлас жемқорлыққа қарсы заңнаманы және Қызметтік этика ережесiн бұзуға жол берген аудандардың (облыстық маңызы бар қалалар), республикалық маңызы бар қаладағы аудандардың (астананың), аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың (селолардың), ауылдық (селолық) округтердiң әкiмдерiне; орталық мемлекеттiк органдардың аумақтық бөлiмшелерiнiң және жергiлiктi сот кеңселерiнiң (басшылар мен олардың орынбасарларынан басқа), жергілiктi бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік органдардың әкімшілiк мемлекеттiк қызметшілеріне, сондай-ақ тәртіптiк жауапкершілікке әкеп соғатын сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылығын жасаған мемлекеттік органдардағы, жергiлiкті басқару органдары мен мемлекеттiк ұйымдардағы немесе жарғылық капиталындағы мемлекеттiк меншiктің жалпы үлесi кемiнде отыз бес пайыз құрайтын ұйымдардағы мемлекеттік функцияларды орындауға уәкілеттi өзге де адамдарға және оларға теңестiрiлген адамдарға қатысты тәртiптік iстердi қарайды. Кеңес прокуратура, ұлттық қауiпсiздiк органдары, Президенттiң Күзет қызметi мен Республикалық ұлан қызметкерлерiне қатысты тәртіптік iстердi қарамайды. <*>
Ескерту. 9-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 19.05.2004. N 556  қаулысымен .
10. Қазақстан Республикасы Президентiнiң жанындағы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес және мемлекеттiк қызметшiлердің қызметтiк этиканы сақтауы мәселелерi жөнiндегi комиссияның және Агенттiктің тапсырмаларын, азаматтар мен заңды тұлғалардың арыздарын, сондай-ақ бұқаралық ақпарат құралдарының хабарламаларын қараудың қорытындылары бойынша Кеңес уәкілеттi органға немесе лауазымды тұлғаға тексеру жүргізуді ұсынуы мүмкін. <*>
Ескерту. 10-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 19.05.2004. N 556  қаулысымен .
11. Кеңес төрағасы қозғаған тәртіптік iстi ол iс қозғауға қабылданған күнінен бастап екi аптаға дейiнгi мерзiмде Кеңес қарауы тиiс. <*>
Кеңестiң отырысында тәртiптiк iстi қарағанға дейiн оның хатшылығымен алдын-ала бiр айға дейiнгi мерзiмде iске қатысты мән-жайлар мен мәлiметтер зерделенетiн тексеру жүргiзiледi, тәртiптiк жауапкершілiкке тартылатын адамдардан жазбаша түсiнiктемелер талап етіледi, ал Кеңестiң отырысында тәртіптiк iстi қарау, әдетте, олардың қатысуымен өтедi. <*>
Ескерту. 11-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 19.05.2004. N 556  қаулысымен .

12. По итогам рассмотрения дисциплинарного дела Совет может вынести одно из следующих решений:
1) рекомендовать руководителям государственных органов и государственных организаций наложить соответствующее дисциплинарное взыскание на лиц, указанных в пункте 9 настоящего Положения;
2) направить материалы дисциплинарного дела на рассмотрение компетентного государственного органа или должностного лица для принятия решения по существу;
3) прекратить дисциплинарное дело. <*>
Сноска. В пункт 12 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 19 мая 2004 г. N 556  .
13. При наличии в действиях лица, указанного в пункте 9 настоящего Положения, признаков преступления Совет направляет соответствующие документы и материалы в правоохранительные органы для решения вопроса о привлечении данного лица в установленном порядке к уголовной ответственности. О направлении материалов и документов в правоохранительные органы Совет информирует Агентство.
14. Государственные служащие и иные лица, указанные в пункте 9 настоящего Положения, не согласные с принятым Советом решением, вправе обжаловать его в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан. <*>
Сноска. В пункт 14 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 19 мая 2004 г. N 556  .
15. Материально-техническое, организационное и информационно-аналитическое обеспечение деятельности Совета и его секретариата осуществляется аппаратом акима области, городов Астаны и Алматы.

12. Тәртіптiк iстi қараудың қорытындылары бойынша Кеңес мынадай шешімдердiң бiреуiн шығаруы мүмкiн:
1) мемлекеттiк органдар мен мемлекеттік ұйымдардың басшыларына осы Ереженiң 9-тармағында көрсетілген адамдарға тиiстi тәртіптiк жаза қолдануды ұсынады; <*>
2) шын мәнiнде шешiм қабылдау үшiн тәртіптiк iс материалдарын құзыреттi мемлекеттiк органның немесе лауазымды адамның қарауына жібередi;
3) тәртіптiк iстi тоқтатады.
Ескерту. 12-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 19.05.2004. N 556  қаулысымен .
13. Осы Ереженiң 9-тармағында көрсетiлген адамның iс-әрекетiнде қылмыс белгiлерi болған жағдайда Кеңес тиiстi құжаттар мен материалдарды белгіленген тәртiппен осы адамды қылмыстық жауапкершілікке тарту туралы мәселенi шешу үшін құқық қорғау органдарына жiбередi. Кеңес материалдар мен құжаттардың құқық қорғау органдарына жiберiлгенi туралы Агенттiкті хабардар етедi.
14. Кеңес қабылдаған шешiммен келiспеген мемлекеттiк қызметшілер мен осы Ереженің 9-тармағында көрсетiлген өзге де адамдар оған Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес шағым беруге құқылы. <*>
Ескерту. 14-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 19.05.2004. N 556  қаулысымен .
15. Кеңес пен оның хатшылығы қызметiн материалдық-техникалық, ұйымдастырушылық және ақпараттық-талдамалық қамтамасыз етудi облыс, Астана және Алматы қалалары әкімдерiнің аппараттары жүзеге асырады.