Об утверждении образцов и норм положенности форменной одежды сотрудников уголовно-исполнительной системы Министерства юстиции Республики Казахстан, которым присвоены специальные звания
Постановление Правительства Республики Казахстан от 26 декабря 2002 года N 1380. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2016 года № 185
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 07.04.2016 № 185 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 27 Закона Республики Казахстан от 18 марта 2002 года "Об органах юстиции" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемые образцы и нормы положенности форменной одежды сотрудников уголовно-исполнительной системы Министерства юстиции Республики Казахстан, которым присвоены специальные звания.
2. Определить, что реализация настоящего постановления производится за счет и в пределах средств, предусмотренных на содержание Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства юстиции Республики Казахстан из республиканского бюджета на соответствующий финансовый год.
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2002 года N 1380
Образцы и нормы положенности форменной одежды
сотрудников уголовно-исполнительной системы
Министерства юстиции Республики Казахстан,
которым присвоены специальные звания
1. Форменная одежда высшего начальствующего состава
уголовно-исполнительной системы <*>
Сноска. В заголовок внесены изменения - постановлением Правительства РК от 21 января 2005 г. N 44 .
1. (Пункт 1 исключен - постановлением Правительства РК от 21 января 2005 г. N 44 )
2. Парадно-выходная форменная одежда:
1) летняя:
фуражка темно-синего цвета с кантом крапового цвета, с кокардой золотистого цвета, позолоченным шитьем на козырьке, плетеным шнурком и эмблемой на тулье;
парадно-выходной мундир двубортный открытый стального цвета с погонами с кантом из позолоченной канители застегивается на четыре металлические пуговицы с установленным рельефным знаком, на лацкане мундира и рукаве шитье золотистого цвета. Лацкан мундира имеет форму классического английского кроя с кантом крапового цвета, ширина лацкана восемь, восемь с половиной сантиметров. На полочке мундира в области груди два накладных кармана с заложенной планкой и декоративным клапаном с петлей под металлическую пуговицу. Также на полочке расположены два боковых кармана с декоративным клапаном. Со стороны спины по среднему шву спинки отлетная шлица. На левый рукав мундира пришивается нарукавный знак высшего начальствующего состава установленного образца. Ткань - шерстяная;
рубашка белая с двумя накладными карманами на пуговицах. Рукава короткие и длинные, галстук темно-синего (черного) цвета. Ткань - хлопчатобумажная;
шерстяные брюки темно-синего цвета, с боковыми карманами на шве, с лампасами крапового цвета. На правой задней половине прорезной карман в рамку с прорезной петлей;
перчатки белого цвета;
туфли кожаные черного цвета
полуботинки черного цвета;

Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгi қылмыстық-атқару жүйесiнiң арнайы атақтар берiлген қызметкерлерiнiң нысанды киiм үлгiлерi мен тиесiлiк нормаларын бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2002 жылғы 26 желтоқсан N 1380. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 7 сәуірдегі № 185 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 07.04.2016 № 185 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Әдiлет органдары туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 18 наурыздағы  Заңының 27-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Yкіметi қаулы етеді:
1. Қоса берiлiп отырған Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгi қылмыстық-атқару жүйесiнiң арнайы атақтар берiлген қызметкерлерiнiң нысанды киiм үлгiлерi мен тиесiлiк нормалары бекiтiлсiн.
2. Осы қаулыны iске асыру тиiстi қаржы жылына арналған республикалық бюджетте Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгінiң Қылмыстық-атқару жүйесi комитетiн ұстауға көзделген қаражат есебiнен және шегiнде жүргiзiледi деп белгіленсiн.
3. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Yкіметiнің
2002 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1380 қаулысымен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгі
қылмыстық-атқару жүйесiнiң арнайы атақтар
берiлген қызметкерлерінiң нысанды киiм үлгiлерi
мен тиесiлiк нормалары
1. Қылмыстық-атқару жүйесі жоғары басшы
құрамының нысанды киiмі
Ескерту. Тарау тақырыбы өзгерді - ҚР Үкіметінің 2005.01.21.  N 44 қаулысымен.
1. <*>
Ескерту. 1-тармақ алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2005.01.21.  N 44 қаулысымен.
2. Парадтық-салтанаттық нысанды киiм:
1) жазғы:
теңбiл түстi көмкермесi, алтын түстi кокардасы, күнқағарында алтын жалатқан тiгiсi, өрiлген бауы және маңдайшасында эмблемасы бар қаракөк түстi фуражка;
шеткi жиегi алтын жалатылған жiппен көмкерiлген сұрғылт түстi погондары бар, бекiтiлген рельефтік белгiсi бар, төрт металл түймесi, мундир лацканы мен жеңiнде алтын түстi тiгiсi бар ашық қос қаусырмалы парадтық-салтанаттық мундир. Мундир жағасының қайырмасы классикалық ағылшын пiшiндес болады, көмкермесi теңбiл түсті, жаға қайырмасының енi сегiз, сегiз жарым сантиметр. Мундир қапталында кеуде тұсында жапсыра тiгiлген жиегi өрнектелген және металл түйме тәрiздес бедерлi қақпағымен екi жапсырмалы қалтасы бар. Сол сияқты, қапталында бедерлi қақпағымен екi жан қалтасы орналасқан. Арқа тұстан артқы ортаңғы тiгісi етегiнiң айырығына дейiн түсiрiледi. Кительдiң сол жақ жеңiне жоғары басшы құрамның белгіленген үлгідегі жеңдегi белгiсi тігіледi. Матасы - жүннен;
түймеленетiн жапсырмалы екi қалтасы бар ақ көйлек. Жеңдерi қысқа және ұзын, галстук қаракөк (қара) түстi. Матасы - мақта-мата.
тігісiнде жан қалталары, теңбiл түстi лампастары бар қаракөк түстi жүн шалбар. Артқы оң жақ жартысында қиып салынған жақтаулы, қиылған iлгегi бар қалта;
ақ түстi қолғап;
қара түсті былғары туфли;
қара түстi қысқа қонышты бәтiңке;

2) зимняя:
шапка-ушанка каракулевая серого цвета с кокардой;
однобортное пальто темно-синего цвета с утеплителем и каракулевым воротником, с погонами с кантом из позолоченной канители, на четырех пуговицах и с нарукавным знаком высшего начальствующего состава установленного образца на левом рукаве;
парадно-выходной мундир, открытый двубортный стального цвета и брюки навыпуск темно-синего цвета;
рубашка белого цвета с галстуком темно-синего (черного) цвета;
полусапожки кожаные;
полусапожки утепленные;
перчатки черного цвета;
кашне белого цвета. <*>
Сноска. В пункт 2 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 21 января 2005 г. N 44 .
3. Повседневная форменная одежда:
1) летняя:
повседневная фуражка темно-синего цвета с кантом крапового цвета и кокардой золотистого цвета;
повседневный китель однобортный открытый темно-синего цвета с погонами, кантом из позолоченной канители, застегивается на четыре металлические пуговицы с установленным рельефным знаком, на лацкане кителя шитье золотистого цвета. Лацкан кителя имеет форму классического английского кроя с кантом крапового цвета, ширина лацкана восемь, восемь с половиной сантиметров. На полочке кителя в области груди два накладных кармана с заложенной планкой и декоративным клапаном с петлей под металлическую пуговицу. Также на полочке расположены два боковых кармана с декоративным клапаном. Со стороны спины по среднему шву спинки отлетная шлица. На левый рукав кителя пришивается нарукавный знак высшего начальствующего состава установленного образца. Ткань - шерстяная;
рубашка голубого цвета с двумя накладными карманами на пуговицах. Рукава короткие и длинные, галстук темно-синего цвета. Ткань - хлопчатобумажная;
шерстяные брюки темно-синего цвета (рельеф), с боковыми карманами на шве, с лампасами крапового цвета. На задней правой половине прорезной карман в рамку с прорезной петлей;
туфли кожаные черного цвета;
полуботинки черного цвета;
2) зимняя:
шапка-ушанка каракулевая серого цвета с кокардой;
однобортное пальто темно-синего цвета с утеплителем и каракулевым воротником, с погонами с кантом из позолоченной канители, на четырех пуговицах и с нарукавным знаком высшего начальствующего состава установленного образца на левом рукаве;
повседневный китель, открытый однобортный и брюки навыпуск темно-синего цвета;
рубашка голубого цвета с галстуком темно-синего цвета;
полусапожки утепленные;
перчатки кожаные черного цвета;
кашне черного цвета.
При парадно-выходной форменной одежде на мундире носят ордена, медали и нагрудные знаки; при повседневной форменной одежде на кителе - знаки особого отличия, орденские ленты и ленты медалей на планках, нагрудные знаки.
Разрешается носить:
фуражку вместо шапки при зимней форменной одежде;
вместо кителя открытого типа свитер шерстяной темно-синего цвета со съемными погонами;
куртку темно-синего цвета на меху с молниевой застежкой вместо
повседневного пальто;
рубашку с коротким рукавом без галстука при летней повседневной форменной одежде и температуре воздуха выше плюс двадцати градусов по Цельсию;
пальто демисезонное, полуботинки черного цвета и кашне белого цвета при летней парадно-выходной форменной одежде и с кашне черного цвета при летней повседневной форменной одежде, а также в теплую погоду в весеннее время до перехода на летнюю форменную одежду и в осеннее время после перехода на зимнюю форменную одежду;
белую рубашку с кителем повседневным.
Погоны носятся:
на мундире парадно-выходном - стального цвета при летней, золотистого - при зимней форменной одежде, с кантом крапового цвета;
на рубашке голубого цвета и свитере - темно-синего цвета без канта;
на пальто темно-синего цвета и повседневном кителе - темно-синего цвета с кантом крапового цвета;
на рубашке белого цвета - белого цвета. <*>
Сноска. В пункт 3 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 21 января 2005 г. N 44 .

2) қысқы:
кокардасы бар сұр түстi қаракөлден тiгiлген құлақшын;
тысталған және қаракөл жағасы бар көмкермесi алтын жалатылған жiппен көмкерiлген погондары бар, төрт түймесi және сол жақ жеңiне жоғары басшы құрамның белгiленген үлгiдегi жеңдегi белгiсi бар қаракөк түстi бiр қаусырмалы пальто;
ашық қос қаусырмалы сұрғылт парадтық-салтанаттық мундир мен қаракөк түстi балағы түсiңкi шалбар;
қаракөк (қара) түсті галстугi бар ақ түсті көйлек;
қысқа қонышты былғары етiк;
қымталған қысқа қонышты етiк;
қара түстi қолғап;
ақ түстi бөкебай.
Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.01.21.  N 44 қаулысымен.
3. Күнделiктi нысанды киiм:
1) жазғы:
теңбiл түстi көмкермесi және алтын түстi кокардасы бар қаракөк түстi күнделiктi фуражка;
шеткi жиегi алтын жалатылған жiппен көмкерiлген көмкермесi, погондары  бар, бекiтiлген рельефтiк белгiсi бар төрт металл түймемен түймеленеді, китель лацканында алтын түстi тiгiсi бар қаракөк түстi бiр қаусырмалы ашық күнделiктi китель. Китель жағасының қайырмасы теңбiл түстi көмкермесi бар классикалық ағылшын пiшiндес болады, жаға қайырмасының енi сегiз - сегiз жарым сантиметр. Китель қапталында кеуде тұсында металл түйме тәрiздес бедерлi қақпағы бар жапсыра тiгiлген және жиегi өрнектелген екi жапсырмалы қалтасы бар. Сол сияқты, қапталында екi жан қалтасы бедерлi қақпағымен тiгiлген. Арқа тұстан артқы ортаңғы тiгiсi етегiнiң айырығына дейiн түсiрiледі. Кительдiң сол жақ жеңiне жоғары басшы құрамның белгiленген үлгiдегі жеңдегi белгiсi тiгiледi. Матасы - жүннен;
түймеленетiн жапсырмалы екi қалтасы бар көгiлдiр түстi көйлек. Жеңдерi қысқа және ұзын, галстук қаракөк түсті. Матасы - мақта-мата.
тігісiнде жан қалталары, теңбiл түстi лампастары бар қаракөк түстi жүн шалбар (рельеф). Артқы оң жақ жартысында қиын салынған жақтаулы, қиылған iлгегi бар қалта;
қара түсті былғары туфли;
қара түстi қысқа қонышты бәтiңке;
2) қысқы:
кокардасы бар сұр түсті қаракөлден тігілген құлақшын;
тысталған және қаракөл жағасы бар көмкермесi алтын жалатылған жiппен көмкерiлген погондары бар, төрт түймесi және сол жақ жеңiне жоғары басшы құрамның белгiленген үлгідегі жеңдегi белгiсi бар қаракөк түстi бiр қаусырмалы пальто;
ашық бiр қаусырмалы күнделiктi китель және қаракөк түстi балағы түсiңкi шалбар;
қаракөк түсті галстугi бар көкшiл түстi көйлек;
қымталған қысқа қонышты етiк;
қара түстi былғары қолғап;
қара түстi бөкебай.
Парадтық-салтанаттық нысанды киiмдi кию кезiнде мундирге ордендер, медальдар және омырау белгiлерi тағылады; күнделіктi нысанды киiм кию кезiнде кительге - ерекше айырым белгiлерi, ордендiк ленталар және планкадағы медальдар ленталары, омырау белгiлерi тағылады.
Мыналарды:
Қысқы нысанды киiмдi кию кезiнде бөрiктiң орнына фуражканы;
ашық үлгiдегi кительдiң орнына алмалы-салмалы погондары бар жүннен тоқылған қаракөк түстi свитердi;
күнделiктi пальтоның орнына қарсы iлгегi бар терiден жасалған қаракөк түстi күртешенi;
жазғы күнделiктi нысанды киiмдi кию кезiнде және ауа температурасы Цельсий бойынша жиырма градустан жоғары кезде галстуксыз қысқа жең көйлекті;
жазғы бiр киер салтанат нысанды киiмді кию кезiнде, қара түсті қысқа қонышты бәтiңке және ақ түстi бөкебаймен және жазғы күнделiктi нысанды киiмді кию кезiнде қара түстi бөкебаймен плащ, сондай-ақ көктемгi уақытта жылы күндерi жазғы нысанды киiмге ауысқанға дейiн және күзгi уақытта қысқы нысанды киiмге ауысқаннан кейiн киюге киiп жүруге рұқсат етiледi.
күнделiктi кительмен ақ көйлек киiп жүруге рұқсат етiледi.
Мыналарға:
парадтық-салтанаттық мундирге - теңбiл түстi көмкермесi бар жазғы нысанды киiм кию кезiнде сұр түстес, қысқы нысанды киiм кию кезiнде алтын түстес;
қаракөк түстi пальтоға және бiр киер салтанат мундирiне - теңбiл түстi көмкермесi бар қаракөк түстес;
көгiлдiр түстi көйлекке, күртешеге және свитерге - көмкермелерсiз қаракөк түстес;
қаракөк түстi пальтоға және күнделiктi кительге - теңбiл түстi көмкермесi бар қаракөк түстес;
Ескерту. 3-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.01.21.  N 44 қаулысымен.

2. Форменная одежда старшего, среднего, младшего начальствующего и рядового состава уголовно-исполнительной системы <*>
Сноска. В заголовок внесены изменения - постановлением Правительства РК от 21 января 2005 г. N 44 .
4. Парадно-выходная форменная одежда:
1) летняя:
фуражка шерстяная темно-синего цвета с кантом крапового цвета и кокардой золотистого цвета;
мундир однобортный открытый темно-синего цвета, застегивающийся на четыре металлические пуговицы с установленным рельефным знаком, с кантом крапового цвета на обшлагах. Лацкан мундира имеет форму классического английского кроя с кантом крапового цвета, ширина лацкана восемь, восемь с половиной сантиметров. На полочке мундира в области груди два накладных кармана с заложенной планкой и декоративным клапаном с петлей под металлическую пуговицу. Также на полочке расположены два боковых кармана с декоративным клапаном. Со стороны спины по среднему шву спинки отлетная шлица. На левый рукав мундира пришивается нарукавный знак установленного образца. Ткань - шерстяная;
рубашка белого цвета с двумя накладными карманами на пуговицах. Рукава короткие и длинные, галстук черного цвета. Ткань - хлопчатобумажная;
шерстяные брюки темно-синего цвета, с боковыми карманами в шве, с кантом крапового цвета. На правой задней половине прорезной карман в рамку с прорезной петлей;
туфли кожаные черного цвета;
полуботинки черного цвета;
2) зимняя:
шапка-ушанка темно-синего (полковникам - каракулевая серого цвета) с кокардой золотистого цвета;
однобортное пальто темно-синего цвета с утеплителем и цигейковым (полковникам - каракулевым) воротником на четырех пуговицах, с нарукавным знаком установленного образца на левом рукаве;
мундир темно-синего цвета открытый однобортный с кантом крапового цвета на обшлагах;
брюки навыпуск темно-синего цвета с кантом крапового цвета;
рубашка белого цвета с галстуком черного цвета;
полусапожки утепленные;
полусапожки хромовые;
кашне белого цвета;
перчатки шерстяные черного цвета. <*>
Сноска. В пункт 4 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 21 января 2005 г. N 44 .
5. Повседневная форменная одежда:
1) летняя:
фуражка шерстяная темно-синего цвета с кантом крапового цвета и кокардой золотистого цвета;
китель однобортный открытый темно-синего цвета, застегивающийся на четыре металлические пуговицы с установленным рельефным знаком. Лацкан кителя имеет форму классического английского кроя шириной восемь, восемь с половиной сантиметров. На полочке кителя в области груди два накладных кармана с заложенной планкой и декоративным клапаном с петлей под металлическую пуговицу. Также на полочке расположены два боковых кармана с декоративным клапаном. Со стороны спины по среднему шву спинки отлетная шлица. На левый рукав кителя пришивается нарукавный знак установленного образца. Ткань - шерстяная;
рубашка голубого цвета с двумя накладными карманами на пуговицах.
Рукава короткие и длинные, галстук темно-синего (черного) цвета. Ткань - хлопчатобумажная;
куртка повседневная шерстяная на поясе, с молниевой застежкой с нарукавным знаком;
рубашка из смесовой облегченной ткани, с короткими и длинными рукавами и нарукавным знаком, для слушателей (курсантов) и контролерского состава учреждений;
брюки навыпуск повседневные из смесовой облегченной ткани для слушателей (курсантов) и контролерского состава учреждений;
туфли кожаные черного цвета;
полуботинки хромовые;
полуботинки черного цвета;

2. Қылмыстық-атқару жүйесiнiң аға, орта, кiшi басшы және қатардағы құрамының нысанды киiмi
Ескерту. Тарау тақырыбы өзгерді - ҚР Үкіметінің 2005.01.21.  N 44 қаулысымен.
4. Парадтық-салтанаттық нысанды киiм::
1) жазғы:
теңбiл түстi көмкермесi және алтын түстi кокардасы бар қаракөк түстi жүннен жасалған фуражка;
бекiтiлген рельефтiк белгiсi бар төрт металл түймемен түймеленетiн, қайырмасында теңбiл түстi көмкермесi бар бiр қаусырмалы ашық қаракөк түстi мундир. Мундир жағасының қайырмасы теңбiл түстi көмкермесi бар классикалық ағылшын пiшiндес болады, жаға қайырмасының енi сегiз, сегiз жарым сантиметр. Мундир қапталында кеуде тұсында металл түйме тәрiздес бедерлi қақпағы бар жапсыра тiгiлген және жиегі өрнектелген екi жапсырмалы қалтасы бар. Сол сияқты, қапталында екi жан қалтасы бедерлi қақпағымен тiгілген. Арқа тұстан артқы ортаңғы тiгiсi етегiнiң айырығына дейiн түсiрiледi. Мундирдiң сол жақ жеңiне белгiленген үлгiдегi жеңдегi белгiсi тiгiледі. Матасы - жүннен;
түймеленетiн жапсырмалы екi қалтасы бар ақ түстi көйлек. Жеңдерi қысқа және ұзын, галстук қара түсті. Maтасы - мaқта-мата.
тiгісiнде жан қалталары, теңбiл түстi көмкермесi бар қаракөк түстi жүннен жасалған шалбар. Артқы оң жақ жарғысында қиып салынған жақтаулы, қиылған iлгегi бар қалта;
қара түсті былғары туфли;
қара түстi қысқа қонышты бәтiңке;
2) қысқы:
алтын түстес кокардасы бар қаракөк түсті (полковниктерге сұр түстi қаракөлден тiгiлген) құлақшын;
тысталған және цигейка (полковниктерге қаракөл) жағасы бар, төрт түймесi, сол жақ жеңiне белгіленген үлгідегi жеңдегi белгiсi бар қаракөк түстi бiр қаусырмалы пальто;
қайырмасында теңбiл түстi көмкермесi бар ашық бiр қаусырмалы мундир;
теңбiл түстi көмкермесi бар қаракөк түстi балағы түсiңкі шалбар;
қара түстi галстугі бар ақ түстi көйлек;
қымталған қысқа қонышты етiк;
қысқа қонышты былғары етiк;
ақ түсті бөкебай;
қара түсті жүн биялай
Ескерту. 4-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.01.21.  N 44 қаулысымен.
5. Күнделiктi нысанды киiм:
1) жазғы:
теңбiл түстi көмкермесi және алтын түстi кокардасы бар қаракөк түстi жүннен жасалған фуражка;
бекiтiлген рельефтiк белгісi бар төрт металл түймемен түймеленетiн бiр қаусырмалы ашық қаракөк түстi китель. Китель жағасының қайырмасы классикалық ағылшын пiшiндес болады, жаға қайырмасының енi сегiз, сегiз жарым сантиметр. Китель қапталында кеуде тұсында металл түйме тәрiздес бедерлi қақпағы бар жапсыра тiгiлген және жиегi өрнектелген екi жапсырмалы қалтасы бар. Сол сияқты, қапталында екi жан қалтасы бедерлi қақпағымен тiгiлген. Арқа тұстан артқы ортаңғы тiгiсi етегiнiң айырығына дейiн түсiрiледi. Кительдiң сол жақ жеңiне белгiленген үлгiдегi жеңдегi белгiсi тiгiледi. Матасы - жүннен;
түймеленетiн жапсырмалы екi қалтасы бар көгiлдiр түстi көйлек. Жеңдерi қысқа және ұзын, галстук қаракөк (қара) түстi. Матасы - мақта-мата.
тiгiсiнде жан қалталары, теңбiл түстi көмкермесi бар қаракөк түстi жүн шалбар. Артқы оң жақ жартысында қиып салынған жақтаулы, қиылған iлгегi бар қалта;
белбеуi, сыдырма iлгегi, жеңiнде белгісi бар күнделiкті жүн күрте;
тыңдаушыларға (курсанттарға) және мекемелердiң бақылаушы құрамына арналған аралас жеңiл матадан тiгiлген, жеңi ұзын және қысқа және жеңiнде белгiсi бар жейде;
тыңдаушыларға (курсанттарға) және мекемелердiң бақылаушы құрамына арналған аралас жеңiл матадан тiгiлген, балағын сыртқа шығарып киетiн күнделікті шалбар;
қара түстi былғары туфли;
қара түстi қысқа қонышты бәтiңке;

2) зимняя:
шапка-ушанка темно-синего (полковникам - каракулевая серого цвета) с кокардой золотистого цвета;
однобортное пальто темно-синего цвета с утеплителем и цигейковым (полковникам - каракулевым) воротником на четырех пуговицах, с нарукавным знаком установленного образца на левом рукаве;
китель темно-синего цвета открытый однобортный;
брюки навыпуск темно-синего цвета с кантом крапового цвета;
брюки утепленные для дежурной смены, несущей наружную службу;
рубашка голубого цвета с галстуком темно-синего (черного) цвета;
полусапожки утепленные.
Разрешается носить:
фуражку вместо шапки при зимней форменной одежде;
вместо кителя открытого типа свитер шерстяной темно-синего цвета со съемными погонами или куртку повседневную шерстяную на поясе, с застежкой молния;
рубашку с коротким рукавом голубого и белого цвета без галстука при летней повседневной форменной одежде и температуре воздуха выше плюс двадцати градусов по Цельсию;
кашне черного цвета;
перчатки шерстяные черного цвета;
рукавицы меховые для дежурной смены, несущей наружную службу;
валенки для дежурной смены, несущей наружную службу;
плащ-пальто из водоотталкивающей ткани со съемным утеплителем, с нарукавным знаком;
куртку, утепленную из водоотталкивающей ткани, со съемным меховым воротником из овчины и утеплителем, с нарукавным знаком;
полушубок меховой из нагольной шубной овчины для дежурной смены учреждений;
тулуп меховой из нагольной шубной овчины для контролерского состава учреждений на наружные неподвижные посты;
белую рубашку с кителем повседневным.
Погоны носятся:
на мундире парадно-выходном - золотистого цвета с кантом крапового цвета;
на кителе, плащ-пальто и пальто - темно-синего цвета с кантом крапового цвета;
на рубашке голубого цвета, куртке и свитере - темно-синего цвета без канта;
на рубашке белого цвета - белого цвета.
При парадно-выходной форменной одежде на мундире носят ордена, медали и нагрудные знаки; при повседневной форменной одежде на и кителе - знаки особого отличия, орденские ленты и ленты медалей на планках, нагрудные знаки. <*>
Сноска. В пункт 5 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 21 января 2005 г. N 44 .
3. Форменная одежда женщин старшего, среднего,
младшего начальствующего и рядового состава уголовно-исполнительной системы <*>
Сноска. Заголовок главы 3 - в редакции постановления Правительства РК от 21 января 2005 г. N 44 .
6. Парадно-выходная форменная одежда:
1) летняя:
берет или пилотка темно-синего цвета с кокардой золотистого цвета;
мундир однобортный открытый темно-синего цвета, застегивающийся на четыре металлические пуговицы с установленным рельефным знаком, с кантом крапового цвета на обшлагах. Лацкан мундира имеет форму классического английского кроя с кантом крапового цвета, ширина лацкана восемь, восемь с половиной сантиметров. На полочке мундира расположены два боковых кармана с декоративным клапаном. Со стороны спины по среднему шву спинки отлетная шлица. На левый рукав мундира пришивается нарукавный знак установленного образца. Ткань - шерстяная;
рубашка белого цвета с двумя накладными карманами на пуговицах. Рукава короткие и длинные, галстук черного цвета. Ткань - хлопчатобумажная;
юбка прямая удлиненная со шлицей, молния сзади; брюки темно-синего цвета, с кантом крапового цвета, прямые классические без ширинки, замок сбоку;
туфли кожаные;

2) қысқы:
алтын түстес кокардасы бар қаракөк түстi (полковниктерге сұр түстi қаракөлден тігілген) құлақшын;
тысталған және цигейка (полковниктерге қаракөл) жағасы бар, төрт түймесi, сол жақ жеңiне белгiленген үлгiдегi жеңдегi белгiсi бар қаракөк түстi бiр қаусырмалы пальто;
ашық бiр қаусырмалы қаракөк түстi китель;
теңбiл түстi көмкермесi бар қаракөк түстi балағы түсiңкі шалбар;
сыртта қызмет ететiн кезекшi ауысымға арналған жылы шалбар;
қаракөк (қара) түстi галстугi бар көкшiл түсті көйлек;
iшi жүн қысқа қонышты етiк;
Мыналарды:
қысқы нысанды киiмдi кию кезiнде бөрiктiң орнына фуражканы;
ашық үлгiдегi кительдiң орнына алмалы-салмалы погондары бар жүннен жасалған қаракөк түстi жемпiрдi немесе белбеуi, сыдырма iлгегі бар күнделiкті жүн күртенi;
жазғы күнделiктi нысанды киiмдi кию кезiнде және ауа температурасы Цельсий бойынша жиырма градустан жоғарғы кезде галстуксыз көгiлдiр және ақ түстi қысқа жең көйлекті;
күнделiктi кительмен ақ көйлек;
қара түсті бөкебай;
қара түстi жүн биялай;
сыртта қызмет ететiн кезекшi ауысымға арналған үлбiр биялай;
сыртта қызмет ететін кезекшi ауысымға арналған пима;
су жұқпайтын матадан тiгiлген, алмалы-салмалы қымтамасы, жеңiнде белгісi бар плащ-пальто;
су жұқпайтын матадан тiгiлген, қой терiсiнен алмалы-салмалы үлбiр жағасы және қымтамасы, жеңiнде белгiсi бар жылы күрте;
мекемелердiң кезекшi ауысымы үшiн тонға арналған жалаң қой терiсiнен тiгiлген қысқа етек үлбiр тон;
мекемелердiң бақылаушы құрамы үшін сырттағы жылжымайтын бекеттерге тонға арналған жалаң қой терiсiнен тiгiлген үлбiр тұлып киiп жүруге рұқсат етiледi.
Мыналарға:
парадтық-салтанаттық мундирге - теңбiл түстi көмкермесi бар алтын түстес;
кительге, плащ-пальтоға және пальтоға теңбiл түстi көмкермесi бар қаракөк түстес;
көгiлдiр түстi көйлекке, күртешеге және жемпiрге - көмкермелерсiз қаракөк түстес;
ақ түстi көйлекке - ақ түстес погондар тағылады.
Парадтық-салтанаттық нысанды киiмдi кию кезiнде мундирге ордендер, медальдар және омырау белгiлерi тағылады; күнделiктi нысанды киiм кию кезiнде кительге - ерекше айырым белгiлерi, ордендiк ленталар және планкадағы медальдар ленталары, омырау белгiлерi тағылады.
Ескерту. 5-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.01.21.  N 44 қаулысымен.
3. Қылмыстық-атқару жүйесiнiң аға, орта, кiшi басшы және қатардағы құрамдағы әйелдерiнiң нысанды киiмi
Ескерту. Тарау тақырыбы өзгерді - ҚР Үкіметінің 2005.01.21.  N 44 қаулысымен.
6. Парадтық-салтанаттық нысанды киiм::
1) жазғы:
алтын түстес кокардасы бар қаракөк түстi берет немесе пилотка;
шеткi жиегi алтын жалатылған жiппен көмкерiлген көмкермесi, белгіленген рельефтiк белгісi бар төрт металл түймемен түймеленетiн, қайырмасында теңбiл түстi көмкермесi бар бiр қаусырмалы ашық қаракөк түстi мундир. Мундир жағасының қайырмасы теңбiл түстi көмкермесi бар классикалық ағылшын пiшiндес болады, жаға қайырмасының енi сегiз, сегiз жарым сантиметр. Мундир қапталында бедерлi қақпағы бар екi жапсырмалы қалтасы бар. Арқа тұстан артқы ортаңғы тігісi етегiнiң айырығына дейiн түсiрiледi. Мундирдiң сол жақ жеңiне белгiленген үлгiдегi жеңдегi белгiсi тiгiледі. Матасы - жүннен;
түймеленетiн жапсырмалы екi қалтасы бар ақ түстi көйлек. Жеңдерi қысқа және ұзын, галстук қара түстi. Матасы - мақта-мата.
белдемше - ұзартылған тiк, айрығы бар, сыдырма түймесi артында;
шалбар қаракөк түстi, теңбiл түстi көмкермесi бар, алдыңғы жырығынсыз классикалық тiк, сыдырма түймесi бүйiрiнде;
былғары туфли;

2) зимняя:
шапка-ушанка темно-синего (полковникам - каракулевая серого цвета) с кокардой золотистого цвета;
однобортное пальто темно-синего цвета с утеплителем и цигейковым (полковникам - каракулевым) воротником на четырех пуговицах с нарукавным знаком установленного образца на левом рукаве;
мундир темно-синего цвета открытый однобортный с кантом крапового цвета на обшлагах;
юбка прямая удлиненная со шлицей, молния сзади; брюки темно-синего цвета, с кантом крапового цвета, прямые классические без ширинки, замок сбоку;
рубашка белого цвета с галстуком черного цвета;
сапожки утепленные кожаные;
полусапожки кожаные черного цвета;
кашне белого цвета;
перчатки шерстяные черного цвета.
7. Повседневная форменная одежда:
1) летняя:
берет или пилотка темно-синего цвета с кокардой золотистого цвета;
китель однобортный открытый темно-синего цвета, застегивающийся на четыре металлические пуговицы с установленным рельефным знаком. Лацкан кителя имеет форму классического английского кроя шириной восемь, восемь с половиной сантиметров. На полочке кителя расположены два боковых кармана с декоративным клапаном. Со стороны спины по среднему шву спинки отлетная шлица. На левый рукав кителя пришивается нарукавный знак установленного образца. Ткань - шерстяная;
рубашка голубого цвета с двумя накладными карманами на пуговицах. Рукава короткие и длинные, галстук темно-синего (черного) цвета. Ткань - хлопчатобумажная;
юбка прямая удлиненная со шлицей, молния сзади; брюки темно-синего цвета, с кантом крапового цвета, прямые классические без ширинки, замок сбоку;
туфли кожаные;
куртка повседневная шерстяная на поясе, с застежкой молния, с нарукавным знаком;
рубашка из смесовой облегченной ткани, с короткими и длинными рукавами и нарукавным знаком, для слушателей (курсантов) и контролерского состава учреждений;
брюки навыпуск повседневные из смесовой облегченной ткани, для слушателей (курсантов) и контролерского состава учреждений;
2) зимняя:
шапка-ушанка темно-синего (полковникам - каракулевая серого цвета) с кокардой золотистого цвета;
однобортное пальто темно-синего цвета с утеплителем и цигейковым (полковникам - каракулевым) воротником на четырех пуговицах, с нарукавным знаком установленного образца на левом рукаве;
китель темно-синего цвета открытый однобортный;
юбка прямая удлиненная со шлицей, молния сзади; брюки темно-синего цвета, с кантом крапового цвета, прямые классические без ширинки, замок сбоку;
брюки, утепленные для дежурной смены, несущей наружную службу;
рубашка голубого цвета с галстуком темно-синего (черного) цвета;
сапожки утепленные;
кашне черного цвета;
перчатки шерстяные черного цвета;
рукавицы меховые для дежурной смены, несущей наружную службу;
валенки для дежурной смены, несущей наружную службу.
Разрешается носить:
берет или пилотку темно-синего цвета с кокардой золотистого цвета вместо шапки при зимней форменной одежде;
вместо кителя открытого типа свитер шерстяной темно-синего цвета со съемными погонами или куртка повседневная шерстяная темно-синего цвета с молниевой застежкой;
рубашку с коротким рукавом голубого и белого цвета без галстука при летней повседневной форменной одежде и температуре воздуха выше плюс двадцати градусов по Цельсию;
белую рубашку с кителем повседневным;
куртку темно-синего цвета утепленную из водоотталкивающей ткани со съемным меховым воротником из овчины и утеплителем, с нарукавным знаком;
плащ-пальто из водоотталкивающей ткани со съемным утеплителем;
полушубок меховой из нагольной шубной овчины для дежурной смены учреждений;
тулуп меховой из нагольной шубной овчины, для контролерского состава учреждений, на наружные неподвижные посты;
полусапожки кожаные черного цвета;
Погоны носятся:
на мундире парадно-выходном - золотистого цвета с кантом крапового цвета;
на кителе, плащ-пальто и пальто  - темно-синего цвета с кантом крапового цвета;
на рубашке голубого цвета и свитере - темно-синего цвета без канта;
на рубашке белого цвета - белого цвета.
При парадно-выходной форменной одежде на мундире носят ордена, медали и нагрудные знаки; при повседневной форменной одежде на кителе - знаки особого отличия, орденские ленты и ленты медалей на планках, нагрудные знаки. <*>
Сноска. В пункт 7 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 21 января 2005 г. N 44 .
4. Форма одежды курсантов учебных заведений
Комитета уголовно-исполнительной системы <*>
Сноска. Глава 4 исключена - постановлением Правительства РК от 21 января 2005 г. N 44 .
8. (Пункт 8 исключен - постановлением Правительства РК от 21 января 2005 г. N 44 )
9. (Пункт 9 исключен - постановлением Правительства РК от 21 января 2005 г. N 44 )

2) қысқы:
алтын түстес кокардасы бар қаракөк түстi (полковниктерге сұр түстi қаракөл) құлақшын;
тысталған және цигейка (полковниктерге қаракөл) жағасы бар, төрт түймесi, сол жақ жеңiне белгiленген үлгiдегi жеңдегi белгiсi бар қаракөк түстi бiр қаусырмалы пальто;
қайырмасында теңбiл түсті көмкермесi бар ашық бiр қаусырмалы қаракөк түстi мундир;
белдемше - ұзартылған тiк, айрығы бар, сыдырма түймесi артында;
қаракөк түстi шалбар, теңбiл түстi көмкермесi бар, алдыңғы жырығынсыз классикалық тiк, сыдырма түймесi бүйiрiнде;
қара түсті галстугі бар ақ түстi көйлек;
қымталған былғары етiк;
қара түстi қысқа қонышты былғары бәтіңке;
ақ түсті бөкебай;
қара түсті жүн биялай.
Ескерту. 6-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.01.21.  N 44 қаулысымен.
7. Күнделiктi нысанды киiм:
1) жазғы:
алтын түстес кокардасы бар қаракөк түстi берет немесе пилотка;
белгіленген рельефтiк белгiсi бар төрт металл түймемен түймеленетiн, бiр қаусырмалы ашық қаракөк түстi китель. Китель жағасы классикалық ағылшын пiшiндес болады, жаға қайырмасының енi сегiз, сегiз жарым сантиметр. Китель қапталында бедерлi қақпағы бар екi жапсырмалы қалтасы бар. Арқа тұстан артқы ортаңғы тiгісi етегінiң айырығына дейiн түсiрiледi. Кительдiң сол жақ жеңiне белгіленген үлгiдегi жеңдегi белгiсi тiгiледi. Матасы - жүннен;
түймеленетiн жапсырмалы екi қалтасы бар ақ түстi көйлек. Жеңдерi қысқа және ұзын, галстук қаракөк (қара) түстi. Матасы - мақта-мата.
ұзартылған тiк, айрығы бар белдемше, сыдырма түймесi артында;
шалбар қаракөк түсті, теңбiл түстi көмкермесi бар, алдыңғы жырығынсыз классикалық тiк сыдырма түймесi бүйiрiнде;
былғары туфли;
белбеуi, сыдырма iлгегi, жеңiнде белгісi бар күнделiктi жүн күрте;
тыңдаушыларға (курсанттарға) және мекемелердiң бақылаушы құрамына арналған аралас жеңiл матадан тiгiлген, жеңi ұзын және қысқа және жеңiнде белгiсi бар жейде;
тыңдаушыларға (курсанттарға) және мекемелердiң бақылаушы құрамына арналған аралас жеңiл матадан тiгiлген, балағын сыртқа шығарып киетiн күнделiктi шалбар;
2) қысқы:
алтын түстес кокардасы бар қаракөк түсті (полковниктерге сұр түстi қаракөл) құлақшын;
тысталған және цигейка (полковниктерге қаракөл) жағасы бар, төрт түймесi, сол жақ жеңiне белгiленген үлгiдегі жеңдегi белгiсi бар қаракөк түстi бiр қаусырмалы пальто;
ашық бiр қаусырмалы қаракөк түстi китель;
ұзартылған тiк, айрығы бар белдемше, сыдырма түймесi артында;
сыртта қызмет ететiн кезекшi ауысымға арналған жылы шалбар;
қаракөк түстi, теңбiл түстi көмкермесi бар, алдыңғы жырығынсыз классикалық тiк, бүйiрiнде сыдырма түймесi бар шалбар;
қаракөк түстi галстугi бар ақ түстi көйлек;
қымталған хром етiк;
қара түсті бөкебай;
қара түстi жүн биялай;
сыртта қызмет ететiн кезекшi ауысымға арналған үлбiр қолғап;
сыртта қызмет ететiн кезекшi ауысымға арналған пима.
Мыналарды:
қысқы нысанды киiмдi кию кезiнде құлақшынның орнына алтын түстес кокардасы бар қаракөк түстi берет немесе пилотка;
ашық үлгідегі кительдiң орнына алмалы-салмалы погондары бар жүннен тоқылған қаракөк түстi жемпiрдi немесе сыдырма iлгегi бар, қаракөк түсті күнделiктi жүн күрте;
жазғы күнделiктi нысанды киiмдi кию кезiнде және ауа температурасы Цельсий бойынша жиырма градустан жоғарғы кезде галстуксiз қысқа жең көкшiл және ақ түстi көйлек;
күнделiктi кительмен ақ көйлек;
cу жұқпайтын матадан тiгiлген, қой терiсiнен алмалы-салмалы үлбiр жағасы және қымтамасы, жеңiнде белгісi бар қаракөк түстi жылы күрте;
су жұқпайтын матадан тiгiлген, алмалы-салмалы қымтамасы бар плащ-пальто;
мекемелердiң кезекшi ауысымы үшiн тонға арналған жалаң қой терiсiнен тiгiлген қысқа етек үлбiр тон;
мекемелердiң бақылаушы құрамы үшiн сырттағы жылжымайтын бекеттерге тонға арналған жалаң қой терiсiнен тігілген үлбiр тұлып;
қара түсті қысқа қонышты былғары етiк киiп жүруге рұқсат етiледi.
Мыналарға:
парадтық-салтанаттық мундирге - теңбiл түстi көмкермесi бар алтын түстес;
кительге, плащ-пальто мен пальтоға - теңбіл түсті көмкермесi бар алтын түстес;
көгiлдір түстi көйлекке және жемпiрге - көмкермелерсiз қаракөк түстес;
ақ түстi көйлекке - ақ түстес погондар тағылады.
Парадтық-салтанаттық нысанды киiмдi кию кезiнде мундирге ордендер, медальдар және омырау белгiлерi тағылады; күнделiктi нысанды киiмдi кию кезiнде кительге - ерекше айырым белгiлерi, ордендiк ленталар және планкадағы медальдар ленталары, омырау белгiлерi тағылады.
Ескерту. 7-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.01.21.  N 44 қаулысымен.
4-тарау, 8,9-тармақтар алып тасталды - 2005.01.21.  N 44 қаулысымен.

5. Описание знаков различия форменной одежды начальствующего
и рядового состава уголовно-исполнительной системы <*>
Сноска. Заголовок главы 5 - в редакции постановления Правительства РК от 21 января 2005 г. N 44 .
10. Знаки различия сотрудников УИС:
знаки различия сотрудников УИС состоят из погон, кокард, эмблем, нарукавных знаков, шитья на головных уборах и обмундировании и служат для обозначения звания;
погоны установлены парадно-выходные и повседневные. По способу крепления к обмундированию они могут быть нашивные, вшивные и съемные;
на поле погон соответственно присвоенному званию размещаются: изображения, пятиконечные звезды и звездочки, угольники, буквы и символы;
размеры погон: погоны съемные длиной 13 сантиметров, шириной 5 сантиметров, а также съемные типа муфты длиной 11 сантиметров;
поля погон изготовляются из галуна особого переплетения, из позолоченной волоки или тканого полотна, орнаментированных национальным узором. <*>
Сноска. В пункт 10 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 21 января 2005 г. N 44 .
11. Погоны высшего начальствующего состава уголовно-исполнительной системы:
1) погоны парадно-выходные:
погоны с кантом из позолоченной канители;
поле погон из цельного полотна с металлизированной нитью золотого цвета, орнаментированное национальным узором (на парадно-выходном мундире при летней форменной одежде - из тканого полотна стального цвета, орнаментированное национальным узором серебристого цвета). Подбой погон крапового цвета;
на погонах генералов вышиты позолоченной канителью звезды диаметром 22 миллиметра. В нижней части погона вышитый позолоченной канителью орел. На рубашке погоны с кантом из позолоченной канители. Поле погон из тканого полотна белого цвета, орнаментированное национальным узором металлизированной нитью золотистого цвета, орел, вышитый позолоченной канителью;
2) погоны повседневные:
погоны с кантом из позолоченной канители. Поле погон из тканого полотна темно-синего цвета, орнаментировано национальным узором в золотистой окантовке. На рубашке погоны из тканого полотна темно-синего цвета в золотистой окантовке. Канты погон из позолоченной канители. <*>
Сноска. В пункт 11 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 21 января 2005 г. N 44 .
12. Погоны старшего и среднего начальствующего состава уголовно-исполнительной системы:
1) погоны парадно-выходные:
погоны с полем из цельнотканого полотна с кантами крапового цвета. Национальный орнамент на погонах золотистого цвета. На погонах старшего начальствующего состава размещаются звездочки диаметром 20 миллиметров, на погонах среднего офицерского состава - диаметром 14 миллиметров. Количество звездочек на погонах соответствует установленному для воинских званий. В верхней части погон размещается форменная пуговица золотистого цвета с гербом (просветы) диаметром 14 миллиметров. В нижней части погон размещаются горизонтальные полосы (просветы), золотистого цвета. У среднего начальствующего состава одна полоса, у старшего и начальствующего состава две полосы. На рубашке погоны с полем из тканого полотна белого цвета, пуговица, национальный узор;

5. Қылмыстық-атқару жүйесiнiң басшы және қатардағы құрамының нысанды киiмiнiң айырым белгілерiнің сипаттамасы
Ескерту. Тарау тақырыбы өзгерді - ҚР Үкіметінің 2005.01.21.  N 44 қаулысымен.
10. ҚАЖ қызметкерлерiнiң айырым белгiлерi:
ҚАЖ қызметкерлерiнiң айырым белгiлерi погондардан, кокардалардан, эмблемалардан, жеңдегi белгілерден, бас киiмдердегi және киiм-кешектердегi тiгiстерден тұрады және атақ белгiлеу үшiн қызмет етедi;
погондар парадтық-салтанаттық және күнделiктi болып белгiленген. Киiм-кешекке бекiтiлу тәсiлiне қарай олар сыртына тiгiлетiн, iшiне тiгілетiн және алмалы-салмалы болуы мүмкiн;
погон алаңына тиiстi берiлген атаққа сәйкес былайша: бейнелер, бес бұрышты жұлдыздар, бұрыштамалар мен жұлдызшалар, әрiптер мен рәмiздер орналастырылады;
погондар көлемi: ұзындығы 13 сантиметр, енi 5 сантиметр алмалы-салмалы, сондай-ақ ұзындығы 11 сантиметр муфта үлгiсiндегi алмалы-салмалы погондар.
погондардың жиегi ұлттық өрнекпен өрнектелген алтын жалатылған жiппен немесе матамен әдіптелген ерекше өрiлiмдегі оқадан жасалады.
Ескерту. 10-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.01.21.  N 44 қаулысымен.
11. Қылмыстық-атқару жүйесі комитетi жоғары басшы құрамының погондары:
1) парадтық-салтанаттық погондар:
алтын жалатылған жiппен көмкерiлген погондар;
погон жиегi ұлттық өрнекпен өрнектелген алтын түстi металл жiбi бар тұтас полотнодан жасалады (жазғы нысанды киiм кию кезiнде парадтық-салтанаттық мундирде күміс түсті ұлттық өрнекпен өрнектелген сұрғылт түсті мата полотносынан жасалады). Погон табаны теңбiл түсті;
генералдар погондарында алтын жалатылған жiппен диаметрi 22 миллиметр болатын жұлдыздар кестеленген. Бүркiт погонның төменгi бөлiгіне алтын жалатылған жiппен кестеленген. Көйлектегi погондар алтын жалатылған жiппен көмкерiлген. Погондар жиегi ұлттық өрнекпен өрнектелген алтын түстес металл жiбi бар ақ түстi мата жаймасынан жасалады, бүркiт алтын жалатылған жiппен кестеленген;
2) күнделiктi погондар:
погондар алтын жалатылған жiппен көмкерiлген. Погон жиегi қаракөк түстi мата жаймасынан жасалады, алтынмен апталған ұлттық өрнекпен өрнектелген. Көйлектегi погондар алтынмен апталған қаракөк түстi мата жаймасынан жасалады. Погон көмкермелерi алтын жалатылған жiппен көмкерiлген.
Ескерту. 11-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.01.21.  N 44 қаулысымен.
12. Қылмыстық-атқару жүйесiнің аға және орта басшы құрамының погондары:
1) парадтық-салтанаттық погондар:
погондар жиекті, теңбiл түстi көмкермелерi бар тұтас мата жаймасынан жасалған. Погондардағы ұлттық өрнек алтын түсті. Аға басшы құрамның погондарына диаметрi - 20 миллиметр болатын жұлдызшалар, орта басшы құрамның погондарында диаметрi - 14 миллиметр болатын жұлдызшалар орналасады. Погондардағы жұлдызшалардың саны әскери атақтар үшiн белгіленгенге сәйкес келеді. Погонның жоғарғы бөлiгiнде диаметрi - 14 миллиметр болатын елтаңбасы бар алтын түстес нысанды түйме орналасады. Погонның төменгi бөлiгiне алтын түстес көлденең жолақтар (жарықтар) орналасады. Орта басшы құрамда - бiр жолақ, ал аға басшы құрамда екі жолақ болады. Көйлектегi погондар ақ түстi мата жаймасынан жасалған жиегі, түймесi, ұлттық өрнегі болады;

2) погоны повседневные:
погоны с полем из тканого полотна, орнамент по контуру золотистого цвета, кант крапового цвета. В верхней части погон размещается форменная пуговица золотистого цвета с гербом диаметром 14 миллиметров. В нижней части погон размещаются горизонтальные полосы (просветы) крапового цвета. У среднего начальствующего состава одна полоса, у старшего начальствующего состава две полосы. <*>
Сноска. В пункт 12 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 21 января 2005 г. N 44 .
13. Погоны младшего начальствующего и рядового состава уголовно-исполнительной системы:
1) погоны парадно-выходные:
погоны парадно-выходные с кантом крапового цвета, с расположенным на них в нижней части угольников либо звездочек в соответствии с установленными для воинского звания: "Младший сержант", "Сержант", "Старший сержант", "Старшина", "Прапорщик", "Старший прапорщик". У младшего начальствующего и рядового состава просветов на погонах не имеется;
2) погоны повседневные:
погоны с кантом крапового цвета, с расположенным на них в нижней части угольника либо звездочек в соответствии с установленными для воинского звания: "Младший сержант", "Сержант", "Старший сержант", "Старшина", "Прапорщик", "Старший прапорщик". У младшего начальствующего и рядового состава просветов на погонах не имеется;
3) погоны слушателей (курсантов) учебных заведений уголовно-исполнительной системы соответствуют установленным для начальствующего и рядового состава уголовно-исполнительной системы и присвоенному специальному званию, с расположением на них в нижней части буквы "К". <*>
Сноска. Пункт 13 - в редакции постановления Правительства РК от 21 января 2005 г. N 44 .
14. Нарукавные знаки сотрудников уголовно-исполнительной системы:
нарукавный знак старшего, среднего, младшего начальствующего и рядового состава уголовно-исполнительной системы представляет собой ткано-шитый шеврон в форме щита темно-синего цвета: в центре изображение эмблемы "Юстиция" золотистого цвета, по центру эмблемы надпись "АТКАРУ", справа надпись "ЖУЙЕСI", слева надпись "КЫЛМЫСТЫК"; по внутреннему периметру - вышитая окантовка золотистого цвета, в верхней части - надпись "КАЗАКСТАН" на фоне цвета государственного флага, в нижней части - надпись "ЭДIЛЕТ МИНИСТРЛIГI" и стилизованный пшеничный колос золотистого цвета, внешняя окантовка шеврона обшита нитками крапового цвета;
на нарукавном знаке высшего начальствующего состава: в центре изображение Государственного герба с окантовкой из позолоченной канители; по внутреннему периметру - кант из позолоченной канители, в верхней части - надпись "КАЗАКСТАН", в нижней части - надпись "АДIЛЕТ МИНИСТРЛIГI" и стилизованный пшеничный колос золотистого цвета, внешняя окантовка шеврона обшита нитками крапового цвета;
для слушателей (курсантов) учебных заведений уголовно-исполнительной системы на парадно-выходном мундире и повседневном кителе устанавливаются нарукавные нашивки по курсам обучения (угольники из галуна золотистого цвета, расположенные углом вниз, подбой крапового цвета), нашиваются под нарукавным знаком. <*>
Сноска. В пункт 14 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 21 января 2005 г. N 44 .

2) күнделiкті погондар:
мата жаймасынан жасалған жиегi бар, жиегi бойынша өрнегi алтын түстес, көмкермесi теңбiл түстес. Погонның жоғарғы бөлiгiнде диаметрi - 14 миллиметр болатын елтаңбасы бар алтын түстес нысанды түйме орналасады. Погонның төменгi бөлiгiне алтын түстес көлденең жолақтар (жарықтар) орналасады. Opтa басшы құрамда - бiр жолақ, ал аға басшы құрамда екi жолақ болады.
Ескерту. 12-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.01.21.  N 44 қаулысымен.
13. Қылмыстық-атқару жүйесiнiң кiшi және қатардағы басшы құрамының погондары:
1) парадтық-салтанаттық погондар:
теңбiл түстi көмкермесi бар парадтық-салтанаттық погондар, олардың бұрыштамаларының не жұлдызшаларының төменгi бөлігінде белгiленген әскери атағына сәйкес: "Кiшi сержант", "Сержант", "Аға сержант", "Старшина", "Прапорщик", "Аға прапорщик" деген жазулар орналасады. Кiшi басшы және қатардағы құрамның погондарында жарықшалар болмайды;
2) күнделiктi погондар:
теңбiл түстi көмкермесi бар погондар, олардың бұрыштамаларының не жұлдызшаларының төменгi бөлiгінде белгiленген әскери атағына сәйкес: "Кiшi сержант", "Сержант", "Аға сержант", "Старшина", "Прапорщик", "Аға прапорщик" деген жазулар орналасады. Кiшi басшы және қатардағы құрамның погондарында жарықшалар болмайды;
3) қылмыстық-атқару жүйесi оқу орындары тыңдаушыларының (курсанттарының) погондары қылмыстық-атқару жүйесiнiң басшы және қатардағы құрамы үшiн белгіленген және берiлген арнайы атаққа сәйкес келедi, олардың төменгi бөлiгiнде "К" әрпi орналасады.
Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2005.01.21.  N 44 қаулысымен.
14. Қылмыстық-атқару жүйесi қызметкерлерiнiң жеңдегі белгiлерi:
қылмыстық-атқару жүйесінің аға, орта, кiшi басшы және қатардағы құрамының жеңдегi белгiсi көк түстi қалқан нысанындағы матадан тiгiлген шевронды бiлдiредi: ортасында алтын түстес "Әділет" деген эмблема кескiнi, эмблема ортасына қарай "АТҚАРУ" деген жазу, оң жағынан "ЖҮЙЕСI" деген жазу, сол жағынан "ҚЫЛМЫСТЫҚ" деген жазу; iшкi периметрi бойынша - алтын түстес тігілген аптау, жоғарғы бөлігінде - мемлекеттік ту түстес фонда "ҚАЗАҚCTAH" деген жазу, төменгі бөлiгінде - "ӘДIЛЕТ МИНИСТРЛIГI" деген жазу және алтын түстес бидай масағы түзiлген, шевронның сыртқы аптауы теңбiл түстi жiппен тiгілген;
жоғары басшы құрамның жеңдегі белгісiнде: ортасында жиегi алтындаған зер жiптен тігілген Мемлекеттiк елтаңба бейнесi: iшкi периметрi бойынша - алтындаған зер жiптен көмкерме, жоғарғы бөлігінде - "ҚАЗАҚСТАН" деген жазу, төменгі бөлiгiнде - "ӘДIЛЕТ МИНИСТРЛIГI" деген жазу және алтын түстi бидай масағы тiзiлген, шевронның сыртқы жиегi теңбiл түстi жiппен тiгілген;
қылмыстық-атқару жүйесi оқу орындарының тыңдаушылары (курсанттары) үшiн парадтық-салтанаттық мундирге және күнделiктi кительге оқу курстары бойынша жеңдерiне тігiс (бұрышы төмен қаратылған алтын түстi оқадан жасалған бұрыштамалар, табаны теңбiл түстi) тігіледi, жеңдегі белгiнiң астынан тiгiледi.
Ескерту. 14-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.01.21.  N 44 қаулысымен.

15. Кокарды, эмблемы и шитье на головных уборах и форменном обмундировании рядового и начальствующего состава.
Кокарда с эмблемой к парадно-выходной и повседневной фуражке, шапке рядового и начальствующего состава органов УИС - стандартна.
Кокарда на шапках высшего начальствующего состава и полковников идентична.
Пуговицы на форменном обмундировании офицеров УИС Республики Казахстан изготовляются диаметрами: большие - 24 миллиметра (для высшего офицерского состава - 22 миллиметра).
У высшего начальствующего состава и офицеров УИС на пуговицах изображен государственный герб Республики Казахстан.
Шитье на парадно-выходном мундире и повседневном кителе высшего начальствующего состава выполняется позолоченной мишурой в виде национального орнамента. На парадно-выходном мундире - на воротнике и рукавах, на повседневном кителе - на воротнике.
На воротнике парадно-выходного мундира и повседневного кителя старшего, среднего, младшего начальствующего и рядового состава УИС с двух сторон крепится эмблема "Юстиция" золотистого цвета.
На погонах и воротнике обмундирования высшего начальствующего состава эмблема "Юстиция" не носится. <*>
Сноска. В пункт 15 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 21 января 2005 г. N 44 .
Нормы положенноcти форменной одежды сотрудников
уголовно-исполнительной системы Министерства юстиции
Республики Казахстан, которым присвоены специальные звания <*>
Сноска. Нормы положенности форменной одежды - в редакции постановления Правительства РК от 21 января 2005 г. N 44 .
Норма N 1
"Снабжение вещевым имуществом высшего начальствующего состава уголовно-исполнительной системы"
__________________________________________________________________________
N !                                  ! Количество! Cрок     ! N пункта
п/п!   Наименование предмета          ! предмета  ! носки    ! примечания,
!                                  ! на одного ! предмета ! применяе-
!                                  ! сотрудника!          ! мого при
!                                  !           !          ! выдаче
!                                  !           !          ! предмета
--------------------------------------------------------------------------
Обмундирование
1  Фуражка парадно-выходная шерстяная   1 штука     5 лет         -
2  Фуражка повседневная шерстяная       1 штука     3 года        -
3  Шапка-ушанка из натурального
каракуля                             1 штука     7 лет         -
4  Пальто шерстяное парадно-выходное    1 штука     5 лет         -
5  Пальто шерстяное повседневное        1 штука     4 года        -
6  Мундир шерстяной парадно-выходной    1 штука     5 лет         -
7  Китель шерстяной повседневный
с нарукавным знаком                  1 штука     3 года        -
8  Брюки шерстяные навыпуск парадно-
выходные                             1 штука     5 лет         -
9  Брюки шерстяные навыпуск
повседневные                         2 штука     3 года        -
10  Пальто шерстяное демисезонное        1 штука     6 лет         -
11  Свитер шерстяной темно-синего цвета  1 штука     3 года        -
12  Куртка зимняя меховая                1 штука     6 лет         -
13  Перчатки кожаные черного цвета       1 пара      3 года        -
14  Перчатки трикотажные белого цвета    1 пара      4 года        -
Обувь
15  Туфли кожаные черного цвета          1 пара      1,5 года      -
16  Полуботинки кожаные черного цвета    1 пара      2,5 года      -
17  Полусапожки кожаные утепленные
черного цвета                        1 пара       5 лет        -
Белье
18  Рубашка хлопчатобумажная
голубого цвета с длинным рукавом
и нарукавным знаком                  2 штуки      3 года       -
19  Рубашка хлопчатобумажная голубого
цвета с коротким рукавом             2 штуки      3 года       -
20  Рубашка хлопчатобумажная белого
цвета с длинным рукавом              1 штука      2 года       -
21  Рубашка хлопчатобумажная белого
цвета с коротким рукавом             1 штука      2 года       -
22  Галстук темно-синего (черного)
цвета                                1 штука      2 года       -
23  Кашне                                2 штуки      2 года       1
Снаряжение
24  Ремень поясной кожаный черный        1 штука      7 лет        -
25  Снаряжение кожаное повседневное
черного цвета                       1 комплект    5 лет        -
__________________________________________________________________________
Разрешается по желанию выдавать вместо одних предметов другие из числа предметов, предусмотренных нормой снабжения, в пределах стоимости заменяемых предметов.
На предметах форменного обмундирования высшего начальствующего состава уголовно-исполнительной системы - кант (лампас) крапового цвета.
Выдача погон и фурнитуры производится отдельно на каждый предмет форменного обмундирования.
Примечание:
1. Выдается кашне белого и черного цвета.
Норма N 2
"Снабжение вещевым имуществом лиц среднего и старшего
начальствующего состава уголовно-исполнительной системы"
__________________________________________________________________________
N !                                  ! Количество! Cрок     ! N пункта
п/п!   Наименование предмета          ! предмета  ! носки    ! примечания,
!                                  ! на одного ! предмета ! применяе-
!                                  ! человека  !          ! мого при
!                                  !           !          ! выдаче
!                                  !           !          ! предмета
--------------------------------------------------------------------------
Обмундирование
1  Фуражка парадно-выходная шерстяная      1        2,5 года      -
2  Фуражка повседневная шерстяная          1        2 года        -
3  Шапка из натурального каракуля
(для полковников)                       1        4 лет         -
4  Шапка меховая из овчины                 1        2,5 года      -
5  Пальто шерстяное парадно-выходное,
со съемным воротником из
натурального каракуля (для
полковников), с нарукавным знаком       1        5 лет         -
6  Пальто шерстяное повседневное,
со съемным меховым воротником
из овчины с нарукавным знаком           1        5 лет         -
7  Мундир шерстяной парадно-выходной       1        5 лет         -
8  Брюки шерстяные навыпуск
парадно-выходные                        1        5 лет         -
9  Куртка утепленная из
водоотталкивающей ткани,
со съемным меховым воротником
из овчины с утеплителем,
и нарукавным знаком                     1        4 года        -
10  Китель повседневный шерстяной,
с нарукавным знаком                     1        3 года        -
11  Куртка шерстяная повседневная
на поясе, с застежкой "молния",
с нарукавным знаком                     1        3 года        -
12  Брюки шерстяные навыпуск
повседневные                            2        3 года        -
13  Свитер шерстяной темно-синего
цвета                                   1        3 года        -
14  Плащ-пальто со съемным
утеплителем, с нарукавным знаком        1        3 года        -
15  Плащ-накидка                            1        8 лет         1
Обувь
16  Туфли кожаные черного цвета             1        1,5 года      -
17  Полуботинки кожаные черного цвета       1        2 года
18  Полусапожки кожаные, утепленные
черного цвета                           1        2,5 года      -
Белье
19  Рубашка хлопчатобумажная белого
цвета с длинным рукавом                 1        3 года        -
20  Рубашка хлопчатобумажная белого
цвета с коротким рукавом                1        2 года        -
21  Рубашка хлопчатобумажная голубого
цвета, с длинным рукавом и
нарукавным знаком                       2        3 года        -
22  Рубашка хлопчатобумажная голубого
цвета, с коротким рукавом               1        2 года        -
23  Галстук темно-синего (черного) цвета    3        2 года        -
24  Кашне черного цвета (за плату)          1                      -
25  Кашне белого цвета (за плату)           1           -          -
26  Перчатки шерстяные черного цвета
(за плату)                              1           -          -
27  Перчатки трикотажные белого цвета
(за плату)                              1           -          -
28  Белье теплое (комплект)                 1        2 года        -
Снаряжение
29  Снаряжение кожаное повседневное
черного цвета                           1        7 лет         1
30  Ремень для ношения плащ-накидки         1       10 лет         1
31  Ремень поясной кожаный черный           1        5 лет         -
__________________________________________________________________________
Выдача погон и фурнитуры лицам начальствующего состава производится отдельно в соответствии с имеющимся специальным званием на каждый выданный предмет форменного обмундирования.
При присвоении лицам начальствующего состава очередных специальных званий ранее выданные предметы вещевого имущества засчитываются им на плановое обеспечение (на оставшийся срок носки) с выдачей к пальто, плащам-пальто, кителям и рубашкам по одной паре погон со знаками различия в соответствии с присвоенным званием.
Примечание:

15. Қатардағы және басшы құрамның бас киiмдерiндегi және нысанды киiм-кешектерiндегi кокардалар, эмблемалар және тiгiстер:
ҚАЖ органдары қатардағы және басшы құрамының парадтық-салтанаттық және күнделiктi фуражкаларына, бөрiктерiне тағылатын эмблемасы бар кокарда - стандартты болады.
Жоғары басшы құрамының және полковниктердiң бөрiктерiне тағылатын кокарда бiрдейлендірiлген.
Қазақстан Республикасы ҚАЖ офицерлерiнiң нысандық киім кешегiндегi түймелерi мынадай диаметрлерде жасалады: үлкендерi - 24 миллиметр, (жоғары офицерлер құрамы үшiн - 22 миллиметр).
ҚАЖ жоғары басшы құрамы мен офицерлерiнiң түймелерiнде - Қазақстан Республикасының мемлекеттiк елтаңбасы бейнеленген.
Жоғары басшы басшы құрамының парадтық-салтанаттық мундирі мен күнделiктi кителіндегi тігісi ұлттық өрнек түрiнде алтын жалатылған оюмен орындалады. Парадтық-салтанаттық мундирде - жағасы мен жеңiнде, күнделiктi кительде - жағасында.
ҚАЖ аға, орта, кіші, басшы және қатардағы құрамының парадтық-салтанаттық мундирі мен күнделікті кителінің жағасына екі жағынан алтын түстес "Әділет" деген эмблема бекітіледі.
Жоғары басшы құрамы киім-кешегінің погондары мен жағасына "Әділет" деген эмблема тағылмайды.
Ескерту. 15-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.01.21.  N 44 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі
қылмыстық-атқару жүйесінің арнайы атақтар берілген қызметкерлерінің нысанды киімдерінің тиесілік нормалары
Ескерту. Нормалар жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2005.01.21.  N 44 қаулысымен.
N 1 норма
"Қылмыстық-атқару жүйесiнiң жоғары басшы құрамын
заттай мүлiкпен жабдықтау"
Р/с
N
Бұйымның атауы
Бір қызмет- керге
арнал-
ған
бұйым
саны
Бұйым-
ның тозу
мерзімі
Бұйымды
беру
кезінде
қолданы-
латын
ескертпе
тармағы-
ның N
1
2
3
4
5
Киім-кешек
1
Парадтық-салтанаттық жүн
фуражка
1 дана
5 жыл
-
2
Күнделiктi жүн фуражка
1 дана
3 жыл
-
3
Табиғи қаракөлден тiгілген құлақшын
1 дана
7 жыл
-
4
Парадтық-салтанаттық жүн пальто
1 дана
5 жыл
-
5
Күнделiктi жүн пальто
1 дана
4 жыл
-
6
Парадтық-салтанаттық жүн мундир
1 дана
5 жыл
-
7
Жеңiнде белгiсi бар күнделiктi жүн китель
1 дана
3 жыл
-
Парадтық-салтанаттық балағын сыртқа шығарып киетiн жүн шалбар
1 дана
5 жыл
-
Күнделікті балағын сыртқа
шығарып киетiн жүн шалбар
2 дана
3 жыл
-
10
Қос маусымдық жүн пальто
1 дана
6 жыл
-
11
Қаракөк түстi жүн жемпiр
1 дана
3 жыл
-
12
Қысқы үлбiр күрте
1 дана
6 жыл
-
13
Қара түсті былғары биялай
1 жұп
3 жыл
-
14
Ақ түсті тоқыма биялай
1 жұп
4 жыл
-
Аяқ киім
15
Қара түстi былғары туфли
1 жұп
1,5 жыл
-
16
Қара түстi қысқа қонышты
былғары бәтіңке
1 жұп
2,5 жыл
-
17
Қара түсті жылы былғары қысқа
қонышты етік
1 жұп
5 жыл
-
Іш киім
18
Жеңi ұзын және жеңiнде белгiсi
бар көкшiл түстi мақта-мата жейде
2 дана
3 жыл
-
19
Жеңi қысқа көкшiл түстi
мақта-мата жейде
2 дана
3 жыл
-
20
Жеңi ұзын ақ түстi мақта-мата
жейде
1 дана
2 жыл
-
21
Жеңi қысқа ақ түстi мақта-мата
жейде
1 дана
2 жыл
-
22
Қаракөк (қара) түстi галстук
1 дана
2 жыл
-
23
Бөкебай
2 дана
2 жыл
-
Жарақ
24
Қара түстi былғары белге тағатын белбеу
1 дана
7 жыл
-
25
Қара түстi күнделiктi былғары жарақ
1
жиын-
тық
5 жыл
-
Жабдықтау нормасында көзделген бұйымдар iшiнен бiр бұйымның
орнына басқасын ауыстыратын бұйымның құны шегінде қалауы бойынша
беруге рұқсат етіледі.
"Қылмыстық-атқару жүйесінің жоғары басшы құрамының нысанды
киім-кешек бұйымдарында - теңбіл түсті көмкерме (лампас).
Погондар мен фурнитураны беру нысандық киім-кешектің әрбір
бұйымына бөлек жүргізіледі.
Ескертпе:
1. Ақ және қара түсті бөкебай берiледi.
N 2 норма
"Қылмыстық-атқару жүйесінің орта және аға басшы
құрамдағы адамдарын заттай мүлiкпен жабдықтау"
Р/с
N
Бұйымның атауы
Бір адамға
арнал-
ған
бұйым
саны
Бұйым-
ның тозу
мерзімі
Бұйымды
беру
кезінде
қолданы-
латын
ескертпе
тармағы-
ның N
1
2
3
4
5
Киім-кешек
1
Парадтық-салтанаттық жүн фуражка
1
2,5 жыл
-
2
Күнделікті жүн фуражка
1
2 жыл
-
3
Табиғи қаракөлден тiгiлген құлақшын (полковниктер үшін)
1
4 жыл
-
4
Қой терісінен тігілген құлақшын
1
2,5 жыл
-
5
Жеңiнде белгiсi, алмалы-салмалы
табиғи қаракөл жағасы бар
(полковниктер үшiн) парадтық-салтанаттық жүн пальто
1
5 жыл
-
6
Жеңiнде белгісi, қой терiсiнен
тiгiлген алмалы-салмалы үлбiр
жағасы бар күнделiктi жүн пальто
1
5 жыл
-
7
Парадтық-салтанаттық жүн мундир
1
5 жыл
-
8
Парадтық-салтанаттық балағын
сыртқа шығарып киетiн жүн шалбар
1
5 жыл
-
9
Қой терiсiнен тiгiлген алмалы-
салмалы үлбip жағасы, қымтамасы, жеңiнде белгісi бар,
су өткiзбейтiн матадан тiгiлген
жылы күрте
1
4 жыл
-
10
Жеңінде белгісі бар, күнделікті жүн китель
1
3 жыл
-
11
Белбеуi, жеңiнде белгiсi,
сыдырма iлмегi бар күнделiктi
жүн күрте
1
3 жыл
-
12
Балағын сыртқа шығарып киетін
күнделікті жүн шалбар
2
3 жыл
-
13
қаракөк түсті жүн жемпір
1
3 жыл
-
14
Жеңінде белгісі, алмалы-салмалы қымтамасы бар плащ-пальто
1
3 жыл
-
15
Жамылғы-плащ
1
8 жыл
1
Аяқ киім
16
Қара түсті былғары туфли
1
1,5 жыл
-
17
Қара түсті былғары қысқа қонышты бәтiңке
1
2 жыл
-
18
Қара түсті былғары қысқа қонышты етік
1
2,5 жыл
-
Іш киім
19
Жеңi ұзын ақ түсті мақта-мата
жейде
1
3 жыл
-
20
Жеңi қысқа ақ түсті мақта-мата
жейде
1
2 жыл
-
21
Жеңi ұзын және жеңiнде белгiсi бар көкшіл түсті мақта-мата жейде
2
3 жыл
-
22
Жеңi қысқа көкшiл түстi мақта-мата жейде
1
2 жыл
-
23
Қаракөк (қара) түсті галстук
3
2 жыл
-
24
Қара түсті бөкебай (ақысына)
1
-
25
Ақ түсті бөкебай (ақысына)
1
-
26
Қара түсті жүн биялай (ақысына)
1
-
27
Ақ түсті тоқыма биялай (ақысына)
1
-
28
Жылы іш киiм (жиынтық)
1
2 жыл
-
Жарақ
29
Қара түсті күнделiктi былғары жарақ
1
7 жыл
1
30
Жамылғы-плащ киюге арналған белбеу
1
10 жыл
1
31
Қара түсті былғары белге тағатын белбеу
1
5 жыл
-
Басшы құрам адамдарына погондар мен фурнитура беру әрбiр
берiлген нысандық киiм-кешек бұйымына алған арнайы атақтарына
сәйкес бөлек жүргiзiледi.
Басшы құрам адамдарына кезектi арнайы атақ берiлгенде, бұрын
берiлген заттай мүлiк заттары пальтоға, плащ-пальтоға, кительдерге
және жейделерге 1 жұптан берiлген атағына сәйкес айырым белгілерi
бар погондарын бере отырып, оларға (қалған кию мерзiмiне) жоспарлық
қамтамасыз етілуiне есептеледi.
Ескертпе:

1. Предмет выдается по одной штуке на наружный неподвижный пост.
2. Предметы выдаются дежурной смене, несущей наружную службу.

1. Бұйым бір данадан сырттағы жылжымайтын бекеттерге
беріледі.
2. Бұйым сыртта қызмет ететін кезекші ауысымға