О проекте Указа Президента Республики Казахстан "О квоте иммиграции оралманов на 2003 год"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 15 января 2003 года N 14
Правительство Республики Казахстан постановляет:
Внести на рассмотрение Президента Республики Казахстан проект Указа Президента Республики Казахстан "О квоте иммиграции оралманов на 2003 год".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Проект
Указ Президента Республики Казахстан О квоте иммиграции оралманов на 2003 год
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 13 декабря 1997 года "О миграции населения", в целях организации переселения и обустройства семей оралманов, изъявивших желание возвратиться на свою историческую родину, постановляю:
1. Установить представленную Правительством Республики Казахстан квоту иммиграции оралманов на 2003 год в количестве 5000 семей согласно приложению.
2. Правительству Республики Казахстан совместно с акимами областей, городов Астаны и Алматы:
1) обеспечить прием, обустройство включенных в квоту иммиграции оралманов и условия для их адаптации в местах расселения, а также осуществить организованное переселение лиц казахской национальности, которые не могут вернуться на свою историческую родину без финансовой поддержки государства;
2) в месячный срок разработать схему размещения оралманов с учетом социально-экономической ситуации в регионах;
3) принять иные меры по реализации настоящего Указа.
3. Настоящий Указ вступает в силу со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан
Приложение к
Указу Президента
Республики Казахстан
от "__"_______ 2003 года
N ___________
Квота иммиграции оралманов на 2003 год (семей)
--------------------------------------------------------------------
Наименование|Ис- |Ис- |А|Ки- |М|Ту- |Рос- |Турк-|Уз- |Кыр-|Тад-|Все-
областей,   |лам-|лам-|ф|тай-|о|рец-|сийс-|ме-  |бе- |гыз-|жи- |го
городов     |ская|ское|г|ская|н|кая |кая  |нис- |кис-|ская|кис-|
|Рес-|Го- |а|На- |г|Рес-|Феде-|тан  |тан |Рес-|тан |
|пуб-|су- |н|род-|о|пуб-|рация|     |    |пуб-|    |
|лика|дар-|и|ная |л|лика|     |     |    |лика|    |
|Иран|ство|с|Рес-|и|    |     |     |    |    |    |
|    |Па- |т|пуб-|я|    |     |     |    |    |    |
|    |кис-|а|лика| |    |     |     |    |    |    |
|    |тан |н|    | |    |     |     |    |    |    |
--------------------------------------------------------------------
Акмолинская                   14       38         556            608

Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Оралмандардың 2003 жылға арналған көшiп келу квотасы туралы" Жарлығының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы. 2003 жылғы 15 қаңтар N 14
Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Оралмандардың 2003 жылға арналған көшiп келу квотасы туралы" Жарлығының жобасы Қазақстан Республикасы Президентiнiң қарауына енгiзiлсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы Оралмандардың 2003 жылға
арналған көшiп келу квотасы туралы
"Халықтың көшi-қоны туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 13 желтоқсандағы Заңына сәйкес, өзiнiң тарихи отанына қайтып оралуға тiлек бiлдiрген оралмандар отбасыларының қоныс аударуын және жайластырылуын ұйымдастыру мақсатында ҚАУЛЫ ЕТЕМIН:
1. Қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасының Yкiметi ұсынған оралмандардың 2003 жылға арналған көшiп келу квотасы 5000 отбасы мөлшерiнде белгiленсiн.
2. Қазақстан Республикасының Үкiметi облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкiмдерiмен бiрлесiп:
1) оралмандардың көшiп келу квотасына енгiзiлгендердi қабылдауды, жайластыруды және орналастырылған жерлерде олардың бейiмделуi үшiн жағдай жасауды қамтамасыз етсiн, сондай-ақ өзiнiң тарихи отанына мемлекеттiң қаржылай қолдауынсыз қайтып орала алмайтын ұлты қазақ адамдарды ұйымдасқан түрде қоныстандыруды жүзеге асырсын;
2) бір ай мерзiмде аймақтардағы әлеуметтiк-экономикалық ахуалды ескере отырып, оралмандарды орналастыру схемасын әзiрлесiн;
3) осы Жарлықты iске асыру жөнiнде өзге де шараларды қабылдасын.
3. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Қазақстан Республикасы Президентінің
200 жылғы "___"_________
N___Жарлығына
қосымша
Оралмандардың 2003 жылға арналған көшіп келу квотасы (отбасы)
--------------------------------------------------------------------
Облыстардың,|Иран|Пә. |А|Қы. |М|Түр.|Рес. |Түр. |Өз. |Қыр.|Тә. |Бар.
қалалардың  |Ис. |кс. |у|тай |о|ік  |сей  |кі.  |бек.|ғыз.|жік.|лығы
атаулары    |лам |тан |ғ|Ха. |ң|Рес.|Феде.|менс.|стан|Рес.|стан|
|Рес-|Ис. |а|лық |ғ|пуб.|ра.  |тан  |    |пуб.|    |
|пуб-|лам |н|Рес.|о|ли. |циясы|     |    |ли. |    |
|ли. |Рес.|с|пуб.|л|касы|     |     |    |касы|    |
|касы|пуб.|т|ли. |и|    |     |     |    |    |    |
|    |ли. |а|касы|я|    |     |     |    |    |    |
|    |касы|н|    | |    |     |     |    |    |    |
|    |    | |    | |    |     |     |    |    |    |
--------------------------------------------------------------------
Ақмола                       14       38         556            608

Актюбинская                            20    18   190            228
Алматинская               20  28  20    5          80            153
Атырауская                                         76             76
Восточно-
Казахстанская             42                        5             47
Жамбылская          5                   5         165   15   5   190
Западно-
Казахстанская                         110          59            169
Караган-
динская                                           565            565
Кызылор-
динская                                            94             94
Костанайская                           94         564            658
Мангистау-
ская          38                        5    53   256            352
Павлодарская                           85         480            565
Северо-
Казахстанская                         100         540            640
Южно-
Казахстанская      10  65         10         10   371        5   471
г. Астана                  7   5       20     5    52    5        94

Ақтөбе                                20    18   190            228
Алматы                   20  28  20    5          80            153
Атырау                                            76             76
Шығыс
Қазақстан                42                        5             47
Жамбыл                                  5         165   15   5   190
Батыс
Қазақстан                             110          59            169
Қарағанды                                         565            565
Қызылорда                                          94             94
Қостанай                               94         564            658
Маңғыстау     38                        5    53   256            352
Павлодар                               85         480            565
Солтүстік
Қазақстан                             100         540            640
Оңтүстік
Қазақстан          10  65         10         10   371        5   471
Астана қаласы              7   5       20     5    52    5        94

г. Алматы                  7   5  10   10     5    43   10        90
Итого         38   15  65 76  52  40  492    91  4096   30  10  5000
--------------------------------------------------------------------

Алматы қаласы              7   5  10   10     5    43   10        90
--------------------------------------------------------------------
Жиынтығы      38   15  65 76  52  40  492    91  4096   30  10  5000
--------------------------------------------------------------------