О ведомственных наградах дипломатической службы Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 20 января 2003 года N 57. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 15 декабря 2011 года № 1539
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 15.12.2011 № 1539.
В соответствии с подпунктом 3) пункта 1  статьи 21 Закона Республики Казахстан от 7 марта 2002 года "О дипломатической службе Республики Казахстан" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Установить, что ведомственными наградами дипломатической службы Республики Казахстан являются:
1) медаль имени Назира Тюрякулова "Қазақстан Республикасының сыртқы саясатына қосқан үлесі үшін";
2) почетное звание "Қазақстан Республикасы дипломатиялық қызметінің еңбек сіңірген қызметкері";
3) почетная грамота дипломатической службы Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 14 декабря 2007 г. N  1234 .
2. Утвердить прилагаемые:
1) описания и образцы ведомственных наград дипломатической службы;
2) описание и образец удостоверения к медали имени Назира Тюрякулова "Қазақстан Республикасының сыртқы саясатына қосқан үлесі үшін".
Сноска. Пункт 2 в редакции постановления Правительства РК от 14 декабря 2007 г. N  1234.
3. Министерству иностранных дел Республики Казахстан разработать и утвердить правила представления к ведомственным наградам дипломатической службы Республики Казахстан и вручения.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждено
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 20 января 2003 года N 57
Описание нагрудного знака
"Казакстан Республикасы дипломатиялык
кызметінін енбек сінірген кызметкері"
Нагрудный знак "Казакстан Республикасы дипломатиялык
кызметінін енбек сінірген кызметкері" (далее - знак) имеет объемную круглую форму диаметром 35 мм. Внутри круга размещается стилизованное рельефное изображение земного шара с очертаниями параллелей и меридианов диаметром 23 мм, выполненное синим цветом. На фоне земного шара в верхней части располагается барельефное изображение Государственного герба Республики Казахстан диаметром 12 мм (далее - герб). На фоне земного шара, под гербом размещено изображение парящего орла, выполненное золотистым цветом.
Знак окаймлен накладной объемной лентой золотистого цвета шириной 5 мм, огибающей по кругу и проходящей под земным шаром. Верхняя часть ленты соприкасается с верхней частью изображения герба. На верхней части ленты помещается текст "Казакстан Республикасы дипломатиялык кызметінін енбек сінірген кызметкері", выполненный эмалью темно-синего цвета. Высота букв на верхней части ленты 2 мм, на нижней - 1,5 мм. Между лентой и изображением земного шара проходит лента белого цвета шириной 1,5 мм. По сторонам, поверх ленты, расположены лавры, выполненные зеленым цветом.
Знак изготавливается из металла золотистого цвета, что позволяет придать ему благородный вид. На оборотной стороне знака размещается его порядковый номер, и имеется соответствующее приспособление для крепления к одежде награжденного.
Утверждено
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 20 января 2003 года N 57
(Рисунок см. на бумажном варианте)
Утверждено
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 20 января 2003 года N 57
Описание
Почетной грамоты дипломатической службы
Республики Казахстан

Қазақстан Республикасы дипломатиялық қызметiнiң ведомстволық наградалары туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы. 2003 жылғы 20 қаңтар N 57. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 15 желтоқсандағы № 1539 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 15 желтоқсандағы № 1539 Қаулысымен.
"Қазақстан Республикасының дипломатиялық қызметi туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 7 наурыздағы Заңының 21-бабы1-тармағының 3) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. Мыналар:
1) Нәзір Төреқұлов атындағы "Қазақстан Республикасының сыртқы саясатына қосқан үлесі үшін" медалі;
2) "Қазақстан Республикасы дипломатиялық қызметінің еңбек сіңірген қызметкері" құрметті атағы;
3) Қазақстан Республикасы дипломатиялық қызметінің құрмет грамотасы Қазақстан Республикасы дипломатиялық қызметінің ведомстволық наградалары болып табылады деп белгіленсін.
2. Қоса беріліп отырған:
1) дипломатиялық қызметтің ведомстволық наградаларының сипаттамасы мен үлгілері;
2) "Қазақстан Республикасының сыртқы саясатына қосқан үлесі үшін" Нәзір Төреқұлов атындағы медальға берілетін куәліктің сипаттамасы мен үлгісі бекітілсін.
3. Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгi Қазақстан Республикасы дипломатиялық қызметiнiң ведомстволық наградаларына ұсынудың және оларды тапсырудың ережесiн әзiрлесiн және бекiтсiн.
4. Осы қаулы қол қойған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң
2003 жылғы 20 қаңтардағы
N 57 қаулысымен
бекiтiлген
Омырауға тағатын "Қазақстан Республикасы дипломатиялық қызметiнiң еңбек сiңiрген қызметкерi" белгісiнiң сипаттамасы
Омырауға тағатын "Қазақстан Республикасы дипломатиялық қызметiнiң еңбек сiңiрген қызметкерi" белгiсiнiң (бұдан әрi - белгi) диаметрi 35 мм көлемдi дөңгелек пiшiнi болады. Дөңгелектiң iшiнде көк түспен орындалған ендiктер мен бойлықтардың сызбалары бар диаметрi 23 мм жер шарының мәнерленген рельефтiк бейнесi орналасады. Жер шарының аясында жоғарғы жағында диаметрi 12 мм Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк елтаңбасының (бұдан әрi - елтаңба) барельефтiк бейнесi орналасқан. Алтын түспен орындалған жер шарының аясында елтаңбаның астында қалықтап ұшқан қыранның бейнесi орналасқан.
Белгi дөңгелектеп иiрiлiп келген және жер шарының астымен өтетiн енi 5 мм алтын түстi көлемдi көмкерме лентамен жиектелген. Лентаның жоғарғы бөлiгі елтаңба бейнесiнiң жоғарғы бөлiгіне тиедi. Лентаның жоғарғы бөлiгiнде "Қазақстан Республикасы дипломатиялық қызметiнiң еңбек сiңiрген қызметкерi" мәтiнi шырқай көк түстi эмальмен жазылған. Әрiптердiң биiктiгi лентаның жоғарғы бөлiгiнде 2 мм, төменгi бөлiгiнде - 1,5 мм. Лента мен жер шарының бейнесi арасында енi 1,5 мм ақ түстi лента өтедi. Лентаның үстiнен жан-жақтарынан жасыл түспен орындалған лаврлар орналасқан.
Белгi алтын түстi металдан жасалады, бұл оған көрiктi түр бередi. Белгiнiң сыртқы жағында оның реттiк нөмiрi және наградталушының киiмiне қадауға арналған тиiстi бекіткiш болады.
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң
2003 жылғы 20 қаңтардағы
N 7 қаулысымен
бекiтiлген
РҚАО-ның ескертуі: Омырауға тағатын белгінің суретін қағаздағы мәтіннен қараңыз.
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң
2003 жылғы 20 қаңтардағы
N 7 қаулысымен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасының дипломатиялық қызметi құрмет грамотасының сипаттамасы

Почетная грамота дипломатической службы Республики Казахстан (далее - грамота) имеет прямоугольную форму размером 297 х 210 мм и изготавливается на бумаге плотностью не менее 200 граммов х 1 кв.м.
По периметру грамоты на расстоянии 5 мм от края размещается стилизованный рисунок с казахским орнаментом шириной 15 мм, выполненный золотой фольгой. На расстоянии 26 мм от верхнего края по центру расположен полноцветный Государственный герб Республики Казахстан диаметром 38 мм.
По центру на расстоянии 78 мм от верхнего края помещается текст "Курмет грамотасы", выполненный типографским шрифтом decorKAZ, кегель 26-28. Ниже указанного текста на расстоянии 13 мм от него размещается текст награждения, выполненный шрифтом Times New Roman, кегель 18.
На расстоянии 122 мм от верхнего края грамоты по центру помещается фамилия, имя и отчество награжденного, выполненные типографским шрифтом decorKAZ, кегель 26-28.
На расстоянии 52 мм от нижнего края и 41 мм от левого и правого края помещается текст с должностью и фамилией с инициалами руководителя государственного органа соответственно. На расстоянии 27 мм от нижнего края по центру размещается текст, содержащий ссылку на место и год награждения. Вышеуказанные тексты выполняются шрифтом Times New Roman, кегель 14.
Текст с фамилией, именем и отчеством награжденного выполняется золотой фольгой, остальной текст - фольгой бирюзового цвета.
Утверждено
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 20 января 2003 года N 57
(Рисунок см. на бумажном варианте)
Утверждено
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 20 января 2003 года N 57
Сноска. Приложение дополнено в соответствии с постановлением Правительства РК от 14 декабря 2007 года N  1234 .
Описание
медали имени Назира Тюрякулова "Қазақстан Республикасының
сыртқы саясатына қосқан үлесі үшін"
Медаль имени Назира Тюрякулова "Қазақстан Республикасының сыртқы саясатына қосқан үлесі үшін" изготавливается из латуни с иммитацией "под золото" и имеет форму правильного круга диаметром 34 мм.
На лицевой стороне медали в центре расположено барельефное изображение портрета Назира Тюрякулова. Вокруг портрета изображен венок из лавровых ветвей. Между бортиком медали и венком из лавровых ветвей расположена надпись "Қазақстан Республикасының сыртқы саясатына қосқан үлесі үшін". В нижней части медали под портретом Назира Тюрякулова расположена надпись "Нәзір Төреқұлов".
На оборотной стороне медали по центру расположена надпись "Қазақстан Республикасының сыртқы іcтep министрлігі", снизу надписи расположены две лавровые ветки. В нижней части расположен порядковый номер медали.
Все изображения и надписи на медали выпуклые. Края медали окаймлены бортиком.

Қазақстан Республикасының дипломатиялық қызметi құрмет грамотасының (бұдан әрi - грамота) көлемi 297 х 210 мм тiкбұрышты пiшiнi болады және тығыздығы кемiнде 200 грамм х 1 ш.м. қағаздан әзiрленедi.
Грамотаның периметрi бойынша шетiнен 5 мм аралықта алтын фольгадан жасалған, енi 15 мм мәнерленген қазақ ою-өрнегiнiң суретi орналасады. Жоғарғы шетiнен 26 мм аралықта орта тұсында диаметрi 38 мм толық түстi Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк елтаңбасы орналасқан.
Жоғарғы жиектен 78 мм аралықтағы орта тұсында decorKAZ, кегель 26-28 типографиялық қарпiмен орындалған "Құрмет грамотасы" мәтiнi жазылған. Көрсетiлген мәтiннiң төменгі жағындағы 13 мм аралықта Times New Roman, кегель 18 қарпiмен орындалған наградтау мәтiнi орналасады.
Грамотаның жоғарғы жиегiнен 122 мм аралықтағы орта тұста decorKAZ, кегель 26-28 типографиялық қарпiмен орындалған наградталушының тегi, аты және әкесiнiң аты орналасады.
Төменгі жиектен 52 мм әрi сол және оң жақ жиектен 41 мм аралықта тиiстi мемлекеттік орган басшысының қызметi және аты-жөнi бар мәтiн жазылады. Төменгi жиектен 27 мм аралықтағы орта тұсына марапаттаудың орны мен жылына сiлтемесi бар мәтiн орналасады.  Жоғарыда көрсетiлген мәтiндер Times New Roman, кегель 14 қарпiмен орындалады.
Наградталушының тегi, аты және әкесiнiң аты жазылған мәтiн алтын түстi фольгадан, қалған мәтiн - күлгiн көк түстi фольгада орындалады.
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң
2003 жылғы 20 қаңтардағы
N 7 қаулысымен
бекiтiлген
РҚАО-ның ескертуі: Құрмет грамотасының суретін қағаздағы мәтіннен қараңыз.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2003 жылғы 20 қаңтардағы
N 57 қаулысымен
бекітілген
Нәзір Төреқұлов атындағы "Қазақстан Республикасының сыртқы
саясатына қосқан үлесі үшін" медалінің
сипаттамасы
Нәзір Төреқұлов атындағы "Қазақстан Республикасының сыртқы саясатына қосқан үлесі үшін" медалі алтынға ұқсас жезден жасалады және диаметрі 34 мм дұрыс шеңбер нысанында болады.
Медальдің алдыңғы бетінде, ортасында Нәзір Төреқұловтың барельефтік бейнесі орналасқан. Суреттің айналасы лавр бұтақтарымен көмкерілген. Медальдің шеттеріндегі ернеуі мен лавр бұтақтарының арасында "Қазақстан Республикасының сыртқы саясатына қосқан үлесі үшін" деген жазу орналасқан. Медальдің төменгі бөлігінде Нәзір Төреқұловтың суретінің астында "Нәзір Төреқұлов" деп жазылған.
Медальдің сыртқы бетінде, ортасында "Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі" деген жазу орналасқан, жазудың астында екі лавр бұтағы орналасқан. Төменгі бөлігінде медальдің реттік нөмірі орналасқан.
Медальдағы барлық бейнелер мен жазулар дөңес. Медальдің шеттері ернеумен жиектелген.

Медаль с помощью ушка и кольца соединяются с пятиугольной колодкой, которая изготовлена из латуни с иммитацией "под золото" шириной 30 мм и высотой 24 мм. Прямоугольная часть колодки обтянута шелковой муаровой лентой цвета флага Республики Казахстан шириной 20 мм.
Медаль с помощью булавки крепится к одежде.
Утверждено
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 20 января 2003 года N 57
Сноска. Приложение дополнено в соответствии с постановлением Правительства РК от 14 декабря 2007 года N  1234 .
Образец медали имени Назира Тюрякулова
"Қазақстан Республикасының сыртқы саясатына қосқан үлесі үшін"
См. бумажный вариант
Утверждено
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 20 января 2003 года N 57
Сноска. Приложение дополнено в соответствии с постановлением Правительства РК от 14 декабря 2007 года N  1234 .
Описание
удостоверения к медали имени Назира Тюрякулова
"Қазақстан Республикасының сыртқы саясатына қосқан үлесі үшін"
Удостоверение представляет собой двухстраничную книжку для медали имени Назира Тюрякулова "Қазақстан Республикасының сыртқы саясатына қосқан үлесі үшін" размером 8х10 см. Обложка удостоверения выполнена из картона на бумвиниловой основе темно-синего цвета. Государственный герб Республики Казахстан и надписи выполнены с помощью тиснения золотистого цвета.
Утверждено
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 20 января 2003 года N 57
Сноска. Приложение дополнено в соответствии с постановлением Правительства РК от 14 декабря 2007 года N  1234 .
Образец удостоверения к медали имени Назира Тюрякулова
"Қазақстан Республикасының сыртқы саясатына қосқан үлесі үшін"
См. бумажный вариант

Медаль құлақша мен шығыршықтың көмегімен алтынға ұқсас жезден жасалған ені 30 мм және биіктігі 24 мм бес бұрышты тағанмен жалғанады. Тағанның тік бұрышты бөлігі Қазақстан Республикасының туы түстес ені 20 мм жібек қатқыл лентамен қапталған.
Медаль түйреуіштің көмегімен киімге тағылады.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2003 жылғы 20 қаңтардағы
N 57 қаулысымен
бекітілген
"Қазақстан Республикасының сыртқы саясатына қосқан үлесі
үшін" Нәзір Төреқұлов атындағы медаль үлгісі
РҚАО-ның ескертуі: Медаль үлгісінің суретін қағаздағы мәтіннен қараңыз.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2003 жылғы 20 қаңтардағы
N 57 қаулысымен
бекітілген
Нәзір Төреқұлов атындағы "Қазақстан Республикасының сыртқы
саясатына қосқан үлесі үшін" медаліне берілетін куәліктің
сипаттамасы
Нәзір Төреқұлов атындағы "Қазақстан Республикасының сыртқы саясатына қосқан үлесі үшін" медалінің куәлігі екі парақты, 8х10 см көлемді кітапша болып табылады. Куәліктің тысы көк түсті бумвинилді негіздегі қатырма қағаздан жасалған. Қазақстан Республикасының Мемлекеттік елтаңбасы мен жазулар батыңқы түсірілген алтын түспен жасалған.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2003 жылғы 20 қаңтардағы
N 57 қаулысымен
бекітілген
"Қазақстан Республикасының сыртқы саясатына қосқан үлесі
үшін" Нәзір Төреқұлов атындағы медальға қоса берілетін
куәліктің үлгісі
РҚАО-ның ескертуі: Куәліктің үлгісінің суретін қағаздағы мәтіннен қараңыз.