О некоторых вопросах государственных закупок зерна урожая 2003 года и утверждении Правил государственных закупок услуг по хранению государственных ресурсов зерна, Правил государственных закупок услуг по перемещению государственных ресурсов зерна
Постановление Правительства Республики Казахстан от 26 февраля 2003 года N 205
В целях обновления государственного резерва продовольственного зерна и поддержки сельскохозяйственных товаропроизводителей Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Определить объем государственных закупок зерна пшеницы и других сельскохозяйственных культур урожая 2003 года у сельскохозяйственных товаропроизводителей в объеме до до 368250 (триста шестьдесят восемь тысяч двести пятьдесят) тонн на сумму 5500000000 (пять миллиардов пятьсот миллионов) тенге, при этом:
1) посредством весенне-летнего финансирования в срок до 25 июля 2003 года:
в объеме до 215500 (двести пятнадцать тысяч пятьсот) тонн зерна продовольственной мягкой пшеницы на сумму 3167850000 (три миллиарда сто шестьдесят семь миллионов восемьсот пятьдесят тысяч) тенге по цене не менее 14700 (четырнадцать тысяч семьсот) тенге за одну тонну зачтенного физического веса, включая налог на добавленную стоимость, и без учета налога на добавленную стоимость для плательщиков единого земельного налога, не являющихся плательщиками налога на добавленную стоимость, на условиях франко-элеватор; при этом на сумму 2267060000 (два миллиарда двести шестьдесят семь миллионов шестьдесят тысяч) тенге из расчета 10520 (десять тысяч пятьсот двадцать) тенге за одну тонну зачтенного физического веса в срок до 25 июля 2003 года с последующей доплатой по факту поставки зерна из расчета 4180 (четыре тысячи сто восемьдесят) тенге за одну тонну зачтенного физического веса на сумму 900790000 (девятьсот миллионов семьсот девяносто тысяч) тенге;
в объеме до 30000 (тридцать тысяч) тонн зерна продовольственной твердой пшеницы на сумму 507150000 (пятьсот семь миллионов сто пятьдесят тысяч) тенге по цене не менее 16905(шестнадцать тысяч девятьсот пять) тенге за одну тонну зачтенного физического веса, включая налог на добавленную стоимость, и без учета налога на добавленную стоимость для плательщиков единого земельного налога, не являющихся плательщиками налога на добавленную стоимость, на условиях франко-элеватор; при этом на сумму 483000000 (четыреста восемьдесят три миллиона) тенге из расчета 16100 (шестнадцать тысяч сто) тенге за одну тонну зачтенного физического веса в срок до 25 июля 2003 года с последующей доплатой по факту поставки зерна из расчета 805 тенге за одну тонну зачтенного физического веса на сумму 24150000 (двадцать четыре миллиона сто пятьдесят тысяч) тенге;

2003 жылғы егiннiң астығын мемлекеттiк сатып алудың кейбiр мәселелерi және Мемлекеттiк астық ресурстарын сақтау бойынша көрсетiлетiн қызметтердi мемлекеттік сатып алу ережесi мен Мемлекеттiк астық ресурстарының орнын ауыстыру бойынша көрсетiлетiн қызметтердi мемлекеттiк сатып алу ережесiн бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2003 жылғы 26 ақпан N 205
Мемлекеттiк азық-түлiктiк астық резервiн жаңалау және ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлердi қолдау мақсатында Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. Ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлерден 2003 жылғы егiннiң бидай және басқа да ауыл шаруашылығы дақылдары астығын мемлекеттiк сатып алу көлемi 5 500 000 000 (бec миллиард бес жүз миллион) теңге сомасына 368250 (үш жүз алпыс сегiз мың екi жүз елу) тоннаға дейiнгi көлемде белгiленсiн, бұл ретте: <*>
1) 2003 жылғы 25 шiлдеге дейiнгi мерзiмде көктемгi-жазғы қаржыландыру арқылы:
есепке алынған табиғи салмағының бiр тоннасы үшiн, қосымша құн салығын қоса алғанда 14700 (он төрт мың жетi жүз) теңгеден кем емес баға бойынша 3167850000 (үш миллиард бiр жүз алпыс жетi миллион сегiз жүз елу мың) теңге сомасына және қосылған құн салығын төлеушiлер болып табылмайтын бiрыңғай жер салығын төлеушiлер үшiн қосылған құн салығын есептемей, франко-элеватор шартымен 215500 (екi жүз он бес мың бес жүз) тоннаға дейiнгi көлемдегi азық-түлiктiк жұмсақ бидай астығын; бұл ретте есепке алынған табиғи салмағының бiр тоннасы үшiн 10520 (он мың бес жүз жиырма) теңге есебiмен 2267060000 (екi миллиард екі жүз алпыс жетi миллион алпыс мың) теңге сомасына 2003 жылғы 25 шiлдеге дейiнгi мерзiмге кейiннен астықты жеткiзiп беру фактiсi бойынша есепке алынған табиғи салмағының бiр тоннасы үшін 4180 (төрт мың бiр жүз сексен) теңге есебiмен 900790000 (тоғыз жүз миллион жетi жүз тоқсан мың) теңге сомасына; <*>
есепке алынған табиғи салмағының бiр тоннасы үшiн қосылған құн салығын қоса алғанда, 16905 (он алты мың тоғыз жүз бес) теңгеден кем емес баға бойынша 507150000 (бec жүз жеті миллион бір жүз елу мың) теңге сомасында және қосылған құн салығын төлеушiлер болып табылмайтын бiрыңғай жер салығын төлеушiлер үшiн қосылған құн салығын есептемей, франко-элеватор шартымен 30000 (отыз мың) тоннаға дейiнгi көлемдегі азық-түлiктiк қатты бидай астығын; бұл ретте есепке алынған табиғи салмағының бiр тоннасы үшiн 16100 (он алты мың бір жүз) теңге есебiмен 483000000 (төрт жүз сексен үш миллион) теңге сомасына 2003 жылғы 25 шiлдеге дейiнгi мерзiмде кейiннен астықты жеткiзiп беру фактiсi бойынша есепке алынған табиғи салмағының бiр тоннасы үшiн 805 теңге есебімен 24150000 (жиырма төрт миллион жүз елу мың) теңге сомасына. <*>

2) осенью посредством прямого закупа:
в объеме до 121750 (сто двадцать одна тысяча семьсот пятьдесят) тонн зерна продовольственной мягкой пшеницы на сумму 1789720000 (один миллиард семьсот восемьдесят девять миллионов семьсот двадцать тысяч) тенге по цене не менее 14700 (четырнадцать тысяч семьсот) тенге за одну тонну зачтенного физического веса, включая налог на добавленную стоимость, и без учета налога на добавленную стоимость для плательщиков единого земельного налога, не являющихся плательщиками налога на добавленную стоимость, на условиях франко-элеватор;
в объеме до 1000 (одна тысяча) тонн семян сои на сумму 35280000 (тридцать пять миллионов двести восемьдесят тысяч) тенге по цене не менее 35280 (тридцать пять тысяч двести восемьдесят) тенге за одну тонну зачтенного физического веса, включая налог на добавленную стоимость, и без учета налога на добавленную стоимость для плательщиков единого земельного налога, не являющихся плательщиками налога на добавленную стоимость, на условиях франко-элеватор.
В случае непоставки или недопоставки зерна по договорам на закуп зерна посредством весенне-летнего финансирования денежные средства, неиспользованные для доплаты, а также поступившие в порядке погашения задолженности за непоставленное зерно, используются для прямого закупа зерна.
Сноска. В пункт 1 внесены изменения и дополнения - постановлением Правительства РК от 26 августа 2003 года N 863 . ; от 26 сентября 2003 г. N 985  .
2. Определить закрытое акционерное общество "Продовольственная контрактная корпорация" поставщиком услуг по закупу зерна урожая 2003 года, услуг по хранению и перемещению государственных ресурсов зерна, как имеющих важное стратегическое значение.
3. Утвердить прилагаемые:
1) Правила государственных закупок зерна урожая 2003 года в государственные ресурсы зерна;
2) (исключен)
3) (исключен) <*>
Сноска. В пункт 3 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 27 марта 2004 г. N 371  .
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан Есимова А.С.
5. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания и подлежит опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 26 февраля 2003 года N 205
Правила
государственных закупок зерна урожая 2003 года
в государственные ресурсы зерна
Настоящие Правила разработаны в соответствии с постановлениями Правительства Республики Казахстан от 28 марта 2001 года N 394  "Об утверждении Правил формирования, хранения и использования государственных ресурсов зерна", от 31 октября 2002 года N 1158  "Об утверждении Правил организации и проведения государственных закупок товаров, работ и услуг" и определяют порядок государственных закупок зерна урожая 2003 года в государственные ресурсы зерна.

2) күзде тiкелей сатып алу арқылы:
есепке алынған табиғи салмағының бiр тоннасы үшiн, қосылған құн салығын қоса алғанда 14700 (он төрт мың жетi жүз) теңгеден кем емес баға бойынша 1789720000 (бiр миллиард жетi жүз сексен тоғыз миллион жетi жүз жиырма мың) теңге сомасына және қосылған құн салығын төлеушiлер болып табылмайтын бiрыңғай жер салығын төлеушiлер үшiн қосылған құн салығын есептемей, франко-элеватор шартымен 121750 (бiр жүз жиырма бір мың жетi жүз елу) тоннаға дейiнгi көлемдегi азық-түлiктiк жұмсақ бидай астығы; <*>
есепке алынған табиғи салмағының бiр тоннасы үшiн, қосылған құн салығын қоса алғанда 35280 (отыз бес мың екі жүз сексен) теңгеден кем емес баға бойынша 35280000 (отыз бес миллион екі жүз сексен мың) теңге сомасына және қосылған құн салығын төлеушiлер болып табылмайтын бiрыңғай жер салығын төлеушiлер үшiн қосылған құн салығын есептемей, франко-элеватор шартымен 1000 (бiр мың) тоннаға дейiнгi көлемдегi қытай бұршағы. <*>
Көктемгi-жазғы қаржыландыру арқылы астық сатып алу шарттары бойынша астықты жеткiзбеген немесе толық жеткiзбеген жағдайда қосымша төлем үшiн пайдаланылмаған, сондай-ақ жеткiзiлмеген астықтың берешегiн өтеу тәртiбiмен түскен ақша қаражаты астықты тiкелей сатып алуға пайдаланылады. <*>
Ескерту. 1-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.08.26. N 863; 2003.09.26 N 985 қаулыларымен .
2. "Азық-түлiк келiсiм-шарт корпорациясы" жабық акционерлiк қоғамы маңызды стратегиялық мәнi бар 2003 жылғы егiннiң астығын сатып алу бойынша көрсетiлетiн қызметтердi, мемлекеттiк астық ресурстарын сақтау және орнын ауыстыру бойынша көрсетiлетiн қызметтердi жеткiзушi болып белгiленсiн.
3. Қоса берiлiп отырған:
1) Мемлекеттiк астық ресурстарына 2003 жылғы егiннiң астығын мемлекеттiк сатып алу ережесi;
2) алып тасталды - ҚР Үкіметінің 2004.03.27. N 371 қаулысымен .
3) алып тасталды - ҚР Үкіметінің 2004.03.27. N 371 қаулысымен .
Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2004.03.27. N 371 қаулысымен.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң орынбасары - Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрi А.С. Есiмовке жүктелсiн.
5. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi және жариялануға тиiс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2003 жылғы 26 ақпандағы
N 205 қаулысымен
бекiтiлген
Мемлекеттiк астық ресурстарына 2003 жылғы
егiннiң астығын мемлекеттiк сатып алу ережесi
Осы Ереже Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң "Мемлекеттiк астық ресурстарын қалыптастыру, сақтау және пайдалану ережесiн бекiту туралы" 2001 жылғы 28 наурыздағы N 394 , "Тауарларды, жұмыстарды және көрсетiлетiн қызметтердi мемлекеттiк сатып алуды ұйымдастыру мен жүргiзудiң ережесiн бекiту туралы" 2002 жылғы 31 қазандағы N 1158 қаулыларына сәйкес әзiрленген және мемлекеттiк астық ресурстарына 2003 жылғы егiннiң астығын мемлекеттiк сатып алудың тәртiбiн белгiлейдi.

1. Общие положения
1. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) агент - закрытое акционерное общество "Продовольственная контрактная корпорация";
2) комиссия - создаваемая агентом комиссия, осуществляющая отбор продавцов, в состав которой включаются представители Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее - Минсельхоз) и агента;
3) продавец - сельскохозяйственный товаропроизводитель, участвующий в государственном закупе зерна;
4) сельскохозяйственный товаропроизводитель - физическое или юридическое лицо, занимающееся товарным производством растениеводческой продукции.
2. Назначение государственных закупок зерна - обновление государственного резерва продовольственного зерна и государственная поддержка сельскохозяйственных товаропроизводителей, осуществляемая на основе договора поставки ими зерна посредством весенне-летнего финансирования и осенью посредством прямого закупа.
3. Закупки зерна осуществляются агентом у продавцов на хлебоприемных предприятиях, отобранных агентом в соответствии с законодательством для хранения государственных ресурсов зерна.
4. Для осуществления закупок Минсельхоз заключает с агентом договор на оказание услуг по закупу зерна в государственные ресурсы. При этом на весенне-летнее финансирование и на осенний закуп заключаются отдельные договора. После заключения договора, по мере поступления денежных средств из республиканского бюджета, Минсельхоз перечисляет деньги на специальный счет N 1 агента, открытый им в Управлении казначейства города Астаны.
2. Условия и порядок проведения закупок зерна
и их финансирования
5. После опубликования настоящих Правил агент публикует в республиканских печатных изданиях объявление о сроках, месте подачи заявок продавцами, их рассмотрения комиссией и другие условия.
6. В целях установления соответствия продавцов определению "сельскохозяйственный товаропроизводитель", и объемов зерна, закупаемого от одного продавца, на местах решениями акимов областей создаются рабочие группы.
7. В состав рабочих групп включаются заместители акимов областей, курирующие вопросы сельского хозяйства, представители департаментов (управлений) сельского хозяйства, территориальных органов по управлению земельными ресурсами, статистических и налоговых органов, областных территориальных органов Минсельхоза и директора областных представительств агента.
8. Продавец, заинтересованный в продаже своего зерна, представляет в рабочую группу:
1) для участия в программе закупа посредством весенне-летнего финансирования:
заявку с обязательным представлением письма банка второго уровня о намерении предоставить продавцу банковскую гарантию;
копию документа, устанавливающего право землепользования;

1. Жалпы ережелер
1. Осы Ережеде мынадай негiзгi ұғымдар пайдаланылады:
1) агент - "Азық-түлiк келiсiм-шарт корпорациясы" жабық акционерлiк қоғамы;
2) комиссия - құрамына Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң (бұдан әрi - Ауылшарминi) және агенттiң өкiлдерi енгiзiлетiн, сатушыларды iрiктеудi жүзеге асыратын, агент құратын комиссия;
3) сатушы - астықты мемлекеттiк сатып алуға қатысатын ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушi;
4) ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушi - өсiмдiк шаруашылығы өнiмдерiнiң тауарлы өндiрiсiмен айналысатын жеке немесе заңды тұлға.
2. Астықты мемлекеттiк сатып алудың мақсаты - мемлекеттiк азық-түлiктiк астық резервiн жаңалау және көктемгi-жазғы қаржыландыру арқылы және күзде тікелей сатып алу арқылы ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлердiң астықты жеткiзуi шартының негiзiнде оларды мемлекеттiк қолдау.
3. Агент сатушылардан астық сатып алуды мемлекеттiк астық ресурстарын сақтау үшiн агент заңнамаға сәйкес iрiктеген астық қабылдау кәсiпорындарында жүзеге асырады.
4. Сатып алуды жүзеге асыру үшiн Ауылшарминi мемлекеттiк ресурстарға астық сатып алу бойынша қызметтер көрсетуге агентпен шарт жасасады. Бұл ретте көктемгi-жазғы қаржыландыруға және күзгi сатып алуға бөлек шарттар жасалады. Шарт жасалғаннан кейiн, республикалық бюджеттен ақшалай қаражаттың түсуiне қарай Ауылшарминi ақшаны Астана қаласының Қазынашылық басқармасында агенттiң ашқан N 1 арнайы шотына аударады.
2. Астық сатып алуды жүргiзудiң және оны
қаржыландырудың шарттары мен тәртiбi
5. Осы Ереже жарияланғаннан кейiн агент республикалық баспасөз басылымдарында сатушылардың өтiнiм беру, оларды комиссияның қарауы мерзiмдерi, орны және басқа шарттар туралы хабарландыру жариялайды.
6. Сатушылардың "ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушi" деген анықтамаға сәйкестiгiн және бiр сатушыдан сатып алынатын астық көлемiн белгiлеу мақсатында жергiлiктi жерлерде облыс әкiмдерiнiң шешiмдерiмен жұмыс топтары құрылады.
7. Жұмыс топтарының құрамына облыс әкiмдерiнiң ауыл шаруашылығы мәселелерiн қадағалайтын орынбасарлары, ауыл шаруашылығы департаменттерiнiң (басқармаларының), жер ресурстарын басқару жөнiндегi аумақтық органдардың, статистика және салық органдарының, Ауылшарминiнiң облыстық аумақтық органдарының өкiлдерi және агенттiң облыстық өкiлдiктерiнiң директорлары енгiзiледi.
8. Өз астығын сатуға мүдделi сатушы жұмыс тобына:
1) көктемгi-жазғы қаржыландыру арқылы сатып алу бағдарламасына қатысу үшiн:
мiндеттi түрде екiншi деңгейдегi банктiң сатушыға банк кепiлдiгiн беру ниетi туралы хатын ұсына отырып өтiнiмдi;
жер пайдалану құқығын белгiлейтiн құжаттың көшiрмесiн;

2) для участия в осеннем закупе по прямым договорам:
письменную заявку о продаже произведенного им зерна;
копию зерновой расписки, удостоверяющей наличие зерна;
копию документа, устанавливающего право землепользования.
9. Закупаемое зерно по качественным показателям должно соответствовать следующим требованиям:
1) продовольственная мягкая пшеница:
Натура, г/л, не менее                         730
Влажность, %, не более                        13,5
Массовая доля клейковины, %, не менее         23,0
Качество клейковины, группа, не ниже          II
Протеин, %, не менее                          12,0
Стекловидность, %, не менее                   50
Обесцвеченность (степень), не ниже            1
Сорная примесь, %, не более                   2,0
Зерновая примесь, %, не более                 3,0
остальные качественные показатели в пределах норм, установленных СТ РК 1046-2001 для мягкой пшеницы третьего класса;
2) продовольственная твердая пшеница:
Натура, г/л, не менее                         750
Массовая доля клейковины, %, не менее         25,0
Стекловидность, %, не менее                   70
Обесцвеченность (степень), не ниже            1
Сорная примесь, %, не более                   1,0
Зерновая примесь, %, не более                 4,0
остальные качественные показатели в пределах норм, установленных СТ РК 1046-2001 для твердой пшеницы третьего класса;
3) семена сои:
Влажность, %, не более                        12,0
Сорная примесь, %, не более                   2,0
Масличная примесь, %, не более                6,0
остальные качественные показатели в пределах норм, установленных ГОСТ 17109-88 для семян сои.
Сноска. В пункт 9 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 26 августа 2003 года N 863 .
10. Рабочая группа рассматривает представленные продавцами документы на соответствие требованиям законодательства Республики Казахстан, составляет реестр продавцов по области, заверяет его подписями членов рабочей группы и направляет в комиссию с приложением документов, указанных в пункте 8 настоящих Правил.
11. Комиссия проверяет представленные рабочей группой документы, составляет реестр продавцов по республике и с реестрами продавцов по областям представляет его агенту для заключения договоров.
12. На основании представленных комиссией документов агент заключает с продавцами договора на закуп зерна по форме, утвержденной агентом (далее - Договор).
Для заключения Договора продавец предоставляет агенту копию свидетельства о постановке на учет по налогу на добавленную стоимость, либо справку из органов налоговой службы, с указанием регистрационного налогового номера и подтверждением, что продавец является плательщиком единого земельного налога и не является плательщиком налога на добавленную стоимость.

2) тiкелей шарттар бойынша күзгi сатып алуға қатысу үшiн:
өзi өндiрген астығын сату туралы жазбаша өтiнiмдi;
астықтың бар екенiн куәландыратын астық қолхатының көшiрмесiн;
жер пайдалану құқығын белгiлейтiн құжаттың көшiрмесiн ұсынады.
9. Сатып алынатын астық сапалық көрсеткiштерi бойынша мынадай талаптарға сәйкес болуы тиiс:
1) азық-түлiктiк жұмсақ бидай:
Табиғи салмақ, г/л 750-тан кем емес
Ылғалдығы, % 13,5-тен көп емес
Дән маңызының жалпы үлесi, % 23,0-ден кем емес
Дән маңызының сапасы, тобы ІІ-ден төмен емес
Протеин, % 12,0-тен кем емес
Мөлдiрлiгi, % 50-ден кем емес
Түссiздiгi (дәреже) 1-ден төмен емес
Арамшөп қоспасы, % 2,0-ден көп емес
Дән қоспасы, % 3,0-ден көп емес
қалған сапалық көрсеткiштерi үшiншi сыныпты жұмсақ бидай үшiн 1046-2001 ҚР CT белгiлеген нормалар шегiнде;
2) азық-түлiктiк қатты бидай:
Табиғи салмақ, г/л 750-ден кем емес
Дән маңызының жалпы үлесi, % 25-тен кем емес
Мөлдiрлiгi, % 70-тен кем емес
Түссiздігі (дәреже) І-ден төмен емес
Арамшөп қоспасы, % 1,0-ден көп емес
Дән қоспасы, % 4,0-ден көп емес
қалған сапалық көрсеткiштерi үшiншi сыныпты қатты бидай үшiн 1046-2001 ҚР СТ белгiлеген нормалар шегiнде;
3) қытай бұршағының тұқымы:
Ылғалдығы, % 12,0-ден көп емес
Арамшөп қоспасы, % 2,0-ден көп емес
Майлылық қоспасы, % 6,0-ден көп емес
қалған сапалық көрсеткiштерi қытай бұршағының тұқымы үшiн 17109-88 МЕМСТ белгiлеген нормалар шегiнде.
ЕСКЕРТУ. 9-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.08.26. N 863 қаулысымен .
10. Жұмыс тобы сатушылар ұсынған құжаттардың Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына сәйкестiгiн қарайды, облыс бойынша сатушылардың тiзiлiмiн жасайды, оны жұмыс тобы мүшелерiнiң қолдарымен куәландырады және осы Ереженің 8-тармағында көрсетiлген құжаттарды қосып комиссияға жiбередi.
11. Комиссия жұмыс тобы ұсынған құжаттарды тексередi, республика бойынша сатушылардың тiзiлiмiн жасайды және оны шарт жасасу үшiн сатушылардың облыстар бойынша тiзiлiмiмен бiрге агентке ұсынады.
12. Агент комиссия ұсынған құжаттардың негiзiнде агент бекiткен нысан бойынша сатушылармен астықты сатып алуға шарттар (бұдан әрi - Шарт) жасасады.
Шарт жасасу үшiн сатушы агентке қосылған құн салығы бойынша есепке қойылғаны туралы куәлiктiң көшiрмесiн немесе салықтық тiркеу нөмiрiн көрсетiп және сатушы бiрыңғай жер салығын төлеушi екендiгiн және қосылған құн салығын төлеушi емес екендiгiн растай отырып, салық қызметi органының анықтамасын бередi.

13. Для проведения оплаты по договорам закупа продавец предоставляет агенту:
1) в весенне-летний период - гарантию платежа банка второго уровня Республики Казахстан, выполняющего пруденциальные нормативы Национального Банка Республики Казахстан, на сумму не менее предусмотренной договором на закуп зерна;
2) осенью - зерновую расписку, сертификат качества зерна, сертификат соответствия, счет-фактуру по форме в соответствии с налоговым законодательством.
14. Агент перечисляет полученные от Минсельхоза деньги на счета продавцов в течение трех банковских дней после предоставления продавцами документов, указанных в пункте 13 настоящих Правил.
15. По мере перечисления денег продавцам агент представляет в Минсельхоз реестры договоров с продавцами с отметкой Управления казначейства города Астаны о произведенной оплате.
16. Для осуществления доплаты агент заключает с продавцами дополнительные соглашения по форме, утвержденной агентом.
Сноска. Дополнено пунктом 16 - постановлением Правительства РК от 26 августа 2003 года N 863 .
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 26 февраля 2003 года N 205
Правила
государственных закупок услуг по хранению зерна
государственных ресурсов <*>
Сноска. Правила исключены (см. п.3 постановления) - постановлением Правительства РК от 27 марта 2004 г. N 371  .
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 26 февраля 2003 года N 205
Правила
государственных закупок услуг по перемещению
государственных ресурсов зерна <*>
Сноска. Правила исключены (см. п.3 постановления) - постановлением Правительства РК от 27 марта 2004 г. N 371  .

13. Сатып алу шарттары бойынша ақы төлеудi жүргiзу үшiн Сатушы агентке:
1) көктем-жаз кезеңiнде - астықты сатып алуға арналған шартта көзделгеннен кем емес сомаға Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң пруденциалдық нормативтерiн орындайтын Қазақстан Республикасының екiншi деңгейдегi банкiнiң төлем кепiлдiгiн;
2) күзде - астық қолхатын, астық сапасының сертификатын, сәйкестiк сертификатын, салық заңнамасына сәйкес нысан бойынша шот-фактураны бередi.
14. Агент осы Ереженiң 13-тармағында көрсетiлген құжаттарды сатушылар бергеннен кейiн Ауылшарминiнен алынған ақшаны үш банктік күн iшiнде сатушылардың шоттарына аударады.
15. Сатушыларға ақшаның аударылуына қарай агент Ауылшарминiне Астана қаласы Қазынашылық басқармасының ақы төлегенi туралы белгiсi қойылған, сатушылармен жасалған шарттардың тiзiлiмдерiн ұсынады.
16. Агент қосымша төлемдi жүзеге асыру үшiн сатушылармен агент бекiткен нысан бойынша қосымша келiсiмдер жасайды. <*>
ЕСКЕРТУ. 16-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2003.08.26. N 863 қаулысымен .
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2003 жылғы 26 ақпандағы
N 205 қаулысымен
бекiтiлген
Мемлекеттiк астық ресурстарын сақтау бойынша көрсетiлетiн қызметтердi мемлекеттік сатып алу ережесi
Ескерту. Ереже алып тасталды - ҚР Үкіметінің 2004.03.27. N 371 қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2003 жылғы 26 ақпандағы
N 205 қаулысымен
бекiтiлген
Мемлекеттiк астық ресурстарының орнын ауыстыру бойынша көрсетiлетiн қызметтердi мемлекеттiк сатып алу ережесi
Ескерту. Ереже алып тасталды - ҚР Үкіметінің 2004.03.27. N 371 қаулысымен.