Об утверждении Плана мероприятий по реализации Государственной программы "Здоровье народа" на 2003-2005 годы
Постановление Правительства Республики Казахстан от 21 марта 2003 года N 289. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 27 июля 2005 г. N 778
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по реализации Государственной программы "Здоровье народа" на 2003-2005 годы.
2. Заинтересованным центральным и местным исполнительным органам представлять информацию о ходе выполнения Плана мероприятий в Министерство здравоохранения Республики Казахстан два раза в год - 15 января и 15 июля каждого года.
3. Министерству здравоохранения Республики Казахстан представлять Правительству Республики Казахстан информацию о ходе выполнения Плана мероприятий два раза в год - 25 января и 25 июля каждого года.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 21 марта 2003 года N 289
План мероприятий
по реализации Государственной программы
"Здоровье народа" на 2003-2005 годы <*>
Сноска. Внесены изменения - постановлением Правительства РК от 26 сентября 2003 г. N 982 ; от 8 апреля 2004 г. N 388 .
-------------------------------------------------------------------
N    !     Мероприятие       !  Форма   ! Ответственные!   Сроки
п/п  !                       !завершения! за исполнение! исполнения
!                       !          ! (реализацию) !(реализа-
!                       !          !              !ции)
-------------------------------------------------------------------
1  !          2            !     3    !       4      !      5
-------------------------------------------------------------------
1. Окружающая среда и здоровье населения
-------------------------------------------------------------------
1.1.  Организовать пункты     Решение     Акимы         IY квартал
сбора и демеркуризации  акимов      областей      2003 года
ртутьсодержащих
приборов и изделий в
Актюбинской, Западно-
Казахстанской областях
1.2.  Оснастить газоанализа-  Решение     Аким          IY квартал
торами государственные  акима       Актюбинской   2003 года
организации, осущест-               области
вляющие санитарно-
эпидемиологическую
экспертизу в
Актюбинской области
1.3.  Принять меры по замене  Решение     Аким          IY квартал
ртутных термометров на  акима       Актюбинской   2003 года
индикаторные во всех                области
государственных лечеб-
но-профилактических и
дошкольных организа-
циях, школах Актюбин-
ской области

"Халық денсаулығы" мемлекеттік бағдарламасын іске асыру жөніндегі 2003-2005 жылдарға арналған ic-шаралар жоспарын бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 21 наурыздағы N 289 қаулысы. Қаулының күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2005 жылғы 27 шілдедегі N 778 қаулысымен
Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. Қоса беріліп отырған "Халық денсаулығы" мемлекеттiк бағдарламасын iске асыру жөнiндегi 2003-2005 жылдарға арналған Іс-шаралар жоспары бекiтiлсiн.
2. Мүдделi орталық және жергiлiктi атқарушы органдар Iс-шаралар жоспарын орындаудың барысы туралы ақпаратты Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігіне жылына екі рет - әp жылдың 15 қаңтарында және 15 шiлдесiнде ұсынсын.
3. Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі Қазақстан Республикасының Үкiметiне Iс-шаралар жоспарының орындалу барысы туралы ақпаратты жылына екі рет - әр жылдың 25 қаңтарында және 25 шiлдесiнде ұсынсын.
4. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2003 жылғы 21 наурыздағы
N 289 қаулысымен
бекітілген
"Халық денсаулығы" мемлекеттік бағдарламасын іске асыру жөніндегі 2003-2005 жылдарға арналған іс-шаралар жоспары
Ескерту. Жоспар өзгерді - ҚР Үкіметінің 2003.09.26. N 982   қаулысымен .
Ескерту. Жоспар өзгерді - ҚР Үкіметінің 2004.04.08. N 388   қаулысымен .
_____________________________________________________________
Р/с |        Iс-шара         |  Аяқтау   |Орындау | Орын.
N  |                        |  нысаны   | (іске  |  дау
|                        |           | асыру) | (іске
|                        |           | үшін   | асыру)
|                        |           | жауап. |  мер.
|                        |           | тылар  |  зімі
_____________________________________________________________
1              2                 3          4        5
_____________________________________________________________
1. Қоршаған орта және халық денсаулығы
_____________________________________________________________
1.1.   Ақтөбе, Батыс          Әкімдердің  Облыс.    2003
Қазақстан облыста.     шешімі      тардың    жылдың
рында құрамында                    әкімдері  ІV тоқсаны
сынап бар аспаптар
мен бұйымдарды
жинау және демеркури.
зациялау пункттерін
ұйымдастыру
1.2.   Ақтөбе облысында       Әкімнің     Ақтөбе    2003
санитарлық-            шешімі      облысының жылдың
эпидемиологиялық                   әкімі     ІV тоқсаны
сараптаманы жүзеге
асыратын мемлекеттік
ұйымдарды газ
талдағыштармен
жарақтау
1.3.   Ақтөбе облысының       Әкімнің     Ақтөбе    2003
барлық мемлекеттік     шешімі      облысының жылдың
емдеу-алдын алу және               әкімі     ІV тоқсаны
мектепке дейiнгi
ұйымдарында, мектеп.
терінде сынап
термометрлерін
индикаторлық термо.
метрлермен ауыстыру
жөнiнде шаралар
қабылдау

10.1. 400206,0 в том      425018,0      446269,0    Республиканский
числе предусмотрено                           бюджет (бюджет-
в п. 11.1. 240206,0                           ная программа
тыс. тенге                                    13-103)
10.2. 800000,0            834431,0      876153,0    Республиканский
бюджет (бюджет-
ная программа
60)
10.3. 1293673,0 в том      795901,0      835696,0   Республиканский
числе предусмотрено                           бюджет (бюджет-
в п. 11.1. 76673,0                            ная программа
тыс. тенге                                    38-33)
10.4. 133486,0            138858,0      145801,0    Республиканский
бюджет (бюджет-
ная программа
052-034)
10.5. 1167691,0 в том     1265112,0     1328368,0   Республиканский
числе предусмотрено                           бюджет (бюджет-
в п. 11.1. 208766,0                           ная программа
тыс. тенге                                    039)
10.6. 201669,0            201669,0      201669,0    Местный бюджет
10.7.                                               Не требует
финансовых
затрат
10.8.          ---        280000,0        ---      Местные
бюджеты
10.9.          ---        273600,0        ---      Местные
бюджеты
-------------------------------------------------------------------
11. Финансирование системы здравоохранения
-------------------------------------------------------------------
11.1. 10000000,0                                    Республиканский
в том числе                                   бюджет
1305923 тыс.тенге
в том числе
635848,0 тыс.тенге
учтены в расходах
республиканского
бюджета на 2003 год
по пунктам 2.1.,
2.2., 10.1., 10.3.,
10.5.
8694077 тыс.тенге   15000000,0    15000000,0  Местный бюджет
в том числе         в т.ч. учтены
2030875,0 тыс.тенге объемы финан-
учтены в пунктах    сирования
3.1., 3.2., 3.3.,   мероприятий
10.6.               пунктов 10,8.,
10,9.
Итого 10008610,0   22912172,6   22508365,6           ---
тыс.тенге в  тыс.тенге в  тыс.тенге в
т.ч. рес-    т.ч. рес-    т.ч. рес-
публикан-    публикан-    публикан-
ский         ский         ский
бюджет -     бюджет -     бюджет -
1305923,0    6790731,0,   -6448254,9
местные      местные      местные
бюджеты -    бюджеты -    бюджеты -
8702687,0    16121441,6   16060110,7
11.2. 71786,0             71786,0       71786,0     Республиканский
бюджет (бюджет-
ная программа
0-56)
-------------------------------------------------------------------
Примечание: Объем бюджетных средств, необходимый для реализации Программы в 2004-2005 годах, будет уточняться при формировании республиканского и местных бюджетов на соответствующий финансовый год.

10.1. 400206,0  425018,0  446269,0 Республика.
соның                        лық бюджет
ішінде                       (13-103-бюджет.
11.1-                        тік бағдар.
тарма.                       лама)
ғында
240206,0
мың
теңге
көзделген
10.2. 800000,0  834431,0  876153,0 Республика.
лық бюджет
(60-бюджет.
тік бағдар.
лама)
10.3. 1293673,0  795901,0         Республика.
соның              855696,0 лық бюджет
ішінде                       (38-33-
11.1-                        бюджеттік
тарма.                       бағдарлама)
ғында
76673,0
мың
теңге
көзделген
10.4. 133486,0  138858,0  145801,0 Республика.
лық бюджет
(052-034-
бюджеттік
бағдарлама)
10.5. 1167691,0, 1265112,0         Республика.
соның              1328368,0 лық бюджет
ішінде                       (039-
11.1-                        бюджеттік
тарма.                       бағдарлама)
ғында
208766,0
мың
теңге
көзделген
10.6. 201669,0  201669,0  201669,0 Жергілікті
бюджет
10.7.                              Қаржы
шығындарын
талап етпейді
10.8.  Қуық асты  Қазақ. ДМ,   Жыл  ----     280000,0 ----     Жер.
безiнiң    стан   обл.  бойы                            гі.
рагын      Рес.   ыс.                                   лік.
ертерек    пуб.   тар                                   ті
диагности. лика.  мен                                   бюд.
калау      сының  Ас.                                   жет.
үшiн       Үкіме. тана                                  тер
онкология. тіне   және
лық        ақпа.  Алма.
диспансер. рат    ты
лерді жаб.        қала.
дықпен            лары.
қамтама.          ның
сыз ету           әкім.
дері
10.9   Гемофи.    Қазақ. ДМ,   Жыл  ----     273600,0 ----     Жер.
лиямен     стан   обл.  бойы                            гі.
ауыратын   Рес.   ыс.                                   лікті
балалар.   пуб.   тар                                   бюд.
ды қан     лика.  мен                                   жет.
ұюы        сының  Ас.                                   тер
фактор.    Үкіме. тана
лары.      тіне   және
мен        ақпа.  Алма.
қамта.     рат    ты
масыз             қала.
ету               лары.
ның
әкім.
дері
________________________________________________
11. Денсаулық сақтау жүйесін қаржыландыру
_______________________________________________________________
11.1.  Тегiн медициналық      Қазақстан   ЭБЖМ,       2003-2005
көмектiң кепілдік      Республика. ҚарМ,      жылдар
берiлген көлемiн       сының       облыстар
қаржылық қамтамасыз    Үкіметіне   мен
етудiң қажеттi         ақпарат     Астана
деңгейiне кезең-                   және
кезеңмен қол жеткiзу               Алматы
қалала.
рының
әкімдері <*>
11.2   Медициналық қызмет     Бұйрық      ДМ        2003-2005
көрсетуді басқаруды                           жылдар
жетілдіру жөніндегі
іс-шаралардың iске
асырылуын қамтамасыз
ету
_______________________________________________________________
таблицаның жалғасы
_____________________________________________________
11.1. 10000000,0,
соның
ішінде
1305923                            Республи.
мың                                калық
теңге,                             бюджет
соның
ішінде
635848,0
мың
теңге
2.1, 2.2,
10.1, 10.3,
10.5-
тармақтар-
бойынша
2003 жылға
арналған
республи.
калық
бюджеттің
шығыста.
рында
ескерілген
8694077    15000000,0,  15000000,0
мың        соның
теңге,     ішінде 10,8.,           Жергілікті
соның      10,9-тармақ-            бюджеттер
ішінде     тардың іс-ша-
2030875,0  раларын қаржы-
мың        ландыру көлемі
теңге      ескерілген
3.1., 3.2,
3.3, 10.6-
тармақтарда
ескерілген
11.2. 71786,0     71786,0    71786,0    Республи.
калық
бюджет
(0-56-
бюджеттік
бағдарлама)
---   Жиыны     --- --- --- 10008610,0  22912172,6  22508365,6 ---
мың теңге,  мың теңге,  мың теңге,
соның       соның       соның
iшiнде      ішінде      ішінде
республи.   республи.   республи.
калық       калық       калық
бюджет      бюджет      бюджет
-1305923,0, -6790731,0, -6448254,9
жергiлiктi  жергiлiктi  жергiлiктi
бюджеттер   бюджеттер   бюджеттер -
-8702687,0 -16121441,6  16060110,7
_____________________________________________________
Ескерту: Бағдарламаны 2004-2005 жылдары іске асыру үшін қажет бюджет қаражатының көлемі тиісті қаржы жылына арналған республикалық және жергілікті бюджеттерді қалыптастыру кезінде нақтыланатын болады.