О проекте Указа Президента Республики Казахстан "Об утверждении Отчета о формировании и использовании Национального фонда Республики Казахстан за 2002 год"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 11 апреля 2003 года N 353
Правительство Республики Казахстан постановляет:
Внести на рассмотрение Президента Республики Казахстан проект Указа Президента Республики Казахстан "Об утверждении Отчета о формировании и использовании Национального фонда Республики Казахстан за 2002 год".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Проект
Указ Президента Республики Казахстан
Об утверждении Отчета о формировании и использовании
Национального фонда Республики Казахстан за 2002 год
В соответствии с Указом Президента Республики Казахстан от 29 января 2001 года N 543 "О некоторых вопросах Национального фонда Республики Казахстан" постановляю:
1. Утвердить прилагаемый Отчет о формировании и использовании Национального фонда Республики Казахстан за 2002 год.
2. Правительству Республики Казахстан до _____ 2003 года обеспечить опубликование информации об Отчете о формировании и использовании Национального фонда Республики Казахстан за 2002 год и результатах проведения внешнего аудита в средствах массовой информации.
3. Настоящий Указ вступает в силу со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан
Утвержден
Указом Президента
Республики Казахстан
от " "  2003 год N____
Отчет
о формировании и использовании Национального фонда
Республики Казахстан за 2002 год
Раздел 1. Отчет о поступлениях и использовании
Национального фонда Республики Казахстан
-------------------------------------------------------------------
N !                                                 !    Сумма
п/п!                                                 ! (тыс. тенге)
-------------------------------------------------------------------
1 !                          2                      !      3
-------------------------------------------------------------------
1.  Средства Фонда на начало отчетного периода всего:
189807669*
2.  Поступление всего:                                 109547274
В том числе:
Корпоративный подоходный налог с юридических лиц    35075692
налог на добавленную стоимость                        172216
налог на сверхприбыль                                    -
бонусы                                                   -
роялти                                               1107450
доля Республики Казахстан по разделу продукции по
заключенным контрактам                               3425755
официальные трансферты                              12636305
инвестиционные доходы от управления Фондом           8074548
иные поступления и доходы, не запрещенные
законодательством Республики Казахстан              49055308

Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының Ұлттық қорын қалыптастыру және пайдалану туралы 2002 жылғы есептi бекiту туралы" Жарлығының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 11 сәуірдегі N 353 қаулысы
Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының Ұлттық қорын қалыптастыру және пайдалану туралы 2002 жылғы есептi бекiту туралы" Жарлығының жобасы Қазақстан Республикасы Президентiнiң қарауына енгiзiлсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Президентінің
Жарлығы
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорын қалыптастыру және пайдалану туралы 2002 жылғы есептi бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының кейбiр мәселелерi туралы" 2001 жылғы 29 қаңтардағы N 543 Жарлығына сәйкес қаулы етемін:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының Ұлттық қорын қалыптастыру және пайдалану туралы 2002 жылғы есеп бекiтілсiн.
2. Қазақстан Республикасының Yкiметi 2003 жылғы _______ дейiн Қазақстан Республикасының Ұлттық қорын қалыптастыру және пайдалану туралы 2002 жылғы есеп және сыртқы аудиттi жүргiзу нәтижелерi туралы ақпаратты бұқаралық ақпарат құралдарында жариялауды қамтамасыз етсiн.
3. Осы Жарлық қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Президентi
Қазақстан Республикасы
Президентiнiң
2003 жылғы
N Жарлығымен
БЕКIТIЛГЕН
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорын
қалыптастыру және пайдалану туралы 2002 жылғы
есеп
2003 жыл
1-бөлiм. Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының
түсімдері және оны пайдалану туралы
есеп
___________________________________________________________________
Р/с|                                                 |  Сомасы
N |                                                 |(мың теңге)
___________________________________________________________________
1                        2                              3
___________________________________________________________________
1.  Қордың есептi кезеңнiң басындағы ақшалай
қаражаты
БАРЛЫҒЫ:                                           189807669*
2.   Түсімдер БАРЛЫҒЫ:                                 109547274
Оның iшiнде:
заңды тұлғалардан алынатын корпоративтiк         35075692
табыс салығы:                                        172216
қосылған құн салығы                                  -
үстеме пайдаға салынатын салық                       -
бонустар                                          1107450
роялтилер
жасалған келiсiмшарттар бойынша өнiмдi            3425755
бөлу жөнiндегі
Қазақстан Республикасының үлесi                  12636305
ресми трансферттер                                8074548
Қорды басқарудан алынатын инвестициялық
кiрiстер
Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым     49055308

3.  Использование всего:                                  244287
В том числе:
покрытие расходов, связанных с управлением Фондом
и проведением ежегодного внешнего аудита              244287
4.  Средства Фонда на конец отчетного периода всего:   299110656**
--------------------------------------------------------------------
* с учетом сумм начисленных и отсроченных расходов в размере 43244 тыс. тенге
** с учетом сумм начисленных и отсроченных расходов в размере 166152 тыс. тенге
Раздел 2. Отчет о деятельности Национального Банка
Республики Казахстан по доверительному управлению
Национальным фондом Республики Казахстан Отчет
о результатах доверительного управления
Национальным фондом Республики Казахстан
-------------------------------------------------------------------
N !                                                !    Сумма
п/п!                                                ! (тыс. тенге)
-------------------------------------------------------------------
1.   Рыночная стоимость активов Фонда на начало          187221885*
отчетного периода:
2.   Доходы по операциям Фонда:                           11964571
2.1. доходы от изменения текущей стоимости ценных
бумаг и других финансовых инструментов                      -
2.2. доходы от купли-продажи ценных бумаг и других         3472384
финансовых инструментов
2.3. доходы в виде дивидендов по акциям                          -
2.4. доходы в виде вознаграждения                            55412
2.5. положительная курсовая разница, возникшая в
результате изменения валютного курса                  8436775
2.6. доходы по активам, переданным во внешнее
управление                                                  -
3.   Расходы по управлению Фондом:                         3890023
3.1. расходы от изменения текущей стоимости ценных
бумаг и других финансовых инструментов                3890023
3.2. расходы от купли-продажи ценных бумаг и других
финансовых инструментов                                     -
3.3. отрицательная курсовая разница, возникшая в                 -
результате изменения валютного курса
4.   Рыночная стоимость активов Фонда на конец
отчетного периода:                                299110266**
-------------------------------------------------------------------
* на начало отчетного периода не включена сумма несконвертированного остатка в тенге на текущем счете Фонда в размере 2585724 тыс. тенге
** с учетом сумм начисленных и отсроченных расходов в размере 166152 тыс. тенге

3.   Пайдаланылуы БАРЛЫҒЫ:                                244287
Оның iшінде:
Қорды басқаруға және жыл сайынғы сыртқы аудиттi
жүргiзуге байланысты шығыстарды жабу               244287
4.   Қордың есептi кезеңнiң аяғындағы қаражаты
БАРЛЫҒЫ:                                        299110656**
___________________________________________________________________
*443244 мың теңге мөлшерiндегi есептелген және мерзiмi ұзартылған шығыстардың сомасын ескере отырып
**166152 мың теңге мөлшерiндегi есептелген және мерзiмi ұзартылған шығыстардың сомасын ескере отырып
2-бөлiм. Қазақстан Республикасының Ұлттық қорын
сенімді басқару жөніндегі Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкінің қызметі туралы есеп Қазақстан Республикасының Ұлттық қорын сенімді
басқару нәтижелері туралы есеп
___________________________________________________________________
Р/с |                                                 |  Сомасы
N  |                                                 |(мың теңге)
___________________________________________________________________
1.    Қор активтерінің есептi кезеңнiң басындағы
рыноктық құны:                                     187221885
2.    Қордың операциялары бойынша кiрістер:               11964571
2.1.  бағалы қағаздардың және басқа да қаржы
құралдарының ағымдағы құнының өзгеруiнен
алынатын кiрiстер                                          -
2.2.  бағалы қағаздарды және басқа да қаржы
құралдарын сатып алу-сатудан алынатын кірістер       3472384
2.3.  акциялар бойынша дивидендтер түріндегі кірістер            -
2.4.  сыйақы түріндегі кірістер                              55412
2.5.  валюталық бағамның өзгеруi нәтижесінде
туындаған оң бағамдық айырма                          8436775
2.6.  сыртқы басқаруға берiлген активтер бойынша
кірістер                                                   -
3.    Қорды басқару жөніндегі шығыстар:                    3890023
3.1.  бағалы қағаздардың және басқа да қаржы
құралдарының ағымдағы құнының өзгеруiнен
болатын шығыстар                                     3890023
3.2.  бағалы қағаздарды және басқа да қаржы
құралдарын сатып алу-сатудан болатын шығыстар              -
3.3.  валюталық бағамның өзгеруi нәтижесінде
туындаған теріс бағамдық айырма                            -
4.    Қор активтерiнің есептi кезеңінің аяғындағы
рыноктық құны:                                     299110266
___________________________________________________________________
*есептi кезеңнiң басына 2585724 мың теңге мөлшерiндегi Қордың ағымдағы шотында теңгемен айырбасталмаған қалдық сомасы енгiзiлмеген
**166152 мың теңге мөлшерiндегi есептелген және мерзiмi ұзартылған шығыстардың сомасын ескере отырып

Раздел 3. Иные данные по управлению
Национальным фондом Республики Казахстан
1. Источники формирования Национального фонда Республики Казахстан
На 1 января 2002 года средства Национального фонда Республики Казахстан (далее - Фонд) составляли 189807669 тыс. тенге.
Значительная доля поступлений в Фонд за 2002 год была сформирована за счет валютных средств со специального счета Правительства, сумма которых составила 321222875,00 доллара США (49055308 тыс. тенге). Кроме того, за 2002 год на счет Фонда в национальной валюте поступило 54418487 тыс. тенге. Национальным Банком Республики Казахстан периодически проводилась конвертация поступающих тенге в доллары США, которые были зачислены на счет Фонда в иностранной валюте.
В течение 2002 года были внесены изменения в Закон Республики Казахстан "О бюджетной системе" и Указ Президента Республики Казахстан от 29 января 2001 года N 543 "О некоторых вопросах Национального фонда Республики Казахстан", которыми изменен порядок зачисления средств в Фонд. Отчет о поступлениях и использовании Фонда сформирован с учетом действующих в настоящее время законодательных и нормативных правовых актов.
Поступления в государственный бюджет от организаций
сырьевого сектора и перечисления в Фонд за 2002 год
(тыс.тенге)
-------------------------------------------------------------------
Наименование   !План за !          Кассовое исполнение
!2002 год!-------------------------------------
!        !  Всего  !       в том числе
!        !         !---------------------------
!        !         ! Зачислено   !  Перечислено
!        !         ! в бюджет    !  в Нацфонд
-------------------------------------------------------------------
1          !    2   !    3    !      4      !       5
-------------------------------------------------------------------
Корпоративный
подоходный налог с
юридических
лиц-организаций
сырьевого сектора    83882542  81145883      72718477      8427406
Корпоративный
подоходный налог с
юридических
лиц-резидентов,
удерживаемый          1141100   -857172      -902126         44954
у источника выплаты
организациями
сырьевого сектора
Корпоративный
подоходный налог с
юридических
лиц-нерезидентов,
удерживаемый          5821684  33941328      5638248      28303080
у источника выплаты
организациями
сырьевого сектора
Налог на добавленную
стоимость на
произведенные
сырьевые товары,
оказанные услуги от    323959    495654       280329        215325
организаций
сырьевого сектора
Бонусы от
организаций
сырьевого сектора       46362         0            0             0
Роялти от
организаций

3-бөлiм. Қазақстан Республикасының Ұлттық қорын басқару жөніндегі өзге де деректер
1. Қазақстан Республикасының Ұлттық қорын қалыптастыру көздерi
Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының (бұдан әрi - Қop) ақшалай қаражаты 2002 жылғы 1 қаңтарға 189807669 мың теңгенi құрады.
Қорға түскен түсiмдердiң негiзгi үлесi 2002 жылы Yкiметтiң арнайы шотынан алынатын валюталық қаражат есебiнен қалыптасты, олардың сомасы 321222875,00 АҚШ долларын (49055308 мың теңге) құрады. Бұдан басқа, 2002 жылы Қордың шотына ұлттық валютада 54418487 мың теңге түстi. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi Қордың шотына шетел валютасында есептелген теңгенi АҚШ долларына айырбастауды кезең-кезеңмен жүргiзiп отырды.
2002 жылдың iшiнде Қорға қаражат есептеу тәртiбi өзгерген "Бюджет жүйесi туралы" Қазақстан Республикасының Заңына және Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының кейбiр мәселелерi туралы" 2001 жылғы 29 қаңтардағы N 543 Жарлығына өзгерiстер енгізiлдi. Қордың түсiмдерi және оларды пайдалану туралы есеп бүгiнгi таңда қолданылып жүрген заңнамалық және нормативтiк құқықтық актiлер ескерiле отырып қалыптасты.
Шикiзат секторы ұйымдарынан мемлекеттiк бюджетке түсетiн
түсiмдер және Қорға 2002 жылғы түсетiн аударымдар
(мың теңге)
___________________________________________________________________
| 2002   |     Кассалық атқару
Атауы                | жылғы  |_____________________________
| жоспар |Барлығы|    оның ішінде
|        |       |______________________
|        |       |Бюджетке |  Ұлттық
|        |       |есептел. |   қорға
|        |       | генi    |аударылғаны
___________________________________________________________________
1                     2        3        4           5
___________________________________________________________________
Шикiзат секторы ұйымдары-    83882542  81145883  72718477  8427406
заңды тұлғалардан алынатын
корпоративтiк табыс салығы
Шикiзат секторының ұйымдары   1141100   -857172   -902126    44954
резидент заңды тұлғалардан
алатын, төлем көзiнен
ұсталатын корпоративтiк
табыс салығы
Шикiзат секторының ұйымдары   5821684  33941328   5638248  28303080
резидент емес заңды
тұлғалардан алатын, төлем
көзiнен ұсталатын
корпоративтiк табыс салығы
Шикiзат секторының ұйымдары.   323959    495654    280329   215325
нан өндiрiлген шикiзат
тауарларына, көрсетiлген
қызметтерге қосылған салығы
Шикiзат секторы ұйымдарынан     46362         0         0        0
алынатын бонустар
Шикiзат секторы ұйымдарынан     46362         0         0        0
алынатын бонустар

сырьевого сектора    32996514  27865935     26500273       1365662
Доля Республики
Казахстан по
разделу продукции
по заключенным
контрактам от         2150885   5576640      2150885       3425755
организаций
сырьевого сектора
Итого по
государственному
бюджету             126363046  148168268   106386086      41782182*
-------------------------------------------------------------------
* с учетом поступлений для возмещения Фонду перечислений 2001069 тыс. тенге для приведения в соответствии с законодательством.
Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2002 год" утверждены годовые объемы поступлений налогов и иных обязательных платежей в бюджет от организаций сырьевого сектора на 2002 год в сумме 126363046 тыс. тенге, в том числе в доход республиканского бюджета 126147957 тыс. тенге и местных бюджетов 215089 тыс. тенге. По состоянию на 1 января 2003 года фактически от организаций сырьевого сектора поступило 148168268 тыс. тенге, в том числе зачислено в республиканский бюджет - 106170997 тыс. тенге и местные бюджеты - 215089 тыс. тенге. В результате сумма поступлений в Фонд от организаций сырьевого сектора составила 41782182 тыс. тенге. Передано официальных трансфертов из государственного бюджета - 12636305 тыс. тенге (из республиканского бюджета - 12614796 тыс. тенге и местного бюджета - 21509 тыс. тенге).
На 1 января 2003 года денежные средства Фонда составили - 299110656 тыс. тенге.
Структура поступлений средств в Фонд по видам налогов в целом за 2002 год характеризуется следующими показателями:
-------------------------------------------------------------------
Вид налоговых платежей        !   Сумма    !   Доля в
! (тыс.тенге)!общем объеме (%)
-------------------------------------------------------------------
Корпоративный подоходный налог
с юридических лиц                          8427406           20,17
Корпоративный подоходный налог
с юридических лиц                            44954            0,11
резидентов, удерживаемый у
источника выплаты
Корпоративный подоходный налог
с юридических лиц-нерезидентов,
удерживаемый у источника выплаты          28303080           67,74
Всего подоходный налог с юридических
лиц                                       36775440           88,02
Налог на добавленную стоимость              215325            0,51
Бонусы                                           0               0
Роялти                                     1365662            3,27
Доля Республики Казахстан по
разделу продукции от                       3425755            8,20
организаций сырьевого сектора

Шикiзат секторы ұйымдарынан  32996514  27865935  26500273  1365662
алынатын роялтилер
Жасалған келiсiмшарттар       2150885   5576640   2120885  3425755
бойынша шикiзат секторы
ұйымдарынан алынатын
өнiмдердi бөлу бойынша
Қазақстан Республикасының
үлесi
Мемлекеттiк бюджет бойынша
жиыны                       126363046  148168268 106386086  41782182
___________________________________________________________________
* заңдарға сәйкес келтiру үшiн аударылған 2001069 мың теңгенi Қорға өндiрiп алуға арналған түсiмдердi ескере отырып
"2002 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 3аңымен шикiзат секторы ұйымдарынан алынатын салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдердiң 2002 жылға арналған түсiмдердiң жылдық көлемi 126363046 мың теңге сомасында, соның iшiнде республикалық бюджеттiң кiрiсiне 126147957 мың теңге және жергiлiктi бюджеттердiң кiрiсiне 215089 мың теңге бекiтiлдi. 2003 жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша шикiзат секторы ұйымдарынан iс жүзiнде 148168268 мың теңге түстi, оның iшiнде республикалық бюджетке 106170997 мың теңге және жергiлiктi бюджеттерге 215089 мың теңге есепке алынды. Нәтижесiнде шикiзат секторы ұйымдарынан Қорға түскен түсiмдердiң сомасы 41782182 мың теңгенi құрады. Мемлекеттiк бюджеттен 12636305 мың теңге (республикалық бюджеттен - 12614796 мың теңге және жергiлiктi бюджеттен 21509 мың теңге) ресми трансферттер берiлдi.
Қордың ақшалай қаражаты 2003 жылғы 1 қаңтарға - 299110656 мың теңгенi құрады.
Салықтардың түрлерi бойынша Қорға түсетiн қаражат түсiмдерiнiң құрылымы тұтастай алғанда 2002 жыл үшiн мынадай көрсеткiштермен сипатталады:
___________________________________________________________________
Салық төлемдерiнiң түрлерi       |    Сомасы    |  Жалпы
|  (мың теңге) | көлемдегі
|              |  үлес (%)
___________________________________________________________________
Заңды тұлғалардан алынатын
корпоративтiк табыс салығы                 8427406       20,17
Резидент заңды тұлғалардан алынатын,
төлем көзiнен ұсталатын корпоративтiк
табыс салығы                                 44954        0,11
Резидент емес заңды тұлғалардан
алынатын, төлем көзiнен ұсталатын
корпоративтiк табыс салығы                28303080       67,74
Заңды тұлғалардан алынатын табыс
салығының барлығы                         36775440       88,02
Қосылған салығы                             215325        0,51
Роялтилер                                  1365662        3,27
Шикiзат секторы ұйымдарынан алынатын       3425755        8,20
өнiмдердi бөлу бойынша Қазақстан
Республикасының үлесi

Всего:                                    41782182           100,0
-------------------------------------------------------------------
В поступлениях в Фонд от организаций сырьевого сектора основную часть - 67,74  занимает корпоративный подоходный налог с юридических лиц-нерезидентов, удерживаемый у источника выплаты, затем корпоративный подоходный налог с юридических лиц, доля которых составляет 20,17% общей суммы поступлений, и доля Республики Казахстан по разделу продукции, в сумме 3425755 тыс. тенге или 8,20% общей суммы поступлений. Доля роялти составила в общей сумме поступлений 3,27% налога на добавленную стоимость (далее - НДС) - 0,51% и корпоративного подоходного налога с юридических лиц-резидентов, удерживаемого у источника выплаты - 0,11%.

БАРЛЫҒЫ:                                 41782182        100,0
___________________________________________________________________
Шикiзат секторы ұйымдарынан Қорға түсетiн түсiмдерде негiзгi бөлiктi - 67,74%-iн резидент емес заңды тұлғалардан алынатын, төлем көзiнен ұсталатын корпоративтiк табыс салығы, одан кейiн үлесi түсiмдердiң жалпы сомасының 20,17%-iн құрайтын заңды тұлғалардан алынатын корпоративтiк табыс салығы және 3425755 мың теңге сомасындағы өнiмдердi бөлу бойынша Қазақстан Республикасының үлесi немесе түсiмдердiң жалпы сомасының 8,20%-i. Роялтилер үлесi түсiмдердiң жалпы сомасының 3,27%-ін, қосылған құн салығы (бұдан әрi - ҚҚС) - 0,51%-iн және резидент заңды тұлғалардан алынатын, төлем көзiнен ұсталатын корпоративтiк табыс салығы - 0,11%-iн құрады.

План корпоративного подоходного налога с юридических лиц-организаций сырьевого сектора утвержден в размере 83882542 тыс. тенге, фактически поступило 81145883 тыс. тенге, что составило 96,7%. Перечислено в Фонд корпоративного подоходного налога в виде сверхплановых платежей 8427406 тыс. тенге. Не выполнен план по корпоративному подоходному налогу с юридических лиц-организаций сырьевого сектора Актюбинской, Атырауской, Восточно-Казахстанской областями.
План корпоративного подоходного налога с юридических лиц-резидентов, удерживаемый у источника выплаты, утвержден в размере 1141100 тыс. тенге, фактическое поступление составило (-) 857172 тыс. тенге. Перечислено в Фонд корпоративного подоходного налога с юридических лиц-резидентов в виде сверхплановых платежей 44954 тыс. тенге. Невыполнение плана связано с тем, что произведен возврат корпоративного подоходного налога с юридических лиц-резидентов ОАО "СНПС-Актобемунайгаз" по итогам декларации за 2001 год.
План корпоративного подоходного налога с юридических лиц-нерезидентов, удерживаемый у источника выплаты, утвержден в размере 5821684 тыс. тенге, фактически поступило 33941328 тыс. тенге, что составило 583,0%. Перечислено в Фонд корпоративного подоходного налога с юридических лиц-нерезидентов в виде сверхплановых платежей 28303080 тыс. тенге.
План НДС утвержден только для Актюбинской области (открытое акционерное общество "Донской горно-обогатительный комбинат") в размере 323959 тыс. тенге, фактический объем поступлений НДС составил 495654 тыс. тенге, или 153,0%, в том числе зачислено в Фонд 215325 тыс. тенге.
План по бонусам утвержден только для Атырауской области (открытое акционерное общество "Казахойл-Эмба") в размере 46362 тыс. тенге. Фактически поступлений не было вследствие того, что не был достигнут запланированный объем добычи по контракту.
План роялти от организаций сырьевого сектора утвержден в размере 32996514 тыс. тенге, фактически поступило 27865935 тыс. тенге, что составило 84,5%. Перечислено в Фонд роялти в виде сверхплановых платежей 1365662 тыс. тенге.
План поступлений доли Республики Казахстан по заключенным контрактам доведен Западно-Казахстанской области в размере 2150885 тыс. тенге. Фактически поступило по этому виду платежа 5576640 тыс. тенге, или 259,3%. Поступило в Фонд в виде сверхплановых платежей в бюджет 3425755 тыс. тенге.
2. Расходы Фонда
Со счета Фонда за отчетный период произведены следующие расходы, связанные с управлением Фонда в общей сумме 244287 тыс. тенге:
97553 тыс. тенге перечислены Национальному Банку Республики Казахстан в виде вознаграждений за управление Фондом в соответствии с Договором о доверительном управлении, одобренным постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 мая 2001 года N 655;

Шикiзат секторы ұйымдары - заңды тұлғалардан алынатын корпоративтiк табыс салығының жоспары 83882542 мың теңге мөлшерiнде бекiтiлдi, iс жүзiнде 81145883 мың теңге түстi, ол 96,7%-тi құрады. Қорға жоспардан тыс төлемдер түрiнде 8427406 мың теңге корпоративтiк табыс салығы аударылды. Ақтөбе, Атырау, Шығыс Қазақстан облыстарының шикiзат секторы ұйымдары - заңды тұлғалардан алынатын корпоративтiк табыс салығы бойынша жоспар орындалған жоқ.
Резидент заңды тұлғалардан алынатын, төлем көзiнен ұсталатын корпоративтiк табыс салығының жоспары 1141100 мың теңге мөлшерiнде бекiтiлдi, iс жүзiндегi түсiм (-) 857172 мың теңгенi құрады. Қорға жоспардан тыс төлемдер түрiнде 44954 мың теңге резидент заңды тұлғалардан алынатын корпоративтiк табыс салығы аударылды. Жоспардың орындалмауы 2001 жылғы декларацияның қорытындылары бойынша "СНПС-Ақтөбемұнайгаз" ААҚ-тың резидент заңды тұлғалардан алынатын корпоративтiк табыс салығын қайтаруды жүргiзуiне байланысты.
Резидент емес заңды тұлғалардан алынатын, төлем көзiнен ұсталатын корпоративтiк табыс салығының жоспары 5821684 мың теңге мөлшерiнде бекiтiлдi, iс жүзiнде 33941328 мың теңгенi құрады, ол 583%-тi құрады. Қорға жоспардан тыс төлемдер түрiнде 28303080 мың теңге резидент емес заңды тұлғалардан алынатын корпоративтiк табыс салығы аударылды.
ҚҚС жоспары 323959 мың теңге мөлшерiнде Ақтөбе облысы ("Дөң тау-кен байыту комбинаты" ашық акционерлiк қоғамы) үшiн ғана бекiтiлдi, ҚҚС түсiмдерiнiң iс жүзiндегi көлемi 495654 мың теңгенi немесе 153,0%-тi құрады, оның iшiнде 215325 мың теңге Қорға есепке алынды.
Бонустар бойынша жоспар 46362 мың теңге мөлшерiнде Атырау облысы ("Қазақойл-Ембi" ашық акционерлiк қоғамы) үшiн ғана бекiтiлдi. Келiсiмшарт бойынша жоспарланған өндiру көлемiне қол жеткiзе алмау салдарынан iс жүзiнде түсiмдер болған жоқ.
Шикiзат секторы ұйымдарынан алынатын роялтидiң жоспары 32996514 мың теңге мөлшерiнде бекiтiлдi, iс жүзiнде 27865935 мың теңге түстi, ол 84,5%-тi құрады. Қорға жоспардан тыс төлемдер түрiнде 1365662 мың теңге роялти аударылды.
Жасалған келiсiмшарттар бойынша Қазақстан Республикасының үлесi түсiмдерiнiң жоспары Батыс Қазақстан облысы бойынша 2150885 мың теңге мөлшерiнде жеткiзiлдi. Төлемнiң осы түрi бойынша iс жүзiнде 5576640 мың теңге немесе 259,3% түсті. Қорға бюджетке төленетiн жоспардан тыс төлемдер түрiнде 3425755 мың теңге түстi.
2. Қордың шығыстары
Қордың есебiнен есептi кезеңде жалпы сомасы 244287 мың теңге Қорды басқаруға байланысты мынадай шығыстар жүргiзiлдi:
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2001 жылғы 18 мамырдағы N 655 қаулысымен мақұлданған Сенiмдi басқару туралы шартқа сәйкес Қорды басқарғаны үшiн сыйақы түрiнде Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкiне 97553 мың теңге аударылды;

39139 тыс. тенге перечислено за услуги кастодиана за 9 месяцев 2002 года;
83601 тыс. тенге перечислено комиссионное вознаграждения внешним управляющим;
2867 тыс. тенге перечислено за услуги юридическому советнику;
7177 тыс. тенге перечислено за услуги внешнего аудита;
12129 тыс. тенге перечислено за информационные услуги компаний "Barra International, Ltd";
1821 тыс. тенге оплата за информационные услуги компании "Morgan Stanley Capital International".
Кроме того, перечислено в республиканский бюджет по ранее действующему законодательству при поквартальном перечислении - 2001069 тыс. тенге, которые были восстановлены в 2002 году в полном объеме в Фонд в результате изменения законодательства.
За четвертый квартал 2002 года начислены и предъявлены к оплате следующие расходы в общей сумме 166152 тыс. тенге: комиссионное вознаграждение Национальному Банку Республики Казахстан за доверительное управление Фондом в сумме 23665 тыс. тенге, услуги кастодиану - 20364 тыс. тенге, внешним управляющим - 110789 тыс. тенге, услуги аудита деятельности Фонда за 2002 год - 9834 тыс. тенге, услуги юридического советника - 1055 тыс. тенге и за услуги "Securities Lending" - 445 тыс. тенге.

2002 жылғы 9 айдағы кастодианның қызмет көрсетулерi үшiн 39139 мың теңге аударылды;
сыртқы басқарушыларға 83601 мың теңге комиссиялық сыйақы аударылды;
заң кеңесшiсiнiң қызмет көрсетулерi үшiн 2867 мың теңге аударылды;
сыртқы аудиттiң қызмет көрсетулерi үшiн 7177 мың теңге аударылды;
"Barra International, Ltd" компаниясының ақпараттық қызмет көрсетулерi үшiн 12129 мың теңге аударылды;
"Morgan Stanley Capital International" компаниясының ақпараттық қызметтерi үшiн 1821 мың теңге төлендi;
Бұдан басқа, республикалық бюджетке бұрын қолданыстағы заңдар бойынша тоқсан сайынғы aударымдар кезiнде - 2001069 мың теңге аударылды, ол заңдардың өзгеруi нәтижесiнде 2002 жылы толық көлемде Қорға өтелдi.
2002 жылғы төртiншi тоқсанда жалпы сомасы 166152 мың теңге мынадай шығыстар есепке алынды және төлеуге ұсынылды: 23665 мың теңге сомасында Қорды сенiмдi басқарғаны үшін Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкiне комиссиялық сыйақы; кастодианның қызмет көрсетулерiне - 20364 мың теңге; сыртқы басқарушыларға -  110789 мың теңге, Қордың 2002 жылғы қызметiнiң аудитi қызмет көрсетулерiне - 9834 мың теңге, заң кеңесшiсiнiң қызметi көрсетулерiне - 1055 мың теңге және "Securities Lending" қызмет көрсетулерi үшiн - 445 мың теңге.