О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 13 сентября 2002 года N 1001
Постановление Правительства Республики Казахстан от 24 апреля 2003 года N 396
В соответствии со статьями 16 и 17 Закона Республики Казахстан от 1 апреля 1999 года "О бюджетной системе" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 13 сентября 2002 года N 1001 "О прогнозных показателях республиканского бюджета Республики Казахстан на 2003-2005 годы" следующее изменение:
прогнозные показатели республиканского бюджета на 2003-2005 годы, утвержденные указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Внести в Мажилис Парламента Республики Казахстан прогнозные показатели республиканского бюджета Республики Казахстан на 2003-2005 годы с учетом изменения, указанного в пункте 1 настоящего постановления.
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение к
постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 24 апреля 2003 года N 396
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 13 сентября 2002 года N 1001
Прогнозные показатели республиканского бюджета
Республики Казахстан на 2003-2005 годы
____________________________________________________________________
Наименование       ! Отчет  ! Отчет  !        Прогноз
!2001 год!2002 год!---------------------------
!        !        !2003 год!2004 год!2005 год
--------------------------------------------------------------------
Поступления в
республиканский бюджет 1
в млрд. тенге            474,6    565,5    704,2    786,1    860,3
в % к ВВП                 14,6     15,1     16,1     16,2     15,8
Доходы 1
в млрд. тенге            378,2    505,7    632,6    694,2    775,7
в % к ВВП                 11,6     13,5     14,5     14,3     14,3
Налоговые поступления
в млрд. тенге            313,4    456,2    574,4    647,6    727,2
в % к ВВП                  9,6     12,2     13,2     13,4     13,4
Неналоговые поступления
в млрд. тенге            58,5      43,5     51,5     40,0     41,9
в % к ВВП                 1,8       1,2      1,2      0,8      0,8
Доходы от операций
с капиталом 1
в млрд. тенге             6,2       5,9      6,6      6,5      6,6
в % к ВВП                 0,2       0,2      0,2      0,1      0,1
Полученные официальные
трансферты
в млрд. тенге            84,2      49,1    57,6      81,9     73,4
в % к ВВП                 2,6       1,3     1,3       1,7      1,3
Возврат кредитов

Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 13 қыркүйектегi N 1001 қаулысына өзгерiстер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 24 сәуірдегі N 396 қаулысы
"Бюджет жүйесi туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 1 сәуiрдегi Заңының 16 және 17-баптарына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. "Қазақстан Республикасының 2003-2005 жылдарға арналған республикалық бюджетiнiң болжамды көрсеткiштерi туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 13 қыркүйектегi N 1001 қаулысына мынадай өзгерiс енгiзiлсiн:
көрсетiлген қаулымен бекітiлген Қазақстан Республикасының 2003-2005 жылдарға арналған республикалық бюджетiнiң болжамды көрсеткiштерi осы қаулыға қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасының 2003-2005 жылдарға арналған республикалық бюджетiнiң болжамды көрсеткiштерi Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Мәжiлiсiне ұсынылсын.
3. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2003 жылғы 24 сәуірдегі
N 396 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2002 жылғы 13 қыркүйектегі
N 1001 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасының 2003-2005 жылдарға арналған республикалық бюджетінің болжамды көрсеткіштері
__________________________________________________________________
Атауы       !  Есеп   !   Есеп  !        Болжам
!2001 жыл ! 2002 жыл!_________________________
!         !         !2003 жыл 2004 жыл 2005 жыл
__________________________________________________________________
Республикалық бюд.
жетке түсімдер 1
млрд. теңгемен         474,6     565,5   704,2    786,1    860,3
ЖІӨ-ге %-пен           14,6      15,1    16,1     16,2     15,8
Кірістер 1
млрд.теңгемен          378,2     505,7   632,6    694,2    775,7
ЖІӨ-ге %-пен           11,6      13,5    14,5     14,3     14,3
Салық түсімдері
млрд. теңгемен        313,4     456,2   574,4    647,6    727,2
ЖІӨ-ге%-пен           9,6       12,2    13,2     13,4     13,4
Салыққа жатпайтын
түсімдер
млрд. теңгемен        58,5      43,5    51,5     40,0     41,9
ЖІӨ-ге%-пен           1,8       1,2     1,2      0,8      0,8
Капиталмен жасалатын
операциялардан
алынатын кірістер 1
млрд. теңгемен        6,2       5,9     6,6      6,5      6,6
ЖІӨ-ге%-пен           0,2       0,2     0,2      0,1      0,1
Алынған ресми
трансферттер
млрд. теңгемен        84,2      49,1    57,6     81,9     73,4
ЖІӨ-ге%-пен           2,6       1,3     1,3      1,7      1,3
Кредиттерді қайтару

в млрд. тенге            12,2      10,7    14,0      10,1     11,2
в % к ВВП                 0,4       0,3     0,3       0,2      0,2
Расходы республиканского
бюджета
в млрд. тенге           502,5     570,0    787,0    878,1    963,6
в % к ВВП                15,5      15,2     18,0     18,1     17,7
Дефицит республиканского
бюджета
в млрд. тенге           -27,9      -4,5    -82,8    -91,9    -103,3
в % к ВВП                -0,9      -0,1     -1,9     -1,9      -1,9
--------------------------------------------------------------------
Справочно:
ВВП, млрд. тенге         3251      3747     4368     4838      5438
в % к предыдущему году  113,5     109,5    108,3    106,6     106,5
Экспорт товаров, млн.
долл. США                9101     10043    11393    11716     12271
в % к ВВП                41,1      41,1     40,2     38,0      35,9
Импорт товаров,
млн. долл. США           7850      7435     8240     8950      9835
в % к ВВП                35,4      30,5     29,1     29,0      28,8
Индекс потребительских
цен, в %
в среднем за год        108,4     105,9    105,9    105,4     105,0
Курс тенге к доллару
США
в среднем за год        146,7     153,5    154,0    157,0     159,1
Мировая цена на нефть
(смесь BRENT), долларов
США за баррель           24,4      25,0     26,0     22,0      22,0
--------------------------------------------------------------------
Примечание:
1 - исключая поступления от приватизации объектов республиканской собственности, учитываемые по новой методологии расчета дефицита бюджета как источники финансирования дефицита бюджета

млрд. теңгемен        12,2      10,7    14,0     10,1     11,2
ЖІӨ-ге%-пен           0,4       0,3     0,3      0,2      0,2
Республикалық бюджет.
тің шығыстары
млрд. теңгемен        502,5     570,0   787,0    878,1    963,6
ЖІӨ-ге%-пен           15,5      15,2    18,0     18,1     17,7
Республикалық бюджет.
тің тапшылығы
млрд. теңгемен        -27,9     -4,5    -82,8    -91,9    -103,3
ЖІӨ-ге%-пен           -0,9      -0,1    -1,9     -1,9     -1,9
__________________________________________________________________
Анықтамалық:
ЖІӨ, млрд. теңге       3251      3747    4368     4838     5438
өткен жылға %-пен      113,5     109,5   108,3    106,6    106,5
Тауарлардың экспорты,
млн. АҚШ долл.         9101      10043   11393    11716    12271
ЖІӨ-ге %-пен           41,1      41,1    40,2     38,0     35,9
Тауарлардың импорты,
млн. АҚШ долл.         7850      7435    8240     8950     9835
ЖІӨ-ге %-пен           35,4      30,5    29,1     29,0     28,8
Тұтыну бағасының
индексі, %-пен
жылына орташа          108,4     105,9   105,9    105,4    105,0
АҚШ долларына теңге
бағамы жылына
орташа                 146,7     153,5   154,0    157,0    159,1
Мұнайға дүниежүзілік
баға (BRENT қоспасы),
әр баррель үшін АҚШ
доллары                24,4      25,0    26,0     22,0     22,0
Ескерту:
1 - бюджет тапшылығын қаржыландыру көздері ретінде бюджет тапшылығы есебінің жаңа әдіснамасы бойынша есепке алынатын республикалық меншік объектілерін жекелешендіруден түсетін түсімдерді қоспағанда