О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 15 июля 2002 года N 777
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 апреля 2003 года N 411
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 15 июля 2002 года N 777 "Об утверждении Плана развития закрытого акционерного общества "Продовольственная контрактная корпорация" на период 2003-2005 годы" следующие изменения и дополнения:
в пункте 1 слова "Утвердить прилагаемый" заменить словами "Утвердить прилагаемые:";
дополнить абзацем следующего содержания:
"важнейшие показатели закрытого акционерного общества "Продовольственная контрактная корпорация" на 2003 год (приложения 1, 2, 3, 4)";
дополнить приложениями 1, 2, 3, 4 согласно приложениям 1, 2, 3, 4 к настоящему постановлению;
в План развития закрытого акционерного общества "Продовольственная контрактная корпорация" на 2003-2005 годы, утвержденный указанным постановлением:
в разделе 3. Финансовые результаты за 2001 год и прогноз финансово-экономических показателей на 2002 год:
абзац шестой изложить в следующей редакции:
"От реализации зерна государственных ресурсов получен налогооблагаемый доход 127,0 млн. тенге";
абзац двадцать пятый исключить;
в разделе 4.1. Основные направления деятельности Корпорации:
пункт 3 дополнить абзацем следующего содержания:
"строительства дополнительного зернового терминала в порту Актау для обеспечения развития рынка зерна, увеличения экспортных поставок казахстанского зерна.";
в разделе 4.3. Маркетинговые исследования. Экспорт зерна государственных ресурсов:
в абзаце девятом:
после слов "по Каспийскому морю." дополнить предложениями следующего содержания:
"Наиболее дешевым способом поставки зерна в Иран и другие прикаспийские страны является транспортировка зерна водным транспортом. Существующий терминал в порту Актау имеет максимальную пропускную способность не более 300 тыс. тонн зерна в год, тогда как пропускная способность иранских портов в несколько раз превышает данный объем. Строительство дополнительного зернового терминала в порту Актау позволит увеличить пропускную способность порта ориентировочно до 1 млн. тонн зерна в год.";
слова "Тем не менее," исключить;
дополнить разделом 4.5. следующего содержания:
"4.5. Финансирование за счет привлеченных кредитных средств
Пунктом 4.2 Государственной агропродовольственной программы Республики Казахстан на 2003-2005 годы, утвержденной Указом Президента Республики Казахстан от 5 июня 2002 года N 889, и постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 октября 2002 года N 1156 "О некоторых вопросах строительства зернового терминала в порту Актау" предусмотрено строительство зернового терминала в порту Актау.
В 2003 году путем привлечения кредитных средств планируется произвести коммерческий закуп зерна для последующего его экспорта. Это позволит обеспечить поддержку отечественных товаропроизводителей в реализации сельскохозяйственной продукции, скоординировать экспортную политику государства и избежать демпинга цен на казахстанское зерно, привлечь дополнительные инвестиции в сельскохозяйственное производство.";

Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 15 шiлдедегi N 777 қаулысына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 30 сәуірдегі N 411 қаулысы
Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. "Азық-түлiк келiсiм-шарт корпорациясы" жабық акционерлiк қоғамын дамытудың 2003-2005 жылдар кезеңiне арналған жоспарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 15 шiлдедегi N 777 қаулысына мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
1-тармақтағы "Қoca берiлiп отырған" деген сөздер "Қoca берiлiп отырған мыналар:" деген сөздермен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Азық-түлiк келiсiм-шарт корпорациясы" жабық акционерлiк қоғамының 2003 жылға арналған маңызды көрсеткiштерi (1, 2, 3, 4-қосымшалар)";
осы қаулыға 1, 2, 3, 4-қосымшаларға сәйкес 1, 2, 3, 4-қосымшалармен толықтырылсын;
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген "Азық-түлiк келiсiм-шарт корпорациясы" жабық акционерлiк қоғамын дамыту жоспарына:
"2001 жылдың қаржылық нәтижелерi және 2002 жылға арналған қаржы-экономикалық көрсеткiштердiң болжамы" деген 3-бөлiмде:
алтыншы абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттiк астық ресурстарын сатудан салық салынатын 127,0 млн. теңге табыс алынды";
жиырма бесiншi абзац алынып тасталсын;
"Корпорация қызметiнiң негiзгi бағыттары" деген 4.1-бөлiмде:
3-тармақ мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"астық рыногын дамытуды, қазақстан астығын экспортқа шығаруды көбейтудi қамтамасыз ету үшiн Ақтау портында қосымша астық терминалын салу.";
"Маркетингтiк зерттеулер. Мемлекеттiк астық ресурстарының экспорты" деген 4.3-бөлiмде:
тоғызыншы абзацта:
"техникалық мүмкiндiктерi бар" деген сөздерден кейiн мынадай мазмұндағы сөйлемдермен толықтырылсын:
"Иранға және басқа да каспий маңындағы елдерге астық жеткiзудiң неғұрлым арзан тәсiлi астықты су көлiгiмен тасымалдау болып табылады. Ақтау портындағы қолда бар терминалдың жылына ең көп астық өткiзу мүмкiндiгi 300 мың тоннадан аспайды, ал иран порттарының өткiзу мүмкiндiгi бұл көлемнен бiрнеше есе артық. Ақтау портында қосымша астық терминалын салу порттың өткiзу мүмкiндiгiн шамамен жылына 1 млн. тонна астыққа дейiн көбейтуге мүмкiндiк бередi.";
"Әйтсе де," деген сөздер алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 4.5-бөлiммен толықтырылсын:
"4.5. Тартылған несиелiк қаражат есебiнен қаржыландыру
Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2002 жылғы 5 маусымдағы N 889 Жарлығымен бекiтiлген Қазақстан Республикасының 2003-2005 жылдарға арналған Мемлекеттiк аграрлық азық-түлiк бағдарламасының 4.2-тармағымен және Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң "Ақтау портында астық терминалын салудың кейбiр мәселелерi туралы" 2002 жылғы 31 қазандағы N 1156 қаулысымен Ақтау портында астық терминалын салу көзделген.
Несиелiк қаражатты тарту жолымен 2003 жылы кейiннен экспортқа шығару үшiн астықты коммерциялық сатып алу жоспарланып отыр. Бұл ауыл шаруашылығы өнiмдерiн сатуда отандық тауар өндiрушiлерге қолдау көрсетудi қамтамасыз етуге, мемлекеттiң экспорттық саясатын үйлестiруге және қазақстан астығына баға демпингiн болдырмауға, ауыл шаруашылығы өндiрiсiне қосымша инвестицияларды тартуға мүмкiндiк бередi.";

приложение 8 к Плану развития закрытого акционерного общества "Продовольственная контрактная корпорация" на период 2003-2005 годы изложить согласно приложению 5 к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 30 апреля 2003 года N 411
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 июля 2002 года N 777
Основные показатели на 2003 год
закрытого акционерного общества
"Продовольственная контрактная корпорация"
форма 1 нк/1
____________________________________________________________________
!            !Единицы!2001 г.! 2002 г. ! 2003 г. !2002 г.!2003 г.
!            !изме-  !отчет  ! оценка  ! прогноз !в % к  !в % к
!            !рения  !       !         !         !2001 г.!2002 г.
--------------------------------------------------------------------
1 Объем
произведенной
продукции
(работ, услуг)-
всего                  407,6     817,5      1420    200,6   174
в том числе
реализация
зерна в
натуральном
выражении    тыс.тонн  407,6     817,5      1420    200,6   174
стоимость      млн.  8597,80  10474,90  18402,90    121,8   176
тенге
2 Экспорт      млн.долл. 19,52     40,78     85,68    208,93  210
всего          США
в том числе
страны СНГ в
натуральном  тыс.тонн   82,4      27,4                33,3    0
выражении
стоимость    млн.долл.  9,30      3,08                33,1    0
дальнее
зарубежье в
натуральном  тыс.тонн   72,5     440,1      1120     607,0  254
выражении
стоимость    млн.долл. 10,22     37,70     85,68     368,8  227
3 Импорт,
всего
Инвестиции в
основной
капитал за
счет собств.
средств
(приобретение
осн. средств млн.
на гoc. ХБ)  тенге     10,70    27,30      47,40     137,38 322
4 Доходы от
реализации
продукции
(работ,
услуг)-      млн.    8708,20 11287,86   19003,41     129,62 168
всего        тенге
5 Себестоимость
реализованной
продукции
(работ,      млн.
услуг) -     тенге   8519,67 10722,25   18659,31     125,85  174
всего
6 Дивиденды
на госпакет  млн.
акций        тенге      19,6   183,38      39,91     935,61   22
7 Численность
работников   чел.        211     215         239     101,90  111
Фонд
заработной   тыс.
платы, месяц тенге   5393,76  6209,14     7091,9     115,12  114
Средне-
месячная
заработная   тыс.
плата        тенге     25,56    28,88      29,67     112,98  103
8 Тарифы (цены)
на единицу
продукции    тенге
(работ,      за
услуг)       единицу 11793,00 12813,00  10946,98     108,65   85
изменение
тарифов
(цен) к
предыдущему

"Азық-түлiк келiсiм-шарт корпорациясы" жабық акционерлiк қоғамын дамытудың 2003-2005 жылдар кезеңiне арналған жоспарына 8-қосымша осы қаулыға 5-қосымшаға сәйкес жазылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2003 жылғы 30 сәуірдегі
N 411 қаулысына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2002 жылғы 15 шілдедегі
N 777 қаулысына
1-қосымша
"Азық-түлік келісім-шарт корпорациясы" жабық акционерлік
қоғамының 2003 жылға арналған негізгі көрсеткіштері
1 нысан ҰК/1
____________________________________________________________________
!            !Өлшем  !2001 ж.! 2002 ж. ! 2003 ж. !2002 ж.!2003 ж.
!            !бірлік.! есеп  ! бағалау ! болжам  !2001 ж.!2002 ж.
!            !тері   !       !         !         !%-бен  !%-бен
--------------------------------------------------------------------
1 Өндірілген
өнімнің
(жұмыстардың,
қызметтер
көрсетудің)
көлемі -
барлығы                407,6     817,5      1420    200,6   174
оның ішінде
астық сату
заттай
түрде       мың тонна  407,6     817,5      1420    200,6   174
құны           млн.  8597,80  10474,90  18402,90    121,8   176
теңге
2 Экспорт,     млн. АҚШ  19,52     40,78     85,68    208,93  210
барлығы      доллары
оның ішінде
ТМД елдеріне
заттай       мың тонна  82,4      27,4                33,3    0
түрде
құны         млн. АҚШ   9,30      3,08                33,1    0
алыс шетел.  доллар
дерге
заттай       мың тонна  72,5     440,1      1120     607,0  254
түрде
құны         млн. АҚШ  10,22     37,70     85,68     368,8  227
доллар
3 Импорт,
барлығы
Өз қаражаты
есебінен
негізгі
капиталға
инвестициялар
(мемлекеттік
АБ-ға негізгі
құралдарды     млн.
сатып алу)    теңге    10,70    27,30      47,40     137,38 322
4 Өнімді
(жұмыстарды,
қызметтер
көрсетуді)
сатудан
түскен       млн.    8708,20 11287,86   19003,41     129,62 168
кірістер     теңге
5 Сатылған
өнімнің
(жұмыстардың
қызметтер
көрсетудің)
өзіндік
құны -       млн.
барлығы      теңге  8519,67 10722,25   18659,31     125,85  174
6 Акцияларды
мемлекеттік
пакетіне     млн.
дивидендтер  теңге     19,6   183,38      39,91     935,61   22
7 Қызметкер.
лердің
саны         адам       211     215         239     101,90  111
Жалақы
қоры, ай     мың
теңге   5393,76  6209,14     7091,9     115,12  114
Орташа
айлық        мың
жалақы       теңге     25,56    28,88      29,67     112,98  103
8 Өнімдер
(жұмыстар,
қызметтер
көрсету)
бірлігіне
тарифтер   Бірлігіне
(бағалар)    теңге   11793,00 12813,00  10946,98     108,65   85
Тарифтердің
(бағалардың)
өткен
кезеңмен
салыстыр.
ғандығы

периоду        %        83,80   108,65     85,44     129,65   79
9 Дебиторская
задолжен-    млн.
ность-всего  тенге    4043,00  4681,43   4402,28     115,79   94
10 Кредиторская
задолженность-
всего         "-"      1759,00  2292,79   1626,96     130,35   71
--------------------------------------------------------------------
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 30 апреля 2003 года N 411
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 июля 2002 года N 777
Прогноз результатов финансово-хозяйственной
деятельности закрытого акционерного общества
"Продовольственная контрактная корпорация"
форма 3 НК
тыс.тенге
____________________________________________________________________
!  Наименование !       Доход            !     Расход
!  показателей  !------------------------------------------------
!---------------!   2   !   3    !   4   !   5   !   6   !   7
!       1       !------------------------------------------------
!               ! 2001г.! 2002 г.! 2003г.! 2001г.! 2002г.! 2003г.
!               ! отчет ! оценка !прогноз! отчет ! оценка!прогноз
--------------------------------------------------------------------
1 Доход от
реализации     8175083,14
продукции              10253030,07
(работ, услуг)                  18518154,34
- всего
2 Себестоимость
реализованной
продукции                                5143051,50
(работ, услуг)-                                  8290616,39
всего                                                 14142123,97
3 Валовый доход  3032031,65
(стр.1-стр.2)          1962413,68
4376030,37
4 Расходы периода,                         2947919,77
в том числе                                      2421486,28
4090780,20
расходы по                               2947919,77
реализации                                       2394043,90
3875104,60
расходы на                                         27442,38
выплату                                                215675,60
процентов
5 Доход (убыток)  84111,87
от основной           -459072,60
деятельности                   285250,17
(стр.3-стр.4)
6 Доход (убыток) 533122,46
от неосновной         1034828,81
деятельности                   485255,21
428699,12
10139,06
426404,11
7 Доход (убыток) 188535,21
от обычной            565617,15
деятельности                   344101,27
до налого-
обложения
(стр.5+(-)
стр.6)
8 Подоходный                                61856,34
налог                                            200253,61
103230,38
9 Доход (убыток) 126678,87
от обычной            365363,54
деятельности                   240870,89
после налого-
обложения
(стр.7-стр.8)
10 Доход (убыток)
от чрезвычайных
ситуаций

өзгерісі       %        83,80   108,65     85,44     129,65   79
9 Дебиторлық
берешек -    млн.
барлығы      теңге    4043,00  4681,43   4402,28     115,79   94
10 Кредиторлық
берешек -
барлығы      "-"      1759,00  2292,79   1626,96     130,35   71
--------------------------------------------------------------------
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2003 жылғы 30 сәуірдегі
N 411 қаулысына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2002 жылғы 15 шілдедегі
N 777 қаулысына
2-қосымша
"Азық-түлік келісім-шарт корпорациясы" жабық акционерлік
қоғамының қаржы-шаруашылық қызметі нәтижелерінің болжамы
3 нысан ҰК
мың. теңге
____________________________________________________________________
!Көрсеткіштердің!         Кіріс          !       Шығыс
!      атауы    !------------------------------------------------
!---------------!   2   !   3    !   4   !   5   !   6   !   7
!       1       !------------------------------------------------
!               !2001 ж.! 2002 ж.!2003 ж.!2001 ж.!2002 ж.!2003 ж.
!               ! есеп  ! бағалау!болжам ! есеп  !бағалау!болжам
--------------------------------------------------------------------
1 Өнімді
(жұмыстарды,
қызметтер
көрсетуді)
сатудан
түскен кірістер
- барлығы      8175083,14
10253030,07
18518154,34
2 Сатылған
өнімнің
(жұмыстардың                            5143051,50
қызметтер                                       8290616,39
көрсетудің)                                         14142123,97
өзіндік құны
- барлығы
3 Жалпы табыс  3032031,65
(1-бет-2-бет)          1962413,68
4376030,37
4 Кезеңдік                                2947919,77
шығыстар,                                       2421486,28
оның ішінде                                          4090780,20
сату бойынша                            2947919,77
шығыстар                                        2394043,90
пайыздарды                                           3875104,60
төлеуге
жұмсалған
шығыстар                                        27442,38
215675,60
5 Негізгі       84111,87
қызметтен           -459072,60
түскен табыс                    285250,17
(залал)
(3-бет-4-бет)
6 Негізгі емес 533122,46
қызметтен           1034828,81
түскен табыс                    485255,21
(залал)                                  428699,12
10139,06
426404,11
7 Салық        188535,21
салынғанға            565617,15
дейін                           344101,27
күнделікті
қызметтен
түскен
табыс
(залал)
(5-бет+(-)
6-бет)
8 Табыс салығы                             61856,34
200253,61
103230,38
9 Салық        126678,87
салынғаннан           365363,54
кейін                          240870,89
күнделікті
қызметтен
түскен
табыс
(залал)
(7-бет-
8-бет)
10 Төтенше
жағдайлардан
түскен табыс
(залал)

11 Чистый доход   126678,87
(убыток)              365363,54
(стр.9+(-)                     240870,89
стр.10)
--------------------------------------------------------------------
Приложение 3
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 30 апреля 2003 года N 411
Приложение 3
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 июля 2002 года N 777
Прогноз движения денежных средств
закрытого акционерного общества
"Продовольственная контрактная корпорация"
форма 4 НК
тыс.тенге
____________________________________________________________________
!   Наименование         !      2      !     3     !     4
!   показателей          !---------------------------------------
!------------------------!  2001 г.    ! 2002 г.   ! 2003 г.
!          1             !  отчет      ! оценка    ! прогноз
--------------------------------------------------------------------
I  Движение денежных
средств от операционной
деятельности
1  Поступление денежных
средств                   5155996,64   14517396,43  17770000,00
доход от реализации
продукции (работ,
услуг)                    4093245,38    6499799,04  11075000,00
авансы полученные
проценты                   154018,81      88804,41     95000,00
дивиденды
роялти
прочие поступления         908732,45    7928792,98   6600000,00
2  Выбытие денежных средств  5391667,96   14475647,18  26969334,31
по счетам поставщиков
и подрядчиков             5111177,83   13885153,24  26615990,65
авансы выданные
*по заработной плате        51835,34      74816,31     55858,78
в фонды социального
страхования и
пенсионного обеспечения     19360,78      36481,17     20863,56
по налогам                  68819,25     157703,14    125242,96
выплата процентов
прочие выплаты             140474,76     321493,32    151378,36
3  Увеличение {+)/(-)
денежных средств в
результате операционной
деятельности               -235671,32     41749,25  -9199334,31
II  Движение денежных
средств от
инвестиционной
деятельности
1  Поступление
денежных средств
доход от реализации
нематериальных активов
доход от реализации
основных средств
доход от реализации
других долгосрочных
активов
доход от реализации
финансовых инвестиций
доход от получения
кредитов, предоставленных
другим юридическим лицам
прочие поступления
2  Выбытие денежных средств                  41813,70
приобретение
нематериальных активов                     1292,46
приобретение основных
средств                                   40521,24
приобретение других
долгосрочных активов
приобретение финансовых
инвестиций
предоставление кредитов
другим юридическим лицам
3  Увеличение (+)/(-)
денежных средств в
результате инвестиционной

11 Таза табыс   126678,87
(залал)              365363,54
(9-бет+(-)                     240870,89
10-бет)
--------------------------------------------------------------------
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2003 жылғы 30 сәуірдегі
N 411 қаулысына
3-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2002 жылғы 15 шілдедегі
N 777 қаулысына
3-қосымша
"Азық-түлік келісім-шарт корпорациясы" жабық акционерлік
қоғамының ақша қаражаты қозғалысының болжамы
ҰК 4 нысан
мың теңге
____________________________________________________________________
!   Көрсеткіштер         !      2      !     3     !     4
!     атауы              !---------------------------------------
!------------------------!  2001 ж.    ! 2002 ж.   ! 2003 ж.
!          1             !  есеп       ! бағалау   ! болжам
--------------------------------------------------------------------
I  Операциялық қызметтен
түскен ақша қаражатының
қозғалысы
1  Ақша қаражатының
түсуі                     5155996,64   14517396,43  17770000,00
өнімді (жұмыстарды,
қызметтер көрсетуді)
сатудан түскен кіріс      4093245,38    6499799,04  11075000,00
алынған аванстар
пайыздар                   154018,81      88804,41     95000,00
дивидендтер
роялти
өзге де түсімдер           908732,45    7928792,98   6600000,00
2  Ақша қаражатының
жұмсалуы                  5391667,96   14475647,18  26969334,31
жеткізушілер мен
мердігерлердің шоттары
бойынша                   5111177,83   13885153,24  26615990,65
берілген аванстар
жалақы бойынша*             51835,34      74816,31     55858,78
әлеуметтік сақтандыру
мен зейнетақымен
қамтамасыз ету
қорларына                   19360,78      36481,17     20863,56
салықтар бойынша            68819,25     157703,14    125242,96
пайыздарды төлеу
өзге де төлемдер           140474,76     321493,32    151378,36
3  Операциялық қызметтің
нәтижесінде ақша
қаражатының көбеюі
(+)/(-)                   -235671,32     41749,25  -9199334,31
II  Инвестициялық
қызметтен түскен
ақша қаражатының
қозғалысы
1  Ақша қаражатының
түсуі
материалдық емес
активтерді сатудан
түскен кіріс
негізгі құралдарды
сатудан түскен
кіріс
басқа ұзақ мерзімді
активтерді сатудан
түскен кіріс
қаржы инвестицияларын
сатудан түскен
кіріс
басқа заңды
тұлғаларға берілген
кредиттерді алудан
түскен кіріс
өзге де түсімдер
2  Ақша қаражатының
жұмсалуы                                41813,70
материалдық емес
активтерді сатып
алу                                      1292,46
негізгі құралдарды
сатып алу                               40521,24
басқа ұзақ мерзімді
активтерді сатып алу
қаржы инвестицияларын
сатып алу
басқа заңды
тұлғаларға кредиттер
беру
3  Операциялық қызметтің
нәтижесінде ақша
қаражатының көбеюі

деятельности                              -41813,70
III Движение денежных средств
от финансовой деятельности
1  Поступление
денежных средств           7505901,96    9065112,34  17049900,00
от выпуска акций
и других ценных бумаг
получение банковских
кредитов                                 2878324,83  17049900,00
прочие поступления         7505901,96    6186787,51
2  Выбытие денежных средств   7244783,68    8389920,89   9055104,10
погашение банковских
кредитов                                               215675,60
приобретение
собственных акций
выплата дивидентов                         19636,30    183380,00
прочие выплаты             7244783,68    8370284,59   8656048,50
3  Увеличение (+)/(-)
денежных средств в
результате финансовой
деятельности                261118,28     675191,45   7994795,90
Итого: Увеличение (+)/
уменьшение (-)
денежных средств             25446,96     675127,00  -1204538,41
Денежные средства
на начало отчетного
периода                    1696666,39    1722113,35   2397240,35
Денежные средства
на конец отчетного
периода                    1722113,35    2397240,35   1192701,94
--------------------------------------------------------------------
* Зарплата только центрального аппарата. Зарплата представительств отражена в строке прочие выплаты
Приложение 4
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 30 апреля 2003 года N 411
Приложение 4
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 июля 2002 года N 777
Расходы периода, прогнозные показатели
закрытого акционерного общества
"Продовольственная контрактная корпорация"
Форма 5 НК
тыс.тенге
____________________________________________________________________
!   Наименование         ! Начислено  !            !
!   показателей          !за отчетный !            !
!                        !  период    !            !
!------------------------!-------------------------!-------------
!                        !     2      !      3     !     4
!           1            !---------------------------------------
!                        !  2001 г.   !  2002 г.   ! 2003 г.
!                        !  отчет     !  оценка    ! прогноз
--------------------------------------------------------------------
Всего                     2947919,77   2421486,28   4090780,20
1 Общие и административные
расходы, всего             238433,77    264362,89    336131,20
в том числе материалы       12280,38      7433,68
Оплата труда работников    122122,86    143082,89    177548,50
Отчисления
от оплаты труда             26193,71     27032,50     33556,70
Амортизация основных
средств и нематериальных

(+)/(-)                                -41813,70
III Қаржылық қызметтен
түскен ақша
қаражатының
қозғалысы
1  Ақша қаражатының
түсуі                      7505901,96    9065112,34  17049900,00
акция мен басқа да
құнды қағаздар
шығарудан
банктік кредиттер алу                    2878324,83  17049900,00
өзге де түсімдер           7505901,96    6186787,51
2  Ақша қаражатының
жұмсалуы                   7244783,68    8389920,89   9055104,10
банктік кредиттерді
өтеу                                                   215675,60
өзінің акцияларын
сатып алу
дивидендтерді төлеу                        19636,30    183380,00
өзге де төлемдер           7244783,68    8370284,59   8656048,50
3  Қаржылық қызметтің
нәтижесінде ақша
қаражатының
көбеюі (+)/(-)              261118,28     675191,45   7994795,90
Жиыны: Ақша
қаражатының көбеюі
(+)/азаюы (-)                25446,96     675127,00  -1204538,41
Есеп беру кезеңінің
басындағы ақша
қаражаты                   1696666,39    1722113,35   2397240,35
Есеп беру кезеңінің
аяғындағы ақша
қаражаты                   1722113,35    2397240,35   1192701,94
--------------------------------------------------------------------
* Орталық аппараттың жалақысы ғана. Өкілдіктердің жалақысы өзге де төлемдер деген жолда көрсетілген.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2003 жылғы 30 сәуірдегі
N 411 қаулысына
4-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2002 жылғы 15 шілдедегі
N 777 қаулысына
4-қосымша
"Азық-түлік келісім-шарт корпорациясы" жабық акционерлік
қоғамының кезеңдік шығыстары, болжам көрсеткіштері
ҰК 5 нысан
мың теңге
____________________________________________________________________
!   Көрсеткіштердің      ! Есеп беру  !            !
!   атауы                ! кезеңіне   !            !
!                        ! есептелді  !            !
!------------------------!-------------------------!-------------
!                        !     2      !      3     !     4
!           1            !---------------------------------------
!                        !  2001 ж.   !  2002 ж.   ! 2003 ж.
!                        !  есеп      !  бағалау   ! болжам
--------------------------------------------------------------------
Барлығы                   2947919,77   2421486,28   4090780,20
1 Жалпы және әкімшілік
шығыстар, барлығы          238433,77    264362,89    336131,20
оның ішінде Материалдар     12280,38      7433,68
Қызметкерлер еңбегіне
ақы төлеу                  122122,86    143082,89    177548,50
Еңбекақыдан аударымдар      26193,71     27032,50     33556,70
Негізгі құралдарды
және материалдық емес

активов                     14463,36     16128,03     17000,00
Обслуживание и ремонт
основных средств и
немат. активов               7322,23      9709,93      7377,90
Коммунальные расходы         2487,82      2508,04      2803,60
Командировочные расходы,
всего                        6730,79      8223,93     23876,70
в том числе в пределах
установленных норм           6713,38                  23876,70
сверх норм                     17,41
Представительские расходы    1516,97        29,35
Расходы на повышение
квалификации работников                    154,24
Расходы на содержание
Совета директоров
Канцелярские и
типографские работы          1834,67      1998,27      4406,20
Расходы по налогам           2363,28      3019,39      2800,00
Услуги связи                17463,34     18907,59     27408,00
Расходы на охрану            2355,44       926,87      1156,10
Консультационные (аудит)
и информационные услуги                    654,72       432,00
Банковские услуги            1654,82      4113,89      1214,20
Судебные издержки
Штрафы, пени и неустойка
за нарушение условий
договора                       17,84
Штрафы и пени за сокрытие
(занижение) дохода
Убытки от хищений,
сверхнормативные потери,
порча, недост.
Расходы по аренде            3613,48      3927,89      4239,60
Расходы на социальную сферу  2587,82      8230,26      3906,00
Расходы по созданию
резервов по
сомнительным долгам
На проведение праздничных,
культурно-массовых и
спортивных мероприятий
Благотворительная помощь                   484,73
Прочие расходы              13424,96      7796,69     28405,70
2 Расходы по реализации,
всего                     2709486,00   2129681,01   3538973,40
Материалы                                25088,81     25413,37
Оплата труда работников
Отчисления
от оплаты труда
Амортизация основных
средств и нематериальных
активов
Ремонт и обслуживание
основных средств и
немат. активов
Коммунальные расходы
Командировочные расходы,
всего                       6631,00       2813,40      6106,01
в том числе в пределах
установленных норм
сверх норм
Расходы по погрузке,
транспортировке и
хранению                  885488,00    1493254,03    3034870,75
Расходы на рекламу и
маркетинг                  22576,00      18966,45      51590,00
Расходы по аренде
Расходы на социальную
сферу
Прочие расходы           1794791,00     589558,32     420993,27
3 Расходы по процентам,
всего                                    27442,38     215675,60
Расходы по
вознаграждению (процентам)
по кредитам банка                        27442,38     215675,60
Расходы по вознаграждению
(процентам) по кредитам
поставщиков
Расходы по вознаграждению
(процентам) по аренде
Прочие расходы
--------------------------------------------------------------------
Приложение 5
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 30 апреля 2003 года N 411
Приложение 8

активтерді амортизациялау   14463,36     16128,03     17000,00
Негізгі құралдарды
және материалдық емес
активтерді жөндеу және
қызмет көрсету               7322,23      9709,93      7377,90
Коммуналдық шығыстар         2487,82      2508,04      2803,60
Іссапар шығыстары,
барлығы                      6730,79      8223,93     23876,70
оның ішінде белгіленген
нормалар шегінде             6713,38                  23876,70
нормадан тыс                   17,41
Өкілдік шығыстар             1516,97        29,35
Қызметкерлердің
біліктілігін көтеруге
арналған шығыстар                          154,24
Директорлар кеңесін
ұстауға арналған шығыстар
Кеңсе және баспахана
жұмыстары                    1834,67      1998,27      4406,20
Салықтар бойынша
шығыстар                     2363,28      3019,39      2800,00
Байланыс қызметтері         17463,34     18907,59     27408,00
Күзетке арналған
шығыстар                     2355,44       926,87      1156,10
Консультациялық (аудит)
және ақпараттық қызметтер
көрсету                                    654,72       432,00
Банктік қызметтер
көрсету                      1654,82      4113,89      1214,20
Сот шығыны
Шарт талаптарының
бұзылғаны үшін айыппұл,
өсімақы және
тұрақсыздық айыбы              17,84
Табысты жасырғаны
(азайтып көрсету) үшін
айыппұл және өсімақы
Ұрлаудан келген шығындар,
нормадан тыс жоғалту,
бүліну, жетіспеушілік
Жалға алу бойынша шығыстар   3613,48      3927,89      4239,60
Әлеуметтік салаға
арналған шығыстар            2587,82      8230,26      3906,00
Күдікті борыштар
бойынша резервтер құру
жөніндегі шығыстар
Мерекелік, мәдени-көпшілік
және спорттық
іс-шараларды өткізуге
Қайырымдылық көмек                         484,73
Өзге де шығыстар            13424,96      7796,69     28405,70
2 Сату бойынша шығыстар,
барлығы                   2709486,00   2129681,01   3538973,40
Материалдар                              25088,81     25413,37
Қызметкерлер еңбегіне
ақы төлеу
Еңбекақыдан аударымдар
Негізгі құралдарды
және материалдық емес
активтерді амортизациялау
Негізгі құралдарды
және материалдық емес
активтерді жөндеу
және қызмет көрсету
Коммуналдық шығыстар
Іссапар шығыстары,
барлығы                     6631,00       2813,40      6106,01
оның ішінде
белгіленген нормалар
шегінде
нормадан тыс
Тиеу, тасымалдау және
сақтау бойынша шығыстар   885488,00    1493254,03    3034870,75
Жарнама мен маркентингке
арналған шығыстар          22576,00      18966,45      51590,00
Жалға алу бойынша
шығыстар
Әлеуметтік салаға
арналған шығыстар
Өзге де шығыстар         1794791,00     589558,32     420993,27
3 Пайыздар бойынша
шығыстар, барлығы                        27442,38     215675,60
банк кредиттері
бойынша сыйақы
(пайыздар) төлеу                         27442,38     215675,60
жөніндегі шығыстар
жеткізушілердің
кредиттері бойынша
сыйақы (пайыздар)
төлеу жөніндегі
шығыстар
Жалға алу бойынша
сыйақы (пайыздар)
төлеу жөніндегі
шығыстар
Өзге де шығыстар
--------------------------------------------------------------------
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2003 жылғы 30 сәуірдегі
N 411 қаулысына
5-қосымша
8-қосымша
"Азық-түлік келісім-шарт корпорациясы" жабық акционерлік

Основные показатели на 2003-2005 годы
закрытого акционерного общества
"Продовольственная контрактная корпорация"
Форма 2 НК
____________________________________________________________________
!               !Единицы!2001 г.!2002 г.!2002 г.!2003 г. !2004 г.
!               !измере-! отчет !оценка !в % к  !прогноз !прогноз
!               !ния    !       !       !2001 г.!        !
--------------------------------------------------------------------
1 Объем
произведенной
продукции
(работ, услуг)-
всего                    407,6    817,5   200,6    1420   1420
в том числе
реализация зерна
в натуральном    тыс.
выражении        тонн    407,6    817,5   200,6    1420   1420
стоимость        млн.
тенге 8597,80 10474,90   121,8
18402,90
19031,57
2 Экспорт всего  млн. долл.
США    19,52    40,78   208,9   85,68  88,61
в том числе
страны СНГ
в натуральном    тыс.
выражении        тонн     82,4     27,4    33,3
стоимость      млн. долл. 9,30     3,08    33,1
дальнее
зарубежье
в натуральном    тыс.
выражении        тонн     72,5    440,1   607,0    1120   1120
стоимость        млн.    10,22    37,70   368,9   85,68  88,60
долл.
3 Импорт, всего
Инвестиции в
основной капитал
за счет собств.
средств
(приобретение
осн. средств     млн.
на гос. ХБ)     тенге    10,70    27,30   255,1   47,40  49,02
4 Доходы от
реализации
продукции
(работ, услуг)-  млн.
всего           тенге  8708,20 11287,86   129,6
19003,41
19652,59
5 Себестоимость    млн.
реализованной   тенге  8519,67 10722,25   125,9
продукции                                      18659,31
(работ, услуг)-                                        19296,74
всего
6 Валовый доход    млн.  3032,03  1962,41    64,7
тенге                           2882,08 2980,54
7 Налого-          млн.   188,53   565,61   300,0  344,10  355,86
облагаемый      тенге
доход
8 Подоходный       млн.
налог           тенге    61,9    200,25   323,8  103,23  106,76
9 Чистый доход     млн.
(убыток)        тенге  126,68    365,36   288,4  240,87  249,10
10 Дивиденды на     млн.
госпакет акций  тенге    19,6    183,38   935,6   39,91   41,27
11 Численность      чел.     211       215   101,9     239     239
работников
Фонд заработной  тыс.
платы, месяц    тенге 5393,76   6209,14   115,1 7091,94  7091,94
Среднемесячная
заработная       тыс.
плата           тенге   25,56     28,88   113,0   29,67    29,67
12 Тарифы (цены)   тенге 11793,00 12813,00   108,6
на единицу       за                            10946,98 10946,98
продукции      единицу
(работ, услуг)
изменение         %     83,80    108,65  129,65   85,44   100,00
тарифов (цен)
к предыдущему
периоду

қоғамының 2003-2005 жылдарға арналған негізгі көрсеткіштері
2 нысан ҰК
____________________________________________________________________
!               !Өлшем  !2001 ж.!2002 ж.!2002 ж.!2003 ж. !2004 ж.
!               !бірлік.! есеп  !бағалау!2001 ж.!болжам  !болжам
!               !тері   !       !       !%-бен  !        !
--------------------------------------------------------------------
1 Өндірілген
өнімнің
(жұмыстардың,
қызметтер
көрсетудің)
көлемі -
барлығы                  407,6    817,5   200,6    1420   1420
оның ішінде
астық сату
заттай түрде     мың
тонна   407,6    817,5   200,6    1420   1420
құны             млн.
теңге 8597,80 10474,90   121,8
18402,90
19031,57
2 Экспорт,         млн.
барлығы          АҚШ    19,52    40,78   208,9   85,68  88,61
доллары
оның ішінде
ТМД елдеріне
заттай түрде     мың
тонна    82,4     27,4    33,3
құны             млн.     9,30     3,08    33,1
доллар
алым шетелдерге
заттай түрде     мың
тонна    72,5    440,1   607,0    1120   1120
құны             млн.    10,22    37,70   368,9   85,68  88,60
доллар
3 Импорт, барлығы
Өз қаражаты
есебінен негізгі
капиталға
инвестициялар
(мем. АБ-ға
негізгі
құралдарды       млн.
сатып алу)       теңге    10,70    27,30   255,1   47,40  49,02
4 Өнімді
(жұмыстарды,
қызметтер
көрсетудің)
сатудан түскен   млн.
кіріс - барлығы  теңге  8708,20 11287,86   129,6
19003,41
19652,59
5 Сатылған өнімнің
(жұмыстардың,
қызметтер        млн.
көрсетудің)      теңге  8519,67 10722,25   125,9
өзіндік құны -                                 18659,31
барлығы                                                19296,74
6 Жалпы табыс      млн.  3032,03  1962,41    64,7
теңге                          2882,08 2980,54
7 Салық салынатын  млн.   188,53   565,61   300,0  344,10  355,86
табыс            теңге
8 Табыс салығы     млн.
теңге    61,9    200,25   323,8  103,23  106,76
9 Таза табыс       млн.
(залал)          теңге  126,68    365,36   288,4  240,87  249,10
10 Акциялардың      млн.
мемлекеттік      теңге    19,6    183,38   935,6   39,91   41,27
пакетіне
дивидендтер
11 Қызметкерлердің  адам      211       215   101,9     239     239
саны
Жалақы қоры, ай  мың
теңге 5393,76   6209,14   115,1 7091,94  7091,94
Орташа айлық     мың
жалақы           теңге   25,56     28,88   113,0   29,67    29,67
12 Өнімдер          бірлі. 11793,00 12813,00   108,6
(жұмыстар,       гіне                           10946,98 10946,98
қызметтер        теңге
көрсету)
бірлігінің
тарифтері
(бағалары)
Тарифтердің
(бағалардың)      %     83,80    108,65  129,65   85,44   100,00
өткен кезеңмен
салыстырғандағы
өзгерісі

13 Дебиторская      млн. 4043,00   4681,43   115,8 4402,28  4552,67
задолженность-  тенге
всего
14 Кредиторская     "-"  1759,00   2292,79   130,3 1626,96  1682,54
задолженность-
всего
--------------------------------------------------------------------
продолжение таблицы
____________________________________________
! Единицы ! 2005 г. ! 2005 г. ! 2005 г.
!измерения! прогноз ! в % к   ! в % к
!         !         ! 2001 г. ! 2002 г.
---------------------------------------------
1                 1420     348      174
тыс.тонн       1420     348      174
млн.тенге  19534,51     227      186
2  млн.долл.     90,95     466      223
тыс.тонн                           0
млн.долл.                          0
тыс.тонн       1120    1545      254
млн.долл.     90,94     890      241
3  млн.тенге     50,31  470,23      184
4  млн.тенге  20171,94     232      179
5  млн.тенге  19806,68     232      185
6  млн.тенге   3059,30     101      156
7  млн.тенге    365,26     194       65
8  млн.тенге    109,58     177       55
9  млн.тенге    255,68     202       70
10  млн.тенге     42,36     216       23
11    чел.          239     113      111
тыс.тенге   7091,94     131      114
тыс.тенге     29,67     116      103
12  тенге за

13 Дебиторлық       млн. 4043,00   4681,43   115,8 4402,28  4552,67
берешек -        теңге
барлығы
14 Кредиторлық      "-"  1759,00   2292,79   130,3 1626,96  1682,54
берешек -
барлығы
--------------------------------------------------------------------
таблицаның жалғасы
____________________________________________
! Өлшем    ! 2005 ж. ! 2005 ж. ! 2005 ж.
!бірліктері! болжам  ! 2001 ж. ! 2002 ж.
!          !         ! %-бен   ! %-бен
---------------------------------------------
1                 1420     348      174
мың тонна      1420     348      174
млн.теңге  19534,51     227      186
2  млн.долл.     90,95     466      223
мың тонна                          0
млн.долл.                          0
мың тонна      1120    1545      254
млн.долл.     90,94     890      241
3  млн.теңге     50,31  470,23      184
4  млн.теңге  20171,94     232      179
5  млн.теңге  19806,68     232      185
6  млн.теңге   3059,30     101      156
7  млн.теңге    365,26     194       65
8  млн.теңге    109,58     177       55
9  млн.теңге    255,68     202       70
10  млн.теңге     42,36     216       23
11    адам          239     113      111
мың теңге   7091,94     131      114
мың теңге     29,67     116      103
12  бірлігіне

единицу    10946,98      93       85
%         100,00  119,32       92
13  млн.тенге   4672,98     116      100
14    "-"       1727,00      98       75
-----------------------------------------------

теңге      10946,98      93       85
%         100,00  119,32       92
13  млн.теңге   4672,98     116      100
14    "-"       1727,00      98       75
-----------------------------------------------