О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 28 февраля 2001 года N 305
Постановление Правительства Республики Казахстан от 19 мая 2003 года N 459. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 29 января 2004 г. N 108 (P040108)
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 28 февраля 2001 года N 305 "О создании Межведомственной комиссии по вопросам снижения бедности" (САПП Республики Казахстан, 2001 г., N 8, ст.94) следующие изменения и дополнения:
1) преамбулу изложить в следующей редакции:
"В целях выработки предложений по реализации Программы по снижению бедности в Республике Казахстан на 2003-2005 годы Правительство Республики Казахстан постановляет:";
2) в приложении к указанному постановлению:
ввести в состав Межведомственной комиссии по вопросам снижения бедности:
Исаева                      - вице-министра экономики и
Батырхана Арысбековича        бюджетного планирования Республики
Казахстан, заместителем председателя
Амангельдиева               - директора Департамента региональной
Ардака Амангельдиевича        политики и межбюджетных отношений
Министерства экономики и бюджетного
планирования Республики Казахстан,
секретарем
Абсатирова                  - председателя Комитета по поддержке
Кенеса Гараповича             малого бизнеса Министерства
индустрии и торговли Республики
Казахстан
Григорьеву                  - директора Департамента по
Светлану Петровну             регулированию энергетического
сектора Агентства Республики
Казахстан по регулированию
естественных монополий и защите
конкуренции
Дуйсенову                   - вице-министра труда и социальной
Тамару Босымбековну           защиты населения Республики
Казахстан
Жумагулова                  - заведующего Отделом социально-
Бакытжана Турсыновича         культурного развития Канцелярии
Премьер-Министра Республики
Казахстан
Манабаеву                   - директора Департамента социального
Кайни Алдабергеновну          обеспечения и финансирования
бюджетных программ Министерства
труда и социальной защиты населения
Республики Казахстан
Нугербекова                 - директора Департамента финансового
Серика Нугербековича          регулирования Министерства
транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
Рахимбекова                 - директора Департамента
Толеутая Сатаевича            государственного регулирования
развития агропромышленного
комплекса и сельских территорий
Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан;
строки:
"Павлов Александр Сергеевич - Заместитель Премьер-Министра
Республики Казахстан - Министр
финансов, председатель
Искакова Саида Куановна     - директор Общественного Фонда НПО
"Микрокредит" (по согласованию)
Кынатов Марат Полатович     - директор Департамента управления и
финансов Министерства природных
ресурсов и охраны окружающей среды
Республики Казахстан
Наубетова Рашида Ароновна   - заведующая сектором Секретариата
Министра Республики Казахстан -
председателя Национальной комиссии
по делам семьи и женщин при
Президенте Республики Казахстан"
изложить в следующей редакции:
"Павлов Александр Сергеевич - Первый заместитель Премьер-Министра
Республики Казахстан, председатель
Искакова Саида Куановна     - заведующая Секретариатом Национальной
комиссии по делам семьи и женщин при
Президенте Республики Казахстан
(по согласованию)
Кынатов Марат Полатович     - директор Юридического департамента
Министерства охраны окружающей среды
Республики Казахстан
Наубетова Рашида Ароновна   - заведующая сектором Секретариата
Национальной комиссии по делам семьи
и женщин при Президенте Республики
Казахстан (по согласованию)";
вывести из указанного состава: Есенбаева Мажита Тулеубековича, Мусенову Галину Акаевну, Сагинтаева Бахытжана Абдировича, Базарбаеву Асию Бахитовну, Тажмакина Даулета Кавазовича, Абдыкаликову Гульшару Наушаевну, Кесикбаева Султангали Кабденовича, Утеулину Хафизу Мухтаровну, Мусина Ерика Мазановича, Кузембаева Рашида Талаповича, Мешимбаеву Анар Ертулевну;

Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2001 жылғы 28 ақпандағы N 305 қаулысына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 19 мамырдағы N 459 қаулысы. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2004.01.29. N 108 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. "Кедейлiктi азайту мәселелерi жөнiндегi ведомствоаралық комиссия құру туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2001 жылғы 28 ақпандағы N 305 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПYКЖ-ы, N 8, 94-құжат) мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
1) кiрiспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасында кедейлiктi азайту жөнiндегi 2003-2005 жылдарға арналған бағдарламаны iске асыру жөнiнде ұсыныстар әзiрлеу мақсатында Қазақстан Республикасының Yкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
2) көрсетiлген қаулыға қосымшада:
Кедейлiктi азайту мәселелерi жөнiндегi ведомствоаралық комиссияның құрамына мыналар енгiзiлсiн:
Исаев                  - Қазақстан Республикасының Экономика
Батырхан Арысбекұлы      және бюджеттiк жоспарлау
вице-министрi,
төрағаның орынбасары
Амангелдиев            - Қазақстан Республикасының Экономика
Ардақ Амангелдiұлы       және бюджеттiк жоспарлау министрлiгi
Аймақтық саясат және бюджетаралық
қатынастар департаментiнiң
директоры
Әбсатиров              - Қазақстан Республикасының Индустрия
Кеңес Ғарапұлы           және сауда министрлiгi Шағын
кәсiпкерлiктi қолдау жөнiндегi
комитетiнiң төрағасы
Григорьева             - Қазақстан Республикасының Табиғи
Светлана Петровна        монополияларды реттеу және
бәсекелестiктi қорғау жөнiндегi
агенттiгi Энергетикалық секторды
реттеу жөнiндегi департаментiнiң
директоры
Дүйсенова              - Қазақстан Республикасының Еңбек және
Тамара Босымбекқызы      халықты әлеуметтiк қорғау
вице-министрi
Жұмағұлов              - Қазақстан Республикасы Премьер-
Бақытжан Тұрсынұлы       Министрiнiң Кеңсесi Әлеуметтік-мәдени
даму бөлiмiнiң меңгерушiсi
Манабаева              - Қазақстан Республикасының Еңбек және
Ғайни Алдабергенқызы     халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгi
Әлеуметтiк қамтамасыз ету және
қаржыландыру департаментiнiң
директоры
Нүгербеков             - Қазақстан Республикасының Көлiк және
Серiк Нүгербекұлы        коммуникациялар министрлiгi Қаржылық
реттеу департаментiнiң директоры
Рахымбеков             - Қазақстан Республикасының Ауыл
Төлеутай Сатайұлы        шаруашылығы министрлiгi
Агроөнеркәсiптiк кешендi дамытуды
және ауылдық аумақтарды мемлекеттiк
реттеу департаментiнiң директоры
мына жолдар:
"Павлов                - Қазақстан Республикасы Премьер-
Александр Сергеевич      Министрiнiң орынбасары - Қаржы
министрi, төраға
Ысқақова               - "Шағын несие" ҒӨБ қоғамдық қорының
Саида Қуанқызы           директоры (келiсiм бойынша)
Қынатов                - Қазақстан Республикасының Табиғи
Марат Полатұлы           ресурстар және қоршаған ортаны қорғау
министрлiгi Басқару және қаржы
департаментiнiң директоры
Нәубетова              - Қазақстан Республикасының Министрi -
Рашида Аронқызы          Қазақстан Республикасы Президентiнiң
жанындағы Отбасы және әйелдер iстерi
жөнiндегi ұлттық комиссия төрайымы
хатшылығының сектор меңгерушiсi"
мынадай редакцияда жазылсын:
"Павлов                - Қазақстан Республикасы Премьер-
Александр Сергеевич      Министрiнiң бiрiншi орынбасары
Ысқақова               - Қазақстан Республикасының Президентi
Саида Қуанқызы           жанындағы Отбасы және әйелдер iстерi
жөніндегі ұлттық комиссия
хатшылығының меңгерушiсi
(келісiм бойынша)
Қынатов                - Қазақстан Республикасының Қоршаған
Марат Полатұлы           ортаны қорғау министрлiгі Заң
департаментінiң директоры
Нәубетова              - Қазақстан Республикасының Президентi
Рашида Аронқызы          жанындағы Отбасы және әйелдер iстерi
жөнiндегi ұлттық комиссия
хатшылығының сектор меңгерушiсi
(келiсiм бойынша)"
көрсетiлген құрамнан мыналар шығарылсын; Есенбаев Мажит Төлеубекұлы, Мүсенова Галина Ақайқыэы, Сағынтаев Бақытжан Әбдiрұлы, Базарбаева Әсия Бақытқызы, Тәжмакин Дәулет Қауазұлы, Әбдiқалықова Гүлшара Наушәқызы, Кесiкбаев Сұлтанғали Қабденұлы, Өтеулина Хафиза Мұхтарқызы, Мүсин Ерік Мазанұлы, Күзембәев Рашид Талапұлы, Мешiмбаева Анар Ертөлеуқызы;

3) в Положении о Межведомственной комиссии по вопросам снижения бедности, утвержденном указанным постановлением:
предложение первое абзаца первого раздела 1. "Общие положения" изложить в следующей редакции:
"Межведомственная комиссия по вопросам снижения бедности (далее - Комиссия) образована в целях выработки предложений по реализации Программы по снижению бедности в Республике Казахстан на 2003-2005 годы.";
раздел 2. изложить в следующей редакции:
"2. Задачи и функции Комиссии
Основными задачами и функциями Комиссии являются выработка предложений по:
1) реализации Программы по снижению бедности в Республике Казахстан на 2003-2005 годы;
2) изучению специфических аспектов бедности в стране (проблемы малых городов вокруг градообразующих предприятий, бедность в сельской местности и так далее);
3) проблемам в области занятости и снижению уровня безработицы с учетом структуры спроса и предложения на рынке труда;
4) эффективному использованию международной помощи в контексте решения проблем бедности;
5) эффективности существующих программ по поддержке малообеспеченных граждан;
6) внедрению на региональном уровне механизмов планирования, учитывающих задачи по снижению бедности и включающие рекомендации по составлению местного бюджета с учетом интересов бедных слоев населения, по совершенствованию управленческой деятельности местных исполнительных органов, связанной с решениями проблемы бедности, организации работ по внедрению механизма мониторинга бедности, совершенствованию критериев оценки управленческой деятельности местных исполнительных органов, связанной с решениями проблемы бедности, содействию информационному обмену опытом";
в абзаце третьем раздела 4. "Организация деятельности Комиссии" слово "торговли" заменить словами "бюджетного планирования".
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан

3) көрсетiлген қаулымен бекітiлген Кедейлiктi азайту мәселелерi жөніндегі ведомствоаралық комиссия туралы ережеде:
"Жалпы ережелер" деген 1-бөлімнiң бiрiншi абзацының бірінші сөйлемi мынадай редакцияда жазылсын:
"Кедейлiкті азайту мәселелерi жөнiндегі ведомствоаралық комиссия (бұдан әрi - Комиссия) Қазақстан Республикасында кедейлiктi азайту жөнiндегi 2003-2005 жылдарға арналған бағдарламаны iске асыру жөнiнде ұсыныстар әзiрлеу мақсатында құрылды.";
2-бөлiм мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Комиссияның мiндеттерi мен функциялары
Комиссияның негізгі мiндеттерi мен функциялары:
1) Қазақстан Республикасында кедейлiктi азайту жөніндегi 2003-2005 жылдарға арналған бағдарламаны iске асыру;
2) елдегі кедейліктің айрықша аспектiлерін зерделеу (қала құрайтын кәсiпорындар төңiрегіндегi шағын қалалар проблемалары, ауылдық жердегі кедейлiк және тағысын тағылар);
3) еңбек рыногындағы сұраныс пен ұсыныс құрылымын ескере отырып, жұмыспен қамту және жұмыссыздық деңгейiн төмендету саласындағы проблемалар;
4) кедейлiк проблемасын шешу контексiнде халықаралық көмектi тиімді пайдалану;
5) аз қамтылған азаматтарды қолдау жөнiндегi қолданыстағы бағдарламалардың тиімділігі;
6) кедейлiктi азайту жөнiндегi мiндеттердi ескеретiн және тұрғындардың кедей бөлiгiнің мүдделерiн ескере отырып, жергіліктi бюджеттi түзу жөнiндегі, кедейлiк, кедейлiк мониторингi тетiгiн енгiзу жөнiндегі жұмыстарды ұйымдастыру проблемаларын шешуге байланысты жергiлiктi атқарушы органдардың басқару қызметiн жетiлдiру, кедейлiк проблемаларын шешуге байланысты жергiлiктi атқарушы органдардың басқару қызметiн бағалау өлшемдерiн жетiлдiру, ақпараттық тәжiрибе алмасуға ықпал ету жөнiндегi ұсынымдарды қамтитын жоспарлау тетiктерiн аймақтық деңгейде енгiзу жөнiнде ұсыныстар әзiрлеу болып табылады";
"Комиссия қызметiн ұйымдастыру" деген 4-бөлiмнiң үшiншi абзацындағы "сауда" деген сөз "бюджеттiк жоспарлау" деген сөздермен ауыстырылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі