О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 11 апреля 2001 года N 487
Постановление Правительства Республики Казахстан от 19 мая 2003 года N 461. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 сентября 2009 года № 1411
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 19.09.2009 № 1411.
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 11 апреля 2001 года N 487 "О Плане мероприятий по реализации Государственной программы борьбы с коррупцией на 2001-2005 годы" (САПП Республики Казахстан, 2001 г., N 14, ст. 171) следующее изменение:
План мероприятий по реализации Государственной программы борьбы с коррупцией на 2001-2005 годы, утвержденный указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению.
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 19 мая 2003 года N 461
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 11 апреля 2001 года N 487
План
мероприятий по реализации Государственной программы
борьбы с коррупцией на 2001-2005 годы
2001-2002 годы
-------------------------------------------------------------------
N  !       Мероприятие    !    Форма    ! Ответственные !  Срок
п/п!                      !  завершения ! за исполнение !исполнения
-------------------------------------------------------------------
1. Совершенствование правовой базы борьбы с коррупцией
-------------------------------------------------------------------
1   Разработать и внести   Проект Закона  МФ, СК (по     II
на рассмотрение                       согласованию), квартал
Мажилиса Парламента                   МЭБП, ГП (по   2001 г.
Республики Казахстан                  согласованию)
проект Закона
Республики Казахстан
"Об аудите и контроле
за исполнением
республиканского и
местных бюджетов"
2   Внести изменения и     Проект Закона  МВД, КНБ (по   IY
дополнения в Закон                    согласованию), квартал
Республики Казахстан                  АФП, ГП (по    2002 г.
"О борьбе с корруп-                   согласованию),
цией" в части:                        МЮ, АДГС (по
- более четкого                       согласованию),
определения понятия                   ВС (по согла-
"коррупция";                          сованию)
- включения в перечень
правонарушений,
создающих условия для
коррупции, предусмот-
ренный пунктом 1
статьи 12, правонару-
шение в виде принятия
должностным лицом на
административную
государственную
должность граждан, не
прошедших конкурсный
отбор;
- уточнения сроков
наложения и погашения
дисциплинарных взыска-
ний по коррупционным
правонарушениям;
- дополнения пункта 4
статьи 6 правом
Президента Республики
Казахстан на возложе-
ние функции по борьбе
с коррупцией на любой
компетентный государ-
ственный орган
3   Внести изменения и     Проект Закона  МВД, МЮ, АФП,  IY
дополнения в Уголовный                КНБ (по согла- квартал
кодекс Республики                    сованию), ГП   2002 г.
Казахстан в части:                    (по согласо-
- дополнения статьи                   ванию), ВС
228 частью 2, предус-                 (по согласо-
матривающей в качестве                ванию)
квалифицирующего
признака наступление
"тяжких последствий";
- изменения в диспози-
ции статей 307, 314,
315 формулировки
мотива совершения
преступления "в целях
извлечения выгод и
преимуществ для себя
или других лиц или
организаций либо
нанесения вреда другим
лицам и организациям"
4   Внести изменения и     Проект Закона  ГП (по согла-  IY
дополнения в Уголовно-                сованию), ВС   квартал
процессуальный кодекс                 (по согласо-   2002 г.
Республики Казахстан                  ванию), МВД,
в части уточнения                     КНБ (по сог-
перечня должностных                   ласованию),
лиц, уполномоченных на                АФП
осуществление между-
народных сношений по
вопросам оказания
правовой помощи по
уголовным делам
-------------------------------------------------------------------

Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 11 сәуiрдегi N 487 қаулысына өзгерiс енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 19 мамырдағы N 461 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 19 қыркүйектегі N 1411 Қаулысымен
Ескерту. Қаулының күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2009.09.19. N 1411 Қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрестiң 2001-2005 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасын iске асыру жөнiндегi іс-шаралардың жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 11 сәуiрдегi N 487 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2001 ж., N 14, 171-құжат) мынадай өзгерiс енгізілсiн:
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрестiң 2001-2005 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2003 жылғы 19 мамырдағы
N 461 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2001 жылғы 11 сәуiрдегi
N 487 қаулысымен
бекiтілген
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрестің 2001-2005 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасын iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары
2001-2002 жылдар
_________________________________________________________________
P/c       Іс-шара         Аяқтау     Орындалуына       Орындау
N                         нысаны     жауаптылар        мерзiмi
_________________________________________________________________
1. Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрестің құқықтық базасын жетiлдiру
_________________________________________________________________
1  "Республикалық және     Заң     ҚарМ, ЕК (келiсім    2001 ж.
жергiлiктi бюджет.     жобасы   бойынша),            ІІ тоқсан
тердің атқарылуының             ЭБЖМ, БП (келiсім
аудитi және оны бақы.           бойынша)
лау туралы" Қазақстан
Республикасы Заңының
жобасын әзiрлеу және
Қазақстан Республика.
сының Парламентi
Мәжiлiсiнiң қарауына
енгiзу
2  "Сыбайлас жемқорлыққа    Заң    IIМ, ҰҚК (келiсiм    2002 ж.
қарсы күрес туралы"    жобасы   бойынша),            IV тоқсан
Қазақстан Республика.           ҚПА, БП (келiсiм
сының Заңына:                   бойынша),
- "сыбайлас жемқорлық"          ӘдМ, МҚА (келiсiм
ұғымына неғұрлым нақты          бойынша),
анықтама беру;                  ЖС (келiсiм бойынша)
- 12-баптың 1-тармағын.
да көзделген сыбайлас
жемқорлыққа жағдай ту.
ғызатын құқық бұзушылық.
тар тiзбесiне лауазымды
адамның әкiмшiлiк мемле-
кеттiк лауазымға конкурс.
тық iрiктеуден өтпеген
азаматтарды қабылдау
түрiндегi құқық бұзушы.
лықты енгізу;
- сыбайлас жемқорлық
құқық бұзушылықтар бой.
ынша тәртiптiк жаза қол.
данудың және оларды мәж.
бүрлеп төлетудiң мерзім.
дерiн нақтылау;
- 6-баптың 4-тармағын
Қазақстан Республикасы
Президентiнiң сыбайлас
жемқорлыққа қарсы күрес
жөніндегi функцияларды
кез келген құзыреттi
мемлекеттiк органға жүк.
теуі құқығымен толықтыру
бөлiгiне өзгерiстер мен
толықтырулар енгiзу
3  Қазақстан Республикасы.   Заң   IIМ, ӘдМ, ҚПА,       2002 ж.
ның Қылмыстық кодексіне: жобасы ҰҚК (келiсiм         IV тоқсан
- 228-бапты "ауыр зардап.       бойынша), БП
тардың" туындауын               (келiсiм бойынша),
бiлiктiлiк белгiсi ретiнде      ЖС (келiсiм бойынша),
көздейтiн 2-бөлiкпен
толықтыру;
- 307, 314, 315-баптардың
диспозициясында қылмыс
жасау себебiн "өзiне
немесе басқа адамдарға
немесе ұйымдарға пайда
келтiру мен артықшылықтар
иелену не басқа адамдарға
және ұйымдарға зиян келтiру
мақсатында" деп өзгерту
бөлiгiне өзгерiстер мен
толықтырулар енгiзу
4  Қазақстан Республикасының  Заң   Бас Прокуратура       2002 ж.
Қылмыстық iс жүргізу      жобасы (келісім бойынша),    IV тоқсан
кодексiне:                       Жоғарғы Сот
- қылмыстық iстер бойынша        (келісім бойынша),
құқықтық көмек көрсету           ІІМ, ҰҚК (келісім
мәселелерi бойынша халық.        бойынша), ҚПА
аралық қарым-қатынастарды
жүзеге асыруға уәкiлеттi
лауазымды адамдардың тiзбе.
сiн нақтылау бөлiгiне өзге.
рiстер мен толықтырулар
енгiзу
__________________________________________________________________

2. Практические меры общего характера
Предупреждение коррупции в сфере государственной службы
-------------------------------------------------------------------
5   Разработать            Ведомственные  Государствен-  III
ведомственные планы    нормативные    ные органы     квартал
организационных и      правовые акты                 2001 г.
практических мер,
направленных на
ограничение проявлений
коррупции
6   Провести экспертный    Обзор по       МКИОС, казах-  III
социологический опрос  результатам    станский ин-   квартал
среди представителей   опроса         ститут стра-   2001 г.
государственных                       тегических
органов, бюджетных                    исследований
организаций, иностран-                (по согласо-
ных и отечественных                   ванию)
коммерческих структур
о наличии в законода-
тельной базе норм
распорядительно-
разрешительного харак-
тера, порождающих
коррупцию
7   Провести международную Информация в   МИД, МЭМР,     III
конференцию с привле-  Правительство  АРЕМ, ГП (по   квартал
чением научных и                      согласованию), 2001 г.
общественных кругов на                КНБ (по сог-
тему: "Совершенствова-                ласованию),
ние законодательной                   МЮ, МВД, МФ,
базы борьбы с корруп-                 АФП, АДГС
цией", с целью выра-                  (по согласо-
ботки конкретных пред-                ванию)
ложений, обсуждения
предложенных проектов
нормативных правовых
актов по упрощению
системы лицензирова-
ния, получения разре-
шений на занятие
отдельными видами
предпринимательской
деятельности в
Казахстане
8   В целях статистичес-   Информация в   ГП (по согла-  2001-2002
кого и информационного Правительство  сованию), МВД,     гг.
обеспечения Закона                     АФП, КНБ (по
Республики Казахстан                  согласованию),
"О государственной                    АДГС (по сог-
службе" создать банк                  ласованию),
данных о гражданах,                   ВС (по согла-
ранее привлекавшихся к                сованию)
ответственности за
коррупцию и не имеющих
права доступа на
государственную службу
(постоянного или
временного)
9   Совершенствовать       Нормативный    АДГС (по сог-  III
механизм создания      правовой акт   ласованию)     квартал
действенного кадрового                               2001 г.
резерва административ-
ных государственных
служащих
-------------------------------------------------------------------
Противодействие "теневой экономике" - источнику коррупции
-------------------------------------------------------------------
10  Проводить мониторинг   Информация в   МФ             Ежеквар-
деятельности и анализ  Правительство                 тально
поступлений налогов                                  2001-2002
крупнейших предприятий                                  гг.
республики
11  Осуществлять монито-   Информация в   МФ, МЭБП       Ежеквар-
ринг сделок основных   Правительство                 тально
экспортеров и контроль                               2001-2002
при применении                                          гг.
трансфертных цен при
реализации на экспорт
12  Внести изменения и     Совместный     НБ (по согла-  II
дополнения в           нормативный    сованию),      квартал
Инструкцию об органи- правовой акт   МФ, АТК, МЭБП  2001 г.
зации экспортно-импорт-
ного валютного контроля
в Республике Казахстан в
целях повышения
эффективности контроля
13  Проводить анализ       Информация в   МФ, НБ (по     Ежеквар-
выполнения резидентами Правительство  согласованию), тально
своих обязательств по                 АТК            2001-2002
возврату валютных                                       гг.
средств либо обеспече-
нию поставки товаров
по контрактам
14  Внедрить автоматизи-   Информация в   МИТ, АТК       Июль,
рованную систему       Правительство                 январь,
экспортного контроля                                 ежегодно
(АСЭК), создать единую
республиканскую конт-
рольно-информационную
систему в области
экспортного контроля
15  Участие в подготовке   Предложения    АТК            I
проекта единого        в проект                      полугодие
порядка декларирования соглашения                    2001 г.
товаров, перемещаемых
через внешние
таможенные границы
государств-участников
Таможенного союза
16  Внедрить в практику    Проект         АТК, МЭБП      III
систему независимой    постановления                 квартал
оценки стоимости       Правительства                 2001 г.
товаров, импортируемых
на таможенную
территорию Республики
Казахстан
17  Принять меры по        Совместный     АФП, МВД, МФ,  Ежегодно
выявлению и пресечению план           НБ (по согла-
деятельности организа- мероприятий    сованию), АТК
ций, занимающихся
обналичиванием
("отмыванием") денег
через счета, открытые
в банках

2. Жалпы сипаттағы практикалық шаралар
__________________________________________________________________
Мемлекеттік қызмет саласындағы сыбайлас жемқорлықтың алдын алу
__________________________________________________________________
5  Сыбайлас жемқорлық көрi.  Ведом.  Мемлекеттік          2001 ж.
нiстерiн шектеуге бағыт. стволық   органдар           ІІІ тоқсан
талған ұйымдастырушылық   норма.
және практикалық шаралар. тивтік
дың ведомстволық жоспар.  құқық.
ларын әзiрлеу              тық
актілер
6  Мемлекеттiк органдар,     Сауал.   МАКМ, Қазақстан.    2001 ж.
бюджеттiк ұйымдар, шетел.  нама    ның Стратегиялық    ІІІ тоқсан
дiк және отандық коммер.  нәтиже.  зерттеулер инсти.
циялық құрылымдар өкілде.  лері    туты (келісім
рiнің арасында заңнамалық бойынша  бойынша)
базада сыбайлас жемқорлық. шолу
ты туындататын басқару-
рұқсат ету сипатындағы нор.
малардың болуы туралы
сараптамалық социологиялық
сауалнама жүргізу
7  Нақты ұсыныстар әзiрлеу,   Үкімет. СІМ, ЭМРМ, ТМРА,    2001 ж.
лицензиялау жүйесiн оңай.    ке    БП (келісім         ІІІ тоқсан
лату жөнiндегi ұсынылған   ақпарат бойынша), ҰҚК
нормативтiк құқықтық актi-         (келісім бойынша),
лердің жобаларын талқылау,         ӘдМ, ІІМ, ҚарМ,
Қазақстанда кәсiпкерлiк            ҚПА, МҚА (келісім
қызметтің жекелеген түр.           бойынша)
лерiмен айналысуға рұқ.
саттар алу мақсатында
ғылыми және қоғамдық топ.
тарды қатыстыра отырып,
"Сыбайлас жемқорлыққа
қарсы күрестiң заңнамалық
базасын жетiлдiру" тақыры.
бына халықаралық конферен.
ция өткiзу
8  "Мемлекеттiк қызмет туралы" Үкімет. БП (келісім          2001-
Қазақстан Республикасының    ке     бойынша), ІІМ, ҚПА,  2002 жж.
Заңын статистикалық және    ақпарат ҰҚК (келісім
ақпараттық қамтамасыз ету           бойынша), МҚА
мақсатында бұған дейiн              (келісім бойынша),
сыбайлас жемқорлық үшiн             ЖС (келісім бойынша)
жауапкершiлікке тартылған
және мемлекеттiк қызметке
орналасуға (ұдайы немесе
уақытша) құқығы жоқ азамат.
тар туралы деректер банкiн
құру
9  Әкiмшiлiк мемлекеттiк қыз.   Норма.  МҚА (келісім        2001 ж.
метшiлердің пәрменді кадрлар тивтік  бойынша)          ІІІ тоқсан
резервiн құру тетiгiн       құқықтық
жетiлдіру                     акт
__________________________________________________________________
"Көлеңкелi экономикаға" - сыбайлас жемқорлық көзіне қарсы іс-әрекет
__________________________________________________________________
10 Республикадағы аса iрi    Үкімет.    ҚарМ               2001-
кәсiпорындардың қызме.     ке                          2002 жж.
тiне мониторинг жүргiзу  ақпарат                       тоқсан
және салық түсiмдерiне                                  сайын
талдау жасау
11 Негiзгi экспорттаушылар   Үкімет.    ҚарМ, ЭБЖМ         2001-
мәмiлелерiнiң монито.       ке                         2002 жж.
рингiн және экспортқа     ақпарат                      тоқсан
өткiзу кезiнде трансфер.                                сайын
ттік бағаларды қолдану
кезiнде бақылауды жүзеге
асыру
12 Бақылаудың тиiмдiлiгін    Бірлес.    ҰБ (келісім        2001 ж.
арттыру мақсатында         кен       бойынша), ҚарМ,   ІІ тоқсан
Қазақстан Республикасын.  норматив.  КБА, ЭБЖМ
дағы экспорттық-импорт.     тік
тық валюталық бақылауды   құқықтық
ұйымдастыру туралы нұс.     акт
қаулыққа өзгерiстер мен
толықтырулар енгiзу
13 Резиденттердің валюталық  Үкіметке   ҚарМ, ҰБ           2001-
қаражатты қайтару немесе  ақпарат    (келісім           2002 жж.
келiсiм-шарттар бойынша              бойынша), КБА      тоқсан
тауарлар жеткiзудi қам.                                 сайын
тамасыз ету жөнiндегi
өз міндеттемелерiн орын.
дауына талдау жасау
14 Экспорттық бақылаудың     Үкіметке   ИСМ, КБА           Шілде,
автоматтандырылған жүйе.  ақпарат                       қаңтар
сiн (ЭБАЖ) енгiзу, экс.                                жыл сайын
порттық бақылау саласында
бiрыңғай республикалық
бақылау-ақпараттық жүйе.
сiн құру
15 Кеден одағына қатысушы    Келісім    КБА               2001 ж.
мемлекеттердiң сыртқы     жобасына                     І жарты
кеден шекаралары арқылы   ұсыныстар                    жылдық
өткiзілетiн тауарларды
декларациялаудың бiрың.
ғай тәртібiнің жобасын
дайындауға қатысу
16 Қазақстан Республикасы.   Үкімет     КБА, ЭБЖМ         2001 ж.
ның кеден аумағына им.  қаулысының                    ІІІ тоқсан
портталатын тауарлар      жобасы
құнын тәуелсiз бағалау
жүйесiн практикаға
енгiзу
17 Банктерде ашылған шот.    Бірлес.    ҚПА, ІІМ, ҚарМ,    Жыл сайын
тар арқылы қолма-қол       кен       ҰБ (келісім
ақшаға айналдырумен     іс-шаралар   бойынша), КБА
("ақшаны жылыстатумен")  жоспары
айналысатын ұйымдардың
қызметiн анықтау және
жолын кесу жөніндегi
шараларды қабылдау

18  Провести анализ        Информация в   МИТ, НБ (по     2002 г.
экономической эффек-   Правительство  согласованию),
тивности введения                     АТК
гарантированного
обеспечения экспортно-
импортных операций
19  Расширение             Международные  АТК, НБ (по    2001-2002
межгосударственной     договоры       согласованию),     гг.
договорной базы по                    МИД
вопросам:
- обмена информацией
и оказания содействия
в возврате денег,
перемещенных за рубеж
посредством незаконных
валютных и экспортно-
импортных операций
- создания
с сопредельными
государствами единых
информационных систем
для оперативного
обмена информацией о
грузах, перемещаемых
через границу, в том
числе и транзитных
-------------------------------------------------------------------
Обеспечение прозрачности механизмов государственной экономической
политики
-------------------------------------------------------------------
20  Провести инвентариза-  Информация в   МФ, АТК, ГП    2001 г.
цию таможенного        Правительство  (по согласова-
законодательства на                   нию), МЮ, МЭБП
предмет сокращения
необоснованных льгот
21  Усилить контроль за    Информация в   МФ, МИТ, МЭБП   Январь
целевым и эффективным  Совет                         ежегодно
использованием         Безопасности,
гарантированных        Правительство
государством займов и
государственных
внешних займов
22  Осуществлять анализ    Информация в   МИТ, МСХ,       Январь
товарных рынков и на   Правительство  АРЕМ, МЭМР     ежегодно
его основе разрабаты-
вать комплекс
мероприятий по защите
внутреннего рынка
23  Разработать и внедрить Информация в   МФ              Декабрь
автоматизированную     Правительство                   2002 г.
систему по учету и
мониторингу
государственных
закупок
24  Публиковать ежегодные  Информация в   АРЕМ, МТК, МФ, IY
отчеты о результатах   Правительство  МИТ, МЭМР      квартал
финансовой деятель-                                  ежегодно
ности национальных
компаний и субъектов
естественных монополий
25  Составить кадастр      Информация в   МФ, МИТ        Июль,
финансово несостоя-    Правительство                 январь
тельных предприятий                                  ежегодно
страны
26  Публиковать и прово-   Информация в   МИД             Январь
дить разъяснительные   Правительство                 ежегодно
работы по механизму
предоставления льгот
на прямые инвестиции
27  Обеспечить транспа-    Информация в   МИД, МЭМР,      Декабрь
рентность заключения   Правительство  МТК, МГД,       ежегодно
контрактов с иностран-                МИТ, МФ
ными и отечественными
компаниями, публикацию
результатов их выпол-
нения, за исключением
контрактов (догово-
ров), не подлежащих
разглашению в соответ-
ствии с действующим
законодательством о
национальной безопас-
ности и государствен-
ных секретах

18 Экспорттық-импорттық     Үкіметке    ИСМ, ҰБ            2002 ж.
операциялардың кепiлді   ақпарат     (келісім
түрде қамтамасыз етiл.               бойынша), КБА
уін енгiзудiң экономи.
калық тиiмдiлiгiне
талдау жасау
19 Мынадай мәселелер:       Халықаралық КБА, ҰБ            2001-
- заңсыз валюталық және   шарттар    (келісім бойынша), 2002 жж.
экспорттық-импорттық                 СІМ
операциялар арқылы
шетелгe шығарылған
ақшаны қайтаруда ақпа.
рат алмасу және жәрдем
көрсету
- шекара арқылы өткi.
зiлетiн, оның iшінде
транзиттiк жүктер ту.
ралы жедел ақпарат
алмасу үшiн шектес
мемлекеттермен бiрың.
ғай ақпараттық жүйелер
құру жөнiндегi мемлекет.
аралық шарттық базаны
кеңейту
__________________________________________________________________
Мемлекеттiк экономикалық саясат тетiктерiнiң ашықтығын қамтамасыз ету
__________________________________________________________________
20 Негiзсiз жеңiлдіктердi  Үкіметке    ҚарМ, КБА, БП      2001 ж.
қысқарту мәніне кеден   ақпарат     (келісім бойынша),
заңнамасын түгендеудi               ӘдМ, ЭБЖМ
жүргізу
21 Мемлекет кепiлдiк берген Қауіпсіз.  ҚарМ, ИСМ, ЭБЖМ    Қаңтар
қарыздардың және мемле.   дік                          жыл сайын
кеттiк сыртқы қарыздар.  Кеңесіне,
дың мақсатқа сай және   Үкіметке
тиiмдi пайдаланылуын    ақпарат
бақылауды күшейту
22 Тауар рыноктарына тал.  Үкіметке    ИСМ, АШМ, ТМРА,    Қаңтар
дау жасауды жүзеге      ақпарат     ЭМРМ               жыл сайын
асыру және оның негi.
зiнде iшкi рынокты қор.
ғау жөніндегi iс-шаралар
кешенiн әзiрлеу
23 Мемлекеттiк сатып алу.   Үкіметке   ҚарМ               2002 ж.
лардың есебi мен мони.   ақпарат                       желтоқсан
торингi бойынша автомат.
тандырылған жүйе әзiрлеу
және енгiзу
24 Ұлттық компаниялар мен   Үкіметке   ТМРА, ККМ, ҚарМ,   IV тоқсан
табиғи монополиялар      ақпарат    ИСМ, ЭМРМ          жыл сайын
субъектiлерiнiң қаржылық
қызметiнiң нәтижелерi
туралы жыл сайынғы
есептерiн жариялау
25 Елiмiздің қаржылық жағы. Үкіметке   ҚарМ, ИСМ          Шілде,
нан дәрменсiз кәсiпорын. ақпарат                       қаңтар
дарының кадастрын жасау                                жыл сайын
26 Тiкелей инвестицияларға  Үкіметке   СІМ                Қаңтар
жеңiлдiктер беру тетiгi   ақпарат                      жыл сайын
бойынша түсiндiру
жұмыстарын жариялау және
жүргiзу
27 Ұлттық қауiпсiздiк және  Үкіметке   СІМ, ЭМРМ, ККМ,    Желтоқсан
мемлекеттiк құпиялар     ақпарат    МКМ, ИСМ, ҚарМ     жыл сайын
туралы қолданыстағы заң.
намаға сәйкес жариялауға
болмайтын келiсiм-шарт.
тарды (шарттарды) қоспа.
ғанда, шетелдiк және
отандық компаниялармен
келiсiм-шарттар жасасу.
дың транспаренттiгiн,
олардың орындалу нәти.
желерiн жариялауды қамта.
масыз ету

28  Разработать порядок    Проект         АРЕМ, МФ        2002 г.
(в случае необходи-    нормативного
мости разработать      правового
законопроект о внесе-  акта
нии изменений и
дополнений в законо-
дательные акты)
использования субъек-
тами естественных
монополий средств,
высвобождаемых в
результате исчисления
амортизационных
отчислений
-------------------------------------------------------------------
Региональные программы борьбы с коррупцией
-------------------------------------------------------------------
29  Разработать региональ- Информация в   Акимы          II
ные программы борьбы   Правительство  областей,      квартал
с коррупцией на                       гг. Астана,    2001 г.
2001-2005 годы                        Алматы
30  Реализовать            Информация в   Акимы          Июль,
региональные программы Правительство  областей,      январь
борьбы с коррупцией                   гг. Астана,    ежегодно
на 2001-2005 годы                     Алматы
-------------------------------------------------------------------
3. Укрепление правоохранительных органов и судебной защиты
-------------------------------------------------------------------
31  Рекомендовать при      Решения        Акимы          2001-2002
формировании местных   акимов         областей,         гг.
бюджетов выделение                    гг. Астаны,
денежных средств на                   Алматы, МВД
повышение уровня
материально-техничес-
кого обеспечения
органов внутренних
дел, внедрения
современных информа-
ционных технологий
32  Обеспечить учет        Международные  МВД, АФП, КНБ  2001-2002
интересов правоохра-   договоры       (по согласова-    гг.
нительных органов                     нию), ГП (по
Республики Казахстан в                согласованию),
проектах международных                МИД, МИТ, МФ
договоров с зарубежны-
ми странами и
организациями,
сотрудничающими с
Казахстаном в сфере
подготовки и
переподготовки кадров
на безвозмездной
основе
33  Ввести в практику      Постановление  МВД, АФП, КНБ  Ежегодно
обращение в Верховный  пленарного     (по согласова-
Суд для рассмотрения   заседания      нию), ГП (по
на пленарном заседании Верховного     согласованию)
вопросов, возникающих  Суда
при расследовании и
рассмотрении уголовных
дел, связанных с
коррупционными
преступлениями,
обобщения судебной
практики, а также дачи
по ним соответствующих
разъяснений
34  Внедрить единую        Информация в   ГП (по согла-   2001 г.
унифицированную право- Правительство  сованию), АФП,
вую статистическую                    МИТ, КНБ (по
систему в масштабах                   согласованию),
республики                            ВС (по согла-
сованию)
35  Выработать механизмы   Совместный     ГП (по согла-      I
эффективного и четкого нормативный    сованию), АДГС полугодие
взаимодействия и       правовой акт,  (по согласова-  2001 г.
координации деятель-   рекомендации   нию), АФП,
ности правоохранитель-                МВД, акимы
ных органов и                         областей,
дисциплинарных советов                гг. Астаны и
областей, гг. Астаны и                Алматы
Алматы в вопросах
организации работы по
борьбе с коррупцией
-------------------------------------------------------------------

28 Табиғи монополиялар      Норматив.  ТМРА, ҚарМ          2002 ж.
субъектiлерінің аморти.    тік
зациялық аударымдарды    құқықтық
есептеу нәтижесiнде боса. актінің
ған қаражатты пайдалану   жобасы
тәртiбiн әзiрлеу (қажет
болған жағдайда заңнама.
лық актiлерге өзгерiстер
мен толықтырулар енгiзу
туралы заң жобасын әзiрлеу)
__________________________________________________________________
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрестің өңiрлiк бағдарламалары
__________________________________________________________________
29 Сыбайлас жемқорлыққа    Үкіметке   Облыстардың,        2001 ж.
қарсы күрестiң 2001-    ақпарат    Астана, Алматы     ІІ тоқсан
2005 жылдарға арналған             қалаларының
өңiрлiк бағдарламаларын            әкімдері
әзiрлеу
30 Сыбайлас жемқорлыққа    Үкіметке   Облыстардың,       Шілде,
қapcы күрестің 2001-2005 ақпарат   Астана, Алматы     қаңтар
жылдарға арналған өңір.            қалаларының       жыл сайын
лiк бағдарламаларын iске           әкімдері
асыру
__________________________________________________________________
3. Құқық қорғау органдарын және сот қорғауын нығайту
__________________________________________________________________
31 Жергiлiктi бюджеттердi  Әкімдердің Облыстардың,        2001-
қалыптастыру кезінде    шешімдері  Астана, Алматы      2002 жж.
iшкi iстер органдарының            қалаларының
материалдық-техникалық             әкімдері, ІІМ
қамтамасыз етілу дең.
гейiн арттыруға, қазiргі
заманғы ақпараттық техно.
логияларды енгiзуге ар.
налған ақшалай қаражат
бөлуге ұсыныстар жасау
32 Кадрларды ақысыз негіз. Халықаралық ІІМ, ҚПА, ҰҚК       2001-
де даярлау және қайта    шарттар    (келісім бойынша),  2002 жж.
даярлау саласында                   БП (келісім
Қазақстанмен ынтымақ.               бойынша), СІМ,
тастықтағы шет елдермен             ИСМ, ҚарМ
және ұйымдармен жасалған
халықаралық шарттардың
жобаларында Қазақстан
Республикасының құқық
қорғау органдары мүдде.
лерiнің есепке алынуын
қамтамасыз eту
33 Сыбайлас жемқорлық қыл.   Жоғарғы   ІІМ, ҚПА, ҰҚК      Жыл сайын
мыстарымен байланысты     Соттың    (келісім бойынша),
қылмыстық iстердi тергеу  бірлескен БП (келісім
мен қарау кезiнде туын.   отырыс.   бойынша)
дайтын мәселелердi        тарының
бiрлескен отырыста қapaу, қаулылары
сот практикасын қорыту,
сондай-ақ олар бойынша
тиiстi түсiндірмелер
беру үшін Жоғарғы Сотқа
жүгінуді практикаға
енгiзу
34 Республика масштабында   Үкіметке   БП (келісім        2001 ж.
бiрыңғай бiр iзге салын. ақпарат   бойынша, ҚПА,
ған құқықтық статистика.           ИСМ, ҰҚК (келісім
лық жүйенi енгiзу                  бойынша), ЖС
(келісім бойынша)
35 Сыбайлас жемқорлыкқа    Бірлескен    БП (келісім       2001 ж.
қарсы күрес жөнiндегi   нормативтік  бойынша), МҚА     І жарты
жұмысты ұйымдастыру      құқықтық    (келісім бойынша), жылдық
мәселелерiнде құқық    акт, ұсыным.  ҚПА, ІІМ, облыс.
қорғау органдары мен      дар        тардың, Астана
облыстардағы, Астана                 және Алматы
және Алматы қалалары.                қалаларының
ның тәртiптiк кеңес.                 әкімдері
терiнің тиiмдi және
нақты өзара iс-қимыл
және олардың қызметiн
үйлестipудің тетіктерін
әзірлеу
__________________________________________________________________

4. Пропаганда государственной антикоррупционной политики
-------------------------------------------------------------------
36  Разработать и осущест- План           МКИОС, МВД,      I
вить межведомственный  мероприятий    АФП, АТК, ГП   квартал
план мероприятий                      (по согласо-   ежегодно
информационно-                        ванию), КНБ
пропагандистского                     (по согласо-
обеспечения                           ванию), АДГС
антикоррупционной                     (по согласо-
деятельности государ-                 ванию), акимы
ства, в рамках                        областей,
которого необходимо                   гг. Астаны и
обеспечить широкое                    Алматы
информирование
населения о ходе
борьбы с коррупцией в
стране, пропаганду
антикоррупционной
политики государства
37  Ввести в учебные       Нормативный    МОН            III
программы дисциплины   правовой акт                  квартал
"Основы права" раздел                                2001 г.
по антикоррупционному
законодательству и
способах борьбы с
коррупцией во всех
высших учебных
заведениях республики,
независимо от форм
собственности и
ведомственной
принадлежности
38  Организовать           Обобщенные     МКИОС, МИД,
конференции, круглые   результаты     МВД, АФП, КНБ
столы на тему борьбы с проведенных    (по согласова-
коррупцией с участием  мероприятий с  нию), АДГС (по
международных          рекоменда-     согласованию)
организаций:           циями и
- круглый стол "Поиск  предложениями                 2001 г.
оптимальных и          по совершен-
эффективных механизмов ствованию
взаимодействия         борьбы с
государственных        коррупцией в
органов и общественных республике
институтов в борьбе с
коррупцией";
- конференцию "борьба                                2002 г.
с коррупцией: право-
вой, экономический,
социальный аспекты"
39  Проводить круглые      Информация в   Акимы          Июль,
столы по проблемам     Правительство  областей,      январь
борьбы с коррупцией на                гг. Астаны и   ежегодно
местном уровне с                      Алматы
участием дисциплинар-
ных советов, местных
государственных орга-
нов, неправительст-
венных организаций,
СМИ
-------------------------------------------------------------------
5. Развитие международного сотрудничества в борьбе с
коррупцией
-------------------------------------------------------------------
40  Налаживать и укреплять Информация в   МВД, АФП, КНБ  Ежегодно
сотрудничество с       Правительство  (по согласова-
иностранными государ-                 нию), ГП (по
ствами, международными                согласованию),
и иными неправительст-                МИД
венными организациями
по вопросам борьбы с
коррупцией
41  Принимать участие в    Международные  ГП (по согла-  Постоянно
международных програм- договоры       сованию), КНБ
мах и заключении                      (по согласова-
международных догово-                 нию), МИД,
ров, направленных на                  МВД, АФП, АДГС
борьбу с коррупцией                   (по согласова-
нию)
42  В целях обеспечения    Международные  МВД, КНБ (по   Постоянно
принципа неотвратимос- договоры,      согласованию),
ти наказания в отно-   нормативные    АФП, ГП (по
шении лиц, совершивших правовые       согласованию),
коррупционные преступ- акты           МИД
ления и скрывшихся на
территории других
стран, осуществлять
целенаправленную
работу по заключению
международных догово-
ров со странами
ближнего и дальнего
зарубежья об экстра-
диции преступников
43  Развивать дальнейшее   Информация в   МВД, АФП, МИД,  Ежегодно
взаимодействие         Правительство  КНБ (по согла-
правоохранительных                    сованию), ГП
органов и специальных                 (по согласова-
служб Республики                      нию)
Казахстан с аналогич-
ными службами других
государств, осущест-
влять совместные
мероприятия с целью
выявления, предупреж-
дения и пресечения
действий, сопряженных
с коррупцией
44  Оказывать всемерное    Информация в   ГП (по согла-   Ежегодно
содействие международ- Правительство  сованию), МИД,
ным организациям в                    МВД, АТК,
проведении учебных                    акимы облас-
программ, форумов,                    тей, гг.
конференций по                        Астаны и
тематике борьбы с                     Алматы
коррупцией
-------------------------------------------------------------------

4. Мемлекеттік сыбайлас жемқорлыққа қарсы саясатты насихаттау
__________________________________________________________________
36 Мемлекеттің сыбайлас   Іс-шаралар    МАКМ, ІІМ, ҚПА,   І тоқсан
жемқорлыққа қарсы қыз. жоспары       КБА, БП (келісім  жыл сайын
метiн ақпараттық-наси.               бойынша), ҰҚК
хаттық қамтамасыз ете.               (келісім бойынша),
тiн ведомствоаралық iс-              МҚА (келісім
шаралар жоспарын әзiр.               бойынша), облыс.
леу және жүзеге асыру,               тардың, Астана
соның шеңберiнде елi.                және Алматы қала.
міздегi сыбайлас жем.                ларының әкімдері
қорлыққа қарсы күрестің
барысы туралы халықты
кеңiнен хабардар етудi,
мемлекеттің сыбайлас
жемқорлыққа қарсы сая.
сатын насихаттауды қам.
тамасыз eту қажет
37 "Құқық негіздерi" пәні. Нормативтік  БҒМ                2001 ж.
нің оқу бағдарламала.   құқықтық                       ІІІ тоқсан
рына сыбайлас жемқор.    акт
лыққа қарсы заңнама
және меншiк нысандары
мен ведомстволық тие.
сiлiгiне қарамастан
республиканың барлық
жоғары оқу орындарын.
дағы сыбайлас жемқор.
лыққа қарсы күрес
тәсілдeрi жөніндегi
бөлiм енгiзу
38 Халықаралық ұйымдар.     Республика.  МАКМ, СІМ, ІІМ,    2001 ж.
дың қатысуымен сыбай.    да сыбайлас  ҚПА, ҰҚК (келісім
лас жемқорлыққа қарсы    жемқорлыққа  бойынша), МҚА
күрес тақырыбына мынадай қарсы күресті (келісім бойынша)
конференциялар, дөңге.   жетілдіру
лек столдар ұйымдастыру: жөніндегі
- "Сыбайлас жемқорлыққа  ұсынымдар мен
қарсы күресте мемлекет.  ұсыныстары
тiк органдар мен қоғам.  бар өткізілген
дық институттардың өзара іс-шаралардың
iс-қимылының оңтайлы     қорытылған
және тиiмді тетіктерiн   нәтижелері
iздестiру" дөңгелек столы;
- "Сыбайлас жемқорлыққа
қарсы күрес: құқықтық,
экономикалық, әлеуметтiк
аспектiлерi" конфeренциясы
39 Тәртіптiк кеңестердің,    Үкіметке    Облыстардың,     Шілде,
жергiлiктi мемлекеттiк    ақпарат     Астана және      қаңтар
органдардың, үкiметтiк               Алматы қалала.   жыл сайын
емес ұйымдардың, БАҚ-тың             рының әкімдері
қатысуымен жергiлiктi
деңгейде сыбайлас жемқор.
лыққа қарсы күрестің
проблемалары бойынша
дөңгелек столдар өткiзу
__________________________________________________________________
5. Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күресте халықаралық ынтымақтастықты дамыту
__________________________________________________________________
40 Сыбайлас жемқорлыққа     Үкіметке    ІІМ, ҚПА, ҰҚК     Жыл сайын
қарсы күрес мәселелерi    ақпарат    (келісім бойынша),
бойынша шет ел мемле.                БП (келісім
кеттермен, халықаралық               бойынша), СІМ
және өзге де үкiметтiк
емес ұйымдармен ынтымақ.
тастықты жолға қою және
нығайту
41 Сыбайлас жемқорлыққа     Халықаралық  БП (келісім        Ұдайы
қарсы күреске бағыттал.   шарттар     бойынша), ҰҚК
ған xaлықаралық бағдар.               (келісім бойынша),
ламаларға және халықаралық            СІМ, ІІМ, ҚПА,
шарттар жасасуға қатысу               МҚА (келісім
бойынша)
42 Сыбайлас жемқорлық қылмыс. Халықара.  ІІМ, ҰҚК (келісім  Ұдайы
тарын жасаған және басқа    лық       бойынша), ҚПА,
елдердiң аумағында жасы.    шарттар,   БП (келісім
рынған адамдарға қатысты   нормативтік бойынша), СІМ
жазаланбай қалмау қағида.   құқықтық
тын қамтамасыз ету мақса.   актілер
тында таяу және алыс
шетелдермен қылмыскерлердi
ұстап беpу туралы халық.
аралық шарттар жacacу
жөнiндегi мақсатты жұмысты
жүзеге асыру
43 Қазақстан Республикасының  Үкіметке   ІІМ, ҚПА, СІМ,    Жыл сайын
құқық қорғау органдары     ақпарат    ҰҚК (келісім
мен арнайы қызметтерiнің              бойынша), БП
басқа мемлекеттерi осындай            (келісім бойынша)
қызметтерiмен одан әрi
өзара iс-әрекет жасасуын
одан әрi дамыту, сыбайлас
жемқорлықпен ұштасқан
iс-әрекеттерді анықтау,
олардың алдын алу және
жолын кесу мақсатында бiр.
лескен iс-шараларды жүзеге
асыру
44 Сыбайлас жемқорлыққа       Үкіметке  БП (келісім бойынша), Жыл
қарсы күрес тақырыбы бойы. ақпарат   СІМ, ІІМ, КБА,        сайын
нша оқу бағдарламаларын,             облыстардың,
форумдарды, конференциялар.          Астана және Алматы
ды өткiзуде халықаралық              қалаларының
ұйымдарға барынша жәрдем             әкімдері
көрсету
__________________________________________________________________

2003-2005 годы
-------------------------------------------------------------------
N  !       Мероприятие    !    Форма    ! Ответственные !  Срок
п/п!                      !  завершения ! за исполнение !исполнения
-------------------------------------------------------------------
1. Совершенствование правовой базы борьбы с коррупцией
-------------------------------------------------------------------
1   Разработать проект     Проект Закона  АФП, НБ (по    II
Закона Республики                     согласованию), полугодие
Казахстан "О противо-                 МФ, АТК, ГП    2004 г.
действии легализации                  (по согласова-
(отмыванию) доходов,                  нию)
полученных незаконным
путем"
2   Рассмотреть            Решение        МЮ, МФ         IY
целесообразность       межведом-                     квартал
внесения изменений и   ственной                      2003 г.
дополнений в Закон      комиссии по
Республики Казахстан   законопроект-
"О борьбе              ной деятель-
с коррупцией" в части: ности
- устранения
противоречия статьи
9 Закона статье 171
Кодекса Республики
Казахстан "О налогах и
других обязательных
платежах в бюджет";
- уточнения действий
государственных
служащих при сдаче
имущества в аренду
3   Внести предложения по  Предложения в  МЮ, ГП (по      Июнь
законодательному       Правительство  согласованию),  2003 г.
урегулированию и                      МВД, АФП, КНБ
внедрению правовой                    (по согласова-
экспертизы проектов                   нию)
законов и иных
нормативных правовых
актов со специальной
антикоррупционной
направленностью, в
том числе в целях
ликвидации отсылочных
норм
-------------------------------------------------------------------
2. Практические меры общего характера
Предупреждение коррупции в сфере государственной службы
-------------------------------------------------------------------
4   Внести изменения и     Ведомственные  Государствен-  II
дополнения в           нормативные    ные органы     квартал
ведомственные планы    правовые акты                 2003 г.
организационных и
практических мер,
направленных на
усиление борьбы с
коррупцией
5   Реализация             Информация в   Государствен-  Июнь,
ведомственных планов   Правительство  ные органы     декабрь
организационных и                                    2003-2005
практических мер,                                       гг.
направленных на
борьбу с коррупцией
6   Внести на рассмотрение Решение        МЭБП, МТСЗН,   2003 г.
Республиканской        Республикан-   государствен-
бюджетной комиссии     ской бюджет-   ные органы
вопрос поэтапного      ной комиссии
увеличения заработной
платы и денежного
содержания государст-
венным служащим,
а также улучшения их
социального
обеспечения
7   Обеспечить работу по   Информация в   МФ             IY
усовершенствованию     Правительство                 квартал
механизма проверки                                   2003 г.
достоверности
деклараций о доходах
государственных
служащих
8   Внести предложения по  Предложения в  МИТ, АРЕМ, ГП   Июнь
созданию банка данных  Правительство  (по согласова-  2003 г.
о субъектах предприни-                нию), МВД,
мательской деятель-                   АФП, АТК, КНБ
ности, причастных к                   (по согласова-
коррупции, с целью                    нию), АГЗ
исключения возможности
их участия в выполне-
нии государственных
заказов и контрактов
-------------------------------------------------------------------
Противодействие "теневой экономике" - источнику коррупции
-------------------------------------------------------------------
9   Проводить мониторинг   Информация в   МФ             5 числа
деятельности и анализ  Правительство                 второго
поступлений налогов                                  месяца
крупнейших предприятий                               следующего
республики                                           за отчет-
ным квар-
талом
2003-2005
гг.
10  Осуществлять монито-   Информация в   МФ, АТК, МИТ   1 числа
ринг сделок основных   Правительство                 второго
экспортеров и контроль                               месяца
при применении                                       следующего
трансфертных цен при                                 за отчет-
реализации на экспорт                                ным квар-
талом
2003-2005
гг.
11  Осуществить комплекс   Соответ-       МВД, АФП, КНБ  Июнь,
оперативно-розыскных   ствующие       (по согласова- декабрь
мероприятий,           мероприятия    нию)           2003-2005
направленных на                                         гг.
выявление и пресечение
деятельности лиц,
лоббирующих интересы
физических и юриди-
ческих лиц при
проведении конкурсов
по гос.закупкам
12  Проводить анализ       Информация в   АТК, НБ (по    Ежеквар-
выполнения резидентами Правительство  согласованию)  тально
своих обязательств по                                2003-2005
возврату валютных                                       гг.
средств либо обеспече-
нию поставки товаров
по контрактам
13  Проводить оперативно-  Соответ-       МВД, АФП, КНБ  Июнь,
розыскные и профилак-  ствующие       (по согласова- декабрь
тические мероприятия,  мероприятия    нию), ГП (по   2003-2005
направленные на защиту                согласованию)     гг.
субъектов предпринима-
тельства от незакон-
ного вмешательства со
стороны работников
контролирующих
государственных
органов
14  Принять меры по        Совместный     АФП, МВД, МФ,  Ежегодно
выявлению и пресечению план           НБ (по согла-
деятельности организа- мероприятий    сованию)
ций, занимающихся
незаконным обналичива-
нием ("отмыванием")
денег через счета,
открытые в банках
15  Расширение             Международные  АТК, АФП, НБ   2003-2005
межгосударственной     договоры       (по согласова-    гг.
договорной базы по                    нию), ГП (по
вопросу обмена                        согласованию),
информацией и оказания                МИД
содействия в возврате
денег, перемещенных
за рубеж посредством
незаконных валютных и
экспортно-импортных
операций
16  Осуществлять контроль  Информация в   АФП, СК (по    Июнь,
за целевым использова- Правительство  согласованию), декабрь
нием финансовых                       МФ, МВД, КНБ   2003-2005
средств, выделяемых из                (по согласова-    гг.
республиканского                      нию), МТК, МСХ
бюджета на реализацию
инвестиционных проек-
тов, строительство и
реконструкцию
автомобильных дорог
республиканского
значения, поддержку
сельского хозяйства.
При выявлении
контролирующими
государственными
органами правонаруше-
ний материалы проверок
оперативно представ-
лять в органы финан-
совой полиции
17  Провести проверки      Соответствую-  ГП (по согла-  IY
применения министерст- щие проверки   сованию),      квартал
вами, агентствами,                    АФП, МВД, КНБ  2003 г.
ведомствами и                         (по согласова-
национальными компа-                  нию), АГЗ
ниями законодательства
о государственных
закупках
-------------------------------------------------------------------
Обеспечение прозрачности механизмов государственной экономической
политики
-------------------------------------------------------------------
18  Создать на базе        Информация в   МОН, МЮ        II
Казахского гуманитар-  Правительство                 квартал
но-юридического                                      2003 г.
университета Центр по
изучению проблем
борьбы с коррупцией,
организованной
преступностью и
экономическими
преступлениями
19  Усилить контроль за    Информация в   МФ, МЭБП       Ежегодно
целевым и эффективным  Правительство
использованием
гарантированных
государством займов и
государственных
внешних займов
20  Проводить анализ       Информация в   МИТ, МСХ,      Ежегодно
товарных рынков и на   Правительство  АРЕМ
его основе разрабаты-
вать комплекс
мероприятий по защите
внутреннего рынка
21  Осуществлять контроль  Информация в   АРЕМ, МТК,     IY
за опубликованием      Правительство  МЭБП, МЭМР     квартал
субъектами естествен-                                2003-2005
ных монополий в СМИ                                     гг.
ежегодных отчетов
о результатах финан-
совой деятельности
22  Вести реестр           Информация в   МФ, МИТ        Июнь,
несостоятельных        Правительство                 декабрь
предприятий страны                                   2003-2005
гг.
23  Публиковать и прово-   Информация в   МИТ            Ежегодно
дить разъяснительные   Правительство
работы по механизму
предоставления льгот
на прямые инвестиции
24  Разработать            Методические   АФП, АТК, НБ   II
методические рекомен-  рекомендации   (по согласо-   полугодие
дации о порядке                       ванию), ВС (по 2004 г.
применения существую-                 согласованию)
щих правовых норм,
регулирующих процедуру
и механизм возврата
денежных средств,
находящихся на счетах
в странах ближнего и
дальнего зарубежья,
полученных в результа-
те преступной деятель-
ности и "отмывания"
капиталов
25  Внедрить               Информация в   АГЗ            II
автоматизированную     Правительство                 полугодие
систему по учету и                                   2003 г.
мониторингу
государственных
закупок
-------------------------------------------------------------------
Региональные программы борьбы с коррупцией
-------------------------------------------------------------------
26  Внести изменения и     Информация в   Акимы          II
дополнения в           Правительство  областей,      квартал
региональные программы                гг. Астаны и   2003 г.
борьбы с коррупцией                   Алматы
на 2001-2005 годы,
направленные на
усиление и устранение
условий, порождающих
коррупцию
27  Реализовать            Информация в   Акимы          Июнь,
региональные программы Правительство  областей,      декабрь
борьбы с коррупцией                   гг. Астаны и   ежегодно
на 2003-2005 годы                     Алматы
28  Обеспечить четкое      Решение        Акимы          I
взаимодействие и                      областей,      полугодие
координацию деятель-                  гг. Астаны и   2003 г.
ности правоохранитель-                Алматы
ных органов с дисцип-
линарными советами
областей, гг. Астаны и
Алматы в вопросах
борьбы с коррупцией
-------------------------------------------------------------------

2003-2005 жылдар
_________________________________________________________________
P/c       Іс-шара         Аяқтау     Орындалуына       Орындау
N                         нысаны     жауаптылар        мерзiмi
_________________________________________________________________
1. Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрестің құқықтық базасын жетiлдiру
_________________________________________________________________
1  "Заңсыз жолмен табыл.   Заң       ҚПА, ҰБ (келі.    2004 ж.
ған кiрiстердi заңдас. жобасы    сім бойынша),      ІІ жарты
тыруға (жылыстатуға)             ҚарМ, КБА, БП      жылдық
қарсы iс-әрекет тура.            (келісім бойынша)
лы" Қазақстан Респуб.
ликасы Заңының жобасын
әзiрлеу
2  "Сыбайлас жемқорлыққа   Заң      ӘдМ, ҚарМ          2003 ж.
қарсы күрес туралы"   жобалау                       IV тоқсан
Қазақстан Республика. қызмет
сының Заңына:        жөніндегі
- Заңның 9-бабының   ведомство-
"Салық және бюджетке  аралық
төленетiн басқа да   комиссияның
мiндеттi төлемдер     шешімі
туралы" Қазақстан
Республикасы Кодексi.
нiң 171-бабына қайшы.
лықтарды жою;
- мүлiктi жалға тап.
сыру кезінде мемлекет.
тiк қызметшілердің
iс-әрекетiн нақтылау
бөлiгiне өзгерiстер
мен толықтырулар енгі.
зудің мақсатқа сай
болуын қарастыру
3  Заңнамалық реттеу және  Үкіметке   ӘдМ, БП (келісім    Маусым
заң жобалары мен арнайы ұсыныстар  бойынша), ІІМ, ҚПА, 2003 ж.
сыбайлас жемқорлыққа               ҰҚК (келісім
қарсы бағытталған өзге             бойынша)
де нормативтiк құқықтық
актiлердi құқықтық
сараптамадан өткiзудi
енгiзу жөніндегі,
оның ішінде сілтеме
нормаларды жою
мақсатында ұсыныстар
енгізу
__________________________________________________________________
2. Жалпы сипаттағы практикалық шаралар
__________________________________________________________________
Мемлекеттік қызмет саласындағы сыбайлас жемқорлықтың алдын алу
__________________________________________________________________
4  Сыбайлас жемқорлыққа     Ведомст.  Мемлекеттік          2003 ж.
қарсы күрестi күшейтуге   волық    органдар            ІІ тоқсан
бағытталған ұйымдастыру. норматив.
шылық және практикалық     тік
шаралардың ведомстволық  құқықтық
жоспарларына өзгерiстер   актілер
мен толықтырулар енгiзу
5  Сыбайлас жемқорлыққа     Үкіметке  Мемлекеттік органдар  Маусым,
қарсы күреске            ақпарат                        желтоқсан
бағытталған ұйымдасты.                                    2003-
рушылық және практикалық                                 2005 жж.
шаралардың ведомстволық
жоспарларын іске асыру
6  Мемлекеттік қызметшілер.  Республи. ЭБЖМ, ЕХӘҚМ,
дің жалақысы мен ақшалай  калық     мемлекеттік органдар  2003-
үлесін кезең-кезеңмен     бюджеттік                      2005 жж.
көтеру, сондай-ақ олар.   комиссия.
дың әлеуметтік қамтамасыз ның
етілуін жақсарту мәселесін шешімі
Республикалық бюджеттік
комиссияның қарауына ұсыну
7  Мемлекеттiк қызметшiлер.  Үкіметке  ҚарМ                  2003 ж.
дiң кiрiстерi туралы      ақпарат                       IV тоқсан
декларациялардың шынай.
ылығын тексеру тетігiн
жетiлдіру жөніндегі
жұмысты қамтамасыз eту
8  Сыбайлас жемқорлыққа      Үкіметке   ИСМ, ТМРА, БП       Маусым
қатысы бар кәсiпкерлiк    ұсыныстар  (келісім бойынша),  2003 ж.
қызмет субъектiлерiнiң,              ІІМ, ҚПА, КБА,
мемлекеттiк тапсырыстар              ҰҚК (келісім
мен келiсiмшарттарды                 бойынша), МСА
орындауға олардың қатысу
мүмкiндiгiн болдырмау
мақсатында олap туралы
деректер банкiн құру
жөнiнде ұсыныстар енгiзу
__________________________________________________________________
"Көлеңкелi экономикаға" - сыбайлас жемқорлық көзіне қарсы іс-әрекет
__________________________________________________________________
9  Республикадағы аса iрi    Үкімет.    ҚарМ               2003-
кәсiпорындардың қызме.     ке                          2005 жж.
тiне мониторинг жүргiзу  ақпарат                       есепті
және салық түсiмдерiне                                тоқсаннан
талдау жасау                                           кейінгі
екінші
айдың
5 күні
10 Негiзгi экспорттаушылар   Үкімет.    ҚарМ, КБА,         2003-
мәмiлелерiнiң монито.       ке        ИСМ              2005 жж.
рингiн және экспортқа     ақпарат                      есепті
өткiзу кезiнде трансфер.                               тоқсаннан
ттік бағалардың қолданы.                                кейінгі
луын бақылауды жүзеге                                   екінші
асыру                                                   айдың
1 күні
11 Мемлекеттік сатып алулар   Тиісті    ІІМ, ҚПА,         Маусым,
бойынша конкурстар өткі.  іс-шара.   ҰҚК (келісім     желтоқсан
зу кезінде жеке және       лар       бойынша)          2003-
заңды тұлғалардың мүдде.                               2005 жж.
леріне ықпал ететін
адамдардың қызметін
анықтауға және оның
жолын кесуге бағыттал.
ған жедел-іздестіру
іс-шаралар кешенін
жүзеге асыру
12 Резиденттердiң валюталық  Үкіметке    КБА, ҰБ            2003-
қаражатты қайтару немесе  ақпарат   (келісім бойынша)  2005 жж.
келiсiм-шарттар бойынша                                 тоқсан
тауарлар жеткiзудi қам.                                 сайын
тамасыз ету жөніндегi өз
мiндеттемелерiн орында.
уына талдау жасау
13 Кәсiпкерлiк субъектiле.    Тиісті     ІІМ, ҚПА, ҰҚК     Маусым
рiн бақылаушы мемлекеттiк іс-шаралар (келісім бойынша), желтоқсан
органдардың қызметкерлерi             БП (келісім       жыл сайын
тарапынан заңсыз араласу.              бойынша)
дан қорғауға бағытталған
жедел-iздестiру және
алдын ала iс-шараларын
жүргiзу
14 Банктерде ашылған шоттар   Бірлескен  ҚПА, ІІМ, ҚарМ,   Жыл сайын
арқылы қолма-қол ақшаға    іс-шаралар ҰБ (келісім
айналдырумен ("ақшаны      жоспары    бойынша)
жылыстатумен") заңсыз
айналысатын ұйымдардың
қызметiн анықтау және
жолын кесу жөнiндегi
шараларды қабылдау
15 Заңсыз валюталық және     Халықаралық  КБА, ҚПА, ҰБ      2003-
экспорттық-импорттық       шарттар    (келісім бойынша), 2005 жж.
операциялар арқылы шет.                БП (келісім
елге шығарылған ақшаны                 бойынша), СІМ
қайтаруда ақпарат алма.
су және жәрдем көрсету
мәселесi бойынша мем.
лекетаралық шарттық
базаны кеңейту
16 Республикалық бюджет.    Үкіметке    ҚПА, ЕК (келісім    Маусым,
тен инвестициялық жоба.  ақпарат     бойынша), ҚарМ,    желтоқсан
ларды iске асыруға,                  ІІМ, ҰҚК (келісім,   2003-
республикалық маңызы                 бойынша), ККМ, АШМ  2005 жж.
бар автомобиль жолдарын
салу мен қайта жаңарту.
ға, ауыл шаруашылығын
қолдауға бөлiнетiн
қаржы қаражатының
мақсатты пайдаланылуына
бақылауды жүзеге асыру
17 Министрліктердің, агент.  Тиісті   БП (келісім бойынша),  2003 ж.
тіктердің, ведомстволар.  тексе.   ҚПА, ІІМ, ҰҚК (келі.    VI
дың және ұлттық компа.    рулер    сім бойынша) МСА       тоқсан
ниялардың мемлекеттік
сатып алулар туралы
заңнаманы қолдануына
тексерулер жүргізу
__________________________________________________________________
Мемлекеттік экономикалық саясат тетіктерінің ашықтығын қамтамасыз ету
__________________________________________________________________
18 Қазақ гуманитарлық-заң   Үкіметке  БҒМ, ӘдМ              2003 ж.
университетінің база.    ақпарат                        ІІ тоқсан
сында Сыбайлас жемқор.
лыққа, ұйымдасқан қыл.
мысқа және экономикалық
қылмыстарға қарсы күрес
проблемаларын зерделеу
жөнiндегi орталықты
құру
19 Мемлекет кепілдік бер.   Үкіметке  ҚарМ, ЭБЖМ           Жыл сайын
ген қарыздардың және     ақпарат
мемлекеттік сыртқы
қарыздардың мақсатқа
сай және тиiмдi пай.
даланылуын бақылауды
күшейту
20 Тауар рыноктарына тал.   Үкіметке   ИСМ, АШМ, ТМРА      Жыл сайын
дау жүргiзу және оның    ақпарат
негiзiнде iшкi рынокты
қорғау жөнiндегi iс-ша.
ралар кешенiн әзiрлеу
21 Табиғи монополиялар      Үкіметке   ТМРА, ККМ, ЭБЖМ,    2003-
субъектілерi қаржылық    ақпарат       ЭМРМ             2005 жж.
қызметiнiң нөтижелерi                                 IV тоқсан
туралы жыл сайынғы
есептерiнің БАҚ-та жа.
риялануын бақылауды
жүзеге асыру
22 Елiмiздегi дәрменсiз     Үкіметке   ҚарМ, ИСМ           2003-
кәсiпорындар тiзілімiн   ақпарат                       2005 жж.
жүргiзу                                                маусым
желтоқсан
23 Тікелей инвестицияларға  Үкіметке    ИСМ               Жыл сайын
жеңілдіктер беру тетiгi  ақпарат
жөнiндегi жұмыстарды
жария eту және түсiндiру
жұмыстарын жүргiзу
24 Қылмыстық әрекеттер мен  Әдістемелік  ҚПА, КБА, ҰБ      2004 ж.
капиталдарды "жылыстату" ұсынымдар    (келісім        ІІ жарты
нәтижесiнде алынған,                  бойынша), ЖС     жылдық
таяу және алыс шет елдер.           (келісім бойынша)
дегi шоттарға салынған
ақшалай қаражатты қайтару
рәсiмi мен тетiгiн реттей.
тiн қолданыстағы құқықтық
нормаларды қолдану тәртiбi
туралы әдістемелiк ұсыным.
дарды әзiрлеу
25 Мемлекеттiк сатып алулар. Үкіметке       МСА           2003 ж.
дың есебi мен мониторингi ақпарат                    ІІ жарты
жөніндегі автоматтанды.                               жылдық
рылған жүйенi енгiзу
__________________________________________________________________
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрестің өңірлік бағдарламалары
__________________________________________________________________
26 Сыбайлас жемқорлыққа     Үкіметке    Облыстардың,      2003 ж.
қарсы күрестің 2001-     ақпарат     Астана және      ІІ тоқсан
2005 жылдарға арналған              Алматы қалала.
өңірлік бағдарламаларына           рының әкімдері
өзгерістер мен толықты.
рулар енгiзу
27 Сыбайлас жемқорлыққа     Үкіметке    Облыстардың,     Маусым,
қарсы күрестiң 2001-     ақпарат     Астана және     желтоқсан
2005 жылдарға арналған              Алматы қалала.   жыл сайын
өңірлiк бағдарламаларын            рының әкімдері
iске асыру
28 Сыбайлас жемқорлыққа      Шешім     Облыстардың,       2003 ж.
қарсы күрес мәселеле.               Астана және       І жарты
рiнде құқық қорғау                 Алматы қалала.     жылдық
органдарының облыстар.             рының әкімдері
дағы, Астана және Алматы
қалаларының тәртіптiк
кеңестерiмен нақты iс-
әрекет жасасуын және
олардың қызметiн үйлес.
тiрудi қамтамасыз eту
__________________________________________________________________

3. Укрепление правоохранительных органов и судебной защиты
-------------------------------------------------------------------
29  Рекомендовать при      Предложения в  МВД, АФП, КНБ  2004-2005
формировании бюджетов  Правитель-     (по согласова-    гг.
выделение денег на     ство, решения  нию), ГП (по
повышение уровня       акимов         согласованию),
материально-техничес-                 акимы
кого обеспечения                      областей,
правоохранительных и                  гг. Астаны и
специальных органов,                  Алматы
внедрение современных
информационных
технологий
30  Участвовать в заключе- Международные  МВД, АФП, КНБ  2003-2005
нии международных      договоры       (по согласова-    гг.
договоров с зарубеж-                  нию), ГП (по
ными странами и                       согласованию),
организациями по                      МИД, МЭБП
вопросам подготовки и
переподготовки кадров
на безвозмездной
основе
31  Ввести в практику      Постановления  МВД, АФП, КНБ  2004-2005
обращение в Верховный  пленарного     (по согласова-    гг.
Суд для рассмотрения   заседания      нию), ГП (по
на пленарном заседании Верховного     согласованию),
вопросов, возникающих  Суда           ВС (по согла-
при расследовании и                   сованию)
рассмотрении уголовных
дел, связанных с
коррупционными
преступлениями,
обобщения судебной
практики с соответст-
вующим разъяснением
-------------------------------------------------------------------
4. Пропаганда государственной антикоррупционной политики
-------------------------------------------------------------------
32  Разработать и осущест- План           МКИОС, МВД,    I
вить межведомственный  мероприятий    АФП, МФ, АТК,  квартал
план мероприятий                      ГП (по согла-  2003-2005
информационно-                        сованию), КНБ     гг.
пропагандистского                     (по согласова-
обеспечения                           нию), АДГС (по
антикоррупционной                     согласованию),
деятельности государ-                 акимы
ства, в рамках                        областей,
которого необходимо                   гг. Астаны и
обеспечить широкое                    Алматы
информирование
населения о ходе
борьбы с коррупцией в
стране, пропаганду
антикоррупционной
политики государства
33  Объявить открытый      Информация в   МОН            I
(закрытый) грантовый   Правительство                 полугодие
курс на тему                                         2004 г.
"Противодействие
коррупции в органах
государственной
власти", целью
которой должно быть
содействие становле-
нию реальных механиз-
мов противодействия
проявлениям коррупции
в центральных и
местных органах власти
34  Организовать           Конференции,   МКИОС, МИД,
конференции, круглые   круглые столы  МВД, АФП, КНБ
столы на тему борьбы с                (по согласова-
коррупцией с участием                 нию), АДГС (по
международных                         согласованию),
организаций:                          ГП (по согла-
- круглый стол "Борьба                сованию)         2003 г.
с коррупцией как
условие построения
гражданского
общества";
- круглый стол "Борьба                                 2004 г.
с коррупцией как
фактор укрепления
внутриполитической
стабильности и
безопасности
государства";
- круглый стол "Роль                                   2005 г.
средств массовой
информации и
неправительственных
организаций в
формировании
антикоррупционного
общественного мнения"
35  Проводить круглые      Информация в   Акимы          Июнь,
столы по проблемам     Правительство  областей,      декабрь
борьбы с коррупцией на                гг. Астаны и   2003-2005
местном уровне с                      Алматы            гг.
участием дисциплинар-
ных советов, местных
государственных
органов, неправитель-
ственных организаций,
СМИ
36  Ввести в программу     Учебный план   МОН, учебные   2003-2005
обучения в высших и                   заведения         гг.
средних учебных                       государствен-
заведениях страны                     ных органов
обязательную дисципли-
ну "Коррупция и
правовые методы ее
предупреждения"
-------------------------------------------------------------------

3. Құқық қорғау органдарын және сот қорғауын нығайту
__________________________________________________________________
29 Бюджеттердi қалыптас.   Үкіметке    ІІМ, ҚПА, ҰҚК       2004-
тыру кезiнде құқық қор. ұсыныстар,  (келісім бойынша),  2005 жж.
ғау және арнайы орган. әкімдердің   БП (келісім бойы.
дардың материалдық-     шешімдері   нша), облыстардың,
техникалық қамтамасыз               Астана және Алматы
етiлуінiң деңгейiн                  қалаларының әкімдері
арттыруға, қазiргi за.
манғы ақпараттық тех.
нологияларды енгізуге
ақша бөлу жөнiнде
ұсынымдар жасау
30 Кадрларды ақысыз негіз. Халықаралық ІІМ, ҚПА, ҰҚК       2003-
де даярлау және қайта    шарттар    (келісім бойынша),  2005 жж.
даярлау мәселелері                   БП (келісім
бойынша шет елдермен                бойынша), СІМ,
және ұйымдармен                     ЭБЖМ
халықаралық шарттар
жасасуға қатысу
31 Сыбайлас жемқорлық қыл.   Жоғарғы   ІІМ, ҚПА, ҰҚК      Жыл сайын
мыстарымен байланысты     Соттың    (келісім бойынша),
қылмыстық iстердi тергеу  бірлескен БП (келісім
және қарау кезiнде туын.  отырыс.   бойынша), ЖС
дайтын мәселелердi        тарының   (келісім бойынша)
бiрлескен отырыста қapaу, қаулылары
сот практикасын тиісті
түсіндірмелер арқылы
қорытуды Жоғарғы Сотқа
жүгінуді практикасын
енгiзу
__________________________________________________________________
4. Мемлекеттік сыбайлас жемқорлыққа қарсы саясатты насихаттау
__________________________________________________________________
32 Мемлекеттің сыбайлас   Іс-шаралар    МАҚКМ, ІІМ, ҚПА,   2003-
жемқорлыққа қарсы қыз. жоспары       ҚарМ, КБА, БП     2005 жж.
метiн ақпараттық-наси.               (келісім бойынша), І тоқсан
хаттық қамтамасыз ете.               ҰҚК (келісім
тiн ведомствоаралық iс-              бойынша), МҚА
шаралар жоспарын әзiр.               (келісім бойынша),
леу және жүзеге асыру,               облыстардың, Астана
соның шеңберiнде елi.                және Алматы қала.
міздегi сыбайлас жем.                ларының әкімдері
қорлыққа қарсы күрестің
барысы туралы халықты
кеңiнен хабардар етудi,
мемлекеттің сыбайлас
жемқорлыққа қарсы сая.
сатын насихаттауды қам.
тамасыз eту қажет
бөлiм енгiзу
33 "Мемлекеттiң билiк ор. Үкіметке      БҒМ                2004 ж.
гандарында сыбайлас    ақпарат                         І жарты
жемқорлыққа қарсы                                      жылдық
iс-әрекет" тақырыбына
ашық (жабық) гранттық
курс жариялау, оның
мақсаты орталық және
жергіліктi билiк орган.
дарындағы сыбайлас
жемқорлық көрiнiстерiне
қарсы iс-әрекеттiң нақты
тетiктерiнiң қалыпта.
суына жәрдем көрсету
болуы тиіс
34 Халықаралық ұйымдар.     Конференция.  МАҚКМ, СІМ, ІІМ,
дың қатысуымен сыбай.    лар, дөңгелек ҚПА, ҰҚК (келісім
лас жемқорлыққа қарсы    столдар       бойынша), МҚА
күрес тақырыбына                       (келісім бойынша)
конференциялар, дөңге.                 БП (келісім бойынша)
лек столдар ұйымдастыру:
- "Сыбайлас жемқорлыққа                                   2003 ж.
қарсы күрес - азаматтық
қоғам құрудың шарты"
дөңгелек столы;
- "Сыбайлас жемқорлыққа                                   2004 ж.
қарсы күрес - мемлекет.
тің, ішкі саяси тұрақ.
тылығы мен қауіпсіздігін
нығайтудың факторы"
дөңгелек столы;
- "Бұқаралық ақпарат                                      2005 ж.
құралдары мен үкіметтік
емес ұйымдардың сыбайлас
жемқорлыққа қарсы қоғамдық
пікірді қалыптастырудағы
рөлі" дөңгелек столы
35 Тәртіптiк кеңестердің,    Үкіметке    Облыстардың,     Маусым,
жергiлiктi мемлекеттiк    ақпарат     Астана және     желтоқсан
органдардың, үкiметтiк               Алматы қалала.    2003-
емес ұйымдардың, БАҚ-тың             рының әкімдері    2005 жж.
қатысуымен жергiлiктi
деңгейде сыбайлас жемқор.
лыққа қарсы күрестің
проблемалары бойынша
дөңгелек столдар өткiзу
36 Елiмiздегi жоғары және    Оқу       БҒМ, мемлекеттік   2003-
орта оқу орындарының оқу  жоспары   органдардың       2005 жж.
бағдарламаларына "Сыбай.            оқу орындары
лас жемқорлық және оның
алдын алудың құқықтық
әдістерi" деген міндетті
пәнді енгізу
__________________________________________________________________

5. Развитие международного сотрудничества в борьбе с
коррупцией
-------------------------------------------------------------------
37  Налаживать и укреплять Информация в   МВД, АФП, КНБ  Ежегодно
сотрудничество с       Правительство  (по согласова-
иностранными государ-                 нию), ГП (по
ствами, международными                согласованию),
и иными неправительст-                МИД
венными организациями
по вопросам борьбы с
коррупцией
38  Принимать участие в    Международные  ГП (по согла-  2003-2005
международных програм- договоры       сованию), КНБ     гг.
мах и заключении                      (по согласова-
международных догово-                 нию), МИД,
ров, направленных на                  МВД, АФП,
борьбу с коррупцией                   АДГС (по сог-
ласованию)
39  В целях обеспечения    Международные  ГП (по согла-  2003-2005
принципа неотвратимос- договоры,      сованию), МВД,    гг.
ти наказания в отноше- нормативные    КНБ (по согла-
нии лиц, совершивших   правовые акты  сованию), АФП,
коррупционные преступ-                МИД
ления и скрывшихся на
территории других
стран, осуществлять
целенаправленную
работу по заключению
международных догово-
ров со странами
ближнего и дальнего
зарубежья об экстра-
диции преступников
40  Развивать дальнейшее   Международные  МВД, АФП, МИД, 2003-2005
взаимодействие         договоры,      КНБ (по согла-    гг.
правоохранительных     нормативные    сованию), ГП
органов и специальных  правовые акты  (по согласова-
служб Республики                      нию)
Казахстан с аналогич-
ными службами других
государств, осущест-
влять совместные
мероприятия с целью
выявления, предупреж-
дения и пресечения
действий, сопряженных
с коррупцией
41  Оказывать всемерное    Информация в  ГП (по согла-   Ежегодно
содействие международ- Правительство сованию), МИД,
ным организациям в                   МВД, МФ, АТК,
проведении учебных                   акимы
программ, форумов,                   областей,
конференций по                       гг. Астаны и
тематике борьбы с                    Алматы
коррупцией
-------------------------------------------------------------------
Примечание:
Расшифровка аббревиатур:
ВС     - Верховный Суд
ГП     - Генеральная прокуратура
НБ     - Национальный Банк
СК     - Счетный комитет по контролю за исполнением
республиканского бюджета
КНБ    - Комитет национальной безопасности
АДГС   - Агентство по делам государственной службы
МВД    - Министерство внутренних дел
МЭБП   - Министерство экономики и бюджетного планирования
МКИОС  - Министерство культуры, информации и общественного
согласия
МЭМР   - Министерство энергетики и минеральных ресурсов
МТК    - Министерство транспорта и коммуникаций
МТСЗН  - Министерство труда и социальной защиты населения
МОН    - Министерство образования и науки
МФ     - Министерство финансов
МИД    - Министерство иностранных дел
МЮ     - Министерство юстиции
МСХ    - Министерство сельского хозяйства
МИТ    - Министерство индустрии и торговли
АТК    - Агентство таможенного контроля
АГЗ    - Агентство по государственным закупкам
АФП    - Агентство финансовой полиции
АРЕМ   - Агентство по регулированию естественных монополий и
защите конкуренции

5. Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрестегі халықаралық ынтымақтастықты дамыту
__________________________________________________________________
37 Шет елдiк мемлекеттермен,  Үкіметке  ІІМ, ҚПА, ҰҚК    Жыл сайын
халықаралық және өзге де   ақпарат  (келісім бойынша),
үкіметтiк емес ұйымдармен          БП (келісім бойынша),
сыбайлас жемқорлыққа                  СІМ
қарсы күрес мәселелерi
бойынша ынтымақтастықты
жолға қою және нығайту
38 Сыбайлас жемқорлыққа қарсы  Халық.   БП (келісім        2003-
күреске бағытталған халық.  аралық   бойынша), ҰҚК      2005 жж.
аралық бағдарламаларға     шарттар   (келісім бойынша),
және халықаралық шарттар             СІМ, ІІМ, ҚПА, МҚА
жасасуға қатысу                      (келісім бойынша)
39 Сыбайлас жемқорлық қыл.    Халық.    БП (келісім        2003-
мыстарын жасаған және     аралық     бойынша), ІІМ,     2005 жж.
басқа елдердiң аумағында  шарттар,   ҰҚК (келісім
жасырынған адамдарға     нормативтік бойынша), ҚПА,
қатысты жазаланбай қал.   құқықтық   СІМ
мау қағидатын қамтамасыз  актілер
ету мақсатында таяу және
алыс шет елдермен қылмыс.
керлердi ұстап бepу
туралы халықаралық
шарттар жасасу жөнiндегi
мақсатты жұмысты жүзеге
асыру
40 Қазақстан Республикасы.   Халық.     ІІМ, ҚПА, СІМ, ҰҚК  2003-
ның құқық қорғау орган.   аралық     (келісім бойынша),  2005 жж.
дары мен арнайы қызмет.  шарттар,    БП (келісім бойынша)
терiнiң басқа мемлекет. нормативтік
тердiң осындай қызмет.   құқықтық
терiмен өзара iс-әрекеттi актілер
одан әрi дамыту, сыбайлас
жемқорлықпен ұштасқан
iс-әрекеттердi анықтау,
олардың алдын алу және
жолын кесу мақсатында
бiрлескен iс-шараларды
жүзеге асыру
41 Сыбайлас жемқорлыққа     Үкіметке   БП (келісім бойынша),  Жыл
қарсы күрес тақырыбы     ақпарат    СІМ, ІІМ, ҚарМ, КБА,   сайын
бойынша оқу бағдарлама.             облыстардың, Астана
ларын, форумдарды, кон.             және Алматы қала.
ференцияларды өткiзуде              ларының әкімдері
халықаралық ұйымдарға
барынша жәрдем көрceту
__________________________________________________________________
Ескерту:
Аббревиатуралардың мағынасын ашу:
ЖС - Жоғарғы Сот
БП - Бас Прокуратура
ҰБ - Ұлттық Банк
ЕК - Республикалық бюджеттің орындалуын бақылау жөніндегі есеп комитеті
БFM - Бiлiм және ғылым министрлiгi
ҚарМ - Қаржы министрлігі
СIМ - Сыртқы iстер министрлiгi
ӘдМ - Әдiлет министрлiгi
ҰҚK - Ұлттық қауiпсiздiк комитетi
МҚА - Мемлекеттік қызмет iсi жөнiндегi агенттiк
IIМ - Ішкі iстер министрлiгi
ЭБЖМ - Экономика және бюджеттiк жоспарлау министрлiгi
МАҚКМ - Мәдениет, ақпарат және қоғамдық келiсiм министрлiгi
ЭМРМ - Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгі
ККМ - Көлiк және коммуникациялар министрлiгi
ЕХЭҚМ - Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлiгi
АШМ - Ауыл шаруашылығы министрлігі
ИСМ - Индустрия және сауда министрлiгi
КБА - Кедендiк бақылау агенттiгi
МСА - Мемлекеттiк сатып алулар жөнiндегi агенттiк
ҚПА - Қаржы полициясы агенттігі
ТМРА - Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестiктi қорғау жөнiндегi агенттiк