О внесении изменений и дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 28 февраля 2001 года N 290
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2003 года N 630. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 17 июля 2023 года № 602.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 17.07.2023 № 602.
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 28 февраля 2001 года N 290 "О мерах по организации эффективного управления и контроля за деятельностью некоторых акционерных обществ и республиканских государственных предприятий (национальных компаний)" (САПП Республики Казахстан, 2001 г., N 8, ст. 85) следующие изменения и дополнение:
в пункте 1:
в абзаце первом слова "до 31 марта 2001 года" исключить;
абзацы второй и третий подпункта 1) исключить;
подпункты 2), 7) исключить;
в подпункте 3):
после слова "результатов" дополнить словами "деятельности и";
слова ", ежегодного бизнес-плана, бюджета организации;" исключить;
в подпункте 9) слова "и/или зависимых акционерных обществ" заменить словами ", зависимых организаций и организаций, осуществляющих совместную деятельность для учета доли своего участия и отражения в финансовой отчетности участников активов, обязательств, дохода и расхода от этой деятельности, независимо от ее организационно-правовых форм (далее - совместно-контролируемые организации)";
подпункт 10) изложить в следующей редакции:
"10) осуществление полугодовых отчетов первого руководителя организации перед советом директоров общества (органом государственного управления - для РГП) об управлении дочерними, зависимыми и совместно-контролируемыми организациями, а также о влиянии результатов финансово-хозяйственной деятельности дочерних, зависимых и совместно-контролируемых организаций на показатели деятельности основной организации;";
в подпункте 11) слова "ежегодного и среднесрочного планов" заменить словами "среднесрочного плана";
в пункте 3-1 слово "торговли" заменить словами "и бюджетного планирования";
в пункте 3-1 слове "и бизнес-планов" исключить.
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан

Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 28 ақпандағы N 290 қаулысына өзгерiстер мен толықтыру енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 30 маусымдағы N 630 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 17 шiлдедегi № 602 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 17.07.2023 № 602 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. "Кейбiр акционерлiк қоғамдар мен республикалық мемлекеттiк кәсiпорындардың (ұлттық компаниялардың) қызметiн тиiмді басқару мен бақылауды ұйымдастыру жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 28 ақпандағы N 290 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2001 ж., N 8, 85-құжат) мынадай өзгерiстер мен толықтыру енгiзілсiн:
1-тармақта:
11) тармақшада "2001 жылғы 31 наурызға дейiн" деген сөздер алынып тасталсын;
1) тармақшаның екiншi және үшiншi абзацтары алынып тасталсын;
2), 7) тармақшалар алынып тасталсын;
3) тармақшада:
"ұлттық компанияны" деген сөздер "ұлттық компанияның" деген сөздермен ауыстырылсын, "компанияның" деген сөзден кейiн "қызметi мен оны" деген сөздермен толықтырылсын;
", жыл сайынғы бизнес жоспарды, ұйымның бюджетiн" деген сөздер алынып тасталсын;
9) тармақшада "және/немесе тәуелдi акционерлiк қоғамдары" деген сөздер ", тәуелдi ұйымдары және өзiнiң қатысу үлесiн есепке алу және қатысушылардың қаржылық есеп беруiнде оның ұйымдастыру-құқықтық нысандарына қарамастан, осы қызметтен алынатын активтердi, мiндеттемелердi, кiрiс пен шығысты көрсету үшiн бiрлескен қызметтi жүзеге асыратын ұйымдары (бұдан әрi - бiрлесiп бақыланатын ұйымдар)" деген сөздермен толықтырылсын;
10) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"10) ұйымның бiрiншi басшысының қоғамның директорлар кеңесi (мемлекеттiк басқару органы - РМК үшiн) алдында еншiлес, тәуелдi және бiрлесiп бақыланатын ұйымдарды басқару туралы, сондай-ақ еншілес, тәуелдi және бiрлесiп бақыланатын ұйымдардың қаржы-шаруашылық қызметi нәтижелерiнiң негiзгi ұйым қызметiнiң көрсеткiштерiне ықпалы туралы жарты жылдық есептер бepу жүзеге асыруын;";
11) тармақшада "жыл сайынғы және орта мерзiмдiк даму жоспарларының" деген сөздер "орта мерзiмдi жоспардың" деген сөздермен ауыстырылсын;
3-1 тармағында "сауда" деген сөз "бюджеттiк жоспарлау" деген сөздермен ауыстырылсын;
3-1 тармағында "мен бизнес жоспарларының" деген сөздер алынып тасталсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшінe енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі