О создании акционерного общества "КазАвтоТранс"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 23 сентября 2003 года N 965
В соответствии с Конституционным законом Республики Казахстан от 18 декабря 1995 года "О Правительстве Республики Казахстан", Указом Президента Республики Казахстан, имеющим силу Закона, от 19 июня 1995 года N 2335 "О государственном предприятии" и Законом Республики Казахстан от 13 мая 2003 года "Об акционерных обществах" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Реорганизовать Республиканское государственное автотранспортное предприятие Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан и его дочерние государственные предприятия согласно приложению 1 путем преобразования в акционерное общество "КазАвтоТранс" (далее - Общество) со стопроцентным участием государства в его уставном капитале.
2. Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан совместно с Министерством обороны Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить выведение из состава дочерних государственных предприятий Республиканского государственного автотранспортного предприятия Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан, указанных в приложении 2, имущества, необходимого для обеспечения мобилизационной готовности автомобильных колонн войскового типа, и передачу его в уставный капитал Общества.
3. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить утверждение Устава и государственную регистрацию Общества в органах юстиции, определив основным предметом его деятельности обеспечение мобилизационной готовности автомобильных колонн войскового типа.
4. Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) формирование Совета директоров Общества, включив в его состав представителей Министерства финансов Республики Казахстан, Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан, Министерства обороны Республики Казахстан;
2) принятие Советом директоров Общества решения о создании филиалов Общества в местах дислокации автомобильных колонн войскового типа, не снижая мобилизационного задания, предусмотренного планами, утвержденными Указом Президента Республики Казахстан от 16 октября 2002 года N 944ов.
5. Принять предложение Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан о ликвидации дочерних государственных предприятий Республиканского государственного автотранспортного предприятия Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан, указанных в приложении 3 к настоящему постановлению.

"ҚазАвтоКөлік" акционерлiк қоғамын құру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 23 қыркүйектегі N 965 қаулысы
"Қазақстан Республикасының Yкiметi туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 18 желтоқсандағы N 2688 Конституциялық  заңына , Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Мемлекеттiк кәсiпорын туралы" 1995 жылғы 19 маусымдағы N 2335 заң күшi бар  Жарлығына және "Акционерлiк қоғамдар туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 13 мамырдағы Заңына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникациялар министрлiгiнiң республикалық мемлекеттiк автокөлiк кәсiпорны мен оның еншiлес мемлекеттiк кәсiпорындары 1-қосымшаға сәйкес "ҚазАвтоКөлiк" акционерлiк қоғамы (бұдан әрi - Қоғам) етiп қайта құру жолымен, оның жарғылық капиталына мемлекеттiң жүз пайыз қатысуымен қайта ұйымдастырылсын.
2. Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгi Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлiгiмен бiрлесiп, заңнамада белгіленген тәртiппен Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгi республикалық мемлекеттiк автокөлiк кәсiпорны еншiлес мемлекеттiк кәсiпорындарының құрамынан 2-қосымшада көрсетiлген әскери үлгідегi автомобиль лектерiнiң жұмылдыру дайындығын қамтамасыз ету үшiн қажеттi мүлiктi бөлiп шығаруды және оны Қоғамның жарғылық капиталына берудi қамтамасыз етсiн.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру комитетi заңнамада белгiленген тәртiппен оның қызметiнiң негiзгi мәнi әскери үлгідегі автомобиль лектерiнiң жұмылдыру дайындығын қамтамасыз ету деп белгілеп, Қоғам жарғысын бекiтудi және заң органдарында мемлекеттiк тiркелуiн қамтамасыз етсiн.
4. Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгi заңнамада белгiленген тәртiппен:
1) құрамына Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң, Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникациялар министрлiгiнiң, Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлiгiнiң өкiлдерiн енгiзiп, Қоғамның Директорлар кеңесiн қалыптастыруды;
2) Қоғамның Директорлар кеңесiнiң Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2002 жылғы 16 қазандағы N 944 ем Жарлығында бекiтiлген жоспарларда көзделген жұмылдыру жоспарларын азайтпай, әскери үлгідегi автомобиль лектерiнiң орналасқан жерлерiнде Қоғамның филиалдарын құру туралы шешiм қабылдауын қамтамасыз етсiн.
5. Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгi республикалық мемлекеттiк автокөлiк кәсiпорнының осы қаулыға 3-қосымшада көрсетiлген еншiлес мемлекеттiк кәсiпорындарын тарату туралы Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникациялар министрлiгiнiң ұсынысы қабылдансын.

6. Министерству экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан обеспечить внесение в установленном законодательством порядке соответствующих изменений и дополнений в планы, утвержденные Указом Президента Республики Казахстан от 16 октября 2002 года N 944ов.
7. Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан принять меры, вытекающие из настоящего постановления.
8. Утвердить прилагаемые изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан.
9. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Мынбаева С.М.
10. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 23 сентября 2003 года N 965
Перечень
реорганизуемых дочерних государственных
предприятий Республиканского государственного
автотранспортного предприятия Министерства транспорта
и коммуникаций Республики Казахстан
1. Дочернее государственное автотранспортное предприятие "Автоколонна 3096".
2. Дочернее государственное автотранспортное предприятие "Автоколонна 3097".
3. Узунагашское дочернее государственное автотранспортное предприятие.
4. Государственное предприятие на праве хозяйственного ведения Акмолинский автокомбинат.
5. "Акмолинское дочернее автотранспортное предприятие N 1"
Республиканского государственного автотранспортного предприятия.
6. Дочернее государственное предприятие Республиканского государственного автотранспортного предприятия Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан - Автоколонна 3063 на праве хозяйственного ведения.
7. Дочернее государственное автотранспортное предприятие Республиканского государственного автотранспортного предприятия Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан "Актюбинское АТЭП N 3034".
8. Дочернее государственное автотранспортное предприятие Республиканского государственного автотранспортного предприятия Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан Автоколонна 3082.
9. Дочернее государственное автотранспортное предприятие "Уральская автоколонна - 3056" Республиканского государственного автотранспортного предприятия Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан.
10. Киевское дочернее государственное автотранспортное предприятие Республиканского государственного автотранспортного предприятия на праве хозяйственного ведения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан.
11. Дочернее автотранспортное предприятие Республиканского государственного автотранспортного предприятия Министерства транспорта и коммуникаций РК "Семиозерное АТП".

6. Қазақстан Республикасының Экономика және бюджеттiк жоспарлау министрлiгi Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2002 жылғы 16 қазандағы N 944 ем Жарлығында бекiтiлген жоспарларға заңнамада белгiленген тәртiппен өзгерiстер мен толықтырулар енгiзудi қамтамасыз етсiн.
7. Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгi осы қаулыдан туындайтын шараларды қабылдасын.
8. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне енгiзiлетiн өзгерiстер мен толықтырулар бекiтiлсiн.
9. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң орынбасары C.М.Мыңбаевқа жүктелсiн.
10. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2003 жылғы 23 қыркүйектегi
N 965 қаулысына
1-қосымша
Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлігі республикалық мемлекеттiк автокөлiк
кәсiпорнының қайта ұйымдастырылатын еншiлес
мемлекеттiк кәсiпорындарының
тiзбесi
1.  "3096 автолек" еншiлес мемлекеттiк автокөлiк кәсiпорны.
2.  "3097 автолек" еншiлес мемлекеттiк автокөлiк кәсіпорны.
3.  Ұзынағаш еншiлес мемлекеттiк автокөлiк кәсіпорны.
4.  Ақмола автокомбинаты шаруашылық жүргiзу құқығындағы мемлекеттiк
кәсiпорны.
5.  Республикалық мемлекеттiк автокөлiк кәсiпорнының "Ақмола N 1"
еншiлес автокөлiк кәсiпорны.
6.  Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар
министрлiгi республикалық мемлекеттiк автокөлiк кәсiпорнының
шаруашылық жүргiзу құқығындағы N 3063 автолек еншiлес
мемлекеттiк кәсiпорны.
7.  Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар
министрлiгi республикалық мемлекеттiк автокөлiк кәсiпорнының
"Ақтөбе АТЭП-3034" еншiлес мемлекеттiк автокөлiк кәсiпорны.
8.  Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар
министрлiгi республикалық мемлекеттiк автокөлiк кәсiпорнының
3082 автолек еншiлес мемлекеттiк автокөлiк кәсiпорны.
9.  Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар
министрлігі республикалық мемлекеттiк автокөлiк кәсiпорнының
"3056-Орал автолегі" еншiлес мемлекеттiк автокөлiк кәсiпорны.
10. Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар
министрлiгi республикалық мемлекеттiк автокөлiк кәсiпорнының
шаруашылық жүргiзу құқығындағы Киев еншiлес мемлекеттiк
автокөлiк кәсiпорны.
11. Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар
министрлiгi республикалық мемлекеттiк автокөлiк кәсiпорнының
"Семиозер AКК" еншiлес автокөлiк кәсiпорны.

12. Государственное дочернее предприятие "Автоколонна войскового типа 3078 "Г" Республиканского государственного автотранспортного предприятия Министерства транспорта и  коммуникаций Республики Казахстан.
13. Государственное дочернее предприятие "Сергеевское автотранспортное предприятие" Республиканского государственного автотранспортного предприятия Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан.
14. Дочернее государственное автотранспортное предприятие "Туркестанское АТЭП" Республиканского государственного предприятия Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан.
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 23 сентября 2003 года N 965
Перечень
дочерних государственных предприятий
Республиканского государственного автотранспортного
предприятия Министерства транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан, из состава которых подлежит
выделению имущество, необходимое для обеспечения
мобилизационной готовности автомобильных колонн
войскового типа
1. Дочернее государственное автотранспортное предприятие "Автоколонна N 3035".
2. Дочернее государственное автотранспортное предприятие "Автоколонна N 3048" Республиканского государственного автотранспортного предприятия Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан.
3. Дочернее государственное автотранспортное предприятие Республиканского государственного автотранспортного предприятия Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан Автоколонна N 3058.
4. Дочернее государственное автотранспортное предприятие Автоколонна N 3067 Республиканского автотранспортного предприятия.
5. Дочернее государственное предприятие Республиканского государственного автотранспортного предприятия Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан Автоколонна 3073.
6. Дочернее государственное предприятие Республиканского государственного автотранспортного предприятия Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан Автоколонна 3076.
7. Дочернее государственное автотранспортное предприятие "Автоколонна 3090 города Шымкента" Республиканского государственного автотранспортного предприятия Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан.
Приложение 3
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 23 сентября 2003 года N 965
Перечень
дочерних государственных предприятий
Республиканского государственного автотранспортного
предприятия Министерства транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан, подлежащих ликвидации
1. Дочернее государственное автотранспортное предприятие "Автоколонна N 3035".

12. Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар
министрлiгi республикалық мемлекеттiк автокөлiк кәсiпорнының
"3078 "Г" әскери үлгідегi автолегi" мемлекеттiк еншiлес
кәсіпорны.
13. Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар
министрлiгi республикалық мемлекеттiк автокөлiк кәсiпорнының
"Сергеевка автокөлiк кәсiпорны" еншiлес мемлекеттік
кәсiпорны.
14. Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар
министрлiгi республикалық мемлекеттiк автокөлiк кәсiпорнының
"Түркiстан АКЭК" еншiлес мемлекеттiк автокөлiк кәсiпорны.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2003 жылғы 23 қыркүйектегi
N 965 қаулысына
2-қосымша
Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгi республикалық мемлекеттiк автокөлiк кәсiпорнының құрамынан әскери үлгідегi автомобиль лектерiнiң жұмылдыру дайындығын қамтамасыз ету үшін қажеттi мүлiк бөлiнуге тиiс еншілес мемлекеттiк кәсiпорындардың
тiзбесi
1.  "N 3035 автолек" еншiлес мемлекеттiк автокөлiк кәсiпорны.
2.  Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар
министрлiгі республикалық мемлекеттiк автокөлiк кәсiпорны
"3048 автолек" еншiлес мемлекеттiк автокөлiк кәсiпорны.
3.  Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар
министрлiгi республикалық мемлекеттiк автокөлiк кәсiпорнының
N 3058 автолек еншiлес мемлекеттiк автокөлiк кәсiпорны.
4.  Республикалық автокөлiк кәсiпорны N 3067 автолек еншiлес
мемлекеттiк автокөлiк кәсiпорны.
5.  Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар
министрлiгi республикалық мемлекеттiк автокөлiк кәсiпорны
3073 автолек еншiлес мемлекеттiк кәсiпорны.
6.  Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар
министрлiгi республикалық мемлекеттiк автокөлiк кәсiпорны
3076 автолек еншiлес мемлекеттiк кәсiпорны.
7.  Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар
министрлiгi республикалық мемлекеттiк автокөлiк кәсiпорнының
"Шымкент қаласы 3090 автолегi" еншiлес мемлекеттiк автокөлiк
кәсiпорны.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2003 жылғы 23 қыркүйектегi
N 965 қаулысына
3-қосымша
Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгi республикалық мемлекеттiк автокөлiк кәсіпорнының таратылуы тиiс еншiлес мемлекеттiк кәсіпорындарының
тiзбесi
1.  "N 3035 автолек" еншiлес мемлекеттiк автокөлiк кәсiпорны.

2. Дочернее государственное автотранспортное предприятие "Автоколонна N 3048" Республиканского государственного автотранспортного предприятия Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан.
3. Дочернее государственное автотранспортное предприятие Республиканского государственного автотранспортного предприятия Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан Автоколонна N 3058.
4. Дочернее государственное автотранспортное предприятие Автоколонна N 3067 Республиканского автотранспортного предприятия.
5. Дочернее государственное предприятие Республиканского государственного автотранспортного предприятия Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан Автоколонна 3073.
6. Дочернее государственное предприятие Республиканского государственного автотранспортного предприятия Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан Автоколонна 3076.
7. Дочернее государственное автотранспортное предприятие "Автоколонна 3090 города Шымкента" Республиканского государственного автотранспортного предприятия Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан.
8. Дочернее государственное предприятие Республиканского государственного автотранспортного предприятия Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан Автоколонна 3095.
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 23 сентября 2003 года N 965
Изменения и дополнения,
которые вносятся в некоторые решения
Правительства Республики Казахстан
1. Утратил силу постановлением Правительства РК от 05.08.2013 № 796.
2. В постановление Правительства Республики Казахстан от 12 апреля 1999 года N 405 "О видах государственной собственности на государственные пакеты акций и государственные доли участия в организациях" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., N 13, ст. 124):
в Перечне акционерных обществ и хозяйственных товариществ, государственные пакеты акций и доли которых отнесены к республиканской собственности, утвержденном указанным постановлением:
раздел "г. Астана" дополнить строкой, порядковый номер 21-45, следующего содержания:
"21-45. АО "КазАвтоТранс".
3. В постановление Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1999 года N 659 "О передаче прав по владению и пользованию государственными пакетами акций и государственными долями в организациях, находящихся в республиканской собственности":
раздел "Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан" дополнить строкой, порядковый номер 160-18, следующего содержания:
"160-18. АО "КазАвтоТранс".
4. В постановление Правительства Республики Казахстан от 24 октября 2000 года N 1587 "О перечне объектов государственной собственности, не подлежащих приватизации" (САПП Республики Казахстан, 2000 г., N 43, ст. 513):
в Перечне акционерных обществ, государственные пакеты акций которых не подлежат приватизации, в том числе ее предварительным стадиям до 2006 года:
дополнить строкой, порядковый номер 43, следующего содержания:

2.  Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар
министрлiгi республикалық мемлекеттiк автокөлiк кәсiпорнының
"3048 автолек" еншiлес мемлекеттiк автокөлiк кәсіпорны.
3.  Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар
министрлiгi республикалық мемлекеттiк автокөлiк кәсiпорнының
N 3058 автолек еншiлес мемлекеттiк автокөлiк кәсiпорны.
4.  Республикалық автокөлiк кәсiпорнының N 3067 автолек еншiлес
мемлекеттiк автокөлiк кәсiпорны.
5.  Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар
министрлiгi республикалық мемлекеттiк автокөлiк кәсiпорнының
3073 автолек еншiлес мемлекеттiк кәсіпорны.
6.  Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникациялар
министрлiгi республикалық мемлекеттiк автокөлiк кәсiпорнының
3076 автолек еншiлес мемлекеттiк кәсiпорны.
7.  Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар
министрлiгi республикалық мемлекеттiк автокөлiк кәсiпорнының
"Шымкент қаласы 3090 автолегi" еншiлес мемлекеттiк автокөлiк
кәсіпорны.
8.  Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар
министрлiгi республикалық мемлекеттiк автокөлiк кәсiпорнының
3095 автолек еншiлес мемлекеттiк кәсiпорны.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2003 жылғы 23 қыркүйектегi
N 965 қаулысына
бекітілген
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң кейбiр шешімдерiне енгізiлетiн өзгерiстер мен толықтырулар
1. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 05.08.2013 № 796 қаулысымен.
2. "Акциялардың мемлекеттiк пакеттеріне мемлекеттiк меншiктiң түрлерi және ұйымдарға қатысудың мемлекеттік үлестерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 12 сәуiрдегi N 405  қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 1999 ж., N 13, 124-құжат):
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Акцияларының мемлекеттiк пакеттерi мен үлестерi республикалық меншiкке жатқызылған акционерлiк қоғамдар мен шаруашылық серiктестердiң тiзбесiнде:
"Астана қаласы" деген бөлiм реттiк нөмiрi 21-45-мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"21-45. "ҚазАвтоКөлiк" АҚ".
3. "Республикалық меншiктегi ұйымдар акцияларының мемлекеттік пакеттерi мен мемлекеттiк үлестерiне иелiк ету және пайдалану жөнiндегi құқықтарды беру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 27 мамырдағы N 659  қаулысына :
"Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгi" деген бөлiм реттiк нөмiрi 160-18-мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"160-18. "ҚазАвтоКөлiк" АҚ".
4. "Жекешелендiруге жатпайтын мемлекеттік меншiк объектiлерiнiң тiзбесi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 24 қазандағы N 1587  қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2000 ж., N 43, 513-құжат):
Акцияларының мемлекеттiк пакеттерi 2006 жылға дейiн жекешелендiруге, оның iшiнде жекешелендiрудiң алдын ала сатыларына жатпайтын акционерлiк қоғамдардың тiзбесiнде:
мынадай мазмұндағы реттiк нөмiрi 43 жолмен толықтырылсын:

"43. АО "КазАвтоТранс" (г. Астана) 100 %".

"43. "ҚазАвтоКөлiк" АҚ" (Астана қаласы) 100%.