Об утверждении Плана мероприятий по решению проблем теплоснабжения некоторых городов
Постановление Правительства Республики Казахстан от 6 октября 2003 года N 1025
В целях решения проблем теплоснабжения некоторых городов Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по решению проблем теплоснабжения некоторых городов (далее - План).
2. Центральным и местным исполнительным органам, иным государственным органам Республики Казахстан (по согласованию):
обеспечить надлежащее и своевременное исполнение мероприятий, определенных Планом;
информировать Правительство Республики Казахстан о ходе выполнения мероприятий Плана не позднее 5-го числа месяца, следующего за отчетным кварталом.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Мынбаева С.М.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания и подлежит опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 6 октября 2003 года N 1025
План мероприятий по решению проблем теплоснабжения
некоторых городов
-------------------------------------------------------------------
N  !     Мероприятие     !   Форма     ! Ответственные  !   Срок
п/п!                     ! завершения  ! за исполнение  !исполнения
-------------------------------------------------------------------
1 !          2          !      3      !        4       !    5
-------------------------------------------------------------------
1. Внедрение передового опыта
-------------------------------------------------------------------
1.1 Рекомендовать акимам  Решения       Акимы областей   4 квартал
областей внедрить     акимов                         2003 года
опыт города Лисаков-  областей
ска по обеспечению
оплаты населением
коммунальных плате-
жей и организации
теплоснабжения в
городе
-------------------------------------------------------------------
2. Оптимизация жилищного фонда
-------------------------------------------------------------------
2.1 Провести инвентариза- Информация    Акимы областей   Октябрь-
цию имеющегося жилищ- Правительству и малых городов  ноябрь
ного фонда с целью    Республики                     2003 года
определения жилья,    Казахстан
пригодного для засе-
ления из неблагопо-
лучных районов
городов
2.2 Изыскать необходимые  Решения       Акимы соответст- 4 квартал
средства и обеспечить акимов соот-  вующих областей  2003 года
проведение оптимиза-  ветствующих
ции жилья и переселе- областей
ние населения внутри
городов Аркалык
Костанайской области,
Жанатас, Каратау
Жамбылской области и
Кентау Южно-Казах-
станской области
2.3 Выработать предложе-  Предложения в  МИТ, МЮ         4 квартал
ния по целесообраз-   Правительство                  2003 года
ности внесения изме-  Республики
нений и дополнений в  Казахстан
законодательство в
части предоставления
жилища в собствен-
ность гражданам в
рамках оптимизации
жилищного фонда
2.4 Выработать предложе-  Предложения в  МИТ, МЮ         1 квартал
ния относительно усо- Правительство                  2004 года
вершенствования меха- Республики
низма обращения взыс- Казахстан
кания на недвижимость
у недобросовестных
собственников в рам-
ках оптимизации
жилищного фонда
-------------------------------------------------------------------
3. Финансовые вопросы
-------------------------------------------------------------------
3.1 Разработать проект    Проект        МЭМР             до 10
нормативного право-   нормативного                   октября
вого акта, предусмат- правового                      2003 года
ривающего субсидиро-  акта
вание теплоснабжающих
предприятий комму-
нальной собственности
из государственного
бюджета на приобрете-
ние топлива
3.2 Ввести в Единую бюд-  Приказ        МЭБП             В трех-
жетную классификацию  Министерства                   дневный
программу для финан-  экономики и                    срок после
сирования мероприятий бюджетного                     принятия
по подготовке тепло-  планирования                   норматив-
снабжающих предприя-                                 ного пра-
тий коммунальной                                     вового ак-
собственности к                                      та, ука-
осенне-зимнему                                       занного в

Кейбiр қалаларды жылумен жабдықтау проблемаларын шешу жөнiндегi iс-шаралар жоспарын бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 6 қазандағы N 1025 қаулысы
Кейбiр қалаларды жылумен жабдықтау проблемаларын шешу мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. Қоса берiлiп отырған Кейбiр қалаларды жылумен жабдықтау проблемаларын шешу жөнiндегi iс-шаралар жоспары (бұдан әрi - Жоспар) бекiтiлсiн.
2. Қазақстан Республикасының орталық және жергiлiктi атқарушы органдары, өзге де мемлекеттік органдары (келiсiм бойынша):
Жоспарда белгіленген iс-шаралардың тиiсiнше және уақтылы орындалуын қамтамасыз етсiн;
Есептi тоқсаннан кейiнгі айдың 5-күнiнен кешiктiрмей Қазақстан Республикасының Үкiметiн Жоспардың iс-шараларының орындалу барысы туралы хабардар етсiн.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң орынбасары C.M. Мыңбаевқа жүктелсiн.
4. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi және жариялануға тиiс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2003 жылғы 6 қазандағы
N 1025 қаулысымен
бекiтiлген
Кейбiр қалаларды жылумен жабдықтау проблемаларын шешу жөнiндегi iс-шаралар жоспары
___________________________________________________________________
Р/с|                                | Аяқтау  |  Жауапты   |Орындау
N  |       Іс-шара                  | нысаны  |орындаушылар|мерзімі
___________________________________________________________________
1. Озық тәжiрибенi енгiзу
___________________________________________________________________
1.1  Облыстардың әкiмдерiне
Лисаковск қаласының
халықтың коммуналдық           Облыстар    Облыстар.   2003
төлемдерiн төлеуiн             әкімде.       дың       жылғы
қамтамасыз ету және қалада      рінің      әкімдері     4-
жылумен жабдықтауды            шешімдері               тоқсан
ұйымдастыру жөнiндегi
тәжiрибесiн енгiзудi ұсыну
___________________________________________________________________
2. Tұрғын үй қорын оңтайландыру
___________________________________________________________________
2.1  Қалалардың қолайсыз
аудандарынан қоныстандыру     Қазақстан    Облыстар.   2003
үшін жарамды тұрғын үйдi      Республика.  дың және    жылғы
айқындау мақсатында бар         сының       шағын      қазан-
тұрғын үй қорын түгендеудi    Үкiметiне    қалалар.    қараша
жүргiзу                        ақпарат       дың
әкiмдерi
2.2  Қажеттi қаражат iздестiру
және Қостанай облысының
Арқалық, Жамбыл облысының       Тиiстi      Тиiстi     2003
Жаңатас, Қаратау және          облыстар    облыстар.   жылғы
Оңтүстiк Қазақстан облысының   әкімде.       дың        4-
Кентау қалаларының iшiнде       рінің      әкімдері    тоқсан
тұрғын үйдi оңтайландыруды     шешімдері
жүргiзудi және халықты
қоныстандыруды қамтамасыз
ету
2.3  Тұрғын үй қорын оңтайландыру
шеңберiнде тұрғын үйді         Қазақстан
азаматтардың жеке меншiгiне    Республика.   ИСМ,      2003
беру бөлiгiнде заңнамаға         сының       ӘдМ       жылғы
өзгерiстер мен толықтырулар.   Үкіметіне                4-
ды енгiзудің орындылығы        ұсыныстар               тоқсан
жөнiнде ұсыныстар әзiрлеу
2.4  Тұрғын үй қорын оңтайландыру
шеңберiнде тepic пиғылды       Қазақстан
меншiк иелерiнен жылжымайтын   Республика.   ИСМ,      2004
мүлiкке өндiрiп алу айналымы.    сының       ӘдМ       жылғы
ның тетiгiн жетiлдiруге        Үкiметiне                1-
қатысты ұсыныстар әзiрлеу      ұсыныстар               тоқсан
___________________________________________________________________
3. Қаржы мәселелері
___________________________________________________________________

отопительному сезону                                 пункте 3.1
3.3 Акимату города Кентау Решение акима Аким города      4 квартал
обеспечить в соответ-               Кентау           2003 года
ствии с действующим
законодательством
выплату жилищных
пособий
3.4 Рекомендовать акимату Решение акима Аким Жамбылской  4 квартал
Жамбылской области                  области          2003 года
предусмотреть при
уточнении бюджета на
2003 год оказание
помощи бюджетам
Сарысуского и Талас-
ского районов для
выплаты жилищных
пособий
3.5 Акимам Сарысуского и  Решения       Акимы Сарысуско- 4 квартал
Таласского районов    акимов        го и Таласского  2003 года
принять меры по пога-               районов
шению задолженности
за потребленную теп-
ловую энергию органи-
зациями, финансируе-
мыми из местного
бюджета, и населением
3.6 Повысить платежную    Решение акима Акимы городов    4 квартал
дисциплину потребите-               Аркалык, Кентау, 2003 года
лей тепловой энергии                Сарысуского и
посредством проведе-                Таласского
ния разъяснительной                 районов
работы и принятия мер
в соответствии с
законодательством
-------------------------------------------------------------------
4. Обновление основных фондов
-------------------------------------------------------------------
4.1 Подготовить бюджетную Бюджетная     Аким Южно-Казах- 1 квартал
заявку на выделение   заявка        станской облас-  2004 года
средств из республи-                ти, МЭМР
канского бюджета на
2004 и 2005 годы для
реализации проекта по
организации системы
теплоснабжения в
городе Кентау
4.2 Акиму города Кентау   Решение акима Акимы Южно-      4 квартал
подготовить технико-  города Кентау Казахстанской    2003 года
экономическое обосно-               области и города
вание проекта "Орга-                Кентау
низация системы
теплоснабжения города
Кентау" за счет
средств местного
бюджета
4.3 Внести предложения по Предложения в Акимы Южно-      4 квартал
приемлемой системе    Правительство Казахстанской и  2003 года
организации тепло-    Республики    Жамбылской
снабжения в городах   Казахстан     областей, МЭМР
Кентау Южно-Казах-
станской области,
Жанатас и Каратау
Жамбылской области,
учитывая текущее
состояние источников
теплоснабжения, с
перспективой рас-
пространения на
другие города
республики
-------------------------------------------------------------------
5. Тарифная политика
-------------------------------------------------------------------
5.1 Рассмотреть возмож-   Информация    АРЕМ (по согла-  4 квартал
ность введения упро-  Правительству сованию), МЭМР   2003 года
щенного порядка пода- Республики
чи заявки на утверж-  Казахстан
дение тарифов на
услуги субъектов
естественных монопо-
лий по производству
тепловой энергии с
установленной мощнос-
тью до 50 Гкал/ час
-------------------------------------------------------------------
6. Другие вопросы
-------------------------------------------------------------------
6.1 Акимам городов Арка-  Информация    Акимы Костанай-  4 квартал
лык Костанайской      Правительству ской, Южно-Ка-   2003 года,
области, Кентау       Республики    захстанской и
Южно-Казахстанской    Казахстан     Жамбылской       1 квартал
области, Жанатас и                  областей, МЭБП   2004 года
Каратау Жамбылской
области обеспечить
разработку и реализа-
цию мероприятий по
повышению экономичес-
кого потенциала горо-
дов в рамках программ
развития соответст-
вующих городов
-------------------------------------------------------------------

3.1  Отын сатып алуға мемлекеттiк
бюджеттен жылумен жабдық.                              2003
таушы коммуналдық меншiк       Нормативтiк             жылғы
кәсiпорындарын субсидиялауды    құқықтық     ЭМРМ      10
көздейтiн нормативтiк           кесiмнiң              қазанға
құқықтық кесiм жобасын           жобасы                дейін
әзiрлеу
3.2  Жылумен жабдықтаушы                                 3.1-тармақ.
коммуналдық меншiк             Экономика            та көрсе.
кәсiпорындарын күзгi-            және                тілген
қысқы жылыту маусымына         бюджеттiк    ЭБЖМ    нормативтік
дайындау жөнiндегi             жоспарлау             құқықтық
iс-шараларды қаржыландыру       министр.             кесімді
бағдарламасын Бiрыңғай          лiгiнiң              қабылда.
бюджеттiк жiктемеге енгізу      бұйрығы              ғаннан
кейiн үш
күн
мерзiмде
3.3  Кентау қаласының әкiмдiгiне    Әкiмнiң    Кентау      2003
қолданыстағы заңнамаға          шешiмi   қаласының    жылғы
сәйкес тұрғын үй жәрдемақы.                әкімі    4-тоқсан
ларын төлеудi қамтамасыз
етсiн
3.4  Жамбыл облысының әкiмдiгіне    Әкiмнiң    Жамбыл      2003
2003 жылға арналған бюджеттi    шешiмi   облысының    жылғы
нақтылау кезiнде Сарысу және              әкімі      4-тоқсан
Талас аудандарының бюджетiне
тұрғын үй жәрдемақыларын
төлеу үшiн көмек көрсетудi
көздеу ұсынылсын
3.5  Сарысу және Талас ауданда.     Әкiмдер.    Сарысу      2003
рының әкiмдерi жергiлiктi       дің         және       жылғы
бюджеттен қаржыландырылатын    шешімдері    Талас     4-тоқсан
ұйымдар және халық тұтынған                ауданда.
жылу энергиясы үшiн берешектi               рының
өтеу жөнiнде шаралар                       әкімдері
қабылдасын
3.6  Түсiндiру жұмыстарын жүргiзу   Әкiмнiң     Арқалық,    2003
және заңнамаға сәйкес шаралар   шешімі      Кентау     жылғы
қабылдау арқылы жылу энергиясын            қалалары.  4-тоқсан
тұтынушылардың төлем тәртiбiн                ның,
арттыру шешiмi                              Сарысу
және Талас
ауданда.
рының
әкімдері
___________________________________________________________________
4. Негiзгi қорларды жаңарту
___________________________________________________________________
4.1  Кентау қаласында жылумен       Бюджет.    Оңтүстік     2004
жабдықтау жүйесiн ұйымдастыру   тiк       Қазақстан    жылғы
жөнiндегi жобаны iске асыру    өтінім     облысының   1-тоқсан
үшiн 2004 және 2005 жылдарға                әкімі,
арналған республикалық                      ЭМРМ
бюджеттен қаражат бөлуге
бюджеттiк өтiнiм дайындау
4.2  Кентау қаласының әкiмi          Кентау     Оңтүстік    2003
жергiлiктi бюджет қаражаты      қаласы     Қазақстан   жылғы
есебiнен "Кентау қаласын       әкімінің    облысының  4-тоқсан
жылумен жабдықтау жүйесiн       шешімі       және
ұйымдастыру" жобасының                      Кентау
техника-экономикалық                       қаласының
негiздемесiн дайындасын                     әкімдері
4.3  Pecпубликаның басқа            Қазақстан   Оңтүстік     2003
қалаларына тарату              Республика. Қазақстан    жылғы
перспективасымен жылумен         сының       және      4-тоқсан
жабдықтау көздерiнiң           Үкіметіне    Жамбыл
ағымдағы жағдайын ескере       ұсыныстар   облыстары.
отырып, Оңтүстiк Қазақстан                    ның
облысының Кентау және                      әкімдері,
Жамбыл облысының Жаңатас                     ЭМРМ
және Қаратау қалаларындағы
жылумен жабдықтау ұйымдары.
ның қолайлы жүйесi жөнiнде
ұсыныстар енгiзу
___________________________________________________________________
5. Taрифтік саясат
___________________________________________________________________
5.1  50 Гкал/сағ. дейiн             Қазақстан     ТМРА       2003
белгiленген қуатпен жылу       Республика. (келісім     жылғы
энергиясын өндiру бойынша        сының     бойынша),   4-тоқсан
табиғи монополиялар            Үкіметіне    ЭМРМ
субъектiлерiнiң қызметтер       ақпарат
көрсетуiне арналған
тарифтердi бекiтуге өтінім.
дер берудiң оңайлатылған
тәртiбiн енгiзу мүмкiндiгiн
қарастырсын
___________________________________________________________________
6. Басқа да мәселелер
___________________________________________________________________
6.1  Қостанай облысының             Қазақстан   Қостанай,     2003
Арқалық, Оңтүстiк Қазақстан    Республика. Оңтүстік      жылғы
облысының Кентау, Жамбыл         сының     Қазақстан   4-тоқсан
облысының Жаңатас және         Үкіметіне     және
Қаратау қалаларының әкiмдерi    ақпарат     Жамбыл       2004
тиiстi қалаларды дамыту                     облыста.     жылғы
бағдарламаларының шеңберiнде                 рының     1-тоқсан
қалалардың экономикалық                     әкімдері,
әлеуетiн арттыру жөнiндегi                   ЭБЖМ
iс-шараларды әзiрлеудi және
iске асыруды қамтамасыз етсiн
___________________________________________________________________