Об утверждении Правил подтверждения иностранцами и лицами без гражданства, претендующими на получение разрешений на постоянное проживание в Республике Казахстан, своей платежеспособности в период пребывания в Республике Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 26 ноября 2003 года N 1185. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 сентября 2023 года № 758.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 01.09.2023 № 758 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. В заголовке и по всему тексту слова "иностранными гражданами" заменены соответственно словом "иностранцами" - постановлением Правительства РК от 10 августа 2007 г. N 688 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 19 июня 1995 года N 2337 "О правовом положении иностранцев в Республике Казахстан", в целях регулирования получения разрешений на постоянное проживание в Республике Казахстан временно пребывающими иностранцами и лицами без гражданства, Правительство Республики Казахстан постановляет:
Сноска. Преамбула с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 10 августа 2007 г. N 688 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемые Правила подтверждения иностранцами и лицами без гражданства, претендующими на получение разрешений на постоянное проживание в Республике Казахстан, своей платежеспособности в период пребывания в Республике Казахстан.
2. Министерству внутренних дел Республики Казахстан привести свои нормативные правовые акты в соответствие с настоящим постановлением.
3. Настоящее постановление вступает в силу с момента опубликования.
Премьер-Mинистр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 26 ноября 2003 года N 1185
Сноска. В заголовке и по всему тексту слова "иностранными гражданами", "иностранных граждан", "Иностранные граждане" заменены соответственно словами "иностранцами", "иностранцев", "Иностранцы" - постановлением Правительства РК от 10 августа 2007 г. N 688 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
Правила
подтверждения иностранцами и лицами
без гражданства, претендующими на получение
разрешений на постоянное проживание
в Республике Казахстан, своей платежеспособности
в период пребывания в Республике Казахстан
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан от 19 июня 1995 года "О правовом положении иностранцев в Республики Казахстан", Законом Республики Казахстан от 22 июля 2011 года "О миграции населения" и определяют порядок подтверждения иностранцами и лицами без гражданства своей платежеспособности.
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 27.12.2011 № 1615 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).

Қазақстан Республикасында тұрақты тұруға рұқсаттар алуға үмiткер шетелдіктердің және азаматтығы жоқ адамдардың Қазақстан Республикасында болу кезеңiнде өздерiнiң төлем жасау қабiлеттігін растау ережесiн бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 26 қарашадағы N 1185 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 1 қыркүйектегі № 758 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 01.09.2023 № 758 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Ескерту. Тақырыбындағы және бүкіл мәтін бойынша "шет ел азаматтарының", "шет ел азаматтары" деген сөздер тиісінше "шетелдіктердің", "шетелдіктер" деген сөздермен ауыстырылды - ҚР Үкіметінің 2007.08.10. N 688 (алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
"Қазақстан Республикасындағы шетелдіктердің құқықтық жағдайы туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 19 маусымдағы N 2337 Заңына сәйкес, уақытша келетiн шет ел азаматтары мен азаматтығы жоқ адамдардың Қазақстан Республикасында тұрақты тұруға рұқсаттар алуын реттеу мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. Қоса берiлiп отырған Қазақстан Республикасында тұрақты тұруға рұқсаттар алуға үміткер шет ел азаматтарының және азаматтығы жоқ адамдардың Қазақстан Республикасында болу кезеңiнде өздерiнiң төлем жасау қабiлеттiгiн растау ережесi бекiтiлсiн.
2. Қазақстан Республикасының Iшкi iстер министрлiгi өзiнiң нормативтiк құқықтық кесiмдерiн қаулыға сәйкес келтiрсiн.
3. Осы қаулы жарияланған сәтiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2003 жылғы 26 қарашадағы
N 1185 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасындағы тұрақты тұруға рұқсаттар
алуға үміткер шетелдіктердің және азаматтығы жоқ
адамдардың Қазақстан Республикасында болу кезеңiнде
өздерiнің төлем жасау қабiлеттігін растау
Ережесі
Ескерту. Тақырыбындағы және бүкіл мәтін бойынша "шетел азаматтарының", "Шет ел азаматтары" деген сөздер тиісінше "шетелдіктердің", "Шетелдіктер" деген сөздермен ауыстырылды - ҚР Үкіметінің 2007.08.10. N 688 (алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
1. Осы Ереже "Қазақстан Республикасындағы шетелдіктердің құқықтық жағдайы туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 19 маусымдағы Заңына, "Халықтың көші-қоны туралы" Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 22 шілдедегі Заңына сәйкес әзірленді және шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдардың өздерінің төлем жасау қабілеттігін растау тәртібін айқындайды.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің
2011.12.27 N 1615 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.

2. Иностранцы и лица без гражданства подтверждают свою платежеспособность при обращении с ходатайством о получении разрешения на право постоянного проживания в Республике Казахстан, выдаваемого в установленном законодательством порядке.
Для подтверждения своей платежеспособности в период пребывания в Республике Казахстан ходатайствующий представляет в органы внутренних дел документ банка-резидента Республики Казахстан (справку), подписанный председателем правления банка или уполномоченным лицом банка, о наличии денег на банковском счете (счетах) в сумме:
1) равной или превышающей эквивалент тысяча трехсот двадцатикратного минимального расчетного показателя, установленного на дату подачи ходатайства об оставлении на постоянное проживание;
2) достаточной для покупки жилища, из расчета 15 квадратных метров на одного члена семьи в населенном пункте, где ходатайствующий намерен проживать.
Размер суммы определяется в соответствии со средней рыночной стоимостью жилья в данном населенном пункте на основании документа, выданного соответствующим уполномоченным органом, осуществляющим регистрацию прав на недвижимое имущество.
При наличии договора с физическим или юридическим лицом о предоставлении ходатайствующему жилища, документа банка о наличии денег для покупки жилища не требуется.
Сноска. Пункт 2 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 18.07.2011 № 820 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
3. Представленные документы, подтверждающие платежеспособность, проверяются органами внутренних дел на предмет подлинности путем направления запроса в банковское учреждение, выдавшее документ, подтверждающий платежеспособность, с письменного согласия иностранца и лица без гражданства, согласно приложению к настоящим Правилам.
Сноска. Пункт 3 в редакции постановления Правительства Республики Казахстан от 10.02.2014 № 70 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение
к Правилам подтверждения
иностранцами и лицами без
гражданства, претендующими на
получение разрешений на постоянное
проживание в Республике Казахстан,
своей платежеспособности в период
пребывания в Республике Казахстан
_____________________________________
(наименование банковского учреждения)
_____________________________________
Сноска. Правила дополнены приложением в соответствии с постановлением Правительства РК от 10.02.2014 № 70 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Прошу сообщить информацию: о подлинности документа,
подтверждающего наличие банковского счета иностранца (лица без гражданства),
за исходящим № ________ от "___" _______________ 20 __г., выданного
на __________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(указать фамилию, имя, отчество, дату рождения, паспортные данные)
Информацию запросил:
_____________________________
_____________________________
(должность, фамилия, инициалы
руководителя органа внутренних дел) ___________________________
(подпись должностного лица)
___________________________________________________ на предоставление
(фамилия, имя, отчество иностранца, лица без гражданства)
информации органам внутренних дел согласен.
___________________ _____________________
(подпись) (дата)

2. Шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдар Қазақстан Республикасында тұрақты тұру құқығына заңнамада белгiленген тәртiппен берiлетiн рұқсатты алу туралы қолдаухатпен жүгiнген кезде өздерiнің төлем жасау қабiлеттiгiн растайды.
Өтінiш бiлдiрушi Қазақстан Республикасында болу кезеңiнде өзiнiң төлем жасау қабiлеттігiн растау үшiн iшкi iстер органдарына мынадай:
1) тұрақты тұруға қалдыру туралы қолдаухат берілген күнге белгіленген бiр мың үш жүз жиырма еселенген ең төменгi есептiк көрсеткiш баламасына тең немесе одан асатын;
2) өтiнiш бiлдiрушi тұруға ниет бiлдiрген елдi мекеннен бiр отбасы мүшесiне есептегенде 15 шаршы метрлі тұрғын үй сатып алуға жеткiлiктi сомада банктiк шотта (шоттарда) ақшасының болуы туралы банк басқармасы төрағасының немесе банктiң уәкiлеттi тұлғасының қолы қойылған Қазақстан Республикасының резидентi-банктiң құжатын ұсынады.
Соманың мөлшерi сол елдi мекендегi тұрғын үйдiң орташа нарықтық құнына сәйкес, жылжымайтын мүлiкке арналған құқықтарды тіркеудi жүзеге асыратын тиiстi уәкiлеттi орган берген құжаттың негiзiнде белгiленедi.
Өтiнiш берушiге тұрғын үй беру туралы жеке немесе заңды тұлғамен шарт болған кезде, тұрғын үй сатып алу үшiн ақшасының болуы туралы банктiң құжаты талап етiлмейдi.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2011.07.18. N 820 (алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
3. Төлем қабілеттілігін растайтын ұсынылған құжаттарды шетелдіктің және азаматтығы жоқ адамның жазбаша келісімімен ішкі істер органдары төлем жасау қабілеттілігін растайтын құжатты берген банк мекемесіне осы Ережеге қосымшаға сәйкес сұрау жіберу жолымен түпнұсқалық тұрғысынан тексереді.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 10.02.2014 № 70 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасында
тұрақты тұруға рұқсаттар алуға
үмiткер шетелдіктердің және
азаматтығы жоқ адамдардың
Қазақстан Республикасында болу
кезеңiнде өздерiнiң төлем жасау
қабiлеттігін растау ережесiне
қосымша
Ескерту. Ереже қосымшамен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 10.02.2014 № 70 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
__________________________________
(банк мекемесінің атауы)
__________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(тегін, атын, әкесінің атын, туған күнін, паспорттық деректерін
көрсету)
20__ж. "___" ____________ шығыс № ___________________ хатпен берілген
шетелдіктің (азаматтығы жоқ адамның) банк шотының бар-жоғын растайтын
құжаттың түпнұсқалығы туралы ақпаратты хабарлауды сұраймын.
Ақпарат сұраған:
_____________________________
_____________________________
(ішкі істер органы басшысының
лауазымы, тегі, аты-жөні) ___________________________
(лауазымды адамның қолы)
_________________________________________________ ішкі істер органына
(шетелдіктің, азаматтығы жоқ адамның тегі, аты,
әкесінің аты)
ақпарат беруге келісемін.
___________________ _____________________
(қолы) (күні)