О реализации Указа Президента Республики Казахстан от 31 октября 2003 года N 1216
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 ноября 2003 года N 1207
Во исполнение Указа Президента Республики Казахстан от 31 октября 2003 года N 1216 "О квоте иммиграции оралманов на 2004 год" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Осуществить организованное переселение лиц казахской национальности, которые не могут вернуться на свою историческую родину без финансовой поддержки государства.
2. Агентству Республики Казахстан по миграции и демографии совместно с акимами областей, городов Астаны и Алматы:
1) обеспечить в пределах средств, предусмотренных на эти цели в республиканском бюджете на 2004 год, прием, обустройство включенных в квоту иммиграции оралманов и условия для их адаптации в местах расселения;
2) в двухнедельный срок разработать и внести в установленном порядке в Правительство Республики Казахстан схему размещения оралманов с учетом социально-экономической ситуации в регионах;
3) принять необходимые меры, вытекающие из пункта 1 настоящего постановления.
3. Министерству иностранных дел Республики Казахстан совместно с Агентством Республики Казахстан по миграции и демографии:
1) обратиться по дипломатическим каналам к правительствам соответствующих государств по вопросам выезда и транзитного проезда оралманов и оказания им содействия при переезде через границы государств выезда;
2) проработать с соответствующими органами иностранных государств вопросы, связанные с защитой гражданских и имущественных прав соотечественников, изъявивших желание возвратиться на историческую родину.
4. Министерству внутренних дел Республики Казахстан в пределах средств, предусмотренных на его содержание в республиканском бюджете на 2004 год, обеспечить личную и имущественную безопасность оралманов в пути следования по территории Республики Казахстан и в местах расселения.
5. Агентству Республики Казахстан по миграции и демографии совместно с заинтересованными центральными исполнительными органами представить в Правительство Республики Казахстан в срок до 1 февраля 2005 года отчет о выполнении настоящего постановления.
6. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан

Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2003 жылғы 31 қазандағы N 1216 Жарлығын iске асыру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 29 қарашадағы N 1207 қаулысы
Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Оралмандардың 2004 жылға арналған көшiп келу квотасы туралы" 2003 жылғы 31 қазандағы N 1216 Жарлығын орындау үшiн Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. Өзiнiң тарихи отанына мемлекеттiң қаржылай қолдауынсыз орала алмайтын ұлты қазақ адамдарды ұйымдасқан түрде көшiрiп алу жүзеге асырылсын.
2. Қазақстан Республикасының Көшi-қон және демография жөнiндегi агенттiгi облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкiмдерiмен бiрлесiп:
1) 2004 жылға арналған республикалық бюджетте осы мақсатқа көзделген қаражат шегiнде көшiп келу квотасына енгiзiлген оралмандарды қабылдауды, жайластыруды және орналастырылған жерлерде олардың бейiмделуi үшiн жағдайды қамтамасыз етсiн;
2) екi апта мерзiмде өңiрлердегi әлеуметтiк-экономикалық жағдайды ескере отырып, оралмандарды орналастыру схемасын әзiрлесiн және белгiленген тәртiппен Қазақстан Республикасының Үкiметiне енгiзсiн;
3) осы қаулының 1 тармағынан туындайтын қажеттi шараларды қабылдасын.
3. Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгi Қазақстан Республикасының Көшi-қон және демография жөнiндегі агенттiгiмен бiрлесiп:
1) дипломатиялық арналар арқылы тиiстi мемлекеттердiң үкiметтерiне оралмандардың шығуы мен транзиттiк жүрiп өтуi және шығатын мемлекеттердiң шекаралары арқылы өтуi кезiнде оларға жәрдем көрсету мәселелерi жөнiнде өтiнiш жасасын;
2) шет мемлекеттердiң тиiсті органдарымен өзiнiң тарихи отанына оралуға тiлек бiлдiрген отандастарымыздың азаматтық және мүлiктік құқықтарын қорғауға байланысты мәселелердi пысықтасын.
4. Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі 2004 жылға арналған республикалық бюджетте оны ұстауға көзделген қаражат шегінде Қазақстан Республикасының аумағы бойынша жүрiп өтетiн жолында және орналастырылатын жерлерде оралмандардың жеке басының және мүлкiнiң қауіпсіздігін қамтамасыз етсiн.
5. Қазақстан Республикасының Көшi-қон және демография жөнiндегi агенттiгі мүдделi орталық атқарушы органдармен бірлесіп, Қазақстан Республикасының Үкiметiне 2005 жылғы 1 ақпанға дейiнгі мерзiмде осы қаулының орындалуы туралы есептi табыс етсін.
6. Осы қаулы қол қойылған күнiнен басып күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі