О подписании Протокола между Агентством Республики Казахстан по миграции и демографии и Министерством внутренних дел Российской Федерации о порядке реализации Соглашения между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации о регулировании процесса переселения и защите прав переселенцев от 6 июля 1998 года
Постановление Правительства Республики Казахстан от 22 декабря 2003 года N 1289. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 мая 2007 года N 437
Сноска. Постановление Правительства РК от 22 декабря 2003 г. N 1289 утратило силу постановлением Правительства РК от 29 мая 2007 г. N  437 .
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Согласиться с подписанием Протокола между Агентством Республики Казахстан по миграции и демографии и Министерством внутренних дел Российской Федерации о порядке реализации  Соглашения между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации о регулировании процесса переселения и защите прав переселенцев от 6 июля 1998 года.
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Протокол
между Агентством Республики Казахстан по миграции и демографии и Министерством
внутренних дел Российской Федерации о порядке реализации Соглашения между
Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации
о регулировании процесса переселения и защите прав переселенцев
от 6 июля 1998 года
Агентство Республики Казахстан по миграции и демографии и Министерство внутренних дел Российской Федерации (далее - уполномоченные органы) в целях определения порядка реализации Соглашения между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации о регулировании процесса переселения и защите прав переселенцев, подписанного в городе Москве 6 июля 1998 года (далее - Соглашение), будучи уполномочены в соответствии со статьей 13  Соглашения на его реализацию, согласились о нижеследующем:
Статья 1
Граждане Республики Казахстан, желающие переселиться в Республику Казахстан из Российской Федерации, или граждане Российской Федерации, желающие переселиться в Российскую Федерацию из Республики Казахстан на условиях, определенных в Соглашении, обращаются с ходатайством по установленной форме согласно приложению 1 к настоящему Протоколу (далее - ходатайство) соответственно:
а) граждане Республики Казахстан - в Посольство Республики Казахстан в Российской Федерации или Агентство Республики Казахстан по миграции и демографии;
б) граждане Российской Федерации - в Посольство Российской Федерации в Республике Казахстан или Министерство внутренних дел Российской Федерации.

Қазақстан Республикасының Yкiметi мен Ресей Федерациясының Yкiметi арасындағы Қоныс аудару процесiн реттеу мен қоныс аударушылардың құқықтарын қорғау туралы 1998 жылғы 6 шiлдедегi келiсiмдi iске асыру тәртiбі туралы Қазақстан Республикасының Көші-қон және демография жөніндегi агенттiгi мен Ресей Федерациясының Iшкi iстер министрлiгi арасындағы хаттамаға қол қою туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 22 желтоқсандағы N 1289 қаулысы. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2007.05.29. N 437 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасының Yкiметi мен Ресей Федерациясының Үкiметi арасындағы Қоныс аудару процесiн реттеу мен қоныс аударушылардың құқықтарын қорғау туралы 1998 жылғы 6 шiлдедегi  келiсiмдi iске асыру тәртiбi туралы Қазақстан Республикасының Көші-қон және демография жөнiндегi агенттiгi мен Ресей Федерациясының Iшкi iстер министрлiгi арасындағы хаттамаға қол қоюға келiсiм берілсін.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Mинистрі
Қазақстан Республикасының Yкiметi мен Ресей
Федерациясының Үкiметi арасындағы Қоныс аудару
процесiн реттеу мен қоныс аударушылардың құқықтарын
қорғау туралы 1998 жылғы 6 шiлдедегi келiсiмдi іске
асыру тәртiбi туралы Қазақстан Республикасының
Көші-қон және демография жөнiндегi агенттiгi мен
Ресей Федерациясының Iшкi істер министрлігі арасындағы
Хаттама
Қазақстан Республикасының Yкiметi мен Ресей Федерациясының Yкiметi арасындағы Қоныс аудару процесiн реттеу мен қоныс аударушылардың құқықтарын қорғау туралы 1998 жылғы 6 шiлдеде Мәскеу қаласында қол қойылған келiсiмдi (бұдан әрi - Келiсiм) iске асыру тәртiбiн айқындау мақсатында Қазақстан Республикасының Көшi-қон және демография жөнiндегi агенттігi мен Ресей Федерациясының Iшкi iстер министрлiгi (бұдан әрi - уәкiлеттi органдар) Келiсiмнiң 13-бабына сәйкес оны iске асыруға уәкiлеттi бола отырып, төмендегiлер туралы келiстi:
1-бап
Ресей Федерациясынан Қазақстан Республикасына қоныс аударғысы келетiн Қазақстан Республикасының азаматтары немесе Қазақстан Республикасынан Ресей Федерациясына қоныс аударғысы келетiн Ресей федерациясының азаматтары Келiсiмде айқындалған шарттар негiзiнде, осы Хаттамаға 1-қосымшаға сәйкес белгiленген нысан бойынша тиiсiнше:
а) Қазақстан Республикасының азаматтары - Қазақстан Республикасының Ресей Федерациясындағы елшiлiгіне немесе Қазақстан Республикасының Көшi-қон және демография жөнiндегi агенттігiне;
б) Ресей Федерациясының азаматтары - Ресей Федерациясының Қазақстан Республикасындағы елшiлiгiне немесе Ресей Федерациясының Iшкi iстер министрлiгiне өтiнiш (бұдан әрi - өтiнiш) бередi.

Статья 2
Уполномоченный орган или посольство государства въезда, осуществляют регистрацию и проверку ходатайства на соответствие условиям Соглашения и направляют его на согласование уполномоченному органу государства выезда.
Статья 3
1. Уполномоченный орган государства выезда рассматривает ходатайство, делает в нем отметки об отсутствии или наличии обстоятельств, препятствующих выезду, и направляет его в  уполномоченный орган или посольство государства въезда.
2. В случае отсутствия обстоятельств, препятствующих выезду, уполномоченный орган или посольство государства въезда выдают лицу, обратившемуся с ходатайством, разрешение на переезд (переселение) установленного образца согласно приложению 2 к настоящему Протоколу.
3. Лицо, получившее отказ в выдаче разрешения на переезд (переселение), может повторно обратиться с ходатайством после прекращения действия обстоятельств, препятствующих выезду.
4. Уполномоченные органы осуществляют каждые полгода обмен информацией о лицах, получивших разрешение на переезд (переселение).
Статья 4
1. Срок рассмотрения ходатайства в уполномоченном органе государства выезда не должен превышать одного месяца.
2. При необходимости дополнительной проверки обстоятельств, указанных в ходатайстве, этот срок может быть продлен, но не более чем на один месяц.
3. В случае продления срока рассмотрения ходатайства уполномоченный орган государства выезда информирует об этом уполномоченный орган или посольство государства въезда.
Статья 5
1. Разрешение на переезд (переселение) является документом, подтверждающим переселение лица на постоянное жительство в соответствии с Соглашением и подтверждающим статус переселенца.
2. Разрешение на переезд (переселение) является действительным в течение одного года с даты выдачи.
3. Лицу, получившему разрешение на переселение, уполномоченный орган выдает удостоверение установленного образца, подтверждающее статус переселенца, согласно приложению 3 к настоящему Протоколу.
Статья 6
Уполномоченные органы не производят финансовых расчетов между собой в связи с выдачей разрешений на переезд (переселение).
Статья 7
Лицо, получившее разрешение на переезд (переселение), может пользоваться правами и льготами, предусмотренными Соглашением.
Статья 8
Вопросы, связанные с реализацией Соглашения и не предусмотренные настоящим Протоколом, решаются уполномоченными органами путем взаимных консультаций.
Статья 9
Споры, связанные с применением и толкованием положений настоящего Протокола, решаются уполномоченными органами путем консультаций и переговоров.

2-бап
Келетiн мемлекеттiң уәкiлеттi органы немесе елшiлiгi тiркеудi және өтiнiштiң Келiсiм шарттарына сәйкестiгiн тексерудi жүзеге асырады және оны кететiн мемлекеттiң уәкiлеттi органына келiсуге жiбередi.
3-бап
1. Кететiн мемлекеттiң уәкiлеттi органы өтiнiштi қарайды, кетуге кедергi болатын жағдаяттардың бар немесе жоқ екендiгi туралы өтiнiшке белгі қояды және оны келетiн мемлекеттiң уәкiлеттi органына немесе елшiлiгiне жiбереді.
2. Кетуге кедергi келтiретiн жағдаяттар болмаған жағдайда келетiн мемлекеттiң уәкiлеттi органы немесе елшiлiгi өтiнiш берген адамға осы Хаттамаға 2-қосымшаға сәйкес белгiленген үлгiде (қоныс аударуға) рұқсат бередi.
3. Көшуге (қоныс аударуға) рұқсат беруден бас тартуды алған адам кетуiне кедергi болатын жағдаяттардың күшi тоқтатылғаннан кейiн қайтадан өтiнiш беруiне болады.
4. Уәкiлеттi органдар көшуге (қоныс аударуға) рұқсат алған адамдар туралы әрбiр жарты жыл сайын ақпарат алмасуды жүзеге асырады.
4-бап
1. Кететiн мемлекеттiң уәкiлеттi органында өтiнiштi қарау мерзiмi бiр айдан аспауға тиiс.
2. Өтінiште көрсетiлген жағдаяттарды қосымша тексеру қажет болған кезде бұл мерзiм ұзартылуы мүмкiн, бiрақ бiр айдан аспауға тиiс.
3. Өтінiштi қарау мерзiмi ұзартылған жағдайда кететiн мемлекеттiң уәкiлеттi органы бұл туралы келетiн мемлекеттiң уәкiлеттi органына немесе елшiлiгiне хабарлайды.
5-бап
1. Көшуге (қоныс аударуға) рұқсат Келiсiмге сәйкес адамның тұрақты тұруға қоныс аударуын растайтын және қоныс аударушы мәртебесiн растайтын құжат болып табылады.
2. Көшуге (қоныс аударуға) рұқсат берiлген күнiнен бастап бiр жыл бойы жарамды болып табылады.
3. Уәкiлеттi орган қоныс аударуға рұқсат алған адамға осы Хаттамаға 3-қосымшаға сәйкес қоныс аударушы мәртебесiн растайтын белгiленген үлгiде куәлiк бередi.
6-бап
Уәкiлеттi органдар көшуге (қоныс аударуға) рұқсат беруiне байланысты өзара қаржылық есеп айырысуды жүргiзбейді.
7-бап
Көшуге (қоныс аударуға) рұқсат алған адам Келiсiмде көзделген құқықтар мен жеңiлдiктердi пайдалана алады.
8-бап
Келiсiмдi iске асыруға байланысты және осы Хаттамада көзделмеген мәселелердi уәкiлеттi органдар өзара консультациялар арқылы шешедi.
9-бап
Осы Хаттаманың ережелерiн қолдануға және түсiндiруге байланысты дауларды уәкілеттi органдар консультациялар мен келiссөздер арқылы шешедi.

Статья 10
Изменения и дополнения в настоящий Протокол вносятся по взаимному согласию уполномоченных органов и оформляются протоколами, которые будут являться неотъемлемыми частями настоящего Протокола.
Статья 11
1. Настоящий Протокол вступает в силу со дня подписания.
2. Настоящий Протокол будет действовать в течение срока действия Соглашения.
3. В случае прекращения действия Соглашения документ, подтверждающий статус переселенца, остается действительным до истечения его срока.
Совершено в г. _______"___"_____ 2003 г. в двух экземплярах, каждый на казахском и русском языках, причем оба текста имеют одинаковую силу. В случае возникновения разногласий в толковании положений настоящего Протокола Стороны будут обращаться к тексту на русском языке.
За Агентство                       За Министерство
Республики Казахстан               внутренних дел
по миграции и демографии           Российской Федерации
Приложение 1
к Протоколу между Агентством
Республики Казахстан по миграции
и демографии и Министерством
внутренних дел Российской Федерации
о порядке реализации Соглашения между
Правительством Республики Казахстан
и Правительством Российской Федерации
о регулировании процесса переселения
и защите прав переселенцев
от 6 июля 1998 года
Посольство
Республики Казахстан в Российской
Федерации/Посольство Российской Федерации
в Республике Казахстан
Ходатайство
В соответствии с Соглашением между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации о регулировании процесса переселения и защите прав переселенцев от 6 июля 1998 года прошу выдать мне и членам моей семьи разрешение на переезд (переселение) на территорию Республики Казахстан/Российской Федерации
О себе сообщаю следующее:
1. Фамилия, имя, отчество ________________________________________
(Если ранее имели другие фамилию, имя, отчество, укажите их)______
2. Число, месяц и год рождения ___________________________________
3. Место рождения ________________________________________________
4. Гражданство____________________________________________________
5. Паспорт или иной документ, удостоверяющий личность (наименование, серия, номер,
когда и кем выдан) __________________
6. Образование ___________________________________________________
наименование учебного заведения, дата окончания,
специальность по диплому
7. Профессия ______________________________________________________
8. Место работы ___________________________________________________
наименование организации, должность

10-бап
Осы Хаттамаға өзгерiстер мен толықтырулар уәкілеттi органдардың өзара келiсiмi бойынша енгiзiледi және осы Хаттаманың ажырамас бөлiгi болып табылатын хаттамалармен ресiмделеді.
11-бап
1. Осы Хаттама қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
2. Осы Хаттама Келiсiм қолданылатын мерзiм iшiнде әрекет етедi.
3. Келiсiмнiң қолданылуы тоқтатылған жағдайда қоныс аударушы мәртебесiн растайтын құжат, оның мерзiмi аяқталғанға дейiн жарамды болады.
2003 жылғы "__"________ ______ қаласында екi данада, әрқайсысы қазақ және орыс тiлдерiнде жасалды, оның үстiне екi мәтiннiң бiрдей күшi бар. Осы Хаттаманың ережелерiн түсiндiруде келiспеушiлiктер туындаған жағдайда Тараптар орыс тiлiндегi мәтінге жүгiнетiн болады.
Қазақстан Республикасының          Ресей Федерациясының
Көшi-қон және демография           Iшкi істер министрлiгi
жөнiндегi агенттiгi үшін           үшiн
Қазақстан Республикасының Yкiметi
мен Ресей Федерациясының Yкiметi
арасындағы Қоныс аудару процесiн
реттеу мен қоныс аударушылардың
құқықтарын қорғау туралы
1998 жылғы 6 шiлдедегi келiсiмдi
iске асыру тәртiбi туралы
Қазақстан Республикасының
Көшi-қон және демография жөнiндегi
агенттiгi мен Ресей Федерациясының
Iшкi iстер министрлiгi арасындағы
хаттамаға
1-қосымша
Қазақстан Республикасының
Ресей Федерациясындағы
Елшiлiгi/
Ресей Федерациясының
Қазақстан Республикасындағы
Елшiлiгi
ӨТІНІШ
Қазақстан Республикасының Үкiметi мен Ресей Федерациясының Үкiметi арасындағы Қоныс аудару процесiн реттеу мен қоныс аударушылардың құқықтарын қорғау туралы 1998 жылғы 6 шiлдедегi келiсiмге сәйкес маған және менiң отбасымның мүшелерiне Қазақстан Республикасының/Ресей Федерациясының аумағына көшуге (қоныс аударуға) рұқсат беруiңiздi сұраймын
Өзiм туралы мыналарды хабарлаймын:
1. Тегi, аты, әкесiнiң аты ________________________________________
(Eгep бұрын тегi, аты, әкесiнiң аты басқа болған болса, оларды көрсету керек)
___________________________________________________________________
2. Туған күнi, ____________________________________________________
3. Туған жерi _____________________________________________________
4. Азаматтығы _____________________________________________________
5. Паспорты немесе жеке басын куәландыратын өзге құжаты (атауы,
сериясы, нөмiрi, қашан және кiм берген)____________________________
6. Бiлiмi _________________________________________________________
оқу орнының атауы, бiтiрген күнi, дипломы бойынша мамандығы
7. Кәсiбi _________________________________________________________
8. Жұмыс орны _____________________________________________________
ұйымның атауы, лауазымы

9. Семейное положение _____________________________________________
10. Состав семьи __ чел.___________________________________________
11. Сведения о членах семьи, намеренных переселиться со мной:
___________________________________________________________________
N !Фамилия,     !Степень !Дата и   !Националь-!Образова-!Место
п/п!имя, отчество!родства*!место    !ность     !ние (про-!работы,
!             !        !рождения !          !фессия,  !должность
!             !        !         !          !специаль-!(послед-
!             !        !         !          !ность)   !ние 5 лет)
--------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------
* - степень родства указывается по отношению к лицу, подающему ходатайство.
12. Адрес последнего постоянного места жительства
____________________________________________________________________
13. Кто из членов Вашей семьи намерен остаться, проживать по-прежнему адресу:
____________________________________________________________________
14. Все ли члены семьи проживают по указанному в п. 12 адресу,________ (да/нет).
Если "нет", укажите кто из членов семьи и по какому иному адресу проживает
___________________________________________________________________________
15. Имеют ли члены Вашей семьи, достигшие 16-летнего возраста, паспорт ___(да/нет).
Если "нет", укажите кто не имеет паспорта и по какой причине _____________________
16. Предоставлялся ли ранее Вам и/или членам Вашей семьи какой-либо статус мигранта
_______(да/нет).
Если "да", укажите в отношении кого, какой статус, в каком государстве, когда и
сохраняется ли статус в настоящее время __________________________________________
17. Выдавалось ли Вам и/или членам Вашей семьи разрешение на переезд (переселение)
в Республику Казахстан из Российской Федерации/в Российскую Федерацию из Республики
Казахстан __________ (да/нет).
Если "да", укажите кому, когда и действительно ли это разрешение  в настоящее время __________________________________________________

9. Отбасылық жағдайы ______________________________________________
10. Отбасы құрамы ____ адам _______________________________________
11. Менiмен бiрге қоныс аударуға ниеттенген отбасы мүшелерi туралы мәлiмет:
___________________________________________________________________
р/с | Тегi, аты, | Туыс. | Туған | Ұлты |  Бiлiмi   | Жұмыс орны,
N   | әкесiнiң   | тық   |  күнi |      | (кәсібі,  |  лауазымы
|   аты      | дәре. | және  |      | мамандығы)| (соңғы 5 жыл)
|            | жесі* | туған |      |           |
|            |       | жері  |      |           |
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
* - туыстық дәрежесi өтiнiш берген адамға қатысты көрсетiледi.
12. Соңғы тұрғылықты жерiндегi мекен-жайы _________________________
___________________________________________________________________
13. Сiздiң отбасыңыздың мүшелерiнен кiм бұрынғы мекен-жайда тұрып қалғысы келедi:
___________________________________________________________________
14. Отбасы мүшелерiнiң бәрi 12-тармақта көрсетiлген мекен-жайда тұра ма __________ (иә/жоқ), Егер "жоқ" болса, отбасы мүшелерiнен кiм және қандай өзге мекен-жайда тұратынын көрсетiңiз
___________________________________________________________________
15. Сiздiң отбасының 16 жасқа жеткен мүшелерiнiң паспорты бар __________ ма (иә/жоқ). Егер "жоқ" болса, кiмнiң паспорты жоқ және қандай себептерге байланысты жоқ екенiн көрсетiңiз
___________________________________________________________________
16. Сiзге және/немесе Сiздiң отбасыңызға бұрын қандай да бiр көші-қонушы мәртебесi берiлдi ме __________ (иә/жоқ).
Егер "иә" болса кiмге қатысты, қандай мәртебе, қай мемлекетте, қашан берiлгенiн және қазiргi кезде сол мәртебенiң сақталған-сақталмағанын көрсетiңiз
___________________________________________________________________
17. Сiзге және/немесе Сiздiң отбасыңыздың мүшелерiне Қазақстан Республикасынан Ресей Федерациясына/Ресей Федерациясынан Қазақстан Республикасына көшуге (қоныс аударуға) рұқсат берiлдi __________ ме(иә/жоқ).
Егер "иә" болса, кiмге, қашан берiлгенiн көрсетiңiз және ол рұқсат қазiргi кезде жарамды ма
___________________________________________________________________

18. Владеете ли Вы и/или члены Вашей семьи русским/казахским языком________(да/нет).
19. Имеете ли Вы и/или члены Вашей семьи инвалидность________(да/нет).
Если "да", укажите кто и какой группы ______________________________
20. Находитесь ли Вы и/или члены Вашей семьи на военной службе по призыву и/или
по контракту в государстве прибытия _____ (да/нет)
21. Имеются ли обстоятельства,  не позволяющие Вам и/или членам Вашей семьи выехать
из Российской Федерации/Республики Казахстан ________(да/нет).
Если "да", поясните________________________________________________
22. Привлекались ли Вы и/или члены Вашей семьи к уголовной ответственности _______(да/нет)__________________________________________.
23. Имеете ли Вы и/или члены Вашей семьи родственников, постоянно проживающих в
Республике Казахстан/Российской Федерации______(да/нет).
Если "да" - укажите степень родства и адрес их проживания _________________.
24. Место предполагаемого поселения (указать адрес)________________.
25. Укажите, кто из Ваших детей и какие профилактические прививки имеет______________________________________________________________.
26. Дополнительные сведения, которые считаете необходимым сообщить
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Мне и совершеннолетним членам моей семьи известно, что предоставление ложных сведений, послуживших основанием для получения разрешения на переезд (переселение), может повлечь отказ в предоставлении мне и членам моей семьи прав и льгот при переезде (переселении) в соответствии с Соглашением между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации о регулировании процесса переселения и защите прав переселенцев от 6 июля 1998 года.
Подписи заявителя и намеренных переселиться с ним совершеннолетних членов семьи (с указанием фамилии, инициалов и паспортных данных)______________________________________.
__________________________
(дата заполнения ходатайств)
Дата регистрации ходатайства  "___"______ ___г.
(должность и подпись)
Заключение Посольства Республики Казахстан в Российской Федерации/Посольства Российской Федерации в Республике Казахстан по вопросу выдачи разрешения на переезд (переселение)_____________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
М.П.        - (должность и подпись)
Заключение Агентства Республики Казахстан по миграции и демографии/Министерства внутренних дел Российской Федерации о наличии или отсутствии обстоятельств, препятствующих выезду.
Оснований для отказа в выдаче разрешения на переезд (переселение):
а) не имеется_______________________________________________
б) имеется (указать) _______________________________________
"___"_____________ (должность и подпись)
Разрешение на переезд выдано N ___ от ____
(должность и подпись)
М.П.
Приложение 2
к Протоколу между Агентством
Республики Казахстан по миграции
и демографии и Министерством
внутренних дел Российской Федерации
о порядке реализации Соглашения между
Правительством Республики Казахстан
и Правительством Российской Федерации
о регулировании процесса переселения
и защите прав переселенцев
от 6 июля 1998 года
Разрешение на переезд (переселение) из Российской Федерации/Республики Казахстан в Республику Казахстан/Российскую Федерацию
N ____
Фамилия
Имя
Отчество
Дата рождения
Гражданство
Сведения о членах семьи, следующих с переселенцем:
____________________________________________________________________
! Фамилия, имя, отчество ! Дата рождения ! Степень родства
--------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------
Предъявитель настоящего документа и члены его семьи, получившие разрешение на переезд (переселение), являются переселенцами, пользуются правами и несут обязанности, которые предусмотрены Соглашением между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации о регулировании процесса переселения и защите прав переселенцев от 6 июля 1998 г.
Выдано "___"_________               Посольством Республики Казахстан
в Российской Федерации/
На основании заключения             Посольством Российской
от "__"_______г. N ____             Федерации в Республике Казахстан
Действительно до                    Агентства Республики Казахстан
"___"________ г.                    по миграции и демографии/
Министерства внутренних дел
при предъявлении паспорта серии___  Российской Федерации
N ____
выданного "___"______200__г.        _______________________
(наименование органа)
___________________
М.П. ____________                   (должность, ф.и.о.)
(подпись)
Приложение 3
к Протоколу между Агентством
Республики Казахстан по миграции
и демографии и Министерством
внутренних дел Российской Федерации
о порядке реализации Соглашения между
Правительством Республики Казахстан
и Правительством Российской Федерации
о регулировании процесса переселения
и защите прав переселенцев
от 6 июля 1998 года
Регистрационный N ___
Фамилия__________________           ________
Имя _____________________          !        !
Отчество ________________          !        !
!        ! Подпись переселенца
Дата и место рождения________      !        ! __________________
!        !
Удостоверяется, что он (она)       !________!
является переселенцем в
соответствии с Соглашением          Члены семьи переселенца:
от 6 июля 1998 года            __________________________________
! Фамилия,     !Степень !Дата и год
основание:                    !имя, отчество !родства !рождения
_____________________________ !----------------------------------
_____________________________  ----------------------------------
Дата и место выдачи удостоверения
"___"______200__г.
_________________________________
Начальник территориального управления
по миграции и демографии ____________
М.П.
Агентство Республики Казахстан
по миграции и демографии
УДОСТОВЕРЕНИЕ ПЕРЕСЕЛЕНЦА

18. Сiз және/немесе Сiздiң отбасыңыздың мүшелерi орыс/қазақ тiлiн бiле ме __________ (иә/жоқ).
19. Сiздiң және/немесе Сiздiң отбасы мүшелерiнiң мүгедектiгi бар ма __________ (иә/жоқ).
Егер "иә" болса, кiм және қай топта екенiн көрсетiңiз _____________
20. Сiз және/немесе Сiздiң отбасыңыздың мүшелерi шақыру бойынша және/немесе келiсiм-шарт бойынша кететiн мемлекетте әскери қызметте бар ма __________ (иә/жоқ).
21. Сiзге және/немесе Сiздiң отбасыңыздың мүшелерiне Ресей Федерациясынан/Қазақстан Республикасынан кетуге мүмкiндiк бермейтiн жағдаяттар бар ма __________ (иә/жоқ).
Егер "иә" болса, түсiндiрiңiз _____________________________________
___________________________________________________________________
22. Сiз және/немесе Сiздiң отбасыңыздың мүшелерi қылмыстық жауаптылыққа тартылды ма __________ (иә/жоқ) ______________________
23. Сiздiң және/немесе Сiздiң отбасы мүшелерiнiң Қазақстан Республикасында/Ресей Федерациясында тұрақты тұратын туыстары бар ма __________ (иә/жоқ). Егер "иә" болса, туыстық дәрежесiн және олардың тұратын мекен-жайын көрсетiңiз ____________________________
___________________________________________________________________
24. Қоныстану ұйғарылып отырған жер (мекен-жай көрсетiлсiн) _______
25. Сiздiң балаларыңыздан кiм және қандай алдын ала егуден өткен __
___________________________________________________________________
26. Хабарлау қажет деп есептейтiн қосымша мәлiметтер ______________
___________________________________________________________________
Маған және менiң отбасымның кәмелетке толған мүшелерiне көшуге (қоныс аударуға) рұқсат алуға негiз болатын жалған мәлiметтер беру Қазақстан Республикасының Үкiметi мен Ресей Федерациясының Үкiметi арасындағы Қоныс аудару процесiн реттеу және қоныс аударушылардың құқықтарын қорғау туралы 1998 жылғы 6 шiлдедегi келiсiмге сәйкес көшу (қоныс аудару) кезiнде маған және менiң отбасымның мүшелерiне құқықтар мен жеңiлдiктер беруден бас тартуға әкеп соғатыны белгiлi.
Өтiнiш берушінiң және отбасының онымен бiрге қоныс аударуға ниеттенген кәмелетке толған мүшелерiнiң қолы (тегi, аты-жөнi және паспорт деректерi көрсетiлсiн)
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(өтiнiштiң толтырылған күнi)
Өтiнiштiң тiркелген күнi _______ж. "___"_____________
(лауазымы және қолы)
Көшуге (қоныс аударуға) рұқсат беру мәселесi бойынша Қазақстан Республикасының Ресей Федерациясындағы Елшiлiгінiң/Ресей Федерациясының Қазақстан Республикасындағы Елшiлiгiнiң қорытындысы
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
M.O.                       (лауазымы және қолы)
Қазақстан Республикасы Көшi-қон және демография жөнiндегi агенттiгiнiң / Ресей Федерациясы Iшкi iстер министрлiгінiң кетуге кедергi болатын жағдаяттардың бар немесе жоқ екендігі туралы қорытындысы.
Көшуге (қоныс аударуға) рұқсат беруден бас тартуға негiздер:
а) жоқ ______________________________________________________
б) бар (көрсетілсін) ________________________________________
"_____" _____________ (лауазымы және қолы)
Көшуге рұқсат берілді N ____ __________________
(лауазымы және қолы)
М.О.
Қазақстан Республикасының Yкiметi
мен Ресей Федерациясының Yкiметi
арасындағы Қоныс аудару процесiн
реттеу мен қоныс аударушылардың
құқықтарын қорғау туралы
1998 жылғы 6 шiлдедегi келiсiмдi
iске асыру тәртiбi туралы
Қазақстан Республикасының
Көшi-қон және демография жөнiндегi
агенттiгi мен Ресей Федерациясының
Iшкi iстер министрлiгi арасындағы
хаттамаға
2-қосымша
Ресей Федерациясынан/Қазақстан Республикасынан
Қазақстан Республикасына/Ресей Федерациясына
көшуге (қоныс аударуға) рұқсат
N
Тегі
Аты
Әкесінің аты
Туған күні,
Азаматтығы
Қоныс аударушымен келетін отбасы мүшелері туралы мәлімет
___________________________________________________________________
| Тегі, аты, әкесінің аты |   Туған күні  |  Туыстық дәрежесі
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Осы құжатты көрсетушi, көшуге (қоныс аударуға) рұқсат алған адам және оның отбасы мүшелерi қоныс аударушылар болып табылады, Қазақстан Республикасының Үкiметi мен Ресей Федерациясының Үкiметi арасындағы Қоныс аудару процесiн реттеу және қоныс аударушылардың құқықтарын қорғау туралы 1998 жылғы 6 шiлдедегi келiсiмде көзделген құқықтарды пайдаланады және мiндеттердi мойнына алады.
Қазақстан Республикасы
Көші қон және демография
жөніндегі агенттігінің/
Ресей Федерациясы                     ___ ж. "__" ________ N
Ішкі істер министрлігінің             қорытындысы негізінде
Қазақстан Республикасының
Ресей Федерациясындағы
елшілігі/
Ресей Федерациясының
Қазақстан Республикасындағы
елшілігі                              ___ ж. "__" ____ берді
200__ж. берiлген сериясы ______ N__
паспорт көрсетiлген кезде
__ ж. "__"______ дейiн жарамды             (органның атауы)
M.O. __________                       __________________
(қолы)                          (лауазымы, т.а.ә)
Қазақстан Республикасының Yкiметi
мен Ресей Федерациясының Yкiметi
арасындағы Қоныс аудару процесiн
реттеу мен қоныс аударушылардың
құқықтарын қорғау туралы
1998 жылғы 6 шiлдедегi келiсiмдi
iске асыру тәртiбi туралы
Қазақстан Республикасының
Көшi-қон және демография жөнiндегi
агенттiгi мен Ресей Федерациясының
Iшкi iстер министрлiгi арасындағы
хаттамаға
3-қосымша
Тегі ____________________________
Аты-жөні_________________________
Әкесінің аты_____________________
Туған күні және жері_____________
Сурет     Тіркеу N _________
орны
Қоныс аударушының
қолы ____________
1998 жылғы 6 шілдедегі
Келісімге сәйкес
оның қоныс аударушы          Қоныс аударушының отбасы мүшелері:
екенін куәландырады         ____________________________________
тегі, аты, | Туыстық   | Туған күні
әкесінің   |  дәрежесі |   мен
негізі:                         аты        |           |   жылы
___________________            ____________________________________
___________________            ____________________________________
____________________________________
____________________________________
Куәліктің берілген
күні мен орын
200__ж. "__"________
____________________
Аумақтық көші-қон және
демография жөніндегі
басқарманың бастығы
______________________
М.О.
Қазақстан Республикасының
Көші-қон және демография
жөніндегі агенттігі
Қоныс аударушының
куәлігі