О проекте распоряжения Президента Республики Казахстан "О присуждении Государственной стипендии видным деятелям литературы и искусства Казахстана в 2003 году"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 9 января 2004 года N 23
В соответствии с Указом Президента Республики Казахстан от 3 апреля 2000 года N 369 "Об учреждении Государственной стипендии видным деятелям литературы и искусства Казахстана" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Внести на рассмотрение Президента Республики Казахстан проект распоряжения Президента Республики Казахстан "О присуждении Государственной стипендии видным деятелям литературы и искусства Казахстана в 2003 году".
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Проект
Распоряжение
Президента Республики Казахстан
О присуждении Государственной стипендии видным деятелям
литературы и искусства Казахстана в 2003 году
1. Утвердить прилагаемый персональный состав лиц, представленный к присуждению Государственной стипендии видным деятелям литературы и искусства Казахстана в 2003 году.
2. Настоящее распоряжение вступает в силу со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан
Приложение
к распоряжению Президента
Республики Казахстан
от "___" ______ 2003 г. N __
Персональный состав лиц,
представленных к присуждению Государственной
стипендии видным деятелям литературы и искусства
Казахстана в 2003 году
Деятели литературы
Абдикакимов Тыныштыкбек       - 1953 года рождения, поэт
Ахметова Куляш                - 1946 года рождения, поэтесса,
лауреат премии Союза молодежи
Казахстана
Аширов Ахметжан               - 1938 года рождения, прозаик
Баянбаев Кастек               - 1936 года рождения, поэт,
лауреат премии Союза писателей
Казахстана
Бодешев Жаркен                - 1944 года рождения, поэт, лауреат
международной премии "Алаш"
Бугыбаева Канипа              - 1942 года рождения, поэтесса,
лауреат международной премии "Алаш"
Жаканов Илья                  - 1936 года рождения, прозаик,
искусствовед
Жумадилов Кабдеш              - 1936 года рождения, народный
писатель, лауреат
Государственной премии
Иманасов Сакен                - 1938 года рождения, поэт,
лауреат международной премии "Алаш"
Исабаев Нуртас                - 1954 года рождения, поэт
Искаков Калихан               - 1935 года рождения, прозаик,
лауреат Государственной премии
Канатбаев Дуйсенбек           - 1940 года рождения, поэт, лауреат
международной премии "Алаш"
Кемелбаева Айгуль             - 1965 года рождения, прозаик
Кумарова Шарбану              - 1936 года рождения, прозаик,
лауреат международной премии "Алаш"
Мамасеитов Турлыбек           - 1949 года рождения, прозаик,
лауреат международной премии "Алаш"
Мекебаев Адам                 - 1940 года рождения, прозаик
Муратбеков Саин               - 1936 года рождения, прозаик
Мухамедкалиев Кажыгали        - 1942 года рождения, прозаик
Мырзалиев Кадыр               - 1935 года рождения, народный
писатель, лауреат Государственной
премии
Ниязбеков Рафаэль             - 1943 года рождения, поэт
Нургалиев Утежан              - 1938 года рождения, поэт, лауреат
международной премии "Алаш"
Нурмаганбетов Тынымбай        - 1945 года рождения, прозаик,
лауреат премии Казахского ПЕН-клуба
Салыкбаева Гульнар            - 1962 года рождения, поэтесса,
лауреат международной премии
"Алаш", лауреат премии Союза
молодежи Казахстана
Самитулы Жаксылык             - 1940 года рождения, прозаик,
лауреат Государственной премии
Китайской Народной Республики
Шаваев Шаим                   - 1938 года рождения, прозаик,
драматург, переводчик
Деятели искусства
Абдильманов Болат             - 1960 года рождения, артист
Казахского Государственного
академического театра драмы им.
М. Ауэзова
Ахманов Мурат                 - 1959 года рождения, заслуженный
артист
Ахмедьяров Каршымбай          - 1946 года рождения, народный
артист, лауреат Государственной
премии
Аюпова Аида                   - 1970 года рождения, скрипачка,
солистка Казахской государственной
филармонии им. Жамбыла
Байбосынов Кайрат             - 1950 года рождения, народный
артист, лауреат Государственной
премии
Байкошкарова Гайникамал       - 1943 года рождения, актриса
Казахского государственного
академического театра драмы
им. М. Ауэзова
Баспакова Жамиля              - 1966 года рождения, солистка
Государственного академического
театра оперы и балета им. Абая
Баяхунов Бакир                - 1927 года рождения, композитор,
народный артист
Джумалиева Тамара             - 1939 года рождения, музыковед,
кандидат искусствоведения
Дуйсекеев Кенес               - 1946 года рождения, композитор
Дуйсенбаев Кенжебай           - 1942 года рождения, живописец
Ильясов Марат                 - 1959 года рождения, композитор,
заслуженный артист, лауреат
Государственной премии "Дарын"
Каметов Кадырбек              - 1953 года рождения, художник-график
Курманбеков Сабит             - 1960 года рождения, киноактер,
кинорежиссер, художник
Мухамбетова Асия              - 1942 года рождения, профессор
Казахской национальной
консерватории им. Курмангазы
Мырзалиев Ерболат             - 1985 года рождения, кобызист,
лауреат международных конкурсов,
студент Казахской национальной
консерватории им. Курмангазы
Оразбаев Сабит                - 1936 года рождения, народный артист,
лауреат Государственной премии
Сапаргаликызы Шугыла          - 1972 года рождения, балетмейстер-
постановщик Национального театра
оперы и балета имени К. Байсеитовой
Симонова Инна Анатольевна     - 1968 года рождения, режиссер
Русского академического театра
для детей и юношества им. Н.И.Сац
Смагулов Асылболат            - 1951 года рождения, артист
Государственного музыкально-
драматического театра им.
К. Куанышбаева
Стамгазиев Рамазан            - 1967 года рождения, заслуженный
артист
Сугербеков Кайрат             - 1966 года рождения, художественный
руководитель Алматинского
областного театра им. Б. Римовой,
лауреат Государственной премии
"Дарын"
Тапенов Ерсаин                - 1945 года рождения, художественный
руководитель Павлодарского
областного казахского
музыкально-драматического театра
им. Ж. Аймаутова
Тельгозиева Гульмира          - 1970 года рождения, живописец
Шарипова Фарида               - 1937 года рождения, народная
артистка, лауреат государственных
премий СССР и Казахской ССР,
актриса Казахского государственного
академического театра драмы им.
М. Ауэзова

Қазақстан Республикасы Президентiнiң "2003 жылы Қазақстанның көрнектi әдебиет және өнер қайраткерлерiне Мемлекеттiк стипендия беру туралы" өкiмiнiң жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 9 қаңтардағы N 23 қаулысы
Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстанның көрнектi әдебиет және өнер қайраткерлерiне Мемлекеттiк стипендия тағайындау туралы" 2000 жылғы 3 сәуiрдегi N 369 Жарлығына сәйкес Қазақстан Республикасының Yкіметi қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасы Президентiнiң "2003 жылы Қазақстанның көрнектi әдебиет және өнер қайраткерлерiне Мемлекеттік стипендия беру туралы" өкiмiнің жобасы Қазақстан Республикасы Президентінiң қарауына енгiзiлсiн.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Президентінің
Өкімі
2003 жылы Қазақстанның көрнектi әдебиет және өнер
қайраткерлерiне Мемлекеттiк стипендия беру туралы
1. Қоса берiлiп отырған 2003 жылы Қазақстанның көрнектi әдебиет және өнер қайраткерлерiнiң Мемлекеттiк стипендиясына ұсынылған адамдардың дербес құрамы бекiтiлсiн.
2. Осы өкiм қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Президентi
Қазақстан Республикасы
Президентiнiң
2003 "_"____
N ______ өкіміне
қосымша
2003 жылы Қазақстанның көрнектi әдебиет және
өнер қайраткерлерiнiң Мемлекеттiк стипендиясына
ұсынылған адамдардың дербес құрамы Әдебиет қайраткерлерi
Ахметова Күләш                  - 1946 жылы туған, ақын, Қазақстан
Жастар одағы сыйлығының лауреаты
Әбдікәкімов                     - 1953 жылы туған, ақын
Тыныштықбек
Әшiров Ахметжан                 - 1938 жылы туған, прозашы
Баянбаев Қастек                 - 1936 жылы туған, ақын, Қазақстан
Жазушылар одағы сыйлығының
лауреаты
Бөдешев Жәркен                  - 1944 жылы туған ақын, "Алаш"
халықаралық сыйлығының лауреаты
Бұғыбаева Қанипа                - 1942 жылы туған, ақын, "Алаш"
халықаралық сыйлығының лауреаты
Жақанов Илья                    - 1936 жылы туған, жазушы,
өнертанушы
Жұмадiлов Қабдеш                - 1936 жылы туған, халық жазушысы,
Мемлекеттiк сыйлықтың лауреаты
Иманасов Cәкeн                  - 1938 жылы туған, ақын, "Алаш"
халықаралық сыйлығының лауреаты
Исабаев Нұртас                  - 1954 жылы туған, ақын
Қанатбаев Дүйсенбек             - 1940 жылы туған, ақын, "Алаш"
халықаралық сыйлығының лауреаты
Кемелбаева Айгүл                - 1965 жылы туған, прозашы
Құмарова Шәрбану                - 1936 жылы туған, прозашы, "Алаш"
халықаралық сыйлығының лауреаты
Мамасейiтов Тұрлыбек            - 1949 жылы туған, прозашы, "Алаш"
халықаралық сыйлығының лауреаты
Мекебаев Адам                   - 1940 жылы туған, прозашы
Мұратбеков Сайын                - 1936 жылы туған, прозашы
Мұхамедқалиев                   - 1940 жылы туған, прозашы
Қажығали
Мырзалиев Қадыр                 - 1935 жылы туған, халық жазушысы,
Мемлекеттiк сыйлықтың лауреаты
Ниязбеков Рафаэль               - 1943 жылы туған, ақын
Нұрғалиев Өтежан                - 1938 жылы туған, ақын, "Алаш"
халықаралық сыйлығының лауреаты
Нұрмағамбетов                   - 1945 жылы туған, прозашы,
Тынымбай                          Қазақ ПЕН-клубы сыйлығының
лауреаты
Салықбаева Гүлнар               - 1962 жылы туған, ақын, "Алаш"
халықаралық сыйлығының лауреаты,
Қазақстан Жастар одағы сыйлығының
лауреаты
Сәмитұлы Жақсылық               - 1940 жылы туған, прозашы, Қытай
Халық Республикасы Мемлекеттiк
сыйлығының лауреаты
Ысқақов Қалихан                 - 1935 жылы туған, прозашы,
Мемлекеттiк сыйлықтың лауреаты
Шаваев Шаим                     - 1938 жылы туған, прозашы,
драматург, аудармашы
Өнер қайраткерлерi
Ахманов Мұрат                   - 1959 жылы туған, еңбек сiңiрген
артист
Ахмедияров Қаршымбай            - 1946 жылы туған, халық артисi,
Мемлекеттiк сыйлықтың лауреаты
Аюпова Аида                     - 1970 жылы туған, скрипкашы,
Жамбыл атындағы Қазақ мемлекеттiк
филармониясының солисi
Әбдiлманов Болат                - 1960 жылы туған, М. Әуезов
атындағы Қазақ мемлекеттік
академиялық драма театрының
артисi
Байбосынов Қайрат               - 1950 жылы туған, халық артисi,
Мемлекеттiк сыйлықтың лауреаты
Байқошқарова                    - 1943 жылы туған, М. Әуезов
Ғайниқамал                        атындағы Қазақ мемлекеттiк
академиялық драма театрының артисi
Баспақова Жәмила                - 1966 жылы туған, Абай атындағы
Мемлекеттiк академиялық опера
және балет театрының солисі
Баяхунов Бәкiр                  - 1927 жылы туған, композитор,
халық артисi
Жұмалиева Тамара                - 1939 жылы туған, музыкатанушы,
өнертану кандидаты
Дүйсекеев Кеңес                 - 1946 жылы туған, композитор
Дүйсенбаев Кенжебай             - 1942 жылы туған, кескіндемешi
Iлиясов Марат                   - 1959 жылы туған, композитор,
еңбек сiңiрген артист, "Дарын"
мемлекеттiк сыйлығының лауреаты
Каметов Қадырбек                - 1953 жылы туған, суретші-график
Құрманбеков Сәбит               - 1960 жылы туған, киноактер,
кинорежиссер, суретшi
Мұхамбетова Әсия                - 1942 жылы туған, Құрманғазы
атындағы Қазақ ұлттық
консерваториясының профессоры
Мырзалиев Ерболат               - 1985 жылы туған қобызшы,
халықаралық конкурстардың
лaуpeaты, Құрманғазы атындағы
Қазақ ұлттық консерваториясының
студентi
Оразбаев Сәбит                  - 1936 жылы туған, халық артисi,
Мемлекеттiк сыйлықтың лауреаты
Сапарғалиқызы Шұғыла            - 1972 жылы туған, К. Байсейiтова
атындағы Ұлттық опера және балет
театрының қоюшы балетмейстерi
Симонова                        - 1968 жылы туған, Н.И. Сац атындағы
Инна Анатольевна                  орыс академиялық балалар мен
жасөспiрімдер театрының режиссері
Смағұлов Асылболат              - 1951 жылы туған, Қ. Қуанышбаев
атындағы мемлекеттiк
музыкалық-драма театрының артисi
Стамғазиев Рамазан              - 1967 жылы туған, еңбек сіңiрген
артист
Сүгiрбеков Қайрат               - 1966 жылы туған, В. Римова
атындағы Алматы облыстық
театрының көркемдiк жетекшiсi,
"Дарын" мемлекеттік сыйлығының
лауреаты
Тапенов Ерсайын                 - 1945 жылы туған, Ж. Аймауытов
атындағы Павлодар облыстық
музыкалық-драма театрының
көркемдiк жетекшiсі
Телғозиева Гүлмира              - 1970 жылы туған, кескiндемешi
Шарипова Фарида                 - 1937 жылы туған, халық артисi,
KCPO және Қазақ ССР мемлекеттiк
сыйлықтарының лауреаты, M. Әуезов
атындағы Қазақ мемлекеттiк
академиялық драма театрының артисi