О реорганизации Республиканского государственного предприятия "Куйгенжар" Управления делами Президента Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Kазахстан от 16 февраля 2004 года N 178
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Реорганизовать Республиканское государственное предприятие "Куйгенжар" Управления делами Президента Республики Казахстан путем преобразования в акционерное общество "Куйгенжар" (далее - Общество) со стопроцентным участием государства в уставном капитале.
2. Определить основным предметом деятельности Общества производство высококачественной сельскохозяйственной продукции для государственных резиденций Республики Казахстан и других объектов.
3. Управлению делами Президента Республики Казахстан (по согласованию) в установленном законодательством порядке:
1) обеспечить формирование уставного капитала Общества в размере 274798000 (двести семьдесят четыре миллиона семьсот девяносто восемь тысяч) тенге за счет средств республиканского бюджета на 2004 год;
2) обеспечить государственную регистрацию Общества в органах юстиции;
3) принять иные меры, вытекающие из настоящего постановления.
4. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить утверждение устава Общества.
5. Согласиться с предложением Управления делами Президента Республики Казахстан о передаче ему прав владения и пользования государственным пакетом акций Общества.
6. Утвердить дополнения и изменения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан согласно приложению.
7. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 16 февраля 2004 года N 178
Дополнения и изменение, которые вносятся
в некоторые решения Правительства Республики Казахстан
1. В постановлении  Правительства Республики Казахстан от 29 ноября 1996 года N 1455 "Вопросы Управления делами Президента Республики Казахстан":
приложение 2 к указанному постановлению дополнить строкой следующего содержания:
"АО "Куйгенжар".
2. В постановлении  Правительства Республики Казахстан от 12 апреля 1999 года N 405 "О видах государственной собственности на государственные пакеты акций и государственные доли участия в организациях" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., N 13, ст. 124):
в приложении 2 к указанному постановлению:
раздел "г. Астана" дополнить строкой, порядковый номер 21-54, следующего содержания:

Қазақстан Республикасының Президентi Iс басқармасының "Күйгенжар" республикалық мемлекеттiк кәсіпорнын қайта ұйымдастыру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 16 ақпандағы N 178 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасының Президентi Іс басқармасының "Күйгенжар" республикалық мемлекеттiк кәсіпорны жарғылық капиталына мемлекеттiң жүз пайыз қатысуымен "Күйгенжар" акционерлік қоғамы (бұдан әрi - Қоғам) болып қайта құру жолымен қайта ұйымдастырылсын.
2. Қоғам қызметінің негiзгi мәнi Қазақстан Республикасының мемлекеттік резиденциялары мен басқа да объектiлерi үшiн жоғары сапалы ауыл шаруашылығы өнiмдерiн өндiру деп белгiленсiн.
3. Қазақстан Республикасы Президентiнiң Іс басқармасы (келiсiм бойынша) заңнамада белгіленген тәртiппен:
1) қоғамның жарғылық капиталын 2004 жылға арналған республикалық бюджет қаражаты есебiнен 274798000 (екі жүз жетпiс төрт миллион жетi жүз тоқсан сегiз мың) теңге мөлшерiнде қалыптастыруды қамтамасыз етсiн;
2) Қоғамның әдiлет органдарында мемлекеттiк тiркелуiн қамтамасыз етсін;
3) осы қаулыдан туындайтын өзге де шараларды қабылдасын.
4. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру комитетi заңнамада белгіленген тәртіппен Қоғамның жарғысын бекiтудi қамтамасыз етсiн.
5. Қазақстан Республикасы Президентi Іс басқармасының оған Қоғамның мемлекеттік акциялар пакетiне иелiк ету және пайдалануға беру туралы ұсынысына келiсiм берiлсiн.
6. Қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне енгiзiлетiн толықтырулар мен өзгеріс бекiтiлсiн.
7. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2004 жылғы 16 ақпандағы
N 178 қаулысымен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасы Yкiметiнің кейбiр шешімдерiне
енгізілетін толықтырулар мен өзгеріс
1. "Қазақстан Республикасы Президентiнің Іс Басқармасының мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 29 қарашадағы N 1455 қаулысында :
көрсетiлген қаулыға 2-қосымша мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"Күйгенжар" AҚ".
2. "Акциялардың мемлекеттiк пакеттерiне мемлекеттiк меншiктiң түрлерi және ұйымдарға қатысудың мемлекеттiк үлестерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 12 сәуiрдегi N 405 қаулысында  (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 1999 ж., N 13, 124-құжат):
көрсетілген қаулыға 2-қосымшада:
"Астана қаласы" деген бөлiм мынадай мазмұндағы реттiк нөмiрi 21-54-жолмен толықтырылсын:

"21-54. АО "Куйгенжар".
3. В постановлении  Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1999 года N 659 "О передаче прав по владению и пользованию государственными пакетами акций и государственными долями в организациях, находящихся в республиканской собственности":
в приложении к указанному постановлению:
раздел "Управлению делами Президента Республики Казахстан" дополнить строкой, порядковый номер 238-7, следующего содержания:
"238-7. АО "Куйгенжар".
4. В постановлении  Правительства Республики Казахстан от 29 ноября 2003 года N 1212 "О некоторых вопросах Управления делами Президента Республики Казахстан":
в приложении к указанному постановлению:
строку, порядковый номер 5, исключить.

"21-54. "Күйгенжар" АҚ".
3. "Республикалық меншiктегі ұйымдар акцияларының мемлекеттік пакеттері мен мемлекеттiк үлестерiне иелік ету және пайдалану жөнiндегi құқықтарды беру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 1999 жылғы 27 мамырдағы N 659 қаулысында :
көрсеткен қаулыға қосымшада:
"Қазақстан Республикасы Президентiнiң Іс басқармасы" деген бөлiм мынадай мазмұндағы реттiк нөмiрi 238-7-жолмен толықтырылсын:
"238-7. "Күйгенжар" AҚ".
4. "Қазақстан Республикасының Президентi Іс басқармасының кейбiр мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 29 қарашадағы N 1212 қаулысында :
көрсетiлген қаулыға қосымшада:
реттiк нөмiрi 5-жол алынып тасталсын.