Об утверждении Правил выплаты средств на поддержку развития племенного животноводства
Постановление Правительства Республики Казахстан от 27 февраля 2004 года N 242
В соответствии с Законом  Республики Казахстан от 5 декабря 2003 года "О республиканском бюджете на 2004 год" и в целях поддержки отечественных сельскохозяйственных товаропроизводителей в обеспечении племенной продукцией (материалом) Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемые Правила выплаты средств на поддержку развития племенного животноводства.
2. Настоящее постановление вступает в силу с 1 января 2004 года и подлежит опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 27 февраля 2004 года N 242
Правила выплаты средств на поддержку
развития племенного животноводства
1. Общие положения
1. Настоящие Правила определяют общие условия и порядок выплаты средств (далее - субсидирование) племенным заводам, племенным хозяйствам, племенным и дистрибьютерным центрам (далее - субъекты племенного животноводства) с целью сохранения и развития племенного животноводства за счет и в пределах средств, предусмотренных в республиканском бюджете на 2004 год по подпрограмме 101 "Поддержка развития племенного животноводства" программы 006 "Государственная поддержка развития сельского хозяйства".
2. Субсидии предназначаются:
1) для частичного удешевления стоимости реализованных отечественным сельскохозяйственным товаропроизводителям племенной продукции (материала);
2) на полное возмещение затрат по приобретению и содержанию племенных быков-производителей, получению, хранению, использованию их семени и эмбрионов в племенном центре по скотоводству (далее - племенной центр);
3) на частичное возмещение затрат на содержание ремонтного молодняка племенной птицы в части полного возмещения стоимости приобретаемых кормов и добавок в племенном хозяйстве по мясному птицеводству;
4) на полное возмещение стоимости специального технологического оборудования (далее - спецоборудование) и техники, приобретаемых для племенного дела;
5) на полное возмещение затрат по разведению, содержанию и тренингу племенных лошадей, хранению семени жеребцов в племенном заводе по костанайской породе (далее - племенной завод);
6) на полное возмещение затрат по приобретению жеребцов чистокровной верховой породы английской селекции для племенного завода;

Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды қолдауға қаражат төлеудiң ережесiн бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 27 ақпандағы N 242 қаулысы
"2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 5 желтоқсандағы Заңына сәйкес және асыл тұқымды өнiммен (материалмен) қамтамасыз етуде отандық ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушілердi қолдау мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. Қоса беріліп отырған Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды қолдауға қаражат төлеудiң ережесi бекiтiлсiн.
2. Осы қаулы 2004 жылғы 1 қаңтардан бастап күшiне енедi және жариялануға тиiс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2004 жылғы 27 ақпандағы
N 242 қаулысымен
бекiтiлген
Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды
қолдауға қаражат төлеудiң ережесi
1. Жалпы ережелер
1. Осы Ереже асыл тұқымды мал шаруашылығын сақтау және дамыту мақсатында 2004 жылға арналған республикалық бюджетте 006 "Ауыл шаруашылығын дамытуды мемлекеттiк қолдау" бағдарламасының 101 "Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды қолдау" кiшi бағдарламасы бойынша көзделген қаражат есебiнен және соның шегiнде мал тұқымын асылдандыру зауыттарына, асыл тұқымды мал шаруашылықтарына, мал тұқымын асылдандыру және дистрибьютерлiк орталықтарына (бұдан әрi - асыл тұқымды мал шаруашылығы субъектілерi) қаражат төлеудiң (бұдан әрi - субсидиялау) жалпы шарттары мен тәртiбiн айқындайды.
2. Субсидиялар:
1) отандық ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлерге сатылған асыл тұқымды өнiмнiң (материалдың) құнын iшiнара арзандату үшін;
2) мал шаруашылығы жөнiндегi мал тұқымын асылдандыру орталығына асыл тұқымды бұқаларды сатып алу және күтiп ұстау, олардың ұрығы мен эмбриондарын алу, сақтау, пайдалану жөнiндегi шығындарды толық өтеуге (бұдан әрi - мал тұқымын асылдандыру орталығы);
3) еттi құс өсiру жөнiндегi асыл тұқымды шаруашылықта сатып алынатын азықтар мен қоспалардың құнын толық өтеу бөлiгiнде асыл тұқымды құс балапандарын күтiп ұстауға арналған шығындарды iшiнара өтеуге;
4) мал тұқымын асылдандыру iсi үшiн сатып алынатын арнайы технологиялық жабдықтардың (бұдан әрi - арнайы жабдықтар) және техниканың құнын толық өтеуге;
5) Қостанай жылқысын өсiретiн асыл тұқымды мал зауытында (бұдан әрi - асыл тұқымды мал зауыты) асыл тұқымды жылқыларды өсiру, күтiп ұстау және жаттықтыру, айғырлардың ұрығын сақтау жөнiндегi шығындарды толық өтеуге;
6) асыл тұқымды мал зауыты үшiн ағылшындық селекциялық таза қанды мiнiс тұқымының айғырларын сатып алу жөнiндегi шығындарды толық өтеуге арналады;

7) на погашение задолженности 11 племенных хозяйств (далее - племенные хозяйства) по налогам и другим обязательным платежам перед республиканским и местными бюджетами. <*>
Сноска. В пункт 2 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 21 октября 2004 г. N 1086  .
3. Субсидии, указанные в подпункте 1) пункта 2 настоящих Правил, выплачиваются аттестованным в установленном порядке субъектам племенного животноводства за фактически реализованные отечественным сельскохозяйственным товаропроизводителям по удешевленной стоимости объемы племенной продукции (материала) в пределах, установленных Министерством сельского хозяйства Республики Казахстан (далее - Минсельхоз) квот на племенное дело.
4. Нормативы субсидий на каждый вид племенной продукции (материала) устанавливаются согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
5. Субъекты племенного животноводства реализуют племенную продукцию (материал) отечественным сельхозтоваропроизводителям самостоятельно по ценам, согласованным с Минсельхозом, уменьшенным на размер выплачиваемой субсидии.
6. Формы рекомендуемого договора купли-продажи, акты оприходования и целевого использования племенной продукции (материала), сводных актов о реализации племенной продукции (материала) по району, по области утверждаются Минсельхозом.
2. Порядок выплаты субсидий на поддержку развития
племенного животноводства
7. Для получения субсидий за реализацию племенной продукции (материала) по удешевленной стоимости:
1) субъекты племенного животноводства представляют по мере свершения сделок, но не позднее 1 декабря 2004 года, в районный территориальный орган Минсельхоза (далее - райтеруправление) следующие документы:
договор купли-продажи племенной продукции (материала);
копии платежных документов;
2) государственный инспектор по племенному животноводству (далее - госплеминспектор) райтеруправления ежемесячно к 5 числу, но не позднее 5 декабря 2004 года, представляет за предыдущий месяц сводный акт о реализации племенной продукции (материала) по району и акты целевого использования, утвержденные руководителем райтеруправления, с оригиналами договоров купли-продажи в областной территориальный орган Минсельхоза Республики Казахстан (далее - облтеруправление);
3) облтеруправление проверяет представленные документы, составляет и утверждает сводный акт о реализации племенной продукции (материала) по области. По утвержденным сводным актам о реализации племенной продукции (материала) по области, на основе указанных в них объемов и нормативов на каждый вид племенной продукции (материала), определяет объемы причитающихся бюджетных денег и в пределах установленных квот составляет объединенную сводную ведомость о реализации племенной продукции (материала) и выплате субсидий по области. По мере выделения бюджетных денег из республиканского бюджета облтеруправление до конца календарного года перечисляет причитающиеся субсидии на расчетные счета соответствующих субъектов племенного животноводства. Ежемесячно к 10 числу, но не позднее 10 декабря 2004 года, облтеруправление представляет копии объединенных сводных ведомостей на реализацию племенной продукции (материала) и выплату субсидий, а также отчет о реализации бюджетной программы в Минсельхоз;

7) 11 асыл тұқымды мал шаруашылықтарының (бұдан әрi - асыл тұқымды мал шаруашылықтары) салық және республикалық әрi жергiлiктi бюджеттерге төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер бойынша берешектi өтеуiне. <*>
Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2004.10.21. N 1086 қаулысымен.
3. Осы Ереженiң 2-тармағының 1) тармақшасында көpcетілгeн субсидиялар асыл тұқымды өнiмнiң (материалдың) Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгi (бұдан әрі - Ауылшарминi) мал тұқымын асылдандыру iсiне белгiленген квоталар шегiнде отандық ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлерге арзандатылған құны бойынша нақты көлемiн сатқаны үшiн белгiленген тәртiппен аттестатталған асыл тұқымды мал шаруашылығы субъектілерiне төленедi.
4. Асыл тұқымды өнiмнiң (материалдың) әрбiр түрiне субсидия нормативтерi осы Ереженiң 1-қосымшасына сәйкес белгiленедi.
5. Асыл тұқымды мал шаруашылығы субъектілерi асыл тұқымды өнiмді (материалды) отандық ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушілерге Ауылшарминiмен келiсiлген, төленетiн субсидия мөлшерiне кемiтілген баға бойынша дербес сатады.
6. Аудан бойынша, облыс бойынша асыл тұқымды өнiмдi (материалды) сатып алу-сату шартының асыл тұқымды өнiмдi (материалды) кiрiске aлу және мақсатты пайдалану актiсiнiң, асыл тұқымды өнiмдi (материалды) сату туралы жиынтық актiлердiң ұсынымдық нысандарын Ауылшарминi бекiтедi.
2. Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды
қолдауға арналған субсидияларды төлеу тәртiбi
7. Асыл тұқымды өнiмдi (материалды) арзандатылған құн бойынша сатқанына субсидия алу үшiн:
1) асыл тұқымды мал шаруашылығының субъектiлерi мәміленiң жасалуына қарай, бiрақ 2004 жылғы 1 желтоқсаннан кешіктiрмей Ауылшарминінiң аудандық аумақтық органына (бұдан әрi - аудандық аумақтық басқарма) мынадай:
асыл тұқымды өнiмдi (материалды) сатып алу-сату шартын;
төлем құжаттарының көшiрмелерiн;
2) аудандық аумақтық басқарманың асыл тұқымды мал шаруашылығы жөнiндегі мемлекеттiк инспекторы (бұдан әрi - мемасылдандыру инспекторы) ай сайын 5-i күнiне, бiрақ 2004 жылғы 5 желтоқсаннан кешiктірмей, алдыңғы ай үшiн асыл тұқымды өнiмнiң (материалдың) сатылғаны туралы аудандық аумақтық басқарма бастығы бекiткен аудан бойынша жиынтық актiнi және мақсатты пайдалану актісiн, сатып алу-сату шарттарының түпнұсқаларын қоса Ауылшарминiнiң облыстық аумақтық органына (бұдан әрi - облыстық аумақтық басқарма) ұсынады;
3) облыстық аумақтық басқармасы ұсынылған құжаттарды тексередi, облыс бойынша асыл тұқымды өнiмнiң (материалдың) сатылғаны туралы жиынтық актіні жасайды және бекiтедi. Облыс бойынша асыл тұқымды өнiмдi (материалды) сату туралы бекiтiлген жиынтық актiлерi бойынша, оларда көрсетiлген көлемдер мен асыл тұқымды өнiмнiң (материалдың) әрбiр түрiне нормативтер негізiнде тиесiлi бюджеттiк ақшаның көлемiн айқындайды және облыс бойынша белгіленген квоталар шегінде асыл тұқымды өнімді (материалды) сату және субсидияларды төлеу туралы бiрiктiрiлген жиынтық ведомості жасайды. Облыстық аумақтық басқарма республикалық бюджеттен бюджеттiк ақшаның бөлiну шамасына қарай күнтiзбелiк жылдың соңына дейiн асыл тұқымды мал шаруашылығы тиiстi субъектiлерiнің есеп айырысу шотына тиесілі субсидияны аударады. Облыстық аумақтық басқарма ай сайын айдың 10 күнiне қарай, бiрақ 2004 жылғы 10 желтоқсаннан кешіктірмей, асыл тұқымды өнiмдi (материалды) сату және субсидияларды төлеу жөнiндегі біріктірілген жиынтық ведомостердiң көшiрмелерiн, сондай-ақ бюджеттік бағдарламаны іске асыру туралы есептi Ауылшарминiне ұсынады;

4) в территориальный орган Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан облтеруправление представляет следующие документы:
объединенную сводную ведомость о реализации племенной продукции (материала) и выплате субсидий по области согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
счет к оплате.
8. Для полного возмещения затрат на приобретение быков-производителей, спецоборудования и техники в племенной центр:
1) племенной центр представляет в Минсельхоз по одному экземпляру договоров на приобретение племенных быков-производителей отечественной или зарубежной селекции, спецоборудования и техники по перечню, согласованному с Минсельхозом;
2) Минсельхоз проверяет представленные договоры и перечисляет бюджетные деньги на расчетный счет племенного центра для приобретения племенных быков-производителей, спецоборудования и техники. После приобретения племенных быков-производителей, спецоборудования и техники племенной центр представляет в течение последующего месяца в Минсельхоз копии платежных документов, а также актов оприходования, заверенных облтеруправлением.
9. Для полного возмещения затрат на содержание племенных быков-производителей, получение, использование, хранение их семени и эмбрионов в племенном центре:
1) племенной центр представляет в Минсельхоз один экземпляр расчетов по содержанию племенных быков-производителей, получению, использованию, хранению их семени и эмбрионов, а также документы, подтверждающие фактические затраты по содержанию племенных быков-производителей, получению, использованию, хранению их семени и эмбрионов;
2) Минсельхоз проверяет представленные документы и до конца календарного года перечисляет бюджетные деньги на расчетный счет племенного центра на содержание племенных быков-производителей, получение, использование, хранение их семени и эмбрионов.
10. Для частичного возмещения затрат по содержанию поголовья ремонтного молодняка племенной птицы в части полного возмещения стоимости приобретаемых кормов и добавок в племенном хозяйстве по мясному птицеводству:
1) племенное хозяйство по птицеводству представляет в Минсельхоз один экземпляр договора на приобретение кормов и добавок, а также документы, подтверждающие фактические затраты по кормлению ремонтного молодняка племенной птицы;
2) Минсельхоз проверяет представленные документы и до конца календарного года перечисляет бюджетные деньги на расчетный счет племенного хозяйства по птицеводству на содержание ремонтного молодняка племенной птицы.

4) облыстық аумақтық басқарма Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Қазынашылық комитетiнiң аумақтық органына мынадай құжаттар:
осы Ереженiң 2-қосымшасына сәйкес облыс бойынша асыл тұқымды өнiмдi (материалды) сату және субсидиялар төлеу туралы бiрiктiрiлген жиынтық ведомості;
төлем есебін ұсынады;
8. Асыл тұқымды бұқаларды, арнайы жабдықтар мен техниканы мал тұқымын асылдандыру орталығына сатып алу шығындарын толық өтеу үшiн:
1) мал тұқымын асылдандыру орталығы Ауылшарминiне отандық немесе шетелдiк селекциялық асыл тұқымды бұқаларды, арнайы жабдықтар мен техниканы Ауылшарминiмен келiсiлген тiзiм бойынша сатып алу шарттарының бір-бір данасын ұсынады;
2) Ауылшарминi жасалған шарттарды тексередi және асыл тұқымды бұқалар, арнайы жабдықтар мен техниканы сатып алу үшiн мал тұқымын асылдандыру орталығының есеп айырысу шотына бюджеттiк ақшаны аударады. Мал тұқымын асылдандыру орталығы асыл тұқымды бұқалар, арнайы жабдықтар мен техниканы сатып алғаннан кейiн келесi айдың iшiнде Ауылшарминiне төлем құжаттарының, сондай-ақ облыстық аумақтық басқарма бекiткен кiрiске алу актiлерiнiң көшiрмелерiн ұсынады.
9. Мал тұқымын асылдандыру орталығында асыл тұқымды бұқаларды күтіп ұстау, олардың ұрығын және эмбриондарын алу, пайдалану, сақтау шығындарын толық өтеу үшiн:
1) мал тұқымын асылдандыру орталығы Ауылшарминіне асыл тұқымды бұқаларды күтіп ұстау, олардың ұрығын және эмбриондарын алу, пайдалану, сақтау жөнiндегi есептеудiң бiр данасын, сондай-ақ асыл тұқымды бұқаларды күтiп ұстау, олардың ұрығын және эмбриондарын алу, пайдалану, сақтау жөнiндегі нақты шығындарды растайтын құжаттарды ұсынады;
2) Ауылшармині ұсынылған құжаттарды тексередi және күнтiзбелік жылдың соңына дейiн асыл тұқымды бұқаларды күтiп ұстауға, олардың ұрығын және эмбриондарын алуға, пайдалануға, сақтауға бюджеттік ақшаны мал тұқымын асылдандыру орталығының есеп айырысу шотына аударады.
10. Етті құс өсiру жөнiндегi асылдандыру шаруашылығында сатып алынатын азықтар мен қоспалардың құнын толық өтеу бөлiгінде асыл тұқымды құс балапандарын күтiп ұстау жөнiндегi шығындарды ішiнара өтеу үшiн:
1) құс өсiру жөнiндегi асылдандыру шаруашылығы Ауылшарминiне азықтар мен қоспаларды сатып алу шартының бір данасын, сондай-ақ асыл тұқымды құс балапандарын азықтандыру жөнiндегі нақты шығындарды растайтын құжаттарды ұсынады;
2) Ауылшармині ұсынылған құжаттарды тексередi және күнтiзбелiк жылдың соңына дейiн асыл тұқымды құс балапандарын күтiп ұстауға бюджеттiк ақшаны құс өсiру жөнiндегi асылдандыру шаруашылығының есеп айырысу шотына аударады.

11. Для полного возмещения затрат на приобретение спецоборудования и техники в племенное хозяйство по мясному птицеводству:
1) племенное хозяйство по птицеводству представляет в Минсельхоз по одному экземпляру договоров на приобретение спецоборудования и техники по перечню, согласованному с Минсельхозом;
2) Минсельхоз проверяет заключенные договоры и перечисляет бюджетные деньги на расчетный счет племенного хозяйства по птицеводству для приобретения спецоборудования и техники. После приобретения спецоборудования и техники племенное хозяйство представляет в течение последующего месяца в Минсельхоз копии платежных документов, а также актов оприходования, заверенных облтеруправлением.
12. Для полного возмещения затрат на приобретение жеребцов чистокровной верховой породы английской селекции, оборудования и техники в племенной завод:
1) племенной завод представляет в Минсельхоз по одному экземпляру договоров на приобретение жеребцов чистокровной верховой породы английской селекции, а также оборудования и техники по перечню, согласованному с Минсельхозом;
2) Минсельхоз проверяет заключенные договоры и перечисляет бюджетные деньги на расчетный счет племенного завода для приобретения племенных жеребцов, оборудования и техники. После приобретения племенных жеребцов, оборудования и техники племенной завод представляет в течение последующего месяца в Минсельхоз копии платежных документов, а также актов оприходования, заверенных облтеруправлением.
13. Для полного возмещения затрат на разведение, содержание, тренинг племенных лошадей и хранение семени жеребцов в племенном заводе:
1) племенной завод представляет в Минсельхоз один экземпляр расчетов по разведению, содержанию, тренингу племенных лошадей и хранению их семени и документы, подтверждающие фактические затраты по разведению, содержанию, тренингу племенных лошадей и хранению семени жеребцов;
2) Минсельхоз проверяет представленные расчеты и до конца календарного года перечисляет бюджетные деньги на расчетный счет племенного завода на разведение, содержание, тренинг племенных лошадей и хранение семени жеребцов.
13-1. Погашение племенными хозяйствами задолженности по налогам и платежам в республиканский и местные бюджеты осуществляется по отсроченной задолженности, образовавшейся у племенных хозяйств по состоянию на 1 января 2000 года и непогашенной по состоянию на 1 января 2003 года в следующем порядке:

11. Еттi құс өсiру жөнiндегi асылдандыру шаруашылығына арнайы жабдықтар мен техниканы сатып алуға арналған шығындарды толық өтеу үшiн:
1) құс өсіру жөнiндегi асылдандыру шаруашылығы Ауылшарминіне арнайы жабдықтарды және техниканы Ауылшарминiмен келiсiлген тiзбе бойынша сатып алу шарттарының бiр-бiр данасын ұсынады;
2) Ауылшарминi жасалған шарттарды тексередi және арнайы жабдықтар мен техниканы сатып алу үшiн құс өсiру жөнiндегi асылдандыру шаруашылығының есеп айырысу шотына бюджеттiк ақшаны аударады. Асылдандыру шаруашылығы арнайы жабдықтар мен техниканы сатып алғаннан кейiн келесi айдың iшiнде Ауылшарминіне төлем құжаттарының, сондай-ақ облыстық аумақтық басқарма бекiткен кіріске алу актiлерiнiң көшiрмелерiн ұсынады.
12. Ағылшындық селекциялық таза қанды мiнiс тұқымының айғырларын, жабдықтар мен техниканы асыл тұқымды мал зауытына сатып алу шығындарын толық өтеу үшiн:
1) асыл тұқымды мал зауыты Ауылшарминіне ағылшындық селекциялық таза қанды мiнiс тұқымының айғырларын, сондай-ақ жабдықтар мен техниканы Ауылшарминімен келiсiлген тізбе бойынша сатып алу шарттарының бiр-бiр данасын ұсынады;
2) Ауылшарминi жасалған шарттарды тексередi және асыл тұқымды айғырларды, жабдықтар мен техниканы сатып алу үшiн асыл тұқымды мал зауытының есеп айырысу шотына бюджеттiк ақшаны аударады. Асыл тұқымды айғырларды, жабдықтар мен техниканы сатып алғаннан кейiн келесі айдың iшiнде Ауылшарминіне төлем құжаттарының, сондай-ақ облыстық аумақтық басқарма бекiткен кiрiске алу актілерінің көшiрмелерiн ұсынады.
13. Асыл тұқымды мал зауытында асыл тұқымды жылқыларды өcipу, күтiп ұстау, жаттықтыру және айғырлардың ұрығын сақтауға арналған шығындарды толық өтеу үшiн:
1) асыл тұқымды мал зауыты Ауылшарминіне асыл тұқымды жылқыларды өсiру, күтiп ұстау, жаттықтыру, айғырлардың ұрығын сақтау жөнiндегi есептеудiң бір данасын және асыл тұқымды жылқыларды өcipу, күтiп ұстау, жаттықтыру және айғырлардың ұрығын сақтау жөнiндегі нақты шығындарды растайтын құжаттарды ұсынады;
2) Ауылшарминi ұсынылған есептеудi тексередi және күнтiзбелiк жылдың соңына дейiн асыл тұқымды жылқыларды өсiруге, күтiп ұстауға, жаттықтыруға және айғырлардың ұрығын сақтауға бюджеттiк ақшаны асыл тұқымды мал зауытының есеп айырысу шотына аударады.
13-1. Асыл тұқымды мал шаруашылықтарының салық және республикалық әрi жергiлiктi бюджеттерге төленетiн төлемдер бойынша берешектi өтеуi асыл тұқымды мал шаруашылықтарында 2000 жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша қалыптасқан және 2003 жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша өтелмеген мерзiмi ұзартылған берешек бойынша мынадай тәртiппен жүзеге асырылады:

1) Минсельхоз утверждает перечень племенных хозяйств, имеющих статус племенных по состоянию на 1 января 2000 года и не утративших его до 1 января 2003 года. Утвержденный перечень племенных хозяйств представляется в Налоговый комитет Министерства финансов Республики Казахстан (далее - Налоговый комитет);
2) племенные хозяйства и соответствующие налоговые органы составляют акты сверок задолженности, образовавшейся у племенных хозяйств по состоянию на 1 января 2000 года и непогашенной по состоянию на 1 января 2003 года, в разрезе бюджетов и видов налогов. Налоговые органы областей, городов Астаны и Алматы утверждают реестры актов сверок местных налоговых органов с племенными хозяйствами по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам и представляют их в Налоговый комитет;
3) Налоговый комитет совместно с Минсельхозом составляют и подписывают в трех экземплярах сводный акт сверок с указанием сумм задолженности в разрезе бюджетов и видов налогов по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам. Один экземпляр сводного акта сверок Минсельхозом представляется в Комитет казначейства;
4) Налоговый комитет передает Минсельхозу реквизиты племенных хозяйств и соответствующих налоговых органов по месту регистрационного учета указанных хозяйств, необходимые для заполнения счета к оплате;
5) Минсельхоз на основании сводного акта сверок оформляет счета к оплате на погашение налоговой задолженности за племенные хозяйства. <*>
Сноска. Дополнены пунктом 13-1 - постановлением Правительства РК от 21 октября 2004 г. N 1086  .
14. В территориальный орган Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан Минсельхоз для выплаты субсидий в соответствии с пунктами 8, 9,10, 11, 12, 13 настоящих Правил представляет счет к оплате.
Приложение 1
к Правилам выплаты средств
на поддержку развития
племенного животноводства
Нормативы
субсидий на каждый вид племенной продукции (материала) <*>
Сноска. В приложение 1 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 21 октября 2004 г. N 1086  .
1. Нормативы субсидий на реализуемый племенной молодняк
-------------------------------------------------------------------
!  Нормативы субсидий
Виды и породы               !  на 1 кг реализуемой
животных и птицы              !  живой массы, тенге
!  (до 50 % стоимости)
!-------------------------
!для племен- !для племен-
!ных заводов !ных хозяйств
-------------------------------------------------------------------
1                     !      2     !     3
-------------------------------------------------------------------
Крупный рогатый скот
в т. ч. молочного направления:
Чернопестрая (в т.ч. аулиеатинская)            76           68
Красная (в т.ч. красная степная)               76           68
Бурая (в т.ч. алатауская)                      76           68
Палевопестрая (в т.ч. симментальская)          76           68
Айрширская                                     76           68
в т. ч. мясного направления:
Казахская белоголовая                          69           63
Аулиекольская                                  69           63

1) Ауылшарминi 2000 жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша асыл тұқымды мал шаруашылығы мәртебесi бар және 2003 жылғы 1 қаңтарға дейiн оны жоймаған асыл тұқымды мал шаруашылықтарының тiзбесiн бекiтедi. Асыл тұқымды мал шаруашылықтарының бекiтiлген тізбесi Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Салық комитетiне (бұдан әрi - Салық комитетi) ұсынылады;
2) асыл тұқымды мал шаруашылықтары және тиiстi салық органдары бюджеттер мен салық түрлерi бөлiнiсiнде асыл тұқымды мал шаруашылықтарында 2000 жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша қалыптасқан және 2003 жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша өтелмеген берешектi салыстыру актiлерiн жасайды. Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының салық органдары осы Ережеге 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жергiлiктi салық органдарының асыл тұқымды мал шаруашылықтарымен салыстыру актiлерiнiң тiзiлiмдерiн бекiтедi және оларды Салық комитетiне ұсынады;
3) Салық комитетi Ауылшарминiмен бiрлесiп, осы Ережеге 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бюджеттер мен салық түрлерi бөлiнiсiнде берешектiң сомасын көрсете отырып, үш данада жиынтық салыстыру актiсiн жасайды және оған қол қояды. Ауылшарминi жиынтық салыстыру актiсiнiң бiр данасын Қазынашылық комитетiне ұсынады;
4) Салық комитетi Ауылшарминiне асыл тұқымды мал шаруашылықтарының және ақы төлеуге шоттарды толтыру үшiн қажеттi көрсетiлген шаруашылықтарды тiркеу есебiнiң орны бойынша тиiстi салық органдарының деректемелерiн ұсынады;
5) Ауылшарминi жиынтық салыстыру актiсiнiң негiзiнде асыл тұқымды мал шаруашылықтары үшiн салық берешегiн өтеуге ақы төлеуге шоттарды ресiмдейдi. <*>
Ескерту. 13-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2004.10.21. N 1086 қаулысымен.
14. Ауылшармині Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Қазынашылық комитетiнiң аумақтық органына осы Ереженiң 8, 9, 10, 11, 12, 13-тармақтарына сәйкес төлем шотын ұсынады.
Асыл тұқымды мал
шаруашылығын дамытуды
қолдауға қаражат төлеудiң
ережесiне 1-қосымша
Ескерту. 1-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2004.10.21. N 1086 қаулысымен.
Асыл тұқымды өнiмнiң (материалдың) әрбiр
түрiне арналған субсидия нормативтерi
1) сатылатын асыл тұқымды төлдерге арналған субсидия нормативтерi
___________________________________________________________________
Мал мен құстың түрлерi және тұқымдары|Сатылатын 1 кг тiрi салмаққа
|арналған субсидия
|нормативтерi, теңге
|(құнының 50%-на дейiн)
|_____________________________
|асыл тұқымды |асыл тұқымды
| мал |мал шаруашы.
|зауыттары үшiн|лықтары үшін
_____________________________________|______________|______________
1 2 3
___________________________________________________________________
Iрi қара мал:
Соның iшiнде сүттi бағыттағы:
Қара-ала (соның iшiнде әулиеата)
сиыры 76 68
Қызыл (соның iшiнде қырдың қызыл
сиыры) 76 68
Қоңыр (соның iшiнде алатау) сиыры 76 68
Қызғылт сары шұбар (соның iшiнде
симментал) 76 68
Айршир сиыры 76 68
Соның iшiнде еттi бағыттағы:
Қазақтың ақбас сиыры 69 63
Әулиекөл сиыры 69 63