О проекте Закона Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в Уголовно-процессуальный кодекс Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 24 мая 2004 года N 573
Правительство Республики Казахстан постановляет:
Внести на рассмотрение Мажилиса Парламента Республики Казахстан проект Закона Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в Уголовно-процессуальный  кодекс Республики Казахстан".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Проект
Закон Республики Казахстан О внесении изменений и дополнений в
Уголовно-процессуальный кодекс
Республики Казахстан
Внести в Уголовно-процессуальный  кодекс Республики Казахстан от 13 декабря 1997 г. (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., N 15-16, ст. 211; 1998 г., N 16, ст. 219; N 17-18, ст. 225; 1999 г., N 20, ст. 721; N 21, ст. 774; 2000 г., N 6, ст. 141; 2001 г., N 8, ст. 53, 54; 2002 г., N 4, ст. 32, 33; N 10, ст. 106; N 17, ст. 155; N 23-24, ст. 192; 2003 г., N 15, ст. 137), следующие изменения и дополнения:
в статье 192:
в части первой:
слова "380 (частью третьей)" исключить;
в части второй:
слова "184", "228", "231, 232", "307 (частью первой), 308 (частью первой), 309, 310, 311 (частями первой и второй), 312-316", "344-346, 348, 349, 350" исключить;
второе предложение исключить;
в части третьей:
в первом предложении:
после слов "предусмотренных статьями" дополнить словами "176 (частью третьей пункт "г"), 189,";
после цифр "207," дополнить словами "209 (частями второй и третьей),";
после слов "223 (частью второй)," дополнить цифрами "224,";
после цифр "225" дополнить цифрами ", 226 (частью второй), 231, 232, 307 (частью первой), 308 (частью первой), 310, 311 (частями первой и второй), 312-315";
во втором предложении:
цифры "184, 228,", ", 231, 232, 307-310, 311, 312-316" исключить;
в части четвертой:
после слов "176 (частями второй и третьей" дополнить словами "пунктами "а", "б", "в";
после слов "182 (частями второй и третьей)" дополнить цифрой "184";
слова ", 189, 209 (частями второй и третьей), 224, 226, 227" исключить;

"Қазақстан Республикасының қылмыстық іс жүргiзу кодексiне өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 24 мамырдағы N 573 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
"Қазақстан Республикасының қылмыстық iс жүргізу кодексiне өзгерiстер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы Қазақстан Республикасының Парламенті Мәжілісiнiң қарауына енгізiлсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Жоба
Қазақстан Республикасының Заңы Қазақстан Республикасының қылмыстық ic жүргiзу кодексіне өзгерістер мен толықтырулар енгiзу туралы
1997 жылғы 13 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының қылмыстық іс жүргiзу  кодексіне (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы 1997 ж., N 15-16, 211-құжат; 1998 ж., N 16, 219-құжат; N 17-18, 225-құжат; 1999 ж., N 20, 721-құжат; N 21, 774-құжат; 2000 ж., N 6, 141-құжат; 2001 ж., N 8, 53, 54-құжаттар; 2002 ж., N 4, 32, 33-құжаттар; N 10, 106-құжат; N 17, 155-құжат; N 23-24, 192-құжат; 2003 ж., N 15, 137-құжат) мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзілсiн:
192-бапта:
бiрiншi бөлiкте:
"380-бабында (үшінші бөлiгiнде)" деген сөздер алынып тасталсын;
екiншi бөлiкте:
"184-бабында", "228", "231, 232", "307-бабында (бiрiншi бөлiгiнде), 308-бабында (бiрiншi бөлігiнде), 309, 310, 311 (бiрiншi және екiншi бөлiктерiнде), 312-316", "344-346, 348, 349, 350" деген сөздер алынып тасталсын;
екiншi сөйлем алынып тасталсын;
үшiншi бөлiкте:
бiрiншi сөйлемде:
"қылмыстық кодексiнiң" деген сөздерден кейiн "176-бабында (үшiншi бөлігінде "г" тармағы), 189," деген сөздермен толықтырылсын;
"207" деген сандардан кейiн ", 209 (екiншi және үшiнші бөлiктерiнде)" деген сөздермен толықтырылсын;
"223-бабында (екiншi бөлiгiнде)," деген сөздерден кейiн "224," деген сандармен толықтырылсын, "225-бабында" деген сөздер "225-баптарында" деген сөздермен ауыстырылсын;
"225-бабында" деген сөздерден кейiн ", 226-бабында (екiншi бөлігінде), 231, 232, 307-бабында (бiрiншi бөлiгiнде), 308-бабында (бiрiншi бөлiгінде) 310, 311-баптарында (бiрiншi және екiншi бөлiктерiнде), 312-315-баптарында" деген сөздермен толықтырылсын;
екiншi сөйлемде:
"184, 228", "231, 232, 307-310-баптарында, 311-бабында, 312-316" деген сөздер алынып тасталсын;
төртiншi бөлiкте:
"176-бабында (екiншi және үшiншi бөлiктерiнде" деген сөздерден кейiн "а", "б", "в" тармақтарында" деген сөздермен толықтырылсын;
"182-бабында (екiншi және үшiншi бөлiктерiнде)" деген сөздерден кейiн "184," деген сандармен толықтырылсын;
"189, 209-бабында (екiншi және үшiншi бөлiктерiнде), 224, 226, 227" деген сөздер алынып тасталсын;

после цифры "206," дополнить цифрами "228, 309, 316";
в части 4-1:
слова "307 (частями второй, третьей и четвертой), 308 (частями второй, третьей и четвертой), 311 (частями третьей и четвертой)", "380 (частью второй)," исключить;
дополнить частями 4-2, 4-3 следующей редакции:
"4-2. По уголовным делам о преступлениях, предусмотренных статьями  307 (частями второй, третьей и четвертой),  308 (частями второй, третьей и четвертой),  311 (частями третьей и четвертой) Уголовного кодекса Республики Казахстан, предварительное следствие производится органами национальной безопасности или финансовой полиции, возбудившим уголовное дело.
4-3. По уголовным делам о преступлениях, предусмотренных статьями  227 ,  380 Уголовного кодекса Республики Казахстан, предварительное следствие производится органами внутренних дел, национальной безопасности или финансовой полиции, возбудившим уголовное дело.";
в части пятой:
цифры "343, 347, 351, 352-357," заменить цифрами "343-357,";
слова "тем органом, к чьей подследственности относится преступление, в связи с которым возбуждено уголовное дело" заменить словами "органом внутренних дел или финансовой полиции, возбудившим уголовное дело";
в статье 285:
в части второй:
цифры "324-326" заменить цифрами "324, 326";
в части третьей:
в первом предложении:
слова "176 (частью первой)", "192," исключить;
после слов "222 (частью первой)" дополнить словами ", 223 (частью первой), 226 (частью первой)";
в части пятой:
слова "380 (частью первой)" исключить;
в части 8-1:
после слов "предусмотренных статьями" дополнить словами "176 (частью первой),";
после слов "182 (частью первой)," дополнить цифрой "325";
слова ", 223 (частью первой)" исключить.
Президент
Республики Казахстан

"206" деген сөздерден кейiн ", 228, 309, 316" деген сөздермен толықтырылсын;
4-1-бөлiкте:
"307-бабында (екiншi, үшіншi және төртiншi бөлiктерiнде), 308-бабында (екiншi, үшiншi және төртiншi бөлiктерiнде), 311-бабында (үшіншi және төртiншi бөлiктерiнде), 380-бабында (екiншi бөлігінде)," деген сөздер алынып тасталсын;
мынадай редакциядағы 4-2, 4-3-бөлiктермен толықтырылсын:
"4-2. Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексінің 307 (екiншi, үшiншi және төртiншi бөлiктерiнде), 308-баптарында (екiншi, үшінші және төртiншi бөлiктерiнде), 311-баптарында (үшiншi және төртiншi бөлiктерiнде) көзделген қылмыстар туралы қылмыстық iстер бойынша алдың ала тергеудi қылмыстық iсті қозғаған ұлттық қауiпсiздiк немесе қаржы полициясы органдары жүргізедi.
4-3. Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексінің 227, 380-баптарында көзделген қылмыстар туралы қылмыстық iстер бойынша алдын ала тергеудi қылмыстық iсті қозғаған iшкi iстер, ұлттық қауiпсiздiк немесе қаржы полициясы органдары жүргізеді.";
бесiншi бөлiкте:
"343, 347, 351, 352-357," деген сандар "343-357," деген сандармен ауыстырылсын;
"қылмыстық іс қозғауға байланысты қылмыс қай органның тергеуiне жатса, сол орган" деген сөздер "қылмыстық iс қозғаған iшкi iстер немесе қаржы полициясы органы" деген сөздермен толықтырылсын;
285-бапта:
бiрiншi бөлiкте:
"324-326" деген сандар "324, 326" деген сандармен ауыстырылсын;
үшінші бөлiкте:
бiрiншi сөйлемде:
"176 (бiрiншi бөлiгінде)", "192," деген сөздер алынып тасталсын;
"222 (бiрiншi бөлiгiнде)" деген сөздерден кейiн ", 223 (бiрiншi бөлiгiнде), 226 (бiрiншi бөлігінде)" деген сөздермен толықтырылсын;
бесiншi бөлiкте:
"380 (бiрiншi бөлігінде)" деген сөздер алынып тасталсын;
8-1-бөлiкте:
"Қылмыстық кодексiнiң" деген сөздерден кейін "176 (бiрiншi бөлігінде)," деген сөздермен толықтырылсын;
"182 (бiрiншi бөлiгінде)," деген сөздерден кейiн "325" деген сандармен толықтырылсын;
"223 (бiрiншi бөлiгiнде)" деген сөздер алынып тасталсын.
Қазақстан Республикасының
Президентi