Об утверждении Плана мероприятий по реализации Государственной программы развития жилищного строительства в Республике Казахстан на 2005-2007 годы
Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 июня 2004 года N 715. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 сентября 2009 года № 1411
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 19.09.2009 № 1411.
В целях реализации Послания Президента народу Казахстана от 19 марта 2004 года "К конкурентоспособному Казахстану, конкурентоспособной экономике, конкурентоспособной нации" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по реализации Государственной программы развития жилищного строительства в Республике Казахстан на 2005-2007 годы (далее - План мероприятий).
2. Заинтересованным министерствам, а также государственным органам, непосредственно подчиненным и подотчетным Президенту Республики Казахстан (по согласованию), акимам областей, городов Астаны и Алматы:
обеспечить надлежащее и своевременное исполнение Плана мероприятий;
один раз в полугодие, не позднее 5-го числа месяца, следующего за отчетным полугодием, предоставлять в Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан аналитическую информацию о ходе реализации Плана мероприятий.
3. Министерству индустрии и торговли Республики Казахстан предоставлять Правительству Республики Казахстан один раз в полугодие, не позднее 25-го числа месяца, следующего за отчетным полугодием, сводную информацию о выполнении Плана мероприятий.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан.
5. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 28 июня 2004 года N 715
План мероприятий
по реализации Государственной программы развития
жилищного строительства в Республике Казахстан
на 2005-2007 годы <*>
Сноска. План с изменениями - постановлением Правительства РК от 20 октября 2004 года N 1082 .
-------------------------------------------------------------------
N  !    Мероприятие   !  Форма   !Ответст-!Сроки   !Предпо-!Источ-
п/п!                  !завершения!венный  !исполне-!лагае- !ник
!                  !          !испол-  !ния     !мые    !финан-
!                  !          !нители  !        !расходы!сирова-
!                  !          !        !        !       !ния
-------------------------------------------------------------------
1 !         2        !     3    !    4   !    5   !   6   !   7
-------------------------------------------------------------------                     1. Организационные мероприятия

Қазақстан Республикасында тұрғын үй құрылысын дамытудың 2005-2007 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасын iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспарын бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 28 маусымдағы N 715 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 19 қыркүйектегі N 1411 Қаулысымен
Ескерту. Қаулының күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2009.09.19. N 1411 Қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2004 жылғы 19 наурыздағы "Бәсекеге қабiлеттi Қазақстан үшiн, бәсекеге қабілеттi экономика үшiн, бәсекеге қабiлеттi халық үшiн" Қазақстан халқына  Жолдауын iске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. Қоса берiліп отырған Қазақстан Республикасында тұрғын үй құрылысын дамытудың 2005-2007 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасын iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары (бұдан әрi - Iс-шаралар жоспары) бекiтiлсiн.
2. Мүдделi министрлiктер, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Президентiне тiкелей бағынатын және есеп беретiн мемлекеттiк органдар (келiсiм бойынша), облыстардың, Астана мен Алматы қалаларының әкiмдерi:
Iс-шаралар жоспарының тиiсiнше және уақтылы орындалуын қамтамасыз етсiн;
Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлiгi жарты жылда бiр рет, есептi жарты жылдықтан кейiнгi айдың 5-күнiнен кешiктiрмей Іс-шаралар жоспарын iске асыру барысы туралы талдамалы ақпарат берсiн.
3. Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлiгi жарты жылда бiр рет, есептi жарты жылдықтан кейiнгi айдың 25-күнiнен кешiктiрмей Қазақстан Республикасының Үкiметiне Iс-шаралар жоспарының орындалуы туралы жиынтық ақпарат берсiн.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлігіне жүктелсiн.
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2004 жылғы 28 маусымдағы
N 715 қаулысымен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасында тұрғын үй құрылысын дамытудың 2005-2007 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасын iске асыру жөніндегі iс-шаралар жоспары
Ескерту. Жоспарға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2004.10.20. N  1082 қаулысымен.
___________________________________________________________________
P/c |   Iс-шаралар   |Аяқтау |  Жауапты   |Орындау|Болжанып|Қаржы.
N  |                |нысаны |орындаушылар|мерзімі|отырған |ландыру
|                |       |            |       |шығыстар|көзі
___________________________________________________________________
1          2            3           4         5        6     7
___________________________________________________________________
1. Ұйымдастыру iс-шаралары
___________________________________________________________________

1.1. Подготовить       Постанов-  Акимы     II      Расходы
региональные      ление      областей, квартал не пред-
программы         местных    городов   2004    пола-
развития          исполни-   Астаны    года    гаются
жилищного         тельных    и Алматы,
строительства     органов    МИТ
1.2. Завершить         Проекты    Акимы     2004-   Средства  Мест-
разработку и      постанов-  областей, 2006    заказ-    ный
утверждение       лений      МИТ       годы    чика      бюджет
генеральных       Прави-
планов городов    тельства
областного        Республики
значения          Казахстан
1.3. Разработать       Проект     Акимы     II      Средства  Мест-
и согласовать     детальной  областей, квартал заказчика ный
с МИТ проекты     планировки городов   2004              бюджет
детальной                    Астаны    года
планировки                   и Алматы,
районов пред-                МИТ
полагаемой
застройки
областных
центров,
городов Астаны
и Алматы
1.4. Разработать,      Проектно-  Акимы     Пос-    Средства
провести          сметная    областей, тоянно  заказчика
экспертизу        докумен-   городов
и утвердить       тация      Астаны и
необходимую                  Алматы,
проектно-                    МИТ
сметную докумен-
тацию к строи-
тельству жилых
домов
1.5. Провести          Опреде-    Акимы     Согласно Средства
конкурсы на       ление      областей, плану    заказ-
определение       подряд-    городов   регионов чика
подрядчиков       чиков      Астаны и
строительства                Алматы
жилых домов
1.6. Заказчикам        Наличие    Акимы     Пос-     Расходы
(застройщикам)    согласо-   областей, тоянно   не пред-
согласовать с     ваний      городов            пола-
Комитетом по                 Астаны и           гаются
делам строитель-             Алматы,
ства Министерства            МИТ
индустрии и
торговли
Республики
Казахстан задания
на проектирование
жилья (жилых
домов, общежитий),
возводимых за
счет государст-
венных средств
1.7. Подготовить       Приказ     МИТ       II      Расходы
рекомендации      Комитета             квартал не пред-
по определению    по делам             2004    пола-
рациональных      строитель-           года    гаются
объемно-планиро-  ства МИТ
вочных, конст-
руктивных и
инженерных реше-
ний, а также место-
расположения
жилых кварталов
в системе город-
ской застройки
для строительства
жилых домов за
счет государст-
венных средств
1.8. Подготовить       Проект     МИТ,      Июль    Расходы
проект Указа      Указа      МЭБП,     2004    не пред-
Президента        Президента МЮ        года    пола-
Республики        Республики                   гаются
Казахстан о       Казахстан
создании Госу-
дарственной
комиссии для
осуществления
контроля за
реализацией
Государственной
программы разви-
тия жилищного
строительства на

1.1.  Тұрғын үй құры.  Жергі.  Облыстардың, 2004    Шығыстар
лысын дамытудың  лікті   Астана және  жылғы   болжанбайды
өңiрлік бағдар.  атқа.   Алматы қала. II
ламаларын        рушы    ларының      тоқсан
дайындау         орган.  әкімдері,
дардың  ИСМ
қаулысы
1.2.  Облыстық маңызы  Қазақ.  Облыстардың  2004-   Taпсы.   Жергi.
бар қалалардың   стан    әкімдері,    2006    рысшының лiктi
бас жоспарларын  Респу.  ИСМ          жылдар  қаражаты бюджет
әзірлеудi аяқтау блика.
және бекіту      сының
Yкіметі
қаулы.
ларының
жоба.
лары
1.3.  Облыс орталықта. Толық   Облыстардың, 2004    Тапсы.   Жергi.
рының, Астана    жоспар. Астана және  жылғы   рысшының лiктi
және Алматы қа.  лау     Алматы қала. II      қаражаты бюджет
лаларының құры.  жобасы  ларының      тоқсан
лысы болжанып            әкiмдерi,
отырған ауданда.         ИСМ
рының толық жос.
парлау жобаларын
дайындау және
ИСМ-мен келісу
1.4.  Тұрғын үйлерді   Жоба.   Облыстардың, Тұрақты Тапсы.
салу ға қажетті  лау-    Астана және          рысшының
жобалау-сметалық смета.  Алматы қала.         қаражаты
құжаттама әзір.  лық     ларының
леу, сараптама   құжат.  әкімдері,
жүргiзу және     тама    ИСМ
бекіту
1.5.  Тұрғын үйлер құ. Мерді.  Облыстардың, Өңiрлер Тапсы.
рылысының мерді. гер.    Астана және  жоспа.  рысшының
герлерін анықтау лерді   Алматы қала. рына    қаражаты
үшiн конкурстар  анықтау ларының      сәйкес
өткiзу                   әкiмдерi
1.6.  Тапсырысшылардың Келi.   Облыстардың, Тұрақты Шығыстар
(құрылыс салушы. судiң   Астана және          болжан.
лардың) мемле.   болуы   Алматы қала.         байды
кеттік қаражат           ларының
есебiнен тұрғы.          әкiмдерi,
зылатын тұрғын           ИСМ
үйлерді (тұрғын
үйлерді, жатақ.
ханаларды) жоба.
лауға арналған
тапсырманы Қа.
зақстан Респу.
бликасы Индуст.
рия және сауда
министрлігінің
Құрылыс істері
жөнiндегі коми.
тетімен келiсуi
1.7.  Ұтымды көлемдiк- ИСМ     ИСМ         2004     Шығыстар
жоспарлау сын.   Құрылыс             жылғы    болжан.
дарлы және инже. iстерi              II       байды
нерлiк шешімдер. жөнiн.              тоқсан
дi, сондай-ақ    дегi
мемлекеттік қа.  комите.
ражат есебiнен   тінiң
тұрғын үйлерді   бұйрығы
салу үшін қала
құрылысының жү.
йесiндегi тұрғын
үй кварталдары.
ның орналасуын
анықтау жөнiнде
ұсынымдар
дайындау
1.8.  Тұрғын үй құры.  Қазақ.  ИСМ, ЭБЖМ,  2004     Шығыстар
лысын дамытудың  стан    Әдiлетминi  жылғы    болжан.

2005-2007 годы
1.9. Подготовить       Проект     МИТ       Июль    Расходы
распоряжение,     распоря-             2004    не пред-
определяющее      жения                года    пола-
порядок контроля  Премьер-                     гаются
за реализацией    Министра
Государственной   Респуб-
программы разви-  лики
тия жилищного     Казахстан
строительства
на 2005-2007
годы
1.10. Разработать      Проект     МФ, МЭБП, Еже-    Расходы
Правила кредито- постанов-   МИТ      годно   не пред-
вания местных    ления                        пола-
исполнительных   Правитель-                   гаются
органов облас-   ства
тей, городов     Республики
Астаны и Алматы  Казахстан
за счет рес-
публиканского
бюджета на
строительство
жилья
1.11. Выделить целе-   Информация   МФ      2004-   18,9     Респу-
вые трансферты   Правитель-           2006    млрд.    бликан-
местным исполни- ству                 годы    тенге,   ский
тельным органам  Республики                   в том    бюджет
областей, горо-  Казахстан                    числе:
дов Алматы и                                  2004 год-
Астаны на                                     6,40
строительство                                 млрд.
коммунального                                 тенге;
жилья                                         2006 год-
6,30
млрд.
тенге;
2006 год-
6,20
млрд.
тенге
1.12. Разработать      Проект     МФ, МЭБП, III     Расходы
Правила реали-   постанов-  МИТ, КИК  квартал не пред-
зации местными   ления      (по сог-  2004    пола-
исполнительными  Правитель- ласова-   года    гаются
органами жилья,  ства       нию)
построенного в   Республики
рамках Государ-  Казахстан
ственной прог-
раммы развития
жилищного строи-
тельства на
2005-2007 годы
1.13. (Строка исключена - постановлением Правительства РК от 20 октября 2004 года N 1082 ).
1.14. Определить       Бюджетные  МИТ       2004-   Расходы
потребности      заявки               2006    не пред-
областей,                             годы    пола-
городов Астаны                                гаются
и Алматы в кре-
дитных средствах
на 2005-2007
годы
1.15. Разработать,    Проектно-   Акимы    Посто-  Средства   Мест-
провести        сметная     областей,  янно  заказчика  ный
экспертизу и    докумен-    городов                     бюджет
утвердить       тация       Астаны и
необходимую                 Алматы
проектно-
сметную
документацию
к строительству
инженерных
сетей и
коммуникаций

2005-2007 жыл.   Респу.              шiлде    байды
дарға арналған   блика.
мемлекеттiк бағ. сының
дарламасының     Прези.
іске асырылуына  денті
бақылауды жүзеге Жарлы.
асыру үшін Мем.  ғының
лекеттiк комис.  жобасы
сия құру туралы
Қазақстан Респу.
бликасының Пре.
зидентi Жарлығы.
ның жобасын
дайындау
1.9.  Тұрғын үй құры.  Қазақ.     ИСМ      2004     Шығыстар
лысын дамытудың  стан                жылғы    болжан.
2005-2007 жыл.   Респу.              шiлде    байды
дарға арналған   блика.
мемлекеттік бағ. сының
дарламасының     Пре.
іске асырылуына  мьер-
бақылау тәртібін Мини.
белгiлейтiн өкiм стрi
дайындау         өкімі.
нің
жобасы
1.10. Республикалық    Қазақ.  Қаржымині,  Жыл      Шығыстар
бюджет есебiнен  стан    ЭБЖМ, ИСМ   сайын    болжан.
тұрғын үй салу   Респу.                       байды
үшін облыстар.   блика.
дың, Астана және сының
Алматы қалалары. Үкiметi
ның жергіліктi   қаулы.
атқарушы орган.  сының
дарына кредит    жобасы
беру ережесін
әзiрлеу
1.11. Облыстардың,     Қазақ.  Қаржымині   2004-    18,9     Респу.
Астана және      стан                2006     млрд.    блика.
Алматы қалалары. Респу.              жылдар   теңге    лық
ның жергiлiктi   блика.                       оның     бюджет
атқарушы орган.  сының                        iшiнде:
дарына коммунал. Үкiме.                       2004
дық тұрғын үй    тіне                         жылы -
салу үшін мақ.   ақпарат                      6,40
сатты трансферт.                              млрд.
тер бөлу                                      теңге
2005
жылы -
6,30
млрд.
теңге
2006
жылы -
6,20
млрд.
теңге
1.12. Тұрғын үй құры.  Қазақ.  Қаржымині,  2004     Шығыстар
лысын дамытудың  стан    ЭБЖМ, ИСМ,  жылғы    болжан.
2005-2007 жыл.   Респу.  ҚИК (келi.  III      байды
дарға арналған   блика.  сiм бойын.  тоқсан
мемлекеттік бағ. сының   ша)
дарламасы шеңбе. Үкіметі
рінде салынған   қаулы.
тұрғын үйлердi   сының
жергілiктi атқа. жобасы
рушы органдардың
сатып алу ереже.
сiн әзірлеу
1.13. <*>
1.14. Облыстардың, Ас. Бюджет.   ИСМ       2004-    Шығыстар
тана және Алматы тiк                 2006     болжан.
қалаларының      тапсы.              жылдар   байды
2005-2007 жылда. рыстар
ры кредиттік
қаражатқа қажет.
тілігін анықтау
1.15. Инженерлiк       Жоба.   Облыс.      Тұрақты  Тапсы.   Жергi-
желiлер мен      лау-    тардың,              рысшының лiктi
коммуникация.    смета.  Астана               қаражаты бюджет
ларды салуға     лық     және
қажеттi жоба.    құжат.  Алматы
лау-сметалық     тама    қалала.
құжаттаманы              рының
әзiрлеу, са.             әкiмдерi
раптама жүргiзу
және бекiту
___________________________________________________________________

2. Совершенствование системы ипотечного кредитования
2.1.  Принять меры по  Информация  НБРК     Еже-    Расходы
снижению уровня  Правитель-  (по сог- годно,  не пред-
инфляции, спо-   ству        ласова-  до 15   пола-
собствующие сни- Республики  нию),    числа   гаются
жению вознаграж- Казахстан   МФ,      месяца,
дения по ипотеч-             МЭБП,    следую-
ным кредитам                 акимы    щего за
облас-   отчетным
тей,     годом
городов
Астаны
и Алматы
2.2.  Разработать      Информация  КИК (по  IVквар- Расходы
специальную      Правитель-  согла-   тал     не пред-
Программу ипо-   ству        сованию) 2004    пола-
течного креди-   Республики           года    гаются
тования доступ-  Казахстан
ного жилья в
рамках действую-
щей Программы
АО "Казахстан-
ская ипотечная
компания"
2.3.  Передать права   Проект     НБРК (по  III     Расходы
владения и поль- постанов-  согласо-  квартал не пред-
зования государ- ления      ванию),   2004    пола-
ственным пакетом Правления  МФ        года    гаются
акций АО "Казах- Националь-
станская ипотеч- ного Банка
ная компания"    Республики
от Национального Казахстан
Банка Республики
Казахстан
Министерству
финансов Респуб-
лики Казахстан
2.4.  Увеличить        Информация МФ, НБРК  2005-   26,8      Рес-
уставной капитал Правитель- (по сог-  2007    млрд.     публи-
АО "Казахстан-   ству       ласова-   годы    тенге,    кан-
ская ипотечная   Республики нию)              в том     ский
компания" для    Казахстан                    числе:    бюджет
целей поддержания                             2005 год-
адекватного                                   6,40
уровня собствен-                              млрд.
ного капитала                                 тенге;
2006
год-
9,02
млрд.
тенге;
2007 год-
11,38
млрд.
тенге
2.5.  Проводить эмис-  Информация  КИК (по  2005-
сию ипотечных    Правитель-  согла-   2007
облигаций АО     ству        сованию),годы
"Казахстанская   Республики  МФ
ипотечная компа- Казахстан
ния" со сроком
до 20 лет для
финансирования
спроса на
доступное жилье
2.6.  (Строка исключена - постановлением Правительства РК от 20 октября 2004 года N 1082 ).
2.7.  Увеличить        Информация НБРК      2005-   3,8       Рес-
уставной капитал Правитель- (по сог-  2007    млрд.     пуб-
АО "Казахстан-   ству       ласо-     годы    тенге,    ликан-
ский фонд гаран- Республики ванию),           в том     ский
тирования ипо-   Казахстан  МФ                числе:    бюджет
течных кредитов"                              2005 год-
1,50
млрд.
тенге;
2006 год-

2. Ипотекалық кредит беру жүйесін жетілдiру
___________________________________________________________________
2.1. Ипотекалық кредит Қазақ.  ҚРҰБ        Жыл     Шығыстар
бойынша сыйақыны  стан    (келiсім    сайын,  болжан.
төмендетуге ықпал Респу.  бойынша),   есепті  байды
ететін инфляция.  блика.  Қаржымині,  жылдан
ның деңгейiн тө.  сының   ЭБЖМ, об.   кейінгі
мендету жөнінде   Үкiме.  лыстардың,  айдың
шаралар қабылдау  тіне    Астана және 15-кү.
ақпарат Алматы қа.  нiне
лаларының   дейін
әкімдері
2.2. "Қазақстандық     Қазақ.  ҚИК         2004    Шығыстар
ипотекалық ком.   стан    (келісiм    жылғы   болжан.
пания" АҚ-тың     Респу.  бойынша)    IV      байды
қолданыстағы      блика.              тоқсан
Бағдарламасының   сының
шеңберiнде қол    Үкiме.
жетімді тұрғын    тіне
үйге ипотекалық   ақпарат
кредит берудің
арнайы Бағдарла.
масын әзірлеу
2.3. "Қазақстандық     Қазақ.  ҚРҰБ        2004    Шығыстар
ипотекалық ком.   стан    (келісім    жылғы   болжанбайды
пания" АҚ акция.  Респу.  бойынша),   III
ларының мемлекет. блика.  Қаржыминi   тоқсан
тік пакетіне ие.  сының
лік ету және      Ұлттық
оларды пайдалану  Банкі
құқығын Қазақстан Басқар.
Республикасының   масы
Ұлттық Банкінен   қаулы.
Қазақстан Респу.  сының
бликасының Қаржы  жобасы
министрлiгiне
беру
2.4. Жеке капиталдың   Қазақ.  Қаржымині,  2005-   26,8      Респу.
бiрдей деңгейін   стан    ҚРҰБ        2007    млрд.     блика.
қолдау мақсатында Респу.  (келiсiм    жылдар  теңге     лық
"Қазақстандық     блика.  бойынша)            оның      бюджет
ипотекалық компа. сының                       iшiнде:
ния" АҚ-тың жар.  Үкiме.                      2005 жылы
ғылық капиталын   тіне                        - 6,40
ұлғайту           ақпарат                     млрд.
теңге
2006 жылы
- 9,02
млрд.
теңге
2007 жылы
- 11,38
млрд.
теңге
2.5. Қол жетiмдi тұр.  Қазақ.  ҚИК         2005-
ғын үйге арналған стан    (келiсiм    2007
сұранысты қаржы.  Респу.  бойынша),   жылдар
ландыру үшін 20   блика.  Қаржыминi
жылға дейінгi     сының
мерзiммен "Қазақ. Үкiме.
стандық ипотека.  тіне
лық компания"     ақпарат
АҚ-тың ипотекалық
облигацияларының
эмиссиясын
жүргізу
2.6. <*>
2.7. "Қазақстандық     Қазақ.  ҚРҰБ        2005-   3,8 млрд. Респу.
ипотекалық кре.   стан    (келiсiм    2007    теңге     блика.
диттік кепілдiк   Респу.  бойынша),   жылдар  оның      лық
беру қоры" АҚ-    блика.  Қаржыминi           ішiнде:   бюджет
тың жарғылық      сының                       2005 жылы
капиталын ұлғайту Yкiме.                      - 1,50
тіне                        млрд.
ақпарат                     теңге
2006 жылы

1,40
млрд.
тенге;
2007 год-
0,90
млрд.
тенге
3. Развитие системы жилищных строительных сбережений
3.1.  Внести изменения Проект     МФ, АФН,  III     Расходы
и дополнения в   Закона     НБРК (по  квартал не пред-
Закон Республики Республики согласо-  2004    пола-
Казахстан        Казахстан  ванию),   года    гаются
"О жилищных                 ЖССБК
строительных                (по сог-
сбережениях в               ласова-
Республике                  нию),
Казахстан"                  МИТ
в части снижения
минимального
размера необ-
ходимых накоп-
лений в жилищ-
ных строительных
сберегательных
банках до 25 %
от стоимости
жилья и увеличе-
ния размера
поощряемой
государством
суммы вклада
до 200 месячных
расчетных
показателей
3.2.  Увеличить        Информация   МФ      2005-   12,26     Рес-
уставной капитал Правитель-           2007    млрд.     пуб-
АО "Жилищный     ству                 годы    тенге,    ликан-
строительный     Республики                   в том     ский
сберегательный   Казахстан                    числе:    бюджет
банк Казахстана"                              2005 год-
4,00
млрд.
тенге;
2006 год-
4,00
млрд.
тенге;
2007 год-
4,26
млрд.
тенге
3.3.  Предоставить     Информация  МФ       2006-   1,90      Рес-
долгосрочные     Правитель-           2007    млрд.     пуб-
бюджетные кре-   ству                 годы    тенге,    ликан-
диты АО "Жилищ-  Республики                   в том     ский
ный строительный Казахстан                    числе:    бюджет
сберегательный                                2006 год-
банк Казахстана"                              0,28
млрд.
тенге;
2007 год-
1,62
млрд.
тенге
3.4.  Выделить бюд-    Информация  МФ       2005-   2,34      Рес-
жетные средства  Правитель-           2007    млрд.     публи-
на выплату       ству                 годы    тенге,    кан-
премий по вкла-  Республики                   в том     ский
дам АО "Жилищный Казахстан                    числе:    бюджет
строительный                                  2005 год-
сберегательный                                0,27
банк Казахстана"                              млрд.
тенге;
2006 год-
0,70
млрд.
тенге
2007 год-
1,37
млрд.
тенге
3.5.  Обеспечить       Информация ЖССБК     По мере Расходы
привлечение АО   Правитель- (по сог-  необхо- не пред-
"Жилищный        ству       ласова-   димости пола-
строительный     Республики нию)              гаются
сберегательный   Казахстан
банк Казахстана"
долгосрочных
займов
3.6.  Создать условия  Информация ЖССБК     2005-   Расходы
для привлечения  Правитель- (по сог-  2007    не пред-
вкладчиков в     ству       ласова-   годы    пола-
регионах, расши- Республики нию),             гаются
рения представи- Казахстан  АФН,
тельной сети АО             акимы
"Жилищный строи-            областей,
тельный сберега-            городов
тельный банк                Астаны
Казахстана"                 и Алматы

- 1,40
млрд.
теңге
2007 жылы
- 0,90
млрд. теңге
___________________________________________________________________
3. Тұрғын үй құрылыс жинақтары жүйесін дамыту
___________________________________________________________________
3.1. Тұрғын ұй құрылыс Қазақ.  Қаржыминi,  2004     Шығыстар
жинақ банктерiнде стан    ҚҚА, ҚРҰБ   жылғы    болжан.
қажеттi салымдар. Респу.  (келiсiм    III      байды
дың ең төменгi    бликасы бойынша),   тоқсан
мөлшерiн тұрғын   Заңының ҚТYҚЖБ
үй құнынан 25     жобасы  (келiсiм
%-ға дейiн төмен.         бойынша),
дету және мемле.          ИСМ
кет көтермелейтiн
салым сомасының
мөлшерiн 200 ай.
лық есептік көр.
сеткішке дейiн
ұлғайту бөлiгiнде
"Қазақстан Респу.
бликасындағы тұр.
ғын үй құрылысы
жинақ ақшасы ту.
ралы" Қазақстан
Республикасының
Заңына өзгерiстер
мен толықтырулар
енгiзу
3.2. "Қазақстанның     Қазақ.  Қаржыминi   2005-    12,26    Респу.
тұрғын ұй құрылыс стан                2007     млрд.    блика.
жинақ банкі"      Респу.              жылдар   теңге    лық
АҚ-тың жарғылық   блика.                       оның     бюджет
капиталын ұлғайту сының                        iшiнде:
Үкiме.                       2005 жылы
тіне                         - 4,00
ақпарат                      млрд.
теңге
2006 жылы
- 4,00
млрд.
теңге
2007 жылы
- 4,26
млрд.
теңге
3.3. "Қазақстанның     Қазақ.  Қаржыминi   2006-    1,90      Респу.
тұрғын үй құрылыс стан                2007     млрд.     бли.
жинақ банкі"      Респу.              жылдар   теңге     калық
АҚ-қа ұзақ мер.   блика.                       оның      бюджет
зімдi бюджеттік   сының                        iшiнде:
кредит бepу       Үкiме.                       2006 жылы
тіне                         - 0,28
ақпарат                      млрд.
теңге
2007 жылы
- 1,62
млрд.
теңге
3.4. "Қазақстанның     Қазақ.  Қаржыминi   2005-    2,34      Респу.
тұрғын ұй құрылыс стан                2007     млрд.     бли.
жинақ банкі"      Респу.              жылдар   теңге     калық
АҚ-тың салымдары  блика.                       оның      бюджет
бойынша сыйлықаны сының                        iшiнде:
төлеуге бюджеттік Үкiме.                       2005 жылы
қаражат бөлу      тiне                         - 0,27
ақпарат                      млрд.
теңге
2006 жылы
- 0,70
млрд.
теңге
2007 жылы
- 1,37
млрд.
теңге
3.5. "Қазақстанның тұр. Қазақ.  ҚТҮҚЖБ     Қажетті. Шығыстар
ғын үй құрылыс    стан    (келiсiм    лiгіне   болжанбайды
жинақ банкi"      Респу.  бойынша)    қарай
АҚ-тың ұзақ мер.  блика.
зiмдi займдарын   сының
тартуды қамтама.  Yкiме.
сыз ету           тіне
ақпарат
3.6. Өңiрлерге салым.  Қазақ.  ҚТҮҚЖБ      2005-   Шығыстар
шыларды тарту,    стан    (келісім    2007    болжанбайды
"Қазақстанның     Респу.  бойынша),   жылдар
тұрғын үй құрылыс блика.  ҚҚА, об.
жинақ банкі"      сының   лыстардың,
АҚ-тың өкiлдiк    Үкiме.  Астана және
желiсін кеңейту   тіне    Алматы қа.
үшін жағдай жасау ақпарат лаларының
әкiмдерi

3.7.  Обеспечить даль- Информация КФГИК     2005-   Расходы
нейшее развитие  Правитель- (по сог-  2007    не пред-
системы гаранти- ству       ласова-   годы    пола-
рования ипотеч-  Республики нию)              гаются
ных кредитов     Казахстан
4. Развитие строительной индустрии
4.1.  Минимизировать   Информация МИТ,акимы Январь  Расходы
применение       Правитель- областей, еже-    не пред-
дорогостоящих    ству       городов   годно   пола-
импортных строи- Республики Астаны            гаются
тельных материа- Казахстан  и Алматы
лов, изделий,
конструкций,
инженерного
оборудования и
предметов домо-
устройства при
строительстве
жилья (жилых
домов, общежитий),
возводимого за
счет государст-
венных инвестиций
или с их участием,
при наличии
соответствующей
отечественной
продукции
4.2.  Подготовить      Предложе-   МИТ      II      Расходы
перечень прио-   ния Пра-             квартал не пред-
ритетных инвес-  вительству           2004    пола-
тиционных проек- Республики           года    гаются
тов для привле-  Казахстан
чения потенци-
альных инвес-
торов на
развитие произ-
водства строи-
тельных матери-
алов, изделий,
конструкций на
2004-2010 годы
4.3.  Разработать      Альбомы     МИТ      II      10 млн.  Рес-
альбомы техни-   техничес-            квартал тенге    пуб-
ческих решений   ких реше-            2005    по реше- ликан-
ограждающих      ний                  года    нию Рес- ский
конструкций с                                 публи-   бюджет
применением                                   канской
эффективных                                   бюджет-
материалов                                    ной
(ячеистый бетон,                              комиссии
полистирол
бетон, мелко-
штучные блоки)
для строитель-
ства индиви-
дуальных жилых
домов
4.4.  Разработать      Проект     МИТ       III     Расходы
Программу раз-   постанов-            квартал не пред-
вития промышлен- ления                2004    пола-
ности строитель- Правитель-           года    гаются
ных материалов,  ству
изделий и конст- Республики
рукций в Респуб-
лике Казахстан
на 2005-2014
годы, предусмат-
ривающей:
1) Научно-техни- Информация  МИТ      2005-   270 млн.  Рес-
ческое обеспече- Правитель-           2007    тенге по  пуб-
ние Программы    ству                 годы    решению   ликан-
(исследования,   Республики                   Респуб-   ский
технические      Казахстан                    ликанской бюджет
регламенты, ТЭО                               бюджет-
и нормативные                                 ной коми-
документы)                                    ссии,
в том
числе:
2005 год-

3.7. Ипотекалық кре.   Қазақ.  ҚИККБҚ      2005-    Шығыстар
дитке кепілдік    стан    (келiсім    2007     болжанбайды
беру жүйесін      Респу.  бойынша)    жылдар
одан әрі дамытуды блика.
қамтамасыз ету    сының
Үкiме.
тіне
ақпарат
___________________________________________________________________
4. Құрылыс индустриясын дамыту
___________________________________________________________________
4.1. Тиісті отандық    Қазақ.  ИСМ, облыс. Жыл      Шығыстар
өнімдер болған    стан    тардың, Ас. сайын    болжан.
кезде мемлекеттiк Респу.  тана және   қаңтар   байды
инвестициялар     блика.  Алматы қа.
есебінен немесе   сының   лаларының
олардың қатысуы.  Үкiме.  әкiмдерi
мен тұрғызылатын  тіне
тұрғын үйлерді    ақпарат
(тұрғын үйлерді,
жатақханаларды)
салған кезде қым.
бат тұратын им.
порттық құрылыс
материалдарын,
бұйымдарын, кон.
струкцияларын,
инженерлiк жаб.
дықтарды және үй
салу заттарын
қолдануды
төмендету
4.2. 2004-2010 жылдары Қазақ.    ИСМ       2004     Шығыстар
құрылыс материал. стан                жылғы    болжан.
дарының, бұйымда. Респу.              II       байды
рының, конструк.  блика.              тоқсан
циялардың өндiрi. сының
сін дамыту үшін   Yкiме.
әлеуетті инвес.   тіне
торларды тартуға  ұсы.
арналған басым    ныстар
инвестициялық жо.
балардың тізбесін
дайындау
4.3. Жеке тұрғын үй    Техни.    ИСМ       2005     Респу.   Респу.
құрылысын салу    калық               жылғы    бликалық блика.
үшін тиiмді мате. шешім.              II       бюджет.  лық
риалдарды (кеуек  дердің              тоқсан   тік ко.  бюджет
бетонды, полисти. альбом.                      миссия.
рол бетонды, ұзақ дары                         ның ше.
түйіршікті блокты)                             шiмi бо.
пайдалана отырып,                              йынша
қоршау конструк.                               10 млн.
цияларының техни.                              теңге
калық шешімдері.
нің альбомдарын
әзiрлеу
4.4. Қазақстан Респу.  Қазақ.    ИСМ       2004     Шығыстар
бликасында құры.  стан                жылғы    болжан.
лыс материалдары, Респу.              III      байды
бұйымдары мен     блика.              тоқсан
конструкциялары   сының
өнеркәсiбін дамы. Үкiметi
тудың 2005-2014   қаулы.
жылдарға арналған сының
бағдарламасын     жобасы
әзiрлеу
Бағдарлама мына.
ларды көздейдi:
1) Бағдарламаны   Қазақ.    ИСМ       2005-    Респу.
ғылыми-техникалық стан                2007     бликалық
қамтамасыз ету    Респу.              жылдар   бюджет.
(зерттеу, техни.  блика.                       тік ко.
калық регламент.  сының                        миссия.
тер, TЭH және     Үкiме.                       ның ше.
нормативтік       тіне                         шiмi
құжаттар)         ақпарат                      бойынша
270 млн.
теңге
оның
ішінде:
2005 жылы

110
млн.
тенге;
2006 год-
120
млн.
тенге;
2007 год-
40 млн.
тенге
2) Разработать
региональные
инвестиционные
проекты (всего
35 проектов),
в том числе:
Привлечение      Информация Аким      2005-   6975      Кре-
инвестиций для   Правитель- Актюбин-  2007    млн.      дитные
организации      ству       ской      годы    тенге     сред-
производства     Республики области,                    ства
листового стекла Казахстан  МИТ,
мощностью 27 млн.           финансо-
кв. метров в год            вые инс-
(Актюбинская                титуты
область)                    развития
Республики
Казахстан
(по согла-
сованию)
Привлечение      Информация Акимы     2005-   2092,5    Кре-
инвестиций для   Правитель- Западно-  2007    млн.      дит-
организации      ству       Казах-    годы    тенге     ные
производства     Республики станской,                   сред-
керамического    Казахстан  Караган-                    ства
кирпича мощнос-             динской,
тью 157 млн.                Кызыл-
условных                    ординской,
штук в год                  Мангистау-
(Западно-                   ской,
Казахстанская,              областей,
Карагандинская,             МИТ,
Кызылординская,             финансовые
Мангистауская               институты
области)                    развития
Республики
Казахстан
(по согла-
сованию)
Привлечение      Информация Аким      2005-   45        Кре-
инвестиций для   Правитель- Восточно- 2006    млн.      дит-
организации      ству       Казах-    годы    тенге     ные
производства     Республики станской                    сред-
эмалевой краски  Казахстан  области,                    ства
мощностью 500               МИТ,
тонн в год,                 финансо-
(г.Семипалатинск,           вые инс-
Восточно-                   титуты
Казахстанская               развития
область)                    Республики
Казахстан
(по согла-
сованию)
Привлечение      Информация Аким      2005-   6707,4    Кре-
инвестиций для   Правитель- Западно-  2007    млн.      дит-
производства     ству       Казах-    годы    тенге     ные
цемента (сухому  Республики станской                    сред-
способу)         Казахстан  области,                    ства
мощностью 500               МИТ,
тыс. тонн в год             финансо-
(Западно-                   вые инс-
Казахстанская               титуты
область)                    развития
Республики
Казахстан
(по согла-
сованию)
Привлечение      Информация Аким      2005-   2092,5    Кре-
инвестиций для   Правитель- Кара-     2006    млн.      дит-
организации      ству       гандин-   годы    тенге     ные
производства     Республики ской                        сред-
линолеума        Казахстан  области,                    ства
мощностью 4 млн.            МИТ,
кв. метров в                финансо-
год                         вые инс-
(Карагандин-                титуты
ская область)               развития
Республики
Казахстан
(по согла-
сованию)
Привлечение      Информация Аким      2005-   1674      Кре-
инвестиций для   Правитель- Кос-      2007    млн.      дит-
организации      ству       тай-      годы    тенге     ные
производства     Республики ской                        сред-
минерало-        Казахстан  области,                    ства
ватных изделий              МИТ,
мощностью 160               финансо-
тыс. куб.                   вые инс-
метров                      титуты
(Костанайская               развития
область)                    Республики
Казахстан
(по согла-
сованию)
Привлечение      Информация Акимы     2005-   7672,5    Кре-
инвестиций для   Правитель- Павлодар- 2007    млн.      дит-
организации      ству       ской,     годы    тенге     ные
производства     Республики Караган-                    сред-
сортового        Казахстан  динской                     ства
металлопроката              областей,
мощностью                   МИТ,
600 тыс. тонн в             финансо-
год на базе ТОО             вые инс-
"Кастинг" в                 титуты
г. Павлодаре и              развития
мощностью 300 тыс.          Республики
тонн на базе ТОО            Казахстан
"Вторметиндустрия"          (по сог-
в г. Темиртау               ласованию)

- 110
млн.
теңге
2006 жылы
- 120
млн.
теңге
2007 жылы
- 40 млн.
теңге
2) бiрлiк инвес.
тициялық жобалар
әзiрлеу (барлығы
35 жоба), оның
ішінде:
Қуаты жылына 27   Қазақ.  Ақтөбе об.  2005-   6975      Кредит
млн. шаршы метр   стан    лысының     2007    млн.      қара.
табақты әйнек     Респу.  әкімi, ИСМ, жылдар  теңге     жаты
өндірісін ұйым.   блика.  Қазақстан
дастыру үшін ин.  сының   Республика.
вестициялар тарту Үкiме.  сын дамыту.
(Ақтөбе облысы)   тіне    дың қаржы
ақпарат институтта.
ры (келiсiм
бойынша)
Қуаты жылына 157  Қазақ.  Батыс Қа.   2005-   2092,5    Кредит
млн. шаршы дана   стан    зақстан,    2007    млн.      қара.
қыш кiрпіш өнді.  Респу.  Қарағанды,  жылдар  теңге     жаты
рісін ұйымдастыру блика.  Қызылорда,
үшін инвестиция.  сының   Маңғыстау
лар тарту (Батыс  Үкiме.  облыстары.
Қазақстан, Қара.  тіне    ның әкiмде.
ғанды, Қызылорда, ақпарат рi, ИСМ,
Маңғыстау облыс.          Қазақстан
тары)                     Республика.
сын дамыту.
дың қаржы
институтта.
ры (келiсiм
бойынша)
Қуаты жылына 500  Қазақ.  Шығыс       2005-   45 млн.   Кредит
тонна эмальдi     стан    Қазақстан   2006    теңге     қара.
бояу өндiрісін    Респу.  облысының   жылдар            жаты
ұйымдастыру үшін  блика.  әкiмi, ИСМ,
инвестициялар     сының   Қазақстан
тарту (Семей қа.  Yкiме.  Республика.
ласы, Шығыс       тіне    сын дамыту.
Қазақстан облысы) ақпарат дың қаржы
институтта.
ры (келiсiм
бойынша)
Қуаты жылына 500  Қазақ.  Батыс Қа.   2005-   6707,4    Кредит
мың тонна цемент  стан    зақстан об. 2007    млн.      қара.
(құрғақ тәсiл)    Респу.  лысының     жылдар  теңге     жаты
өндірісi үшін ин. блика.  әкiмі, ИСМ,
вестициялар тарту сының   Қазақстан
(Батыс Қазақстан  Yкiме.  Республика.
облысы)           тіне    сын дамыту.
ақпарат дың қаржы
институтта.
ры (келісiм
бойынша)
Қуаты жылына 4    Қазақ.  Қарағанды   2005-   2092,5    Кредит
млн. шаршы метр   стан    облысының   2006    млн.      қара.
линолеум өндірi.  Респу.  әкiмi, ИСМ, жылдар  теңге     жаты
сін ұйымдастыру   блика.  Қазақстан
үшін инвестиция.  сының   Республика.
лар тарту (Қара.  Үкiме.  сын дамыту.
ғанды облысы)     тіне    дың қаржы
ақпарат институтта.
ры (келiсім
бойынша)
Қуаты жылына 160  Қазақ.  Қостанай    2005-   1674      Кредит
мың текше метр    стан    облысының   2007    млн.      қара.
минерал-мақта бұ. Респу.  әкімі, ИСМ, жылдар  теңге     жаты
йымдар өндiрiсін  блика.  Қазақстан
ұйымдастыру үшін  сының   Республика.
инвестициялар     Үкiме.  сын дамыту.
тарту (Қостанай   тіне    дың қаржы
облысы)           ақпарат институтта.
ры (келiсiм
бойынша)
Павлодар қаласын. Қазақ.  Павлодар,   2005-   7672,5    Кредит
дағы "Кастинг"    стан    Қарағанды   2007    млн.      қара.
ЖШС-ы базасында   Респу.  облыстары.  жылдар  теңге     жаты
қуаты жылына 600  блика.  ның әкiмде.
мың тонна және    сының   рi, ИСМ,
Темiртау қаласын. Үкiме.  Қазақстан
дағы "Вторметин.  тіне    Республика.
дустрия" ЖШС-ы    ақпарат сын дамыту.
базасында қуаты           дың қаржы
300 мың тонна             институтта.
сортты металл-            ры (келiсiм
прокат өндiрiсін          бойынша)
ұйымдастыру үшін
инвестициялар
тарту
___________________________________________________________________

5. Информационно-разъяснительное обеспечение Программы
5.1.  Разработать      Распоря-   МИТ, МИ,  Июнь    Расходы
Медиа-план       жение      МФ, МЭБП, 2004    не пред-
информационного  Премьер-   КИК (по   года    пола-
сопровождения    Министра   согласо-          гаются
Государственной  Республики ванию),
программы разви- Казахстан  ЖССБК (по
тия жилищного               согласо-
строительства               ванию)
в Республике
Казахстан на
2005-2007 годы
5.2.  Организовать     Изготовле- МИТ, КИК  2004    15,0      Рес-
информационно-   ние и рас- (по сог-  год     млн.      пуб-
разъяснительную  простране- ласова-           тенге     ликан-
работу по основ- ние бро-   нию),                       ский
ным положениям   шюр, бук-  ЖССБК                       бюджет
Государственной  летов,     (по сог-
программы разви- выпуск     ласованию)
тия жилищного    наглядного
строительства,   материала
изготовить
брошюры "Госу-
дарственная
программа раз-
вития жилищного
строительства
в Республике
Казахстан на
2005-2007 годы",
выпустить наг-
лядные материалы
по механизмам
реализации
Госпрограммы
"Основные
механизмы реали-
зации жилищной
политики",
"Как приобрести
себе новое жилье"
5.3.  Активизировать   Производ-  МИ, КИК   2004    5,3       Рес-
работу по дове-  ство и     (по сог-  год     млн.      пуб-
дению до населе- прокат     ласова-           тенге     ликан-
ния условий и    видео-     нию),                       ский
порядка выдачи   роликов,   ЖССБК                       бюджет
ипотечных креди- размещение (по сог-
тов и информации материалов сованию),
о системе жилищ- в печатных акимы
ных строительных СМИ        областей,
сбережений                  городов
Астаны
и Алматы
5.4.  Активизировать   Производ-  Акимы     2004    Расходы   Мест-
работу по дове-  ство и     областей, год     не пред-  ный
дению до населе- прокат     городов           пола-     бюджет
ния условий и    видео-     Астаны            гаются
порядка выдачи   роликов,   и Алматы
ипотечных креди- размещение
тов и информации материалов
о системе жилищ- в печат-
ных строительных ных СМИ
сбережений
5.5.  Провести рек-    Производ-  КИК (по   2004-   Средства
ламную компанию  ство и     согласо-  2006    КИК и
по условиям      прокат     ванию)    годы    банков
предоставления   видео-     совместно         второго
банками ипотеч-  роликов    с банками         уровня
ных кредитов     (на госу-  второго
населению на     дарствен-  уровня,
приобретение     ном и      акимы
жилья, возводи-  русском    областей,
мого за счет     языках)    городов
кредитных                   Астаны
средств из                  и Алматы
республиканского
бюджета

5. Бағдарламаны ақпараттық-түсіндіруді қамтамасыз ету
___________________________________________________________________
5.1. Тұрғын үй құрылы. Қазақ.  ИСМ, Ақпа.  2004     Шығыстар
сын дамытудың     стан    ратминi,    жылғы    болжан.
2005-2007 жылдар. Респу.  Қаржыминi,  маусым   байды
ға арналған мем.  бликасы ЭБЖМ, ҚИК
лекеттiк бағдар.  Премьер- (келiсiм
ламасын ақпарат.  Минис.  бойынша),
тық қолдаудың     трiнiң  ҚТҮҚЖБ
медиа жоспарын    өкімі   (келiсiм
әзiрлеу                   бойынша)
5.2. Тұрғын үй құрылы. Брошю.  ИСМ, ҚИК    2004 жыл 15,0 млн. Респу.
сын дамытудың     ралар,  (келiсiм             теңге     блика.
мемлекеттік бағ.  буклет. бойынша),                      лық
дарламасының не.  тер да. ҚТҮҚЖБ                         бюджет
гiзгi қағидалары  йындау  (келiсiм
бойынша ақпарат.  және    бойынша)
тық-түсiндiру     тарату,
жұмыстарын ұйым.  көрнекi
дастыру, "Тұрғын  мате.
үй құрылысын да.  риалдар
мытудың 2005-2007 шығару
жылдарға арналған
мемлекеттiк бағ.
дарламасы" атты
брошюралар дайын.
дау, "Тұрғын үй
саясатын iске
асырудың негiзгi
тетiктері", "Жаңа
тұрғын үйдi қалай
сатып алуға бо.
лады" деген
Мембағдарламаны
iске асыру тетiк.
терi бойынша
көрнекi материал.
дар шығару
5.3. Ипотекалық кредит Видеор. Ақпарат.    2004 жыл 5,3 млн. Респу.
берудің шарттары  оликтер минi, ҚИК            теңге    блика.
мен тәртiбін және жасау   (келiсiм                      лық
тұрғын үй құрылыс және    бойынша),                     бюджет
жинақ жүйесi ту.  жалға   ҚТҮҚЖБ
ралы ақпаратты    беру,   (келiсiм
халыққа түсiндiру баспа.  бойынша),
жөнiндегi жұмыс.  лық БАҚ облыстар.
тарды жандандыру  -қа ма. дың, Астана
териал. және Алматы
дар     қалаларының
беру    әкiмдерi
5.4. Ипотекалық кредит Видеор. Облыстар.   2004 жыл Шығыстар Жергi.
берудің шарттары  оликтер дың, Астана          болжан.  лiктi
мен тәртiбін және жасау   және Алматы          байды    бюджет
тұрғын үй құрылыс және    қалаларының
жинақ жүйесi ту.  жалға   әкiмдерi
ралы ақпаратты    беру,
халыққа түсiндiру баспа.
жөнiндегi жұмыс.  лық
тарды жандандыру  БАҚ-қа
матери.
алдар
беру
5.5. Республикалық     Видео.  ҚИК (келi.  2004-    ҚИК-тің
бюджеттің кредит. ролик.  сiм бойын.  2006     және
тiк қаражаты есе. тер     ша) екіншi  жылдар   екіншi
бiнен тұрғызылған жасау   деңгейдегі           деңгей.
тұрғын үйлердi    және    банктер мен          дегі
халықтың сатып    жалға   бiрлесiп,            банк.
алуына банктердiң беру    облыстар.            тердiң
ипотекалық кредит (мемле. дың, Астана          қаражаты
беру шарттары жө. кеттiк  және Алматы
нiнде жарнама     және    қалаларының
науқанын өткiзу   орыс    әкімдері
тiлде.
рiнде)

5.6.  Организовать     Информа-   ЖССБК     2004-   Средства  Мест-
публикацию       ционные    (по сог-  2006    ЖССБК     ный
статей в перио-  материалы  ласова-   годы              бюджет
дической печати, в СМИ      нию),
а также выступ-  (телеви-   акимы
ления на теле-   дение,     областей,
видении, радио   радио,     городов
о развитии сис-  газеты и   Астаны
темы жилищных    т.д.)      и Алматы
строительных
сбережений
5.7.  Организовать     Проведение МФ, акимы 2004    Расходы
и провести во    "круглых   областей, год     не пред-
всех регионах    столов",   городов           пола-
разъяснительную  семинаров, Астаны            гаются
работу по        конферен-  и Алматы
Правилам реали-  ций и
зации населению  разъясне-
жилья, построен- ний в СМИ
ного за счет
кредитных
средств из рес-
публиканского
бюджета
------------------------------------------------------------------
Итого: Объем                          2005-   150,00    Рес-
бюджетных средств                     2007    млрд.     пуб-
на обеспечение                        годы    тенге,    ликан-
Государственной                               в том     ский
программы разви-                              числе:    бюджет
тия жилищного                                 2005 год-
строительства                                 60,47
на 2005-2007 годы                             млрд.
тенге;
2006 год-
63,70
млрд.
тенге;
2007 год-
67,82
млрд.
тенге
____________________________________________________________________
*в 2007 году предполагается реинвестирование 42,0 млрд. тенге, предоставленных в кредит в 2005 году
Примечание: расшифровка буквенных аббревиатур
МИТ    -  Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан;
МИ     -  Министерство информации;
МФ     -  Министерство финансов Республики Казахстан;
МЭБП   -  Министерство экономики и бюджетного планирования
Республики Казахстан;
МЮ     -  Министерство юстиции Республики Казахстан;
АФН    -  Агентство Республики Казахстан по регулированию и надзору
финансового рынка и финансовых организаций;
НБРК   -  Национальный Банк Республики Казахстан;
КИК    -  АО "Казахстанская ипотечная компания";
ЖССБК  -  АО "Жилищный строительный сберегательный банк Казахстана";
КФГИК  -  Казахстанский фонд гарантирования ипотечных кредитов.

5.6. Тұрғын үй құрылыс БАҚ-қа  ҚТҮҚЖБ      2004-   ҚТYҚЖБ    Жергi.
жинақ жүйесін да. (теле.  (келiсiм    2006    -тың      лiктi
мыту туралы мер.  дидар.  бойынша),   жылдар  қаражаты  бюджет
зiмдi баспасөзге  ға, ра. облыстар.
мақала жариялау.  диоға,  дың, Астана
ды, сондай-ақ те. газетке және Алматы
ледидардан, ра.   және    қалаларының
диодан сөз сөй.   т.б.)   әкiмдерi
леудi ұйымдастыру ақпа.
раттық
матер.
иалдар
беру
5.7. Республикалық     "Дөң.   Қаржыминi,  2004 жыл Шығыстар
бюджеттің кре.    гелек   облыстар.            болжанбайды
диттік қаражаты   үстел", дың, Астана
есебінен тұрғы.   семи.   және Алматы
зылған тұрғын     нарлар, қалаларының
үйлердi сатып алу конфе.  әкiмдерi
ережесi бойынша   ренция.
түсiндiру жұмыс.  лар өт.
тарын барлық      кiзу
өңiрлерде ұйым.   және
дастыру және      БАҚ-та
жүргізу           түсiн.
дiрулердi
жүргiзу
Жиыны: Тұрғын                         2005-   150,00    Респу.
үй құрылысын                          2007    млрд.     блика.
дамытудың 2005-                       жылдар  теңге,    лық
2007 жылдарға                                 оның      бюджет
арналған мемле.                               ішінде:
кеттiк бағдарла.                              2005 жылы
масын қамтамасыз                              - 60,47
етуге арналған                                млрд.
бюджеттік қара.                               теңге
жаттың көлемі                                 2006 жылы
- 63,70
млрд.
теңге
2007 жылы
- 67,82
млрд. теңге
___________________________________________________________________
* 2005 жылы кредитке берiлген 42 млрд. теңгенi 2007 жылғы қайта инвестициялау болжанып отыр
Ескерту: әрiп аббревиатурасының толық жазылуы
ИСМ - Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлiгi;
Ақпарминi - Қазақстан Республикасының Ақпарат министрлiгi;
Қаржыминi - Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi;
ЭБЖМ - Қазақстан Республикасының Экономика және бюджеттiк жоспарлау министрлiгi;
Әдiлетминi - Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгi;
ҚҚА - Қазақстан Республикасының Қаржы рыногын және қаржылық ұйымдарды реттеу мен қадағалау жөнiндегi агенттiгi;
ҚРҰБ - Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi;
ҚИК - "Қазақстандық ипотекалық компания" АҚ;
ҚТҮҚЖБ - "Қазақстанның тұрғын үй құрылыс жинақ банкi" АҚ;
ҚИККБҚ - "Қазақстандық ипотекалық кредитке кепiлдiк беру қоры".