Вопросы государственного мониторинга собственности в отраслях экономики, имеющих стратегическое значение
Постановление Правительства Республики Казахстан от 2 июля 2004 года N 730. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 10 августа 2023 года № 661.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 10.08.2023 № 661 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В целях реализации Закона Республики Казахстан от 4 ноября 2003 года "О государственном мониторинге собственности в отраслях экономики, имеющих стратегическое значение" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемые Правила доступа к информации государственного мониторинга собственности.
2. Определить государственным органом, уполномоченным на проведение государственного мониторинга собственности в отраслях экономики, имеющих стратегическое значение, Комитет государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан.
3. (Исключен - постановлением Правительства РК от 24.04.2008 N 387 (порядок введения в действие см. п.10 ).
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 2 июля 2004 года N 730
Правила доступа к информации
государственного мониторинга собственности
1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии со статьей 18 Закона Республики Казахстан от 4 ноября 2003 года "О государственном мониторинге собственности в отраслях экономики, имеющих стратегическое значение" и определяют порядок доступа к информации государственного мониторинга собственности государственных органов Республики Казахстан, включающий объем, порядок и сроки представления информации государственного мониторинга собственности.
2. Информация государственного мониторинга собственности представляется на бумажных носителях и/или посредством оперативного санкционированного доступа к электронной базе данных.
2. Предоставление доступа к информации
государственного мониторинга собственности
3. Доступ к информации государственного мониторинга собственности предоставляется:
Администрации Президента Республики Казахстан;
Правительству Республики Казахстан;
центральным и местным исполнительным органам, местным представительным органам;
государственным органам , непосредственно подчиненным и подотчетным Президенту Республики Казахстан.
3. Объем представления информации
государственного мониторинга собственности

Экономиканың стратегиялық маңызы бар салаларындағы меншіктің мемлекеттік мониторингі мәселелерi
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 2 шілдедегі N 730 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 10 тамыздағы № 661 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 10.08.2023 № 661 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Экономиканың стратегиялық маңызы бар салаларындағы меншiктiң мемлекеттiк мониторингi туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 4 қарашадағы Заңын iске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. Қоса берілiп отырған Меншiктiң мемлекеттiк мониторингi ақпаратына қол жеткiзу ережесi бекiтiлсiн.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру комитетi экономиканың стратегиялық маңызы бар салаларындағы меншiктiң мемлекеттiк мониторингiн жүргiзуге уәкiлеттi мемлекеттiк орган болып белгіленсiн.
3. Алынып тасталды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.04.24 N 387 Қаулысымен.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2004 жылғы 2 шілдедегі
N 730 қаулысымен
бекiтiлген
Меншiктiң мемлекеттiк мониторингі
ақпаратына қол жеткiзу ережесi
1. Жалпы ережелер
1. Осы Ереже "Экономиканың стратегиялық маңызы бар салаларындағы меншiктiң мемлекеттiк мониторингi туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 4 қарашадағы Заңының 18-бабына сәйкес әзiрлендi және меншiктiң мемлекеттiк мониторингiнiң берілетiн ақпаратына қол жеткiзу құқығын, көлемiн, тәртiбi мен мерзiмiн қамтитын меншiктiң мемлекеттiк мониторингi ақпаратына қол жеткiзу тәртiбiн айқындайды.
2. Меншiктiң мемлекеттiк мониторингі ақпараты қағаз жеткiзгiшпен және/немесе электрондық дерекқорға жедел санкцияланған қол жеткiзу арқылы беріледi.
2. Меншiктiң мемлекеттiк мониторингi ақпаратына
қол жеткiзу құқығын беру
3. Меншiктің мемлекеттік мониторингi ақпаратына қол жеткiзу құқығы:
Қазақстан Республикасы Президентiнiң Әкiмшілiгiне;
Қазақстан Республикасының Үкiметiне;
орталық және жергілікті атқарушы органдарға, жергілiктi өкiлдi органдарға;
Қазақстан Республикасының Президентiне тiкелей бағынатын және есеп беретiн мемлекеттiк органдарға беріледi.
3. Меншiктiң мемлекеттiк мониторингi ақпаратын беру көлемi

4. Администрация Президента Республики Казахстан, Правительство Республики Казахстан и уполномоченный орган по экономическому планированию получают информацию государственного мониторинга собственности в полном объеме или по отдельным вопросам, относящимся к предмету государственного мониторинга собственности.
5. Центральные исполнительные органы и государственные органы, непосредственно подчиненные и подотчетные Президенту Республики Казахстан, получают информацию государственного мониторинга собственности в полном объеме по объектам государственного мониторинга собственности, в отношении которых они осуществляют права владения и пользования государственными пакетами акций и долями участия и/или функции органа государственного управления.
6. Местные представительные органы и местные исполнительные органы получают информацию государственного мониторинга собственности в отношении объектов государственного мониторинга собственности, находящихся на соответствующей административно-территориальной единице.
7. Центральные исполнительные органы и государственные органы, непосредственно подчиненные и подотчетные Президенту Республики Казахстан, не осуществляющие права владения и пользования государственными пакетами акций и долями участия и/или функции органа государственного управления в отношении объекта государственного мониторинга собственности, а также объектов государственного мониторинга собственности, находящихся в частной собственности, получают информацию государственного мониторинга собственности в пределах вопросов, относящихся к их компетенции.
4. Порядок и сроки представления информации
государственного мониторинга собственности
8. Администрации Президента Республики Казахстан и Правительству Республики Казахстан информация государственного мониторинга собственности представляется уполномоченным органом на проведение государственного мониторинга собственности в соответствии с нормативными правовыми актами Республики Казахстан , а также в иных случаях, предусмотренных поручениями Администрации Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан.
9. Центральным исполнительным органам, местным представительным и исполнительным органам и государственным органам, непосредственно подчиненные и подотчетные Президенту Республики Казахстан, информация государственного мониторинга собственности представляется уполномоченным органом на проведение государственного мониторинга собственности на основании соответствующего запроса.
10. Информация государственного мониторинга собственности представляется:

4. Қазақстан Республикасы Президентiнiң Әкiмшілiгi, Қазақстан Республикасының Үкiметi және экономикалық жоспарлау жөнiндегi уәкiлеттi орган толық көлемде немесе меншiктiң мемлекеттік мониторингi мәнiне жатқызатын жекелеген мәселелер бойынша меншiктiң мемлекеттiк мониторингiнiң ақпаратын алуға құқығы бар.
5. Орталық атқарушы органдар және Қазақстан Республикасының Президентiне тiкелей бағынатын және есеп беретiн мемлекеттiк органдар оларға қатысты акциялардың мемлекеттiк пакеттерiн және қатысу үлестерiн иелену және пайдалану құқығын және/немесе мемлекеттiк басқару органының функцияларын жүзеге асыратын меншiктiң мемлекеттiк мониторингiнiң объектілерi бойынша толық көлемде меншiктің мемлекеттiк мониторингi ақпаратын алуға құқығы бар.
6. Жергілiктi өкiлдi органдар және жергілiктi атқарушы органдар тиiстi әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктегi меншiктiң мемлекеттiк мониторингiнiң объектілерiне қатысты меншiктiң мемлекеттiк мониторингi ақпаратын алуға құқығы бар.
7. Акциялардың мемлекеттiк пакеттерiн және қатысу үлестерiн иелену және пайдалану құқығын және/немесе меншiктiң мемлекеттiк мониторингiнiң объектiсiне, сондай-ақ жеке меншiктегi меншiктiң мемлекеттiк мониторингiнiң объектілерiне қатысты мемлекеттiк басқару органының функцияларын жүзеге асырмайтын орталық атқарушы органдар және Қазақстан Республикасының Президентiне тiкелей бағынатын және есеп беретiн мемлекеттiк органдар олардың құзыретiне жатқызатын мәселелердiң шегiнде меншiктiң мемлекеттiк мониторингі ақпаратын алуға құқығы бар.
4. Меншіктің мемлекеттiк мониторингi ақпаратын
беру тәртiбі мен мерзiмi
8. Қазақстан Республикасы Президентiнiң Әкiмшiлiгiне және Қазақстан Республикасының Үкiметiне меншiктің мемлекеттiк мониторингi ақпаратын Қазақстан Республикасының нормативтiк құқықтық актiлерiне сәйкес, сондай-ақ өзге жағдайларда Қазақстан Республикасының Президентi Әкiмшілiгiнiң және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң тапсырмаларымен көзделген меншiктiң мемлекеттік мониторингiн жүргiзуге уәкiлеттi орган бередi.
9. Орталық атқарушы органдарға, жергілiктi өкiлдi және атқарушы органдарға және Қазақстан Республикасының Президентіне тiкелей бағынатын және есеп беретiн мемлекеттiк органдарға меншiктiң мемлекеттiк мониторингi ақпаратын тиiстi сұрау салудың негiзiнде меншiктiң мемлекеттiк мониторингiн жүргiзуге уәкілеттi орган бередi.
10. Меншiктiң мемлекеттік мониторингi ақпаратын беру:

1) Администрации Президента Республики Казахстан и Правительству Республики Казахстан в сроки, предусмотренные нормативными правовыми актами Республики Казахстан, а также в сроки, установленные поручениями Администрации Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан;
2) центральным исполнительным органам, местным представительным и исполнительным органам и государственным органам, непосредственно подчиненным и подотчетным Президенту Республики Казахстан, в сроки, определяемые уполномоченным органом на проведение государственного мониторинга собственности, но не более месяца со дня получения запроса.
5. Оперативный доступ к электронной базе данных
государственного мониторинга собственности
11. Доступ государственных органов, указанных в пункте 3 настоящих Правил, к электронной базе данных государственного мониторинга собственности определяется в объеме, установленном разделом 3 настоящих Правил.
12. Мероприятия по ведению и обеспечению доступа к электронной базе данных государственного мониторинга собственности определяются уполномоченным органом по проведению государственного мониторинга собственности.

1) Қазақстан Республикасы Президентiнiң Әкiмшілiгiне және Қазақстан Республикасының Үкiметiне Қазақстан Республикасының нормативтiк құқықтық актілерiмен көзделген мерзімде, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Президентi Әкiмшілiгiнiң және Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң тапсырмаларымен көзделген мерзiмде;
2) орталық атқарушы органдарға, жергілiкті өкілдi және атқарушы органдарға және Қазақстан Республикасының Президентiне тiкелей бағынатын және есеп беретiн мемлекеттік органдарға меншiктiң мемлекеттiк мониторингiн жүргiзуге уәкілеттi орган айқындайтын, бiрақ сұрау салуды алған күннен бастап бiр айдан аспайтын мерзiмде жүзеге асырылады.
5. Меншiктiң мемлекеттiк мониторингінiң электрондық дерекқорына жедел қол жеткiзу
11. Осы Ереженiң 3-тармағында көрсетiлген Мемлекеттік органдардың меншiктiң мемлекеттiк мониторингiнiң электрондық дерекқорына қол жеткiзуi осы Ереженiң 3-бөлiмiнде белгіленген көлемде айқындалады.
12. Меншiктiң мемлекеттік мониторингiнiң электрондық дерекқорына қол жеткiзудi жүргiзу мен қамтамасыз ету жөнiндегi iс-шараларды меншiктiң мемлекеттiк мониторингiн жүргiзу жөнiндегi уәкілетті орган айқындайды.