О проекте Закона Республики Казахстан "О внесении изменений в Закон Республики Казахстан "О судебной экспертизе"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 сентября 2004 года N 1011
Правительство Республики Казахстан постановляет:
Внести на рассмотрение Мажилиса Парламента Республики Казахстан проект Закона Республики Казахстан "О внесении изменений в  Закон Республики Казахстан "О судебной экспертизе".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Проект
Закон Республики Казахстан
"О внесении изменений в Закон Республики Казахстан
"О судебной экспертизе"
Внести в  Закон Республики Казахстан от 12 ноября 1997 г. "О судебной экспертизе" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., N 21, ст. 276; 2000 г., N 6, ст. 141; 2001 г., N 21-22, ст. 281) следующие изменения:
1. В абзаце шестом статьи 1 слова "государственные органы" заменить словами "государственные учреждения".
2. В абзаце первом статьи 4 слова "государственных органов" заменить словами "государственных учреждений".
3. В части второй пункта 2 статьи 10 слова "и быть аттестованными комиссией Министерства юстиции Республики Казахстан" исключить.
4. Пункт 2 статьи 15 изложить в следующей редакции:
"2. Квалификационные свидетельства судебного эксперта на право производства определенного вида экспертизы выдаются квалификационной комиссией Министерства юстиции Республики Казахстан или уполномоченного органа в области здравоохранения Республики Казахстан.
Порядок деятельности и состав квалификационной комиссии определяется соответственно Министерством юстиции Республики Казахстан или уполномоченным органом в области здравоохранения Республики Казахстан.".
5. Статью 16 изложить в следующей редакции:
"Статья 16. Аттестация судебного эксперта
В целях определения уровня профессиональной подготовки судебные эксперты подлежат аттестации каждые пять лет квалификационной комиссией Министерства юстиции Республики Казахстан или уполномоченного органа в области здравоохранения Республики Казахстан.".
Президент
Республики Казахстан

"Сот сараптамасы туралы" Қазақстан Республикасының Заңына өзгерiстер енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 30 қыркүйектегі N 1011 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
"Сот сараптамасы туралы" Қазақстан Республикасының  Заңына өзгерiстер енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы Қазақстан Республикасының Парламенті Мәжілісiнің қарауына енгізiлсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министр
Жоба
Қазақстан Республикасының Заңы
"Сот сараптамасы туралы"
Қазақстан Республикасының Заңына
өзгерiстер енгiзу туралы
"Сот сараптамасы туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 12 қарашадағы  Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 1997 ж., N 21, 276-құжат; 2000 ж., N 6, 141-құжат; 2001 ж., N 21-22, 281-құжат) мынадай өзгерiстер енгiзілсiн:
1. 1-баптың алтыншы абзацындағы "мемлекеттiк органдар" деген сөздер "мемлекеттiк мекемелер" деген сөздермен ауыстырылсын;
2. 4-баптың 3) тармақшасындағы "мемлекеттiк органдарының" деген сөздер "мемлекеттік мекемелерiнiң" деген сөздермен ауыстырылсын;
3. 10-баптың 2 тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"және Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгінiң комиссиясы аттестациядан өтуi" деген сөздер алынып тасталсын.
4. 15-баптың 2-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Сараптаманың белгiлi бір түрiн жүргiзу құқығына сот сарапшысының бiлiктілiк куәлiгiн Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң немесе Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау саласындағы уәкілеттi органының бiлiктiлiк комиссиясы бередi.
Білiктiлiк комиссиясының қызмет тәртiбi мен құрамын тиiсiнше Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгi немесе Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау саласындағы уәкiлеттi орган айқындайды.".
5. 16-бап мынадай редакцияда жазылсын:
"16-бап. Сот сарапшысын аттестаттау.
Кәсiби даярлығының деңгейiн анықтау мақсатында сот сарапшылары Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігінiң немесе Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау саласындағы уәкiлеттi органының бiлiктiлiк комиссиясында әрбiр бес жыл сайын аттестаттауға жатады.".
Қазақстан Республикасының
Президенті