О внесении дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 27 февраля 2004 года N 242
Постановление Правительства Республики Казахстан от 21 октября 2004 года N 1086
В соответствии с Законом  Республики Казахстан от 16 июня 2004 года "О внесении изменений и дополнений в Закон Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2004 год" и в целях поддержки отечественных сельскохозяйственных товаропроизводителей в обеспечении племенной продукцией (материалом) Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление  Правительства Республики Казахстан от 27 февраля 2004 года N 242 "Об утверждении Правил выплаты средств на поддержку развития племенного животноводства" (САПП Республики Казахстан, 2004 г., N 10, ст. 132) следующие дополнения:
в Правилах выплаты средств на поддержку развития племенного животноводства, утвержденных указанным постановлением:
пункт 2 дополнить подпунктом 7) следующего содержания:
"7) на погашение задолженности 11 племенных хозяйств (далее - племенные хозяйства) по налогам и другим обязательным платежам перед республиканским и местными бюджетами";
главу 2 дополнить пунктом 13-1 следующего содержания:
"13-1. Погашение племенными хозяйствами задолженности по налогам и платежам в республиканский и местные бюджеты осуществляется по отсроченной задолженности, образовавшейся у племенных хозяйств по состоянию на 1 января 2000 года и непогашенной по состоянию на 1 января 2003 года в следующем порядке:
1) Минсельхоз утверждает перечень племенных хозяйств, имеющих статус племенных по состоянию на 1 января 2000 года и не утративших его до 1 января 2003 года. Утвержденный перечень племенных хозяйств представляется в Налоговый комитет Министерства финансов Республики Казахстан (далее - Налоговый комитет);
2) племенные хозяйства и соответствующие налоговые органы составляют акты сверок задолженности, образовавшейся у племенных хозяйств по состоянию на 1 января 2000 года и непогашенной по состоянию на 1 января 2003 года, в разрезе бюджетов и видов налогов. Налоговые органы областей, городов Астаны и Алматы утверждают реестры актов сверок местных налоговых органов с племенными хозяйствами по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам и представляют их в Налоговый комитет;

Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 27 ақпандағы N 242 қаулысына толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 21 қазандағы N 1086 Қаулысы
"2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 16 маусымдағы  Заңына  сәйкес және асыл тұқымды өнiммен (материалмен) қамтамасыз етуде отандық ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлердi қолдау мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды қолдауға қаражат төлеудiң ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 27 ақпандағы N 242  қаулысына  (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2004 ж., N 10, 132-құжат) мынадай толықтырулар енгiзiлсiн:
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды қолдауға қаражат төлеудiң ережесiнде:
2-тармақ 6) тармақшадағы "арналады" деген сөздiң алдынан ";" белгiсi қойылып, мынадай мазмұндағы 7) тармақшамен толықтырылсын:
"7) 11 асыл тұқымды мал шаруашылықтарының (бұдан әрi - асыл тұқымды мал шаруашылықтары) салық және республикалық әрi жергiлiктi бюджеттерге төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер бойынша берешектi өтеуiне";
2-тарау мынадай мазмұндағы 13-1-тармақпен толықтырылсын:
"13-1. Асыл тұқымды мал шаруашылықтарының салық және республикалық әрi жергiлiктi бюджеттерге төленетiн төлемдер бойынша берешектi өтеуi асыл тұқымды мал шаруашылықтарында 2000 жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша қалыптасқан және 2003 жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша өтелмеген мерзiмi ұзартылған берешек бойынша мынадай тәртiппен жүзеге асырылады:
1) Ауылшарминi 2000 жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша асыл тұқымды мал шаруашылығы мәртебесi бар және 2003 жылғы 1 қаңтарға дейiн оны жоймаған асыл тұқымды мал шаруашылықтарының тiзбесiн бекiтедi. Асыл тұқымды мал шаруашылықтарының бекiтiлген тізбесi Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Салық комитетiне (бұдан әрi - Салық комитетi) ұсынылады;
2) асыл тұқымды мал шаруашылықтары және тиiстi салық органдары бюджеттер мен салық түрлерi бөлiнiсiнде асыл тұқымды мал шаруашылықтарында 2000 жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша қалыптасқан және 2003 жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша өтелмеген берешектi салыстыру актiлерiн жасайды. Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының салық органдары осы Ережеге 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жергiлiктi салық органдарының асыл тұқымды мал шаруашылықтарымен салыстыру актiлерiнiң тiзiлiмдерiн бекiтедi және оларды Салық комитетiне ұсынады;

3) Налоговый комитет совместно с Минсельхозом составляют и подписывают в трех экземплярах сводный акт сверок с указанием сумм задолженности в разрезе бюджетов и видов налогов по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам. Один экземпляр сводного акта сверок Минсельхозом представляется в Комитет казначейства;
4) Налоговый комитет передает Минсельхозу реквизиты племенных хозяйств и соответствующих налоговых органов по месту регистрационного учета указанных хозяйств, необходимые для заполнения счета к оплате;
5) Минсельхоз на основании сводного акта сверок оформляет счета к оплате на погашение налоговой задолженности за племенные хозяйства.";
в приложении 1 к указанным Правилам:
после строки "Адаевская  81  73" дополнить строкой следующего содержания:
"Русский тяжеловоз   81     73".
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 3
к Правилам выплаты средств
на поддержку развития
племенного животноводства
Утверждаю
"___"_______2004 года
________________________________
(руководитель территориального
налогового органа)
Налоговый комитет Министерства финансов
Республики Казахстан
Реестр
актов сверок местных налоговых органов с племенными хозяйствами,
участвующими в расчетах по погашению задолженности по налогам
и платежам в республиканский и местные бюджеты
_______________________________________________________
(наименование области, города республиканского значения)
(тыс. тенге)
__________________________________________________________________________
N !        Акт сверки,          !Код бюджетной !  Сумма задолженности
п/п!составленный и подписанный   !классификации !-------------------------
!-----------------------------!доходов, по   !всего!респуб-! местные
!Наи- !Наиме- !Место- !Дата   !которому      !     !лик.   !
!мено-!нование!распо- !подпи- !образовалась  !     !       !
!вание!и РНН  !ложение!сания  !задолженность !     !       !
!нало-!племен-!племен-!акта   !              !     !       !
!гово-!ного   !ного   !сверки !              !     !       !
!го   !хозяй- !хозяй- !       !              !     !       !
!ор-  !ства   !ства   !       !              !     !       !
!гана !       !       !       !              !     !       !
--------------------------------------------------------------------------
1 !  2  !   3   !   4   !   5   !      6       !  7  !    8  ! 9 ! 10! 11
--------------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------------
Всего
--------------------------------------------------------------------------
Сумма прописью_____________ тенге, в том числе в
республиканский бюджет___________тенге, в _______ бюджет________тенге,
в____________бюджет _________ тенге
Руководитель соответствующего
структурного подразделения ______________  ________________
(подпись)         (Ф.И.О.)
М.П.
Приложение 4
к Правилам выплаты средств
на поддержку развития
племенного животноводства
Сводный акт сверки
Налогового комитета с _______________________________________ по погашению
задолженности
(наименование администратора республиканской бюджетной программы)
по налогам и платежам в бюджет по состоянию на "__" _______ 200__ г.
(тыс. тенге)
__________________________________________________________________________
Код  !Наиме-!Наимено-!   По данным    !По данным       !Сумма, пред-
клас-!нова- !вание   !   Налогового   !администратора  !полагаемая к
сифи-!ние   !налого- !   комитета     !республиканских !погашению
кации!налога!платель-!                !бюджетных       !
дохо-!(пла- !щика    !                !программ        !
дов  !тежа) !(племен !----------------------------------------------------
бюд- !      !ные хо- !рес- !мест.!все-!рес- !мест.!все-!рес- !мест.!всего
жета !      !зяйства)!публ.!     !го  !публ.!     !го  !публ.!     !
!      !РНН,    !     !     !    !     !     !    !     !     !
!      !место-  !     !     !    !     !     !    !     !     !
!      !нахожде-!     !     !    !     !     !    !     !     !
!      !ние     !     !     !    !     !     !    !     !     !
--------------------------------------------------------------------------
1  !   2  !    3   !  4  !  5  !  6 !  7  !  8  !  9 !  10 !  11 !  12
--------------------------------------------------------------------------
Итого Итого Итого Итого Итого Итого Итого Итого Итого
__________________________________________________________________________
Итого: Сумма, предполагаемая к погашению задолженности
из республиканского бюджета ___________________ тыс. тенге
Дата составления акта сверки: "____"___________ 2004 г.
Руководитель Налогового комитета   Руководитель администратора
республиканских бюджетных программ
______________________________     __________________________________
(Ф.И.О. и подпись)                     (Ф.И.О. и подпись)
Руководитель соответствующего
структурного подразделения
_________________________________
(Ф.И.О. и подпись)
М.П.                               М.П.

3) Салық комитетi Ауылшарминiмен бiрлесiп, осы Ережеге 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бюджеттер мен салық түрлерi бөлiнiсiнде берешектiң сомасын көрсете отырып, үш данада жиынтық салыстыру актiсiн жасайды және оған қол қояды. Ауылшарминi жиынтық салыстыру актiсiнiң бiр данасын Қазынашылық комитетiне ұсынады;
4) Салық комитетi Ауылшарминiне асыл тұқымды мал шаруашылықтарының және ақы төлеуге шоттарды толтыру үшiн қажеттi көрсетiлген шаруашылықтарды тiркеу есебiнiң орны бойынша тиiстi салық органдарының деректемелерiн ұсынады;
5) Ауылшарминi жиынтық салыстыру актiсiнiң негiзiнде асыл тұқымды мал шаруашылықтары үшiн салық берешегiн өтеуге ақы төлеуге шоттарды ресiмдейдi.";
көрсетiлген Ережеге 1-қосымшада:
"Адай жылқысы   81   73" деген жолдан кейiн мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"Орыстың ауыр жүк таситын жылқысы   81   73".
2. Осы қаулы жарияланған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Асыл тұқымды мал шаруашылығын
дамытуды қолдауға қаражат төлеудiң
ережесiне 3-қосымша
Бекiтемiн
2004 жылғы "__" __________________
__________________________________
(аумақтық салық органының басшысы)
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің
Салық комитетi
Салық органдарының салық және республикалық
және жергілiктi бюджеттерге төленетiн төлемдер бойынша
берешектi өтеу жөнiндегi есеп айырысуларға қатысатын асыл
тұқымды мал шаруашылықтарымен салыстыру актілерiнiң
ТIЗІЛІМІ
__________________________________________________
(облыстың, республикалық маңызы бар қаланың атауы)
мың теңге
___________________________________________________________________
P/c|Жасалған және қол қой.|Берешек  |  Берешек сомасы
N |ылған салыстыру актiсi|пайда    |______________________________
|______________________|болған   |барлығы|респу.|    жергілiкті
|Салық|Асыл |Acыл |Са. |кiрiс.   |       |блик. |
|орга.|тұ.  |тұ.  |лыс.|тердiң   |       |      |
|нының|қымды|қымды|тыру|бюджеттiк|       |      |
|атауы|мал  |мал  |ак. |сынып.   |       |      |
|     |ша.  |ша.  |тi. |тамасы   |       |      |
|     |руа. |руа. |сiне|коды     |       |      |
|     |шылы.|шылы.|қол |         |       |      |
|     |ғының|ғының|қо. |         |       |      |
|     |атауы|орна.|йыл.|         |       |      |
|     | мен |лас. |ған |         |       |      |
|     |СТН-i|қан  |күн |         |       |      |
|     |     |жерi |    |         |       |      |
___________________________________________________________________
1 |  2  |  3  |  4  |  5 |    6    |   7   |   8  |  9 | 10 | 11
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Барлығы
___________________________________________________________________
Сомасы жазумен: ___ теңге, оның iшiнде республикалық бюджетке _____
теңге, _______ бюджетке _______ теңге, _____ бюджетке ______ теңге.
Тиiстi құрылымдық
бөлiмшенiң басшысы _____________    ______________
(қолы)           (Т.А.Ә.)
М.О.
Асыл тұқымды мал шаруашылығын
дамытуды қолдауға қаражат төлеудiң
ережесiне 4-қосымша
200__ жылғы "____" _________ жағдай бойынша салық және
бюджетке төленетін төлемдер бойынша берешекті өтеу бойынша
Салық комитетiнiң ________________________________________
(республикалық бюджеттiк бағдарлама әкiмшiсiнiң атауы)
ЖИЫНТЫҚ САЛЫСТЫРУ АКТIСI
(мың теңге)
___________________________________________________________________
Бюджет|Са. |Салық |Салық комите.  |Республикалық  |Өтеуге ұйғары.
кiрiс.|лық.|төлеу.|тiнiң деректерi|бюджеттік бағ. |латын сома
терi  |тың |шiнiң |    бойынша    |дарлама әкім.  |_______________
сынып.|(тө.|(асыл |_______________|шiсiнiң дерек. |рес. |жер.|бар.
тама. |лем.|тұқым.|рес. |жер.|бар.|терi бойынша   |     |    |
сының |нiң)|ды мал|публ.|гiл.|лығы|_______________|     |    |
коды |ата.|шаруа.|     |    |    |рес. |жер.|бар.|     |    |
| уы |шылы. |     |    |    |     |    |    |     |    |
|    |ғының)|     |    |    |     |    |    |     |    |
|    |атауы |     |    |    |     |    |    |     |    |
|    |СТН-i |     |    |    |     |    |    |     |    |
|    |орна. |     |    |    |     |    |    |     |    |
|    |ласқан|     |    |    |     |    |    |     |    |
|    | жерi |     |    |    |     |    |    |     |    |
___________________________________________________________________
1     2      3      4    5    6     7    8   9     10    11   12
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Жиыны  Жиы. Жиы. Жиы.  Жиы. Жиы. Жиы.  Жиы. Жиы.
ны   ны   ны    ны   ны   ны    ны   ны
___________________________________________________________________
Жиыны: Берешектi республикалық бюджеттен өтеуге ұйғарылатын
сома __________ мың теңге.
Салыстыру актiсiн жасаған құн 2004 жылғы "__" _____________
Салық комитетiнiң басшысы     Республикалық бюджеттік бағдарлама
_________________________     әкiмшiсiнiң басшысы
(Т.А.Ә., қолы)          ___________________________________
(Т.А.Ә., қолы)
Тиiстi құрылымдық бөлiмшенiң басшысы
___________________________________
(Т.А.Ә., қолы)
M.O.                          М.О.