О проекте Указа Президента Республики Казахстан "О квоте иммиграции оралманов на 2005-2007 годы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 21 декабря 2004 года N 1343
Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Президента Республики Казахстан проект Указа Президента Республики Казахстан "О квоте иммиграции оралманов на 2005-2007 годы".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
УКАЗ
ПРЕЗИДЕНТА РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН
О квоте иммиграции оралманов на 2005-2007 годы
В соответствии с  Законом Республики Казахстан от 13 декабря 1997 года "О миграции населения", в целях организации переселения и обустройства семей оралманов, а также создания необходимых условий жизни на новом месте для оралманов  ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Установить представленную Правительством Республики Казахстан квоту иммиграции оралманов на 2005-2007 годы в количестве по 15000 семей на каждый календарный год согласно приложениям.
2. Правительству Республики Казахстан совместно с акимами областей, городов Астаны и Алматы обеспечить прием, обустройство включенных в квоту иммиграции оралманов и условия для их адаптации в местах расселения, а также осуществить организованное переселение лиц казахской национальности, которые не могут вернуться на свою историческую родину без финансовой поддержки государства.
3. Настоящий Указ вступает в силу со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан
Приложение 1
к Указу Президента
Республики Казахстан
от ______ 200_ года N ___
Квота иммиграции оралманов на 2005 год (семей)
____________________________________________________________________
Наименование областей   |Исламская  |Китайская |Монголия |Турецкая
|Республика |Народная  |         |Республика
| Иран      |Республика|         | ____________________________________________________________________
Акмолинская                             60        50
Актюбинская                              5         5
Алматинская                            300        70          30
Атырауская
Восточно-Казахстанская                 550        85
Жамбылская                              15
Западно-Казахстанская                    5
Карагандинская                          50       100
Кызылординская
Костанайская                                      30
Мангистауская                20
Павлодарская                                     150
Северо-Казахстанская                             100
Южно-Казахстанская                                            10
г. Астана                               10         5          10
Итого                        20       1015       605          50
____________________________________________________________________
продолжение таблицы:
____________________________________________________________________
Наименование областей|Российская|Турк-|Узбеки-|Кыргыз-| Др.   |Всего
|Федерация |мени-|стан   |ская   |страны |
|          |стан |       |Респуб-| СНГ   |
|          |     |       |лика   |       |
____________________________________________________________________
Акмолинская              200       40    600       10      5    965
Актюбинская               30       40    740               5    825
Алматинская               15       20    805       20          1260
Атырауская                20             425               5    450
Восточно-Казахстанская    50        5    165       10     10    875
Жамбылская                         50    845       50     20    980
Западно-Казахстанская    300        5    400        5      3    718
Карагандинская            30       10    800       15          1005

Қазақстан Республикасы Президентінің "Оралмандардың 2005-2007 жылдарға арналған көшiп келу квотасы туралы" Жарлығының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 21 желтоқсандағы N 1343 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ :
Қазақстан Республикасы Президентінің "Оралмандардың 2005-2007 жылдарға арналған көшiп келу квотасы туралы" Жарлығының жобасы Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрі
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ПРЕЗИДЕНТІНІҢ
ЖАРЛЫҒЫ Оралмандардың 2005-2007 жылдарға
арналған көшiп келу квотасы туралы
"Халықтың көшi-қоны туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 13 желтоқсандағы  Заңына сәйкес, оралмандар отбасыларының қоныс аударуы мен жайластырылуын ұйымдастыру, сондай-ақ оралмандар үшiн жаңа орында қажеттi өмiр сүру жағдайларын жасау мақсатында  ҚАУЛЫ ЕТЕМIН:
1. Қосымшаларға сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi ұсынған оралмандардың 2005-2007 жылдарға арналған көшiп келу квотасы әрбiр күнтiзбелiк жылға 15000 отбасы мөлшерiнде белгіленсiн.
2. Қазақстан Республикасының Yкiметi облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкiмдерiмен бiрлесiп, көшiп келу квотасына енгiзiлген оралмандарды қабылдауды, жайластыруды және орналасқан жерлерiнде олардың бейiмделуi үшiн жағдай жасауды қамтамасыз етсiн, сондай-ақ өзiнiң тарихи отанына мемлекеттің қаржылай қолдауынсыз қайтып орала алмайтын ұлты қазақ адамдарды ұйымдасқан түрде көшiрiп алуды жүзеге асырсын.
3. Осы Жарлық қол қойылған күнiнен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Қазақстан Республикасы
Президентінің
200__ жылғы "__" _________
N ___ Жарлығына
1 қосымша
Оралмандардың 2005 жылға арналған
көшіп келу квотасы (отбасы)
____________________________________________________________________
Облыстардың |Иран |Қытай|Моң-|Түрік|Ресей|Түр-|Өз- |Қыр-|ТМД-|Жиыны
атауы    |Ислам|Халық|ғо- |Рес- |Феде-|ік- |бек-|ғыз |ның |
|Рес- |Рес- |лия |пуб- |раци-|мен-|стан|Рес-|бас-|
|пуб- |пуб- |    |лика-|ясы  |стан|    |пуб-|қа  |
|лика-|лика-|    |сы   |     |    |    |ли- |ел- |
|сы   |сы   |    |     |     |    |    |касы|дері|
____________________________________________________________________
Ақмола               60    50         200   40   600  10    5    965
Ақтөбе                5     5          30   40   740        5    825
Алматы              300    70    30    15   20   805  20        1260
Атырау                                 20        425        5    450
Шығыс
Қазақстан           550    85          50    5   165  10   10    875
Жамбыл               15                     50   845  50   20    980
Батыс
Қазақстан             5               300    5   400   5    3    718
Қарағанды            50   100          30   10   800  15        1005

Кызылординская            10       20    550       20           600
Костанайская             150             675              20    875
Мангистауская             10      395   1200                   1625
Павлодарская             250             550                    950
Северо-Казахстанская     350             525                    975
Южно-Казахстанская                100   2550              50   2710
г. Астана                 25        5     25        5      2     77
г. Алматы                 10        5     30       10     15    110
Итого                   1450      965  10885      145    135  15000
____________________________________________________________________
Приложение 2
к Указу Президента
Республики Казахстан
от ____ 200_ года N ___
Квота иммиграции оралманов на 2006 год (семей)
____________________________________________________________________
Наименование областей|Исламская |Афгани-|Китайская |Монголия|Турец-
|Республика|стан,  |Народная  |        |кая
|Иран      |Паки-  |Республика|        |Респуб-
|          |стан   |          |        |лика
____________________________________________________________________
Акмолинская                                  60        50 Актюбинская                                   5         5
Алматинская                                 300       100       30
Атырауская
Восточно-Казахстанская                      550        85
Жамбылская                                   15 Западно-Казахстанская                         5
Карагандинская                               50       100
Кызылординская
Костанайская                                           30
Мангистауская               20
Павлодарская                                          150
Северо-Казахстанская                                  100
Южно-Казахстанская                   10                         10
г. Астана                                    10        10
г. Алматы                                    30        15        5
Итого                       20       10    1025       645       45
____________________________________________________________________
продолжение таблицы:
____________________________________________________________________
Наименование областей |Россий-|Туркме-|Узбе-|Кыргыз-|   Др.  |Всего
| кая   | стан  |стан |ская   |страны  |
|Федера-|       |     |Респуб-| СНГ    |
|ция    |       |     |лика   |        |
____________________________________________________________________
Акмолинская             200        5     640     10             965
Актюбинская              30       40     740              5     825
Алматинская              20       20     905     25            1400
Атырауская               20              478              2     500
Восточно-Казахстанская   50        5     165     10      10     875
Жамбылская               15       50     835     50      12     977
Западно-Казахстанская   300        5     400      5       3     718
Карагандинская           30        5     600     20             805
Кызылординская           10       20     550     20             600
Костанайская            150              675             20     875
Мангистауская            10      395    1350                   1775
Павлодарская            250              300                    700
Северо-Казахстанская    400              525                   1025
Южно-Казахстанская               100    2540             50    2710
г. Астана                30        5      30      5      10     100
г. Алматы                15       10      40     15      20     150
Итого                  1530      660   10773    160     132   15000
____________________________________________________________________
Приложение 3
к Указу Президента
Республики Казахстан
от ___ ______ 200__года N __
Квота иммиграции оралманов на 2007 год (семей)
____________________________________________________________________
Наименование областей|Исламская |Афганис-|Китай- |Мон- |Турецкая
|Республика|тан,    |ская   |голия|Республика
| Иран     |Пакистан|Народ- |     |
|          |        |ная    |     |
|          |        |Респуб-|     |
|          |        |лика   |     | ____________________________________________________________________
Акмолинская                                  60     50
Актюбинская                                   5      5
Алматинская                                 300     70         30
Атырауская
Восточно-Казахстанская                      550     85
Жамбылская                                   15
Западно-Казахстанская                         5
Карагандинская                               50    100
Кызылординская
Костанайская                                        30
Мангистауская              20
Павлодарская                                       150
Северо-Казахстанская                               100
Южно-Казахстанская                  10                         10
г. Астана                                    10      5
г. Алматы                                    20     10         10
Итого                      20       10     1015    605
____________________________________________________________________
продолжение таблицы:
____________________________________________________________________
Наименование областей |Россий-|Туркме-|Узбе-|Кыргыз-|   Др.  |Всего
| кая   | стан  |стан |ская   |страны  |
|Федера-|       |     |Респуб-| СНГ    |
|ция    |       |     |лика   |        |
____________________________________________________________________
Акмолинская                200     5    635     10      5      965
Актюбинская                 30    40    740             5      825
Алматинская                 15    20    805     20            1260

Қызылорда                              10   20   550  20         600
Қостанай                   30         150        675       20    875
Маңғыстау     20                       10  395  1200            1625
Павлодар                  150         250        550             950
Солтүстік
Қазақстан                 100         350        525             975
Оңтүстік
Қазақстан                        10        100  2550       50   2710
Астана қаласы        10     5          25    5    25   5    2     77
Алматы қаласы        20    10    10    10    5    30  10   15    110
____________________________________________________________________
Жиыны         20   1015   605    50  1450  695 10885 145  135  15000
____________________________________________________________________
Қазақстан Республикасы
Президентінің
200__ жылғы "__" _________
N ___ Жарлығына
2 қосымша
Оралмандардың 2006 жылға арналған
көшіп келу квотасы (отбасы)
____________________________________________________________________
Облыстардың |Иран|Ауғ-|Қытай|Моң-|Тү- |Ресей|Түр-|Өз- |Қыр-|ТМД-|Жи-
атауы     |Ис- |анс-|Халық|ғо- |рік |Феде-|ік- |бек-|ғыз |ның |ыны
|лам |тан,|Рес- |лия |Рес-|раци-|мен-|стан|Рес-|бас-|
|Рес-|Пә- |пуб- |    |пуб-|ясы  |стан|    |пуб-|қа  |
|пуб-|кіс-|лика-|    |ли- |     |    |    |ли- |ел- |
|ли- |тан |сы   |    |касы|     |    |    |касы|дері|
|касы|    |     |    |    |     |    |    |    |    |
____________________________________________________________________
Ақмола                  60   50        200    5  640   10        965
Ақтөбе                   5    5         30   40  740        5    825
Алматы                 300  100   30    20   20  905   25       1400
Атырау                                  20       478        2    500
Шығыс
Қазақстан              550   85         50    5  165   10  10    875
Жамбыл                  15              15   50  835   50  12    977
Батыс
Қазақстан                5             300    5  400    5   3    718
Қарағанды               50  100         30    5  600   20        805
Қызылорда                               10   20  550   20        600
Қостанай                     30        150       675       20    875
Маңғыстау     20                        10  395 1350            1775
Павлодар                    150        250       300             700
Солтүстік
Қазақстан                   100        400       525            1025
Оңтүстік
Қазақстан         10             10        100  2540       50   2710
Астана қаласы          10    10         30   5    30    5  10    100
Алматы қаласы          30    15   5     15  10    40   15  20    150
____________________________________________________________________
Жиыны         20  10  1025  645  45   1530 660 10773  160  132 15000
____________________________________________________________________
Қазақстан Республикасы
Президентінің
200__ жылғы "__" _________
N ___ Жарлығына
3 қосымша
Оралмандардың 2007 жылға арналған
көшіп келу квотасы (отбасы)
____________________________________________________________________
Облыстардың |Иран|Ауғ-|Қытай|Моң-|Тү- |Ресей|Түр-|Өз- |Қыр-|ТМД-|Жи-
атауы    |Ис- |анс-|Халық|ғо- |рік |Феде-|ік- |бек-|ғыз |ның |ыны
|лам |тан,|Рес- |лия |Рес-|раци-|мен-|стан|Рес-|бас-|
|Рес-|Пә- |пуб- |    |пуб-|ясы  |стан|    |пуб-|қа  |
|пуб-|кіс-|лика-|    |ли- |     |    |    |ли- |ел- |
|ли- |тан |сы   |    |касы|     |    |    |касы|дері|
|касы|    |     |    |    |     |    |    |    |    |
____________________________________________________________________
Ақмола                  60   50        200    5  635   10    5   965
Ақтөбе                   5    5         30   40  740        5    825
Алматы                 300   70   30    15   20  805   20       1260

Атырауская                  20          425             5      450
Восточно-Казахстанская      50     5    165     10     10      875
Жамбылская                        50    845     50     20      980
Западно-Казахстанская      300     5    400      5      3      718
Карагандинская              30    10    800     15            1005
Кызылординская              10    20    550     20             600
Костанайская               150          675            20      875
Павлодарская               250          550                    950
Мангистауская               10   590   1200                   1820
Северо-Казахстанская       350          425                    875
Южно-Казахстанская               100   2445            50     2615
г. Астана                   25     5     25      5      2       77
г. Алматы                   10     5     30     10     15      110
Итого                     1450   855  10715    145    135    15000
____________________________________________________________________

Атырау                                  20       425        5    450
Шығыс
Қазақстан              550   85         50    5  165   10  10    875
Жамбыл                  15                   50  845   50  20    980
Батыс
Қазақстан                5             300    5  400    5   3    718
Қарағанды               50  100         30   10  800   15       1005
Қызылорда                               10   20  550   20        600
Қостанай                     30        150       675       20    875
Маңғыстау     20                        10  590 1200            1820
Павлодар                    150        250       550             950
Солтүстік
Қазақстан                   100        350       425             875
Оңтүстік
Қазақстан         10             10        100  2445       50   2615
Астана қаласы          10     5         25   5    25    5   2     77
Алматы қаласы          20    10  10     10   5    30   10  15    110
____________________________________________________________________
Жиыны         20  10  1015  605  50   1450 855 10715  145  135 15000
____________________________________________________________________