О целевых текущих трансфертах из республиканского бюджета 2005 года областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на образование
Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2004 года N 1461
В соответствии со статьями 14_  и 15_  Закона Республики Казахстан от 2 декабря 2004 года "О республиканском бюджете на 2005 год" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) Правила использования целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета 2005 года областными бюджетами, бюджетами городов Астаны и Алматы на образование (далее - Правила);
2) распределение сумм целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на 2005 год на обеспечение специальных (коррекционных) организаций образования специальными техническими и компенсаторными средствами;
3) распределение сумм целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на 2005 год на обеспечение содержания типовых штатов государственных организаций образования;
4) распределение сумм целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на 2005 год на содержание вновь вводимых объектов образования;
5) распределение сумм целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на 2005 год на подключение к Интернету и оплату трафика государственных учреждений среднего общего образования;
6) распределение сумм целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на 2005 год на приобретение и доставку учебников и учебно-методических комплексов для обновления библиотечных фондов государственных учреждений среднего общего образования;
7) распределение сумм целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на 2005 год на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях среднего общего образования;
8) распределение сумм целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на 2005 год на укрепление материально-технической базы государственных учреждений начального профессионального образования;
9) распределение сумм целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на 2005 год на переподготовку и повышение квалификации педагогических работников в областных (городских) институтах повышения квалификации педагогических кадров;

2005 жылға арналған республикалық бюджеттен облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне бiлiм беруге берiлетiн ағымдағы нысаналы трансферттер туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 31 желтоқсандағы N 1461 Қаулысы
"2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 2 желтоқсандағы Заңының  14 және   15-баптарына  сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қоса берiлiп отырған:
1) облыстық бюджеттердiң, Астана және Алматы қалалары бюджеттерiнiң 2005 жылға арналған республикалық бюджеттен бiлiм беруге берiлетiн ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану ережесi (бұдан әрi - Ереже);
2) 2005 жылға облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне арнаулы (түзету) бiлiм беру ұйымдарын арнайы техникалық және орнын толтырушы құралдармен қамтамасыз етуге берiлетiн ағымдағы нысаналы трансферттердiң сомасын бөлу;
3) 2005 жылға облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне мемлекеттiк бiлiм беру ұйымдарының үлгi штаттарын ұстауды қамтамасыз етуге берiлетін ағымдағы нысаналы трансферттердiң сомасын бөлу;
4) 2005 жылға облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне жаңадан iске қосылатын бiлiм беру объектiлерiн ұстауға берiлетiн ағымдағы нысаналы трансферттердiң сомасын бөлу;
5) 2005 жылға облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне жалпы орта бiлiм беретiн мемлекеттiк мекемелердi Интернетке қосуға және олардың трафигiн төлеуге берiлетiн ағымдағы нысаналы трансферттердiң сомасын бөлу;
6) 2005 жылға облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне жалпы орта бiлiм беретiн мемлекеттiк мекемелердiң кiтапхана қорларын жаңарту үшiн оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендердi сатып алуға және жеткiзуге берiлетiн ағымдағы нысаналы трансферттердiң сомасын бөлу;
7) 2005 жылға облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне жалпы орта бiлiм беретiн мемлекеттік мекемелерде лингафондық және мультимедиялық кабинеттер жасауға берiлетiн ағымдағы нысаналы трансферттердiң сомасын бөлу;
8) 2005 жылға облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне кәсiптiк бастауыш бiлiм беретiн мемлекеттiк мекемелердің материалдық-техникалық базасын нығайтуға берiлетiн ағымдағы нысаналы трансферттердiң сомасын бөлу;
9) 2005 жылға облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне облыстық (қалалық) педагог кадрлардың бiлiктiлігін арттыру институттарына педагог қызметкерлердi қайта даярлауға және олардың бiлiктiлiгiн арттыруға берiлетiн ағымдағы нысаналы трансферттердiң сомасын бөлу;

10) распределение сумм целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на 2005 год на укрепление материально-технической базы областных (городских) институтов повышения квалификации педагогических кадров.
2. Акимам областей, городов Астаны и Алматы обеспечить целевое использование бюджетных средств и представление отчетности в установленном законодательством порядке.
3. Настоящее постановление вступает в силу с 1 января 2005 года.
Исполняющий обязанности
Премьер-Министра
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 31 декабря 2004 года N 1461
Правила
использования целевых текущих трансфертов
из республиканского бюджета 2005 года
областными бюджетами, бюджетами
городов Астаны и Алматы на образование
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с Законом  Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2005 год" и определяют порядок использования целевых текущих трансфертов областными бюджетами, бюджетами городов Астаны и Алматы, выделяемых за счет средств республиканского бюджета по следующим республиканским бюджетным программам:
026 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на обеспечение специальных (коррекционных) организаций образования специальными техническими и компенсаторными средствами";
028 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на обеспечение содержания типовых штатов государственных учреждений общего среднего образования";
029 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на содержание вновь вводимых объектов образования";
034 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на подключение к Интернету и оплату трафика государственных учреждений среднего общего образования";
035 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на приобретение и доставку учебников и учебно-методических комплексов для обновления библиотечных фондов государственных учреждений среднего общего образования";
036 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях среднего общего образования";
037 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на укрепление материально-технической базы государственных учреждений начального профессионального образования";
038 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на переподготовку и повышение квалификации педагогических работников в областных (городских) институтах повышения квалификации педагогических кадров";
039 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на укрепление материально-технической базы областных (городских) институтов повышения квалификации педагогических кадров".

10) 2005 жылға облыстық бюджеттерге, Астана, Алматы қалаларының бюджеттерiне облыстық (қалалық) педагог кадрлардың біліктiлігін арттыру институттарының материалдық-техникалық базасын нығайтуға берiлетiн ағымдағы нысаналы трансферттердiң сомасын бөлу бекiтiлсiн.
2. Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкiмдерi бюджет қаражатының нысаналы пайдаланылуын қамтамасыз етсiн және заңнамада белгiленген тәртiппен есеп беруді ұсынады.
3. Осы қаулы 2005 жылғы 1 қаңтардан бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
міндетін атқарушы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2004 жылғы 31 желтоқсандағы
N 1461 қаулысымен
бекiтiлген
Облыстық бюджеттердiң, Астана және Алматы қалалары бюджеттерiнiң 2005 жылға арналған республикалық бюджеттен бiлiм беруге берiлетiн ағымдағы нысаналы трансферттердi пайдалану ережесi
1. Осы Ереже "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының  Заңына  сәйкес әзiрлендi және республикалық бюджет қаражаты есебiнен облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне бөлiнетiн ағымдағы нысаналы трансферттердi мынадай республикалық бағдарламалар бойынша пайдалану тәртiбiн анықтайды:
026 "Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне арнайы (түзету) бiлiм беру ұйымдары арнаулы техникалық және орнын толтыру құралдарымен қамтамасыз етуге берiлетiн ағымдағы нысаналы трансферттер";
028 "Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне жалпы орта бiлiм беретiн мемлекеттiк мекемелердiң үлгi штаттарын ұстауды қамтамасыз етуге берiлетiн ағымдағы нысаналы трансферттер";
029 "Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне жаңадан пайдалануға берiлетiн білiм беру объектiлерiн ұстауға берiлетiн ағымдағы нысаналы трансферттер";
034 "Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне жалпы орта бiлiм беретiн мемлекеттiк мекемелердi Интернетке қосуға және трафигіне ақы төлеуге берiлетiн ағымдағы нысаналы трансферттер";
035 "Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне жалпы орта бiлiм беретiн мемлекеттiк мекемелердiң кiтапхана қорларын жаңарту үшiн оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендердi сатып алуға және жеткiзуге берiлетiн ағымдағы нысаналы трансферттер";
036 "Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне жалпы орта білім беретiн мемлекеттiк мекемелерде лингафондық және мультимедиялық кабинеттер құруға берiлетiн ағымдағы нысаналы трансферттер";
037 "Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне кәсiптiк бастауыш бiлiм беретiн мемлекеттiк мекемелердiң материалдық-техникалық базасын нығайтуға берiлетiн ағымдағы нысаналы трансферттер";
038 "Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне облыстық (қалалық) педагог кадрлардың бiлiктiлiгiн арттыру институттарының педагог қызметкерлерiн қайта даярлауға және олардың бiлiктiлiгiн арттыруға берiлетiн ағымдағы нысаналы трансферттер";
039 "Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне облыстық (қалалық) педагог кадрлардың бiлiктiлiгін арттыру институттарының материалдық-техникалық базасын нығайтуға берiлетiн ағымдағы нысаналы трансферттер".

2. Министерство образования и науки Республики Казахстан в установленном законодательством порядке перечисляет местным исполнительным органам целевые текущие трансферты, указанные в пункте 1 настоящих Правил.
3. Местные исполнительные органы организуют использование целевых текущих трансфертов, указанных в пункте 1 настоящих Правил, в соответствии с законодательством.
Утверждено
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 31 декабря 2004 года N 1461
Распределение сумм целевых текущих трансфертов
областным бюджетам, бюджетам городов
Астаны и Алматы на 2005 год на обеспечение
специальных (коррекционных) организаций
образования специальными техническими и
компенсаторными средствами
N п/п
Наименование
Сумма,
тыс. тенге
1
2
3
Всего

2. Қазақстан Республикасы Білiм және ғылым министрлiгi осы Ереженiң 1-тармағында көрсетiлген ағымдағы нысаналы трансферттердi жергіліктi атқарушы органдарға заңнамада белгiленген тәртiппен аударады.
3. Жергілiктi атқарушы органдар осы Ереженiң 1-тармағында көрсетiлген ағымдағы нысаналы трансферттердi заңнамаға сәйкес пайдалануды ұйымдастырады.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2004 жылғы 31 желтоқсандағы
N 1461 қаулысымен
бекiтiлген
2005 жылға облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы
қалаларының бюджеттеріне арнаулы (түзету) білім беру
ұйымдарын арнайы техникалық және орнын толтыру
құралдарымен қамтамасыз етуге берілетін ағымдағы
нысаналы трансферттердің сомасын бөлу
Р/с
N
Атауы
Сомасы, мың теңге
1
2
3
Барлығы