О некоторых вопросах Щучинско-Боровской курортной зоны
Постановление Правительства Республики Казахстан от 4 февраля 2005 года N 106
В целях реализации Распоряжения Президента Республики Казахстан от 11 июня 2004 года N 474 "О мерах по сохранению уникальных и редких ландшафтов на территории Республики Казахстан" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить территорию Щучинско-Боровской курортной зоны в границах земельных участков согласно приложению 1.
2. Отнести природные объекты, находящиеся на территории Щучинско-Боровской курортной зоны, к объектам государственного природно-заповедного фонда согласно приложению 2.
3. Акиму Акмолинской области в установленном законодательством порядке установить охранную и защитные зоны государственного национального природного парка "Бурабай" Управления Делами Президента Республики Казахстан с учетом включения в их состав части земель города Щучинска, поселка Боровое и других населенных пунктов, расположенных на территории Щучинско-Боровской курортной зоны, с запрещением в пределах этих зон любой деятельности, отрицательно влияющей на сохранение и воспроизводство объектов государственного природно-заповедного фонда.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания и подлежит опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 4 февраля 2005 года N 106
Экспликация земельных участков
Щучинско-Боровской курортной зоны
(в га)
_____________________________________________________________________
N  !         Категория земель                    !  Площадь
п/п !                                             !
---------------------------------------------------------------------
1  !                  2                          !       3
---------------------------------------------------------------------
1   Щучинский район
1) земли сельскохозяйственного назначения          34340
2) земли населенных пунктов                        17554
в том числе:
г. Щучинск                                          6146
п. Боровое                                           291
с. Воробьевка                                         98
с. Кызылагаш                                         174
с. Новый Карабаур                                    454
с. Старый Карабаур                                   232
с. Дорофеевка                                        919
с. Зеленый Бор                                      1545
с. Молбаза                                            74
с. Кымызнай                                          632
с. Подхоз                                             52
с. Катарколь                                         984
с. Сосновка                                          255
с. Вишневое                                           86
с. Наурызбай батыра                                  184
с. Мадениет                                         5428
3) земли промышленности, транспорта,
связи и иного несельскохозяйственного
назначения                                           241
4) земли лесного фонда                               404
в том числе:
Буландынское государственное учреждение
по охране лесов и животного мира;                    163
Государственное учреждение по охране лесов
и животного мира "Букпа"                             241
5) земли запаса                                     2173
итого по району                                    54712
2.  Енбекшильдерский район
1) земли сельскохозяйственного назначения          14655
2) земли населенных пунктов                         4691
в том числе:
с. Андыкожа батыра                                  1637
с. Невское                                           681
с. Жукей                                             818
с. Кызылуюм                                          750
с. Карловка                                          567
с. Трамбовка                                         238
3) земли промышленности, транспорта,
связи и иного несельскохозяйственного
назначения                                           136
4) земли лесного фонда                               713
в том числе:
Буландынское государственное учреждение
по охране лесов и животного мира                     713
5) земли запаса                                     1514
итого по району                                    21709
3.  Государственное учреждение "Государственный
национальный природный парк "Бурабай" Управления
Делами Президента Республики Казахстан"            83511
Всего                                        159932
_____________________________________________________________________
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 4 февраля 2005 года N 106
Объекты
государственного природно-заповедного фонда
Щучинско-Боровской курортной зоны
1. Гора Аютас
2. Гора Бурабай
3. Гора Жеке Батыр
4. Гора Кокшетау
5. Гора Лысая
6. Гора Улькен Буркитты
7. Каменный остров Жумбактас
8. Озеро Боровое
9. Озеро Болпаш Сор
10. Озеро Большое Чебачье
11. Озеро Малое Чебачье
12. Озеро Майбалык
13. Озеро Катарколь
14. Озеро Щучье
15. Пещера Кенесары
16. Поляна Абылай хана

Щучинск-Бурабай курорттық аймағының кейбiр мәселелерi туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 4 ақпандағы N 106 Қаулысы
Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының аумағындағы бiрегей және сирек кездесетiн ландшафттарды сақтау жөнiндегi шаралар туралы" 2004 жылғы 11 маусымдағы N 474  өкiмiн iске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. 1-қосымшаға сәйкес жер учаскелерiнiң шекарасында Щучинск-Бурабай курорттық аймағының аумағы анықталсын.
2. 2-қосымшаға сәйкес Щучинск-Бурабай курорттық аймағының аумағындағы табиғи объектiлер мемлекеттiк табиғи қорық қоры объектiлерiне жатқызылсын.
3. Ақмола облысының әкiмiне заңнамада белгіленген тәртiппен оның құрамына осы аймақ шегiнде мемлекеттiк табиғи қорық қоры объектiлерiн сақтауға және қалпына келтiруге терiс ықпал ететiн кез келген қызметке тыйым сала отырып, Щучинск қаласының, Бурабай кентiнiң және Щучинск-Бурабай курорттық аймағының аумағында орналасқан басқа да елдi мекендер жерлерiнiң бөлiгiн енгiзудi ескере отырып, Қазақстан Республикасы Президентi Iс басқармасының "Бурабай" мемлекеттiк ұлттық табиғи паркiнiң күзет және қорғау аймақтарын белгiлесiн.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшiне енедi және жариялануға тиiс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкiметінің
2005 жылғы 4 ақпандағы
N 106 қаулысына
1-қосымша
Щучинск-Бурабай курорттық аймағы жер
учаскелерiнiң экспликациясы                                                     (га)
P/c
N
Жерлер санаттары
Алаңы
1
2
3
1.
Щучинск ауданы
1) ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлер
2) елдi мекендердiң жерлерi
соның iшiнде:
Щучинск қаласы
Бурабай кентi
Воробьевка ауылы
Қызылағаш ауылы
Жаңа Қарабауыр ауылы
Ескi Қарабауыр ауылы
Дорофеевка ауылы
Зеленый Бор ауылы
Молбаза ауылы
Қымызнай ауылы
Подхоз ауылы
Қатаркөл ауылы
Сосновка ауылы
Вишневое ауылы
Наурызбай батыр ауылы
Мәдениет ауылы
3) өнеркәсiп, көлiк, байланыс және өзге де ауыл шаруашылығы мақсатындағы емес жерлер
4) орман қорының жерлерi
соның iшiнде:
Бұланды ормандар және жануарлар дүниесiн қорғау жөнiндегi мемлекеттiк мекемесi;
"Бұқпа" ормандар және жануарлар дүниесiн қорғау жөнiндегi мемлекеттiк мекемесi
5) қордағы жерлер
аудан бойынша жиыны
34340
17554
6146
291
98
174
454
232
919
1545
74
632
52
984
255
86
184
5428
241
404
163
241
2173
54712
2.
Еңбекшiлдер ауданы
1) ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлер
2) елдi мекендердiң жерлерi
оның iшiнде:
Андықожа батыр ауылы
Невское ауылы
Жүкей ауылы
Қызылұйым ауылы
Карловка ауылы
Трамбовка ауылы
3) өнеркәсiп, көлiк, байланыс және өзге де
ауыл шаруашылығы мақсатындағы емес жерлер
4) орман қорының жерлерi
соның iшiнде:
Бұланды ормандар және жануарлар дүниесiн
қорғау жөнiндегі мемлекеттiк мекемесi
5) қордағы жерлер
аудан бойынша жиыны
14655
4691
1637
681
818
750
567
238
136
713
713
1514
21709
3.
Қазақстан Республикасы Президентi Іс
Басқармасының "Бурабай" мемлекеттiк ұлттық
табиғи паркi" мемлекеттiк мекемесi
83511
Барлығы
159932
Қазақстан Республикасы
Үкiметінің
2005 жылғы 4 ақпандағы
N 106 қаулысына
2-қосымша
Щучинск-Бурабай курорттық аймағы
мемлекеттік табиғи-қорық қоры
объектiлерi
1. Аютас тауы
2. Бурабай тауы
3. Жеке Батыр тауы
4. Көкшетау тауы
5. Лысая тауы
6. Үлкен Бүркiттi тауы
7. Жұмбақтас тас аралы
8. Бурабай көлi
9. Болпаш Сор көлi
10. Большое Чебачье көлi
11. Малое Чебачьe көлi
12. Майбалық көлi
13. Қатаркөл көлi
14. Щучье көлi
15. Кенесары үңгiрi
16. Абылай хан алаңқайы

17. Скала Бастион
18. Скала Окжетпес
19. Скала Орлиные гнезда
20. Скала Пахомовка
21. Скала Три сестры
22. Береговая облепиха
23. Танцующая березовая роща
24. Дендрологический парк Республиканского государственного предприятия "Научно- производственный центр лесного хозяйства" Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан
25. Дендрологический арборетум Республиканского государственного предприятия "Научно-производственный центр лесного хозяйства" Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
26. Дендрологический парк Боровского колледжа экологии и лесного хозяйства Министерства образования и науки Республики Казахстан

17. Бастион жартасы
18. Оқжетпес жартасы
19. Сұңқар ұясы жартасы
20. Пахомовка жартасы
21. Үш апалы-сiңлi жартасы
22. Жағалау шырғанағы
23. Бишi қайыңдар шоқ тоғайы
24. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң "Ғылыми-өндiрiстiк орман шаруашылығы орталығы" республикалық мемлекеттiк кәсіпорнының дендрологиялық паркi
25. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінiң "Ғылыми-өндiрiстiк орман шаруашылығы орталығы" республикалық мемлекеттiк кәсіпорнының дендрологиялық арборетумы
26. Қазақстан Республикасы Білiм және ғылым министрлiгінiң Бурабай экология және орман шаруашылығы колледжiнiң дендрологиялық паркі