Об утверждении Правил расходования средств на компенсацию повышения тарифов за электроэнергию, вырабатываемую энергопроизводящей организацией в целях покрытия дефицита электроэнергии и обеспечения стабильного энергоснабжения потребителей Южного Казахстана
Постановление Правительства Республики Казахстан от 17 февраля 2005 года N 145
В соответствии со статьей 18  Закона Республики Казахстан от 2 декабря 2004 года "О республиканском бюджете на 2005 год" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила расходования средств на компенсацию повышения тарифов за электроэнергию, вырабатываемую энергопроизводящей организацией в целях покрытия дефицита электроэнергии и обеспечения стабильного энергоснабжения потребителей Южного Казахстана.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 17 февраля 2005 года N 145
Правила
расходования средств на компенсацию
повышения тарифов за электроэнергию, вырабатываемую
энергопроизводящей организацией в целях покрытия
дефицита электроэнергии и обеспечения стабильного
энергоснабжения потребителей
Южного Казахстана
1. Настоящие Правила определяют порядок расходования средств на компенсацию повышения тарифов за электроэнергию, вырабатываемую энергопроизводящей организацией в целях покрытия дефицита электроэнергии и обеспечения стабильного энергоснабжения потребителей Южного Казахстана.
2. Определить акционерное общество "КазТрансГаз" - поставщиком топлива (далее - Поставщик) для обеспечения работы открытого акционерного общества "Жамбылская государственная районная электрическая станция имени Т.И. Батурова" (далее - Общество) в одно-двухблочном режиме в осенне-зимний период 2004-2005 годов, закупка которого имеет важное стратегическое значение в пределах средств, предусмотренных в республиканском бюджете на 2005 год по бюджетной программе 026 "Обеспечение стабильного энергоснабжения потребителей Южного Казахстана".
3. Расходование средств на компенсацию повышения тарифов осуществляется за счет средств, предусмотренных в республиканском бюджете на 2005 год по бюджетной программе 026 "Обеспечение стабильного энергоснабжения потребителей Южного Казахстана" в сумме 1075175000 (один миллиард семьдесят пять миллионов сто семьдесят пять тысяч) тенге (далее - Средства), в том числе:
1) 199000000 (сто девяносто девять миллионов) тенге - расходы на компенсацию затрат Общества перед Поставщиком по поставкам топлива за период январь-март 2004 года;

Оңтүстiк Қазақстанның электр энергиясына тапшылығын жабу және тұтынушыларын энергиямен тұрақты жабдықтауды қамтамасыз ету мақсатында энергия өндiретiн ұйым шығаратын электр энергиясы үшiн тарифтердiң көтерiлуiн өтеуге арналған қаражатты жұмсау ережесiн бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 17 ақпандағы N 145 Қаулысы
"2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 2 желтоқсандағы Заңының  18-бабына  сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қоса берiлiп отырған Оңтүстiк Қазақстанның электр энергиясына тапшылығын жабу және тұтынушыларын энергиямен тұрақты жабдықтауды қамтамасыз ету мақсатында энергия өндiретiн ұйым шығаратын электр энергиясы үшiн тарифтердiң көтерілуін өтеуге арналған қаражатты жұмсау ережесi бекiтiлсiн.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2005 жылғы 17 ақпандағы
N 145 қаулысымен
бекiтiлген
Оңтүстiк Қазақстанның электр энергиясына тапшылығын жабу және тұтынушыларын энергиямен тұрақты жабдықтауды қамтамасыз ету мақсатында энергия өндiретiн ұйым шығаратын электр
энергиясы үшiн тарифтердiң көтерiлуiн өтеуге
арналған қаражатты жұмсау
ережесi
1. Осы Ереже Оңтүстік Қазақстанның электр энергиясына тапшылығын жабу және тұтынушыларын энергиямен тұрақты жабдықтауды қамтамасыз ету мақсатында энергия өндiретiн ұйым шығаратын электр энергиясы үшiн тарифтердiң көтерiлуiн өтеуге арналған қаражатты жұмсау тәртiбiн айқындайды.
2. "ҚазТрансГаз" акционерлiк қоғамы 2005 жылға арналған республикалық бюджетте 026 "Оңтүстiк Қазақстанның тұтынушыларын энергиямен тұрақты жабдықтауды қамтамасыз ету" бюджеттiк бағдарламасы бойынша көзделген қаражат шегінде 2004-2005 жылдардың күзгі - қысқы кезеңiнде бiр және екi блокты режимде "Т.И.Батуров атындағы Жамбыл мемлекеттік аудандық электр станциясы" ашық акционерлiк қоғамының (бұдан әрi - Қоғам) жұмысын қамтамасыз ету үшiн сатып алудың маңызды стратегиялық мәнi бар отынды жеткiзушi (бұдан әрi - Жеткiзушi) болып белгiленсiн.
3. Тарифтердiң көтерiлуiн өтеуге арналған қаражатты жұмсау 2005 жылға арналған республикалық бюджетте 026 "Оңтүстiк Қазақстанның тұтынушыларын энергиямен тұрақты жабдықтауды қамтамасыз ету" бюджеттік бағдарламасы бойынша көзделген 1075175000 (бір миллиард жетпіс бес миллион бір жүз жетпіс бес мың) теңге сомасындағы қаражат (бұдан әрi - Қаражат) есебiнен жүзеге асырылады, оның iшiнде:
1) 199000000 (бip жүз тоқсан тоғыз миллион) теңге - 2004 жылғы қаңтар - наурыз кезеңiндегі Қоғамның Жеткiзушi алдындағы отынның жеткiзілiмдерi бойынша шығындарын өтеуге арналған шығыстар;

2) 876175000 (восемьсот семьдесят шесть миллионов сто семьдесят пять тысяч) тенге - расходы для покрытия разницы между ценой покупки топлива Обществом с учетом расходов на транспортировку и стоимостью топлива, необходимого для сохранения установленных тарифов, на вырабатываемую электроэнергию в целях обеспечения стабильной работы Общества в период с декабря 2004 года по март 2005 года. <*>
Сноска. В пункт 3 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 5 июля 2005 г. N 685  .
4. Министерство энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан в соответствии с подпунктом 2) пункта 3 настоящих Правил утверждает расчеты расходов для сохранения установленного тарифа на вырабатываемую электроэнергию с целью компенсации повышения тарифов для покрытия дефицита электроэнергии и обеспечения стабильного энергоснабжения потребителей Южного Казахстана.
5. Министерство энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан:
1) согласно пункту 3 настоящих Правил осуществляет перечисление средств на основании заключенных с Поставщиком договоров по обеспечению стабильного энергоснабжения потребителей Южного Казахстана;
2) обеспечивает утверждение норм расхода для энергоснабжающих организаций и потребителей Южного Казахстана на объемы электроэнергии, получаемой по транзиту "Север-Юг" и объемы электроэнергии, получаемой с шин Общества потребителям Южного Казахстана;
3) обеспечивает целевое использование Средств выделяемых в соответствии с настоящим постановлением.

2) 876175000 (сегіз жүз жетпіс алты миллион бір жүз жетпіс бес мың) теңге - 2004 жылғы желтоқсан - 2005 жылғы наурыз кезеңiнде Қоғамның отынды тасымалдау шығыстарын ескере отырып, оны сатып алу бағасы мен Қоғамның тұрақты жұмысын қамтамасыз ету мақсатында шығарылатын электр энергиясына белгiленген тарифтердi сақтау үшiн қажет отынның құны арасындағы айырманы жабуға арналған шығыстар.
Ескерту: 3-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005 жылғы 5 шілдедегі N 685  Қаулысымен .
4. Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгi осы Ереженiң 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес тарифтердiң көтерiлуiн өтеу мақсатында Оңтүстiк Қазақстанның электр энергиясына тапшылығын жабу және тұтынушыларын энергиямен тұрақты жабдықтау үшiн шығарылатын электр энергиясына белгiленген тарифтi сақтау үшiн шығыстар есептемелерiн бекiтедi.
5. Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігі:
1) осы Ереженiң 3-тармағына сәйкес Оңтүстiк Қазақстанның тұтынушыларын энергиямен тұрақты жабдықтауды қамтамасыз ету бойынша Жеткiзушiмен жасасқан шарттардың негізiнде қаражат аударуды жүзеге асырады;
2) "Солтүстiк-Оңтүстiк" транзитi бойынша алынатын электр энергиясының көлемiне және Оңтүстік Қазақстанның тұтынушыларына Қоғамның шиналарынан алынатын электр энергиясының көлемiне Оңтүстiк Қазақстанның энергиямен жабдықтаушы ұйымдары мен тұтынушыларына арналған шығыстардың нормаларын бекiтудi қамтамасыз етедi;
3) осы қаулыға сәйкес бөлiнетiн Қаражаттың мақсатты пайдаланылуын қамтамасыз етедi.