О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года N 1109
Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 февраля 2005 года N 175. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 12 октября 2007 года N 943
Сноска. Постановление Правительства РК от 28 февраля 2005 г. N 175 утратило силу постановлением Правительства РК от 12 октября 2007 г. N  943 .
Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в  постановление  Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года N 1109 "Вопросы Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий" (САПП Республики Казахстан, 2004 г., N 39, ст. 520) следующие изменения и дополнения:
в Положении об Агентстве Республики Казахстан по регулированию естественных монополий, утвержденном указанным постановлением:
в абзаце втором пункта 1 слово "департаменты" заменить словом "управления";
в пункте 10:
в области формирования государственной политики:
в подпункте 1):
слово "установления" заменить словом "расчета";
после слов "(цен, ставок сборов)" дополнить словами "или их предельных уровней";
в области реализации государственной политики:
подпункт 6) изложить в следующей редакции:
"6) проведение публичных слушаний при рассмотрении заявок субъектов естественных монополий на утверждение тарифов (цен, ставок сборов) или их предельных уровней;";
в области контроля за реализацией государственной политики:
в подпункте 2):
абзац пятый изложить в следующей редакции:
"осуществлением субъектом естественной монополии иной деятельности, разрешенной для него  Законом  Республики Казахстан "О естественных монополиях";";
дополнить абзацами следующего содержания:
"приобретением физическими или юридическими лицами (или группой лиц) более десяти процентов голосующих акций (долей) в уставном капитале субъекта естественной монополии;
наймом субъектом естественной монополии имущества, используемого для предоставления регулируемых услуг (товаров, работ), балансовая стоимость которого, учтенная в бухгалтерском балансе на начало текущего года, превышает 0,05 процента от балансовой стоимости его активов в соответствии с бухгалтерским балансом на начало текущего года, при условии, что заключение договора имущественного найма не повлечет за собой повышения тарифов (цен, ставок сборов) или их предельных уровней на регулируемые услуги (товары, работы) субъекта естественной монополии, нарушения договоров с потребителями, нарушения неразрывно связанной технологической системы, прерывания либо существенного снижения объемов предоставляемых регулируемых услуг (товаров, работ);";
подпункт 4) изложить в следующей редакции:
"4) применение недискриминационных методик расчета тарифов (цен, ставок сборов) или их предельных уровней на регулируемые услуги (товары, работы) субъекта естественной монополии;";
в подпункте 5):
после слов "(цен, ставок сборов)", "(цену, ставку сбора)" дополнить словами "или их предельных уровней", "или его предельный уровень";
дополнить словами ", нецелевым использованием средств амортизационных отчислений, предусмотренных тарифной сметой, отклонением исполнения статей затрат тарифной сметы более, чем на пять процентов от утвержденных размеров;";
подпункт 6) дополнить словами "или их предельных уровней";
подпункт 7) исключить;
в пункте 11:
в подпункте 1) слова "в сфере естественной монополии, в Государственный регистр" заменить словами "в сферах естественных монополий, в республиканский раздел государственного регистра";
подпункт 2) после слова "регулирующие" дополнить словами "и контролирующие";
в подпункте 3):
слова "естественной монополии" заменить словами "естественных монополий";
дополнить словами "и контроля";
подпункт 6) изложить в следующей редакции:
"6) вносить субъектам естественных монополий, государственным органам, в случаях нарушения ими законодательства Республики Казахстан о естественных монополиях, обязательные для исполнения предписания, в том числе предписания о реорганизации субъектов естественных монополий и (или) об отчуждении имущества;";
подпункт 10) после слова "потребителями" дополнить словами "регулируемых услуг (товаров, работ)";
подпункт 11) изложить в следующей редакции:
"11) инициировать изменение тарифов (цен, ставок сборов) на регулируемые услуги (товары, работы) субъектов естественных монополий или их предельных уровней и тарифных смет субъектов естественных монополий;";
подпункт 12) исключить;
в подпункте 14) слова "на услуги" заменить словами "на регулируемые услуги";
в перечне государственных учреждений - территориальных органов Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий, утвержденном указанным постановлением, в тексте слово "Департамент" заменить словом "Управление".

Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2004 жылғы 28 қазандағы N 1109 қаулысына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 28 ақпандағы N 175 Қаулысы. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2007.10.12. N 943 Қаулысымен.
Ескерту. Қаулының күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2007 жылғы 12 қазандағы  N 943  Қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. "Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттiгiнiң мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 28 қазандағы N 1109  қаулысына  (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2004 ж., N 39, 520-құжат) мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттiгi туралы ережеде:
1-тармақтың екiншi абзацындағы "департаменттерi" деген сөз "басқармалары" деген сөзбен ауыстырылсын;
10-тармақта:
мемлекеттiк саясатты қалыптастыру саласында:
1) тармақшада:
"белгiлеудiң" деген сөз "есептеудiң" деген сөзбен ауыстырылсын;
"(бағаларды, алым ставкаларын)" деген сөздерден кейiн "немесе олардың шектi деңгейлерiн" деген сөздермен толықтырылсын;
мемлекеттiк саясатты iске асыру саласында:
6) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"6) табиғи монополия субъектiлерiнiң тарифтердi (бағаларды, алым ставкаларын) немесе олардың шектi деңгейлерiн бекiтуге арналған өтiнiмдерiн қарау кезiнде жария тыңдаулар өткiзудi;";
мемлекеттiк саясатты iске асыруды бақылау саласында:
2) тармақшада:
бесiншi абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"табиғи монополия субъектiсiнiң ол үшiн "Табиғи монополиялар туралы" Қазақстан Республикасының  Заңымен  рұқсат етiлген өзге қызметтi жүзеге асыруына;";
мынадай мазмұндағы абзацтармен толықтырылсын:
"табиғи монополия субъектiсiнiң жарғылық капиталындағы дауыс беретiн акциялардың (үлестердiң) он пайыздан астамын жеке немесе заңды тұлғалардың (немесе тұлғалар тобының) сатып алуына;
мүлiктiк жалдау шартын жасасу табиғи монополия субъектiсiнiң реттелетiн қызметтерiне (тауарларына, жұмыстарына) тарифтердiң (бағалардың, алым ставкаларының) немесе олардың шектi деңгейлерiнiң артуына, тұтынушылармен шарттардың бұзылуына, үзілiссiз байланыстағы технологиялық жүйенiң бұзылуына, ұсынылатын реттелетiн қызметтер (тауарлар, жұмыстар) көлемiнiң үзiлуiне не едәуiр төмендеуiне әкелiп соқпайтын жағдайда табиғи монополия субъектiсiнiң ағымдағы жылдың басындағы бухгалтерлiк теңгерiмде ескерiлген теңгерiмдiк құны ағымдағы жылдың басындағы бухгалтерлiк теңгерiмге сәйкес оның активтерiнiң теңгерiмдiк құнының 0,05 пайызынан асатын реттелетiн қызметтердi (тауарларды, жұмыстарды) ұсыну үшiн пайдаланылатын мүлiктi жалға алуына;";
4) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"4) табиғи монополия субъектiсiнiң реттелетiн қызметтерiне (тауарларына, жұмыстарына) тарифтердi (бағаларды, алым ставкаларын) немесе олардың шектi деңгейлерiн есептеудiң кемсiтпеушiлiк әдiстемелерiн қолдануды;";
5) тармақшада:
"(бағаларды, алым ставкаларын)", "(бағаға, алым ставкасына)" деген сөздерден кейiн "немесе олардың шектi деңгейлерiн", "немесе оның шектi деңгейiне" деген сөздермен толықтырылсын;
"енгiзумен" деген сөзден кейiн "тарифтiк сметада көзделген амортизациялық аударымдар қаражатын мақсатсыз пайдаланумен, тарифтiк сметаның шығын баптарын атқарудың бекiтiлген мөлшерiнен бес пайыздан астам ауытқуымен" деген сөздермен толықтырылсын;
6) тармақша "(бағаларды, алым ставкаларын)" деген сөздерден кейiн "немесе олардың шектi деңгейлерiн" деген сөздермен толықтырылсын;
7) тармақша алынып тасталсын;
11-тармақта:
1) тармақшадағы "Табиғи монополия саласындағы қызметтi жүзеге асыратын субъектілердi Табиғи монополиялар субъектілерiнiң мемлекеттiк тiркелiмiне" деген сөздер "табиғи монополиялар салаларындағы қызметті жүзеге асыратын субъектілердi табиғи монополиялар субъектілерi мемлекеттiк тiркелiмiнiң республикалық бөлiмiне" деген сөздермен ауыстырылсын;
2) тармақшадағы "реттейтiн" деген сөзден кейiн "және бақылайтын" деген сөздермен толықтырылсын;
3) тармақшада:
"табиғи монополия" деген сөздер "табиғи монополиялар" деген сөздермен ауыстырылсын;
"реттейтiн" деген сөзден кейiн "және бақылайтын" деген сөздермен толықтырылсын;
6) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"6) табиғи монополиялар субъектiлерiне, мемлекеттiк органдарға олар Қазақстан Республикасының табиғи монополиялар туралы  заңнамасын  бұзған жағдайда, орындауға мiндетті нұсқамалар, оның iшiнде табиғи монополиялар субъектiлерiн қайта ұйымдастыру туралы және (немесе) мүлiктi иелiктен айыру туралы нұсқамалар енгізуге;";
10) тармақша "тұтынушылармен" деген сөздiң алдынан "реттелетiн қызметтердi (тауарларды, жұмыстарды)" деген сөздермен толықтырылсын;
11) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"11) табиғи монополиялар субъектiлерiнiң реттелетiн қызметтерiне тарифтердi (бағаларды, алым ставкаларын) немесе олардың шектi деңгейлерiн және табиғи монополиялар субъектiлерiнiң тарифтiк сметаларын өзгертуге бастамашылық жасауға;";
12) тармақша алынып тасталсын;
14) тармақшадағы "қызметтерiне" деген сөз "реттелетiн қызметтерiне" деген сөздермен ауыстырылсын;
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттiгiнiң аумақтық органдары - мемлекеттiк мекемелерiнiң тізбесiнде мәтiндегi "департаменті" деген сөз "басқармасы" деген сөзбен ауыстырылсын.

2. Настоящее постановление вводится в действие со дня официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан

2. Осы қаулы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі