О внесении изменений и дополнений в постановления Правительства Республики Казахстан от 19 марта 2003 года N 269 и от 28 апреля 2004 года N 475
Постановление Правительства Республики Казахстан от 2 марта 2005 года N 193. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 8 сентября 2015 года № 754
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 08.09.2015 № 754 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Кодексом  Республики Казахстан от 12 июня 2001 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс)" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие изменения и дополнения:
1) в постановлении  Правительства Республики Казахстан от 19 марта 2003 года N 269 "Об утверждении Перечня импортируемого оборудования, сельскохозяйственной техники, грузового подвижного состава автомобильного транспорта, а также запасных частей, ввозимых для собственных производственных нужд, по которым налог на добавленную стоимость уплачивается методом зачета в порядке, установленном Кодексом  Республики Казахстан от 12 июня 2001 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс)":
заголовок изложить в следующей редакции:
"Об утверждении Перечня импортируемых товаров, по которым налог на добавленную стоимость уплачивается методом зачета в порядке установленном Кодексом  Республики Казахстан от 12 июня 2001 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс), и правил его формирования";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить прилагаемые:
Перечень импортируемых товаров, по которым налог на добавленную стоимость уплачивается методом зачета в порядке, установленном Кодексом  Республики Казахстан от 12 июня 2001 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс);
Правила формирования Перечня импортируемых товаров, по которым налог на добавленную стоимость уплачивается методом зачета в порядке, установленном Кодексом  Республики Казахстан от 12 июня 2001 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс).", (согласно приложению 1 к настоящему постановлению);
в Перечне импортируемого оборудования, сельскохозяйственной техники, грузового подвижного состава автомобильного транспорта, а также запасных частей, ввозимых для собственных производственных нужд, по которым налог на добавленную стоимость уплачивается методом зачета в порядке, установленном Кодексом  Республики Казахстан от 12 июня 2001 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс), утвержденном указанным постановлением:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Перечень импортируемых товаров, по которым налог на добавленную стоимость уплачивается методом зачета в порядке, установленном Кодексом  Республики Казахстан от 12 июня 2001 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс)";
таблицу дополнить строкой порядковый номер 1-1 следующего содержания:
"1-1  Инсектициды, родентициды, фунгициды, гербициды,
противовсходовые средства и регуляторы роста
растений, средства дезинфицирующие и аналогичные
им, расфасованные в формы или упаковки для
розничной продажи или представленные в
виде готовых препаратов или изделий (кроме лент,
обработанных серой, фитилей и свечей,
и бумаги липкой от мух)*                             из 3808";

Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2003 жылғы 19 наурыздағы N 269 және 2004 жылғы 28 сәуiрдегі N 475 қаулыларына өзгерiстер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 2 наурыздағы N 193 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 8 қыркүйектегі № 754 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 08.09.2015 № 754 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
"Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 маусымдағы Кодексiне(Салық кодексi) сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
1) "Қосылған құн салығы "Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндетті төлемдер туралы" 2001 жылғы 12 маусымдағы Қазақстан Республикасының кодексінде (Салық кодексi) белгіленген тәртiппен есепке алу әдiсiмен төленетiн импортталған жабдықтардың, ауыл шаруашылығы техникасының, автомобиль көлiгi жылжымалы жүк құрамының, сондай-ақ жеке өндiрiстiк мұқтаждар үшiн әкелiнетiн қосалқы бөлшектердiң тiзбесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 19 наурыздағы N 269 қаулысында :
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қосылған құн салығы "Салық және бюджетке төленетiн басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 маусымдағы Кодексiнде (Салық кодексi) белгіленген тәртiппен есепке алу әдiсiмен төленетін импортталатын тауарлардың тiзбесiн және оны қалыптастыру ережесiн бекiту туралы";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қоса берiліп отырған:
Қосылған құн салығы "Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 маусымдағы Кодексiнде (Салық кодексi) белгiленген тәртiппен есепке алу әдiсiмен төленетiн импортталатын тауарлардың тiзбесi;
Қосылған құн салығы "Салық және бюджетке төленетін басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 маусымдағы Кодексiнде (Салық кодексi) белгiленген тәртiппен есепке алу әдiсiмен төленетiн импортталатын тауарлардың тiзбесiн қалыптастыру ережесi (осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес) бекiтілсiн.";
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Қосылған құн салығы "Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" 2001 жылғы 12 маусымдағы Қазақстан Республикасының кодексінде (Салық кодексi) белгiленген тәртiппен есепке алу әдiсiмен төленетін импортталатын жабдықтың, ауыл шаруашылығы техникасының, автомобиль көлiгi жылжымалы жүк құрамының, сондай-ақ жеке өндiрiстiк мұқтаждар үшiн әкелiнетiн қосалқы бөлшектердiң тізбесiнде:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қосылған құн салығы "Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 маусымдағы Кодексiнде (Салық кодексi) белгiленген тәртiппен есепке алу әдiсiмен төленетiн импортталатын тауарлардың тiзбесi";
кесте мынадай мазмұндағы реттiк нөмiрi 1-1-жолмен толықтырылсын:
"1-1  Инсектицидтер, родентицидтер, фунгицидтер,
гербицидтер, өсiмдiктердiң көктеуiне қарсы
құралдар мен өсуiн реттеуiштер, бөлшек сауда
үшiн қалыптарға немесе орауыштарға бөлшектеп
оралған немесе дайын препараттар немесе
бұйымдар түрiнде ұсынылған дезинфекциялайтын
және соған ұқсас заттар (күкiртпен өңделген
ленталардан, бiлтелер мен шырақтардан, шыбын
жабыстырғыш қағаздан басқа)*                      3808-ден";

2) (Утратил силу - постановлением Правительства РК от 31.12.2008 N 1313 ) (вводится в действие с 01.01.2009).
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 31.12.2008 N 1313 (вводится в действие с 01.01.2009).
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования, за исключением абзаца двенадцатого подпункта 1) пункта 1 постановления, который вводится в действие с 1 января 2005 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 2 марта 2005 года N 193
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 19 марта 2003 года N 269
Правила формирования
Перечня импортируемых товаров, по которым налог
на добавленную стоимость уплачивается методом зачета
в порядке, установленном Кодексом Республики Казахстан
от 12 июня 2001 года "О налогах и других обязательных
платежах в бюджет" (Налоговый кодекс)
1. Настоящие Правила приняты в целях обеспечения единого подхода к формированию Перечня импортируемых товаров, по которым налог на добавленную стоимость уплачивается методом зачета в порядке, установленном Кодексом  Республики Казахстан от 12 июня 2001 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) (далее - Перечень).
2. Предложения по внесению дополнений и изменений в Перечень направляются заинтересованными государственными органами, индивидуальными предпринимателями и юридическими лицами (далее - заявитель) в государственный уполномоченный орган, осуществляющий формирование государственной фискальной политики (далее - Уполномоченный государственный орган).
3. К предложениям по дополнению Перечня товарами прилагаются следующие сведения:
1) обоснование необходимости дополнения;
2) заключение уполномоченного государственного органа по вопросам управления соответствующей отраслью экономики о годовой потребности Республики Казахстан в товаре, предлагаемом к включению в Перечень (физический объем);
3) заключение уполномоченного государственного органа по вопросам управления соответствующей отраслью экономики о годовых объемах производства аналогичных товаров на территории Республики Казахстан (физический объем) или об отсутствии такого производства;
4) заключение уполномоченного государственного органа по вопросам управления соответствующей отраслью экономики о необходимости дополнения Перечня предлагаемым к включению товаром;
5) стоимость ввозимого на территорию Республики Казахстан товара, предлагаемого к включению в Перечень (в тенге за 1 единицу товара);

2) Ескерту. 2) тармақшасының күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2008 жылғы 31 желтоқсандағы N 1313 (2009 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
2. Қаулының 2005 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiлетiн 1-тармағы 1) тармақшасының он екiншi абзацын қоспағанда, осы қаулы алғаш рет ресми жарияланғаннан кейiн он күнтiзбелiк күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2005 жылғы 2 наурыздағы
N 193 қаулысына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2003 жылғы 19 наурыздағы
N 269 қаулысымен
бекiтiлген
Қосылған құн салығы "Салық және бюджетке төленетiн
басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан
Pecпубликасының 2001 жылғы 12 маусымдағы Кодексінде
(Салық кодексi) белгiленген тәртiппен есепке алу
әдiсiмен төленетiн импортталатын тауарлардың
тiзбесiн қалыптастыру epeжеci
1. Осы Ереже Қосылған құн салығы "Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 маусымдағы Кодексiнде (Салық кодексi) белгiленген тәртiппен есепке алу әдiсiмен төленетiн импортталатын тауарлардың тiзбесiн (бұдан әрі - Тiзбе) қалыптастыруға бiрыңғай әдiстi қамтамасыз ету мақсатында қабылданды.
2. Тiзбеге толықтырулар мен өзгерiстер енгiзу жөнiндегi ұсыныстарды мүдделi мемлекеттiк органдар, жеке кәсіпкерлер және заңды тұлғалар (бұдан әрi - өтiнiм беруші) мемлекеттiк фискалдық саясатты қалыптастыруды жүзеге асыратын мемлекеттiк уәкiлеттi органға (бұдан әрi - Уәкiлеттi мемлекеттiк орган) жiбередi.
3. Тiзбенi тауарлармен толықтыру жөнiндегi ұсыныстарға мынадай мәлiметтер қоса берiледi:
1) толықтыру қажеттiгiнiң негiздемесi;
2) экономиканың тиiстi саласын басқару мәселелерi жөнiндегi уәкiлеттi мемлекеттiк органның Тiзбеге қосуға ұсынылып отырған тауарға Қазақстан Республикасының жылдық қажеттiлiгi (нақты көлемi) туралы қорытындысы;
3) экономиканың тиiстi саласын басқару мәселелерi жөнiндегi уәкiлеттi мемлекеттiк органның Қазақстан Республикасының аумағында осындай тауарлар өндiрiсiнiң жылдық көлемi (нақты көлемi) туралы немесе мұндай өндiрiстiң болмауы туралы қорытындысы;
4) экономиканың тиiстi саласын басқару мәселелерi жөнiндегi уәкiлеттi мемлекеттiк органның қосуға ұсынылып отырған тауармен Тiзбенi толықтыру қажеттiлiгi туралы қорытындысы;
5) Қазақстан Республикасының аумағына әкелiнетiн, Тiзбеге қосуға ұсынылып отырған тауардың құны (тауардың 1 бiрлiгiне теңгемен);

6) заключение уполномоченного государственного органа по вопросам осуществления таможенного администрирования в соответствии с таможенным законодательством Республики Казахстан на предмет соответствия предлагаемых к включению в Перечень товаров наименованиям товаров и кодам Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности ЕврАзЭС (ТН ВЭД ЕврАзЭС).
4. К предложениям по исключению из Перечня товаров прилагаются следующие сведения:
1) обоснование необходимости исключения;
2) заключение уполномоченного государственного органа по вопросам управления соответствующей отраслью экономики о годовой потребности Республики Казахстан в предлагаемом к исключению из Перечня товаре (физический объем);
3) заключение уполномоченного государственного органа по вопросам управления соответствующей отраслью экономики о годовых объемах производства аналогичных товаров на территории Республики Казахстан с указанием наименования производителя (физический объем);
4) заключение уполномоченного государственного органа по вопросам управления соответствующей отраслью экономики о необходимости исключения из Перечня предлагаемого к исключению товара;
5) заключение уполномоченного государственного органа по вопросам осуществления таможенного администрирования в соответствии с таможенным законодательством Республики Казахстан на предмет соответствия предлагаемых к исключению из Перечня товаров наименованиям товаров и кодам Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности ЕврАзЭС (ТН ВЭД ЕврАзЭС).
5. Уполномоченный государственный орган рассматривает представленные предложения с приложением сведений, указанных в пунктах 3 и (или) 4 настоящих Правил, и представляет заявителю обоснованное заключение о целесообразности дополнения Перечня и (или) исключения из Перечня товаров в течение 30 календарных дней со дня получения предложений Уполномоченным государственным органом.
6. При представлении заявителем неполного перечня сведений, предусмотренных в пунктах 3 и (или) 4 настоящих Правил, Уполномоченный государственный орган в письменной форме отказывает заявителю в рассмотрении представленных им предложений.
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 2 марта 2005 года N 193
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 28 апреля 2004 года N 475
Правила формирования
Перечня имущества, ввезенного лизингодателем в
целях передачи в финансовый лизинг по договорам
финансового лизинга, импорт которого освобождается
от налога на добавленную стоимость
1. Настоящие Правила приняты в целях обеспечения единого подхода к формированию Перечня имущества, ввезенного лизингодателем в целях передачи в финансовый лизинг по договорам финансового лизинга, импорт которого освобождается от налога на добавленную стоимость, (далее - Перечень).

6) Қазақстан Республикасының кеден заңнамасына сәйкес кедендiк әкiмшілендiрудi жүзеге асыру мәселелерi жөнiндегi уәкiлеттi мемлекеттiк органның Тiзбеге қосуға ұсынылып отырған тауарлардың ЕурАзЭҚ Сыртқы экономикалық қызметi тауар номенклатурасының (ЕурАзЭҚ СЭҚ ТН) тауарлар атауына және кодтарына сәйкестiгi мәнiне қорытындысы.
4. Тiзбеден тауарларды алып тастау жөнiндегi ұсыныстарға мынадай мәлiметтер қоса беріледi:
1) алып тастау қажеттiгiнiң негiздемесi;
2) экономиканың тиiстi саласын басқару мәселелерi жөнiндегi уәкiлеттi мемлекеттiк органның Тiзбеден алып тастауға ұсынылып отырған тауарға Қазақстан Республикасының жылдық қажеттiлiгi (нақты көлемi) туралы қорытындысы;
3) экономиканың тиiстi саласын басқару мәселелерi жөнiндегi уәкiлеттi мемлекеттік органның Қазақстан Республикасының аумағындағы осындай тауарлар өндiрiсiнiң жылдық көлемi (нақты көлемi) туралы өндiрушiнiң атауы көрсетiлген қорытындысы;
4) экономиканың тиiстi саласын басқару мәселелерi жөнiндегi уәкiлетті мемлекеттiк органның алып тастауға ұсынылып отырған тауарды Тiзбеден алып тастау қажеттiгі туралы қорытындысы;
5) Қазақстан Республикасының кеден заңнамасына сәйкес кедендiк әкiмшiлендiрудi жүзеге асыру мәселелерi жөнiндегi уәкiлеттi мемлекеттiк органның Тiзбеден алып тастауға ұсынылып отырған тауарлардың ЕурАзЭҚ Сыртқы экономикалық қызметi тауар номенклатурасының (ЕурАзЭҚ СЭҚ ТН) тауарлар атауларына және кодтарына сәйкестiгі мәнiне қорытындысы.
5. Уәкiлеттi мемлекеттiк орган осы Ереженiң 3 және (немесе) 4-тармақтарында көрсетілген мәлiметтермен қоса табыс етiлген ұсыныстарды қарайды және Уәкілеттi мемлекеттiк орган ұсыныстарды алған күнiнен бастап 30 күнтізбелiк күн iшiнде өтiнiм берушiге Тiзбенi толықтырудың және (немесе) Тiзбеден тауарларды алып тастаудың орындылығы туралы негiздi қорытындыны бередi.
6. Өтiнiм берушi осы Ереженiң 3 және (немесе) 4-тармақтарында көзделген мәлiметтердiң толық емес тiзбесiн ұсынған жағдайда, Уәкiлеттi мемлекеттік орган өтiнiм берушi табыс еткен ұсыныстарды қараудан жазбаша нысанда бас тартады.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2005 жылғы 2 наурыздағы
N 193 қаулысына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2004 жылғы 28 сәуірдегі
N 475 қаулысымен
бекiтiлген
Қаржы лизингi шарттары бойынша қаржы лизингiне
беру мақсатында лизинг берушi әкелген, импорты
қосылған құн салығынан босатылатын мүлiк
тiзбесiн қалыптастыру ережесi
1. Осы Ереже Қаржы лизингi шарттары бойынша қаржы лизингiне беру мақсатында лизинг берушi әкелген, импорты қосылған құн салығынан босатылатын мүлiк тiзбесiн (бұдан әрi - Тiзбе) қалыптастыруға бiрыңғай әдiстi қамтамасыз ету мақсатында қабылданды.

2. Предложения по внесению дополнений и изменений в Перечень направляются заинтересованными государственными органами, а также индивидуальными предпринимателями и юридическими лицами в государственный уполномоченный орган, осуществляющий формирование государственной фискальной политики (далее - Уполномоченный государственный орган).
3. К предложениям по дополнению Перечня имуществом прилагаются следующие сведения:
1) обоснование необходимости дополнения;
2) заключение уполномоченного государственного органа по вопросам управления соответствующей отраслью экономики о годовой потребности Республики Казахстан в имуществе, предлагаемом к включению в Перечень (физический объем);
3) заключение уполномоченного государственного органа по вопросам управления соответствующей отраслью экономики о годовых объемах производства аналогичного имущества на территории Республики Казахстан (физический объем) или об отсутствии такого производства;
4) заключение уполномоченного государственного органа по вопросам управления соответствующей отраслью экономики о необходимости дополнения Перечня предлагаемым к включению имуществом;
5) стоимость ввозимого на территорию Республики Казахстан имущества, предлагаемого к включению в Перечень (в тенге за 1 единицу имущества);
6) заключение уполномоченного государственного органа по вопросам осуществления таможенного администрирования в соответствии с таможенным законодательством Республики Казахстан на предмет соответствия предлагаемых к включению в Перечень имущества наименованиям товаров и кодам Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности ЕврАзЭС (ТН ВЭД ЕврАзЭС).
4. К предложениям по исключению из Перечня имущества прилагаются следующие сведения:
1) обоснование необходимости исключения;
2) заключение уполномоченного государственного органа по вопросам управления соответствующей отраслью экономики о годовой потребности Республики Казахстан в предлагаемом к исключению из Перечня имуществе (физический объем);
3) заключение уполномоченного государственного органа по вопросам управления соответствующей отраслью экономики о годовых объемах производства аналогичного имущества на территории Республики Казахстан с указанием наименования производителя (физический объем);
4) заключение уполномоченного государственного органа по вопросам управления соответствующей отраслью экономики о необходимости исключения из Перечня предлагаемого к исключению имущества;
5) заключение уполномоченного государственного органа по вопросам осуществления таможенного администрирования в соответствии с таможенным законодательством Республики Казахстан на предмет соответствия предлагаемых к исключению из Перечня имущества наименованиям товаров и кодам Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности ЕврАзЭС (ТН ВЭД ЕврАзЭС).

2. Тiзбеге толықтырулар мен өзгерiстер енгiзу жөнiндегi ұсыныстарды мүдделi мемлекеттiк органдар, сондай-ақ жеке кәсiпкерлер мен заңды тұлғалар мемлекеттiк фискалдық саясатты қалыптастыруды жүзеге асыратын мемлекеттiк уәкiлеттi органға (бұдан әрi - Уәкiлеттi мемлекеттiк орган) жiбередi.
3. Тiзбенi мүлiкпен толықтыру жөнiндегi ұсыныстарға мынадай мәлiметтер қоса берiледi:
1) толықтыру қажеттiгiнiң негiздемесi;
2) экономиканың тиiстi саласын басқару мәселелерi жөнiндегi уәкiлеттi мемлекеттiк органның Тiзбеге қосуға ұсынылып отырған мүлiкке Қазақстан Республикасының жылдық қажеттiлiгi (нақты көлемi) туралы қорытындысы;
3) экономиканың тиiстi саласын басқару мәселелерi жөнiндегi уәкiлеттi мемлекеттiк органның Қазақстан Республикасының аумағындағы осындай мүлiк өндiрiсiнiң жылдық көлемi (нақты көлемi) туралы немесе мұндай өндiрiстiң болмауы туралы қорытындысы;
4) экономиканың тиiстi саласын басқару мәселелерi жөнiндегi уәкiлеттi мемлекеттiк органның қосуға ұсынылып отырған мүлiкпен Тiзбенi толықтыру қажеттiлiгi туралы қорытындысы;
5) Қазақстан Республикасының аумағына әкелiнетiн, Тiзбеге қосуға ұсынылып отырған мүлiктiң құны (мүлiктiң 1 бiрлiгi үшiн теңгемен);
6) Қазақстан Республикасының кеден заңнамасына сәйкес кедендiк әкiмшiлендiрудi жүзеге асыру мәселелерi жөнiндегi уәкiлеттi мемлекеттiк органның Тiзбеге қосуға ұсынылып отырған мүлiктiң ЕурАзЭҚ Сыртқы экономикалық қызметi тауар номенклатурасының (ЕурАзЭҚ СЭҚ ТН) тауарлар атауларына және кодтарына сәйкестiгi мәнiне қорытындысы.
4. Тiзбеден мүлiктi алып тастау жөнiндегi ұсыныстарға мынадай мәлiметтер қоса берiледi:
1) алып тастау қажеттiгiнiң негiздемесi;
2) экономиканың тиiстi саласын басқару мәселелерi жөнiндегi уәкiлеттi мемлекеттiк органның Тiзбеден алып тастауға ұсынылып отырған мүлiкке Қазақстан Республикасының жылдық қажеттiлiгi (нақты көлемi) туралы қорытындысы;
3) экономиканың тиiстi саласын басқару мәселелерi жөнiндегi уәкiлеттi мемлекеттік органның Қазақстан Республикасының аумағындағы осындай мүлiк өндiрiсiнiң жылдық көлемi (нақты көлемi) туралы өндiрушiнiң атауы көрсетілген қорытындысы;
4) экономиканың тиiстi саласын басқару мәселелерi жөнiндегi уәкiлеттi мемлекеттiк органның алып тастауға ұсынылып отырған мүлiктi Тiзбеден алып тастау қажеттiгi туралы қорытындысы;
5) Қазақстан Республикасының кеден заңнамасына сәйкес кедендiк әкiмшiлендiрудi жүзеге асыру мәселелерi жөнiндегi уәкiлеттi мемлекеттiк органның Тiзбеден алып тастауға ұсынылып отырған мүлiктiң ЕурАзЭҚ Сыртқы экономикалық қызметi тауар номенклатурасының (ЕурАзЭҚ СЭҚ ТН) тауарлар атауларына және кодтарына сәйкестігі мәнiне қорытындысы.

5. Уполномоченный государственный орган рассматривает представленные предложения с приложением сведений, указанных в пунктах 3 и (или) 4 настоящих Правил, и представляет заявителю обоснованное заключение о целесообразности дополнения Перечня и (или) исключения из Перечня имущества в течение 30 календарных дней со дня получения предложений Уполномоченным государственным органом.
6. При представлении заявителем неполного перечня сведений, предусмотренных в пунктах 3 и (или) 4 настоящих Правил, Уполномоченный государственный орган в письменной форме отказывает заявителю в рассмотрении представленных им предложений.

5. Уәкілеттi мемлекеттiк орган осы Ереженiң 3 және (немесе) 4-тармақтарында көрсетiлген мәлiметтермен қоса табыс етiлген ұсыныстарды қарайды және Уәкілеттi мемлекеттiк орган ұсыныстарды алған күнiнен бастап 30 күнтізбелiк күн iшiнде өтінiм берушiге Тiзбенi толықтырудың және (немесе) Тiзбеден мүлiктi алып тастаудың орындылығы туралы негiздi қорытындыны бередi.
6. Өтінiм берушi осы Ереженiң 3 және (немесе) 4-тармақтарында көзделген мәлiметтердiң толық емес тiзбесiн табыс еткен жағдайда, Уәкiлеттi мемлекеттік орган өтінiм берушi табыс еткен ұсыныстарды қараудан жазбаша нысанда бас тартады.