О Сетевом графике исполнения Общенационального плана мероприятий по реализации Послания Главы государства народу Казахстана от 18 февраля 2005 года
Постановление Правительства Республики Казахстан от 5 марта 2005 года N 210. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 апреля 2007 года N 319
Сноска. Постановление Правительства РК от 5 марта 2005 года N 210 утратило силу постановлением Правительства РК от 20 апреля 2007 года N  319 .
В целях реализации  распоряжения Президента Республики Казахстан от 4 марта 2005 года N 528 "Об Общенациональном плане мероприятий по реализации Послания Главы государства народу Казахстана от 18 февраля 2005 года "Казахстан на пути ускоренной экономической, социальной и политической модернизации" (далее - План) Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый Сетевой график исполнения мероприятий Плана (далее - Сетевой график).
2. Центральным и местным исполнительным органам привести ведомственные планы мероприятий по реализации Послания Президента Республики Казахстан народу Казахстана в соответствие с Планом и Сетевым графиком.
3. Первым руководителям центральных и местных исполнительных органов, государственных органов, непосредственно подчиненных и подотчетных Президенту Республики Казахстан (по согласованию), и других государственных органов (по согласованию) обеспечить неукоснительное и своевременное исполнение Сетевого графика.
4. Центральным и местным исполнительным органам, государственным органам, непосредственно подчиненным и подотчетным Президенту Республики Казахстан (по согласованию), и другим государственным органам (по согласованию) представлять в Правительство Республики Казахстан ежемесячно, не позднее 1-го числа, информацию о выполнении Плана и Сетевого графика.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Канцелярию Премьер-Министра Республики Казахстан.
6. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 5 марта 2005 года N 210
Сетевой график
исполнения мероприятий Общенационального плана
по реализации Послания Главы государства народу
Казахстана от 18 февраля 2005 года«"Казахстан
на пути ускоренной экономической, социальной и
политической модернизации"   <*>
Сноска. Внесены изменения - постановлением Правительства РК от 29 апреля 2005 г.  N 408 ; от 1 августа 2005 г.  N 798 ; от 8 сентября 2005 г.  N 903 .
N
п/п
Мероприятия
Общенационального плана
Меры и этапы реализации, ответственный исполнитель, сроки
1
2
3
Ускоренный экономический и социальный прогресс Казахстана
1
При разработке проектов средне-
срочных планов социально-эконо-
мического развития и фискальной политики, программ республики и регионов обеспечить включение в приоритеты развития цели и
задачи по повышению эффективнос-
ти развития Казахстана и внедре-
нию высоких стандартов во всех
сферах деятельности
Ответственный исполнитель -
Ахметов Д.К.
Форма завершения  - постановление Правительства
Срок исполнения - постоянно

Мемлекет басшысының Қазақстан халқына 2005 жылғы 18 ақпандағы Жолдауын iске асыру жөнiндегi Жалпыұлттық iс-шаралар жоспарын орындаудың желiлiк кестесi туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 5 наурыздағы N 210 қаулысы. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2007.04.20. N 319 қаулысымен.
"Мемлекет басшысының "Қазақстан экономикалық, әлеуметтiк және саяси жедел жаңару жолында" атты Қазақстан халқына 2005 жылғы 18 ақпандағы Жолдауын iске асыру жөнiндегi Жалпыұлттық iс-шаралар жоспары туралы" (бұдан әрi - Жоспар) Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2005 жылғы 4 наурыздағы N 528  өкiмiн iске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Yкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қоса берілiп отырған Жоспардың iс-шараларын орындаудың желiлiк кестесi (бұдан әрi - Желілiк кесте) бекiтiлсiн.
2. Орталық және жергілiктi атқарушы органдар Қазақстан Республикасы Президентiнің Қазақстан халқына Жолдауын iске асыру жөнiндегi ведомстволық iс-шаралар жоспарларын Жоспарға және Желілiк кестеге сәйкес келтiрсiн.
3. Орталық және жергiлiктi атқарушы органдардың, Қазақстан Республикасының Президентiне тiкелей бағынысты және есеп беретiн мемлекеттік органдардың (келiсiм бойынша) және басқа мемлекеттiк органдардың (келiсiм бойынша) бiрiншi басшылары Желiлiк кестенiң мүлтiксiз және уақтылы орындалуын қамтамасыз етсiн.
4. Орталық және жергiлiктi атқарушы органдар, Қазақстан Республикасының Президентiне тiкелей бағынысты және есеп беретiн мемлекеттiк органдар (келiсiм бойынша) және басқа мемлекеттiк органдар (келiсiм бойынша) ай сайын 1-күннен кешіктiрмей Қазақстан Республикасының Үкiметiне Жоспардың және Желілiк кестенiң орындалуы туралы ақпарат ұсынсын.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң Кеңсесiне жүктелсiн.
6. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкiметінiң
2005 жылғы 5 наурыздағы
N 210 қаулысымен
бекiтiлген
Мемлекет басшысының "Қазақстан экономикалық, әлеуметтiк
және саяси жедел жаңару жолында" атты Қазақстан
халқына 2005 жылғы 18 ақпандағы Жолдауын iске асыру
жөнiндегi жалпыұлттық жоспардың iс-шараларын орындаудың
желілiк кестесi
Ескерту. Кестеге өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.04.29. N  408 , 2005.08.01.  N 798 , 2005.09.08. N  903 906 қаулыларымен.
P/c
N
Жалпыұлттық жоспардың
iс-шаралары
Шаралар және iске асыру
кезеңдерi, жауапты орындаушы,
мерзiмi
1
2
3
Қазақстанның жеделдетiлген экономикалық және
әлеуметтiк пpoгpeci
1
Республика мен өңiрлердiң әлеуметтiк-экономикалық дамуының және фискальдық саясатының орта мерзiмдi
жоспарларының, бағдарлама-
ларының жобаларын әзiрлеу кезiнде даму басымдықтары-
на Қазақстанды дамытудың
және барлық қызмет сала-
сында жоғары стандарттарды
енгізудiң тиiмдiлiгiн
арттыру жөнiндегi мақсат-
тар мен мiндеттердi
енгiзудi қамтамасыз ету
Жауапты орындаушы -
Д.К.Ахметов
Аяқтау нысаны - Үкiмет
қаулысы
Орындау мерзiмi - тұрақты

1.1. Разработка средне-срочного плана
социально-
экономического
развития РК на
2006-2008 гг.
1.1.1. Внесение проекта
Среднесрочного плана на
2006-2008 гг. на рассмотрение Республиканской
бюджетной комиссии (РБК)
МЭБП (Айтекенов К.М.),
март 2005 г.
1.1.2. Определение перечня действующих и разрабатываемых государственных и отраслевых (сектораль-
ных) программ на 2006-
2008 гг. (проект) и вне-
сение на рассмотрение РБК
МЭБП (Айтекенов К.М.)
июль 2005 г.
1.1.3. Определение перечня приоритетных бюджетных
инвестиционных программ
на 2006-2008 гг. и
внесение на рассмотрение
РБК
МЭБП (Исаев Б.А.),
июль 2005 г.
1.1.4. Внесение проекта
Среднесрочного плана на 2006-2008 годы в Прави-
тельство и принятие
постановления
МЭБП
(Келимбетов К.Н.),
до 1 сентября 2005 г.
1.2. Разработка средне-
срочной фискальной поли-
тики (СФП) на 2006-2008
гг.
1.2.1. Расчет прогнозных показателей расходов государст-
венного и респуб-
ликанского бюджетов на
2006-2008 годы по функциональным группам
МЭБП (Султанов Б.Т.),
15 марта 2005 г.
1.2.2. Внесение проекта
СФП на рассмотрение РБК.
МЭБП (Султанов Б.Т.),      5 мая 2005 г.
1.2.3. Внесение проекта
СФП в Правительство и принятие постановления
МЭБП
(Келимбетов К.Н.),
до 1 июня 2005 г.
Создание инновационной экономики и
развитие несырьевого сектора
2
С участием представителей частного сектора разработать планы по созданию и развитию семи пилотных кластеров в следующих сегментах рынка:
- туризм;
- стройматериалы;
- текстильная промышленность;
- пищевая промышленность;
- металлургия;
- нефтегазовое машиностроение;
- транспортно-логистические
услуги
Ответственный исполнитель -
Мынбаев С.М., Келимбетов К.Н,
Дунаев А.Г., Нагманов К.И.,
Умбетов С.А., Кусаинов Н.Ж.
Форма завершения -
постановление Правительства
Срок исполнения -  июнь 2005 г.
2.1. Подготовка и обеспе-
чение принятия:
- распоряжения Премьер-
Министра об образовании межведомственной рабочей группы для рассмотрения планов развития пилотных
кластеров (далее - планов развития) и рабочих групп
по каждому кластеру для
разработки проектов
планов.
МИТ (Исекешев А.О.),   до 10 марта 2005 г.
- совместного приказа МИТ и МЭБП об утверждении структуры планов развития
МИТ (Исекешев А.О.),         МЭБП
(Айтекенов К.М.),
до 15 марта 2005 г.
2.2. Разработка проектов
планов развития пилотных
кластеров и внесение их
на рассмотрение МРГ:
- туризм, стройматериалы,
текстильная промышлен-
ность, металлургия, неф-
тегазовое машиностроение
МИТ (Исекешев А.О.),  до 15 апреля 2005 г.
- пищевая промышленность
МСХ (Мусина Л.С.),
до 15 апреля 2005 г.
- транспортно-
логистические услуги
МТК (Лавриненко Ю.И.),
до 15 апреля 2005 г.

1.1. ҚР әлеуметтiк-
экономикалық дамуының 2006-2008 жылдарға арналған орта мерзiмдi жоспарын
әзірлеу
1.1.1. 2006-2008 жылдарға
арналған орта мерзiмдi жоспар-
дың жобасын Республикалық
бюджет комиссиясының (РБК)
қарауына енгізу
ЭБЖМ (Қ.М.Әйтекенов),
2005 жылғы наурыз
1.1.2. Қолданыстағы және 2006-2008 жылдарға арналған
әзiрленетiн мемлекеттiк және салалық (секторалдық) бағдар-
ламалардың (жоба) тізбесін
айқындау және РБК-ның қарауына
енгiзу
ЭБЖМ (Қ.М.Әйтекенов),
2005 жылғы шілде
1.1.3. 2006-2008 жылдарға арналған басым инвестициялық бюджеттік бағдарламалардың
тiзбесiн айқындау және РБК-ның
қарауына енгiзу
ЭБЖМ (Б.А.Исаев),
2005 жылғы шiлде
1.1.4. 2006-2008 жылдарға
арналған орта мерзiмдi жоспар-
дың жобасын Үкiметке енгiзу
және қаулыны қабылдау
ЭБЖМ (Қ.Н.Келiмбетов),
2005 жылғы 1 қыркүйекке              дейiн
1.2. 2006-2008 жылдарға
арналған орта мерзiмдi
фискальдық саясатты (ОФС)
әзірлеу
1.2.1. Функционалдық топтар бойынша 2006-2008 жылдарға арналған мемлекеттік және республикалық бюджет шығыс-
тарының болжамды көрсеткiштерiн
есептеу
ЭБЖМ (Б.Т.Сұлтанов),
2005 жылғы 15 наурыз
1.2.2. ОФС жобасын РБК-ның қарауына енгiзу
ЭБЖМ (Б.Т.Сұлтанов),
2005 жылғы 5 мамыр
1.2.3. ОФС жобасын Үкiметке енгiзу және қаулыны қабылдау
ЭБЖМ (Қ.Н.Келiмбетов),
2005 жылғы 1 маусымға дейiн
Инновациялық экономика құру және шикiзаттық емес
секторды дамыту
2
Жеке меншiк ceктop
өкiлдерiнiң қатысуымен
мынадай рынок
сегменттерiнде жетi
пилоттық кластер жасау
мен дамыту жөнiнде
жоспарлар әзiрлеу:
- туризм;
- құрылыс материалдары;
- тоқыма өнеркәсiбi;
- тамақ өнеркәсiбi;
- металлургия;
- мұнай-газ машиналарын
жасау;
- көлiк-логистикалық
қызметтер
Жауапты орындаушы - С.М.Мыңбаев, Қ.Н.Келiмбетов, А.Ғ.Дунаев,
Қ.Ы.Нағманов, С.Ә.Үмбетов, Н.Ж.Құсайынов
Аяқтау нысаны - Үкiмет қаулысы
Орындау мерзiмi - 2005 жылғы маусым
2.1. Мыналарды дайындау және қабылдауды қамтамасыз ету:
- пилоттық кластерлердi дамыту жоспарларын (бұдан әрi - дамыту
жоспарларын) қарау үшiн ведомствоаралық жұмыс тобын
және жоспарлар жобаларын
әзiрлеу үшiн әрбiр кластер
бойынша жұмыс топтарын құру
туралы Премьер-Министрдiң өкiмi
ИСМ (А.Ө.Исекешев),
2005 жылғы 10 наурызға дейін
- ИСМ мен ЭБЖМ-нiң дамыту жоспарларының құрылымын бекіту туралы бiрлескен бұйрығы
ИСМ (А.Ө.Исекешев),
ЭБЖМ (Қ.М.Әйтекенов),
2005 жылғы 15 наурызға дейін
2.2. Пилоттық кластерлердi дамыту жоспарларының жобаларын әзiрлеу және оларды ВЖТ-ның қарауына енгiзу:
- туризм, құрылыс материалдары,
тоқыма өнеркәсiбi, металлургия,
мұнай-газ машиналарын жасау
ИСМ (А.Ө.Исекешев),
2005 жылғы 15 сәуiрге дейін
- тоқыма өнеркәсiбi
АШМ (Л.С.Мусина),
2005 жылғы 15 сәуірге дейін
- көлiк-логистикалық қызметтер
ККМ (Ю.И.Лавриненко),
2005 жылғы 15 сәуірге дейін

2.3. Внесение проектов
планов по созданию и развитию семи приоритетных кластеров в Правительство
и принятие постановления.
МИТ (Мынбаев С.М.),    до 1 июля 2005 г.
О малом и среднем бизнесе
3
1. Разработать среднесрочную программу по развитию предприни-
мательства, определяющую меры по конкурентоспособности Казахстана за счет совершенство-
вания институциональных условий,
направленных на максимальное расширение сфер деятельности субъектов малого бизнеса
Ответственный исполнитель -
Келимбетов К.Н., Кравченко И.М.,
Дунаев А.Г.
Форма завершения  -
постановление Правительства
Срок исполнения  - апрель
2005 г.
2. Разработать Закон«"О частном
предпринимательстве"
Ответственный исполнитель  -
Мынбаев С.М., Келимбетов К.Н.
Форма завершения -  Закон
Срок исполнения - ноябрь
2005 г.
3.1.1. Разработка проекта
программы, основными
направлениями которой будут являться:
- совершенствование законодательства, путем принятия нового регламента
законотворчества по воп-
росам малого и среднего
бизнеса (МСБ);
- введение института
отслеживания результативности нормативных правовых
актов по вопросам МСБ;
- создание Советов по
конкурентоспособности и
их участие в согласовании проектов подзаконных актов;
- введение в каждом государственном органе "кабинета правовой информации";
- снижение административных барьеров и дебюрокра-
тизация;
- развитие инфраструктуры
поддержки предпринимате-
льства (ФРМП, бизнес-
инкубаторы, специальные
площадки поддержки бизнеса с функциями централизованной бухгалтерии и
централизованной юриди-
ческой службой, система
подготовки предпринима-
тельских кадров, регио-
нальные информационно-
консалтинговые центры,
кабинеты правовой инфор-
мации при территориальных
управлениях Министерства
юстиции, индустриальные
парки)
МЭБП (Айтекенов К.М.),
март 2005 г.
3.1.2. Внесение проекта
программы в Правительство
и принятие постановления
МЭБП
(Келимбетов К.Н.),
апрель 2005 г.
3.2.1. Разработка проекта
Закона "О частном предпринимательстве"
МИТ (Кравченко И.М.),
апрель 2005 года
3.2.2. Внесение законо-
проекта в Правительство
МИТ (Кравченко И.М.),
май 2005 года
3.2.3. Внесение законо-
проекта в Парламент
МИТ (Мынбаев С.М.),       август 2005 г .
3.2.4. Принятие законо-
проекта Парламентом и
направление закона на
подпись Президенту
МИТ (Мынбаев С.М.),
ноябрь 2005 года
4
Разработать ряд законов, направ-
ленных на:
1. Уменьшение административного
давления на бизнес и стимулиро-
вание предпринимательской
активности;
Ответственный исполнитель -
Мынбаев С.М., Жумабеков О.И.,
Келимбетов К.Н.
Форма завершения - закон
Срок исполнения  - ноябрь
2005 г.
2. Расширение сферы применения
специального налогового режима для субъектов малого предприни-
мательства;
Ответственный исполнитель -
Келимбетов К.Н., Дунаев А.Г.,
Кравченко И.М.
Форма завершения - закон
Срок исполнения  - декабрь
2005 г.

2.3. Жеті басымды кластерлердi құру және дамыту жөнiндегi жоспарлардың жобаларын Үкiметке
енгiзу және қаулыны қабылдау
ИСМ (С.М.Мыңбаев),
2005 жылғы 1 шiлдеге дейін
Шағын және орта бизнес туралы
3
1. Шағын бизнес субъекті-
лерi қызметiнiң салаларын
барынша кеңейтуге бағыт-
талған институционалдық
шарттарды жетілдiру
есебiнен Қазақстанның
бәсекеге қабiлеттiлiгi
жөнiнде шараларды
айқындайтын кәсiпкерлiктi дамыту жөнiндегi орта мерзiмдi бағдарламаны әзiрлеу
Жауапты орындаушы  - Қ.Н.Келiмбетов, И.М.Кравченко, А.Ғ.Дунаев
Аяқтау нысаны - Үкiмет қаулысы
Орындау мерзiмi - 2005 жылғы сәуiр
2. "Жеке кәсiпкерлiк туралы" Заңды әзiрлеу
Жауапты орындаушы  - С.М.Мыңбаев, Қ.Н.Келiмбетов
Аяқтау нысаны  - Заң
Орындау мерзiмi - 2005 жылғы қараша
3.1.1. Негізгi бағыттары
мыналар болып табылатын
бағдарлама жобасын әзiрлеу:
- заңнаманы шағын және орта
бизнес (ШОБ) мәселелерi бойынша
жаңа заң шығару регламентін
қабылдау жолымен жетiлдiру;
- ШОБ мәселелерi жөнiндегi нормативтiк құқықтық кесiмдер-
дiң нәтижелiлiгiн қадағалап
отыру институтын енгізу;
- Бәсекеге қабiлеттілiк жөнiнде кеңестер құру және олардың заңға тәуелдi кесiмдер-
дiң жобаларын келiсуге қатысуы;
- әрбiр мемлекеттiк органда "құқықтық ақпарат кабинетiн" енгiзу;
- әкiмшiлiк тосқауылдарды азайту және төрешiлдiктен арылту;
- кәсiпкерлiктi қолдау инфра-
құрылымын дамыту (ШКДҚ, бизнес-
инкубаторлар, орталықтандырыл-
ған бухгалтерия функциялары
және орталықтандырылған заң
қызметі бар бизнестi қолдаудың
арнайы алаңдары, кәсiпкерлiк
кадрларды даярлау жүйесi,
өңірлiк ақпараттық-консалтинг-
тік орталықтар, аумақтық Әдiлет
министрлiгi Басқармаларының
жанындағы құқықтық ақпарат
кабинеттерi, индустриялық
парктер)
ЭБЖМ (Қ.М.Әйтекенов),
2005 жылғы наурыз
3.1.2. Бағдарлама жобасын Үкiметке енгiзу және қаулыны қабылдау
ЭБЖМ (Қ.Н.Келiмбетов),
2005 жылғы сәуiр
3.2.1. "Жеке кәсiпкерлiк туралы" Заңның жобасын әзiрлеу
ИСМ (И.М.Кравченко),           2005 жылғы сәуiр
3.2.2. Заң жобасын Yкiметке енгiзу
ИСМ (И.М.Кравченко),
2005 жылғы мамыр
3.2.3. Заң жобасын Парламентке енгізу
ИСМ (С.М.Мыңбаев),
2005 жылғы тамыз
3.2.4. Заң жобасын Парламенттің
қабылдауы және заңды Президент-
ке қол қоюға жiберу
ИСМ (С.М.Мыңбаев),
2005 жылғы қараша
4
Мыналарға бағытталған
бiрқатар заңдарды
әзiрлеу:
1. бизнеске әкiмшiлiк
қысымды азайтуға және
кәсіпкерлiк белсендiлiктi
ынталандыруға;
Жауапты орындаушы  -
С.М.Мыңбаев, О.И.Жұмабеков, Қ.Н.Келiмбетов
Аяқтау нысаны  - Заң
Орындау мерзiмі - 2005 жылғы қараша
2. шағын кәсiпкерлiк субъектілерi үшiн
арнайы салық режимiн
қолдану аясын кеңейтуге;
Жауапты орындаушы
- Қ.Н.Келiмбетов, А.Ғ.Дунаев, И.М.Кравченко
Аяқтау нысаны  - Заң
Орындау мерзімі - 2005 жылғы желтоқсан

3. Исключение репрессивного
характера административных
взысканий для субъектов предпри-
нимательства
Ответственный исполнитель -
Жумабеков О.И.
Форма завершения -  закон
Срок исполнения  - декабрь
2005 г.
4.1.1. Создание рабочей
группы по разработке за-
конопроекта с привлече-
нием всех заинтересован-
ных госорганов, отрасле-
вых объединений предпри-
нимателей
МИТ (Кравченко И.М.),
март 2005 г.
4.1.2. Разработка законо-
проекта "О внесении изме-
нений и дополнений в не-
которые законодательные
акты Республики Казахстан" (18 законов) касательно уменьшения контрольно-надзорных функций государственных органов и создания преференций для субъектов малого и
среднего предприниматель-
ства
МИТ (Кравченко И.М.),
апрель 2005 г.
4.1.3. Внесение законо-
проекта в Правительство
МИТ (Кравченко И.М.),       май 2005 г.
4.1.4. Внесение законо-
проекта в Парламент
МИТ (Мынбаев С.М.),      август 2005 г .
4.1.5. Принятие законо-
проекта Парламентом и
направление закона на
подпись Президенту
МИТ (Мынбаев С.М.),      ноябрь 2005 г .
4.2.1. Разработка законо-
проекта "О внесении изме-
нений в Налоговый кодекс
РК"»в части:
- увеличения количества возможных наемных работ-
ников для субъектов мало-
го бизнеса, применяющих
специальный налоговый
режим на основе упрощен-
ной декларации;
- увеличения суммы предельного дохода для индивидуальных предпринимателей
и юридических лиц, применяющих специальный налоговый режим на основе упрощенной декларации для субъектов малого бизнеса;
- увеличения размера ми-
нимального оборота по реализации, при превышении которого налогоплательщик
обязан встать на учет по НДС
МЭБП (Айтекенов К.М.),
июнь 2005 г.
4.2.2. Внесение законо-
проекта в Правительство
МЭБП (Айтекенов К.М.),
июль 2005 г.
4.2.3. Внесение законо-
проекта в Парламент
МЭБП
(Келимбетов К.Н.),
сентябрь 2005 г.
4.2.4. Принятие законо-
проекта Парламентом и направление закона на подпись Президенту
МЭБП
(Келимбетов К.Н.),
ноябрь 2005 г.
4.3.1. Разработка законо-
проекта "О внесении изме-
нений и дополнений в
Кодекс Республики
Казахстан об администра-
тивных правонарушениях»
МЮ
(Баймаганбетов С.Н.),
апрель 2005 г.
4.3.2. Внесение законо-
проекта в Правительство
МЮ
(Баймаганбетов С.Н.),       май 2005 г.
4.3.3. Внесение законо-
проекта в Парламент
МЮ (Жумабеков О.И.),      июнь 2005 г.
4.3.4. Принятие законо-
проекта Парламентом и
направление закона на
подпись Президенту
МЮ (Жумабеков О.И.),     декабрь 2005 г.
5
Провести инвентаризацию видов
деятельности государственных
предприятий и естественных моно-
полистов, учредительных доку-
ментов национальных компаний,
субъектов естественных монополий
и их дочерних, зависимых и
совместно-контролируемых организаций, других крупных компаний на предмет выявления непрофильных функций для передачи их в конкурентную среду малого и среднего бизнеса
Ответственный исполнитель -
Келимбетов К.Н., Дунаев А.Г.,
Сагинтаев Б.А., Кравченко И.М.,
центральные исполнительные
органы, акимы областей, гг. Астаны и Алматы
Форма завершения - нормативные правовые акты
Срок исполнения  - июль 2005 г.

3. кәсiпкерлiк субъектiлерi үшiн әкiмшiлiк өндiрiп алулардың репрессивтi сипатын болдырмауға
Жауапты орындаушы - О.И.Жұмабеков
Аяқтау нысаны - Заң
Орындау мерзiмi - 2005 жылғы желтоқсан
4.1.1. Барлық мүдделi мемлекет-
тiк органдарды, кәсiпкерлердiң
салалық бiрлестiктерiн тарта
отырып, заң жобасын әзiрлеу
жөнiндегi жұмыс тобын құру
ИСМ (И.М.Кравченко),
2005 жылғы наурыз
4.1.2. Мемлекеттiк органдардың бақылау-қадағалау функцияларын азайтуға және шағын және орта кәсiпкерлiк субъектiлерi үшiн преференциялар құруға қатысты "Қазақстан Республикасының кейбiр заңнамалық актiлерiне өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу" заң жобасын (18 заң) әзiрлеу
ИСМ (И.М.Кравченко),
2005 жылғы сәуiр
4.1.3. Заң жобасын Үкiметке
енгiзу
ИСМ (И.М.Кравченко),
2005 жылғы мамыр
4.1.4 Заң жобасын Парламентке енгiзу
ИСМ (С.М.Мыңбаев),
2005 жылғы тамыз
4.1.5. Заң жобасын Парламенттiң
қабылдауы және заңды Президентке қол қоюға жiберу
ИСМ (С.М.Мыңбаев),
2005 жылғы қараша
4.2.1. Мынадай бөлiкте "ҚР Салық кодексіне өзгерiстер енгiзу туралы" заң жобасын әзiрлеу:
- оңайлатылған декларация негiзiнде арнайы салық режимiн қолданатын шағын бизнес субъек-
тiлерi үшiн ықтимал жалданбалы
қызметкерлердiң санын ұлғайту;
- шағын бизнес субъектiлерi үшiн оңайлатылған декларация негiзiнде арнайы салық режимiн қолданатын жеке кәсіпкерлер мен заңды тұлғалар үшiн шектi кiрiс сомасын ұлғайту;
- оның көтерілуi кезiнде салық төлеушi ҚҚС бойынша есепке тұруға мiндетті iске асыру жөнiндегі ең аз айналым мөлшерiн ұлғайту;
ЭБЖМ (Қ.М.Әйтекенов),
2005 жылғы маусым
4.2.2. Заң жобасын Yкіметке енгiзу
ЭБЖМ (Қ.М.Әйтекенов),
2005 жылғы шiлде
4.2.3. Заң жобасын Парламентке енгiзу
ЭБЖМ (Қ.Н.Келiмбетов),
2005 жылғы қыркүйек
4.2.4. Заң жобасын Парламенттің
қабылдауы және заңды Президентке қол қоюға жiберу
ЭБЖМ (Қ.Н.Келiмбетов),
2005 жылғы қараша
4.3.1. "Қазақстан Республикасының Әкiмшiлiк
құқық бұзушылық туралы
кодексiне өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" заң жобасын әзiрлеу
Әділетминi                (С.Н.Баймағанбетов),
2005 жылғы сәуiр
4.3.2. Заң жобасын Үкiметке енгiзу
Әдiлетминi
(С.Н.Баймағанбетов),
2005 жылғы мамыр
4.3.3. Заң жобасын Парламентке енгiзу
Әдiлетминi (О.И.Жұмабеков),
2005 жылғы маусым
4.3.4. Заң жобасын Парламенттiң
қабылдауы және заңды
Президентке қол қоюға жiберу
Әділетмині (О.И.Жұмабеков),
2005 жылғы желтоқсан
5
Мемлекеттiк кәсiпорындар мен табиғи монополис-
тердiң, ұлттық компания-
лардың, табиғи монополия субъектiлерiнiң және олардың еншiлес, тәуелдi және бiрлесiп бақылайтын ұйымдардың қызмет түрлерiне оларды шағын және орта бизнестiң бәсекелi ортасына беру үшiн бейiндi емес функция-
ларын анықтау мәнiне
түгендеу жүргiзу
Жауапты орындаушы - Қ.Н.Келiмбетов, А.Ғ.Дунаев, Б.Ә.Сағынтаев,
И.М.Кравченко, орталық атқарушы органдар, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкiмдерi
Аяқтау нысаны - нормативтiк құқықтық кесiмдер
Орындау мерзiмi - 2005 жылғы шiлде

5.1. По государственным предприятиям и акционер-
ным обществам (АО) с до-
левым участием государства:
5.1.1. Разработка методических рекомендаций для
осуществления анализа иной деятельности госу-
дарственных предприятий и АО с государственным
участием.
МЭБП (Айтекенов К.М.),
апрель 2005 г.
5.1.2. Проведение анализа.
МЭБП (Айтекенов К.М.),
май 2005 г.
5.1.3. Определение перечня государственных предприятий, подлежащих передаче в конкурентный рынок и государственных
предприятий преобразуемых в государственные учреж-
дения
МЭБП (Айтекенов К.М.),
июнь 2005 г.
5.1.4. Определение непрофильных функций АО с государственным участием для передачи их в конкурентную среду.
МЭБП (Айтекенов К.М.),
июнь 2005 г.
5.1.5 Внесение в Правительство проектов решений
МЭБП
(Келимбетов К.Н.),
июль 2005 г.
5.2.5 По естественным монополиям:
5.2.1. Разработка и при-
нятие Правил представле-
ния и рассмотрения хода-
тайств субъектов естест-
венных монополий для осуществления иной деятельности
АРЕМ (Сагинтаев Б.А.),
МИТ (Кравченко И.М.),
апрель 2005 г.
5.2.2. Проведение анализа по осуществлению субъектами естественных
монополий иных видов
деятельности.
АРЕМ (Сагинтаев Б.А.),
июнь 2005 г.
5.2.3. Определение перечня субъектов естественных
монополий, по которым
будут приняты решения о передаче в конкурентную среду их непрофильных видов деятельности
АРЕМ (Сагинтаев Б.А.),
июль 2005 г.
5.3. Определить перечень
иных крупных компаний
(мегахолдингов):
5.3.1. Разработать мето-
дические рекомендации по
механизмам выявления и
передачи непрофильных
функций в конкурентную
среду.
МИТ (Исекешев А.О.),      май 2005 г.
5.3.2. Подготовить реко-
мендации и предложения по
передаче непрофильных
функций в конкурентную
среду.
МИТ (Исекешев А.О.),
июль 2005 г.
6
Разработать Концепцию по созда-
нию государственной холдинговой компании
Ответственный исполнитель -
Келимбетов К.Н., Дунаев А.Г.,
Школьник B.C., Нагманов К.И.,
Умбетов С.А., Кравченко И.М.,
национальные компании
Форма завершения  - постановление Правительства
Срок исполнения  - июль 2005 г.
6.1. Разработка проекта
Концепции по созданию
государственной холдинго-
вой компании
МЭБП (Айтекенов К.М.),
март 2005 г.
6.2. Внесение проекта Концепции на рассмотрение
Совета по экономической
политике (СЭП)
МЭБП (Айтекенов К.М.),
апрель 2005 г.
6.3. Доработка проекта
Концепции с учетом заме-
чаний и предложений СЭП
МЭБП (Айтекенов К.М.),
май 2005 г.
6.4. Внесение проекта Концепции в правительство
и принятие постановления
МЭБП
(Келимбетов К.Н.),
июль 2005 г.
7
1. Разработать Концепцию "финан-
сового супермаркета"»для разви-
тия предпринимательства на базе
АО "ФРМП", обеспечить создание
при его территориальных подраз-
делениях центров поддержки предпринимателей.
Ответственный исполнитель -
Мынбаев С.М., Дунаев А.Г.,
Жамишев Б.Б., Манакбай Т.М.
Форма завершения -
постановление Правительства,
нормативный правовой акт МИТа
Срок исполнения  - апрель 2005 г., май 2005 г.

5.1. Мемлекеттiк кәсiпорындар мен мемлекет үлестік қатысатын акционерлiк қоғамдар (АҚ) бойынша:
5.1.1. Мемлекеттік кәсiпорындар
мен мемлекет қатысатын АҚ қызметiнiң түрлерiн талдауды жүзеге асыру үшiн әдiстемелiк ұсынымдар әзiрлеу
ЭБЖМ (Қ.М.Әйтекенов),
2005 жылғы сәуiр
5.1.2. Талдау жүргізу
ЭБЖМ (Қ.М.Әйтекенов),
2005 жылғы мамыр
5.1.3. Бәсекелi рынокқа беруге жататын мемлекеттiк кәсiпорын-
дардың және мемлекеттік меке-
мелер болып қайта құрылатын
мемлекеттiк кәсiпорындардың тiзбесiн айқындау
ЭБЖМ (Қ.М.Әйтекенов),
2005 жылғы маусым
5.1.4. Мемлекет қатысатын бейiндiк емес АҚ-тарды бәсекелi
ортаға беру үшiн олардың бейiн-
дiк емес функцияларын айқындау
ЭБЖМ (Қ.М.Әйтекенов),
2005 жылғы маусым
5.1.5. Шешiмдер жобаларын Үкiметке енгiзу
ЭБЖМ (Қ.Н.Келiмбетов),
2005 жылғы шілде
5.2. Табиғи монополиялар бойынша:
5.2.1. Табиғи монополия субъектiлерiнiң өзге де қызметтi жүзеге асыруы үшiн қолдаухаттарды ұсыну және қарау ережесiн әзiрлеу және қабылдау
ТМРА (Б.Ә.Сағынтаев),
ИСМ (И.М.Кравченко),
2005 жылғы сәуiр
5.2.2. Табиғи монополия субъек-
тiлерiнiң өзге де қызмет
түрлерiн жүзеге асыру
жөнiндегi талдауды жүргізу
ТМРА (Б.Ә.Сағынтаев),
2005 жылғы маусым
5.2.3. Олардың бейiндiк емес қызмет түрлерiн бәсекелi ортаға беру туралы шешiмдер қабылданатын табиғи монополия субъектiлерiнiң тiзбесiн айқындау
ТМРА (Б.Ә.Сағынтаев),
2005 жылғы шiлде
5.3. Өзге де iрi компаниялардың
(мегахолдинггердiң) тiзбесiн
айқындау:
5.3.1. Бейiндi емес функция-
ларды анықтау және бәсекелi
ортаға беру тетiктерi жөнiнде
әдiстемелiк ұсынымдар әзiрлеу.
ИСМ (Ә.Ө.Исекешов),
2005 жылғы мамыр
5.3.2. Бейiндi емес функциялар-
ды бәсекелi ортаға беру
жөнiнде ұсынымдар мен ұсыныстар
дайындау
ИСМ (Ә.Ө.Исекешов),
2005 жылғы шілде
6
Мемлекеттік холдингтік
компанияны құру жөнiн-
де тұжырымдама әзiрлеу
Жауапты орындаушы -
Қ.Н.Келiмбетов,
А.Ғ.Дунаев,
В.С.Школьник,
Қ.Ы.Нағманов,
С.Ә.Үмбетов,
И.М.Кравченко,
ұлттық компаниялар
Аяқтау нысаны - Үкiмет қаулысы
Орындау мерзiмi - 2005 жылғы шілде
6.1. Мемлекеттік холдингтік компанияны құру жөнiндегі тұжырымдаманың жобасын әзiрлеу
ЭБЖМ (Қ.М.Әйтекенов),
2005 жылғы наурыз
6.2. Тұжырымдама жобасын Экономикалық саясат жөніндегі кеңестің (ЭСК) қарауына енгiзу
ЭБЖМ (Қ.М.Әйтекенов),
2005 жылғы сәуiр
6.3. Тұжырымдама жобасын ЭСК-тің ескертулерi мен ұсыныстарын ескере отырып пысықтау
ЭБЖМ (Қ.М.Әйтекенов),
2005 жылғы мамыр
6.4. Тұжырымдама жобасын Үкіметтiң қарауына енгiзу және қаулыны қабылдау
ЭБЖМ (Қ.Н.Келiмбетов),
2005 жылғы шiлде
7
1. "ШКДҚ" АҚ негiзiнде
"үлкен қаржылық маркет"
тұжырымдамасын әзiрлеу,
бұл ретте оның аумақтық
бөлiмшелерiнiң жанынан
кәсiпкерлiктi қолдау
орталықтарын құруды
қамтамасыз ету
Жауапты орындаушы -
С.М.Мыңбаев, А.Ғ.Дунаев, Б.Б.Жәмiшев, Т.М.Манақбай
Аяқтау нысаны -
Үкiмет қаулысы, ИСМ-нiң нормативтік құқықтық кесiмi
Орындау мерзiмi -
2005 жылғы сәуiр,
2005 жылғы мамыр

2. Осуществить капитализацию
АО "ФРМП"»за счет средств рес-
публиканского бюджета в объеме 10 млрд. тенге
Ответственный исполнитель - Мынбаев С.М., Келимбетов К.Н., Дунаев А.Г.
Форма завершения  - нормативный
правовой акт МИТа.
Срок исполнения - июль 2005 г.
7.1.1. Разработка
Концепции развития АО
"ФРМП".
При этом Фонд должен обеспечить предоставление
следующих услуг субъектам
малого предпринимательст-
ва: проектное кредитова-
ние; микрокредитование
(300 микрокредитных орга-
низаций); финансовый ли-
зинг; софинансирование с
банками; кредитование
франчайзинговых операций;
гарантирование кредитов;
возмещение 50 % затрат на
внедрение системы между-
народных стандартов ка-
чества; обучение и кон-
салтинг; информационно-
методологическое обеспе-
чение.
МИТ (Кравченко И.М.),     апрель 2005 г.
7.1.2. Внесение проекта
Концепции в Правительство
и принятие постановления
МИТ (Мынбаев С.М.),
апрель 2005 г.
7.1.3. Принятие норма-
тивно-правового акта МИТ
о создании центров под-
держки предпринимателей
при территориальных под-
разделениях АО "ФРМП"
МИТ (Кравченко И.М.),      май 2005 г.
7.2. Разработка и обеспе-
чение принятия:
- постановления Прави-
тельства "О внесении из-
менений в Меморандум о
кредитной политике АО "ФРМП"
МИТ (Мынбаев С.М.), АО "ФРМП", май 2005 г.
- нормативно-правового
акта МИТ о выделении
средств на капитализацию
АО "ФРМП"
МИТ (Кравченко И.М.),     июль 2005 г.
8.
1. Приступить к гарантированию кредитов субъектам малого пред-
принимательства.
Ответственный исполнитель -
Мынбаев С.М., Манакбай Т.М.
Форма завершения  - отчет в Правительство по представленным
гарантиям
Срок исполнения  - апрель
2005 г.
2. Внедрить систему страхования рисков, связанных с кредитова-
нием субъектов малого предприни-
мательства банками второго
уровня
Ответственный исполнитель -
Мынбаев С.М., Келимбетов К.Н.,
Дунаев А.Г., Жамишев Б.Б..,
Сайденов А.Г.
Форма завершения  - отчет в
Правительство
Срок исполнения  - ноябрь
2005 г.
8.1. Приступить к гаран-
тированию кредитов субъ-
ектам малого предпринима-
тельства и представить
отчет в Правительство
МИТ (Кравченко И.М.),     апрель 2005 г.
8.2.1. Подготовка и обес-
печение принятия распоря-
жения Премьер-Министра о
создании рабочей группы
для рассмотрения вопроса
по созданию системы стра-
хования рисков, связанных
с выдачей кредитов субъ-
ектам малого предпринима-
тельства банками второго
уровня.
МИТ (Кравченко И.М.),   до 15 марта 2005 г.
8.2.2. Принятие решения
Правительства по созданию
системы страхования рис-
ков, связанных с выдачей кредитов субъектам малого
предпринимательства бан-
ками второго уровня.
МИТ (Кравченко И.М.),      май 2005 г.

2. "ШКДҚ" АҚ-ты республикалық бюджет қаражаты есебiнен 10 млрд. теңге көлемiнде капиталдандыруды жүзеге асыру
Жауапты орындаушы -
С.М.Мыңбаев, Қ.Н.Келiмбетов, А.Ғ.Дунаев
Аяқтау нысаны -
ИСМ-нiң нормативтiк құқықтық кесiмi
Орындау мерзiмi -
2005 жылғы шiлде
7.1.1. "ШКДҚ" АҚ-ты дамыту тұжырымдамасын әзiрлеу.
Бұл ретте Қор шағын кәсiпкерлiк
субъектiлерiне мынадай қызмет-
тердi берудi қамтамасыз етуге
тиiс: жобалық кредит беру; шағын кредит беру (300 шағын кредит беру ұйымдары); қаржы лизингi; банктермен бiрлесіп қаржыландыру; франчайзингтік
операцияларға кредит бepу;
кредиттерге кепiлдiк беру;
халықаралық сапа стандаттары-
ның жүйесiн енгiзуге кететiн
шығындардың 50%-ын өтеу; оқыту
және консалтинг; ақпараттық-
әдiстемелiк қамтамасыз ету
ИСМ (И.М.Кравченко),
2005 жылғы сәуiр
7.1.2. Тұжырымдама жобасын Үкiметке енгізу және қаулыны қабылдау
ИСМ (С.М.Мыңбаев),
2005 жылғы сәуiр
7.1.3. "ШКДҚ" АҚ аумақтық бөлiмшелерiнiң жанынан кәсiп-
керлiктi қолдау орталықтарын
құру туралы ИСМ-нiң нормативтiк
құқықтық кесiмдер қабылдауы
ИСМ (И.М.Кравченко),
2005 жылғы мамыр
7.2. Мыналарды әзiрлеудi және қабылдауды қамтамасыз ету:
- "ШКДҚ" АҚ-тың кредит саясаты туралы меморандумға өзгерiстер енгізу туралы" Үкiмет қаулысы
ИСМ (С.М.Мыңбаев), "ШКДҚ"
АҚ 2005 жылғы мамыр
"ШКДҚ" АҚ-ты капиталдандыруға қаражат бөлу туралы ИСМ-нiң нормативтiк құқықтық кесiмi
ИСМ (И.М.Кравченко),
2005 жылғы шiлде
8
1. Шағын кәсiпкерлiк субъектiлерiне берi-
летiн кредиттерге
кепілдiк беруге кiрiсу
Жауапты орындаушы  -
С.М.Мыңбаев,
Т.М. Манақбай
Аяқтау нысаны  -
берілген кепiлдiктер бойынша Үкiметке есеп
беру
Орындау мерзiмi - 2005 жылғы сәуiр
2. Екiншi деңгейдегi банктердiң шағын кәсiпкерлiк субъектiлерiне
кредит беруiне байланысты тәуекелдердi сақтандыру
жүйесiн енгiзу
Жауапты орындаушы -
С.М.Мыңбаев, Қ.Н.Келiмбетов, А.Ғ.Дунаев
Б.Б.Жәмiшев, А.Ғ. Сәйденов
Аяқтау нысаны - Үкiметке есеп беру
Орындау мерзiмi
2005 жылғы қараша
8.1. Шағын кәсiпкерлiк
субъектiлерiне берiлетiн кредиттерге кепiлдiк беруге кiрiсу және Үкiметке есеп беру
ИСМ (И.М.Кравченко),
2005 жылғы сәуір
8.2.1. Екiншi деңгейдегi банктердiң шағын кәсiпкерлiк субъектiлерiне кредит беруiне байланысты тәуекелдердi сақ-
тандыру жүйесiн құру жөнiндегi
мәселенi қарау үшiн жұмыс тобын
құру туралы Премьер-Министр
өкiмiн дайындау және оның қабылдануын қамтамасыз ету
ИСМ (И.М.Кравченко),
2005 жылғы 15 наурызға дейiн
8.2.2. Екiншi деңгейдегi банктердiң шағын кәсiпкерлiк субъектiлерiне кредит беруiне байланысты тәуекелдердi сақ-
тандыру жүйесiн құру жөнiндегi Үкiмет шешiмiн қабылдау
ИСМ (И.М.Кравченко),
2005 жылғы мамыр

8.2.3. Внедрение системы
страхования рисков
МИТ (Кравченко И.М.),     ноябрь 2005 г.
Аграрные вопросы
9
Разработать Закон "О государст-
венном регулировании развития
агропромышленного комплекса и сельских территорий"
Ответственный исполнитель -
Умбетов С.А. Келимбетов К.Н.,
Мынбаев С.М., акимы областей,
гг. А станы и Алматы
Форма завершения -  Закон "О
государственном регулировании развития агропромышленного ком-
плекса и сельских территорий"
Срок исполнения  - июнь 2005 г.
9.1. Разработка проекта Закона
МСХ (Мусина Л.С.),       март 2005 г.
9.2. Внесение законо-
проекта на рассмотрение
РБК
МСХ (Мусина Л.С.),       март 2005 г.
9.3. Внесение законо-
проекта в Правительство
МСХ (Мусина Л.С.),     апрель 2005 г.
9.4. Внесение законо-
проекта в Парламент
МСХ (Умбетов С.А.),
апрель 2005 г.
9.5. Принятие законо-
проекта Парламентом и
направление закона на
подпись Президенту
МСХ (Умбетов С.А.),
июнь 2005 г.
10
Разработать комплекс мер по
устойчивому развитию агропромыш-
ленного комплекса, предусмотрев в нем индустриализацию аграрного
производства через реализацию
кластерных инициатив в сфрере производства и переработки сельскохозяйственного сырья
Ответственный исполнитель -
Умбетов С.А., Келимбетов К.Н.,
Мынбаев С.М., акимы областей,
гг. Астаны и Алматы
Форма завершения  -
постановление Правительства
Срок исполнения  - июнь 2005 г.
10.1. Разработка концеп-
ции устойчивого развития
агропромышленного комп-
лекса Республики Казахстан на 2006-2010
годы;
МСХ (Мусина Л.С.),       март 2005 г.
10.2. Разработка проекта
плана мероприятий по реализации концепции;        МСХ (Мусина Л.С.),        май 2005 г.
10.3. Внесение проекта
плана в Правительство и
принятие постановления
МСХ (Умбетов С.А.),
июнь 2005 г.
Вопросы финансового сектора
11
Принять меры для обеспечения
прозрачности и публичности структуры собственников (собст-
венности) акционерных обществ,
сведений об их аффилиированных
лицах и, в первую очередь, бан-
ков.
Совершенствовать надзор за
сделками банков с аффилиирован-
ными лицами
Ответственный исполнитель -
Жамишев Б.Б., Бахмутова Е.Л.
Форма завершения - Законы "О
внесении изменений и дополнений
в законодательные акты по вопросам лицензирования и консолидированного надзора", "О внесении изменений и дополнений в законодательные акты РК по вопросам рынка ценных бумаг и акционерных обществ", ведомственные нормативные правовые акты
Срок исполнения
июнь 2005 г.,
декабрь 2005 г.,
февраль 2006 г.
11.1. Принятие Закона
"О внесении изменений и
дополнений в некоторые
законодательные акты РК
по вопросам рынка ценных
бумаг и акционерных
обществ:
- Внесение законопроекта
на рассмотрение Сената
Парламента
АФН (Жамишев Б.Б.),
апрель 2005 г.
- Принятие законопроекта
Парламентом и направле-
ние закона на подпись
Президенту
АФН (Жамишев Б.Б.),
июнь 2005 г.

8.2.3. Тәуекелдердi сақтандыру
жүйесiн енгiзу
ИСМ (И.М.Кравченко),
2005 жылғы қараша
Аграрлық мәселелер
9
"Агроөнеркәсiп кешенi мен ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" заң әзiрлеу
Жауапты орындаушы
С.Ә.Үмбетов, Қ.Н.Келімбетов, С.М.Мыңбаев, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
Аяқтау нысаны  -
"Агроөнеркәсiп кешенi
мен ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттiк реттеу туралы" Заң
Орындау мерзiмi -
2005 жылғы маусым
9.1 Заң жобасын әзiрлеу
АШМ (Л.С.Мусина),
2005 жылғы наурыз
9.2. Заң жобасын РБК-ның қарауына енгізу
AШM (Л.С.Мусина),
2005 жылғы наурыз
9.3. Заң жобасын Үкiметке енгiзу
АШМ (Л.С.Мусина),
2005 жылғы сәуір
9.4. Заң жобасын Парламентке енгiзу
АШМ (С.Ә.Үмбетов),
2005 жылғы сәуір
9.5. Заң жобасын Парламенттің қабылдауы және Президентке қол қоюға жіберу
АШМ (С.Ә.Үмбетов),
2005 жылғы маусым
10
Агроөнеркәсiп кешенiн тұрақты дамыту жөнiндегі шаралар кешенiн әзiрлеу, онда аграрлық өндiрiсті ауыл шаруашылығы шикiзатын
өндiру мен өңдеу саласында
кластерлiк бастамашылықты iске асыру арқылы индус-
трияландыруды көздеу
Жауапты орындаушы  -
С.Ә.Үмбетов,
Қ.Н.Келiмбетов,
С.М.Мыңбаев,
облыстардың, Астана
және Алматы қалаларының әкiмдерi
Аяқтау нысаны  -
Үкiмет қаулысы
Орындау мерзiмi -
2005 жылғы маусым
10.1. Қазақстан Республикасының
агроөнеркәсiп кешенiн тұрақты
дамытудың 2006 - 2010 жылдарға
арналған тұжырымдамасын әзiрлеу
АШМ (Л.С.Мусина),
2005 жылғы наурыз
10.2. Тұжырымдаманы iске асыру жөнiндегi іс-шаралар жоспарының жобасын әзiрлеу
АШМ (Л.С.Мусина),
2005 жылғы мамыр
10.3. Жоспар жобасын Yкiметке
енгізу және қаулыны қабылдау
АШМ (С.Ә.Yмбетов),
2005 жылғы маусым
Қаржылық сектор мәселелерi
11
Акционерлiк қоғамдардың
меншiк иелерi (меншiк)
құрылымының, олардың
аффилиирленген тұлғалары
және бiрiншi кезекте,
банктер туралы мәлiметтер-
дiң ашықтығын және жария-
лылығын қамтамасыз ету
үшiн шаралар қабылдау.
Банктердiң аффилиирленген
тұлғалармен жасалатын
мәмiлелерiне қадағалау
жүргiзудi жетілдiру
Жауапты орындаушы -
Б.Б.Жәмiшев,
Е.Л.Бахмутова
Аяқтау нысаны  -
"ҚР-дың кейбiр заңнамалық
актiлерiне лицензиялау
және шоғырландырылған
қадағалау мәселелерi
бойынша өзгерiстер мен
толықтырулар енгiзу туралы", "Қазақстан
Республикасының заңнамалық
актілерiне құнды қағаздар
нарығы және акционерлiк
қоғамдар мәселелерi
бойынша өзгерiстер мен
толықтырулар енгізу
туралы" заң, ведомстволық
нормативтiк құқықтық
актілер
Орындау мерзiмi -
2005 жылғы маусым,
2005 жылғы желтоқсан,
2006 жылғы ақпан
11.1. "Қазақстан Республикасы-
ның кейбiр заңнамалық актіле-
рiне бағалы қағаздар рыногы
мен акционерлiк қоғамдар
мәселелерi бойынша өзгерiстер
мен толықтырулар енгiзу
туралы" Заңды қабылдау:
- заң жобасын Парламент Сенатының қарауына енгiзу
ҚБА (Б.Б.Жәмiшев),
2005 жылғы сәуiр
- заң жобасын Парламенттің қабылдауы және заңды Президентке қол қоюға жiберу
ҚБА (Б.Б.Жәмiшев),
2005 жылғы маусым

11.2. Разработка Закона
"О внесении изменений и
дополнений в некоторые
законодательные акты по
вопросам лицензирования
и консолидированного
надзора".
АФН (Бахмутова Е.Л.),
апрель 2005 г.
11.3. Внесение законо-
проекта в Правительство
АФН (Бахмутова Е.Л.),
май 2005 г.
11.4. Внесение законо-
проекта в Парламент
АФН (Жамишев Б.Б.),
июнь 2005 г.
11.5. Принятие законо-
проекта Парламентом и
направление закона на
подпись Президенту
АФН (Жамишев Б.Б.),
декабрь 2005 г.
11.6. Внесение изменений
и дополнений в ведомст-
венные нормативные пра-
вовые акты.
АФН (Бахмутова Е.Л.),
февраль 2006 г.
Образование и профессиональная подготовка
на уровне XXI века
12
Совершенствовать структуру госу-
дарственного образовательного
заказа подготовки специалистов с
высшим образованием для высоко-
технологичных и наукоемких
производств. Расширить подготов-
ку квалифицированных кадров тех-
нического и обслуживающего труда
в учебных заведениях начального
и среднего профессионального
образования в регионах с учетом
кластерных инициатив
Ответственный исполнитель -
Айтимова Б.С., Мынбаев С.М.,
Умбетов С.А., Келимбетов К.Н.,
Нагманов К.И., Самакова А.Б.,
национальные компании, акимы
областей, гг. Астаны и Алматы
Форма завершения -
постановление Правительства,
решения акимов областей, гг.
Астаны и Алматы
Срок исполнения - май 2005 г.
12.1. Определение
потребности отраслей и сфер экономики и регионов в специалистах с высшим профессиональ-
ным образованием для высокотехнологичных и наукоемких производств с учетом кластерных инициатив
МОН (Гамарник Г.Н.),
март 2005 г.
12.2. Уточнение структу-
ры госзаказа на подго-
товку специалистов с высшим профессиональным
образованием
МОН (Гамарник Г.Н.),
март 2005 г.
12.3. Определение пот-
ребности регионов в кад-
рах с начальным и сред-
ним профессиональным об-
разованием для обеспече-
ния государственного за-
каза
МОН
(Шамшидинова К.Н.),
март 2005 г.
12.4. Разработка проекта
постановления Правитель-
ства "Об утверждении го-
сударственных образова-
тельных заказов на под-
готовку специалистов со
средним профессиональным
образованием в организа-
циях образования, полу-
чающих средства из рес-
публиканского бюджета, с
высшим профессиональным
и послевузовским профес-
сиональным образованием
на 2005/2006 учебный год"
МОН (Гамарник Г.Н.),
апрель 2005 г.
12.5. Внесение проекта в
Правительство и принятие
постановления
МОН (Айтимова Б.С.),
май 2005 г.
13
1. Внедрить в пяти вузах новые
магистерские (мастерские) и в
двух докторские программы (Ph.D)
по техническим специальностям
Ответственный исполнитель -
Айтимова Б.С.
Форма завершения  - отчет в
Правительство
Срок исполнения - декабрь
2005 г.
2. Внести предложения по поэтап-
ному созданию межрегиональных
профессиональных центров по под-
готовке и переподготовке кадров
технического и обслуживающего
труда по отдельным отраслям эко-
номики, финансируемых из рес-
публиканского бюджета (по неф-
тегазовой отрасли в Атырауской
области (2006 г.), по топливно-
энергетической отрасли - в Павлодарской области (2007 г.),
по обрабатывающей отрасли - в
ЮКО (2008 г.) и по машинострое-
нию - в ВКО (2009 г.))
Ответственный исполнитель -
Айтимова Б.С., Келимбетов К.Н., Мынбаев С.М., Карагусова Г.Д. и акимы Атырауской, Восточно-
Казахстанской, Павлодарской,
Южно-Казахстанской областей
Форма завершения  -
постановления Правительства
Срок исполнения - декабрь 2005-2008 гг.

11.2. "Заңнамалық актілерге лицензиялау және шоғырланды-
рылған қадағалау мәселелерi бойынша өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Заңды әзiрлеу
ҚБА (Е.Л.Бахмутова),
2005 жылғы сәуiр
11.3. Заң жобасын Үкiметке
енгізу
ҚБА (Е.Л.Бахмутова),
2005 жылғы мамыр
11.4. Заң жобасын Парламентке енгізу
ҚБА (Б.Б.Жәмiшев),
2005 жылғы маусым
11.5. Заң жобасын Парламенттің қабылдауы және Президентке қол қоюға жiберу
ҚБА (Б.Б.Жәмiшев),
2005 жылғы желтоқсан
11.6. Ведомстволық нормативтiк құқықтық кесiмдерге өзгерiстер мен толықтырулар енгізу
ҚБА (Е.Л.Бахмутова),
2006 жылғы ақпан
ХХI ғасыр деңгейiнде білім беру және кәсiби даярлау
12
Жоғары технологиялық және
ғылымды қажетсiнетiн
өндiрiстер үшiн жоғары
бiлiмi бар мамандар даяр-
лаудың мемлекеттік
бiлiм беру тапсырысының
құрылымын жетiлдiру. Бастауыш және орта кәсiби
білiм беретiн оқу орында-
рында өңiрлердегi
кластерлiк бастаманы
ескере отырып, техникалық
және қызмет көрсететiн
еңбектiң бiлiкті кадрларын
даярлауды кеңейту
Жауапты орындаушы -
Б.С.Әйтiмова, С.М.Мыңбаев, С.Ә.Yмбетов,
Қ.Н.Келiмбетов, Қ.Ы.Нағманов, А.Б.Самақова, ұлттық компаниялар, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкiмдерi
Аяқтау нысаны - Үкiмет қаулысы, облыстар, Астана және Алматы қалалары әкiмдерiнiң шешiмдерi
Орындау мерзiмi -
2005 жылғы мамыр
12.1. Салалар мен экономика салаларының және өңiрлердiң жоғары технологиялық және ғылымды қажетсiнетiн өндiрiстер үшiн жоғары бiлiмi бар мамандарға деген қажеттілігін кластерлiк бастамаларды ескере отырып айқындау
БҒМ (Г.Н.Гамарник),
2005 жылғы наурыз
12.2. Жоғары кәсiби бiлiмi бар мамандарды даярлауға арналған мемлекеттік тапсырыстың құрылымын нақтылау
БҒМ (Г.Н.Гамарник),
2005 жылғы наурыз
12.3. Өңiрлердiң мемлекеттiк тапсырысты қамтамасыз ету үшiн бастауыш және орта кәсiби бiлiмi бар кадрларға деген қажеттiлiгiн айқындау
БҒМ (К.Н.Шамшидинова),
2005 жылғы наурыз
12.4. "Республикалық бюджеттен қаражат алатын бiлiм беру ұйымдарында кәсiби жоғары және жоғары оқу орнынан кейiн кәсiби бiлiмi бар, орта кәсiби бiлiмi бар мамандарды даярлауға 2005/2006 оқу жылына арналған мемлекеттiк бiлiм беру тапсырыстарын бекiту туралы" Yкiмет қаулысының жобасын әзiрлеу
БҒМ (Г.Н.Гамарник),
2005 жылғы сәуiр
12.5. Жобаны Үкiметке енгiзу және қаулыны қабылдау
БҒМ (Б.С.Әйтiмова),
2005 жылғы мамыр
13
Бес жоғары оқу орындарына
техникалық мамандықтар
бойынша жаңа магистрлiк
(шеберлiк) және екi
докторлық бағдарламаны
енгізу
Жауапты орындаушы - Әйтiмова Б.С.
Аяқтау нысаны - Үкiметке есеп беру
Орындау мерзiмі - 2005 жылғы желтоқсан

13.1.1. Определение пе-
речня приоритетных тех-
нических специальностей
для внедрения магистерс-
ких и докторских программ
МОН (Гамарник Г.Н.),
апрель 2005 г.
13.1.2. Определение ба-
зовых вузов по внедрению
магистерских и докторс-
ких программ в режиме
эксперимента
МОН (Гамарник Г.Н.),
май 2005 г.
13.1.3. Подготовка при-
казов, инструктивных до-
кументов, регламентиру-
ющих внедрение новых ма-
гистерских и докторских
программ
МОН (Гамарник Г.Н.),
июнь 2005 г.
13.1.4. Внедрение магис-
терских  и  докторских
программ по техническим
специальностям
МОН (Гамарник Г.Н.),
сентябрь 2005 г.
13.2.1. Подготовка обос-
нования и финансовых
расчетов по открытию межрегиональных профес-
сиональных центров для
рассмотрения на РБК
МОН
(Шамшидинова К.Н.),
акимы Атырауской,
Восточно-
Казахстанской,
Павлодарской,
Южно-Казахстанской
областей
апрель 2005-2008 гг.
13.2.2. Подготовка и внесение проектов поста-
новлений Правительства о
создании межрегиональных
профессиональных центров
по подготовке и перепод-
готовке кадров техничес-
кого и обслуживающего
труда для:
нефтегазовой отрасли
МОН
(Шамшидинова К.Н.),      ноябрь 2005 г. топливно-энергетической отрасли
МОН
(Шамшидинова К.Н.),      ноябрь 2006 г.
обрабатывающей отрасли
МОН
(Шамшидинова К.Н.),      ноябрь 2007 г.
машиностроительной
отрасли
МОН
(Шамшидинова К.Н.),      ноябрь 2008 г.
14
Провести работу по поэтапному
внедрению в вузах системы менедж-
мента качества в соответствии с
международными стандартами
Ответственный исполнитель   - Айтимова Б.С., Досаев Е.А.
Форма завершения - сертификаты
соответствия стандартам
менеджмента качества ИСО
Срок исполнения  - декабрь
2005 г., ежегодно
14.1. Анализ готовности вузов к разработке и сертификации систем
менеджмента качества
(СМК)
МОН (Гамарник Г.Н.),     март 2005 г.
14.2. Формирование переч-
ня вузов для внедрения
СМК в 2005 г.
МОН (Гамарник Г.Н.),     апрель 2005 г.
14.3. Проведение вузами необходимых для сертифи-
кации СМК подготовитель-
ных работ
МОН (Гамарник Г.Н.),   май-ноябрь 2005 г.
14.4. Прохождение серти-
фикации СМК вузов в
соответствии с междуна-
родными стандартами
МОН (Гамарник Г.Н.),    октябрь-декабрь
2005 г.
15
Увеличить в 2005-2006 учебном году количество государственных образовательных грантов на 50 % за счет числа образовательных кредитов
Ответственный исполнитель -
Айтимова Б.С., Досаев Е.А., Келимбетов К.Н., Жумабеков О.И.
Форма завершения - постановление Правительства
Срок исполнения - июнь 2005 г.
15.1. Разработка проекта
постановления Правитель-
ства "Об утверждении го-
сударственных образова-
тельных заказов на под-
готовку специалистов со
средним профессиональным
образованием в организа-
циях образования, полу-
чающих средства из рес-
публиканского бюджета, с
высшим профессиональным
и послевузовским профес-
сиональным образованием

13.1.1. Магистрлiк және докторлық бағдарламаларды енгізу үшiн басым техникалық мамандықтардың тізбесін айқындау
БҒМ (Г.Н.Гамарник),
2005 жылғы сәуір
13.1.2. Эксперимент режимiнде магистрлiк және докторлық бағдарламаларды енгiзу жөнінде базалық жоғары оқу орындарын айқындау
БҒМ (Г.Н.Гамарник),
2005 жылғы мамыр
13.1.3. Жаңа магистрлік және докторлық бағдарламаларды енгізудi регламенттейтiн бұйрықтарды, нұсқамалық құжаттарды дайындау
БҒМ (Г.Н.Гамарник),
2005 жылғы маусым
13.1.4. Техникалық мамандықтар бойынша магистрлiк және докторлық бағдарламаларды енгізу
БҒМ (Г.Н.Гамарник),
2005 жылғы қыркүйек
2. Республикалық бюджеттен, (Атырау облысындағы мұнай-газ саласы бойынша (2006 ж.),
Павлодар облысындағы жылу
энергетикалық сала
бойынша (2007 ж.), ОҚО-да
- өңдеушi салалары
бойынша (2008 ж.) және
ШҚО-да - машина жасау бойынша (2009 ж.)) қаржыландырылатын экономиканың жекелеген салалары бойынша техникалық және қызмет көрсететiн еңбек кадрларын
даярлау және қайта даярлау
жөнiндегі өңiраралық кәсіптiк орталықтарды кезең-кезеңімен құру жөнiнде ұсыныстар енгізу
Жауапты орындаушы -
Әйтімова Б.С., Келiмбетов Қ.Н., Мыңбаев С.М.,
Қарақұсова Г.Ж. және Атырау, Шығыс Қазақстан, Павлодар, Оңтүстiк Қазақстан облыстарының әкiмдерi
Аяқтау нысаны - Үкiмет қаулысы
Орындау мерзiмi -
2005 жылғы желтоқсан
- 2008 жыл
13.2.1. РБК-да қарау үшін өңiраралық және кәсiптiк орталықтар ашу жөнiндегі негiздемелер мен қаржылық есептер дайындау
БҒМ (К.Н Шамшидинова),
Атырау, Шығыс Қазақстан,
Павлодар, Оңтүстiк Қазақстан
облыстарының әкiмдерi,
2005-2008 жылдардағы сәуiр
13.2.2. Мыналар үшiн техникалық және қызмет көрсететiн еңбек кадрларын даярлау және қайта даярлау жөнiндегі өңiраралық кәсiптiк орталықтарды құру туралы Үкiмет қаулыларының жобаларын дайындау және енгізу:
мұнай-газ саласы
БҒМ (К.Н.Шамшидинова),
2005 жылғы қараша
отын-энергетикалық саласы
БҒМ (К.Н.Шамшидинова),
2006 жылғы қараша
өңдеушi сала
БҒМ (К.Н.Шамшидинова),
2007 жылғы қараша
машина жасау саласы
БҒМ (К.Н.Шамшидинова),
2008 жылғы қараша
14
Жоғары оқу орындарында
халықаралық стандарттарға
сәйкес менеджмент сапа
жүйесiн кезең-кезеңiмен
енгiзу жөнiнде жұмыс
жүргізу
Жауапты орындаушы -
Әйтiмова Б.С., Досаев Е.А.
Аяқтау нысаны - ИСО сапасы
менеджмент стандарттарына сәйкестiк сертификаттары
Орындау мерзiмi -
2005 жылғы желтоқсан,
жыл сайын
14.1. Жоғары оқу орындарының менеджмент сапасы жүйесiн (МСЖ) әзiрлеуге және сертифи-
каттауға дайындығын талдау
БҒМ (Г.Н.Гамарник),
2005 жылғы наурыз
14.2. 2005 жылы МСЖ-ны енгiзу үшiн жоғары оқу орындарының тiзбесiн қалыптастыру
БҒМ (Г.Н.Гамарник),
2005 жылғы сәуiр
14.3. Жоғары оқу орындарында МСЖ-ны сертификаттау үшiн қажетті дайындық жұмыстарын жүргізу
БҒМ (Г.Н.Гамарник),
2005 жылғы мамыр-қараша
14.4. Жоғары оқу орындарының халықаралық стандарттарға сәйкес МСЖ-ны сертификаттауды өткiзу
БҒМ (Г.Н.Гамарник),
2005 жылғы қазан - желтоқсан
15

на 2005/2006 учебный
год" с учетом увеличения
количества государствен-
ных образовательных грантов на 50 % за счет
числа образовательных
кредитов
МОН (Гамарник Г.Н.),
апрель 2005 г.
15.2. Внесение проекта
в Правительство и приня-
тие постановления
МОН (Айтимова Б.С.),
июнь 2005 г.
16
1. Разработать программу по реа-
лизации инициативы озеленения
страны "Жасыл Ел" и привлечь к
ее выполнению студентов
Ответственный исполнитель -
Умбетов С.А., Айтимова Б.С.,
Нагманов К.И., Самакова А.Б.,
акимы областей, гг. Астаны и
Алматы
Форма завершения - постановление Правительства
Срок исполнения - июнь 2005 г.
2. Включить в региональные программы жилищного строитель-
ства организацию строительных студенческих отрядов
Ответственный исполнитель -
акимы областей, гг. Астаны и
Алматы, Мынбаев С.М., Айтимова Б.С., Досаев Е.А.
Форма завершения - совместные
решения областных, городских,
Астаны и Алматы маслихатов и
акиматов
Срок исполнения - май 2005 г.
16.1.1. Разработка про-
екта программы по реали-
зации инициативы озеле-
нения страны "Жасыл ел"
МСХ
(Мырзахметов А.И.),
МОН
(Абдымомунов А.К.),
март 2005 г.
16.1.2. Внесение проекта
программы в Правительст-
во и принятие постанов-
ления
МСХ (Умбетов С.А.),
июнь 2005 г.
16.2.1. Проведение мони-
торинга потребности и
объема работ для строи-
тельных студенческих
отрядов на период летних
каникул
акимы областей,
гг. Астаны, Алматы,
региональные комиссии
по контролю за ходом  реализации программ
жилищного
строительства,
МОН
(Абдымомунов А.К.),
апрель 2005 г.
16.2.2. Подготовка плана
действий по организации
деятельности строитель-
ных студенческих отрядов
МОН
(Абдымомунов А.К.),
акимы областей, гг.
Астаны, Алматы,
региональные комиссии
по контролю за ходом  реализации программ          жилищного
строительства,
март 2005 г.
16.2.3. Подготовка про-
екта решения маслихатов областей, гг. Астаны, Алматы о внесении изме-
нений и дополнений в
региональные программы
по жилищному строитель-
ству о привлечении к их реализации строительных студенческих отрядов
Акимы областей, гг.
Астаны, Алматы,
региональные комиссии
по контролю за ходом  реализации программ         жилищного
строительства,
МОН
(Абдымомунов А.К.),
март 2005 г.

2005-2006 оқу жылында мемлекеттік бiлiм беру гранттарының санын бiлiм беру кредиттерiнiң саны
есебiнен 50%-ға арттыру
Жауапты орындаушы - Б.С. Әйтiмова, Е.А.Досаев, Қ.Н.Келiмбетов, О.И.Жұмабеков
Аяқтау нысаны - Үкімет қаулысы
Орындау мерзiмi - 2005 жылғы маусым
15.1. "Республикалық бюджеттен қаражат алатын бiлiм беру ұйымдарында жоғары кәсiби және жоғары оқу орнынан кейiнгi кәсiптiк бiлiмi бар, орта кәсiби бiлiмi бар мамандарды даярлауға 2005/2006 оқу жылына арналған мемлекеттік бiлiм беру тапсырыстарын бекіту туралы" мемлекеттiк бiлiм беру гранттарының санын 50%-ға арттыруды ескере отырып, бiлiм беру кредиттерiнiң саны есебiнен Үкiмет қаулысының жобасын әзiрлеу
БҒМ (Г.Н.Гамарник),
2005 жылғы сәуір
15.2. Yкiмет қаулысының жобасын енгізу және қаулыны қабылдау
БҒМ (Б.С.Әйтiмова),
2005 жылғы маусым
16
Елдi көгалдандыру бастамасын iске асыру жөнiндегi "Жасыл Ел" бағдарламасын әзiрлеу және оны орындауға студенттердi тарту
Жауапты орындаушы - С.Ә.Yмбетов, Б.С.Әйтiмова,
Қ.Ы.Нағманов, А.Б.Самақова,
облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкiмдерi
Аяқтау нысаны - Үкiмет қаулысы
Орындау мерзiмi - 2005 жылғы маусым
2. Студенттiк құрылыс жасақтарының ұйымдарын тұрғын үй құрылысының өңiрлiк бағдарламаларына енгiзу
Жауапты орындаушы - облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкiмдерi, Мыңбаев С.М., Б.С.Әйтiмова, Е.А.Досаев
Аяқтау нысаны - облыстардың, Астана және Алматы қалалары мәслихаттарының және әкiмдерiнiң бiрлескен шешiмдерi
Орындау мерзiмi - 2005 жылғы мамыр
16.1.1. "Жасыл ел" елдi көгал-
дандыру бастамасын жүзеге
асыру жөнiндегі бағдарламаның жобасын әзiрлеу
АШМ (А.И.Мырзахметов),
БҒМ (А.К.Әбдiмомынов),
2005 жылғы наурыз
16.1.2. Үкiметке бағдарламаның жобасын енгізу және қаулыны қабылдау
АШМ (С.Ә.Үмбетов),
2005 жылғы маусым
16.2.1. Жазғы каникул кезеңiнде құрылыс студенттiк жасақтары үшiн қажеттiлiк мониторингі мен жұмыстар көлемiн жүргiзу
облыстардың, Астана, Алматы
қалаларының әкiмдерi тұрғын ұй құрылысы бағдарламасының iске асырылу барысын бақылау
жөнiндегi, өңiрлiк
комиссиялар,
БҒМ (А.К.Әбдiмомынов),
2005 жылғы сәуiр
16.2.2. Студенттік құрылыс жасақтарының қызметiн ұйымдастыру жөнiндегi iс-қимыл жоспарын дайындау
БҒМ (А.К.Әбдiмомынов), облыстардың, Астана, Алматы
қалаларының әкiмдерi,
тұрғын үй құрылысы
бағдарламасының іске
асырылу барысын бақылау
жөнiндегi өңiрлiк
комиссиялар, 2005 жылғы
наурыз
16.2.3. Тұрғын үй құрылысы жөнiндегі өңiрлiк бағдарламаларға студенттік құрылыс жасақтарын оларды iске асыруға тарту туралы өзгерiстер мен толықтырулар енгізу туралы облыстардың Алматы, Астана қалаларының мәслихаттары шешiмдерiнiң жобасын дайындау
Облыстардың, Астана, Алматы
қалаларының әкiмдерi, тұрғын
үй құрылысы бағдарламасының
iске асырылу барысын бақылау
жөнiндегi өңiрлiк
комиссиялар,
БҒМ (А.К.Әбдiмомынов),
2005 жылғы наурыз

16.2.4. Утверждение из-
менений и дополнений в
региональных программах жилищного строительства на сессиях областных, гг. Астаны, Алматы маслихатов
Акимы областей,
гг. Астаны, Алматы,
МОН
(Абдымомунов А.К.),
апрель 2005 г.
17
Учредить государственный грант "Лучший преподаватель вуза"
Ответственный исполнитель -
Айтимова Б.С., Досаев Е.А., Келимбетов К.Н., ассоциация вузов
Форма завершения - нормативный правовой акт
Срок исполнения
август 2005 г.
17.1. Разработка проекта
Положения о государст-
венном гранте "Лучший
преподаватель"
МОН (Гамарник Г.Н.),
апрель 2005 г.
17.2. Подготовка проекта
постановления Правитель-
ства о государственном
гранте "Лучший препода-
ватель вуза" в МЭБП для рассмотрения на респуб-
ликанской бюджетной ко-
миссии
МОН (Утеулина Х.М),
май 2005 г.
17.3. Внесение проекта в
Правительство и принятие
постановления
МОН (Айтимова Б.С.),
август 2005 г.
18
Предусмотреть приглашение зару-
бежных консультантов-преподава-
телей в Казахский национальный университет имени аль-Фараби и Евразийский национальный уни-
верситет имени Л.Н. Гумилева и
обеспечить их обустройство в
пределах выделенных средств.
Сформировать базу данных об оте-
чественных ученых и педагогах,
имеющих международное признание,
и разработать систему дифферен-
цированной оплаты труда вузов-
ских работников
Ответственный исполнитель -
Айтимова Б.С., Досаев Е.А.
Форма завершения - отчет в Правительство
Срок исполнения - июнь 2005 г.
18.1. Разработка плана-
графика привлечения за-
рубежных консультантов-
преподавателей на основе
предложений Казахского
национального универси-
тета имени аль-Фараби и
Евразийского националь-
ного университета имени Л.Н.Гумилева
МОН (Гамарник),
март 2005 г.
18.2. Разработка и ут-
верждение единых крите-
риев и показателей по определению ведущих уче-
ных и педагогов Казах-
стана, создание базы дан-
ных ведущих ученых и пе-
дагогов вузов
МОН (Гамарник Г.Н.),
март-апрель 2005 г.
18.3. Актуализация базы данных ведущих ученых и педагогов вузов страны     МОН (Гамарник Г.Н.),     май-июнь 2005 г.
18.4. Разработка системы дифференцированной оплаты
труда вузовских работни-
ков
МОН (Утеулина Х.М.),       июнь 2005 г.
19
Предусмотреть в новой редакции Закона "Об образовании" нормы о статусе педагогического работ-
ника
Ответственный исполнитель -
Айтимова Б.С.
Форма завершения - закон
Срок исполнения  - сентябрь 2007 г.
19.1. Разработка норм о статусе педагогического работника и включение их в проект Закона "Об образовании"
МОН
(Шамшидинова К.Н.),       июнь 2006 г.
19.2. Внесение законо-
проекта в Правительство
МОН
(Шамшидинова К.Н.),      январь 2007 г.

16.2.4. Облыстық Астана, Алматы қалалары мәслихаттары-
ның сессияларында өңiрлiк тұрғын үй құрылысы бағдарлама-
ларына өзгерiстер мен толықты-
руларды бекiту
Облыстардың, Астана және
Алматы қалаларының әкiмдерi,
БҒМ (А.К.Әбдiмомынов),
2005 жылғы сәуір
17
"Жоғары оқу орнының үздiк оқытушысы" мемлекеттік грантын белгiлеу
Жауапты орындаушы -
Әйтiмова Б.С.,
Досаев E.A.,
Келiмбетов Қ.Н.,
Жоғары оқу орындарының қауымдастығы
Аяқтау нысаны - нормативтiк құқықтық
кесiм
Орындау мерзiмi - 2005 жылғы тамыз
17.1. "Жоғары оқу орнының үздiк оқытушысы" мемлекеттiк гранты туралы ереженiң жобасын әзiрлеу
БҒМ (Г.Н.Гамарник),
2005 жылғы сәуір
17.2. Республикалық бюджет комиссиясында қарау үшiн ЭБЖМ-да "Жоғары оқу орнының үздiк оқытушысы" мемлекеттiк гранты туралы Үкiмет қаулысының жобасын дайындау
БҒМ (Х.М.Өтеулина),
2005 жылғы мамыр
17.3. Жобаны Үкiметке енгiзу және қаулыны қабылдау
БҒМ (Б.С.Әйтiмова),
2005 жылғы тамыз
18
Бөлiнген қаражат шегінде Әл-Фараби атындағы Қазақ ұлттық университетi мен Л.Н.Гумилев атындағы Еуразия ұлттық университетiне шетелдiк оқытушы кеңесшiлердi шақыруды және жайластыру-
ды көздеу және оларды бөлiнген қаражат шегiнде жайластыруды қамтамасыз ету. Халықаралық танылған отандық ғалымдар мен педагогтар туралы дерекқор
құру және жоғары оқу орындарының қызметкерлерi-
не еңбекақы төлеудiң сараланған жүйесiн әзiрлеу
Жауапты орындаушы - Б.С.Әйтiмова, Е.А. Досаев
Аяқтау нысаны - Үкiметке есеп беру
Орындау мерзiмi - 2005 жылғы маусым
18.1. Әл-Фараби атындағы Қазақ ұлттық университетi мен Л.Н.Гумилев атындағы Еуразия ұлттық университетiнiң ұсыныстары негізiнде шетелдiк оқытушы кеңесшiлердi тартудың жоспарын-кестесiн әзiрлеу
БҒМ (Г.Н.Гамарник),
2005 жылғы наурыз
18.2. Қазақстанның жетекшi ғалымдары мен педагогтарын айқындау жөнiндегі бiрыңғай өлшемдер мен көрсеткiштердi әзiрлеу және бекiту, жоғары оқу орындарының жетекшi ғалымдары мен педагогтарының дерекқорын құру
БҒМ (Г.Н.Гамарник),
2005 жылғы наурыз - сәуiр
18.3. Елiмiздiң жоғары оқу орындарының жетекшi ғалымдары мен педагогтарының дерекқорын өзекті ету
БҒМ (Г.Н.Гамарник),
2005 жылғы мамыр - маусым
18.4. Жоғары оқу орындарының қызметкерлерiне еңбекақы төлеудiң сараланған жүйесiн әзiрлеу
БҒМ (Х.М.Өтеулина),
2005 жылғы маусым
19
"Бiлiм туралы" Заңның жаңа редакциясында педагог қызметкердiң мәртебесi туралы нормаларды көздеу
Жауапты орындаушы - Б.С.Әйтiмова
Аяқтау нысаны  - Заң
Орындау мерзiмi - 2007 жылғы қыркүйек
19.1 Педагог қызметкердiң мәртебесi туралы норманы әзiрлеу және оны "Бiлiм туралы" Заңның жобасына енгiзу
БҒМ (К.Н.Шамшидинова),
2006 жылғы маусым
19.2. Заң жобасын Yкiметке енгізу
БҒМ (К.Н.Шамшидинова),
2007 жылғы қаңтар

19.3. Внесение законо-
проекта в Парламент
МОН (Айтимова Б.С.),    февраль 2007 г.
19.4. Принятие законо-
проекта Парламентом и
направление закона на
подпись Президенту
МОН (Айтимова Б.С.),
сентябрь 2007 г.
Духовное развитие и межконфессиональное согласие
20
Разработать среднесрочную
программу развития сферы культуры на 2006-2008 годы
Ответственный исполнитель -
Косубаев Е.М.
Форма завершения -
постановление Правительства
Срок исполнения - ноябрь
2005 г.
20.1. Разработка проекта
Программы
МКИС (Аманшаев Е.А.),
май 2005 г.
20.2. Внесение проекта в Правительство и принятие постановления
МКИС (Косубаев Е.М.),
ноябрь 2005 г.
21
Внести изменения в Программу развития и функционирования языков на 2001-2010 годы в части, касающейся развития государственного языка
Ответственный исполнитель -
Косубаев Е.М.
Форма завершения -
постановление Правительства
Срок исполнения - ноябрь
2005 г.
21.1. Подготовка проекта
раздела Программы
МКИС (Аманшаев Е.А.),
май 2005 г.
21.2. Внесение проекта раздела Программы в
Правительство
МКИС (Аманшаев Е.А.),
июль 2005 г.
21.3. Внесение проекта на утверждение Президенту
МКИС (Косубаев Е.М.),
ноябрь 2005 г.
Что все, сказанное выше, означает сегодня
для каждой семьи, для каждого казахстанца?
22
1. Для обеспечения детей и под-
ростков, находящихся на диспан-
серном учете по заболеваниям: железодефицитная анемия, болезни
желудочно-кишечного тракта,
пневмония, хронический бронхит и бронхиальная астма, бесплатными лекарственными средствами при амбулаторном лечении в соответствии с утвержденным Минздравом перечнем выделять ежегодно из республиканского бюджета местным
бюджетам не менее 1,0 млрд. тенге
Ответственный исполнитель -
акимы областей, гг. Астаны и Алматы, Досаев Е.А.
Форма завершения - отчет в
Правительство
Срок исполнения
2006-2007 годы
2. Для обеспечения граждан, на-
ходящихся на диспансерном учете
по заболеваниям: артериальная
гипертензия, ишемическая болезнь
сердца, хроническая обструктив-
ная болезнь легких, пневмония,
язвенные болезни, лекарствен-
ными средствами на льготных ус-
ловиях при амбулаторном лечении в соответствии с утвержденным
Минздравом перечнем выделять
ежегодно из республиканского
бюджета местным бюджетам не менее 1,8 млрд. тенге
Ответственный исполнитель - акимы областей, гг. Астаны и Алматы, Досаев Е.А.
Форма завершения - отчет в Правительство
Срок исполнения
2006-2007 годы
22.1. Определение переч-
ня лекарственных средств, отпускаемых по рецептам бесплатно при амбулаторном лечении
детей и подростков, сос-
тоящих на диспансерном
учете по следующим видам
заболеваний: железодефи-
цитная анемия, болезни
желудочно-кишечного тракта, пневмония, хро-
нический бронхит и брон-
хиальная астма.
МЗ (Досаев Е.А.),
май 2005 г.

19.3. Заң жобасын Парламентке енгiзу
БҒМ (Б.С.Әйтiмова),
2007 жылғы ақпан
19.4. Заң жобасын Парламентте қабылдау және заңды Президентке қол қоюға жiберу
БҒМ (Б.С.Әйтiмова),
2007 жылғы қыркүйек
Рухани даму және конфессиялар аралық келiсiм
20
Мәдениет саласын дамытудың 2006-2008 жылдарға арналған орта мерзiмдi бағдарламасын әзiрлеу
Жауапты орындаушы - Е.М.Қосыбаев
Аяқтау нысаны - Үкімет қаулысы
Орындау мерзiмі - 2005 жылғы қараша
20.1. Бағдарлама жобасын әзiрлеу
МАСМ (Е.А.Аманшаев),
2005 жылғы мамыр
20.2. Жобаны Үкiметке енгiзу және қаулыны қабылдау
МАСМ (Е.М.Қосыбаев),
2005 жылғы қараша
21
Тілдердi дамыту мен қолданудың 2006-2010 жылдарға арналған бағдарламасына мемлекеттiк тілдi дамытуға қатысты бөлiгінде өзгерiстер енгізу
Жауапты орындаушы - Е.М.Қосыбаев
Аяқтау нысаны - Үкiмет қаулысы
Орындау мерзiмi  - 2005 жылғы қараша
21.1. Бағдарлама бөлiмiнiң жобасын дайындау
МАСМ (Е.А. Аманшаев),
2005 жылғы мамыр
21.2. Бағдарлама бөлiмiнiң жобасын Үкіметке енгізу
МАСМ (E.A. Аманшаев),
2005 жылғы шілде
21.3. Жобаны Президентке қол қоюға енгізу
МАСМ (Е.М. Қосыбаев),
2005 жылғы қараша
Жоғарыда айтылған сөздердiң бүгiнгi күнi әрбір отбасы үшін,
әрбір Қазақстандық үшін мәнісі неде?
22
1. Темiр тапшылығы бар
анемия, асқазан-iшек
жолдары аурулары, өкпенiң
қабынуы, созылмалы
бронхит және бронхиалдық
астма сырқаттары бойынша
диспансерлiк есептегі
балалар мен жасөспiрiмдер-
дi Денсаулық сақтау
министрлiгі бекiткен
тiзбеге сәйкес
амбулаториялық емдеу
кезiнде тегін дәрiлiк
заттармен қамтамасыз ету үшiн республикалық
бюджеттен жергілiкті бюджеттерге жыл сайын кемiнде 1,0 млрд. теңге бөлу
Жауапты орындаушы - облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкiмдерi, Е.А.Досаев
Аяқтау нысаны - Үкiметке есеп беру
Орындау мерзiмi - 2006-2007 жылдар
22.1. Диспансерлiк есепте тұрған балалар мен жасөспiрiм-
дердi амбулаториялық емдеу кезiнде тегін рецептер бойынша берілетін дәрі-дәрмек құралдарының тізбесiн мынадай ауру түрлерi бойынша белгілеу:
темiр тапшылығы бар анемия, асқазан-iшек жолдары аурулары, өкпенiң қабынуы, созылмалы бронхит және бронхиалдық астма
ДСМ (Е.А.Досаев),
2005 жылғы мамыр

22.2. Определение перечня
лекарственных средств,
отпускаемых по рецептам на льготных условиях при амбулаторном лечении
граждан, состоящих на диспансерном учете по следующим видам заболеваний: артериальная
гипертензия, ишемичная болезнь сердца, хрониче-
ская обструктивная болезнь легких, пневмония
и язвенные болезни.
МЗ (Досаев Е.А.),
май 2005 г.
22.3. Расчет объемов бюджетных затрат и вне-
сение бюджетной заявки в
МЭБП на 2006 год.
МЗ (Досаев Е.А.),
июнь 2005 г.
22.4. Утверждение перечня
видов заболеваний и
лекарственных средств,
отпускаемых по рецептам бесплатно при амбулатор-
ном лечении детей и под-
ростков, состоящих на диспансерном учете, также отпускаемых по ре-
цептам на льготных усло-
виях при амбулаторном
лечении граждан состоящих
на диспансерном учете, после утверждения
республиканского бюджета
на 2006 год.
МЗ (Досаев Е.А.),
декабрь 2005 г.
22.5. Осуществление уточнения (корректиров-
ки) местных бюджетов с целью включения в состав
затрат местных бюджетов
на 2006 год расходов на
бесплатное и льготное обеспечение лекарственны-
ми средствами.
Выполнение необходимых финансовых процедур по уточнению финансовых планов.
Акимы областей,
гг. Астаны и Алматы,     декабрь 2005 г.
22.6. Осуществление го-
сударственного закупа
услуг по бесплатному и
льготному обеспечению лекарственными средства-
ми по перечню, утвержден-
ному Министерством здра-
воохранения.
Заключение договора о государственных закупках,
обеспечив его регистрацию
в органах казначейства.
Акимы областей,
гг. Астаны и Алматы,     январь 2006 г.
22.7. Обеспечение детей и подростков, состоящих на диспансерном учете, бесплатными лекарственны-
ми средствами при ам-
булаторном лечении хро-
нических заболеваний в
соответствии с перечнем и порядком утвержденными
Министерством здравоох-
ранения Республики
Казахстан.
Всего прогнозное количество детей,
подлежащих к обеспечению
бесплатными лекарствен-
ными средствами на амбу-
латорном уровне, состав-
ляет около 284 тыс. че-
ловек, в среднем за квартал - 71 тыс. человек.

22.2. Диспансерлiк есепте тұрған азаматтарды амбулаториялық емдеу кезiнде жеңiлдiк шарттарына арналған рецептер бойынша дәрi-дәрмек құралдарының тiзбесiн мынадай ауру түрлерi бойынша белгілеу: артериялық гипертензия, жүректiң ишемиялық ауруы, созылмалы обструктивтік өкпе ауруы, өкпенiң қабынуы және жара аурулары
ДСМ (Ж.А.Досаев),
2005 жылғы мамыр
22.3. 2006 жылға арналған бюджеттiк шығындар көлемiн есептеу және ЭБЖМ-ға бюджеттік тапсырыс енгізу
ДСМ (E.A.Досаев),
2005 жылғы маусым
22.4. 2006 жылға арналған республикалық бюджетті бекiткеннен кейiн диспансерлiк есепте тұрған балалар мен жасөспiрiмдердi амбулаториялық емдеу кезiнде тегін рецептер бойынша берілетін, сондай-ақ диспансерлiк есепте тұрған азаматтарды амбулаториялық емдеу кезiнде жеңiлдiк шарттарындағы рецептер бойынша берілетiн сырқаттар түрлерiнiң және дәрi-дәрмек құралдарының тiзбесiн бекiту
ДСМ (Е.А.Досаев),
2005 жылғы желтоқсан
2. Артериялық гипертензия,
жүректiң ишемиялық ауруы,
созылмалы абструктивтiк
өкпе ауруы, өкпенiң
қабынуы, жара аурулары
бойынша диспансерлiк
есептегi азаматтарды
Денсаулық сақтау министр-
лiгi бекiткен тiзбеге
сәйкес амбулаториялық
емдеу кезiнде жеңiлдiк
шарттарында дәрiлiк
заттармен қамтамасыз ету
үшiн республикалық
бюджеттен жергілiктi
бюджеттерге жыл сайын
кемiнде 1,8 млрд. теңге
бөлу
Жауапты орындаушы - облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкiмдерi,
Е.М.Досаев
Аяқтау нысаны - Үкiметке есеп
Орындау мерзiмi - 2006-2007 жылдар
22.5. 2006 жылға арналған жергілiкті бюджеттердiң шығындар құрамына енгізу мақсатында жергілiктi бюджеттердiң дәрi-дәрмек құралдарымен тегiн және жеңiлдiктi қамтамасыз етуге арналған шығыстарын нақтылауды (түзетудi) жүзеге асыру.
Қаржы жоспарларын нақтылау жөнiндегi қажеттi қаржы рәсiмдерiн орындау
Облыстардың, Астана және
Алматы қалаларының әкiмдерi,
2005 жылғы желтоқсан
22.6. Денсаулық сақтау министрлігі бекiткен тiзбеге сәйкес дәрi-дәрмек құралдарын тегін және жеңiлдiктi қамтамасыз ету жөнiндегі мемлекеттiк сатып алу қызметтерiн жүзеге асыру.
Мемлекеттік сатып алу туралы шарттарды, оларды қазынашылық органдарында тiркеудi қамтамасыз ете отырып жасасу
Облыстардың, Астана және
Алматы қалаларының әкiмдерi,
2006 жылғы қаңтар
22.7. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгi бекiткен тiзбеге сәйкес және тәртiппен созылмалы ауруларды амбулаториялық емдеу кезiнде диспансерлiк есепте тұрған балалар мен жасөспiрiмдердi тегiн дәрi-дәрмек құралдарымен қамтамасыз ету.
Амбулаториялық деңгейде тегін дәрi-дәрмек құралдарымен қамтамасыз етуге жататын балалардың болжамды саны шамамен 284 мың адамды, орташа алғанда тоқсанына 71 мың адамды құрайды.

Предполагаемые затраты в 2006 году - 1046,6 млн. тенге.
Акимы областей,
гг. Астаны и Алматы,
в течение 2006 г.
22.8. Обеспечение граж-
дан, состоящих на диспан-
серном учете, лекарствен-
ными средствами на льгот-
ных условиях при амбула-
торном лечении в соот-
ветствии с перечнем и порядком, утвержденными
Министерством здраво-
охранения.
Прогнозное количество отдельных категорий на-
селения, подлежащих
обеспечению лекарствен-
ными средствами на
льготных условиях, сос-
тавляет около 337 тыс.
человек, в среднем за
квартал - 84 тыс. человек.
Предполагаемые затраты в 2006 году - 1806,5 млн.
тенге.
Акимы областей,
гг. Астаны и Алматы,
в течение 2006 г.
23
Предусмотреть указанные пособия (детям до 18 лет из малообес-
печенных семей, спецгоспособия многодетным матерям) в Законах "О государственных пособиях семьям, имеющим детей", "О вне-
сении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты по вопросам социального обеспечения"
Ответственный исполнитель -
Карагусова Г.Д., акимы областей, гг. Астаны и Алматы
Форма завершения - законы, постановление Правительства
Срок исполнения - ноябрь
2005 г.
23.1. Разработка и пред-
ставление бюджетной
заявки по расходам на
2006 год
МТСЗН
(Дуйсенова Т.Б.),
апрель 2005 г.
23.2. Принятие законо-
проекта Парламентом и
направление Закона на
подпись Президенту
МТСЗН
(Карагусова Г.Д),
ноябрь 2005 г.
23.3. Принятие норматив-
ного правового акта
"Правила назначения и выплаты пособий семьям, имеющим детей"
МТСЗН
(Дуйсенова Т.Б.),
декабрь 2005 г.
23.4. Предусмотрение
средств в местных бюдже-
тах на выплату государст-
венного пособия детям до 18 лет из малообеспечен-
ных семей
Акимы областей,
гг. Астаны и Алматы,     декабрь 2005 г.
23.5. Осуществление назначения и выплаты государственного пособия
детям до 18 лет из малообеспеченных семей
Акимы областей,
гг. Астаны и Алматы,     январь 2006 г.
23.6. Разработка проекта
Закона "О внесении изме-
нений и дополнений в
некоторые законодатель-
ные акты Республики
Казахстан по вопросам социального обеспечения"
МТСЗН
(Абдыкаликова Г.Н.),      июль 2005 г.
23.7. Внесение законо-
проекта в Правительство
МТСЗН
(Абдыкаликова Г.Н.),
август 2005 г.
23.8. Внесение законо-
проекта в Парламент
МТСЗН
(Карагусова Г.Д.)
сентябрь 2005 г.
23.9. Принятие законо-
проекта Парламентом и
направление Закона на
подпись Президенту
МТСЗН
(Карагусова Г.Д.),
ноябрь 2005 г.
23.10. Осуществление
назначения и выплаты в
соответствии с планом
финансирования и графиком
выплаты
МТСЗН
(Абдыкаликова Г.Н.),
январь-февраль 2006 г.
24
Предусмотреть указанное пособие (по уходу за ребенком) в Законе "О государственных пособиях семьям, имеющим детей"
Ответственный исполнитель -
Карагусова Г.Д.
Форма завершения - закон, постановление Правительства
Срок исполнения - ноябрь 2005 г.

2006 жылы болжамды шығындар - 1046,6 млн. теңге.
Облыстардың, Астана және
Алматы қалаларының әкiмдерi,
2006 жыл iшiнде
22.8. Денсаулық сақтау министрлігі бекiткен тiзбеге сәйкес және тәртiппен амбулаториялық емдеу кезiнде жеңiлдiк шарттарында дәрiлiк заттармен диспансерлiк есепте тұрған азаматтарды қамтамасыз ету.
Жеңiлдiк шарттарында дәрiлiк заттармен қамтамасыз етуге жататын халықтың жекелеген санаттарының болжамды саны шамамен 337 мың адамды, орташа алғанда тоқсанына - 84 мың адамды құрады.
2006 жылы болжамды шығындар - 1806,5 млн. теңге.
Облыстардың, Астана және
Алматы қалаларының әкiмдерi,
2006 жыл iшiнде
23
Көрсетілген жәрдемақыларды
(аз қамтылған отбасылардың
18 жасқа дейiнгi балала-
рына, көп балалы аналарға арнаулы мемлекеттік жәрдемақылар)
"Балалары бар отбасыларға
төленетiн мемлекеттiк
жәрдемақылар туралы",
"ҚР-дың кейбір заңнамалық
актілерiне әлеуметтік
қамсыздандыру мәселелерi
бойынша өзгерiстер мен
толықтырулар енгiзу
туралы" Заңдарда көздеу
Жауапты орындаушы -
Г.Ж. Қарақұсова, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкiмдерi
Аяқтау нысаны - Заңдар, Үкiмет қаулылары
Орындау мерзімі - 2005 жылғы қараша
23.1. 2006 жылға арналған шығыстар жөнiндегi бюджеттiк өтiнiмдi әзірлеу және ұсыну
Еңбекминi (Т.Б.Дүйсенова),
2005 жылғы сәуір
23.2. Парламентте заң жобасын қабылдау және заңды Президентке
қол қоюға жіберу
Еңбекминi (Г.Ж.Қарақұсова),
2005 жылғы қараша
23.3. "Балалары бap отбасыларға
жәрдемақылар тағайындау және
төлеу ережесі" туралы нормативтiк құқықтық кесiм қабылдау
Еңбекминi (Т.Б.Дүйсенова),
2005 жылғы желтоқсан
23.4. Жергілікті бюджеттерде аз қамтылған отбасылардың 18 жасқа дейінгі балаларына мемлекеттiк жәрдемақы төлеуге арналған қаражат көздеу
Облыстардың, Астана және
Алматы қалаларының әкімдері,
2005 жылғы желтоқсан
23.5. Aз қамтылған отбасылардың 18 жасқа дейiнгі балаларына мемлекеттік жәрдемақы тағайындауды және төлеудi жүзеге асыру
Облыстардың, Астана және
Алматы қалаларының әкiмдерi,
2006 жылғы қаңтар
23.6. "Қазақстан Республикасының кейбiр заңнамалық актiлерiне әлеуметтік қамсыздандыру мәселелерi бойынша өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Заңның жобасын әзiрлеу
Еңбекминi
(Г.Н.Әбдiқалықова),
2005 жылғы шiлде
23.7. Заң жобасын Үкiметке енгiзу
Еңбекминi
(Г.Н.Әбдiқалықова),
2005 жылғы тамыз
23.8. Заң жобасын Парламентке енгізу
Еңбекминi
(Г.Ж.Қарақұсова) ,
2005 жылғы қыркүйек
23.9. Заң жобасын Парламенттiң қабылдауы және заңды Президентке қол қоюға жiберу
Еңбекминi (Г.Ж.Карақұсова),
2005 жылғы қараша
23.10. Қаржыландыру жоспарына және төлем кестесiне сәйкес тағайындауды және төлемдi жүзеге асыру
Еңбекминi
(Г.Н.Әбдiқалықова),
2006 жылғы қаңтар-ақпан
24
Көрсетiлген жәрдемақыны "Балалары бар отбасыларға төленетiн мемлекеттiк жәрдемақылар туралы" Заңда
көздеу
Жауапты орындаушы - Г.Ж.Қарақұсова
Аяқтау нысаны - Заң, Үкiмет қаулысы
Орындау мерзiмi - 2005 жылғы қараша

24.1. Разработка и пред-
ставление бюджетной заявки по расходам на 2006 год
МТСЗН
(Дуйсенова Т.Б.),
апрель 2005 г.
24.2. Принятие законо-
проекта Парламентом и
направление Закона на
подпись Президенту
МТСЗН
(Карагусова Г.Д.),
ноябрь 2005 г.
24.3. Принятие норматив-
ного правового акта
"Правила назначения и
выплаты пособий семьям,
имеющим детей"
МТСЗН
(Дуйсенова Т.Б.),
декабрь 2005 г.
24.4. Осуществление наз-
начения государственного
пособия по уходу за ре-
бенком в возрасте до
одного года
МТСЗН
(Дуйсенова Т.Б.),
июнь 2006 г.
24.5. Осуществление вып-
латы пособия по уходу за
ребенком в соответствии
с планом финансирования
и графиком выплаты
МТСЗН
(Дуйсенова Т.Б.),
июль 2006 г.
25.
Предусмотреть базовую пенсию в Законе "О внесении изменений и дополнений в Закон "О пенсионном
обеспечении в Республике
Казахстан"
Ответственный исполнитель -
Карагусова Г.Д.
Форма завершения - закон
Срок исполнения - июнь 2005 г.
25.1. Разработка проекта
Закона "О внесении изме-
нений и дополнений в
Закон РК "О пенсионном
обеспечении в РК"
МТСЗН
(Абдыкаликова Г.Н.),
февраль 2005 г.
25.2. Внесение законо-
проекта в Правительство
МТСЗН
(Абдыкаликова Г.Н.),
март 2005 г.
25.3. Внесение законо-
проекта в Парламент
МТСЗН
(Карагусова Г.Д.),
апрель 2005 г.
25.4. Принятие законо-
проекта Парламентом и
направление Закона на
подпись Президенту
МТСЗН
(Карагусова Г.Д.),
июнь 2005 г.
25.5. Утверждение прика-
за Министра труда и со-
циальной защиты населения
"О внесении изменения и дополнений в приказ Министра труда и социаль-
ной защиты населения Республики Казахстан
от 25 марта 2001 года
17-п "Об утверждении Инструкции о порядке организации назначения и
выплаты пенсионных выплат, государственных
социальных пособий и
государственных специа-
льных пособий из Центра"
МТСЗН
(Абдыкаликова Г.Н.),
июль 2005 г.
25.6. Обеспечение назна-
чения базовой пенсии
пенсионерам
МТСЗН
(Абдыкаликова Г.Н.),
июнь 2005 г.
25.7. Осуществление фи-
нансирования и органи-
зации выплаты базовых
пенсий по графику
МТСЗН
(Абдыкаликова Г.Н.),
начиная с 1 июля
2005 г.
26
Увеличить размеры стипендий студентам, магистрантам вузов и учащимся колледжей
Ответственный исполнитель -
Айтимова Б.С., Досаев Е.А.
Форма завершения - постановление Правительства
Срок исполнения - май 2005 г.
26.1. Разработка проекта
постановления Правитель-
ства "О внесении измене-
ний в постановление Пра-
вительства Республики
Казахстан от 10 декабря 1999 года N 1903"
МОН (Утеулина Х.М.),     апрель 2005 г.
26.2. Внесение проекта в Правительство и приня-
тие постановления
МОН (Айтимова Б.С.),
май 2005 г.
27
Обеспечить нормативную и инсти-
туциональную поддержку программы
обучения кадров за рубежом,
предусмотрев установление квот по направлениям, странам и уровням подготовки (бакалавр,
магистр, доктор Ph.D). Установить в качестве обязатель-
ного условия обучения на уровне бакалавриата наличие
сертификата о сдаче ЕНТ (не ниже
90 баллов) и решение конкурсной комиссии
Ответственный исполнитель  -
Айтимова Б.С., Токаев К.К., Досаев Е.А., Жумабеков О.И.
Форма завершения - постановление
Правительства, указ Президента
Срок исполнения  - апрель

24.1. 2006 жылға арналған шығыстар бойынша бюджеттік өтінiм әзiрлеу және ұсыну
Еңбекминi (Т.Б.Дүйсенова),
2005 жылғы сәуiр
24.2. Заң жобасын Парламенттiң қабылдауы және заңды Президентке қол қоюға жіберу
Еңбекминi (Г.Ж.Қарақұсова),
2005 жылғы қараша
24.3. "Балалары бар отбасыларға жәрдемақылар тағайындау және төлеу ережесi" туралы нормативтiк құқықтық кесiмiн қабылдау
Еңбекминi (Т.Б.Дүйсенова),
2005 жылғы желтоқсан
24.4. Бiр жылға дейiнгі жастағы бала күту жөнiнде мемлекеттік жәрдемақы тағайындауды жүзеге асыру
Еңбекминi (Т.Б.Дүйсенова),
2005 жылғы маусым
24.5. Қаржыландыру жоспарына және төлем кестесiне сәйкес бала күту жөнiнде жәрдемақы төлеудi жүзеге асыру
Еңбекминi (Т.Б.Дүйсенова),
2006 жылғы шілде
25
Базалық зейнетақыны "Қазақстан Республика-
сындағы зейнетақымен
қамтамасыз ету туралы"
Заңға өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Заңда көздеу
Жауапты орындаушы - Г.Ж.Қарақұсова
Аяқтау нысаны - Заң
Орындау мерзiмi - 2005 жылғы маусым
25.1. "ҚР-да зейнетақымен қамсыздандыру туралы" ҚР Заңына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Заң жобасын әзiрлеу
Еңбекминi
(Г.Н. Әбдiқалықова),
2005 жылғы ақпан
25.2. Заң жобасын Yкiметке енгiзу
Еңбекминi
(Г.Н. Әбдiқалықова),
2005 жылғы наурыз
25.3. Заң жобасын Парламентке енгізу
Еңбекминi (Г.Ж.Қарақұсова),
2005 жылғы сәуiр
25.4. Заң жобасын Парламентте қабылдау және заңды Президентке қол қоюға жіберу
Еңбекминi (Г.Ж.Қарақұсова),
2005 жылғы маусым
25.5 "Зейнетақы төлемдерiн, мемлекеттiк әлеуметтік жәрде-
мақыларды және мемлекеттік
арнайы жәрдемақыларды тағайын-
дау және оларды Орталықтан
төлеудi ұйымдастыру туралы нұсқаулықты бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрiнiң 2001 жылғы 25 наурыздағы N 17-б бұйрығына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрiнiң бұйрығын бекiту
Еңбекминi
(Г.Н.Әбдiқалықова),
2005 жылғы шiлде
25.6. Зейнеткерлерге базалық зейнетақы тағайындауды қамтамасыз ету
Еңбекминi
(Г.Н.Әбдiқалықова),
2005 жылғы маусым
25.7. Базалық зейнетақыны кесте бойынша қаржыландыруды және ұйымдастыруды жүзеге асыру
Еңбекминi
(Г.Н.Әбдiқалықова),
2005 жылғы 1 шiлдеден бастап
26
Жоғары оқу орындарының студенттерiне, магистрант-
тарына және колледждердiң оқушыларына стипендия мөлшерiн көбейту
Жауапты орындаушы - Б.С.Әйтiмова, Е.А.Досаев
Аяқтау нысаны - Үкiмет қаулысы
Орындау мерзiмi - 2005 жылғы мамыр
26.1. "Қазақстан Республикасы Yкiметінiң 1999 жылғы 10 желтоқсандағы N 1903 қаулысына өзгерiстер енгiзу туралы" Үкiмет қаулысының жобасын әзiрлеу
БҒМ (Х.М.Өтеулина),
2005 жылғы сәуiр
26.2. Жобаны Үкiметке енгiзу және қаулыны қабылдау
БҒМ (Б.С.Әйтімова),
2005 жылғы мамыр
27
Бағыттар, елдер мен даярлау деңгейлерi (бакалавр, магистр, Ph.D докторы) бойынша квоталар белгiлеудi көздей отырып кадрларды шетелдерде оқыту бағдарламасын нормативтiк және институ-
ционалдық қолдауды қамтамасыз ету. Бакалавриат деңгейiнде оқудың мiндеттi шарты ретiнде ҰБТ тапсырғандығы (90 баллдан төмен емес) туралы сертификатының және конкурстық комиссия шешiмiнiң болуын белгілеу
Жауапты орындаушы - Б.С.Әйтiмова, Қ.К.Тоқаев, Е.А.Досаев, О.И.Жұмабеков
Аяқтау нысаны - Үкiмет қаулысы, Президент Жарлығы

2005 г., май 2005 г.
27.1. Внесение проекта Указа Президента по воп-
росам программы "Болашак" в Правитель-
ство
МОН
(Абдымомунов А.К.),     апрель 2005 г.
27.2. Внесение проекта Указа Президента по воп-
росам программы "Болашак" в Администра-
цию Президента
МОН (Айтимова Б.С.),      май 2005 г.
27.3. Внесение проекта постановления Правитель-
ства "О создании Центра международных программ МОН РК"
МОН
(Абдымомунов А.К.),
май 2005 г .
28
Создать на базе государственного
учреждения "Финансовый центр"
при Министерстве образования и
науки организацию по гарантиро-
ванию студенческих кредитов,
выдаваемых банками второго уров-
ня, выделив из республиканского бюджета на 2005-2009 гг. на ее капитализацию 2 млрд. тенге, в том числе в 2005 г. - 600 млн. тенге
Ответственный исполнитель -
Айтимова Б.С., Дунаев А.Г., Жамишев Б.Б., Досаев Е.А.
Форма завершения - постановление Правительства
Срок исполнения - июль 2005 г.
28.1. Внесение проекта и принятие постановления
Правительства "О реорга-
низации государственного
учреждения "Финансовый
центр" Министерства обра-
зования и науки Респуб-
лики Казахстан"
МОН (Айтимова Б.С.),      июль 2005 г.
28.2. Внесение проекта и принятие постановления
Правительства "О Прави-
лах студенческого креди-
тования через банки вто-
рого уровня с обеспече-
нием гарантий по их воз-
врату"
МОН (Айтимова Б.С.),
июль 2005 г.
29
Предусмотреть указанное повыше-
ние (госсоцпособий по инвалид-
ности, по возрасту) в Законе
"О внесении изменений и дополне-
ний в некоторые законодательные акты по вопросам социального обеспечения"
Ответственный исполнитель -
Карагусова Г.Д.
Форма завершения - закон
Срок исполнения - ноябрь 2005 г.
29.1. Разработка проекта
Закона "О внесении изме-
нений и дополнений в не-
которые законодательные акты Республики Казах-
стан по вопросам социаль-
ного обеспечения"
МТСЗН
(Абдыкаликова Г.Н.),      июль 2005 г.
29.2. Внесение законо-
проекта в Правительство
МТСЗН
(Абдыкаликова Г.Н.),
август 2005 г.
29.3. Внесение законо-
проекта в Парламент
МТСЗН
(Карагусова Г.Д.),
сентябрь 2005 г.
29.4. Принятие законо-
проекта Парламентом и направление Закона на подпись Президенту
МТСЗН
(Карагусова Г.Д.),
ноябрь 2005 г.
29.5. Осуществление наз-
начения и выплаты в
соответствии с планом финансирования и графиком
выплаты
МТСЗН
(Абдыкаликова Г.Н.),
январь-февраль 2006 г.
30
Предусмотреть указанную поддер-
жку (семьям, потерявшим кормиль-
ца) в Законе "О внесении изме-
нений и дополнений в некоторые законодательные акты по вопросам
социального обеспечения"
Ответственный исполнитель -
Карагусова Г.Д.
Форма завершения - закон
Срок исполнения - ноябрь 2005 г.

Орындау мерзiмi - 2005 жылғы сәуiр, 2005 жылғы мамыр
27.1. Президенттің "Болашақ" бағдарламасы маселелерi жөнiндегі Жарлығының жобасын Үкiметке енгізу
БҒМ (А.Қ.Әбдімомынов),
2005 жылғы сәуiр
27.2. Президенттің "Болашақ" бағдарламасы мәселелерi жөнiндегі Жарлығының жобасын Президент Әкiмшілігіне енгiзу
БҒМ (Б.С.Әйтiмова),
2005 жылғы мамыр
27.3. ҚР БҒМ "Халықаралық бағдарламалар орталығын құру туралы" Үкiмет қаулысының жобасын енгiзуi
БҒМ (А.Қ.Әбдiмомынов),
2005 жылғы мамыр
28
Бiлiм және ғылым министрлiгінiң жанындағы "Қаржы орталығы" мемлекеттік мекемесiнiң негiзiнде 2005-2009 жылдарға арналған республикалық бюджеттен оны капиталдандыруға 2 млрд. теңге, оның iшiнде 2005 жылы 600 млн. теңге бөле отырып, екiншi деңгейдегi банктер беретiн
студенттік кредиттерге
кепiлдiк беру жөнiнде
ұйым құру
Жауапты орындаушы - Б.С.Әйтiмова, А.Ғ.Дунаев, Б.Б.Жәмiшев, Е.А.Досаев
Аяқтау нысаны - Үкiмет қаулысы
Орындау мерзiмi - 2005 жылғы шiлде
28.1. Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлігінiң
"Қаржы орталығы" мемлекеттік мекемесiн қайта ұйымдастыру туралы" Yкiмет қаулысының жобасын енгiзу жөне қабылдау
БҒМ (Б.С.Әйтiмова),
2005 жылғы шілде
28.2. "Оларды қайтару жөнiндегi кепiлдiктердi қамтамасыз ете отырып екiншi деңгейдегi банктер арқылы студенттерге кредит беру ережесi туралы" Үкiмет қаулы-
сының жобасын енгізу және
қабылдау
БҒМ (Б.С.Әйтiмова),
2005 жылғы шілде
29
Көрсетiлген арттыруды (мүгедектiгi бойынша, жасына байланысты мемлекеттік әлеуметтiк
жәрдемақылар) "ҚР-дың кейбiр заңнамалық актілерiне әлеуметтік қамсыздандыру мәселелерi бойынша өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Заңда көздеу
Жауапты орындаушы - Г.Ж.Қарақұсова
Аяқтау нысаны - Заң
Орындау мерзiмi - 2005 жылғы қараша
29.1. "Қазақстан Республикасы-
ның кейбiр заңнамалық актiлеріне әлеуметтік қамсыздандыру мәселелерi бойынша өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Заң жобасын әзiрлеу
Еңбекминi
(Г.Н.Әбдiқалықова),
2005 жылғы шілде
29.2. Заң жобасын Yкiметке енгізу
Еңбекминi
(Г.Н.Әбдiқалықова),
2005 жылғы тамыз
29.3. Заң жобасын Парламентке енгізу
Еңбекминi
(Г.Ж.Қарақұсова),
2005 жылғы қыркүйек
29.4. Заң жобасын Парламенттің қабылдауы және заңды Президентке қол қоюға жiберу
Еңбекминi (Г.Ж.Қарақұсова),
2005 жылғы қараша
29.5. Қаржыландыру жоспарына және төлеу кестесiне сәйкес тағайындауды және төлеудi жүзеге асыру
Еңбекминi
(Г.H.Әбдiқалықова),
2006 жылғы қаңтар-ақпан
30
Көрсетiлген қолдауды "Кейбiр заңнамалық актілерге әлеуметтік қамсыздандыру мәселелерi бойынша өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Заңда көздеу
Жауапты орындаушы - Г.Ж.Қарақұсова
Аяқтау нысаны - Заң
Орындау мерзiмi  - 2005 жылғы қараша

30.1. Разработка проекта
Закона "О внесении изме-
нений и дополнений в не-
которые законодательные акты Республики Казах-
стан по вопросам социаль-
ного обеспечения":
МТСЗН
(Абдыкаликова Г.Н.),      июль 2005 г.
30.2. Внесение законо-
проекта в Правительство
МТСЗН
(Абдыкаликова Г.Н.),
август 2005 г.
30.3. Внесение законо-
проекта в Парламент
МТСЗН
(Карагусова Г.Д.),
сентябрь 2005 г.
30.4. Принятие законо-
проекта Парламентом и
направление Закона на
подпись Президенту
МТСЗН
(Карагусова Г.Д.),
ноябрь 2005 г.
30.5. Осуществление
назначения и выплаты в соответствии с планом финансирования и графи-
ком выплаты
МТСЗН
(Абдыкаликова Г.Н.)
январь-февраль 2006 г.
31
Уточнить размер базового должностного оклада для исчисления заработной платы государственных служащих и работников государственных учреждений, предусмотрев дополнительные средства в республиканских бюджетах 2005 и 2007 годов
Ответственный исполнитель -
Карагусова Г.Д., Келимбетов К.Н.,
акимы областей, гг. Астаны и Алматы
Форма завершения -
постановление Правительства
Срок исполнения - июнь 2005 г., декабрь 2006 г.
31.1. Внесение предложе-
ния в Министерство эко-
номики и бюджетного пла-
нирования по уровню ба-
зовых показателей по по-
вышению с 1 июля 2005
года.
МТСЗН
(Абдыкаликова Г.Н.),      март 2005 г.
31.2 Доведение до администраторов параметра базового должностного оклада
МЭБП (Султанов Б.Т.),
март 2005 г.
31.3. Расчет потребности
и внесение в МЭБП бюд-
жетных заявок и проектов
паспортов РБП.
Руководители
центральных
исполнительных
органов,
акимы областей, гг.
Астаны и Алматы,        март 2005 г.
31.4. Постановление Пра-
вительства "Об установ- лении размера базового
должностного оклада с 1
июля 2005 года".
МЭБП (Султанов Б.Т.),
июнь 2005 г.
31.5. Внесение изменений
и дополнений в Сводный план финансирования, фи-
нансирование и субвенции
МФ (Ойнаров А.Р.),
июнь 2005 г.
31.6. Начисление новых размеров заработной платы с выплатой аванса.
Администраторы
бюджетных программ,     акимы областей,
гг. Астаны и Алматы,
до 1 августа 2005 года
31.7. Принятие постанов-
лений Правительства:
31.7.1. "Об установлении
базового должностного
оклада с 1 января 2007 года"
МЭБП (Султанов Б.Т.),
декабрь 2006 г.
31.7.2. "О внесении из-
менений и дополнений в постановление Правитель-
ства от 11 января 2002 года N№41"
МТСЗН
(Абдыкаликова Г.Н.),
декабрь 2006 г.
32
Внести дополнение в Закон "О республиканском бюджете на 2005 год"
Ответственный исполнитель -
Келимбетов К.Н., Карагусова Г.Д.
Форма завершения - Закон
Срок исполнения - май 2005 г.

30.1. Қазақстан Республикасының
кейбiр заңнамалық актiлерiне әлеуметтік қамсыздандыру мәселелерi бойынша өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Заң жобасын әзiрлеу
Еңбекминi
(Г.Н.Әбдiқалықова),
2005 жылғы шiлде
30.2. Заң жобасын Үкiметке енгiзу
Еңбекминi
(Г.Н.Әбдiқалықова),
2005 жылғы тамыз
30.3. Заң жобасын Парламентке енгiзу
Еңбекминi (Г.Ж.Қарақұсова),
2005 жылғы қыркүйек
30.4. Заң жобасын Парламенттің қабылдауы және заңды Президентке қол қоюға жiберу
Еңбекминi (Г.Ж.Қарақұсова),
2005 жылғы қараша
30.5. Қаржыландыру жоспарына және төлеу кестесiне сәйкес тағайындауды және төлеуді жүзеге асыру
Еңбекминi
(Г.Н.Әбдiқалықова),
2006 жылғы қаңтар-ақпан
31
2005 және 2007 жылдардың
республикалық бюджеттерiн-
де қосымша қаражат көздей
отырып, мемлекеттiк қызметшілердiң және мемлекеттiк мекемелер қызметкерлерiнiң жалақысын
есептеу үшiн базалық лауазымдық жалақы мөлшерiн
нақтылау
Жауапты орындаушы -
Г.Ж.Қарақұсова, Қ.Н.Келiмбетов, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкiмдерi
Аяқтау нысаны - Үкiмет қаулысы
Орындау мерзiмi - 2005 жылғы маусым, 2006 жылғы желтоқсан
31.1. 2005 жылғы 1 шiлдеден бастап арттыру жөнiндегi базалық көрсеткiштердiң деңгейі бойынша ұсыныстарды Экономика және бюджеттiк жоспарлау министрлігіне енгiзу
Еңбекминi
(Г.Н.Әбдiқалықова),
2005 жылғы наурыз
31.2. Базалық лауазымдық жалақының өлшемiн әкiмшілерге жеткiзу
ЭБЖМ (Б.Т.Сұлтанов),
2005 жылғы наурыз
31.3. Қажеттілiк ecебі және бюджеттік тапсырыстар мен РББ паспорттарының жобаларын ЭБЖМ-ге енгiзу
Орталық атқарушы органдардың
басшылары, облыстардың,
Астана және Алматы
қалаларының әкiмдерi,
2005 жылғы наурыз
31.4. "2005 жылғы 1 шiлдеден бастап базалық лауазымдық жалақының мөлшерiн белгілеу туралы" Үкiмет қаулысы
ЭБЖМ (Б.Т.Сұлтанов),
2005 жылғы маусым
31.5 Қаржыландырудың жиынтық жоспарына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу, қаржыландыру және субвенциялар
Қаржыминi (А.Р.Ойнаров),
2005 жылғы маусым
31.6. Аванс төлей отырып, жалақының жаңа мөлшерiн есептеу
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшілерi, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдерi 2005 жылғы 1 тамызға дейiн
31.7. Үкiмет қаулыларын қабылдау:
31.7.1. "2007 жылғы 1 қаңтардан бастап базалық лауазымдық жалақыны белгілеу туралы":
ЭБЖМ (Б.Т.Сұлтанов),
2006 жылғы желтоқсан
31.7.2. "Үкiметтiң 2002 жылғы 11 қаңтардағы N 41 қаулысына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы"
Еңбекминi
(Г.H.Әбдiқалықова),
2006 жылғы желтоқсан
32
"2005 жылға арналған
республикалық бюджет
туралы" Заңға толықтыру енгiзу
Жауапты орындаушы -
Қ.Н.Келімбетов, Г.Ж.Қарақұсова
Аяқтау нысаны - Заң
Орындау мерзiмi - 2005 жылғы мамыр

32.1. Внесение на рас-
смотрение РБК проекта
Закона "О внесении изме-
нений и дополнений в За-
кон Республики Казахстан
"О республиканском бюд-
жете на 2005 год".
МЭБП (Султанов Б.Т.),
апрель 2005 г.
32.2. Внесение проекта
Закона в Правительство.
МЭБП (Султанов Б.Т.),
апрель 2005 г.
32.3. Внесение проекта Закона в Парламент.
МЭБП
(Келимбетов К.Н.),     апрель 2005 г.
32.4. Принятие законо-
проекта Парламентом и направление закона на подпись Президенту
МЭБП
(Келимбетов К.Н.),
май 2005 г.
33
Уточнить размер базового долж-
ностного оклада для исчисления
заработной платы государственных
служащих и работников государ-
ственных учреждений и внести предложение по совершенствованию
системы оплаты труда обеспечи-
вающие рост заработной платы в среднем на 32 % с 1 июля
2005 года и на 30 % с 1 января
2007 года, предусмотрев дополни-
тельные средства в республикан-
ских бюджетах 2005 и 2007 годов
Ответственный исполнитель -
Келимбетов К.Н., Карагусова Г.Д.,
Абдрахимов Г.Р., акимы областей, гг. Астаны и Алматы
Форма завершения - постановление Правительства, указы Президента
Срок исполнения -
май 2005 г., декабрь 2006 г.
33.1. Разработка проекта
постановления Правитель-
ства "Об установлении
размера базового должнос-
тного оклада с 1 июля
2005 года"
МЭБП (Султанов Б.Т.),
май 2005 г.
33.2. Внесение проекта в
Правительство и принятие
постановления
МЭБП
(Келимбетов К.Н.),
июнь 2005 г.
33.3. Разработка проекта
постановления Правитель-
ства "Об установлении
размера базового должнос-
тного оклада с 1 января 2007 года".
МЭБП (Султанов Б.Т.),
ноябрь 2006 г.
33.4. Внесение проекта в Правительство и принятие постановления
МЭБП
(Келимбетов К.Н.),
декабрь 2006 г.
33.5. Разработка проекта
Указа Президента о со-
вершенствовании системы
оплаты труда государст-
венных служащих
МЭБП (Султанов Б.Т.),
сентябрь 2006 г.
33.6 Внесение проекта
Указа в Правительство
МЭБП
(Келимбетов К.Н.),     ноябрь 2006 г.
33.7. Внесение проекта
Указа в Администрацию
Президента
МЭБП
(Келимбетов К.Н.),     декабрь 2006 г.
34
Обеспечить в 2005 году ввод за счет средств республиканского бюджета 1600 квартир для социально защищаемых групп населения и 11700 квартир через системы ипотечного кредитования
Ответственный исполнитель -
Мынбаев С.М., Абдиев К.С.,
акимы областей, гг. Астаны и Алматы
Форма завершения - отчет в Правительство о сданном жилье
Срок исполнения - январь 2006 г.
34.1. Обеспечение освое-
ния средств, выделенных из республиканского бюд-
жета на строительство
коммунального жилья -
6,4 млрд. тенге
Акимы областей,
гг. Астаны и Алматы,
20 декабря 2005 г.
34.2. Обеспечить ввод в эксплуатацию коммуналь-
ного жилья 131,66 тыс.м 2 :
I квартал - 20,4 тыс.м - 25 апреля 2005 года,
II квартал - 21,5 тыс.м - 25 июля 2005 года,
III квартал - 50,26 тыс.
м - 25 октября 2005 года,
IV квартал - 39,5 тыс.м 2 - 25 января 2006 года
акимы областей, гг.     Астаны и Алматы

32.1. "2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Заң жобасын РБК-ның қарауына енгiзу
ЭБЖМ (Б.Т.Сұлтанов),
2005 жылғы сәуiр
32.2. Заң жобасын Үкiметке енгiзу
ЭБЖМ (Б.Т.Сұлтанов),
2005 жылғы сәуiр
32.3. Заң жобасын Парламентке енгiзу
ЭБЖМ (Қ.Н.Келiмбетов),
2005 жылғы сәуiр
32.4. Заң жобасын Парламенттің қабылдауы және заңды Президентке қол қоюға жiберу
ЭБЖМ (Қ.Н.Келiмбетов),
2005 жылғы мамыр
33
Мемлекеттiк қызметшiлер мен мемлекеттiк мекемелер қызметкерлерiнiң жалақысын
есептеу үшiн базалық лауазымдық жалақының мөлшерiн нақтылау және 2005 және 2007 жылдардың республикалық бюджетте-
рiнде қосымша қаражат
көздей отырып, 2005 жылғы 1 шілдеден бастап орта есеппен 32%-ға, 2007 жылғы 1 қаңтардан бастап 30%-ға өсуiн қамтамасыз ететiн еңбекақы төлеу жүйесiн жетiлдiру жөнiнде ұсыныс енгізу
Жауапты орындаушы -
Қ.Н.Келiмбетов, Г.Ж.Қарақұсова, Г.Р.Әбдiрахымов, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкiмдерi
Аяқтау нысаны - Үкiмет қаулысы, Президент Жарлығы
Орындау мерзiмi - 2005 жылғы мамыр, 2006 жылғы желтоқсан
33.1. "2005 жылғы 1 шiлдеден бастап базалық лауазымдық жалақының мөлшерiн белгiлеу туралы" Үкiмет қаулысының жобасын әзiрлеу
ЭБЖМ (Б.Т.Сұлтанов),
2005 жылғы мамыр
33.2. Жобаны Үкiметке енгiзу және қаулыны қабылдау
ЭБЖМ (Қ.Н.Келiмбетов),
2005 жылғы маусым
33.3. "2007 жылғы 1 қаңтардан бастап базалық лауазымдық жалақының мөлшерiн белгiлеу туралы" Үкiмет қаулысының жобасын әзiрлеу
ЭБЖМ (Б.Т.Сұлтанов),
2006 жылғы қараша
33.4. Жобаны Үкiметке енгiзу және қаулыны қабылдау
ЭБЖМ (Қ.Н.Келiмбетов),
2006 жылғы желтоқсан
33.5. Президенттiң Мемлекеттік қызметшiлердiң еңбегіне ақы төлеу жүйесiн жетiлдiру туралы Жарлығының жобасын әзiрлеу
ЭБЖМ (Б.Т.Сұлтанов),
2006 жылғы қыркүйек
33.6. Жарлықтың жобасын Үкiметке енгізу
ЭБЖМ (Қ.Н.Келiмбетов),
2006 жылғы қараша
33.7. Жарлықтың жобасын Президент Әкiмшiлiгіне енгізу
ЭБЖМ (Қ.Н.Келiмбетов),
2006 жылғы желтоқсан
34
2005 жылы республикалық бюджет қаражаты есебiнен халықтың әлеуметтiк қорғалатын топтары үшiн 1600 пәтердi және ипотека-
лық кредит беру жүйесi
арқылы 11700 пәтердi
iске қосуды қамтамасыз ету
Жауапты орындаушы -
C.M.Мыңбаев, К.С.Әбдиев, облыстардың Астана және
Алматы қалаларының әкімдерi
Аяқтау нысаны - тапсырылған тұрғын үйлер туралы Үкіметке есеп беру
Орындау мерзімі - 2006 жылғы қаңтар
34.1. Республикалық бюджеттен коммуналдық тұрғын үй салуға бөлiнген 6,4 млрд. теңге қаражаттың игерiлуiн қамтамасыз ету
Облыстардың, Астана және
Алматы қалаларының әкiмдерi,
2005 жылғы 20 желтоқсан
34.2. 131,66 мың м 2 коммуналдық тұрғын үйдiң пайдалануға енгiзiлуiн қамтамасыз ету:
I тоқсан - 20,4 мың м 2 - 2005 жылғы 25 сәуiр,
II тоқсан - 21,5 мың м 2 - 2005 жылғы 25 шілде
III тоқсан - 50,26 мың м 2 - 2005 жылғы 25 қазан,
IV тоқсан - 39,5 мың м - 2006 жылғы 25 қаңтар
Облыстардың, Астана және
Алматы қалаларының әкімдері

34.3. Обеспечение освое-
ния средств, выделенных из республиканского бюд-
жета на кредитование
местных исполнительных
органов 42,0 млрд.тенге
акимы областей,
гг. Астаны и Алматы
20 декабря 2005 г.
34.4. Обеспечение ввода
в эксплуатацию жилья, построенного за счет кредитных средств 863,8
тыс. м 2 :
I квартал - 20,7 тыс.
кв.м. - 25 апреля 2005 года
II квартал - 99,8 тыс. кв.м. - 25 июля 2005 года
III квартал - 117,3 тыс. кв.м. - 25 октября 2005 года
IV квартал - 621,9 тыс. кв.м. - 25 января 2006 года
акимы областей,
гг. Астаны и Алматы
35
1. Обеспечить в 2005-2007 годах ввод по всем источникам финансирования 12 млн.кв. метров жилья (195 тыс. квартир)
Ответственный исполнитель -
Мынбаев С.М., акимы областей, гг. Астаны и Алматы
Форма завершения - отчет в
Правительство
Срок исполнения - январь 2008 г.
2. Внесение изменений и дополне-
ний в нормативные правовые акты
Ответственный исполнитель  -
Дунаев А.Г., акимы областей,
гг. Астаны и Алматы
Форма завершения -
постановление Правительства
Срок исполнения - июнь 2005 г.
35.1. Обеспечение ввода в эксплуатацию жилья по всем источникам финанси-
рования в соответствии с Государственной програм-
мой развития жилищного строительства в
Республике Казахстан на 2005-2007 годы.
МИТ (Лукин А.И.),
2005-2007 годы
(согласно Плану
мероприятий)
35.2. Внесение изменений
и дополнений в постанов-
ление Правительства от 1.09.2004 г. N 923 "Об утверждении Правил реали-
зации местными исполни-
тельными органами облас-
тей, городов Астаны и Алматы гражданам
Республики Казахстан
жилья, построенного в рамках реализации Госу-
дарственной программы
развития жилищного
строительства, в Республике Казахстан на 2005-2007 годы", обеспечивающих справедливое распределе-
ние доступного жилья в
части детализации катего-
рий граждан, имеющих на это право.
МФ (Арифханов А.А.),    МИТ (Лукин А.И.),
акимы областей,
городов Астаны и
Алматы, июнь 2005 г.
Новый этап демократизации Казахстана
Дальнейшее использование потенциала действующей Конституции
36
Организовать работу по разъясне-
нию положений Конституции,
пропаганде казахстанского опыта
конституционного строительства, как внутри страны, так и за
рубежом, в т.ч. с проведением
конференций, круглых столов, с
участием в работе международных организаций
Ответственный исполнитель -
Рогов И. И., Токаев К.К.,
Косубаев Е.М., акимы областей,
гг. Астаны и Алматы
Форма завершения - отчет в
Администрацию Президента
Срок исполнения - 2005-2007гг.
36.1. Проведение "круг-
лого стола" в городе
Алматы, посвященного вопросам конституционного
строительства в Респуб-
лике, с участием предста-
вителей государственных органов, ученых, практи-
кующих юристов и междуна-
родных организаций, раз-
мещенных в Казахстане
КС (Рогов И.И.),
октябрь 2005 г.

34.3. Республикалық бюджеттен жергілiктi атқарушы органдарға 42,0 млрд. теңге кредит беруге бөлiнген қаражаттың игерiлуiн қамтамасыз ету
Облыстардың, Астана және
Алматы қалаларының әкімдерi,
2005 жылғы 20 желтоқсан
34.4. Кредиттік қаражат есебiнен салынған 863,8 мың м 2 тұрғын үйдiң пайдалануға берiлуiн қамтамасыз ету:
I тоқсан - 20,7 мың ш.м 2 - 2005 жылғы 25 cәуip,
II тоқсан - 99,8 мың ш.м 2 - 2005 жылғы 25 шілде,
III тоқсан - 117,3 мың ш.м - 2005 жылғы 25 қазан,
IV тоқсан - 621,9 мың ш.м 2 - 2006 жылғы 25 қаңтар
Облыстардың, Астана және
Алматы қалаларының әкiмдерi
35
1. 2005-2007 жылдары барлық қаржыландыру көздерi бойынша 12 млн. шаршы метр тұрғын үй (195 мың пәтер) берудi қамтамасыз ету
Жауапты орындаушы - С.М.Мыңбаев, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкiмдерi
Аяқтау нысаны - Үкiметке есеп
Орындау мерзiмi - 2008 жылғы қаңтар
2. Нормативтiк құқықтық кесiмдерге өзгерiстер мен толықтырулар енгізу
Жауапты орындаушы - А.Ғ.Дунаев, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкiмдерi
Аяқтау нысаны - Yкiмет қаулысы
Орындау мерзiмi - 2005 жылғы маусым
35.1. Қазақстан Республикасында
тұрғын үй құрылысын дамытудың
2005-2007 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасына сәйкес барлық қаржыландыру көздерi бойынша тұрғын үйдi пайдалануға берудi қамтамасыз ету
ИСМ (А.И. Лукин),
2005-2007 жылдар
(Ic-шаралар жоспарына
сәйкес)
35.2. "Облыстардың, Астана және Алматы қалалары жергіліктi
атқарушы органдарының Қазақстан Республикасында тұрғын үй құрылысын дамытудың 2005-2007 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасын iске асыру шеңберiнде салынған тұрғын үйдi Қазақстан Республикасының азаматтарына сату ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2004 жылғы 1 қыркүйектегi N 923 қаулысына қол жетiмдi тұрғын үйге құқығы бар азаматтардың санаттарын iрiктеу бөлiгiнде оны әдiл бөлудi қамтамасыз ететiн өзгерiстер мен толықтырулар енгізу
Қаржыминi (А.А.Әрiпханов),
ИСМ (А.И. Лукин),
облыстардың, Астана және
Алматы қалаларының әкiмдерi,
2005 жылғы маусым
Қазақстанды демократияландырудың жаңа кезеңi
Қолданыстағы Конституцияның әлеуетiн одан әрi пайдалану
36
Ел iшiнде де, шет елде де Конституцияның ережелерiн түсiндiру, конституциялық құрылыстың қазақстандық
тәжiрибесiн насихаттау
жөнiндегі жұмысты, оның
iшiнде конференциялар,
дөңгелек үстелдер өткiзе отырып, халықаралық ұйымдардың жұмысына қатыса
отырып ұйымдастыру
Жауапты орындаушы - И.И.Рогов, Қ.К.Тоқаев, Е.М.Қосыбаев, облыстардың,
Астана және Алматы қалаларының әкiмдерi
Аяқтау нысаны - Президент Әкiмшiлiгiне есеп
Орындау мерзiмi - 2005-2007 жылдар
36.1. Алматы қаласында мемле-
кеттiк органдар өкiлдерiнiң, ғалымдардың, практикадан өтушi заңгерлердiң және Қазақстанда орналасқан халықаралық ұйымдар-
дың қатысуымен Республикадағы
конституциялық құрылыс мәселе-
лерiне арналған "дөңгелек
үстел" өткiзу
КК (И.И. Рогов),
2005 жылғы қазан

36.2. Выезды членов Конституционного Совета и работников аппарата по
регионам Казахстана по
вопросам пропаганды
положений Конституции
Республики (конференции,
круглые столы, лекции,
встречи, интервью и др.)
с привлечением СМИ, в
т.ч. региональных
КС (Рогов И.И., члены
Конституционного
Совета),
в течение 2005 года
36.3. Разъяснение положе-
ний Конституции, пропа-
ганда казахстанского
опыта конституционного
строительства путем участия в работе междуна-
родных организаций
КС (Рогов И. И.),
в течение 2005 года
Реформа исполнительной власти
37
Разработать закон, направленный
на завершение процесса разграни-
чения полномочий между уровнями государственного управления, в рамках реализации Указа
Президента Республики Казахстан
от 28 сентября 2004 года "О мерах по дальнейшему совершенст-
вованию системы государственного
управления Республики
Казахстан" и других нормативных
правовых актов
Ответственный исполнитель -
Келимбетов К.Н., центральные государственные и местные исполнительные органы
Форма завершения - закон
Срок исполнения  - сентябрь
2005 г.
37.1. Разработка проекта
Закона
МЭБП (Коржова Н.А.),
март 2005 г.
37.2. Внесение проекта
Закона в Правительство
МЭБП (Коржова Н.А.),
март 2005 г.
37.3. Внесение проекта Закона в Парламент
МЭБП
(Келимбетов К.Н.),
апрель 2005 г.
37.4. Принятие законо-
проекта Парламентом и
направление закона на
подпись Президенту
МЭБП
(Келимбетов К.Н.),
сентябрь 2005 г.
38
Разработать Закон "О местном самоуправлении в Республике Казахстан"
Ответственный исполнитель -
Жумабеков О.И., Келимбетов К.Н.,
центральные государственные и местные исполнительные органы
Форма завершения - закон
Срок исполнения - апрель 2006 г.
38.1. Внесение законо-
проекта в Правительство
МЮ
(Баймаганбетов С.Н.),
ноябрь 2005 г.
38.2. Внесение законо-
проекта в Парламент
МЮ (Жумабеков О.И.),
декабрь 2005 г.
38.3. Принятие законо-
проекта Парламентом и
направление закона на
подпись Президенту
МЮ (Жумабеков О.И.),
апрель 2006 г.
39
Разработать Государственную программу поддержки развития местного самоуправления на
2006-2008 годы
Ответственный исполнитель -
Келимбетов К.Н., Жумабеков О.И.,
центральные государственные и местные исполнительные органы
Форма завершения - указ
Президента
Срок исполнения - июнь 2006 г.
39.1. Разработка проекта
Государственной програм-
мы.
МЭБП (Исаев Б.А.),
март 2006 г.
39.2. Внесение проекта программы в Правительство
МЭБП (Исаев Б.А.),
апрель 2006 г.
39.3. Внесение проекта Государственной программы на утверждение Президенту
МЭБП
(Келимбетов К.Н.),
май 2006 г.
40
Проведение отчетных встреч мест-
ных исполнительных органов с
населением регламентировать в
нормативных правовых актах.
Ответственный исполнитель -
Жумабеков О.И., Келимбетов К.Н.
Форма завершения - указ
Президента
Срок исполнения - апрель 2005 г.

36.2. Конституциялық Кеңес мүшелерiнiң және аппарат қызметкерлерiнiң БАҚ, оның iшiнде өңiрлiктерiн тарта отырып, Республика Конституция-
сының ережелерiн насихаттау
мәселелерi жөнiнде (конференциялар, дөңгелек үстелдер, лекциялар, кездесулер, сұхбат және т.б.) Қазақстан өңiрлерiне шығуы
КК (И.И. Рогов,
Конституциялық Кеңестiң
мүшелерi), 2005 жыл iшiнде
36.3. Конституцияның ережелерiн
түсiндiру, жұмысына халықаралық
ұйымдардың қатысуы жолымен
конституциялық құрылыстың
қазақстандық тәжiрибесiн
насихаттау
КК (И.И. Рогов),
2005 жылдың iшiнде
Атқарушы билік реформасы
37
Қазақстан Республикасы
Президентiнiң "Қазақстан
Республикасының мемлекеттiк басқару жүйесiн одан әрi жетiлдiру
жөнiндегi шаралар туралы" 2004 жылғы 28 қыркүйектегi
Жарлығын және басқа да нормативтiк құқықтық кесiмдердi iске асыру шеңберiнде мемлекеттiк басқару деңгейлерi арасындағы өкiлеттiктердi ажырату процесiн аяқтауға бағытталған заң әзiрлеу
Жауапты орындаушы - Қ.Н.Келiмбетов, орталық мемлекеттiк және жергілiктi атқарушы органдар
Аяқтау нысаны - Заң
Орындау мерзiмi - 2005 жылғы қыркүйек
37.1. Заң жобасын әзiрлеу
ЭБЖМ (Н.А.Коржова),
2005 жылғы наурыз
37.2. Заң жобасын Үкiметке енгізу
ЭБЖМ (Н.А.Коржова),
2005 жылғы наурыз
37.3. Заң жобасын Парламентке енгiзу
ЭБЖМ (Қ.Н.Келiмбетов),
2005 жылғы сәуiр
37.4. Заң жобасын Парламенттің қабылдауы және заңды Президентке қол қоюға жiберу
ЭБЖМ (Қ.Н.Келiмбетов),
2005 жылғы қыркүйек
38
"Қазақстан Республикасында
жергіліктi өзiн-өзi басқару туралы" Заң әзiрлеу
Жауапты орындаушы - О.И.Жұмабеков, Қ.Н.Келiмбетов, орталық мемлекеттiк және жергіліктi атқарушы органдар
Аяқтау нысаны - Заң
Орындау мерзiмi - 2006 жылғы cәуip
38.1. Заң жобасын Үкiметке енгiзу
Әдiлетминi
(С.Н.Баймағанбетов),
2005 жылғы қараша
38.2. Заң жобасын Парламентке енгізу
Әдiлетминi
(О.И.Жұмабеков),
2005 жылғы желтоқсан
38.3. Заң жобасын Парламенттің қабылдауы және заңды Президентке қол қоюға жiберу
Әділетминi (О.И.Жұмабеков),
2006 жылғы cәуір
39
2006-2008 жылдарға арналған жергілiктi өзiн-өзi басқаруды дамытуды қолдаудың мемлекеттiк бағдарламасын әзiрлеу
Жауапты орындаушы - Қ.Н.Келiмбетов, О.И.Жұмабеков, орталық мемлекеттiк және жергілікті атқарушы органдар
Аяқтау нысаны - Президент Жарлығы
Орындау мерзiмi - 2006 жылғы маусым
39.1. Мемлекеттiк бағдарламаның жобасын әзiрлеу
ЭБЖМ (Б.А.Исаев),
2006 жылғы наурыз
39.2. Бағдарлама жобасын Үкiметке енгiзу
ЭБЖМ (Б.А.Исаев),
2006 жылғы сәуiр
39.3. Мемлекеттік бағдарлама жобасын Президентке бекiтуге енгiзу
ЭБЖМ (Қ.Н.Келiмбетов),
2006 жылғы мамыр
40
Жергілікті атқарушы органдардың халықпен кездесiп, есеп беруiн өткізудi нормативтiк құқықтық кесiмдерде регламенттеу
Жауапты орындаушы -
О.И.Жұмабеков, Қ.Н.Келiмбетов
Аяқтау нысаны - Жарлық
Орындау мерзiмi - 2005 жылғы сәуiр

40.1. Внесение проекта Указа в Правительство
МЮ
(Баймаганбетов С.Н.),      март 2005 г.
40.2. Принятие Указа Президента
МЮ (Жумабеков О.И.),     апрель 2005 г.
41
Разработать предложения Президенту Республики Казахстан по совершенствованию системы государственного управления и структуры Правительства
Ответственный исполнитель -
Келимбетов К.Н., центральные
исполнительные органы
Форма завершения - предложения
в Правительство
Срок исполнения - март 2006 г.
41.1. Анализ действующей
системы государственного
управления и структуры
Правительства и выработка предложений по ее совершенствованию
МЭБП (Коржова Н. А.),
январь 2006 г.
41.2. Внесение в Прави-
тельство предложений по
совершенствованию системы
государственного управления и структуры
Правительства
МЭБП (Коржова Н. А.),
февраль 2006 г.
41.3. Внесение предложе-
ний Президенту
МЭБП
(Келимбетов К.Н.),
март 2006 г.
42
Обеспечить выполнение работ по созданию инфраструктуры "элек-
тронного правительства", включая
государственные базы данных,
единую транспортную среду, пра-
вительственный портал, нацио-
нальную идентификационную систе-
му, электронные государственные закупки, электронный документо-
оборот и архивы, создать и развивать электронные услуги го-
сударственных органов с учетом
обеспечения должного уровня ин-
формационной безопасности
Ответственный исполнитель - Бектасов А.А., Дутбаев Н.Н., центральные государственные и местные исполнительные органы
Форма завершения - 1) реализа-
ция пилотного проекта в г. Астане по созданию инфраструктуры "электронного правительства" для центральных государственных органов;
2) завершение создания портала "электронного правительства" и оказание государственных услуг в электронном виде
Срок исполнения  - декабрь
2005 г.
декабрь 2006 г.
42.1. Создание програм-
много обеспечения инфор-
мационных систем "Физи-
ческие лица", "Юридичес-
кие лица", "Адресный регистр", "Регистр недвижимости" и проведение опытной эксплуатации в пилотной зоне
АИС (Бектасов А.А.),
август 2005 г.
42.2. Внедрение информа-
ционной системы электро-
нного документообороте
и архивов государственных
органов до конечного
пользователя
АИС (Бектасов А.А.),     август 2005 г.
42.3. Создание и развитие удостоверяющего
центра электронной цифровой подписи для государственных органов (в том числе для Администрации Президента Республики Казахстан и Канцелярии Премьер-Министра
Республики Казахстан)
АИС (Бектасов А.А.),
сентябрь 2005 г.
42.4. Внедрение и тира-
жирование информационных
систем "Физические
лица", "Юридические
лица", "Адресный регистр", "Регистр недвижимости" в государственных органах
АИС (Бектасов А.А.),
декабрь 2005 г.

40.1. Жарлық жобасын Үкiметке енгiзу
Әділетминi
(С.Н.Баймағанбетов),
2005 жылғы наурыз
40.2. Президент Жарлығын қабылдау
Әділетминi (О.И.Жұмабеков),
2005 жылғы сәуiр
41
Қазақстан Республикасының Президентiне мемлекеттік басқару жүйесiн және Үкiмет құрылымын жетілдiру
жөнiнде ұсыныстар әзiрлеу
Жауапты орындаушы - Қ.Н.Келiмбетов, орталық атқарушы органдар
Аяқтау нысаны - Yкiметке ұсыныстар
Орындау мерзiмi - 2006 жылғы наурыз
41.1. Мемлекеттiк басқарудың қазiргi жүйесiн және Үкiмет құрылымын талдау және оны жетiлдiру жөнiнде ұсыныстар әзiрлеу
ЭБЖМ (Н.А.Коржова),
2006 жылғы қаңтар
41.2. Үкiметке мемлекеттiк басқару жүйесiн және Үкiмет құрылымын жетiлдiру жөнiнде ұсыныстарды енгiзу
ЭБЖМ (Н.А.Коржова),
2006 жылғы ақпан
41.3. Президентке ұсыныстар енгізу
ЭБЖМ (Қ.Н.Келiмбетов),
2006 жылғы наурыз
42
Мемлекеттік дерекқорды, бiрыңғай көлiктiк ортаны, үкiметтiк порталды, ұлттық
сәйкестендiру жүйесiн, электронды мемлекеттік сатып алуды, электронды құжат айналымы мен мұрағаттарды қоса алғанда,
"электронды үкiмет" инфрақұрылым құру жөнiндегі жұмыстарды орындауды қамтамасыз ету, мемлекеттiк органдардың
электронды қызметтерiн
ақпараттық қауiпсiздiк
деңгейiн лайықты
қамтамасыз етудi ескере отырып құру және дамыту
Жауапты орындаушы - Ә.А.Бектасов, H.H.Дүтбаев,
орталық мемлекеттiк және жергілiктi атқарушы органдар
Аяқтау нысаны - 1) орталық мемлекеттiк органдар үшiн Астана қаласында "электронды үкiмет" инфрақұрылымын
құру жөнiндегi пилоттық жобаны iске асыру;
2) "Электронды үкімет" порталын құруды аяқтау және электронды түрде мемлекеттік қызметтер көрсету
Орындау мерзiмi -
2005 жылғы желтоқсан,
2006 жылғы желтоқсан
42.1. "Жеке тұлғалар", "Заңды тұлғалар", "Мекен-жай тiзiлiмi", "Жылжымайтын мүлiк тiзiлiмi" ақпараттық жүйелерiнiң бағдарламалық қамтамасыз етiлуiн құру және пилоттық аймақта тәжiрибелiк пайдалануды жүргізу
АБА (Ә.А.Бектacoв),
2005 жылғы тамыз
42.2. Электрондық құжат айналымының ақпараттық жүйесiн және мемлекеттiк органдардың мұрағаттарын түпкiлiктi пайдаланушыға дейiн енгізу
АБА (Ә.A.Бектасов),
2005 жылғы тамыз
42.3. Мемлекеттiк органдар үшiн (оның iшiнде Қазақстан Республикасы Президентi Әкiмшiлiгi мен Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң Кеңсесi үшiн) электрондық цифрлы қолтаңбаның растаушы орталығын құру және дамыту
АБА (Ә.А.Бектасов),
2005 жылғы қыркүйек
42.4. "Жеке тұлғалар", "Заңды тұлғалар", "Мекен-жай тiзiлiмi", "Жылжымайтын мүлiк тізiлiмi" ақпараттық жүйелерiн мемлекеттiк органдарда енгізу және көбейту
АБА (Ә.А.Бектасов),
2005 жылғы желтоқсан

42.5. Создание единой
транспортной среды госу-
дарственных органов в
пилотной зоне г. Астаны
АИС (Бектасов А.А.),    декабрь 2005 г.
42.6. Создание портала и шлюза "электронного правительства" Республики Казахстан
АИС (Бектасов А.А.),     декабрь 2005 г.
42.7. Проведение анализа
реализации пилотного
проекта в г. Астане с
целью выработки предложения для дальнейшего создания единой транспортной среды государственных
органов до областного уровня
АИС (Бектасов А.А.),     апрель 2006 г.
42.8. Создание и разви-
тие электронных услуг
государственных органов:
- информационные системы
Министерства финансов
Республики Казахстан
(Интегрированная налого-
вая информационная сис-
тема "ИНИС", Реестр
налогоплательщиков и
объектов налогообложения
"РНиОН")
МФ (Искаков М.Н.),
декабрь 2005 г.
- информационную систему
по государственным
закупкам
МФ (Налибаев А.З.),
декабрь 2005 г.
- автоматизированную ин-
формационную систему экспортного контроля
МИТ (Мынбаев С.М.),
декабрь 2006 г.
- информационную систему
"Автоматизированная сис-
тема Государственного
земельного кадастра"
АЗР (Оспанов Б.С.),
декабрь 2006 г.
- формировать и развить информационные ресурсы и информационные системы
местных исполнительных
органов
акимы областей,
гг. Астаны и Алматы,
декабрь 2006 г.
42.9. Реализовать комп-
лекс мер по обеспечению информационной безопас-
ности в рамках создавае-
мого "электронного пра-
вительства":
Провести анализ существующих мер по обеспечению информационной безопас-
ности баз данных и иных информационных ресурсов государственных органов:
КНБ (Мажренов Ж.Р.),
июнь 2005 г.
- проведение исследования
КНБ (Мажренов Ж.Р.),
апрель-май 2005 г.
- информация в Межведом-
ственную Комиссию по вопросам обеспечения ин-
формационной безопаснос-
ти
КНБ (Мажренов Ж.Р.),
июнь 2005 г.
42.10. Подготовка и направление в АИС предложений по выработке единых требований к операционной
системе, используемой в государственных органах Республики Казахстан.
КНБ (Мажренов Ж.Р.),    декабрь 2006 г.
42.11. Подготовка и направление предложений в Канцелярию Премьер-
Министра по разработке
необходимых нормативных
правовых актов области
технической защиты
информации и проведения
аттестаций информационных систем
КНБ (Мажренов Ж.Р.),    сентябрь 2005 г.
42.12. Подготовка и
направление в МИД, Канцелярию Премьер-Министра
предложений о присоеди-
нении Казахстана к
Международной конвенции
по борьбе с киберпреступностью и создание Национального контактного пункта по борьбе с данного рода правонарушениями
КНБ (Мажренов Ж.Р.),
июнь 2005 г.

42.5. Астана қаласының пилоттық аймағында мемлекеттік органдардың бiрыңғай көлiктiк ортасын құру
АБА (Ә.А.Бектасов),
2005 жылғы желтоқсан
42.6. Қазақстан Республикасы "электронды үкiметінiң" порталы мен шлюзiн құру
АБА (Ә.А. Бектасов),
2005 жылғы желтоқсан
42.7. Мемлекеттік органдардың бiрыңғай көлiктiк ортасын облыстық деңгейге дейiн одан әрi құру үшiн ұсыныстар әзiрлеу мақсатында Астана қаласындағы пилоттық жобаның iске асырылуына талдау жүргiзу
АБА (Ә.А. Бектасов),
2006 жылғы сәуiр
42.8. Мемлекеттiк органдардың мынадай электрондық қызметтерiн
құру және дамыту:
- Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң ақпараттық жүйелерi ("БСАЖ" бiрiктiрiлген салықтық ақпараттық жүйесi, "СТжСО" салық төлеушiлердiң және салық салу объектiлерiнiң тiзiлiмi)
Қаржыминi (М.Н.Ысқақов),
2005 жылғы желтоқсан
- мемлекеттiк сатып алу жөнiндегі ақпараттық жүйе
Қаржыминi (Ә.З.Нәлiбаев),
2005 жылғы желтоқсан
- экспорттық бақылаудың автоматтандырылған ақпараттық жүйесi
ИСМ (С.М. Мыңбаев),
2006 жылғы желтоқсан
- "Мемлекеттiк жер кадастрының автоматтандырылған жүйесi" ақпараттық жүйесi
ЖРА (Б.С.Оспанов),
2006 жылғы желтоқсан
- жергілікті атқарушы органдардың ақпараттық ресурстары мен ақпараттық жүйелерiн қалыптастыру және дамыту
облыстардың, Астана және
Алматы қалаларының әкiмдерi,
2006 жылғы желтоқсан
42.9. Құрылатын "электронды үкiметтiң" шеңберiнде ақпараттық қауiпсiздiктi қамтамасыз ету жөнiндегі шаралар кешенiн iске асыру:
Мемлекеттiк органдардың дерекқорлары мен өзге де ақпараттық ресурстарының ақпараттық қауiпсiздiгін қамтамасыз ету жөнiндегі жасалып жатқан шараларға талдау жүргізу:
ҰҚК (Ж.Р.Мәжренов),
2005 жылғы маусым
- зерттеулер жүргiзу
ҰҚК (Ж.Р.Мәжренов),
2005 жылғы сәуiр - мамыр
- Ведомствоаралық комиссияға ақпараттық қауiпсiздiктi қамтамасыз ету мәселелерi бойынша ақпарат беру
ҰҚК (Ж.Р.Мәжренов),
2005 жылғы маусым
42.10. Қазақстан Республикасы-
ның мемлекеттiк органдарында пайдаланылатын операциялық жүйеге қойылатын бiрыңғай талаптарды әзiрлеу жөнiндегi ұсыныстарды дайындау және АБА-ға жiберу
ҰҚК (Ж.Р.Мәжренов),
2006 жылғы желтоқсан
42.11. Ақпаратты техникалық қорғау және ақпараттық жүйелерге аттестация жүргізу саласында қажеттi нормативтiк құқықтық кесiмдер әзiрлеу жөнiнде ұсыныстар дайындау және оларды Премьер-Министрдiң Кеңсесiне жiберу
ҰҚК (Ж.Р.Мәжренов),
2005 жылғы қыркүйек
42.12. Қазақстанның Кибернети-
калық қылмысқа қарсы күрес жөнiндегi халықаралық конвенцияға қосылуы туралы ұсыныстар дайындау және оларды СIМ-ге, Премьер-Министрдiң Кеңсесiне жiберу және құқық бұзушылықтың аталған түрiне қарсы күрес жөнiндегi Ұлттық байланыс пунктiн құру
ҰҚК (Ж.Р.Мәжренов),
2005 жылғы маусым

42.13. Создание Центра
компетенции "электронного
правительства"
АИС (Бектасов А.А.),
декабрь 2006 г.
43
1. Провести анализ административных государственных услуг, оказываемых центральными и
местными государственными орга-
нами с целью их классификации и
передачи части из них в негосу-
дарственный сектор
Ответственный исполнитель -
Келимбетов К.Н., Мынбаев С.М., Абдрахимов Г.Р., центральные и местные государственные органы
Форма завершения -
ведомственные нормативные
правовые акты
Срок исполнения  - декабрь
2005 г.
2. Провести анализ регламентов оказания государственных услуг с целью разработки механизмов оказания их в электронном виде и выработке предложений по модернизации системы государст-
венного управления
Ответственный исполнитель -
Бектасов А.А., Келимбетов К.Н., Абдрахимов Г.Р., центральные и местные государственные органы
Форма завершения - предложения по упрощению регламентов
оказания государственных услуг и снижению бюрократизации управления
Срок исполнения - май 2006 г.
3. Внести изменения в нормативную правовую базу по результатам проведенного анализа административных государственных услуг и регламентов их оказания
Ответственный исполнитель - центральные и местные государ-
ственные органы
Форма завершения - ведомственные нормативные правовые акты
Срок исполнения - август 2006 г.
4. Оптимизировать структуру и численность центральных и местных исполнительных органов с учетом упрощения административных процедур, внедрения информационных технологий и повышения квалификации государственных служащих
Ответственный исполнитель  -
Келимбетов К.Н., Мынбаев С.М., Абдрахимов Г.Р., центральные и местные государственные органы
Форма завершения - постановление Правительства
Срок исполнения  - декабрь
2006 г.
43.1.1. Проведение анализа
административных госу-
дарственных услуг, оказываемых центральными и местными государственными
органами, и выработка предложений по их классификации.
МЭБП (Коржова Н.А.),     ноябрь 2005 г.
43.1.2. Внесение в Пра-
вительство предложений по передаче части из них
в негосударственный
сектор.
МЭБП
(Келимбетов К.Н.),     декабрь 2005 г.
43.2.1. Проведение анализа регламентов оказания государственных
услуг
АИС (Бектасов А.А.),     август 2005 г.
43.2.2. Определение спецификации и выработка
предложений по модернизации административных процессов оказания государственных услуг
АИС (Бектасов А. А.),
октябрь 2005 г.
43.2.3. Выработка предложений по модернизации системы государственного
управления и планирование
государственных услуг реализуемых в электронном виде, снижение бюрократизации
АИС (Бектасов А.А.),      май 2006 г.

42.13. "электронды үкiмет" құзырет орталығын құру
АБА (Ә.А.Бектасов),
2006 жылғы желтоқсан
43
1. Оларды жiктеу және
олардың бiр бөлiгiн
мемлекеттік емес секторға
беру мақсатында орталық
және жергілiкті мемлекет-
тік органдар көрсететiн
әкiмшiлiктiк мемлекеттік
қызметтерге талдау жүргізу
Жауапты орындаушы - Қ.Н.Келiмбетов, С.М.Мыңбаев,
Ғ.Р.Әбдiрахымов, орталық
және жергілікті мемлекет-
тік органдар
Аяқтау нысаны -
ведомстволық нормативтiк
құқықтық кесiмдер
Орындау мерзiмi - 2005 жылғы желтоқсан
2. Оларды электронды
түрде көрсетудiң
тетiктерiн әзiрлеу және
мемлекеттiк басқару
жүйесiн жаңғырту жөнiнде
ұсыныстар әзiрлеу
мақсатында мемлекеттік
қызметтер көрсету
регламенттерiне талдау
жүргiзу
Жауапты орындаушы - Ә.А.Бектасов, Қ.H.Келiмбетов, Ғ.Р.Әбдiрахымов, орталық және жергілiктi мемлекет-
тiк органдар
Аяқтау нысаны - мемлекет-
тiк қызметтер көрсетудiң
регламенттерiн оңайлату
және басқарудағы төрешiл-
дiкті азайту жөнiндегі
ұсыныстар
Орындау мерзiмi -
2006 жылғы мамыр
3. Нормативтiк құқықтық базаға әкiмшiлiк мемлекеттік қызметтер мен оларды көрсету регламент-
терiне жүргізiлген талдау
нәтижелерi бойынша
өзгерiстер енгiзу
Жауапты орындаушы -
орталық және жергілiктi
мемлекеттiк органдар
Аяқтау нысаны -
ведомстволық нормативтiк
құқықтық кесiмдер
Орындау мерзiмi - 2006 жылғы тамыз
4. Әкiмшiлiк рәсiмдердi
оңайлатуды, ақпараттық
технологияларды енгiзудi
және мемлекеттiк қызметшi-
лердiң бiлiктiлiгiн
арттыруды ескере отырып, орталық және жергілiктi атқарушы органдар құрылымы
мен санын оңтайландыру
Жауапты орындаушы - Қ.Н.Келiмбетов, С.М.Мыңбаев, Ғ.Р.Әбдiрахымов,
орталық және жергiлікті мемлекеттік органдар
Аяқтау нысаны - Үкiмет қаулысы
Орындау мерзiмi - 2006 жылғы желтоқсан
43.1.1. Орталық және жергiлiктi мемлекеттiк органдар көрсететiн әкiмшiлiк мемлекеттік қызметтерге талдау жүргізу және оларды жiктеу жөнiнде ұсыныстар әзiрлеу
ЭБЖМ (Н.А.Коржова),
2005 жылғы қараша
43.1.2. Олардың бөлiгін мемлекеттік емес секторға беру жөнiнде Үкiметке ұсыныстар енгізу
ЭБЖМ (Н.А.Коржова),
2005 жылғы желтоқсан
43.2.1. Мемлекеттiк қызметтер көрсету регламенттерiне талдау жүргізу
АБА (Ә.А.Бектасов),
2005 жылғы тамыз
43.2.2. Мемлекеттік қызметтер көрсету әкiмшiлiк процестерiнiң
ерекшелiгiн айқындау және оларды жаңғырту жөнiнде ұсыныстар енгізу
АБА (Ә.А.Бектасов),
2005 жылғы қазан
43.2.3. Мемлекеттiк басқару жүйесiн жаңғырту жөнiнде ұсыныстар әзiрлеу және электронды түрде iске асырылатын мемлекеттік қызметтердi жоспарлау, төрешiлдiктi азайту
АБА (Ә.А.Бектасов),
2006 жылғы мамыр

43.3. Разработка проектов ведомственных нормативных правовых актов по результатам проведенного анализа административных государственных услуг и регламентов их оказания.
Руководители
центральных
и местных
государственных
органов,
август 2006 г.
43.4.1. Сбор и анализ предложений центральных и местных исполнительных органов по оптимизации их структуры и численности, сформированных на основе анализа государственных услуг и их регламентов.
МЭБП (Султанов Б.Т.),
октябрь 2006 г.
43.4.2. Подготовка и направление в Правитель-
ство РК предложений по оптимизации их структуры
и численности центральных
государственных и местных исполнительных органов
МЭБП
(Келимбетов К.Н.),      декабрь 2006 г.
44
Разработать систему оценки эф-
фективности и качества деятель-
ности государственных органов
Ответственный исполнитель -
Келимбетов К.Н., Абдрахимов Г.Р.
Форма завершения - указ
Президента
Срок исполнения  - декабрь
2005 г.
44.1. Разработка и внесение в Правительство
предложений по системе оценки эффективности и качества деятельности государственных органов.
МЭБП (Султанов Б.Т.),
апрель 2005 г.
44.2. Доработка с учетом замечаний и предложений Правительства
МЭБП (Султанов Б.Т.),
август 2005 г.
44.3. Внесение доработанного проекта в Правительство
МЭБП
(Келимбетов К.Н.),     сентябрь 2005 г.
44.4. Внесение проекта Указа в Администрацию Президента
МЭБП
(Келимбетов К.Н.),      декабрь 2005 г.
45
Разработать методические реко-
мендации для государственных
органов по внедрению системы
менеджмента качества при предос-
тавлении ими государственных
услуг
Ответственный исполнитель - Мынбаев С.М.
Форма завершения - методические рекомендации, утвержденные уполномоченным органом
Срок исполнения - май 2005 г.
Разработка общих подходов и методических рекомендаций по внедрению системы менеджмента качества МС ИСО серии 9000-2000 в органах государственного
управления
МИТ (Кравченко И.М.),
март 2005 г.
Об усилении политического авторитета
законодательной ветви власти
46
Проработать вопросы повышения роли Парламента в формировании Центральной избирательной комис-
сии, Конституционного Совета, Счетного комитета, а также Пра-
вительства на основе парламен-
тского большинства
Ответственный исполнитель  -
Джаксыбеков А. Р., Абыкаев Н.А., Мухамеджанов У.Б, Жумабеков О. И.
Форма завершения - предложения Президенту
Срок исполнения - 2007 г.
Администрация
Президента, декабрь
2007 г.
47
Разработать проект Указа, направленный на расширение отчет-
ности акимов перед маслихатами
Ответственный исполнитель -
Келимбетов К.Н., Жумабеков О.И.
Форма завершения - указ
Президента
Срок исполнения - январь 2006 г.
47.1. Внесение проекта Указа в Правительство
МЭБП (Исаев Б.А.),
декабрь 2005 г.

43.3. Әкiмшiлiк мемлекеттiк қызметтер мен оларды көрсету регламенттерiне жүргізiлген талдау нәтижелерi бойынша ведомстволық нормативтiк құқықтық кесiмдердiң жобаларын әзiрлеу
Орталық және жергілiктi
мемлекеттiк органдардың
басшылары, 2006 жылғы тамыз
43.4.1. Орталық және жергіліктi
атқарушы органдардың мемлекет-
тік қызметтер мен оларды көрсету регламенттерiне жүргізiлген талдау негiзiнде қалыптастырылған олардың құрылымы мен санын оңтайландыру
жөнiндегi ұсыныстарын жинау
және талдау
ЭБЖМ (Б.Т.Сұлтанов),
2006 жылғы қазан
43.4.2. Орталық мемлекеттiк және жергiлiктi атқарушы
органдар құрылымы мен санын
оңтайландыру жөнiнде ұсыныстар
дайындау және ҚР Үкiметiне
жiберу
ЭБЖМ (Қ.Н.Келiмбетов),
2006 жылғы желтоқсан
44
Мемлекеттiк органдар
қызметінiң тиiмдiлiгi
мен сапасын бағалау
жүйесiн әзiрлеу
Жауапты орындаушы - Қ.Н.Келiмбетов, Ғ.Р.Әбдiрахимов
Аяқтау нысаны - Президент Жарлығы
Орындау мерзiмi - 2005 жылғы желтоқсан
44.1. Мемлекеттiк органдар қызметiнiң тиiмдiлiгi мен сапасын бағалау жүйесi жөнiнде ұсыныстар әзiрлеу және оларды Yкiметке енгізу
ЭБЖМ (Б.Т.Сұлтанов),
2005 жылғы сәуiр
44.2. Үкiметтің ескертулерi мен ұсыныстарын ескере отырып пысықтау
ЭБЖМ (Б.Т.Сұлтанов),
2005 жылғы тамыз
44.3. Үкiметке пысықталған жобаны енгiзу
ЭБЖМ (Қ.Н.Келiмбетов),
2005 жылғы қыркүйек
44.4. Жарлық жобасын Президент Әкiмшілігіне енгiзу
ЭБЖМ (Қ.Н.Келiмбетов),
2005 жылғы желтоқсан
45
Мемлекеттiк органдар үшiн олардың мемлекеттік қызметтердi ұсынуы кезiнде сапа менеджментi жүйесiн енгiзу жөнiнде әдiстемелiк ұсынымдар әзiрлеу
Жауапты орындаушы - С.М.Мыңбаев
Аяқтау нысаны - уәкiлеттi орган бекiткен әдiстемелiк ұсынымдар
Орындау мерзiмi - 2005 жылғы мамыр
Мемлекеттік басқару органдарында 9000-2000 сериялы МС ИСО сапа менеджментi жүйесiн енгiзу жөнiнде жалпы көзқарастар мен әдiстемелiк ұсынымдар әзiрлеу
ИСМ (И.М.Кравченко),
2005 жылғы наурыз
Билiктiң заң шығарушы тармағының саяси беделiн күшейту туралы
46
Орталық сайлау комиссиясын,
Конституциялық Кеңесті және Есеп комитетiн, сондай-ақ Үкiметті парламенттік көпшілiк негiзiнде құрудағы Парламенттің рөлiн көтеру мәселелерiн пысықтау
Жауапты орындаушы - Ә.Р.Жақсыбеков, Н.Ә.Әбiқаев, О.Б.Мұхамеджанов,
О.И. Жұмабеков
Аяқтау нысаны - Президентке ұсыныстар
Орындау мерзiмi - 2007 жыл
Президент Әкiмшiлiгi,
2007 жылғы желтоқсан
47
Әкiмдердiң мәслихаттар
алдындағы есеп беруiн
кеңейтуге бағытталған
Жарлық жобасын әзiрлеу
Жауапты орындаушы - Қ.Н.Келiмбетов, О.И.Жұмабеков
Аяқтау нысаны - Жарлық
Орындау мерзiмi - 2006 жылғы қаңтар
47.1 Жарлық жобасын Үкiметке енгiзу
ЭБЖМ (Б.А.Исаев),
2005 жылғы желтоқсан

47.2. Принятие Указа
Президента
МЭБП
(Келимбетов К.Н.),
январь 2006 г.
Реформа судебной системы и правовой защиты граждан
48.
Разработать Закон "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты по вопросам разграничения подсудности"
Ответственный исполнитель -
Мами К.А., Жумабеков О.И.
Форма завершения - закон
Срок исполнения - июнь 2005 г.
48.1. Разработка законо-
проекта
ВС (Мами К.А.),
февраль 2005 г.
48.2. Внесение законо-
проекта в Правительство
ВС (Мами К.А.),
март 2005 г.
48.3. Внесение законо-
проекта в Парламент
ВС (Мами К.А.),
март 2005 г.
48.4. Принятие законо-
проекта Парламентом и
направление закона на
подпись Президенту
ВС (Мами К.А.),
июнь 2005 г.
49
Разработать Закон "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты по вопросам исполнительного производства"
Ответственный исполнитель -
Мами К.А., Макашев З.М.,
Жумабеков О.И.
Форма завершения - закон
Срок исполнения - январь 2006 г.
49.1. Разработка проекта Закона с расчетами необходимых расходов бюджетных средств на увеличение
штатной численности судебных исполнителей и социальных гарантий,
направленных на повышение статуса судебных исполнителей и эффективности исполнения судебных актов
КПСА (Макашев З.М.),     апрель 2005 г.
49.2. Внесение законо-
проекта на рассмотрение РБК
КПСА (Макашев З.М.),      июль 2005 г.
49.3. Внесение законо-
проекта в Правительство.
КПСА (Макашев З.М.),     август 2005 г.
49.4. Внесение законо-
проекта в Парламент
КПСА (Макашев З.М.),   сентябрь 2005 г.
49.5. Принятие законо-
проекта Парламентом и
направление закона на
подпись Президенту
КПСА (Макашев З.М.),     январь 2006 г.
50
Разработать Конституционный закон "О внесении изменений и дополнений в Конституционный закон Республики Казахстан "О судебной системе и статусе судей
Республики Казахстан"
Ответственный исполнитель - Мами К.А., Макашев З.М., БалиеваЗ.Я., Келимбетов К.Н.,
Дунаев А.Г.
Форма завершения -
Конституционный закон
Срок исполнения - ноябрь 2006 г.
50.1. Разработка законо-
проекта
ВС (Мами К.А.),
февраль 2006 г.
50.2. Внесение законо-
проекта в Правительство
ВС (Мами К.А.),
март 2006 г.
50.3. Внесение законо-
проекта в Парламент
ВС (Мами К.А.),
март 2006 г.
50.4. Принятие законо-
проекта Парламентом и
направление закона на
подпись Президенту
ВС (Мами К.А.),
ноябрь 2006 г.
51
В составе Академии государствен-
ной службы при Президенте Республики Казахстан образовать Институт правосудия и организо-
вать на его базе повышение ква-
лификации судей, прокуроров и
адвокатов
Ответственный исполнитель - Абдрахимов Г.Р., Мами К.А.,
Дунаев А.Г, Жумабеков О.И., Тусупбеков Р.Т.
Форма завершения - нормативный правовой акт
Срок исполнения - май 2005 г.
51.1 Разработка проекта нормативного правового акта
АГС (Абдрахимов Г.Р.),
апрель 2005 г.
51.2 Принятие нормативного правового акта
АГС (Абдрахимов Г.Р.),
май 2005 г.
52
Разработать Закон "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты по вопросам адвокатуры"
Ответственный исполнитель -
Жумабеков О.И., Турисбеков З.К., Калмурзаев С.С., Тусупбеков Р.Т., Дутбаев Н.Н.
Форма завершения - закон
Срок исполнения - апрель 2006 г.

47.2. Президент Жарлығын қабылдау
ЭБЖМ (Қ.Н.Келiмбетов),
2006 жылғы қаңтар
Сот жүйесі мен азаматтарды құқықтық қорғау реформасы
48
"Кейбiр заңнамалық актілерге соттылықтың аражігін ажырату мәселелерi бойынша өзгерiстер мен толықтырулар енгізу туралы" Заңды әзiрлеу
Жауапты орындаушы - Қ.А.Мәми, О.И.Жұмабеков
Аяқтау нысаны - Заң
Орындау мерзiмi - 2005 жылғы маусым
48.1. Заң жобасын әзiрлеу
ЖС (Қ.Ә.Мами),
2005 жылғы ақпан
48.2. Заң жобасын Үкiметке енгізу
ЖС (Қ.Ә.Мами),
2005 жылғы наурыз
48.3. Заң жобасын Парламентке енгiзу
ЖС (Қ.Ә.Мами),
2005 жылғы наурыз
48.4. Заң жобасын Парламенттің қабылдауы және заңды Президентке қол қоюға жiберу
ЖС (Қ.Ә.Мами),
2005 жылғы маусым
49
"Кейбiр заңнамалық актiлерге атқарушылық iс жүргізу мәселелерi бойынша өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Заңды әзiрлеу
Жауапты орындаушы - Қ.А.Мәми, З.М.Мақашев, О.И.Жұмабеков
Аяқтау нысаны - Заң
Орындау мерзiмi - 2006 жылғы қаңтар
49.1. Сот орындаушыларының мәртебесiн және сот актілерiнiң орындалуының тиiмдiлігін арттыруға көтеруге бағытталған сот орындаушылары-
ның штат санын және әлеуметтiк кепiлдiктердi ұлғайтуға қажет бюджеттік қаржы шығыстарының есебiмен Заң жобасын әзiрлеу
СӘК (З.М.Мақашев),
2005 жылғы сәуiр
49.2. Заң жобасын РБК-ның қарауына енгiзу
СӘК (З.М.Мақашев),
2005 жылғы шiлде
49.3. Заң жобасын Үкiметке енгiзу
СӘК (З.М.Мақашев),
2005 жылғы тамыз
49.4. Заң жобасын Парламентке енгiзу
СӘК (З.М.Мақашев),
2005 жылғы қыркүйек
49.5. Заң жобасын Парламенттің
қабылдауы және заңды
Президентке қол қоюға жiберу
СӘК (З.М.Мақашев),
2006 жылғы қаңтар
50
"Қазақстан Республикасы-
ның сот жүйесi және
судьялардың мәртебесi
туралы" Қазақстан
Республикасының
Конституциялық заңына
өзгерiстер мен толықтыру-
лар енгiзу туралы"
Конституциялық заң әзiрлеу
Жауапты орындаушы -
Қ.А.Мәми, З.М.Мақашев,
З.Я. Балиева,
Қ.Н.Келiмбетов,
А.Ғ.Дунаев
Аяқтау нысаны -
Конституциялық заң
Орындау мерзiмi -
2006 жылғы қараша
50.1. Заң жобасын әзiрлеу
ЖС (Қ.А.Мәми),
2006 жылғы ақпан
50.2. Заң жобасын Үкiметке
енгiзу
ЖС (Қ.А.Мәми),
2006 жылғы наурыз
50.3. Заң жобасын Парламентке
енгiзу
ЖС (Қ.А.Мами),
2006 жылғы наурыз
50.4. Заң жобасын Парламенттің
қабылдауы және заңды
Президентке қол қоюға жiберу
ЖС (Қ.А.Мәми),
2006 жылғы қараша
51
Қазақстан Республикасы
Президентiнiң жанындағы
Мемлекеттiк қызмет
академиясы құрамынан Әділ
сот институтын құру және
оның базасында судьялар-
дың, прокурорлардың және
адвокаттардың білiктілiгiн
арттыруды ұйымдастыру
Жауапты орындаушы -
Ғ.Р.Әбдірахимов,
Қ.А.Мәми,
А.Ғ. Дунаев,
О.И.Жұмабеков,
Р.Т.Түсiпбеков
Аяқтау нысаны -
нормативтiк құқықтық
кесiм
Орындау мерзiмi -
2005 жылғы мамыр
51.1. Нормативтiк құқықтық
кесiмнiң жобасын әзiрлеу
МҚА (Ғ.Р.Әбдірахимов),
2005 жылғы сәуiр
51.2. Нормативтiк құқықтық
кесiмдi қабылдау
МҚА (Ғ.Р.Әбдірахимов),
2005 жылғы мамыр
52
"Кейбiр заңнамалық акті-
лерге адвокатура мәселе-
лерi бойынша өзгерiстер
мен толықтырулар енгізу
туралы" Заң әзiрлеу
Жауапты орындаушы -
О.И.Жұмабеков,
З.Қ.Тұрысбеков,
С.С.Қалмырзаев,
Р.Т.Түсiпбеков,
Н.Н.Дүтбаев
Аяқтау нысаны - Заң
Аяқтау мерзiмi - 2006
жылғы сәуiр

52.1. Внесение законо-
проекта в Правительство
МЮ
(Баймаганбетов С.Н.),     ноябрь 2005 г.
52.2. Внесение законо-
проекта в Парламент
МЮ (Жумабеков О.И.),     декабрь 2005 г.
52.3. Принятие законо-
проекта Парламентом и направление закона на подпись Президенту
МЮ (Жумабеков О.И.),     апрель 2006 г.
53
Разработать законы "О внесении изменений и дополнений в неко-
торые законодательные акты по вопросам введения института суда
присяжных заседателей", "О при-
сяжных заседателях"
Ответственный исполнитель  -
Жумабеков О.И., Мами К.А., Тусупбеков Р.Т., Келимбетов К.Н.
Форма завершения - закон
Срок исполнения - ноябрь 2005 г.
53.1. Внесение законо-
проектов в Правительство
МЮ
(Баймаганбетов С.Н.),      май 2005 г.
53.2. Внесение законо-
проектов в Парламент
МЮ (Жумабеков О.И.),      июнь 2005 г.
53.3. Принятие законо-
проектов Парламентом и
направление закона на
подпись Президенту
МЮ (Жумабеков О.И.),      ноябрь 2005 г.
54
Принять нормативное постановление Верховного Суда по вопросам обеспечения открытости и прозрачности судебных процедур
Ответственный исполнитель - Мами К.А., Макашев З.М. по согласованию с Администрацией Президента
Форма завершения - нормативное постановление Верховного Суда
Срок исполнения - декабрь
2005 г.
Принятие нормативного постановления Верховного Суда
ВС (Мами К.А.),
декабрь 2005 г.
О выборах
55
Провести анализ действующего законодательства с определением недостатков и механизма их устранения
Ответственный исполнитель -
Балиева З.Я.
Форма завершения - предложения в Администрацию Президента
Срок исполнения - март 2005 г.
55.1 Сбор предложений регионов, соответствующих
министерств и ведомств, политических партий и
неправительственных
организации.
ЦИК (Фоос В.К.),
20 марта 2005 г.
55.2 Обобщение поступив-
ших материалов, проведе-
ние их анализа и подго-
товка конкретных мер по устранению недостатков
действующего законода-
тельства о выборах.
ЦИК (Фоос В.К.),
30 марта 2005 г.
55.3 Внесение предложений в Администрацию Президента.
ЦИК (Балиева З.Я.),
31 марта 2005 г.
О развитии институтов гражданского общества
56
Разработать нормативные правовые
акты о внесении изменений и до-
полнений в законодательство по
вопросам обеспечения свободы
слова и защиты информации
Ответственный исполнитель -
Косубаев Е.М., Жумабеков О.И., Дутбаев Н.Н., Бектасов А.А.
Форма завершения - нормативные правовые акты
Срок исполнения  - декабрь
2005 г.
56.1. Принятие норматив-
ных правовых актов
МКИС (Косубаев Е.М.),    декабрь 2005 г.
О борьбе с коррупцией и преступностью
57
Создать Центры обслуживания на-
селения по принципу "одного
окна" в городах Астане, Алматы
Ответственный исполнитель -
Жумабеков О.И., Бектасов А.А., Дунаев А.Г., Келимбетов К.Н., Оспанов Б.С., Турисбеков З.К., акимы гг. Астаны, Алматы
Форма завершения -
постановление Правительства
Срок исполнения - ноябрь 2005 г.

52.1. Заң жобасын Үкiметке
енгiзу
Әдiлетминi
(С.Н.Баймағанбетов),
2005 жылғы қараша
52.2. Заң жобасын Парламентке
енгізу
Әдiлетминi (О.И.Жұмабеков),
2005 жылғы желтоқсан
52.3. Заң жобасын Парламенттің
қабылдауы және заңды
Президентке қол қоюға жiберу
Әділетминi (О.И.Жұмабеков),
2006 жылғы сәуiр
53
"Кейбiр заңнамалық актi-
лерге алқа билерi соты
институтын енгізу мәселе-
лерi бойынша өзгерiстер
мен толықтырулар енгізу
туралы", "Алқабилер
туралы" Заңдар әзiрлеу
Жауапты орындаушы -
О.И.Жұмабеков,
Қ.А.Мәми,
Р.Т.Түсiпбеков,
Қ.Н.Келiмбетов
Аяқтау нысаны - Заң
Аяқтау мерзiмi - 2005
жылғы қараша
53.1. Заң жобасын Үкiметке
енгiзу
Әділетминi
(С.Н.Баймағанбетов),
2005 жылғы мамыр
53.2. Заң жобасын Парламентке
енгiзу
Әділетминi
(О.И.Жұмабеков),
2005 жылғы маусым
53.3. Заң жобасын Парламенттің
қабылдауы және заңды
Президентке қол қоюға жiберу
Әділетминi (О.И.Жұмабеков),
2005 жылғы қараша
54
Жоғарғы Соттың сот рәсiм-
дерiнiң ашықтығы мен
айқындылығын қамтамасыз
ету мәселелерi бойынша
нормативтiк қаулысын
қабылдау
Жауапты орындаушы -
Президент Әкiмшілiгімен келiсiм бойынша
Қ.А.Мәми, З.М.Мақашев
Аяқтау нысаны - Жоғарғы Соттың нормативтiк қаулысы
Аяқтау мерзiмi - 2005
жылғы желтоқсан
Жоғарғы Соттың нормативтік
қаулысын қабылдау
ЖС (Қ.А.Мәми),
2005 жылғы желтоқсан
Сайлау туралы
55
Кемшiлiктер мен оларды
жою тетiктерiн айқындай
отырып, қолданыстағы
заңнамаға талдау жүргiзу
Жауапты орындаушы -
З.Я. Балиева
Аяқтау нысаны - Президент Әкiмшiлiгiне ұсыныстар
Аяқтау мерзiмi - 2005
жылғы наурыз
55.1. Өңiрлердiң тиiстi
министрлiктер мен ведомство-
лардың саяси партиялардың және
үкіметтiк емес ұйымдардың
ұсыныстарын жинау
OCК (В.К.Фоос),
2005 жылғы 20 наурыз
55.2. Түскен материалдарды
қорытындылау, оларды талдауды
жүргiзу және қолданыстағы
сайлау туралы заңнаманың
кемшiлiктерiн жою жөнiндегі
нақты шараларды дайындау
ОСК (В.К.Фоос),
2005 жылғы 30 наурыз
55.3. Президент Әкiмшiлiгiне
ұсыныстар енгізу
ОСК (З.Я.Балиева),
2005 жылғы 31 наурыз
Азаматтық қоғам институттарын дамыту туралы
56
Заңнамаға сөз бостандығы
мен ақпаратты қорғауды
қамтамасыз ету мәселелерi
бойынша өзгерiстер мен
толықтырулар енгiзу туралы
нормативтiк құқықтық
кесiмдердi әзiрлеу
Жауапты орындаушы -
Е.М.Қосыбаев,
О.И.Жұмабеков,
Н.Н.Дүтбаев,
Ә.А.Бектасов
Аяқтау нысаны - нормативтiк құқықтық
кесiмдер
Орындау мерзiмi -
2005 жылғы желтоқсан
56.1. Нормативтiк құқықтық
кесiмдердi қабылдау
МАСМ (Е.М.Қосыбаев),
2005 жылғы желтоқсан
Сыбайлас жемқорлық пен қылмысқа қарсы күрес туралы
57
Астана, Алматы қалаларында
"жалғыз терезе" қағидаты
бойынша халыққа қызмет
көрсету орталықтарын құру
Жауапты орындаушы
З.Я.Балиева,
Ә.А.Бектасов,
А.Ғ.Дунаев,
Қ.Н.Келiмбетов,
Б.С.Оспанов,
З.Қ.Тұрысбеков,
Астана, Алматы
қалаларының әкімдерi
Аяқтау нысаны -
Үкiмет қаулысы
Орындау мерзiмi -
2005 жылғы қараша

57.1. Проведение совеща-
ния по определению орга-
низационно-правовой формы создаваемых Центров обслуживания населения в городах Астане, Алматы
МЮ (Жумабеков О.И.),      март 2005 г.
57.2. Расчет штатной
численности и расходов на материально-
техническое обеспечение, содержание
и эксплуатацию зданий
Центров обслуживания
населения в городах
Астане (3), Алматы (6).
МЮ (Жумабеков О.И.),      март 2005 г.
57.3. Определение потребности в
программно-техническом обеспечении
МЮ (Меркель И.Д.),       март 2005 г.
57.4. Внесение расчетов бюджетного финансирования на РБК
МЮ (Меркель И.Д.),
апрель 2005 г.
57.5. Рассмотрение расчетов бюджетного финансирования на РБК
МЭБП
(Келимбетов К.Н.),      апрель 2005 г.
57.6. Принятие проекта
постановления
Правительства
МЮ (Меркель И.Д.),       май 2005 г.
57.7. Внести уточнения в республиканский бюджет на 2005 год, предусматривающие расходы на содержание штатной численности, материально-техническое обеспечение, содержание и эксплуатацию зданий, программно-техническое обеспечение, установку компьютерного оборудования и транспортной среды
МЭБП
(Келимбетов К.Н.),        май 2005 г.
57.8. Выделение зданий для размещения 6 районных Центров обслуживания населения в городе Алматы и 3 районных Центров в городе Астане с учетом возложенных задач и
специфики.
Акимы гг. Астаны (Шукеев У.Е.), Алматы (Тасмагамбетов И.Н.),
май 2005 г.
57.9. Разработка проект-
но-сметной документации и проведение ремонтно-
строительных работ и
реконструкцию зданий
Центров обслуживания на-
селения, с учетом специ-
фики инфраструктуры
Центров.
МЮ (Меркель И.Д.),
сентябрь 2005 г.
57.10. В целях реализации принципа "одного окна" в Центрах обслуживания населения, определение и внесение изменений в нормативные правовые акты Республики Казахстан.
МЮ (Меркель И.Д.),
сентябрь 2005 г.
57.11. Проведение работы по
укомплектованию штатной численности Центров обслуживания населения
МЮ (Меркель И.Д.),
октябрь 2005 г.
57.12. Обеспечение функ-
ционирования Центров обслуживания населения в городах Астане (3 районных Центра), Алматы (6 районных Центров) с выдачей в них:
- документов, удостоверяющих личность (паспорт, удостоверение личности гражданина РК, вид на жительство иностранного гражданина в РК, удостоверение лица без гражданства);
актов гражданского
состояния;
водительского удостоверения лица;
свидетельство налогоплательщика (РНН физического лица);
- документов о праве на землю (акт на право соб-
ственности на землю и т.д.);
акт государствен-
ного разрешения на учас-
тие в дорожном движении (свидетельство о регист-
рации транспортного средства, государственных номерных знаков);
свидетельство о государственной регистрации юридического лица;
свидетельство налогоплательщика (юридического лица);
статистическая карточка.
МЮ (Жумабеков О.И.),
ноябрь 2005 г.
58
Провести ревизию действующих подзаконных актов на предмет наличия в них норм, создающих условия для коррупционных нарушений
Ответственный исполнитель -
Калмурзаев С.С., Жумабеков О.И.,
центральные и местные
государственные органы
Форма завершения - нормативные правовые акты
Срок исполнения  - октябрь
2005 г.

57.1. Астана, Алматы қалала-
рында құрылатын Халыққа қызмет
көрсету орталықтарының
ұйымдастыру-құқықтық нысанын
белгілеу жөнiнде кеңес өткiзу
Әділетминi (О.И.Жұмабеков),
2005 жылғы наурыз
57.2. Астана (2), Алматы (2)
қалаларында Халыққа қызмет
көрсету орталықтарының штат
санын және ғимараттарын
материалдық-текникалық
қамтамасыз етуге, ұстауға және
пайдалануға арналған шығыстар-
ды есептеу
Әдiлетминi (О.И.Жұмабеков),
2005 жылғы наурыз
57.3. Бағдарламалық-техникалық
қамтамасыз етуге қажеттілiктi
айқындау
Әділетминi (И.Д.Меркель),
2005 жылғы наурыз
57.4. Бюджеттік қаржыландыру
есептемелерiн РБК-ға енгізу
Әділетминi (И.Д.Меркель),
2005 жылғы сәуiр
57.5. Бюджеттік қаржыландыру
есептемелерiн РБК-да қарау
ЭБЖМ (Қ.Н.Келiмбетов),
2005 жылғы сәуiр
57.6. Үкiмет қаулысының жобасын
қабылдау
Әділетминi (И.Д.Меркель),
2005 жылғы мамыр
57.7. 2005 жылға арналған
республикалық бюджетке штат
санын ұстауға, материалдық-
техникалық қамтамасыз етуге,
ғимараттарды ұстауға және
пайдалануға, бағдарламалық-
техникалық қамтамасыз етуге,
компьютерлiк жабдықтарды және
көлiктiк ортаны орналастыруға
арналған шығыстарды көздейтiн
нақтылау енгiзу
ЭБЖМ (Қ.Н.Келiмбетов),
2005 жылғы мамыр
57.8. Жүктелген мiндеттер мен
ерекшелiктi ескере отырып
Алматы қаласында 2 аудандық
Халыққа қызмет көрсету
орталықтарын және Астана
қаласында 2 аудандық Орталықты
орналастыру үшiн ғимараттар
бөлу
Астана (Ө.Е.Шүкеев), Алматы
(И.Н.Тасмағамбетов)
қалаларының әкiмдерi
2005 жылғы мамыр
57.9. Халыққа қызмет көрсету
орталықтары инфрақұрылымының
ерекшелiгін ескере отырып,
Орталықтар ғимараттарының
жобалау-сметалық құжаттамасын
әзiрлеу және жөндеу-құрылыс
және қайта құру жұмыстарын
жүргiзу
Әділетминi (Р.Ж.Мұқашев),
2005 жылғы қыркүйек
57.10. Халыққа қызмет көрсету
орталықтарында "жалғыз терезе"
қағидатын iске асыру мақсатында
Қазақстан Республикасының
нормативтiк құқықтық кесiмдерiн
белгілеу және оларға өзгерiстер
енгiзу
Әділетминi (Р.Ж.Мұқашев),
2005 жылғы қыркүйек
57.11. Халыққа қызмет көрсету
орталықтарының штат санын
толықтыру жөнiнде жұмыс жүргiзу
Әдiлетминi (Р.Ж.Мұқашев),
2005 жылғы қазан
57.12. Астана (3 аудандық
Орталық), Алматы (6 аудандық
Орталық) қалаларында Халыққа
қызмет көрсету орталықтарында
мыналарды:
- жеке басын куәландыратын
құжаттарды (ҚР азаматының
паспорты, жеке куәлігі, шетел
азаматының ҚР-да тұруға
рұқсаты, азаматтығы жоқ
адамның куәлігі);
азаматтық қал актілерi;
адамның жүргiзушi куәлігі;
салық төлеушiнiң куәлігі
(жеке тұлғаның CTH-i);
- жерге құқығы туралы
құжаттардың (жерге меншiк
құқығына акт және т.б.);
жол қозғалысына қатысуға
мемлекеттік рұқсат актiсi
(көлiк құралын, мемлекеттік
нөмiр белгiлерiн тiркеу
туралы куәлiк);
заңды тұлғаны мемлекеттiк
тiркеу куәлігі;
салық төлеушiнiң (заңды
тұлғаның) куәлiгi;
статистикалық карточка бере
отырып, жұмыс iстеуiн
қамтамасыз ету
Әдiлетминi (З.Я.Балиева),
2005 жылғы қараша
58
Қолданыстағы заңға тәуелдi
кесiмдерге онда сыбайлас
жемқорлық бұзушылықтары
үшiн жағдай туғызатын
нормалардың болуы тұрғы-
сында тексерiс жүргізу
Жауапты орындаушы -
С.С.Қалмырзаев,
О.И.Жұмабеков, орталық
және жергілiкті
мемлекеттiк органдар
Аяқтау нысаны  -
нормативтік құқықтық
кесiмдер
Орындау мерзiмi - 2005
жылғы қазан

58.1. Разработка проекта распоряжения Премьер-Министра о создании рабочей группы.
АБЭКП (Тлеухан Р.),   апрель-май 2005 г.
58.2. Подготовка отчета рабочей группы с конкретными предложениями о внесении соответствующих изменений и дополнений в подзаконные акты.
АБЭКП (Тлеухан Р.),      июль 2005 г.
58.3. Внесение изменений в нормативные правовые акты.
АБЭКП (Тлеухан Р.),
сентябрь 2005 г.
58.4. Проведение процедур согласования с заинтересованными госорганами.
АБЭКП (Тлеухан Р.),    сентябрь 2005 г.
58.5. Внесение проекта нормативного правового акта в Правительство
АБЭКП
(Калмурзаев С.С.),      октябрь 2005 г.
59
Завершить ревизию действующего законодательства по вопросам лицензирования и разрешительной системы, внести предложения по упрощению процедур получения разрешительных документов и сокращению лицензируемых видов деятельности
Ответственный исполнитель -
Келимбетов К.Н., Мынбаев С.М., Школьник B.C., Нагманов К.И., Копеев М.Ж., Самакова А.Б.,
Сайденов А.Г., Айтимова Б.C., Умбетов С.А., Карагусова Г.Д., Досаев Е.А., Турисбеков З.К., Жумабеков О.И.
Форма завершения - нормативные правовые акты
Срок исполнения - август 2005 г.
59.1. Разработка предло-
жений по упрощению процедур получения разрешительных документов и сокращению лицензируемых видов деятельности.
МЭБП
(Айтекенов К.М.),
август 2005 г.
59.2. Внесение проектов нормативных правовых актов в Правительство
МЭБП
(Келимбетов К.Н.),
август 2005 г.
60
Разработать новую редакцию Правил служебной этики государственных служащих (Кодекса чести государственных служащих)
Ответственный исполнитель -
Абдрахимов Г.Р.
Форма завершения - указ Президента
Срок исполнения - июнь 2005 г.
60.1. Разработка проекта Правил (Кодекса)
АГС
(Абдрахимов Г.Р.),       март 2005 г.
60.2. Согласование проекта Правил (Кодекса)
АГС
(Абдрахимов Г.Р.),      апрель 2005 г.
60.3. Внесение проекта в Правительство и в Администрацию Президента
АГС
(Абдрахимов Г.Р.),       май 2005 г.
60.4. Принятие Указа
АГС
(Абдрахимов Г.Р.),       июнь 2005 г.
61
1. Внести изменения в Закон "О государственной службе"
Ответственный исполнитель - Абдрахимов Г.Р.
Форма завершения - закон
Срок исполнения - июнь 2005 г.
2. Разработать указ Президента,
предусматривающий:
- передачу дисциплинарных советов областей, гг. Астаны и Алматы Агентству РК по делам государственной службы;
- утверждение Положения о Дисциплинарных советах
Ответственный исполнитель -
Абдрахимов Г.Р.
Форма завершения - указ
Президента
Срок исполнения - июнь 2005 г.
61.1.1. Разработка проекта Закона
АГС
(Абдрахимов Г.Р.),      январь 2005 г.
61.1.2. Внесение законо-
проекта в Правительство
АГС
(Абдрахимов Г.Р.),      февраль 2005 г.

58.1. Премьер-Министрдiң жұмыс
тобын құру туралы өкiмiнiң
жобасын әзiрлеу
ЭСЖҚА (Р.Тiлеухан),
2005 жылғы сәуiр-мамыр
58.2. Заңға тәуелдi кесiмдерге
тиiстi өзгерiстер мен
толықтырулар енгiзу туралы
нақты ұсыныстарымен жұмыс
тобының есебiн дайындау
ЭСЖҚА (Р.Тiлеухан),
2005 жылғы шілде
58.3. Нормативтiк құқықтық
кесiмдерге өзгерiстер енгізу
ЭСЖҚА (Р.Тiлеухан),
2005 жылғы қыркүйек
58.4. Мүдделi мемлекеттiк
органдармен келiсу рәсiмдерiн
жүргiзу
ЭСЖҚА (Р.Тілеухан),
2005 жылғы қыркүйек
58.5. Нормативтiк құқықтық
кесiмнiң жобасын Үкiметке
енгiзу
ЭСЖҚА (С.С.Қалмырзаев),
2005 жылғы қазан
59
Қолданыстағы заңнамаға
лицензиялау және рұқсат
беру жүйесi мәселелерi
бойынша тексерiс жүргізудi
аяқтау, рұқсат берушi
құжаттарды алу рәсiмдерiн
жеңілдету және лицензия-
ланатын қызмет түрлерiн
қысқарту жөнiнде ұсыныстар
енгiзу
Жауапты орындаушы -
Қ.Н.Келiмбетов,
С.М.Мыңбаев, В.С.Школьник,
Қ.Ы.Нағманов, М.Ж.Көпеев,
А.Б.Самақова,
А.Ғ.Сәйденов,
Б.С.Әйтімова, С.Ә.Үмбетов,
Г.Қ.Қарақұсова,
Е.А.Досаев,
З.Қ.Тұрысбеков,
О.И. Жұмабеков
Аяқтау нысаны -
нормативтiк құқықтық
кесiмдер
Орындау мерзiмi -
2005 жылғы тамыз
59.1. Рұқсат берушi құжаттарды
алу рәсiмдерiн жеңiлдеу және
лицензияланатын қызмет
түрлерiн қысқарту жөнiнде
ұсыныстар әзiрлеу және Үкiметке
енгізу
ЭБЖМ (Қ.М.Әйтекенов),
2005 жылғы тамыз
59.2. Нормативтiк құқықтық
кесiмдердiң жобаларын Үкiметке
енгізу
ЭБЖМ (Қ.Н.Келiмбетов),
2005 жылғы тамыз
60
Мемлекеттiк қызметшiлердiң
қызмет этикасы ережесiнiң
жаңа редакциясын (Мемле-
кеттiк қызметшiлердiң
ар-ұждан кодексiн)
әзiрлеу
Жауапты орындаушы -
Ғ.Р.Әбдiрахимов
Аяқтау нысаны -
Президент Жарлығы
Орындау мерзімі -
2005 жылғы маусым
60.1.1. Ереже жобасын әзiрлеу
МҚА (Ғ.Р.Әбдiрахимов),
2005 жылғы наурыз
60.2. Ереже (Кодекс) жобасын
келiсу
МҚА (Ғ.Р.Әбдiрахимов),
2005 жылғы сәуiр
60.3. Жобаны Үкiметке және
Президент Әкiмшiлігіне енгiзу
МҚА (Ғ.Р.Әбдiрахимов),
2005 жылғы мамыр
60.4. Жарлықты қабылдау
МКА (Ғ.Р.Әбдiрахимов),
2005 жылғы маусым
61
1. "Мемлекеттiк қызмет
туралы" Заңға өзгерiстер
енгiзу
Жауапты орындаушы -
Ғ.Р.Әбдiрахимов
Аяқтау нысаны - Заң
Орындау мерзiмi - 2005
жылғы маусым
2. Мыналарды:
- облыстардың, Астана және
Алматы қалаларының
тәртiптiк кеңестерiн ҚР
Мемлекеттiк қызмет iстерi
агенттігіне берудi;
- Тәртiптiк кеңестер
туралы ереженi бекiтуге
көздейтiн Президент
Жарлығын әзiрлеу
Жауапты орындаушы -
Ғ.Р.Әбдiрахимов
Аяқтау нысаны -
Президент Жарлығы
Орындау мерзiмi - 2005
жылғы маусым
61.1.1. Заң жобасын әзiрлеу
МҚА (Ғ.Р.Әбдiрахимов),
2005 жылғы қаңтар
61.1.2. Заң жобасын Үкiметке
енгізу
МҚА (Ғ.Р.Әбдiрахимов),
2005 жылғы ақпан

61.1.3. Внесение законо-
проекта в Парламент
АГС
(Абдрахимов Г.Р.),       март 2005 г.
61.1.4. Принятие законо-
проекта Парламентом и
направление закона на
подпись Президенту
АГС
(Абдрахимов Г.Р.),      июнь 2005 г.
61.2.1. Внесение на рас-
смотрение РБК бюджетной заявки, предусматривающей
выделение дополнительных средств АГС по финансированию Дисциплинарных советов и создание дополнительного структурного подразделения по работе с Дисциплинарными советами в АГС
АГС
(Абдрахимов Г.Р.),       март 2005 г.
61.2.2. Разработка проекта Указа Президента
АГС
(Абдрахимов Г.Р.),       март 2005 г.
61.2.3. Согласование проекта Указа Президента
АГС
(Абдрахимов Г.Р.),      апрель 2005 г.
61.2.4. Внесение в Правительство и в Администрацию Президента
АГС
(Абдрахимов Г.Р.),
май 2005 г.
61.2.5. Принятие Указа
АГС
(Абдрахимов Г.Р.),        июнь 2005 г.
Казахстан в современном мире
Наши приоритеты во внешней политике
62
1. Завершить разработку обнов-
ленной Концепции внешней политики с учетом приоритетов, изложенных в Послании Главы государства
Ответственный исполнитель - Токаев К.К.
Форма завершения - указ
Президента
Срок исполнения - июнь 2005 г.
2. Усилить взаимодействие в политической, экономической и культурно-гуманитарной сферах, по обеспечению национальной безопасности, борьбе с нарко-
бизнесом и организованной преступностью с названными государствами в двустороннем и многостороннем форматах
Ответственный исполнитель  -
Токаев К.К., Дутбаев Н.Н., Турисбеков З.К., Дунаев А.Г., Копеев М.Ж.
Форма завершения - международные договоры и соглашения, отчеты в Правительство
Срок исполнения - в течение 2005 года
62.1.1. Доработка и сог-
ласование с заинтересо-
ванными госорганами
проекта Указа Президента
МИД (Волков А.Ю.),
март-апрель 2005 г.
62.1.2. Внесение проекта Указа в Правительство
МИД (Волков А.Ю.),
апрель 2005 г.
62.1.3. Принятие Указа
МИД (Токаев К.К.),
июнь 2005 г.
62.2.1. Осуществление процедуры запуска право-
вого механизма деятель-
ности Региональной анти-
террористической струк-
туры (РАТС) ШОС.
Завершить ратификацию
соглашений о банке данных РАТС, обеспечении защиты секретной информации:
- подготовка материалов к заседанию совета РАТС ШОС
- ратификация соглашений
- разработка и утвержде-
ние перечня террористи-
ческих и экстремистских организаций на террито-
риях стран-членов ОЦАС
- разработка принципов составления списка лиц, причастных к террорис-
тическим и экстремистским
организациям или разыскиваемых за совершение преступлений террористического характера на территориях стран-членов ОЦАС.
КНБ (Божко В.К.),
ноябрь 2005 г.
- проведение Совещания руководителей органов безопасности, правоохранительных органов и структур по охране границы стран ОЦАС, утверждение перечня и списка
КНБ (Дутбаев Н.Н.), ноябрь 2005 г.
- выработка конкретных механизмов сотрудничества
и взаимодействия компе-
тентных органов в области противодействия терроризму и экстремизму в рамках ОДКБ, направление
предложения в Совет Безопасности
- проведение 18 заседания СОРБ СНГ
КНБ (Дутбаев Н.Н.),       июль 2005 г.

61.1.3. Заң жобасын Парламентке
енгізу
МҚА (Ғ.Р.Әбдiрахимов),
2005 жылғы наурыз
61.1.4. Заң жобасын Парламент-
тің қабылдауы және заңды
Президентке қол қоюға жiберу
МҚА (Ғ.Р.Әбдiрахимов),
2005 жылғы маусым
61.2.1. МҚА-ға Тәртiптiк
кеңестердi қаржыландыру бойынша
қосымша қаражат бөлудi және
МҚА-да Тәртiптiк кеңестермен
жұмыс жөнiндегi қосымша
құрылымдық бөлiмше құруды
көздейтiн бюджеттiк өтiнiмдi
РБК-ның қарауына енгізу
МҚА (Ғ.Р.Әбдiрахимов),
2005 жылғы наурыз
61.2.2. Президент Жарлығының
жобасын әзiрлеу
МҚА (Ғ.Р.Әбдiрахимов),
2005 жылғы наурыз
61.2.3. Президент Жарлығының
жобасын келiсу
МҚА (Ғ.Р.Әбдiрахимов),
2005 жылғы сәуір
61.2.4. Үкiметке және Президент
Әкiмшiлiгiне енгiзу
МҚА (Ғ.Р.Әбдiрахимов),
2005 жылғы мамыр
61.2.5. Жарлықты қабылдау
МҚА (Ғ.Р.Әбдiрахимов),
2005 жылғы маусым
Қазақстан қазiргi әлемде
Бiздiң сыртқы саясаттағы басымдықтарымыз
62
1. Мемлекет басшысының
Жолдауында айтылған басым-
дықтарды ескере отырып,
жаңартылған Сыртқы саясат
тұжырымдамасын әзiрлеудi
аяқтау.
Жауапты орындаушы -
Қ.К.Тоқаев
Аяқтау нысаны -
Президент Жарлығы
Орындау мерзімі -
2005 жылғы маусым
2. Саяси, экономикалық
мәдени-iзгілiк салаларында
аталған мемлекеттермен
екi жақты және көп жақты
форматтарда ұлттық қауiп-
сiздiктi қамтамасыз ету,
есiрткi бизнесiне және
ұйымдасқан қылмысқа қарсы
күрес жөнiндегі өзара
iс-қимылды күшейту
Жауапты орындаушы -
Қ.К.Тоқаев, H.H.Дүтбаев,
З.Қ.Тұрысбеков, А.Ғ.Дунаев, М.Ж.Көпеев
Аяқтау нысаны -
халықаралық шарттар мен
келiсiмдер, Үкiметке есеп
Орындау мерзiмi -
2005 жыл iшiнде
62.1.1. Президент Жарлығының
жобасын пысықтау және мүдделi
мемлекеттiк органдармен келiсу
СIМ (А.Ю.Волков), 2005 жылғы
наурыз - сәуiр
62.1.2. Жарлықтың жобасын
Үкiметке енгiзу
СIМ (А.Ю.Волков),
2005 жылғы сәуiр
62.1.3. Жарлықты қабылдау
СIМ (Қ.К.Тоқаев),
2005 жылғы маусым
62.2.1. ШЫҰ-ның терроризмге
қарсы өңiрлiк құрылымы (ТҚӨҚ)
қызметінiң құқықтық тетiгiн
iске қосу рәсiмiн жүзеге асыру.
ТҚӨҚ деректер банкi, құпия
ақпаратты қорғауды қамтамасыз
ету туралы келiсiмдердi
бекiтудi аяқтау:
- ШЫҰ ТҚӨҚ кеңесiнiң мәжiлiсiне
материалдар дайындау
- келiсiмдердi бекiту
- ОАЫҰ-ға мүше елдердiң
аумағында лаңкестік және
экстремистiк ұйымдардың
тiзбесiн әзiрлеу және бекiту
- лаңкестік және экстремистiк
ұйымдарға қатысы бар немесе
ОАЫҰ-ға мүше елдердің
аумағында лаңкестiк сипаттағы
қылмыстардың жасалғаны үшiн
іздеу салынған адамдардың
тiзiмiн жасау қағидатын әзiрлеу
ҰҚК (В.К.Божко), 2005 жылғы
қараша
- қауiпсiздiк органдары, құқық
қорғау органдары және ОАЫҰ
елдерiнiң шекарасын қорғау
жөнiндегi құрылымдар
басшыларының кеңесiн өткiзу
Тiзбе мен Тiзiмдi бекiту
ҰҚК (Н.Н.Дүтбаев), 2005           жылғы қараша
- ҰҚШҰ шеңберiнде лаңкестiк
пен экстремизмге қарсы
iс-қимыл саласындағы құзыретті
органдардың ынтымақтастығы мен
өзара iс-қимылының нақты
тетiктерiн әзiрлеу, Қауiпсiздiк
Кеңесiне ұсыныстар жiберу
- ТМД СОРБ-тың 18 отырысын
өткiзу
ҰҚК (Н.Н.Дүтбаев),
2005 жылғы шілде

62.2.2. Проведение на территории РК совместного оперативно-
тактического учения спецслужб и правоохранительных органов стран СНГ
"Каспий-Антитеррор-
2005":
- формирование совместной рабочей группы по подготовке учения
- разработка замысла и сценария
- решение организационных вопросов
- проведение учения
КНБ (Дутбаев Н.Н.),      август 2005 г.
62.2.3. Установить рабо-
чие контакты и организо-
вать обмен информацией с КТК СБ ООН, ФАТФ и
другими международными структурами, занимающи-
мися противодействием
терроризму:
- подготовка и направле-
ние соответствующих обращений
- обмен материалами
КНБ (Дутбаев Н.Н.),
2005 г.
62.2.4. Обеспечение подписания "Соглашения между правительствами государств-членов ШОС о взаимодействии при оказании помощи в ликвидации чрезвычайных ситуаций"
МЧС (Бижанов Н.К.),
4 квартал 2005 г.
63
Провести переговоры членов Пра-
вительства, членов переговорной группы с ключевыми странами-
членами ВТО, в целях интенсифи-
кации переговорного процесса и подготовить окончательный
вариант итогового документа -
Доклада рабочей группы по вступлению РК в ВТО
Ответственный исполнитель -
Мынбаев С.М., Токаев К.К., члены
Правительства
Форма завершения - протоколы переговоров, Доклад рабочей группы по вступлению в ВТО
Срок исполнения - до ноября 2006 г.
63.1. В целях интенсифи-
кации переговорного про-
цесса по вступлению РК в ВТО членам Правительства,
руководству МИТ и МИД,
членам переговорной команды провести перего-
воры с ключевыми страна-
ми-членами ВТО, а также с иностранными делега-
циями, прибывающими в
Казахстан.
МИТ (Айтжанова Ж.С.), согласно рабочего Графика
63.2. Подготовка проекта Доклада Рабочей группы по вступлению РК в ВТО.
МИТ (Айтжанова Ж.С.),     июль 2005 г.
63.3. Подготовка итогового проекта Доклада Рабочей группы в рамках проводимых многосторонних переговоров по вступлению Республики Казахстан в ВТО.
МИТ (Мынбаев С.М.),
ноябрь 2006 г.
Что беспокоит нас сегодня
64
Разработать и реализовать комплекс мер по предупреждению и пресечению межнациональной розни, терроризма, религиозного экстремизма, незаконного оборота
наркотиков и локализации их последствий.
Реализовать мероприятия по задействованию в данной работе потенциала средств массовой информации, общественных и религиозных объединений, науки с целью формирования в массовом сознании населения неприятия идей терроризма, экстремизма, наркомании.
Активизировать международное сотрудничество по противодействию региональным вызовам и угрозам
Ответственный исполнитель  -
Дутбаев Н.Н., Косубаев Е.М., Калмурзаев С.С., Тусупбеков Р.Т., Турисбеков З.К., Копеев М.Ж., Токаев К.К., акимы областей, гг. Астаны и Алматы
Форма завершения - указы Президента, постановления Правительства, международные договора и соглашения, нормативные правовые акты
Срок исполнения - июнь 2005 г. 2005-2006гг.

62.2.2. ҚР аумағында ТМД
елдерi арнайы қызметтерi мен
құқық қорғау органдарының
"Каспий-Антитеррор - 2005"
бiрлескен жедел-тактикалық
жаттығуын өткiзу:
- жаттығуды дайындау жөнiндегі
бiрлескен жұмыс тобын
қалыптастыру түпкi ойы мен сценарийiн әзiрлеу, ұйымдастыру мәселелерiн шешу
- жаттығуды жүргізу
ҰҚК (Н.Н.Дүтбаев),
2005 жылғы тамыз
62.2.3. Жұмыс бабында
байланыстар орнату және
БҰҰ-ның ҚК ТҚК, ФАТФ-мен және
лаңкестікке қарсы iс-қимылмен
айналысатын басқа да халықара-
лық құрылымдармен ақпарат
алмасуды ұйымдастыру:
- тиiсті өтiнiштердi дайындау
және жіберу
- материалдармен алмасу
ҰҚК (Н.Н.Дүтбаев), 2005 жыл
62.2.4. "ШЫҰ-ға мүше
мемлекеттердiң үкiметтерi
арасындағы төтенше жағдайларды
жоюда көмек көрсету кезiндегi
өзара iс-қимыл туралы келiсiм-
ге" қол қойылуын қамтамасыз ету
ТЖМ (Н.Қ.Бижанов),
2005 жылғы 4-тоқсан
63
Келiссөз процесiн қарқын-
дату мақсатында Үкiмет
мүшелерiнiң, келiссөз
топтары мүшелерiнiң БСҰ-ға
мүше негiзгi елдермен
келiссөздерiн өткiзу және
қорытынды құжат - ҚР-дың
БСҰ-ға кiруi жөнiндегi
жұмыс тобы баяндамасының
түпкi нұсқасын дайындау
Жауапты орындаушы -
С.М.Мыңбаев, Қ.К.Тоқаев,
Үкiмет мүшелерi
Аяқтау нысаны -
келiссөздер хаттамалары,
БСҰ-ға кiру жөнiндегi
жұмыс тобының баяндамасы
Орындау мерзiмi -
2006 жылғы қарашаға дейiн
63.1. ҚР-дың БСҰ-ға кiруi
жөнiндегi келiссөз процесiн
қарқындандыру мақсатында
Үкiмет мүшелерi, ИСМ мен СIМ
басшылығы, келiссөз командасы-
ның мүшелерi БСҰ-ның негізгi
мүше елдерiмен, сондай-ақ
Қазақстанға келетін шетелдiк
делегациялармен келiссөздер
өткiзу
ИСМ (Ж.С.Айтжанов) жұмыс
Кестесiне сәйкес
63.2. ҚР-дың БСҰ-ға кiруi
жөнiндегi жұмыс тобы баяндама-
сының жобасын дайындау
ИСМ (Ж.С.Айтжанов),
2005 жылғы шілде
63.3. Қазақстан Республикасы-
ның БСҰ-ға кiруi жөнiнде
жүргiзiлетiн көп жақты келiс-
сөздер шеңберiнде ҚР-дың
БСҰ-ға кiруi жөнiндегi жұмыс
тобы баяндамасының түпкi
нұсқасын дайындау
ИСМ (С.М.Мыңбаев),
2005 жылғы қараша
Бiздi бүгiн не алаңдатып отыр
64
Халықтың жаппай ұғымында
лаңкестік, экстремизм,
нашақорлық идеяларына
жеккөрiнiштi қалыптастыру
мақсатында лаңкестіктiң,
дiни экстремизмнiң, есiрт-
кiнiң заңсыз айналымының
халықаралық араздығының
алдын алу және жолын кесу
және олардың салдарларын
жою жөнiнде шаралар кеше-
нiн әзiрлеу және iске
асыру. Осы жұмысқа бұқара-
лық ақпарат құралдары,
қоғамдық дiни бiрлестік-
тер, ғылым әлеуетiнiң
араласуы жөнiндегi
iс-шараларды iске асыру.
Өңiрлiк талаптар мен
қауiп-қатерлерге қарсы
iс-қимыл бойынша халық-
аралық ынтымақтастықты
жандандыру
Жауапты орындаушы -
Н.Н.Дүтбаев, Е.М.Қосыбаев,
С.С.Қалмырзаев,
Р.Т.Түсiпбеков,
З.Қ.Тұрысбеков,
М.Ж.Көпеев,
Қ.К.Тоқаев, облыстардың,
Астана және Алматы
қалаларының әкiмдерi
Аяқтау нысаны -
Президент Жарлықтары
Үкiмет қаулылары
Халықаралық шарттар мен
келiсiмдер
Нормативтiк құқықтық
кесiмдер
Орындау мерзiмi -
2005 жылғы маусым
2005-2006 жылдар

64.1. Разработка систем-
ных мер по пресечению конкретных террористических действий и локализации их последствий приме-
нительно к районам, городам и областям:
- подготовка Межведомст-
венного Плана мероприятий по проведению операций
- процедура согласования и внесение на подписание проекта постановления в Правительство.
КНБ (Божко В.К.),       март 2005 г.
64.2. На основе анализа деятельности международ-
ных террористических ор-
ганизаций с целью свое-
временного определения угроз с их стороны безо-
пасности Казахстана, в необходимых случаях при-
нимать меры по запрету и пресечению их деятельности на территории страны.
Внесение материалов в Генеральную Прокуратуру по конкретным террористическим организациям, деятельность которых предполагается запретить на территории страны
КНБ (Божко В.К.),       март 2005 г.
64.3. Завершение работ по созданию системы защищенной связи, физи-
ческой и инженерно-тех-
нической защиты загран-
учреждений и сотрудников официальных представительств Казахстана за рубежом:
- направление в МИД, Канцелярию Премьер-Министра соответствующих предложений по кадровому и материально-
техническому укреплению.
КНБ (Дутбаев Н.Н.),       июль 2005 г.
64.4. Переработать программы обучения
спасательных подразделений МЧС
действиям по ликвидации
последствий чрезвычайных ситуаций, связанных с возможными террористическими актами.
МЧС (Джанасаев Б.Б.),   3 квартал 2005 г.
64.5. Оснащение подразделений МЧС оборудованием и снаряжением для обеспе-
чения их готовности к
ликвидации последствий возможных террористичес-
ких актов
МЧС (Джанасаев Б.Б.),    2 квартал 2006 г.
64.6. Разработка проекта закона "О противодействии легализации (отмыванию) доходов, полученных незаконным путем, и фи-
нансированию терроризма"
- Согласование законо-
проекта с заинтересован-
ными государственными органами;
Генпрокуратура
(Даулбаев А.К.),
июль 2005 г.
- Внесение законопроекта в Правительство;
Генпрокуратура
(Даулбаев А.К.),
август 2005 г.
- Внесение законопроекта в Парламент
Генпрокуратура
(Тусупбеков Р.Т.),
сентябрь 2005 г.
- Принятие законопроекта Парламентом и направление закона на подпись Президенту
Генпрокуратура
(Тусупбеков Р.Т.),
декабрь 2005 г.
О ситуации в регионе
65
Подготовить концепцию создания Союза Центрально-Азиатских госу-
дарств и направить главам госу-
дарств ЦАС для рассмотрения и согласования
Ответственный исполнитель - Токаев К.К., министерства и ведомства
Форма завершения - предложения Главе государства
Срок исполнения - апрель-сентябрь 2005 г.
65.1. Создание Межведом-
ственной рабочей группы по разработке проекта Концепции о создании Союза ЦАГ
МИД (Онжанов Н.Б.),      март 2005 г.

64.1. Аудандарға, қалаларға
және облыстарға қатысты нақты
лаңкестік iс-қимылдардың жолын
кесу және олардың салдарын жою
жөнiндегi жүйелi шараларды
әзiрлеу;
- операцияларды жүргізу
жөнiндегi ведомствоаралық
iс-шаралар жоспарын дайындау
- қаулының жобасын келiсу
рәсiмi және Үкiметке қол қоюға
енгізу
ҰҚК (В.К.Божко),
2005 жылғы наурыз
64.2. Олардың тарабынан
Қазақстанның қауiпсiздiгіне
қауiп-қатердi уақтылы анықтау
мақсатында халықаралық
лаңкестiк ұйымдардың қызметiн
талдау негiзiнде қажет
жағдайларда ел аумағында
олардың қызметiне тыйым салу
және жолын кесу жөнiнде
шаралар қабылдау. Ел аумағында
қызметiне тыйым салу ұсыныла-
тын нақты лаңкестік ұйымдар
бойынша Бас прокуратураға
материалдар енгiзу
ҰҚК (В.К.Божко),
2005 жылғы наурыз
64.3. Қорғалған байланыс,
шетелдiк мекемелердi және
Қазақстанның шетелдегi ресми
өкілдiктерiнiң қызметкерлерiн
табиғи және инженерлiк-техни-
калық қорғау жүйесiн құру
жөнiндегі жұмыстарды аяқтау:
СIМ-ге, Премьер-Министрдiң
Кеңсесiне кадр және
материалдық-техникалық нығайту
жөнiнде тиiстi ұсыныстарды
жiберу
ҰҚК (Н.Н.Дүтбаев),
2005 жылғы шілде
64.4. ТЖМ-нiң құтқару
бөлiмшелерiн ықтимал лаңкестiк
актiлерге байланысты төтенше
жағдайлардың салдарын жою
жөнiндегі iс-қимылға үйрету
бағдарламасын қайта жасау
ТЖМ (Б.Б.Жаңасаев),
2005 жылғы 3-тоқсан
64.5. ТЖМ бөлiмшелерiн олардың
ықтимал лаңкестік актiлердiң
салдарын жоюға даярлығын
қамтамасыз ету үшiн жабдық-
тармен және құрал-жабдықтармен
қамсыздандыру
ТЖМ (Б.Б.Жаңасаев),
2005 жылғы 2-тоқсан
64.6. "Заңсыз жолмен алынған
кiрiстердi заңдастыруға
(жылыстатуға) және терроризмдi
қаржыландыруға қарсы iс-қимыл
туралы" заңның жобасын әзiрлеу
- заң жобасын мүдделi
мемлекеттiк органдармен келiсу
Бас прокуратура
(А.Қ. Дауылбаев),
2005 жылғы шілде
- заң жобасын Үкiметке енгiзу
Бас прокуратура
(А.Қ. Дауылбаев),
2005 жылғы тамыз
- заң жобасын Парламентке  енгізу
Бас прокуратура
(Р.Т. Түсiпбеков),
2005 жылғы қыркүйек
- заң жобасын Парламенттің қабылдауы және заңды Президентке қол қоюға жiберу
Бас прокуратура
(Р.Т. Түсiпбеков),
2005 жылғы желтоқсан
Өңiрдегi жағдай туралы
65
Орталық Азия мемлекеттері-
нiң Одағын құру тұжырымда-
масын дайындау және ОАЫ
мемлекеттерiнiң басшылары-
на қарауға және келiсуге
жiберу
Жауапты орындаушы -
Қ.К.Тоқаев, министрлiктер
мен ведомстволар
Аяқтау нысаны -
Мемлекет басшысына
ұсыныстар
Орындау мерзiмi  -
2005 жылғы сәуiр-қыркүйек
65.1. ОАМ Одағын құру туралы
тұжырымдаманың жобасын әзiрлеу
жөнiндегi ведомствоаралық
жұмыс тобын құру
СIМ (Н.Б.Онжанов),
2005 жылғы наурыз

65.2. Разработка проекта Концепции создания Союза ЦАГ
МИД (Онжанов Н.Б.),      июль 2005 г.
65.3. Согласование Кон-
цепции Союза ЦАГ с заин-
тересованными госорганами
МИД (Онжанов Н.Б.),
август 2005 г.
65.4. Представление проекта Концепции
Президенту
МИД (Токаев К.К.),     сентябрь 2005 г.
65.5. Направление проекта Концепции главам ЦА для  рассмотрения и согласования
МИД (Токаев К.К.),     октябрь 2005 г.
Примечание:
1) проекты постановлений Правительства, законопроекты, указы Президента Республики Казахстан государственными органами вносятся в Правительство Республики Казахстан не менее, чем за 15 рабочих дней до срока принятия решения Правительством Республики
Казахстан, указанного в Сетевом графике;
2) информации, отчеты (доклады) государственными органами вносятся в Правительство Республики Казахстан не менее, чем за 5 рабочих дней до истечения месяца, указанного в Сетевом графике.

65.2. ОАМ Одағын құру туралы
тұжырымдаманың жобасын әзiрлеу
СIМ (Н.Б.Онжанов),
2005 жылғы шiлде
65.3. Мүдделi мемлекеттік
органдармен OAM Одағын құру
туралы тұжырымдаманы келiсу
СIМ (Н.Б.Онжанов),
2005 жылғы тамыз
65.4. Тұжырымдаманың жобасын
Президентке ұсыну
СIМ (Қ.К.Тоқаев),
2005 жылғы қыркүйек
65.5. Тұжырымдаманың жобасын
қарау және келiсу үшiн OA
басшыларына жiберу
СIМ (Қ.К.Тоқаев),
2005 жылғы қазан
Ескерту:
1) Үкiмет қаулыларының жобаларын, заң жобаларын, Қазақстан
Республикасы Президентiнiң жарлықтарын мемлекеттік органдар
Қазақстан Республикасының Үкiметiне Қазақстан Республикасының
Үкiметi Желiлiк кестеде көрсетiлген шешiм қабылдайтын мерзiмге
дейiн кемiнде 15 жұмыс күнiнде енгiзедi;
2) ақпараттарды, есептердi (баяндамаларды) мемлекеттік
органдар Қазақстан Республикасының Үкiметiне Желілiк кестеде
көрсетiлген ай өткенге дейiн кемiнде 5 жұмыс күнiнде енгiзедi.