Об утверждении перечня товаров, приобретение которых государственными предприятиями, юридическими лицами, пятьдесят и более процентов акций (долей) или контрольный пакет акций которых принадлежат государству, и аффилиированными с ними юридическими лицами (за исключением субъектов естественных монополий), с целью их последующей оптово-розничной реализации не является предметом государственных закупок
Постановление Правительства Республики Казахстан от 8 апреля 2005 года N 318. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 9 ноября 2010 года N 1177
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 09.11.2010 N 1177.
В целях реализации  Закона Республики Казахстан от 16 мая 2002 года "О государственных закупках" Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый перечень товаров, приобретение которых государственными предприятиями, юридическими лицами, пятьдесят и более процентов акций (долей) или контрольный пакет акций которых принадлежат государству, и аффилиированными с ними юридическими лицами (за исключением субъектов естественных монополий), с целью их последующей оптово-розничной реализации не является предметом государственных закупок.
2. Внести в  постановление Правительства Республики Казахстан от 18 ноября 2004 года N 1213 "О номенклатуре товаров и услуг и их объемах (в процентном выражении), закупаемых организаторами конкурса у организаций, производящих товары и услуги, создаваемых общественными объединениями инвалидов Республики Казахстан, на 2005 год" (САПП Республики Казахстан, 2004 г., N 45, ст. 574) следующие изменения:
в номенклатуре товаров и услуг, закупаемых организаторами конкурса у организаций, производящих товары и услуги, создаваемых общественными объединениями инвалидов Республики Казахстан, на 2005 год, утвержденной указанным постановлением:
подпункты 1), 3), 4) пункта 1 исключить.
3. Признать утратившим силу подпункт 2) пункта 1  постановления Правительства Республики Казахстан от 27 марта 2004 года N 371 "О некоторых вопросах государственных закупок отдельных видов сельскохозяйственной продукции" (САПП Республики Казахстан, 2004 г., N 15, ст. 195).
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 8 апреля 2005 года N 318
Перечень
товаров, приобретение которых государственными предприятиями,
юридическими лицами, пятьдесят и более процентов акций (долей)
или контрольный пакет акций которых принадлежат государству,
и аффилиированными с ними юридическими лицами (за исключением субъектов естественных монополий), с целью их последующей оптово-розничной
реализации не является предметом государственных закупок

Акцияларының (үлестерiнiң) елу және одан көп пайызы немесе акцияларының бақылау пакетi мемлекетке тиесiлi мемлекеттiк кәсiпорындардың, заңды тұлғалардың және олармен аффилиирленген заңды тұлғалардың (табиғи монополиялар субъектiлерiн қоспағанда) тауарларды кейiннен көтерме-бөлшек саудада сату мақсатында сатып алуы мемлекеттiк сатып алу мәнi болып табылмайтын тауарлардың тiзбесiн бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 8 сәуірдегі N 318 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 9 қарашадағы № 1177 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2010.11.09 № 1177 Қаулысымен.
"Мемлекеттiк сатып алу туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 16 мамырдағы  Заңын iске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қоса берiлiп отырған Акцияларының (үлестерiнiң) елу және одан көп пайызы немесе акцияларының бақылау пакетi мемлекетке тиесiлi мемлекеттiк кәсiпорындардың, заңды тұлғалардың және олармен аффилиирленген заңды тұлғалардың (табиғи монополиялар субъектiлерiн қоспағанда) тауарларды кейiннен көтерме-бөлшек саудада сату мақсатында сатып алуы мемлекеттiк сатып алу мәнi болып табылмайтын тауарлардың тiзбесi бекiтiлсiн.
2. "Қазақстан Республикасы мүгедектерiнiң қоғамдық бiрлестiктерi құратын, тауарлар мен қызметтердi өндiретiн ұйымдардан конкурсты ұйымдастырушылар сатып алатын тауарлар мен қызметтердiң 2005 жылға арналған номенклатурасы мен олардың көлемi (пайызбен көрсеткенде) туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 18 қарашадағы N 1213  қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2004 ж., N 45, 574-құжат) мынадай өзгерiстер енгізiлсiн:
көрсетілген қаулымен бекiтiлген Қазақстан Республикасы мүгедектерiнiң қоғамдық бiрлестiктерi құратын, тауарлар мен қызметтердi өндiретiн ұйымдардан конкурсты ұйымдастырушылар сатып алатын тауарлар мен қызметтердiң 2005 жылға арналған номенклатурасында:
1-тармақтың 1), 3), 4) тармақшалары алынып тасталсын.
3. "Ауыл шаруашылығы өнiмiнiң жекелеген түрлерiн мемлекеттiк сатып алудың кейбiр мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметінiң 2004 жылғы 27 наурыздағы N 371  қаулысының (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2004 ж., N 15, 195-құжат) 1-тармағы 2) тармақшасының күші жойылды деп танылсын.
4. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2005 жылғы 8 сәуірдегі
N 318 қаулысымен
бекiтiлген
Акцияларының (үлестерiнiң) елу және одан көп пайызы
немесе акцияларының бақылау пакетi мемлекетке тиесiлi
мемлекеттiк кәсiпорындардың, заңды тұлғалардың және
олармен аффилиирленген заңды тұлғалардың (табиғи
монополиялар субъектiлерiн қоспағанда) тауарларды
кейiннен көтерме-бөлшек саудада сату мақсатында
сатып алуы мемлекеттiк сатып алу мәнi болып
табылмайтын тауарлардың тiзбесi

1. Продовольственные товары, приобретаемые для организаций общественного питания:
мясо и мясопродукты (говядина, свинина, баранина, конина, птица);
мясные изделия (колбасы, копчености, консервы);
рыба, не подвергшаяся обработке (замораживанию);
молоко;
хлеб, хлебобулочные и кондитерские изделия;
яйцо;
продукты пчеловодства;
свежие овощи, фрукты, цитрусовые и ягоды;
томатная паста;
сухофрукты;
специи, приправы, соусы, кетчуп;
дрожжи;
безалкогольные напитки, приобретаемые непосредственно у товаропроизводителей (их представителей).
2. Сельскохозяйственное сырье и продукты его переработки:
мясо и мясопродукты (говядина, свинина, баранина, конина, птица);
мясные субпродукты;
мясные изделия (колбасы, копчености, консервы);
рыба и рыбопродукты;
молоко и молочные продукты (молоко цельное коровье, кобылье, верблюжье, козье, сухое молоко, творог, масло сливочное, сметана, сливки, сыры всех видов, кумыс, шубат, иримшик, казеин, курт);
яйцо и яйцопродукты;
пчелы и продукты пчеловодства;
шкуры крупного рогатого скота, овец, коз, свиные и верблюжьи;
переработанные шкуры (вет-блю, овчина шубно-меховая, полуфабрикаты крашенные и некрашеные, кожа);
шерсть овечья, верблюжья и козья;
живой скот (крупный рогатый скот, овцы, козы, верблюды, свиньи, лошади, маралы);
птица всех видов;
рога марала.
3. Прочие товары:
газ природный, нефтяной попутный, сухой и сырой, приобретаемый непосредственно у недропользователей, осуществляющих его добычу;
уран и его соединения, танталовая и бериллиевая продукция, приобретаемые непосредственно у отечественных товаропроизводителей.

1. Қоғамдық тамақтануды ұйымдастыру үшiн сатып алынатын азық-түлiк тауарлары:
ет және ет өнiмдерi (сиыр етi, шошқа етi, қой етi, жылқы етi, құс етi);
ет бұйымдары (шұжықтар, сүр ет, консервiлер);
өңдеуден өтпеген (тоңазытылмаған) балық;
сүт;
нан, нан-тоқаш өнiмдерi және кондитерлiк бұйымдар;
жұмыртқа;
ара шаруашылығының өнiмдерi;
жаңа пiскен көкөнiстер, жемiстер, цитрус жемiстер және жидектер;
томат пастасы;
кептiрiлген жемiстер;
тұздықтар, дәмдеуiштер, соустар, кетчуп;
ашытқы;
тауар өндiрушiлерден (олардың өкiлдерiнен) тiкелей сатып алынатын алкогольсiз сусындар.
2. Ауыл шаруашылығы шикiзаты және оны өңдеуден алынған өнiмдер:
ет және ет өнiмдерi (сиыр етi, шошқа етi, қой етi, жылқы етi, құс етi);
қосымша ет өнiмдерi;
ет бұйымдары (шұжықтар, сүр ет, консервiлер);
балық және балық өнiмдерi;
сүт және сүт өнiмдерi (қаймағы алынбаған сиыр, жылқы, түйе, ешкi сүтi, құрғақ сүт, сүзбе, сары май, қаймақ, кiлегей, iрiмшiктiң барлық түрлерi, қымыз, шұбат, iрiмшiк, казеин, құрт);
жұмыртқа және жұмыртқа өнiмдерi;
ара және ара шаруашылығының өнiмдерi;
iрi қара мал, қой, ешкi, шошқа және түйе терiлерi;
өңделген терiлер (вет-блю, үлбiр тонға арналған қой терiсi, боялған және боялмаған шала өнiмдер, былғары);
қой, түйе және ешкi жүнi;
тiрi мал (ipi қара мал, қойлар, ешкiлер, түйелер, шошқалар, жылқылар, маралдар);
құстың барлық түрлерi;
маралдың мүйiзi.
3. Өзге де тауарлар:
оны алуды жүзеге асыратын жер қойнауын пайдаланушылардан тiкелей сатып алынатын табиғи, мұнайдан iлеспе алынатын, құрғақ және шикi газ;
отандық тауар өндiрушiлерден тiкелей сатып алынатын уран және оның қоспалары, тантал мен бериллийден алынатын өнiмдер.