Об утверждении Правил определения демпинговой цены конкурсной заявки
Постановление Правительства Республики Казахстан от 20 мая 2005 года N 481. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 9 ноября 2010 года N 1177
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 09.11.2010 N 1177.
В целях реализации  Закона  Республики Казахстан от 16 мая 2002 года "О государственных закупках" Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила определения демпинговой цены конкурсной заявки.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 20 мая 2005 года N 481
Правила определения
демпинговой цены конкурсной заявки
1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с Законом  Республики Казахстан от 16 мая 2002 года "О государственных закупках" (далее - Закон) и определяют порядок определения демпинговой цены конкурсной заявки потенциального поставщика, предоставляемой для участия в конкурсе по государственным закупкам товаров, работ и услуг. Z070303
2. Понятия и термины, используемые в настоящих Правилах, применяются в соответствии с Законом . Z070303
2. Порядок определения
демпинговой цены конкурсной заявки
3. При определении демпинговой цены конкурсной заявки потенциального поставщика конкурсная комиссия до подведения итогов конкурса запрашивает в письменной форме не менее, чем у трех неаффилиированных между собой физических и/или юридических лиц, не принимающих участие в конкурсе, информацию о цене идентичных предмету конкурса однородных товаров, работ и услуг.
4. Цена конкурсной заявки потенциального поставщика на товары, работы и услуги (за исключением консультационных услуг; подрядных работ на строительство, реконструкцию, техническое перевооружение и капитальный ремонт зданий и сооружений производственного и жилищно-гражданского назначения, а также иных объемных, плоскостных или линейных объектов) признается демпинговой в случае, если она ниже более, чем на тридцать процентов от среднеарифметической цены всех конкурсных заявок, представленных для участия в конкурсе, а
также цены не менее, чем трех неаффилиированных между собой физических и/или юридических лиц, не принимающих участие в конкурсе и представивших свою информацию о цене в соответствии с пунктом 3 настоящих Правил по однородным товарам, работам и услугам (за исключением консультационных услуг; подрядных работ на строительство, реконструкцию, техническое перевооружение и капитальный ремонт зданий и сооружений производственного и жилищно-гражданского назначения, а также иных объемных, плоскостных или линейных объектов), идентичным предмету конкурса. <*>
Сноска. Пункт 4 - в редакции постановления Правительства РК от 27 мая 2005 г. N 519  .

Конкурстық өтiнiмнiң демпингтік бағасын айқындау ережесiн бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 20 мамырдағы N 481 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 9 қарашадағы № 1177 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2010.11.09 № 1177 Қаулысымен.
"Мемлекеттiк сатып алу туралы" Қазақстан Республикасының  2002 жылғы 16 мамырдағы Заңын iске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қоса берiлiп отырған Конкурстық өтiнiмнiң демпингтік бағасын айқындау ережесi бекiтілсiн.
2. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланған күнiнен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Pecпубликасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2005 жылғы 20 мамырдағы
N 481 қаулысымен
бекiтiлген
Конкурстық өтiнiмнiң демпингтiк бағасын
айқындау ережесi
1. Жалпы ереже
1. Осы Ереже "Мемлекеттiк сатып алу туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 16 мамырдағы Заңына (бұдан әрi - Заң) сәйкес әзiрлендi және ықтимал жеткiзушiнiң тауарларды, жұмыстар мен қызметтердi мемлекеттік сатып алу жөнiндегi конкурсқа қатысу үшiн берiлетін конкурстық өтiнiмiнiң демпингтiк бағасын айқындау тәртiбiн белгiлейдi. Z070303
2. Осы Ережеде пайдаланылатын ұғымдар мен терминдер Заңға сәйкес қолданылады. Z070303
2. Конкурстық өтiнiмнiң демпингтiк бағасын
айқындау тәртiбi
3. Ықтимал жеткiзушiнiң конкурстық өтінiмiнiң демпингтiк бағасын айқындау кезiнде конкурстық комиссия, конкурс қорытындыларын шығарғанға дейiн, конкурсқа қатыспайтын өзара аффилиирленбеген кемiнде үш жеке және/немесе заңды тұлғалардан конкурс мәнiне ұқсас бiртектi тауарлардың, жұмыстардың және қызметтердiң бағасы туралы ақпаратты жазбаша нысанда сұратады.
4. Ықтимал жеткiзушiнiң тауарларға, жұмыстар мен қызметтерге (консультациялық қызметтердi; өндiрiстiк және тұрғын үй-азаматтық мақсаттағы ғимараттар мен құрылыстарды, сондай-ақ өзге де көлемдi, жазықтағы немесе желілiк объектiлердi салуға, қайта жаңартуға, техникалық қайта жарақтандыруға және күрделi жөндеуге арналған мердiгерлiк жұмыстарды қоспағанда) арналған конкурстық өтiнiмнiң бағасы, егер ол конкурсқа қатысу үшiн ұсынылған барлық конкурстық өтінiмдердiң орташа арифметикалық бағасынан, сондай-ақ конкурсқа қатыспайтын және осы Ереженiң 3-тармағына сәйкес конкурс мәнiне ұқсас бiркелкi тауарлар, жұмыстар мен қызметтер (консультациялық қызметтердi; өндiрiстiк және тұрғын үй-азаматтық мақсаттағы ғимараттар мен құрылыстарды, сондай-ақ өзге де көлемдi, жазықтағы немесе желiлiк объектiлердi салуға, қайта жаңартуға, техникалық қайта жарақтандыруға және күрделi жөндеуге арналған мердiгерлiк жұмыстарды қоспағанда) бойынша баға туралы өз ақпаратын берген өзара аффилиирленбеген кемiнде үш жеке және/немесе заңды тұлғалардың бағасынан отыздан астам пайызға төмен болған жағдайда демпингтік болып танылады.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2005.05.27. N  519 қаулыларымен.

5. Цена конкурсной заявки потенциального поставщика на консультационные услуги признается демпинговой в случае, если она ниже более, чем на семьдесят процентов от среднеарифметической цены всех конкурсных заявок, представленных для участия в конкурсе, а также цены не менее, чем трех неаффилиированных между собой физических и/или юридических лиц и представивших свою информацию о цене в соответствии с пунктом 3 настоящих Правил, не принимающих участие в конкурсе, по консультационным услугам, идентичным предмету конкурса.
5-1. Цена конкурсной заявки потенциального поставщика на подрядные работы на строительство, реконструкцию, техническое перевооружение и капитальный ремонт зданий и сооружений производственного и жилищно-гражданского назначения, а также иных объемных, плоскостных или линейных объектов признается демпинговой в случае, если она ниже на тридцать и более процентов от цены, предусмотренной проектно-сметной документацией, прошедшей государственную экспертизу и утвержденную в установленном порядке . <*>
Сноска. Дополнены пунктом 5-1 - постановлением Правительства РК от 27 мая 2005 г. N 519  .
6. При непредставлении в письменной форме информации о цене, идентичной предмету конкурса однородных товаров, работ и услуг, в соответствии с пунктом 3 настоящих Правил, а также представившие информацию о цене по истечении пяти календарных дней со дня направления запроса, демпинговая цена определяется сопоставлением ценовых предложений конкурсных заявок, представленных для участия в конкурсе.
7. При установлении конкурсной комиссией факта предложения потенциальными поставщиками демпинговых цен конкурсных заявок, представляемых для участия в конкурсе, в протокол об итогах конкурса конкурсная комиссия с целью указания причин отклонения конкурсных заявок включает следующую информацию:
1) результаты запроса не менее, чем трех неаффилиированных между собой физических и/или юридических лиц, цен, идентичных предмету конкурса однородных товаров, работ и услуг, не принимающих участие в конкурсе, сложившихся при взаимодействии спроса и предложения на данном товарном рынке с приложением оригиналов ценовых предложений;
2) порядок расчета среднеарифметической цены;
3) среднеарифметическую цену;
4) конкурсные заявки, цены которых определены демпинговыми.

5. Ықтимал жеткiзушiнiң консультациялық қызметтерге конкурстық өтiнiмiнiң бағасы, егер ол қатысу үшiн ұсынылған барлық конкурстық өтiнiмдердiң орташа арифметикалық бағасынан, сондай-ақ конкурсқа қатыспайтын және осы Ереженiң 3-тармағына сәйкес конкурс мәнiне ұқсас консультациялық қызметтер бойынша баға туралы өз ақпаратын берген өзара аффилиирленген кемiнде үш жеке және/немесе заңды тұлғалардың бағасынан жетпiстен астам пайызға төмен болған жағдайда демпингтiк болып танылады.
5-1. Ықтимал жеткізушінің өндiрiстiк және тұрғын үй-азаматтық мақсаттағы ғимараттар мен құрылыстарды, сондай-ақ өзге де көлемдi, жазықтағы немесе желiлiк объектілердi салуға, қайта жаңартуға, техникалық қайта жарақтандыруға және күрделi жөндеуге арналған мердiгерлiк жұмыстарға берiлген конкурстық өтiнiмiнiң бағасы жобалау-сметалық құжаттамада көзделген, мемлекеттік сараптамадан өткен және белгіленген тәртіппен бекітілген бағадан отыз және одан көп пайызға артық болған жағдайда демпингтік болып танылады.
Ескерту. 5-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2005.05.27. N 519 қаулыларымен.
6. Осы Ереженiң 3-тармағына сәйкес конкурс мәнiне ұқсас бiртектi тауарлардың, жұмыстар мен қызметтердiң бағасы туралы жазбаша нысандағы ақпарат ұсынылмаған, сондай-ақ баға туралы ақпарат сұрау салу жiберiлген күннен бастап бес күнтiзбелiк күн өткеннен кейiн берiлген жағдайда, демпингтiк баға конкурсқа қатысу үшiн ұсынылған конкурстық өтiнiмдердiң бағалық ұсыныстарын салыстыру арқылы айқындалады.
7. Конкурстық комиссия ықтимал жеткiзушiлердiң конкурсқа қатысу үшiн ұсынылатын конкурстық өтiнiмдердiң демпингтiк бағаларын ұсынуы фактiсiн анықтаған жағдайда, конкурстық өтiнiмдердi қабылдамау себептерiн көрсету мақсатында, конкурстық комиссия конкурстың қорытындылары туралы хаттамаға мынадай ақпаратты:
1) бағалық ұсыныстардың түпнұсқалары қоса берiле отырып, конкурсқа қатыспайтын, өзара аффилиирленбеген кемiнде үш жеке және/немесе заңды тұлғалардың конкурс мәнiне ұқсас бiртектi тауарлардың, жұмыстар мен қызметтердiң осы тауар рыногында сұраныс пен ұсыныстың өзара әрекеттесуi кезiнде қалыптасқан бағаларын сұрату нәтижелерiн;
2) орташа арифметикалық бағаны есептеу тәртiбi;
3) орташа арифметикалық бағаны;
4) бағалары демпингтiк деп айқындалған конкурстық өтiнiмдердi енгiзедi.