О проекте Закона Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнения в Закон Республики Казахстан "О естественных монополиях" по вопросам утверждения тарифов (цен, ставок сборов) и тарифных смет на регулируемые услуги (товары, работы) субъекта естественной монополии"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 26 мая 2005 года N 513
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Мажилиса Парламента Республики Казахстан проект Закона Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнения в Закон Республики Казахстан "О естественных монополиях" по вопросам утверждения тарифов (цен, ставок сборов) и
тарифных смет на регулируемые услуги (товары, работы) субъекта естественной монополии".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Проект
Закон Республики Казахстан О внесении изменений и дополнения в Закон Республики
Казахстан "О естественных монополиях" по вопросам
утверждения тарифов (цен, ставок сборов) и
тарифных смет на регулируемые услуги (товары, работы)
субъекта естественной монополии
Статья 1. Внести в Закон Республики Казахстан от 9 июля 1998 г. "О естественных монополиях" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1998 г., N 16, ст. 214; 1999 г., N 19, ст. 646; 2000 г., N 3-4, ст. 66; 2001 г., N 23, ст. 309; 2002 г., N 23-24, ст. 193; 2004 г., N 14, ст. 82; N 23, ст. 142) следующие изменения и дополнение:
1) в пункте 1 статьи 4:
в подпункте 3) слова "и (или) тепловой" исключить;
подпункт 4) изложить в следующей редакции:
"4) по производству, передаче, распределению и (или) снабжению тепловой энергией;";
2) в подпункте 14) пункта 1 и подпункте 12) пункта 2 статьи 14 слова "шесть месяцев" заменить словами "двенадцать месяцев, за исключением случаев, предусмотренных пунктом 5 статьи 18 настоящего Закона";
3) в статье 16:
в части первой пункта 2 слово "шестьдесят" заменить словами "девяносто";
в пункте 3 слова "сорока пяти" заменить словом "шестидесяти";
4) в подпунктах 1) и 2) части второй пункта 1-1 статьи 17 слово "окончательного" исключить;
5) в статье 18:
в пункте 2:
слова "Окончательное решение" заменить словом "Решение";
цифры "15" заменить словом "тридцати";
в пункте 3:
слова "два квартала" заменить словами "двенадцать месяцев, за исключением случаев, предусмотренных пунктом 5 настоящей статьи";
второе предложение изложить в следующей редакции:
"Введение в действие новых тарифов (цен, ставок сборов) и тарифных смет осуществляется с первого числа месяца, следующего за месяцем утверждения тарифов (цен, ставок сборов).";

"Табиғи монополиялар туралы" Қазақстан Республикасының Заңына табиғи монополия субъектiсiнiң реттелiп көрсетiлетiн қызметтерiне (тауарларына, жұмыстарына) тарифтердi (бағаларды, алым ставкаларын) және тарифтiк сметаларды бекiту мәселелерi бойынша өзгерiстер мен толықтыру енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 26 мамырдағы N 513 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
"Табиғи монополиялар туралы" Қазақстан Республикасының Заңына табиғи монополия субъектiсiнiң реттелiп көрсетiлетiн қызметтерiне (тауарларына, жұмыстарына) тарифтердi (бағаларды, алым ставкаларын) және тарифтiк сметаларды бекiту мәселелерi бойынша өзгерiстер мен толықтыру енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы Қазақстан Республикасының Парламентi Мәжілісінің қарауына енгiзiлсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Жоба
Қазақстан Республикасының Заңы "Табиғи монополиялар туралы" Қазақстан Республикасының
Заңына табиғи монополия субъектісiнiң реттеліп
көрсетiлетiн қызметтерiне (тауарларына, жұмыстарына)
тарифтердi (бағаларды, алым ставкаларын) және
тарифтiк сметаларды бекiту мәселелерi бойынша
өзгерiстер мен толықтыру енгiзу туралы
1-бап. "Табиғи монополиялар туралы" Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 9 шілдедегi  Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 1998 ж., N 16, 214-құжат; 1999 ж., N 19, 646-құжат; 2000 ж., N 3-4, 66-құжат; 2001 ж., N 23, 309-құжат; 2002 ж., N 23-24, 193-құжат; 2004 ж., N 14, 82-құжат; N 23, 142-құжат) мынадай  өзгерiстер мен толықтыру енгiзiлсiн:
1) 4-баптың 1-тармағында:
3) тармақшадағы "және (немесе) жылу" деген сөздер алынып тасталсын;
4) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"4) жылу энергиясын өндiру, беру, бөлу және (немесе) онымен жабдықтау жөнiндегі;";
2) 14-баптың 1-тармағының 14) тармақшасында және 2-тармағының 12) тармақшасында "алты айға" деген сөздер "осы Заңның 18-бабының 5-тармағында көзделген жағдайларды қоспағанда, он екi айға" деген сөздермен ауыстырылсын;
3) 16-бапта:
2-тармақтың бірiншi бөлiгiндегi "алпыс" деген сөз "тоқсан" деген сөзбен ауыстырылсын;
3-тармақтағы "қырық бec" деген сөздер "алпыс" деген сөзбен ауыстырылсын;
4) 17-баптың 1-1-тармағының екiншi бөлігінде 1) және 2) тармақшалардағы "түбегейлi" деген сөз алынып тасталсын;
5) 18-бапта:
2-тармақта:
"түпкiлiктi шешiм" деген сөздер "шешiм" деген сөзбен ауыстырылсын;
"15" деген сандар "отыз" деген сөзбен ауыстырылсын;
3-тармақта:
"екi тоқсанда" деген сөздер "осы баптың 5-тармағында көзделген жағдайларды қоспағанда, он екi айда" деген сөздермен ауыстырылсын;
екiншi сөйлем мынадай редакцияда жазылсын:
"Жаңа тарифтердiң (бағалардың, алым ставкаларының) және тарифтiк сметалардың қолданысқа енгiзiлуi тарифтер (бағалар, алым ставкалары) бекiтiлген айдан кейiнгi айдың бiрiншi күнiнен бастап жүзеге асырылады.";

в пункте 4 цифры "10" заменить словами "двадцать пять";
часть третью пункта 5 после слов "(цен, ставок сборов)" дополнить словами "и тарифных смет";
второе предложение пункта 6 исключить.
Статья 2. Настоящий Закон вводится в действие со дня его официального опубликования.
Президент
Республики Казахстан

4-тармақтағы "10" деген сан "жиырма бес" деген сөздермен ауыстырылсын;
5-тармақтың үшiнші бөлiгi "(бағаларды, алым ставкаларын)" деген сөздерден кейiн "және тарифтiк сметаларды" деген сөздермен толықтырылсын;
6-тармақтың екiншi сөйлемi алынып тасталсын.
2-бап. Осы Заң ресми жарияланған күнiнен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Президентi