О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 21 июня 2004 года N 683
Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 мая 2005 года N 533. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 августа 2020 года № 530
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 21.08.2020 № 530.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 21 июня 2004 года N 683 "Об утверждении Правил исчисления социальных отчислений" (САПП Республики Казахстан, 2004 г., N 25, ст. 323) следующие изменения и дополнения:
в Правилах исчисления социальных отчислений, утвержденных указанным постановлением:
в пункте 7:
в абзаце втором слова ", но не ниже размера минимальной заработной платы, устанавливаемого законом о республиканском бюджете на соответствующий год" исключить;
в абзаце третьем слова ", но ниже размера минимальной заработной платы, устанавливаемого законом о республиканском бюджете на соответствующий год" исключить;
в пункте 8 цифры "4-7)" заменить цифрами "4-6)";
пункт 10 дополнить абзацем следующего содержания:
"Перечисление социальных отчислений осуществляется плательщиками за каждый месяц отдельно.";
пункт 17 изложить в следующей редакции:
"17. При образовании задолженности по социальным отчислениям налоговые органы направляют плательщику уведомление о представлении в налоговый орган списков участников системы обязательного социального страхования в соответствии с пунктом 11 настоящих Правил в течение пяти рабочих дней со дня получения уведомления.
Форма уведомления устанавливается уполномоченным органом, обеспечивающим налоговый контроль за исполнением налоговых обязательств перед государством.";
пункт 18 изложить в следующей редакции:
"18. При получении от плательщиков списков участников системы обязательного социального страхования налоговый орган выставляет инкассовые распоряжения на банковские счета плательщиков с приложением указанных списков для последующего перечисления образовавшейся задолженности по социальным отчислениям в Фонд.
В случае отсутствия денег на банковском счете в тенге плательщика взыскание задолженности по социальным отчислениям производится с банковских счетов в иностранной валюте плательщика на основании инкассовых распоряжений, выставленных налоговыми органами в тенге.";
дополнить пунктами 18-1 и 18-2 следующего содержания:
"18-1. В случае отсутствия у плательщика банковского счета налоговый орган обращает взыскание на наличные деньги.
Взысканием суммы задолженности по социальным отчислениям за счет наличных денег признается изъятие налоговым органом наличных денег, отраженных по бухгалтерским (кассовым) документам (в том числе в иностранной валюте) у плательщика.
Изъятие наличных денег оформляется актом об изъятии по форме, утвержденной уполномоченным органом, обеспечивающим налоговый контроль за исполнением налоговых обязательств перед государством.
При этом одновременно плательщик представляет в налоговый орган списки участников системы обязательного социального страхования в соответствии с пунктом 11 настоящих Правил в пределах суммы наличных денег, изъятой налоговым органом.

Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2004 жылғы 21 маусымдағы N 683 қаулысына өзгерiстер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 31 мамырдағы N 533 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылғы 21 тамыздағы № 530 қаулысымен.
Ескерту. Қаулының күші жойылды – ҚР Үкіметінің 21.08.2020 № 530 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. "Әлеуметтiк аударымдарды есептеу ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 21 маусымдағы N 683 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2004 ж., N 25, 323-құжат) мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгізілсiн:
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Әлеуметтiк аударымдарды есептеу ережесiнде:
7-тармақта:
екiншi абзацтағы ", бiрақ тиiстi жылға арналған республикалық бюджет туралы заңмен белгiленетiн ең төмен жалақы мөлшерiнен төмен емес" деген сөздер алынып тасталсын;
үшiншi абзацтағы ", бiрақ тиiстi жылға арналған республикалық бюджет туралы заңмен белгiленетiн ең төмен жалақы мөлшерiнен төмен емес" деген сөздер алынып тасталсын;
8-тармақтағы "4-7)" деген сандар "4-6)" деген сандармен ауыстырылсын;
10-тармақ мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Әлеуметтiк аударымдарды аударуды төлеушілер әр ай үшiн бөлек жүзеге асырады.";
17-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"17. Әлеуметтiк аударымдар бойынша берешек қалыптасқан кезде салық органдары төлеушiге мiндетті әлеуметтiк сақтандыру жүйесiне қатысушылардың тiзiмдерiн салық органына ұсыну туралы хабарламаны осы Ереженiң 11-тармағына сәйкес хабарламаны алған күннен бастап бес жұмыс күнi iшiнде жолдайды.
Хабарламаның нысанын мемлекет алдындағы салықтық мiндеттемелерiн орындауға салықтық бақылауды қамтамасыз ететiн уәкiлетті орган белгілейдi.";
18-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"18. Салық органы төлеушiлерден міндетті әлеуметтiк сақтандыру жүйесiне қатысушылардың тiзiмдерiн алған кезде әлеуметтік төлемдер бойынша қалыптасқан берешектi кейiннен Қорға аудару үшін көрсетiлген тiзiмдердi қоса бере отырып, төлеушiлердiң банктiк шоттарына инкассалық өкiмдер бередi.
Төлеушiнiң банктік шотында теңгемен ақша болмаған жағдайда, әлеуметтік аударымдар бойынша берешекті өндiріп алу салық органдары теңгемен берген инкассалық өкімдер негізiнде төлеушінiң банктiк шоттарынан шетелдiк валютада жүргізіледі.";
мынадай мазмұндағы 18-1 және 18-2-тармақтармен толықтырылсын:
"18-1. Төлеушiнiң банктiк шоты болмаған жағдайда салық органы өндiрiп алуды қолма-қол ақшаға айналдырады.
Әлеуметтік аударымдар бойынша берешек сомасын қолма-қол ақша есебінен өндiрiп алу салық органының төлеушiден бухгалтерлiк (кассалық) құжаттары бойынша көрсетілген қолма-қол ақшаны (оның iшiнде шетелдiк валютада) алуы танылады.
Қолма-қол ақшаны алу мемлекет алдындағы салықтық мiндеттемелерiн орындау үшiн салықтық бақылауды қамтамасыз ететiн уәкілеттi орган бекiткен нысан бойынша алу туралы актiмен ресiмделедi.
Бұл ретте төлеушi салық органына осы Ереженiң 11-тармағына сәйкес салық органы алған қолма-қол ақша сомасының шегiнде мiндеттi әлеуметтiк сақтандыру жүйесiне қатысушылардың тiзiмдерiн ұсынады.

18-2. Наличные деньги, изъятые у плательщика, подлежат сдаче в банк или организацию, осуществляющую отдельные виды банковских операций, не позднее одного рабочего дня со дня их изъятия для последующего перечисления в Фонд.";
в пункте 25:
в абзаце четвертом слова "копии банковских квитанций" заменить словами "копию платежного документа об уплате социальных отчислений;";
в абзаце одиннадцатом слово "неделю" заменить словом "месяц";
абзац двенадцатый изложить в следующей редакции:
"Центр ежедневно, за прошедший день, представляет в Министерство финансов Республики Казахстан реестры поступивших и реестры возвращенных ошибочно перечисленных социальных отчислений в разрезе регистрационных номеров налогоплательщиков, а также электронное подтверждение.";
в пункте 28 слова "по месту регистрации в качестве плательщика социальных отчислений расчеты" заменить словами "с учетом регистрации по месту нахождения (жительства) расчет";
в приложении 1 к указанным Правилам после слов "перечисленных платежным поручением N ___ от __________," дополнить словом "референс,";
в приложении 2 к указанным Правилам в таблице после графы "Общая сумма платежного поручения" дополнить графой следующего содержания:
"Референс".
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан

18-2. Төлеушiден алынған қолма-қол ақша, оларды алған күннен бастап бiр жұмыс күнiнен кешiктiрiлмей, кейiннен Қорға аудару үшiн банкке немесе банктік операциялардың жекелеген түрлерiн жүзеге асыратын ұйымға тапсырылуға тиiс.";
25-тармақта:
төртiншi абзацтағы "банктiк түбiртектердiң көшiрмелерiн" деген сөздер "әлеуметтiк аударымдарды төлеу туралы төлем құжатының көшiрмесiн" деген сөздермен ауыстырылсын;
он бiрiншi абзацтағы "аптасына" деген сөз "айына" деген сөзбен ауыстырылсын;
он екiншi абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Орталық күн сайын Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiне салық төлеушілердің тiркеу нөмiрлерi тұрғысынан өткен күн iшiнде келiп түскен тiзілiмдердi және қайтарылған қате есептелген әлеуметтік аударымдардың тiзiлiмдерiн, сондай-ақ электрондық растауды ұсынады.";
28-тармақтағы "әлеуметтiк аударымдар төлеушi ретiнде тiркелген жерi бойынша" деген сөздер "орналасқан (тұратын) жерi бойынша тiркеуiн ескере отырып," деген сөздермен ауыстырылсын;
көрсетілген Ережеге 1-қосымшадағы "қайтаруыңызды сұраймын," деген сөздерден кейiн "референс," деген сөзбен толықтырылсын;
көрсетiлген Ережеге 2-қосымшадағы кесте "Төлем тапсырмасының жалпы сомасы" деген бағаннан кейiн мынадай мазмұндағы бағанмен толықтырылсын:
"Референс".
2. Осы қаулы алғаш ресми жарияланған күнiнен бастап он күнтiзбелiк күн өткен соң қолданысқа енгізiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi