О внесении дополнений и изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года N 1120
Постановление Правительства Республики Казахстан от 2 июня 2005 года N 549
Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в  постановление  Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года N 1120 "Вопросы Министерства юстиции Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2004 г., N 41, ст. 532) следующие дополнения и изменения:
1) в Положении о Министерстве юстиции Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
в пункте 10:
в подпункте 1):
дополнить абзацем пятым следующего содержания:
"анализа и обобщения практики применения законодательства Республики Казахстан в сфере своей деятельности и внесения соответствующих предложений по его совершенствованию, устранению причин и условий, способствующих нарушению законодательства Республики Казахстан;";
в абзаце восьмом:
после слов "актов гражданского состояния," дополнить словами "учета и";
слова "граждан Республики Казахстан" заменить словами ", изготовления и выдачи гражданам Республики Казахстан удостоверений личности и паспортов";
подпункт 2) дополнить абзацами следующего содержания:
"принятия, рассмотрения обращений граждан и юридических лиц по вопросам, относящимся к компетенции Министерства юстиции, и сообщения заявителям о принятых решениях в порядке и сроки, которые установлены законодательством Республики Казахстан;
обеспечения реализации стратегий и программ;
оказания научно-методической и правовой помощи государственным органам в пределах своей компетенции.";
2) в Положении о Комитете по организации правовой помощи и оказанию юридических услуг населению Министерства юстиции Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
в пункте 10:
в подпункте 1):
в абзаце шестом слова "частных нотариусов" заменить словами "на право занятия нотариальной деятельностью";
в абзаце седьмом слово "адвокатов" заменить словами "на право заниматься адвокатской деятельностью";
дополнить абзацами следующего содержания:
"обеспечения реализации стратегий и программ;
оказания научно-методической и правовой помощи государственным органам в пределах своей компетенции;
обеспечения защиты переданных ему другими государственными органами и организациями сведений, составляющих государственные секреты, а также сведений, засекреченных ими;
принятия, рассмотрения обращений граждан и юридических лиц по вопросам, относящимся к компетенции Министерства юстиции, и сообщения заявителям о принятых решениях в порядке и сроки, которые установлены законодательством Республики Казахстан;";
в абзаце первом подпункта 2) слова "и надзорные" исключить;

Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 28 қазандағы N 1120 қаулысына толықтырулар мен өзгерiстер енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 2 маусымдағы N 549 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. "Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 28 қазандағы N 1120  қаулысына  (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2004 ж., N 41, 532-құжат) мынадай толықтырулар мен өзгерiстер енгiзiлсiн:
1) көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгi туралы ережеде:
10-тармақта:
1) тармақшада:
мынадай мазмұндағы бесiншi абзацпен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасының заңнамасын өз қызметi саласында қолдану практикасын талдау мен қорытуды және оны жетiлдiру, Қазақстан Республикасы заңнамасының бұзылуына ықпал ететiн себептер мен жағдайларды жою жөнiнде тиiстi ұсыныстар енгiзудi;";
сегiзiншi абзацта:
"жылжитын мүлiк кепiлдiгiн" деген сөздерден кейiн "есепке алуды және" деген сөздермен толықтырылсын;
"Қазақстан Республикасының азаматтарын құжаттандыруды" деген сөздерден кейін ", олардың жеке куәлiктерi мен төлқұжаттарын дайындауды және бepудi" деген сөздермен толықтырылсын;
2) тармақша мынадай мазмұндағы абзацтармен толықтырылсын:
"азаматтар мен заңды тұлғалардың Әдiлет министрлiгiнiң құзыретiне жатқызылған мәселелер бойынша өтiнiштерiн қабылдауды, қарауды және өтiнiш берушiлерге Қазақстан Республикасының  заңнамасында  белгiленген тәртiппен және мерзiмде қабылданған шешiмдер туралы хабарлауды;
стратегиялар мен бағдарламаларды iске асыруды қамтамасыз етудi;
өз құзыретi шегiнде мемлекеттiк органдарға ғылыми-әдiстемелiк және құқықтық көмек көрсетуді.";
2) көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң Халыққа құқықтық көмек және заңгерлiк қызмет көрсетудi ұйымдастыру комитетi туралы ережеде:
10-тармақта:
1) тармақшада:
алтыншы абзацта "жеке нотариустар лицензияларының" деген сөздер "нотариустық қызметпен айналысу құқығына берiлетiн лицензиялардың" деген сөздермен ауыстырылсын;
жетiншi абзацта "адвокаттар лицензияларының" деген сөздер "адвокаттық қызметпен айналысу құқығына берілетін лицензиялардың" деген сөздермен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы абзацтармен толықтырылсын:
"стратегиялар мен бағдарламаларды iске асыруды қамтамасыз етудi;
өз құзыретi шегiнде мемлекеттiк органдарға ғылыми-әдiстемелiк және құқықтық көмек көрсетудi;
оған басқа мемлекеттiк органдар мен ұйымдар берген мемлекеттiк құпияларды құрайтын мәлiметтердi, сондай-ақ олар құпияландырған мәлiметтердi қорғауды қамтамасыз етудi;
азаматтар мен заңды тұлғалардың Әдiлет министрлiгiнiң құзыретiне жатқызылған мәселелер бойынша өтiнiштерiн қабылдауды, қарауды және өтiнiш берушiлерге Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген тәртiппен және мерзiмде қабылданған шешiмдер туралы хабарлауды;";
2) тармақшаның бiрiншi абзацында "және қадағалау" деген сөздер алынып тасталсын;

в подпункте 7) пункта 11 слова "частных нотариусов и адвокатов" заменить словами "на право занятия нотариальной (адвокатской) деятельностью";
3) в Положении о Комитете уголовно-исполнительной системы Министерства юстиции Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
в пункте 10:
подпункт 1):
дополнить абзацем вторым следующего содержания:
"исполнения приговоров, постановлений и определений судов в отношении осужденных;";
дополнить абзацами следующего содержания:
"организации осуществления исправительного воздействия на осужденных, в том числе с использованием психолого-педагогических методов;
организации и осуществления социальной адаптации и реабилитации лиц, отбывших уголовные наказания;
привлечение общественных и религиозных объединений к деятельности уголовно-
исполнительной системы;
обеспечения защиты переданных органам (учреждениям) уголовно-исполнительной системы другими государственными органами и организациями сведений, составляющих государственные секреты, а также сведений, засекреченных ими;
анализа и обобщения практики применения законодательства Республики Казахстан в сфере уголовно-исполнительной деятельности и внесение соответствующих предложений по его совершенствованию, устранению причин и условий, способствующих нарушению законодательства Республики Казахстан;
принятия, рассмотрения обращений граждан и юридических лиц по вопросам, относящимся к компетенции Комитета, и сообщения заявителям о принятых решениях в порядке и сроки, которые установлены законодательством Республики Казахстан;";
в подпункте 2):
в абзаце седьмом слова "исправительных учреждениях" заменить словами "учреждениях уголовно-исполнительной системы";
в абзаце восьмом слово "осужденных" заменить словами "лиц, содержащихся в учреждениях уголовно-исполнительной системы";
4) в Положении о Комитете регистрационной службы Министерства юстиции Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
в абзацах первом и втором пункта 1:
после слов "актов гражданского состояния," дополнить словами "учета и";
слова "документирования граждан" заменить словами "документирования, изготовления и выдачи гражданам удостоверений личности и паспортов";
в пункте 10:
в подпункте 1):
в абзаце втором:
после слов "актов гражданского состояния," дополнить словами "учету и";
слова "документированию граждан" заменить словами "документированию, изготовлению и выдаче гражданам удостоверений личности и паспортов";
в абзаце третьем слова "регистрации и документирования граждан" заменить словами "документирования, изготовления и выдачи гражданам удостоверений личности и паспортов, учета и регистрации граждан";
дополнить абзацами следующего содержания:
"организации работы по оценке объектов налогообложения физических лиц, принадлежащих им на праве собственности и не используемых в предпринимательской деятельности;
обеспечения реализации стратегий и программ;
оказания научно-методической и правовой помощи государственным органам в пределах своей компетенции;
обеспечения защиты переданных ему другими государственными органами и организациями сведений, составляющих государственные секреты, а также сведений, засекреченных ими;
принятия, рассмотрения обращений граждан и юридических лиц по вопросам, относящимся к компетенции Министерства юстиции, и сообщения заявителям о принятых решениях в порядке и сроки, которые установлены законодательством Республики Казахстан;";
в абзаце втором подпункта 2):
после слов "актов гражданского состояния," дополнить словами "учету и";
слова "документированию граждан" заменить словами "документированию, изготовлению и выдаче гражданам удостоверений личности и паспортов";

11-тармақтың 7) тармақшасында "жеке нотариустардың және адвокаттардың лицензияларын" деген сөздер "нотариустық (адвокаттық) қызметпен айналысу құқығына берiлген лицензияларды" деген сөздермен ауыстырылсын;
3) көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң Қылмыстық-атқару жүйесi комитетi туралы ережеде:
10-тармақта:
1) тармақша:
мынадай мазмұндағы екiншi абзацпен толықтырылсын:
"сотталғандарға қатысты сот үкiмдерiн, қаулыларын және ұйғарымдарын орындауды;";
мынадай мазмұндағы абзацтармен толықтырылсын:
"сотталғандарға түзету ықпалын, оның iшiнде психологиялық-педагогикалық әдiстердi қолдана отырып жүзеге асыруды ұйымдастыруды;
қылмыстық жазасын өтеген адамдардың әлеуметтiк бейiмделуi мен оңалуын ұйымдастыруды және жүзеге асыруды;
қоғамдық және дiни бiрлестiктердi қылмыстық-атқару жүйесiнiң қызметiне тартуды;
басқа мемлекеттiк органдар мен ұйымдар қылмыстық-атқару жүйесi органдарына (мекемелерiне) берген мемлекеттiк құпияларды құрайтын мәлiметтердi, сондай-ақ олар құпияландырған мәлiметтердi қорғауды қамтамасыз етудi;
Қазақстан Республикасының заңнамасын қылмыстық-атқару қызметi саласында қолдану практикасын талдау мен қорытуды және оны жетiлдiру, Қазақстан Республикасы заңнамасының бұзылуына ықпал ететiн себептер мен жағдайларды жою жөнiнде тиiстi ұсыныстар енгiзудi;
азаматтар мен заңды тұлғалардың Комитеттiң құзыретiне жатқызылған мәселелер бойынша өтiнiштерiн қабылдауды, қарауды және өтiнiш берушiлерге Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген тәртiппен және мерзiмде қабылданған шешiмдер туралы хабарлауды;";
2) тармақшада:
жетiншi абзацта "түзету мекемелерiнде" деген сөздер "қылмыстық-атқару жүйесi мекемелерiнде" деген сөздермен ауыстырылсын;
сегiзiншi абзацта "сотталғандардың" деген сөздер "қылмыстық-атқару жүйесi мекемелерiнде ұсталатын адамдардың" деген сөздермен ауыстырылсын;
4) көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң Тiркеу қызметi комитетi туралы ережеде:
1-тармақтың бiрiншi және екiншi абзацтарында:
"жылжымайтын мүлiк кепiлiн" деген сөздерден кейiн "есепке алу және" деген сөздермен толықтырылсын;
"азаматтарды құжаттандыру" деген сөздер "азаматтарға жеке куәлiктер мен төлқұжаттарды құжаттамалау, дайындау және беру" деген сөздермен ауыстырылсын;
10-тармақта:
1) тармақшада:
екiншi абзацта:
"жылжымалы мүлiк кепiлiн" деген сөздерден кейiн "есепке алу және" деген сөздермен толықтырылсын;
"азаматтарды құжаттандыру" деген сөздер "азаматтарға жеке куәлiктер мен төлқұжаттарды құжаттамалау, дайындау және беру" деген сөздермен ауыстырылсын;
үшiншi абзацта "азаматтарды тiркеу және құжаттандыру" деген сөздер "азаматтарға жеке куәлiктер мен төлқұжаттарды құжаттамалау, дайындау және беру, азаматтарды есепке алу және тiркеу" деген сөздермен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы абзацтармен толықтырылсын:
"жеке тұлғаларға меншiк құқығында тиесiлi және кәсiпкерлiк қызметте пайдаланылмайтын олардың салық салу объектiлерiн бағалау жөнiндегi жұмысты ұйымдастыруды;
стратегиялар мен бағдарламаларды iске асыруды қамтамасыз етудi;
өз құзыретi шегінде мемлекеттiк органдарға ғылыми-әдiстемелiк және құқықтық көмек көрсетудi;
оған басқа мемлекеттiк органдар мен ұйымдар берген мемлекеттiк құпияларды құрайтын мәлiметтердi, сондай-ақ олар құпияландырған мәлiметтердi қорғауды қамтамасыз етудi;
азаматтар мен заңды тұлғалардың Әділет министрлігiнiң құзыретiне жатқызылған мәселелер бойынша өтiнiштерiн қабылдауды, қарауды, және өтiнiш берушілерге Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген тәртiппен және мерзiмде қабылданған шешiмдер туралы хабарлауды;";
2) тармақшаның екiншi абзацында:
"жылжымайтын мүлiк кепілiн" деген сөздер кейiн "eceпкe алу және" деген сөздермен толықтырылсын;
"азаматтарды құжаттандыру" деген сөздер "азаматтарға жеке куәлiктер мен төлқұжаттарды құжаттамалау, дайындау және беру" деген сөздермен толықтырылсын;

5) в Положении о Комитете по правам интеллектуальной собственности Министерства юстиции Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
подпункт 1) пункта 10 дополнить абзацами следующего содержания:
"обеспечения защиты переданных Комитету другими государственными органами и организациями сведений, составляющих государственные секреты, а также сведений, засекреченных им;
анализа и обобщения практики применения законодательства Республики Казахстан в сфере интеллектуальной собственности и внесение соответствующих предложений по его совершенствованию, устранению причин и условий, способствующих нарушению законодательства Республики Казахстан;
принятия, рассмотрения обращений граждан и юридических лиц по вопросам, относящимся к компетенции Комитета, и сообщения заявителям о принятых решениях в порядке и сроки, которые установлены законодательством Республики Казахстан;
обеспечения реализации стратегий и программ;";
пункт 11 дополнить подпунктом 11) следующего содержания:
"11) осуществлять проверки физических и юридических лиц на предмет соблюдения законодательства Республики Казахстан в сфере интеллектуальной собственности.".
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан

5) көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлігiнiң Зияткерлiк меншiк құқығы комитеті туралы ережеде:
10-тармақтың 1) тармақшасы мынадай мазмұндағы абзацтармен толықтырылсын:
"басқа мемлекеттiк органдар мен ұйымдар Комитетке берген мемлекеттiк құпияларды құрайтын мәлiметтердi, сондай-ақ олар құпияландырған мәлiметтерді қорғауды қамтамасыз етуді;
Қазақстан Республикасының заңнамасын зияткерлік меншiк саласында қолдану практикасын талдау мен қорытуды және оны жетiлдiру, Қазақстан Республикасы заңнамасының бұзылуына ықпал ететiн себептер мен жағдайларды жою жөнінде тиістi ұсыныстар енгізудi;
азаматтар мен заңды тұлғалардың Комитеттiң құзыретiне жатқызылған мәселелер бойынша өтiнiштерiн қабылдауды, қарауды және өтiнiш берушiлерге Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген тәртiппен және мерзiмде қабылданған шешiмдер туралы хабарлауды;
стратегиялар мен бағдарламаларды iске асыруды қамтамасыз етуді;";
11-тармақ 10) тармақшадағы "құқығы бар" деген сөздердiң алдынан ";" белгiсi қойылып, мынадай мазмұндағы 11) тармақшамен толықтырылсын:
"11) жеке және заңды тұлғаларды Қазақстан Республикасының зияткерлік меншiк саласындағы заңнамасын сақтау мәнiне тексерудi жүзеге асыруға".
2. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі