О внесении изменений и дополнений в постановления Правительства Республики Казахстан от 15 марта 1999 года N 245 и от 22 декабря 2001 года № 1671
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2005 года № 659. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 октября 2013 года № 1116
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 18.10.2013 № 1116 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие изменения и дополнения:
1) в  постановлении  Правительства Республики Казахстан 15 марта 1999 года N 245 "Об утверждении Правил исчисления, удержания (начисления) и перечисления обязательных пенсионных взносов в накопительные пенсионные фонды" (САПП Республики Казахстан, 1999 г.,
N 9, ст. 69):
в Правилах исчисления, удержания (начисления) и перечисления обязательных пенсионных взносов в накопительные пенсионные фонды, утвержденных указанным постановлением:
пункт 3 дополнить абзацем следующего содержания:
"Ежемесячное исчисление и удержание обязательных пенсионных взносов из социальных выплат на случай утраты трудоспособности и (или) потери работы из Государственного фонда
социального страхования осуществляются Государственным центром по выплате пенсий -
уполномоченной организацией по учету социальных отчислений и социальных выплат (далее -
Центр), на основании представленной получателем социальных выплат копии пенсионного договора.";
в пункте 3-1:
в абзацах втором и третьем слово "пятого" заменить словом "пятнадцатого";
дополнить абзацем следующего содержания:
"Центром - в срок не позднее пятнадцатого числа месяца, следующего за месяцем осуществления социальных выплат;";
пункт 5 дополнить абзацами следующего содержания:
"Центром - в размере десяти процентов от ежемесячных социальных выплат на случай утраты трудоспособности и (или) потери работы;
Министерством иностранных дел Республики Казахстан в части персонала дипломатической службы, работающего в загранучреждениях Республики Казахстан, - в размере десяти процентов от стопроцентного размера оклада по приравненным должностям к персоналу центрального аппарата Министерства иностранных дел Республики Казахстан.";
в пункте 5-1):
после цифр "11" дополнить словами "(кроме выплат в виде оплаты труда)";
после цифр "17)," дополнить цифрами "20),";
дополнить словами ", а также из социальных выплат на случай утраты трудоспособности инвалидам I и II групп, если инвалидность установлена бессрочно";
пункт 7 изложить в следующей редакции:

Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 15 наурыздағы N 245 және 2001 жылғы 22 жетоқсандағы N 1671 қаулыларына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 30 маусымдағы N 659 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 18 қазандағы № 1116 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 18.10.2013 № 1116 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының Үкіметі  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) "Міндетті зейнетақы жарналарын есептеудің, ұстап қалудың (қоса есептеудің) және жинақтаушы зейнетақы қорларына аударудың ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 15 наурыздағы N 245 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 1999 ж., N 9, 69-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген Міндетті зейнетақы жарналарын есептеудің, ұстап қалудың (қоса есептеудің) және жинақтаушы зейнетақы қорларына аударудың ережесінде:
3-тармақ мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорынан еңбек қабілетінен айырылу және (немесе) жұмысынан айырылу жағдайына берілетін әлеуметтік төлемдерден міндетті зейнетақы жарналарын ай сайын есептеуді және ұстап қалуды әлеуметтік аударымдар мен әлеуметтік төлемдерді есепке алу жөніндегі уәкілетті ұйым - Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталық (бұдан әрі - Орталық) әлеуметтік төлемдер алушы ұсынған зейнетақы шартының көшірмесі негізінде жүзеге асырады.";
3-1-тармақта:
екінші және үшінші абзацтардағы "бесі күнінен" және "бесінен" деген сөздер "он бесі күнінен" деген сөздермен ауыстырылсын;
алтыншы абзацтағы "төлеуге міндетті" деген сөздердің алдынан ";" белгісі қойылып, мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Орталық - әлеуметтік төлемдер жүзеге асырылатын айдан кейінгі айдың он бесі күнінен кешіктірмейтін мерзімде;";
5-тармақ мынадай мазмұндағы абзацтармен толықтырылсын:
"Орталық - еңбек қабілетінен айырылу және (немесе) жұмысынан айырылу жағдайына берілетін ай сайынғы әлеуметтік төлемдердің он пайызы мөлшерінде;
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі Қазақстан Республикасының шетелдік мекемелерінде жұмыс істейтін дипломатиялық қызмет персоналы бөлігінде - Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі орталық аппаратының персоналына теңестірілген лауазымдар бойынша жалақының жүз пайыздық мөлшерінің он пайызы мөлшерінде.";
5-1-тармақта:
"11" деген сандардан кейін "(еңбекақы түріндегі төлемдерден басқа)" деген сөздермен толықтырылсын;
"17)," деген сандардан кейін "20)"," деген сандармен толықтырылсын;
"төлемдерден" деген сөзден кейін, ", сондай-ақ егер мүгедектігі мерзімсіз деп белгіленген болса, І және ІІ топтағы мүгедектерге еңбек қабілетінен айырылған жағдайда берілетін әлеуметтік төлемдерден" деген сөздермен толықтырылсын;
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"7. Перечисление обязательных пенсионных взносов, в том числе задолженности, производится в накопительный пенсионный фонд, с которым действует пенсионный договор, через банковский счет Центра.";
в абзаце первом пункта 12 слова "утвержденным Национальным банком Республики Казахстан форматам для работы в платежной системе" заменить словами "форматам, используемым в платежных системах Республики Казахстан";
в пункте 15 слова "согласно приложению" заменить словами "согласно приложению 1";
в пункте 24 слова "1,5-кратной" заменить словами "2,5-кратной";
пункты 35-1, 35-2 и 35-3 изложить в следующей редакции:
"35-1. При образовании задолженности по обязательным пенсионным взносам налоговые органы направляют агентам уведомление о сумме обязательных пенсионных взносов, подлежащих перечислению в накопительные пенсионные фонды, по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
Агенты в течение пяти рабочих дней со дня получения уведомления представляют в налоговый орган:
списки вкладчиков накопительных пенсионных фондов, в пользу которых взыскивается
задолженность по обязательным пенсионным взносам, в порядке, установленном пунктом 9
настоящих Правил;
списки накопительных пенсионных фондов с указанием общей суммы задолженности по
каждому накопительному пенсионному фонду.
Взыскание задолженности по обязательным пенсионным взносам с банковских счетов
агентов производится на основании инкассового распоряжения налогового органа с приложением списков вкладчиков накопительных пенсионных фондов, в пользу которых взыскивается задолженность по обязательным пенсионным взносам.
35-2. При получении от агентов списков вкладчиков накопительных пенсионных фондов, в пользу которых взыскивается задолженность по обязательным пенсионным взносам, налоговый орган выставляет инкассовые распоряжения на банковский (банковские) счет (счета) агента с указанием бенефициара - накопительного пенсионного фонда, как конечного получателя, и Центра, как банка-посредника.
В случае отсутствия денег на банковском счете в тенге агента взыскание задолженности по обязательным пенсионным взносам производится с банковских счетов в иностранной валюте агента на основании инкассовых распоряжений, выставленных налоговыми органами в тенге.
35-3. При непредставлении агентами списков вкладчиков накопительных пенсионных фондов, в пользу которых взыскивается задолженность по обязательным пенсионным взносам, и при наличии задолженности по обязательным пенсионным взносам, налоговые органы выносят распоряжение о приостановлении расходных операций по банковским счетам агентов.
Распоряжение налогового органа о приостановлении расходных операций по банковским счетам агентов выносится по форме, утвержденной уполномоченным органом, обеспечивающим налоговый контроль за исполнением налоговых обязательств перед государством, совместно с Национальным Банком Республики Казахстан, и вступает в силу со дня получения банком или организацией, осуществляющей отдельные виды банковских операций.";

"7. Міндетті зейнетақы жарналарын, оның ішінде берешекті аудару зейнетақы шарты қолданылатын жинақтаушы зейнетақы қорына Орталықтың банктік шоты арқылы жүргізіледі.";
12-тармақтың бірінші абзацында "төлем жүйесіндегі жұмыстар үшін Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі бекіткен форматтарға" деген сөздер "Қазақстан Республикасының төлем жүйелерінде қолданылатын форматтарға" деген сөздермен ауыстырылсын;
15-тармақтағы "қосымшаға сәйкес" деген сөздер "1-қосымшаға сәйкес" деген сөздермен ауыстырылсын;
24-тармақтағы "1,5 еселенген" деген сөздер "2,5 еселенген" деген сөздермен ауыстырылсын;
35-1, 35-2 және 35-3-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"35-1. Міндетті зейнетақы жарналары бойынша берешек құралған кезде, салық органдары агенттерге осы Ережеге 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жинақтаушы зейнетақы қорларына аударуға жататын міндетті зейнетақы жарналарының сомасы туралы хабарламаны жібереді.
Агенттер хабарламаны алған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде салық органына:
осы Ереженің 9-тармағында белгіленген тәртіппен пайдасына міндетті зейнетақы жарналары бойынша берешек өндіріп алынатын жинақтаушы зейнетақы қорлары салымшыларының тізімдерін;
әрбір жинақтаушы зейнетақы қоры бойынша берешектің жалпы сомасын көрсете отырып, жинақтаушы зейнетақы қорларының тізімдерін ұсынады.
Агенттердің банктік шоттарынан міндетті зейнетақы жарналары бойынша берешекті өндіріп алу пайдасына міндетті зейнетақы жарналары бойынша берешек өндіріп алынатын жинақтаушы зейнетақы қорлары салымшыларының тізімдері қоса берілген салық органының инкассалық өкімінің негізінде жүргізіледі.
35-2. Пайдасына міндетті зейнетақы жарналары бойынша берешек өндіріп алынатын агенттерден жинақтаушы зейнетақы қорлары салымшыларының тізімдерін алған кезде салық органы түпкі алушы ретінде бенефициарды - жинақтаушы зейнетақы қорын және делдал банк ретінде Орталықты көрсете отырып, агенттің банктік шотына (шоттарына) инкассалық өкімдерді ұсынады.
Агенттің банктік шотына теңгемен ақша болмаған жағдайда міндетті зейнетақы жарналары бойынша берешекті өндіріп алу салық органдары теңгемен ұсынған инкассалық өкімдер негізінде агенттің банктік шоттарынан шетелдік валютамен жүргізіледі.
35-3. Пайдасына міндетті зейнетақы жарналары бойынша берешек өндіріп алынатын агенттер жинақтаушы зейнетақы қорлары салымшыларының тізімдерін ұсынбаған кезде және міндетті зейнетақы жарналары бойынша берешек болған кезде салық органдары агенттердің банктік шоттары бойынша шығыс операцияларын тоқтата тұру туралы өкім шығарады.
Салық органының агенттердің банктік шоттары бойынша шығыс операцияларын тоқтата тұру туралы өкімі мемлекет алдындағы салық міндеттерінің орындалуына салық бақылауын қамтамасыз ететін уәкілетті орган Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкімен бірлесіп бекіткен нысан бойынша ұсынылады және банк немесе банктік операциялардың жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйым алған күнінен бастап күшіне енеді.";

дополнить пунктами 35-4, 35-5, 35-6 и 35-7 следующего содержания:
"35-4. В случае отсутствия у агента банковского счета налоговый орган обращает взыскание на наличные деньги.
35-5. Взысканием суммы задолженности по обязательным пенсионным взносам за счет наличных денег признается изъятие налоговым органом наличных денег, отраженных по бухгалтерским (кассовым) документам (в том числе в иностранной валюте) у агента.
35-6. Изъятие наличных денег оформляется актом об изъятии по форме, утвержденной уполномоченным органом, обеспечивающим налоговый контроль за исполнением налоговых обязательств перед государством.
В течение одного рабочего дня со дня оформления акта об изъятии, агент в пределах суммы наличных денег, изъятой налоговым органом, представляет в налоговый орган списки вкладчиков накопительных пенсионных фондов, в пользу которых взыскивается задолженность по обязательным пенсионным взносам, в порядке, установленном пунктом 9 настоящих Правил.
Расходы, связанные с оплатой услуг банков или организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций, при уплате обязательных пенсионных взносов без открытия банковского счета производятся за счет средств агента.
35-7. Наличные деньги, изъятые у агента, не позднее одного рабочего дня со дня изъятия подлежат сдаче в банк или организацию, осуществляющую отдельные виды банковских операций, для их последующего перечисления в соответствующие накопительные пенсионные фонды.";
в пункте 36:
слова "регистрации агентов" заменить словами "с учетом регистрации агентов в налоговых органах по месту своего нахождения (жительства)";
абзац второй изложить в следующей редакции:
"Отдельно представляются:
реестры поступивших и реестры возвращенных ошибочных обязательных пенсионных взносов, внесенных индивидуальными предпринимателями, адвокатами, частными нотариусами наличными деньгами в банк;
реестры перечисленных обязательных пенсионных взносов, удержанных из социальных выплат на случай утраты трудоспособности и (или) потери работы из Государственного фонда социального страхования.";
дополнить абзацем следующего содержания:
"Ежемесячный отчет по реестрам поступивших и реестрам возвращенных ошибочно перечисленных обязательных пенсионных взносов по областям, районам с учетом регистрации агентов в налоговых органах по месту своего нахождения (жительства) представляется Центром в Министерство финансов Республики Казахстан ежемесячно 5-го числа месяца, следующего за отчетным.";
Правила дополнить приложениями 1 и 2 к настоящему постановлению;

мынадай мазмұндағы 35-4, 35-5, 35-6 және 35-7-тармақтармен толықтырылсын:
"35-4. Агентте банктік шот болмаған жағдайда салық органы өндіріп алуды қолма-қол ақшаға айналдырады.
35-5. Салық органының бухгалтерлік (кассалық) құжаттар бойынша (оның ішінде шетелдік валютада) көрсетілген қолма-қол ақшаны агенттен алып қоюы міндетті зейнетақы жарналары бойынша берешек сомасын қолма-қол ақша есебінен өндіріп алу деп танылады.
35-6. Қолма-қол ақшаны алып қою мемлекет алдындағы салық міндеттемелерінің орындалуына салық бақылауын қамтамасыз ететін уәкілетті орган бекіткен нысан бойынша алып қою туралы актімен ресімделеді.
Алып қою туралы акті ресімделген күннен бастап бір жұмыс күні ішінде агент салық органы алып қойған қолма-қол ақша сомасының шегінде пайдасына міндетті зейнетақы жарналары бойынша берешек өндіріп алынатын жинақтаушы зейнетақы қорлары салымшыларының тізімдерін осы Ереженің 9-тармағында белгіленген тәртіппен салық органына ұсынады.
Міндетті зейнетақы жарналарын банктік шот ашпастан төлеген кезде банктердің немесе банктік операциялардың жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың қызметтеріне ақы төлеуге байланысты шығыстар агенттің қаражаты есебінен жүргізіледі.
35-7. Агенттен алып қойылған қолма-қол ақша алып қойылған күнінен бастап бір жұмыс күнінен кешіктірмей оларды кейіннен тиісті жинақтаушы зейнетақы  қорларына аудару үшін банкке немесе банктік операциялардың жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымға тапсырылуға жатады.";
36-тармақта:
"агенттерді тіркеу" деген сөздер "өздері орналасқан (тұратын) жері бойынша салық органдарында агенттердің тіркелуін ескере отырып" деген сөздермен ауыстырылсын;
екінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Мыналар жеке ұсынылады:
жеке кәсіпкерлер, адвокаттар, жеке нотариустар банкке қолма-қол ақшамен енгізген, қате міндетті зейнетақы жарналарының келіп түскен тізілімдері мен қайтарылған тізілімдері:
Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорынан еңбек қабілетінен айырылу және/немесе жұмысынан айырылу жағдайына берілетін әлеуметтік төлемдерден ұсталған, аударылған міндетті зейнетақы жарналарының тізілімдері.";
мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Өздері орналасқан (тұратын) жері бойынша салық органдарында агенттердің тіркелуін ескере отырып, облыстар, аудандар бойынша қате аударылған міндетті зейнетақы жарналарының келіп түскен тізілімдері мен қайтарылған тізілімдері бойынша ай сайынғы есепті Орталық Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігіне ай сайын есептіден кейінгі айдың 5-күні ұсынады.";
Ереже осы қаулыға 1 және 2-қосымшалармен толықтырылсын;

2) в  постановлении  Правительства Республики Казахстан от 22 декабря 2001 года N 1671 "О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 15 марта 1999 года N 245" (САПП Республики Казахстан, 2001 г., N 47, ст. 564):
приложение к указанному постановлению исключить.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня первого официального опубликования, за исключением абзацев тридцать девятого, сорокового, сорок пятого, сорок шестого пункта 1, которые вводятся в действие с 1 июля 2006 год.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 1
к Правилам исчисления, удержания (начисления)
и перечисления обязательных пенсионных взносов
в накопительные пенсионные фонды
Справка-подтверждение
________________________________________________________подтверждает,
(наименование плательщика)
что при перечислении обязательных пенсионных взносов были допущены ошибки в реквизитах вкладчиков в следующих платежных поручениях:
N пла-
тежного
поруче-
ния
Дата
платежного
поручения
Общая
сумма
платежного
поручения
Индиви-
дуальная
сумма
вкладчика
Ф.И.0.
и дата
рождения
(неправиль-
ные реквизиты
вкладчика)
Считать действительным
СИК________________________________________________________
Ф.И.О._____________________________________________________
Дата рождения______________________________________________
Первый руководитель_________________________________(Ф.И.О)
(подпись)
Главный бухгалтер__________________________________ (Ф.И.О)
(подпись)
Место печати
Приложение 2
к Правилам исчисления, удержания (начисления)
и перечисления обязательных пенсионных взносов
в накопительные пенсионные фонды
УВЕДОМЛЕНИЕ
о сумме обязательных пенсионных взносов, подлежащих перечислению
в накопительные пенсионные фонды
"__" ________ 20__г.                                N ___
В соответствии со  статьей 22-4  Закона Республики Казахстан
"О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан» Налоговый комитет
по_______________________________________________________________                                                 (область, город, район)
уведомляет Вас____________________________________________________
(полное наименование или Ф.И О. агента, РНН, адрес)
о наличии задолженности по обязательным пенсионным взносам в
накопительные пенсионные фонды в размере__________________________
(в цифрах и прописью)
по состоянию на ____20  г.
В связи с чем, в течение пяти рабочих дней со дня получения
настоящего уведомления, Вам необходимо представить в Налоговый комитет
по ________________________________________________________________
(область, город, район)
списки вкладчиков накопительных пенсионных фондов, в пользу которых
взыскивается задолженность по обязательным пенсионным взносам, и
списки накопительных пенсионных фондов с указанием общей суммы
задолженности по каждому накопительному пенсионному фонду.
В случае непредставления списков вкладчиков накопительных
пенсионных фондов, в пользу которых взыскивается задолженность по
обязательным пенсионным взносам, Налоговый комитет по ________________________________________________________________
(область, город, район)
выносит распоряжение о приостановлении всех расходных операций на
банковском (-их) счете (-ах) агентах.
В случае отсутствия банковских счетов Налоговый комитет по
_______________________________________________________________
(область, город, район)
обращает взыскание на наличные деньги агента.
При этом Вам начисляется пеня в порядке и на условиях, установленных
статьей 22-4  названного закона.
В случае невыполнения законных требований органов налоговой
службы и их должностных лиц к Вам будут применены меры
административного взыскания в соответствии с  Кодексом  Республики
Казахстан об административных правонарушениях.
В соответствии с законодательством Республики Казахстан Вы
имеете право обжаловать действия (бездействие) должностных лиц
органов налоговой службы вышестоящему органу налоговой службы или в суд.
Председатель Налогового комитета _____________________________________
(Ф. И. О., подпись, печать)
Уведомление получил__________________________________________________
(Ф. И. О. агента, подпись, печать, дата)
Уведомление вручено агенту ____________________________________________
(Ф. И. О. должностного лица органа налоговой
службы, подпись (печать), дата)
Уведомление отправлено агенту__________________________________________
(подтверждающий документ о факте отправки
и получения)

2) "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 15 наурыздағы N 245 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 22 желтоқсандағы N 1671  қаулысында  (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2001 ж., N 47, 564-құжат):
көрсетілген қаулыға қосымша алынып тасталсын.
2. Осы қаулы 2006 жылғы 1 шілдеден бастап қолданысқа енгізілетін 1-тармақтың отыз тоғызыншы, қырқыншы, қырық бесінші және қырық алтыншы абзацтарын қоспағанда, алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Міндетті зейнетақы жарналарын
есептеудің, ұстап қалудың (қоса
есептеудің) және жинақтаушы
зейнетақы қорларына
аударудың ережесіне
1-қосымша
Растау анықтамасы
__________________________________
(төлеушінің атауы)
міндетті зейнетақы жарналарын аудару кезінде салымшы
деректемелерінің мынадай төлем тапсырмаларында қателер
кеткенін растайды:
Төлем
тапсыр-
масының
N
Төлем
тапсыр-
масының
күні
Төлем
тапсыр-
масының
жалпы
сомасы
Салымшының
жеке сомасы
Т.А.Ә және туған күні
(салымшының
дұрыс емес
деректе-
мелері)
Жарамды деп есептелсін
ӘЖК_____________________
Т.А.Ә_____________________
Туған күні_____________________
Бірінші басшы _____________________ (Т.А.Ә)
(қолы)
Бас бухгалтер _____________________ (Т.А.Ә)
(қолы)
Мөр орны
Міндетті зейнетақы жарналарын
есептеудің, ұстап қалудың (қоса
есептеудің) және жинақтаушы
зейнетақы қорларына
аударудың ережесіне
2-қосымша
Жинақтаушы зейнетақы қорларына аударуға жататын
міндетті зейнетақы жарналарының сомасы туралы
ХАБАРЛАМА
20__ж. "___" ________                       N_________
"Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" Қазақстан Республикасы Заңының   22-4-бабына  сәйкес___________________________ бойынша Салық комитеті
(облыс, қала, аудан)
Сізді_______________________________________________________________
(агенттің толық атауы немесе Т.А.Ә., СТН-і, мекен-жайы)
20__ж.____ __________________жағдай бойынша_________________________
____________________________________________________________________
(санмен және жазумен)
мөлшерінде жинақтаушы зейнетақы қорларына міндетті зейнетақы жарналары бойынша берешегіңіздің бары туралы хабардар етеді.
Осыған байланысты Сіз_________________________________________
(облыс, қала, аудан)
бойынша Салық комитетіне осы хабарламаны алған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде пайдасына міндетті зейнетақы жарналары бойынша берешек өндіріп алынатын жинақтаушы зейнетақы қорлары салымшыларының тізімдерін және әрбір жинақтаушы зейнетақы қоры бойынша берешектің жалпы сомасын көрсетілген жинақтаушы зейнетақы қорларының тізімдерін табыс етуіңіз қажет.
Пайдасына міндетті зейнетақы жарналары бойынша берешек өндіріп алынатын жинақтаушы зейнетақы қорлары салымшыларының
тізімдері табыс етілмеген жағдайда__________________________________
(облыс, қала, аудан)
бойынша Салық комитеті агенттің банк шотындағы (тарындағы) барлық шығыс операцияларын тоқтата тұру туралы өкім шығарады.
Банктік шоттар болмаған жағдайда______________________________
(облыс, қала, аудан)
бойынша Салық комитеті агенттің қолма-қол ақшасын өндіріп алатын болады.
Бұл ретте Сізге аталған Заңның  22-4-бабында  белгіленген тәртіппен және шарттарда өсімпұл есептеледі.
Салық қызметі органдары мен олардың лауазымды тұлғаларының заңды талаптары орындалмаған жағдайда Сізге Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы  кодексіне  сәйкес әкімшілік жаза шаралары қолданылады.
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Сіздің салық қызметі органдары лауазымды тұлғаларының әрекетіне (әрекетсіздігіне) салық қызметінің жоғары тұрған органына немесе сотқа шағымдануға құқығыңыз бар.
Салық комитетінің төрағасы__________________________________
(Т.А.Ә., қолы, мөрі)
Хабарламаны алдым___________________________________________
(агенттің Т.А.Ә., қолы, мөрі, күні)
Хабарлама агентке тапсырылды________________________________
(салық қызметі органының
___________________________________________________________________
лауазымды тұлғасының Т.А.Ә., қолы (мөрі), күні)
Хабарлама агентке жіберілді________________________________________
(жіберу және алу фактісі туралы
растаушы құжат)