О подписании Соглашения между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации о порядке пересечения казахстанско-российской государственной границы жителями приграничных территорий Республики Казахстан и Российской Федерации
Постановление Правительства Республики Казахстан от 24 августа 2005 года N 873
Сноска. В заголовок внесены изменения постановлением Правительства РК от 30 сентября 2006 года N  952 .
Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Одобрить прилагаемый проект Соглашения между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации о порядке пересечения казахстанско-российской государственной границы жителями приграничных территорий Республики Казахстан и Российской Федерации.
2. Уполномочить Заместителя министра иностранных дел Республики Казахстан Онжанова Нурлана Баймолдаевича подписать от имени Правительства Республики Казахстан Соглашение между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации о порядке пересечения казахстанско-российской государственной границы жителями приграничных территорий Республики Казахстан и Российской Федерации, разрешив вносить в него изменения и дополнения, не имеющие принципиального характера.  <*>
Сноска. В пункт 1 внесены изменения постановлением Правительства РК от 30 сентября 2006 года N  952 .
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Проект
Соглашение
между Правительством Республики Казахстан и
Правительством Российской Федерации о порядке пересечения
казахстанско-российской государственной границы жителями
приграничных территорий Республики Казахстан и
Российской Федерации
Правительство Республики Казахстан и Правительство Российской Федерации, именуемые в дальнейшем Стороны,
учитывая исторически сложившиеся добрососедские отношения,
признавая необходимость сохранения и развития хозяйственных, культурных и других традиционных связей между населением приграничных территорий Республики Казахстан и Российской Федерации,
учитывая положения  статьи 7  Соглашения между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации о сотрудничестве приграничных областей Республики Казахстан и Российской Федерации от 26 января 1995 года,
согласились о нижеследующем:  <*>
Сноска. В преамбулу внесены изменения постановлением Правительства РК от 30 сентября 2006 года N  952 .
Статья 1
Понятия, используемые в настоящем Соглашении, означают следующее:
"приграничные территории" - административно-территориальные единицы Республики Казахстан и Российской Федерации, непосредственно примыкающие к казахстанско-российской государственной границе, указанные в Приложении 1 к настоящему Соглашению;
"жители приграничных территорий" - граждане Республики Казахстан и Российской Федерации, постоянно проживающие на приграничных территориях;

Қазақстан Республикасының Yкiметi мен Ресей Федерациясының Yкiметi арасында Қазақстан Республикасының және Ресей Федерациясының шекара маңындағы аумақтары тұрғындарының қазақстан-ресей мемлекеттiк шекарасын кесiп өту тәртiбi туралы келiсiмге қол қою туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 24 тамыздағы N 873 Қаулысы
Ескерту. Тақырыбына өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2006.09.30.  N 952 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қоса берiлiп отырған Қазақстан Республикасының Үкiметi мен Ресей Федерациясының Үкiметi арасындағы Қазақстан Республикасының және Ресей Федерациясының шекара маңындағы аумақтары тұрғындарының қазақстан-ресей мемлекеттiк шекарасын кесiп өту тәртiбi туралы келiсiмнiң жобасы мақұлдансын.
2. Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң орынбасары Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрiнiң орынбасары Нұрлан Баймолдаұлы Онжановқа қағидаттық сипаты жоқ өзгерiстер мен толықтырулар енгiзуге рұқсат бере отырып, Қазақстан Республикасының Үкiметi атынан Қазақстан Республикасының Үкiметi мен Ресей Федерациясының Үкiметi арасында Қазақстан Республикасының және Ресей Федерациясының шекара маңындағы аумақтары тұрғындарының қазақстан-ресей мемлекеттік шекарасын кесiп өту тәртiбi туралы келiсiмге қол қоюға өкiлеттiк берiлсiн.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2006.09.30.  N 952 қаулысымен.
3. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Жоба
Қазақстан Республикасының Үкiметi мен Ресей Федерациясының
Үкiметi арасындағы Қазақстан Республикасының және
Ресей Федерациясының шекара маңындағы аумақтары
тұрғындарының қазақстан-ресей мемлекеттiк
шекарасын кесiп өту тәртiбi туралы келiсiм
Бұдан әрi Тараптар деп аталатын Қазақстан Республикасының Үкiметi мен Ресей Федерациясының Үкiметi,
тарихи қалыптасқан тату көршілiк қатынастарды ескере отырып,
Қазақстан Республикасы мен Ресей Федерациясының шекара маңындағы аумақтары тұрғындарының арасындағы шаруашылық, мәдени және басқа да дәстүрлi байланыстарды сақтау мен дамытудың қажеттiлiгін тани отырып,
1995 жылғы 26 қаңтардағы Қазақстан Республикасы мен Ресей Федерациясының шекаралас облыстарының ынтымақтастығы туралы Қазақстан Республикасының Үкiметi мен Россия Федерациясының Үкiметi арасындағы келiсiмнiң 7-бабының ережелерiн ескере отырып,
төмендегілер туралы келiстi:
1-бап
Осы Келiсiмде пайдаланылатын ұғымдар мыналарды бiлдiредi:
"шекара маңындағы аумақтар" - осы Келiсiмге 1-қосымшада көрсетiлген, қазақстан-ресей мемлекеттiк шекарасына тiкелей жанасатын Қазақстан Республикасы мен Ресей Федерациясының әкiмшілiк-аумақтық бiрлiктерi;
"шекара маңындағы аумақтардың тұрғындары" - шекара маңындағы аумақтарда тұрақты тұратын Қазақстан Республикасы мен Ресей Федерациясының азаматтары;

"граница" - казахстанско-российская государственная граница, установленная Договором между Республикой Казахстан и Российской Федерацией о казахстанско-российской государственной границе от 18 января 2005 года;
"места пересечения границы" - места на казахстанско-российской государственной границе, которые установлены для ее пересечения жителями приграничных территорий на условиях настоящего Соглашения и которые могут быть специально оборудованы;
"пограничные представители государств Сторон" - должностные лица, назначенные в соответствии с  Соглашением  между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации о деятельности пограничных представителей от 9 января 2004 года.  <*>
Сноска. В статью 1 внесены изменения постановлением Правительства РК от 30 сентября 2006 года N  952 .
Статья 2
Жители приграничных территорий государства одной Стороны, въезжающие на приграничные территории государства другой Стороны сроком до трех суток, а также выезжающие обратно, могут пересекать границу в местах пересечения границы, указанных в Приложении 2 к настоящему Соглашению, и обязаны соблюдать при этом законодательство государства временного пребывания, а также условия настоящего Соглашения.
Прекращение пересечения границы в указанных местах (завершение сообщения через границу) осуществляется по договоренности Сторон.  <*>
Сноска. В статью 2 внесены изменения постановлением Правительства РК от 30 сентября 2006 года N  952 .
Статья 3
Организация режима пропуска жителей приграничных территорий в местах пересечения границы возлагается на пограничные ведомства государств Сторон.  <*>
Сноска. В статью 3 внесены изменения постановлением Правительства РК от 30 сентября 2006 года N  952 .
Статья 4
При эпидемиях, эпизоотиях, стихийных бедствиях или других непредвиденных обстоятельствах и чрезвычайных ситуациях пограничные представители государств Сторон могут временно приостановить пересечение границы жителями приграничных территорий.
Пограничные представители государств Сторон не позднее 24 часов до введения и отмены временных ограничений уведомляют друг друга об этом.  <*>
Сноска. В статью 4 внесены изменения постановлением Правительства РК от 30 сентября 2006 года N  952 .
Статья 5
Жители приграничных территорий, если иное не предусмотрено договоренностями пограничных представителей государств Сторон, пересекают границу в любое время суток пешком, на велосипедах или на гужевом транспорте.
Жители приграничных территорий государства одной Стороны, въезжающие на приграничные территории государства другой Стороны, а также выезжающие в том же месте пересечения границы обратно, могут без регистрации перемещать через границу принадлежащие им легковые автомобили, мотоциклы и мопеды на срок, определенный статьей 2 настоящего Соглашения.
Жители приграничных территорий могут перемещать через границу товары, предназначенные для личных, семейных, домашних и иных не связанных с осуществлением предпринимательской деятельности нужд в количестве, не превышающем предусмотренные законодательством государства каждой из Сторон норм ввоза (вывоза) товаров без уплаты таможенных пошлин и налогов.

"шекара" - 2005 жылғы 18 қаңтардағы Қазақстан Республикасы мен Ресей Федерациясы арасындағы қазақстан-ресей мемлекеттiк шекарасы туралы шартта белгiленген қазақстан-ресей мемлекеттiк шекарасы;
"шекараны кесiп өту орындары" - шекара маңындағы аумақтардың тұрғындары осы Келiсiмнiң шарттарында оны кесiп өтуi үшiн белгiленген қазақстан-ресей мемлекеттік шекарасындағы орындар және олар арнайы жабдықталуы мүмкiн;
"Тараптар мемлекеттерiнiң шекара өкiлдерi" - 2004 жылғы 9 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Үкiметi мен Ресей Федерациясының Үкiметi арасындағы шекара өкiлдерiнiң қызметi туралы  келiсiмге  сәйкес тағайындалған лауазымды тұлғалар.
Ескерту. 1-бапқа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2006.09.30.  N 952 қаулысымен.
2-бап
Екiншi Тарап мемлекетiнiң шекара маңындағы аумағына үш тәулiкке дейiнгi мерзiмге келетiн, сондай-ақ керi қарай кететiн бiр Тарап мемлекетiнiң шекара маңындағы аумағының тұрғындары осы Келiсiмге 2-қосымшада көрсетiлген шекараны кесiп өту орындарында шекараны кесiп өте алады және бұл peттe уақытша келген мемлекеттiң заңнамасын, сондай-ақ осы Келiсiмнiң шарттарын сақтауға мiндеттi.
Көрсетiлген орындарда шекараны кесiп өтудiң тоқтатылуы (шекара арқылы қатынастардың аяқталуы) Тараптардың уағдаластығы бойынша жүзеге асырылады.
Ескерту. 2-бапқа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2006.09.30.  N 952 қаулысымен.
3-бап
Шекараны кесiп өту орындарында шекара маңындағы аймақтардың тұрғындарын өткiзу режимiн ұйымдастыру Тараптар мемлекеттерiнiң шекаралық ведомстволарына жүктеледi.
Ескерту. 3-бапқа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2006.09.30.  N 952 қаулысымен.
4-бап
Iндеттер, жануарлар iндеттерi, дүлей зiлзалалар немесе басқа да күтпеген жағдаяттар мен төтенше жағдайлар кезiнде Тараптар мемлекеттерiнiң шекара өкiлдерi шекара маңындағы аумақтар тұрғындарының шекараны кесiп өтуiн уақытша тоқтата тұруы мүмкiн.
Тараптар мемлекеттерiнiң шекара өкiлдерi уақытша шектеулердi енгiзгенге және олардың күшi жойылғанға дейiн кемiнде 24 сағат бұрын бiр-бiрiн хабардар етедi.
Ескерту. 4-бапқа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2006.09.30.  N 952 қаулысымен.
5-бап
Шекара маңындағы аумақтардың тұрғындары, егер Тараптар мемлекеттерiнiң шекара өкiлдерi уағдаластықтарында өзгеше көзделмесе, тәулiктiң кез келген уақытында жаяу, велосипедтермен немесе күш көлiгiмен шекараны кесiп өтедi.
Екiншi Тарап мемлекетiнiң шекара маңындағы аумағына келетiн, сондай-ақ шекараны кесiп өткен сол жерден керi қайтатын бiр Тарап мемлекетiнiң шекара маңындағы аумағының тұрғындары өздерiне тиесiлі жеңiл автомобильдердi, мотоциклдердi және мопедтердi осы Келiсiмнiң 2-бабында белгiленген мерзiмде шекара арқылы тiркеусiз өткiзе алады.
Шекара маңындағы аумақтардың тұрғындары жеке басының, отбасының, үй шаруашылығының және кәсiпкерлiк қызметтi жүзеге асырумен байланысты емес өзге де мұқтаждарына арналған тауарларды әрбiр Тарап мемлекетiнiң заңнамасында көзделген тауарларды кеден баждары мен салықтарды төлеусiз әкелу (әкету) нормаларынан аспайтын мөлшерде шекара арқылы өткiзе алады.

При намерении жителей приграничных территорий ввезти (вывезти) товары, которые предназначены для производственной или иной коммерческой деятельности либо ввоз (вывоз) которых запрещен или требует наличия разрешительных документов соответствующих органов государств Сторон, их следование через места пересечения границы не допускается. Такие жители обязаны пересекать границу в пунктах пропуска, предусмотренных Соглашением между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации о пунктах пропуска через российско-казахстанскую границу от 23 декабря 1998 года.
Пограничные представители государств Сторон совместно с администрациями приграничных территорий по мере необходимости обмениваются перечнями товаров, ввоз (вывоз) которых запрещен либо требует наличия разрешительных документов соответствующих контрольных органов государств Сторон для заблаговременного информирования жителей приграничных территорий.  <*>
Сноска. В статью 5 внесены изменения постановлением Правительства РК от 30 сентября 2006 года N  952 .
Статья 6
Жители приграничных территорий пересекают границу в местах пересечения границы, установленных настоящим Соглашением, на основании документов, указанных в Приложении 3 к настоящему Соглашению.  <*>
Сноска. В статью 6 внесены изменения постановлением Правительства РК от 30 сентября 2006 года N  952 .
Статья 7
В случае, если в период пребывания жителя приграничной территории государства одной Стороны на территории государства другой Стороны документы, указанные в Приложении 3 к настоящему Соглашению, были утрачены или повреждены, то такой житель обязан незамедлительно уведомить об этом органы внутренних дел государства пребывания.
В таком случае органы внутренних дел государства пребывания после установления личности выдают указанному жителю справку об утрате документов, что является основанием для возвращения на территорию государства проживания через пункты пропуска, установленные на границе.  <*>
Сноска. В статью 7 внесены изменения постановлением Правительства РК от 30 сентября 2006 года N  952 .
Статья 8
Жители приграничных территорий, пересекающие границу на условиях настоящего Соглашения, обязаны соблюдать законодательство государства Стороны пребывания.
Пограничные представители государств Сторон принимают меры по организации приема (передачи) жителей приграничных территорий, задержанных за совершение административных правонарушений на приграничных территориях государств Сторон или нарушивших правила пересечения границы. При этом сбор и оформление доказательств правонарушений осуществляются в соответствии с законодательством государства Стороны, на территории которого совершено правонарушение.
В случае выявления нарушений жителями приграничных территорий требований таможенного законодательства государств Сторон в части перемещения товаров через границу пограничные власти государств Сторон незамедлительно информируют о таких фактах таможенные органы государства Стороны, на территории которого совершено правонарушение. При этом лицо, совершившее правонарушение, несет ответственность в соответствии с законодательством того государства Стороны, на территории которого совершено правонарушение.  <*>
Сноска. Статья 8 в редакции постановления Правительства РК от 30 сентября 2006 года N  952 .

Шекара маңындағы аумақтар тұрғындарының өндiрiстiк немесе өзге де коммерциялық қызметке арналған не әкелуге (әкетуге) тыйым салынған немесе Тараптар мемлекеттерiнiң тиiстi органдарының рұқсат беретiн құжаттарының болуы талап етiлетiн тауарларды әкелуге (әкетуге) ниетi болған жағдайда, олардың шекараны кесiп өту орындары арқылы жүруiне жол берiлмейдi. Мұндай тұрғындар шекараны 1998 жылғы 23 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Үкiметi мен Ресей Федерациясының Үкiметi арасындағы қазақстан-ресей мемлекеттiк шекарасы арқылы өткiзу пункттерi туралы келiсiмде көзделген өткiзу пункттерiнде кесiп өтуге мiндеттi.
Тараптар мемлекеттерiнiң шекара өкiлдерi шекара маңындағы аумақтардың әкiмшілiктерiмен бiрлесiп, шекара маңындағы аумақтар тұрғындарын алдын-ала хабардар ету үшін қажеттiлiгiне қарай әкелуге (әкетуге) тыйым салынған не Тараптар мемлекеттерiнiң тиiсті бақылау органдарының рұқсат беретiн құжаттарының болуы талап етілетiн тауарлардың тiзбесiмен алмасады.
Ескерту. 5-бапқа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2006.09.30.  N 952 қаулысымен.
6-бап
Шекара маңындағы аумақтардың тұрғындары шекараны осы Келiсiмге 3-қосымшада көрсетiлген құжаттардың негiзiнде, осы Келiсiмде белгiленген шекараны кесiп өту орындарында кесiп өтедi.
Ескерту. 6-бапқа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2006.09.30.  N 952 қаулысымен.
7-бап
Егер бiр Тарап мемлекетiнiң шекара маңындағы аумағының тұрғынының екiншi Тарап мемлекетiнiң аумағында болуы кезеңiнде осы Келiсiмге 3-қосымшада көрсетiлген құжаттары жоғалған немесе бүлiнген жағдайда, мұндай тұрғын бұл туралы барған мемлекеттің iшкi iстер органдарына кiдiрiссiз хабарлауға мiндеттi.
Мұндай жағдайда барған мемлекеттің iшкi iстер органдары жеке басын анықтағаннан кейiн, көрсетiлген тұрғынға құжаттарын жоғалғаны туралы анықтама бередi, ол шекарада белгiленген өткiзу пункттерi арқылы тұратын мемлекетiнiң аумағына оралу үшiн негiз болып табылады.
Ескерту. 7-бапқа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2006.09.30.  N 952 қаулысымен.
8-бап
Осы Келiсiмнiң шарттары негiзiнде шекараны кесiп өтетiн шекара маңындағы аумақтардың тұрғындары барған Тарап мемлекетiнiң заңнамасын сақтауға мiндеттi.
Тараптар мемлекеттерiнiң шекара өкiлдерi Тараптар мемлекеттерiнiң шекара маңындағы аумақтарында әкiмшiлiк құқық бұзушылықтар жасағаны немесе шекараны кесiп өту ережесiн бұзғаны үшiн ұсталған шекара маңындағы аумақтардың тұрғындарын қабылдауды (берудi) ұйымдастыру жөнiнде шаралар қабылдайды. Бұл ретте құқық бұзу дәлелдемелерiн жинау және ресiмдеу аумағында құқық бұзушылық жасалған Тарап мемлекетiнiң заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Шекара маңындағы аумақтардың тұрғындары шекара арқылы тауарларды өткiзу бөлiгінде Тараптар мемлекеттерiнiң кедендiк заңнамасының талаптарын бұзғаны айқындалған жағдайда, Тараптар мемлекеттерiнiң шекаралық билiктерi мұндай фактiлер туралы аумағында құқық бұзушылық жасалған Тарап мемлекетiнiң кеден органдарына жедел хабарлайды. Бұл ретте, құқық бұзушылық жасаған адам, аумағында құқық бұзушылық жасалған Тарап мемлекетiнiң заңнамасына сәйкес жауап бередi.
Ескерту. 8-бап жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2006.09.30.  N 952 қаулысымен.

Статья 9
Разногласия, возникающие в ходе реализации настоящего Соглашения, обсуждаются и разрешаются на заседаниях (встречах) государств Сторон.
Неразрешенные разногласия передаются Сторонам для дальнейшего рассмотрения по дипломатическим каналам.  <*>
Сноска. В статью 9 внесены изменения постановлением Правительства РК от 30 сентября 2006 года N  952 .
Статья 10
По взаимному согласию Сторон в настоящее Соглашение могут вноситься изменения, которые оформляются отдельными протоколами.  <*>
Сноска. В статью 10 внесены изменения постановлением Правительства РК от 30 сентября 2006 года N  952 .
Статья 11
Настоящее Соглашение временно применяется с даты подписания и вступает в силу с даты получения последнего письменного уведомления о выполнении Сторонами внутригосударственных процедур, необходимых для его вступления в силу.
Настоящее Соглашение заключается сроком на пять лет и будет продлеваться каждый раз на последующий 5-летний период, если ни одна из Сторон не уведомит в письменном виде другую Сторону не менее чем за шесть месяцев до истечения очередного периода о своем намерении прекратить действие настоящего Соглашения.  <*>
Сноска. В статью 11 внесены изменения постановлением Правительства РК от 30 сентября 2006 года N  952 .
Совершено в _________ "__" _________ 200__ года в двух экземплярах, каждый на казахском и русском языках, причем оба текста имеют одинаковую силу.
ЗА ПРАВИТЕЛЬСТВО                      ЗА ПРАВИТЕЛЬСТВО
РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН                  РОССИЙСКОЙ ФЕДЕРАЦИИ
Приложение 1
Перечень
приграничных территорий Республики Казахстан и
Российской Федерации РЕСПУБЛИКА КАЗАХСТАН
Восточно-Казахстанская область
Территории районов
Бескарагайского;            Зыряновского;
Бородулихинского;           Глубоковского;
Шемонаихинского;            Катон-Карагайского.
Город Риддер.
Павлодарская область
Территории районов
Щербактинского;             Железинского;
Успенского;                 Качирского;
Лебяжинского;               Иртышского.
Северо-Казахстанская область
Территории районов
Уалихановского;             Кызылжарского;
Акжарского;                 Мамлютского;
М. Жумабаева;               Жамбылского.
Костанайская область
Территории районов
Узункольского;              Тарановского;
Мендыкаринского;            Денисовского;
Федоровского;               Житикаринского.
Карабалыкского;
Актюбинская область
Территории районов
Айтекебинского;              Мартукского;
Хромтауского;                Кобдинского.
Каргалинского;
Западно-Казахстанская область
Территории районов
Шынгырлауского;              Жанибекского;
Бурлинского;                 Казталовского;
Зеленовского;                Бокейординского.
Таскалинского;
Атырауская область
Территория района
Курмангазинского.
РОССИЙСКАЯ ФЕДЕРАЦИЯ
Республика Алтай
Территории районной администрации
Кош-Агачского;               Усть-Коксинского.
Усть-Канского;
Алтайский край
Территории районной администрации
Бурлинского;                 Рубцовского;
Змеиногорского;              Славгородского;
Ключевского;                 Табунского;
Кулундинского;               Третьяковского;
Локтевского;                 Угловского;
Михайловского;               Чарышского.
Города краевого подчинения
Змеиногорск;                 Славгород;
Рубцовск;                    Яровое.
Астраханская область
Территории районной администрации
Ахтубинского;                Камызякского;
Володарского;                Лиманского;
Икрянинского;                Харабалинского.
Красноярского;
Волгоградская область
Территории районной администрации
Палласовского;               Старополтавского.
Курганская область
Территории районной администрации
Звериноголовского;           Половинского;
Куртамышского;               Притобольного;
Макушинского;                Целинного.
Петуховского;
Новосибирская область
Территории районной администрации
Балганского;                 Купинского;
Карасукского;                Чистоозерного.
Омская область
Территории районной администрации
Исилькульского;              Полтавского;
Называевского;               Русско-Полянского;
Нововаршавского;             Щебаркульского;
Одесского;                   Черлакского.
Павлоградского;
Оренбургская область
Территории районной администрации
Адамовского;                 Первомайского;
Акбулакского;                Светлинского;
Беляевского;                 Соль-Илецкого;
Гайского;                    Ташлинского;
Домбаровского;               Ясненского;
Илекского;                   г. Новотроицк;
Кваркенского;                г. Орск.
Кувандыкского;
Самарская область
Территории районной администрации
Большечерниговского.
Саратовская область
Территории районной администрации
Александрово-Гайского;       Озинского;
Дергачевского;               Перелюбского;
Новоузенского;               Питерского.
Тюменская область
Территории районной администрации
Бердюжского;                 Сладковского.
Казанского;
Челябинская область
Территории районной администрации
Брединского;                 Октябрьского;
Варненского;                 Троицкого;
Карталинского;               Чесменского.
Города областного подчинения
Троицк
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 30 сентября 2006 года N 952  <*>
Сноска. Приложение в редакции постановления Правительства РК от 30 сентября 2006 года N  952 .
Перечень мест пересечения границы
Республика Казахстан Российская Федерация
Восточно-Казахстанская
область
Республика Алтай
город Риддер
Кордон
Карагай
Усть-Коксинский
район
Алтайский край
Бескарагайский
район
Березовка
- Шадруха
Угловский район
Бородулихинский
район
Коростели
- Наумовка
Угловский район
Бородулихинский
район
Переменовка
- Новенькое
Локтевский район
Бородулихинский
район
Буркотово
- Золотуха
Локтевский район
Шемонаихинский
район
Красная
Шемонаиха
- Михайловка
Третьяковский район
Павлодарская область
Успенский район
Екатерино-
славка
- Михайловка
Бурлинский район
Успенский район
Галицкое
- Новоандреевка
Бурлинский район
Щербактинский
район
Северное
- Табуны
Табунский район
Щербактинский
район
Жанааул
- Васильчуки
Ключевский район
Лебяжинский
район
Баимбет
- Бастан
Михайловский район
Западно-Казахстанская область Астраханская область
Бокейординский
район
Молодость
- Верхний
Баскунчак
Ахтубинский район
Атырауская область
Курмангазинский
район
Кигач
- Малый Арал
Красноярский район
Курмангазинский
район
Котяевка
- Кара-Озек
Красноярский район
Курмангазинский
район
Балкудук
- Харабали
Харабалинский район
Курмангазинский
район
Жанааул
- Гусиный
Володарский район
Курмангазинский
район
Коптогай
- Теплинка
Красноярский район
Курмангазинский
район
Жалгыз апан
- Баскунчак
Ахтубинский район
Костанайская область Курганская область
Федоровский
район
Белояровка
- Луговое
Целинный район
Мендыкаринский
район
Узынагаш
- Казак-
Кочердык
Целинный район
Узункольский
район
Березово
- Зверино-
головское
Звериноголовский
район
Узункольский
район
Сибирка
- Зубаревка
Звериноголовский
район
Узункольский
район
Песчанка
- Ясная
Притобольный район
Узункольский
район
Гренадерка
- Романово
Половинский район
Северо-Казахстанская область
Жамбылский
Богатое
- Подувальная
Петуховский район
Мамлютский
район
Михайловка
- Октябрьское
Петуховский район
Павлодарская область Новосибирская область
Железинский
район
Петропавлов-
ка
- Березовка
Купинский район
Железинский
район
Жамбыл
- Орловка
Купинский район
Успенский район
Косак
- Павловка
Карасукский район
Качирский район
Сулу Агаш
- Новокарасук
Карасукский район
Железинский
район
Красновка
- остановочный
пункт
Теренгульский
Баганский район
Железинский
район
Новокузьмин-
ка
- Новокрасное
Чистоозерный район
Северо-Казахстанская область Омская область
Район им.
М.Жумабаева
Круглое
- Емонтаево
Исилькульский район
Район им.
М.Жумабаева
Надежка
- Кромы
Исилькульский район
Район им.
М.Жумабаева
Карагандин-
ское
- Украинка
Исилькульский район
Район им.
М.Жумабаева
Куломзино
- Кисляки
Называевский район
Акжарский район
Найзатомар
- Орехово
Одесский район
Акжарский район
Уялы
- Гришковка
Одесский район
Уалихановский
район
Актуесай
- Громогласово
Одесский район
Уалихановский
район
Каратерек
- Юрьевка
Павловоградский
Район им.
М.Жумабаева
Александров-
ка
- Мечебилово
Полтавский район
Район им.
М.Жумабаева
Золотая Нива
- Новоильиновка
Полтавский район
Акжарский район
Киевское
- Длинное
Полтавский район
Акжарский район
Горьковское
- Еремеевка
Полтавский район
Акжарский район
Аксары
- Новоскатовка
Шербакульский
район
Уалихановский
район
Каратерек
- Алабота
Русско-Полянский
район
Уалихановский
район
Амангельды
- Хлебодаровка
Русско-Полянский
район
Уалихановский
район
Озерное
- Калинине
Русско-Полянский
район
Павлодарская область
Иртышский
район
Майконыр
- Голубовка
Русско-Полянский
район
Иртышский
район
Майконыр
- Черлакское
Нововаршавский
район
Железинский
район
Лесное
- Кузнецовка
Черлакский район
Западно-Казахстанская область Оренбургская область
Зеленовский
район
Чесноково
- Рубежинский
Первомайский район
Зеленовский
район
Раздольное
- Усов
Первомайский район
Зеленовский
район
Кирсаново
- Раннее
Ташлинский район
Бурлинский
район
Жанаталап
- Затонное
Илекский район
Шынгырлауский
район
Шоктыбай
- Озерки
Илекский район
Шынгырлауский
район
Шынгырлау
- Линевка
Соль-Илецкий район
Актюбинская область
Хобдинский
район
Жиренкопа
- Ивановка
Соль-Илецкий район
Хобдинский
район
Когалы
- Покровка
Соль-Илецкий район
Мартукский
район
Степь
- Веселый
Второй
Акбулакский район
Хобдинский
район
Терисаккан
- Новомарьевка
Акбулакский район
Хобдинский
район
Акраб
- Шкуновка
Акбулакский район
Мартукский
район
Покровка
- Хлеборобное
Беляевский район
Мартукский
район
Студенческое
- Новый
Кувандыкский район
Кapгалинский
район
Алимбет
- Пригорное
г. Новотроицк
Каргалинский
район
Степное
- Полевой
Домбаровский район
Хромтауский
район
Майтобе
- Кужанберля
Домбаровский район
Каргалинский
район
Коженсай
- Прибрежный
Домбаровский район
Айтекебинский
район
Теренсай
- Актюбинский
Светлинский район
Костанайская область
Житикаринский
район
Аккарга
- Восточный
Светлинский район
Житикаринский
район
Жалтырколь
- Каменецк
Адамовский район
Житикаринский
район
Волгоград
ское
- Комсомольский
Адамовский район
Житикаринский
район
Бирсуат
- Екатериновка
Кваркенский район
Западно-Казахстанская область Саратовская область
Таскалинский
район
Есенсай
- Новозизеевка
Дергачевский район
Таскалинский
район
Чижа-2
- Восточный
Дергачевский район
Жанибекский
район
Жаксыбай
- Петропавловка
Новоузенский район
Казталовский
район
Болашак
- Пограничное
Новоузенский район
Казталовский
район
Аккурай
- Шукеев
Новоузенский район
Таскалинский
район
Беленькое
- Горный
Озинский район
Зеленовский
район
Карпово
- Комсомольский
Озинский район
Зеленовский
район
Вечный
- Холманка
Перелюбский район
Жанибекский
район
Таловка
- Малый Узень
Питерский район
Жанибекский
район
Зерновая
- Нива
Питерский район
Казталовский
район
Кошанколь
- Варфоломеевка
Александрово-
Гайский район
Северо-Казахстанская область Тюменская область
Кызылжарский
район
Гайдуково
-Новоалексан-
дровка
Казанский район
Кызылжарский
район
Долматово
- Викторовка
Казанский район
Кызылжарский
район
Красный Яр
- Ельцово
Казанский район
Кызылжарский
район
Сумное
- Благодатное
Казанский район
Район им.
М.Жумабаева
Куломзино
- Новоказанка
Сладковский район
Район им.
М.Жумабаева
Гаврино
- Александровка
Сладковский район
Район им.
М.Жумабаева
Суворовка
- Красивое
Сладковский район
Кызылжарский
район
Гайдуково
- Зарослое
Бердюжский район
Костанайская область Челябинская область
Денисовский
район
Комаровка
- Княженский
Брединский район
Денисовский
район
Приречное
- Красный Октябрь
Варненский район
Карабалыкский
район
Приречное
- Казановка
Варненский район
Денисовский
район
Подгорный
- Маслоковцы
Варненский район
Карабалыкский
район
Победа
- Плодовый
Троицкий район
Карабалыкский
район
Шадыксаевка
- Ключевка
Троицкий район
Карабалыкский
район
Подгородка
- Кварцитный
Троицкий район
Федоровский
район
Новоукраинка
- Каракульское
Октябрьский район
Федоровский
район
Грачевка
- Каракульское
Октябрьский район
Федоровский
район
Кенерал
- Петровский
Октябрьский район
Карабалыкский
район
Босколь
- Луговой
Чесменский район
Карабалыкский
район
Джамбул
- Огнеупорный
Чесменский район
Приложение 3  <*>
Сноска. В приложение 3 внесены изменения постановлением Правительства РК от 30 сентября 2006 года N  952 .
Перечень документов,
действительных для пересечения казахстанско-российской
государственной границы гражданами Республики Казахстан
и Российской Федерации, проживающими на
приграничных территориях
Для граждан Республики Казахстан

9-бап
Осы Келiсiмдi iске асыру барысында туындайтын келiспеушiлiктер Тараптар мемлекеттерiнiң отырыстарында (кездесулерiнде) талқыланып, шешiледi.
Шешілмеген келiспеушілiктер әрi қарай қаралуы үшiн дипломатиялық арналар бойынша Тараптарға беріледi.
Ескерту. 9-бапқа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2006.09.30.  N 952 қаулысымен.
10-бап
Осы Келiсiмге Тараптардың өзара келiсiмi бойынша өзгерiстер енгiзiлуi мүмкiн, олар жеке хаттамалармен ресiмделедi.
Ескерту. 10-бапқа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2006.09.30.  N 952 қаулысымен.
11-бап
Осы Келiсiм қол қойылған күнiнен бастап уақытша қолданылады және оның күшiне енуi үшiн қажетті мемлекетiшiлiк рәсiмдердi Тараптардың орындағандығы туралы соңғы жазбаша хабарлама алынған күннен бастап күшіне енедi.
Осы Келiсiм бес жыл мерзiмге жасалады және егер Тараптардың бiрде-бiрi кезектi кезең аяқталғанға дейiн кем дегенде алты ай бұрын өзiнiң Ocы Келiсiмнiң қолданысын тоқтату ниетi туралы екiншi Тарапқа жазбаша түрде хабарламаса, әрбiр ретте келесi 5 жылдық кезеңге ұзартылатын болады.
Ескерту. 11-бапқа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2006.09.30.  N 952 қаулысымен.
200_ жылғы "___" _________ _________ қаласында әрқайсысы қазақ және орыс тiлдерiнде екi данада жасалды әрi екi мәтiннiң күшi бiрдей.
ҚАЗАҚСТАН                              РЕСЕЙ
РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ                        ФЕДЕРАЦИЯСЫНЫҢ
ҮКIМЕТI YШIН                           ҮКIМЕТI YШІН
1-қосымша
Қазақстан Республикасының және Ресей Федерациясының
шекара маңындағы аумақтарының
тiзбесi ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ
Шығыс Қазақстан облысы
Аудандардың аумақтары
Бесқарағай;                    Зырян;
Бородулиха;                    Глубокое;
Шемонаиха;                     Катонқарағай.
Риддер қаласы
Павлодар облысы
Аудандардың аумақтары
Шарбақты;                      Железин;
Успен;                         Качир;
Лебяжi;                        Ертiс.
Солтүстік Қазақстан облысы
Аудандардың аумақтары
Уәлиханов;                     Қызылжар;
Ақжар;                         Мамлют;
М.Жұмабаев;                    Жамбыл.
Қостанай облысы
Аудандардың аумақтары
Ұзынкөл;                       Таран;
Мендiғара;                     Денисов;
Федоров;                       Жiтiқара.
Қарабалық;
Ақтөбе облысы
Аудандардың аумақтары
Әйтеке би;                     Мәртөк;
Хромтау;                       Қобда.
Қарғалы;
Батыс Қазақстан облысы
Аудандардың аумақтары
Шыңғырлау;                     Жәнiбек;
Бөрілi;                        Қазталов;
Зеленов;                       Бөкейорда.
Тасқала;
Атырау облысы
Аудан аумағы
Құрманғазы.
РЕСЕЙ ФЕДЕРАЦИЯСЫ
Алтай Республикасы
Аудандық әкiмшiлiк аумақтар
Қос-Ағаш;                      Усть-Коксин.
Усть-Кан;
Алтай өлкесi
Аудандық әкiмшiлiк аумақтары
Бөрілі;                        Рубцов;
Змеиногор;                     Славгород;
Ключев;                        Табын;
Құлынды;                       Третьяков;
Локтев;                        Углов;
Михайлов;                      Чарыш.
Өлкелiк бағыныстағы қалалар
Змеиногорск;                   Славгород;
Рубцовск;                      Яровое.
Астрахан облысы
Аудандық әкiмшiлiк аумақтар
Ақтөбе;                        Камызяк;
Володар;                       Лиман;
Икрянин;                       Қарабалин.
Краснояр;
Волгоград облысы
Аудандық әкiмшілiк аумақтар
Палласов;                      Старополтав.
Қорған облысы
Аудандық әкiмшiлiк аумақтар
Звериноголов;                  Половин;
Куртамыш;                      Притобольный;
Макушин;                       Целинный.
Петухов;
Новосибирск облысы
Аудандық әкiмшiлiк аумақтар
Балган;                        Купин;
Кapcук;                        Чистоозерный.
Омбы облысы
Аудандық әкiмшiлiк аумақтар
Есілкөл;                       Полтава;
Называев;                      Русско-Полян;
Нововаршав;                    Шұбаркөл;
Одесса;                        Черлак.
Павлоград;
Орынбор облысы
Аудандық әкiмшілiк аумақтар
Адамов;                        Қуандық;
Ақбұлақ;                       Первомай;
Беляев;                        Светлин;
Гай;                           Соль-Илецк;
Домбаров;                      Ташлин;
Илек;                          Яснен
Кваркен;                       Новотроицк қаласы
Орск қаласы
Самара облысы
Аудандық әкiмшiлiк аумақ
Большечернигов.
Саратов облысы
Аудандық әкiмшiлiк аумақтар
Александрово-Гай;              Озин;
Дергачев;                      Перелюб;
Новоузен;                      Питер.
Түмен облысы
Аудандық әкiмшілiк аумақтар
Бердюж;                        Сладков.
Казан;
Челябi облысы
Аудандық әкiмшілiк аумақтар
Бредин;                        Октябрь;
Варнен;                        Троицк;
Қарталы;                       Чесмен.
Облыстық бағыныстағы қала
Троицк
2-қосымша
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2006.09.30.  N 952 қаулысымен.
Шекараны кесiп өту орындарының тiзбесi
Қазақстан Республикасы          Ресей Федерациясы
Шығыс Қазақстан облысы           Алтай Республикасы
Риддер қаласы       Кордон         - Қарағай     Усть-Коксин ауданы
Алтай өлкесi
Бесқарағай          Березовка      - Шадруха        Углов ауданы
ауданы
Бородулихин         Коростели      - Наумовка       Углов ауданы
ауданы
Бородулихин         Переменовка    - Новенькое      Локтев ауданы
ауданы
Бородулихин         Буркотово      - Золотуха       Локтев ауданы
ауданы
Шемонаиха           Красная        - Михайловка     Третьяков ауданы
ауданы              Шемонаиха
Павлодар облысы
Успен ауданы       Екатеринославка  - Михайловка     Бөрiлi ауданы
Успен ауданы       Галицкое         - Новоандреевка  Бөрiлi ауданы
Шарбақты ауданы    Северное         - Табуны         Табын ауданы
Шарбақты ауданы    Жаңаауыл         - Васильчуки     Ключев ауданы
Лебяжi ауданы      Бәйiмбет         - Бостан         Михайлов ауданы
Батыс Қазақстан облысы             Астрахан облысы
Бөкейорда ауданы   Молодость        - Верхний        Ахтубин ауданы
Басқұншақ
Атырау облысы
Құрманғазы         Қиғаш            - Малый Арал     Краснояр ауданы
ауданы
Құрманғазы         Котяевка         - Қара-Өзек      Краснояр ауданы
ауданы
Құрманғазы         Балқұдық         - Қарабалы       Қарабалин
ауданы                                               ауданы
Құрманғазы         Жаңаауыл         - Гусиный        Володар ауданы
ауданы
Құрманғазы         Көптоғай         - Теплинка       Краснояр ауданы
ауданы
Құрманғазы         Жалғыз апан      - Басқұншақ      Ахтубин ауданы
ауданы
Қостанай облысы                  Қорған облысы
Федоров ауданы     Белояровка     - Луговое          Целинный ауданы
Меңдiғара ауданы   Ұзынағаш       - Қазақ-Көшiрдiк   Целинный ауданы
Ұзынкөл ауданы     Березово       - Звериноголовское Звериноголов
ауданы
Ұзынкөл ауданы     Сибирка        - Зубаревка        Звериноголов
ауданы
Ұзынкөл ауданы     Песчанка       - Ясная            Притобольный
ауданы
Ұзынкөл ауданы     Гренадерка     - Романово         Половин ауданы
Солтүстiк Қазақстан облысы
Жамбыл ауданы      Богатое        - Подувальная      Петухов ауданы
Мамлют ауданы      Михайловка     - Октябрьское      Петухов ауданы
Павлодар облысы                  Новосибирск облысы
Железин ауданы     Петропавловка  - Березовка        Купин ауданы
Железин ауданы     Жамбыл         - Орловка          Купин ауданы
Успен ауданы       Қосақ          - Павловка         Карасук ауданы
Качир ауданы       Сұлу Ағаш      - Новокарасук      Карасук ауданы
Железин ауданы     Красновка      - Тереңкөл аялдама Баған ауданы
пунктi
Железин ауданы     Новокузьминка  - Новокрасное      Чистоозерный
ауданы
Солтүстiк Қазақстан облысы            Омбы облысы
М.Жұмабаев         Круглое        - Емонтаево        Есiлкөл ауданы
атындағы аудан
М.Жұмабаев         Надежка        - Кромы            Есiлкөл ауданы
атындағы аудан
М.Жұмабаев         Қарағанды      - Украинка         Есiлкөл ауданы
атындағы аудан
М.Жұмабаев         Куломзино      - Кисляки          Называев ауданы
атындағы аудан
Ақжар ауданы       Найзатомар     - Орехово          Одесса ауданы
Ақжар ауданы       Ұялы           - Гришковка        Одесса ауданы
Уәлиханов          Ақтүйесай      - Громогласово     Одесса ауданы
ауданы
Уәлиханов          Қаратерек      - Юрьевка          Павлоград
ауданы                                               ауданы
М.Жұмабаев         Александровка  - Мечебилово       Полтава ауданы
атындағы аудан
М.Жұмабаев         Золотая Нива   - Новоильиновка    Полтава ауданы
атындағы аудан
Ақжар ауданы       Киевское       - Длинное          Полтава ауданы
Ақжар ауданы       Горьковское    - Еремеевка        Полтава ауданы
Ақжар ауданы       Ақсары         - Новоскатовка     Шарбақкөл
ауданы
Уәлиханов          Қаратерек      - Алабота          Pусскo-Полян
ауданы                                               ауданы
Уәлиханов          Амангелдi      - Хлебодаровка     Русско-Полян
ауданы                                               ауданы
Уәлиханов          Озерное        - Калинино         Pуccкo-Полян
ауданы                                               ауданы
Павлодар облысы
Ертіс ауданы       Майқоңыр       - Голубовка        Русско-Полян
ауданы
Ертіс ауданы       Майқоңыр       - Черлакское       Нововаршав
ауданы
Железин ауданы     Лесное         - Кузнецовка       Черлак ауданы
Батыс Қазақстан облысы            Орынбор облысы
Зеленов ауданы     Чесноково      - Рубежинский      Первомай ауданы
Зеленов ауданы     Раздольное     - Усов             Первомай ауданы
Зеленов ауданы     Кирсаново      - Раннее           Ташлин ауданы
Бөрілі ауданы      Жаңаталап      - Затонное         Илек ауданы
Шыңғырлау          Шоқтыбай       - Озерки           Илек ауданы
ауданы
Шыңғырлау          Шыңғырлау      - Линевка          Соль-Илецк
ауданы                                               ауданы
Ақтөбе облысы
Қобда ауданы       Жиренқопа      - Ивановка         Соль-Илецк
ауданы
Қобда ауданы       Қоғалы         - Покровка         Соль-Илецк
ауданы
Мәртөк ауданы      Степь          - Веселый Второй   Ақбұлақ ауданы
Қобда ауданы       Терiсаққан     - Новомарьевка     Ақбұлақ ауданы
Қобда ауданы       Ақраб          - Шкуновка         Ақбұлақ ауданы
Мәртөк ауданы      Покровка       - Хлеборобное      Беляев ауданы
Мәртөк ауданы      Студенческое   - Новый            Қуандық ауданы
Қарғалы ауданы     Әлiмбет        - Пригорное        Новотроицк
қаласы
Қарғалы ауданы     Степное        - Полевой          Домбаров ауданы
Хромтау ауданы     Майтөбе        - Қожамберлi       Домбаров ауданы
Қарғалы ауданы     Көженсай       - Прибрежный       Домбаров ауданы
Айтеке би ауданы   Тереңсай       - Ақтөбе           Светлин ауданы
Қостанай облысы
Жiтiқара ауданы    Аққарға        - Восточный        Светлин ауданы
Жiтiқара ауданы    Жалтыркөл      - Каменецк         Адамов ауданы
Жiтiқара ауданы    Волгоградское  - Комсомольский    Адамов ауданы
Жiтiқара ауданы    Бiрсуат        - Екатериновка     Кваркен ауданы
Батыс Қазақстан облысы            Саратов облысы
Тасқала ауданы     Есенсай        - Новозизеевка     Дергачев ауданы
Тасқала ауданы     Чижа-2         - Восточный        Дергачев ауданы
Жәнiбек ауданы     Жақсыбай       - Петропавловка    Новоузень
ауданы
Қазталов ауданы    Болашақ        - Пограничное      Новоузень
ауданы
Қазталов ауданы    Аққурай        - Шукеев           Новоузень
ауданы
Тасқала ауданы     Беленькое      - Горный           Озин ауданы
Зеленов ауданы     Карпово        - Комсомольский    Озин ауданы
Зеленов ауданы     Вечный         - Холманка         Перелюб ауданы
Жәнiбек ауданы     Таловка        - Малый Узень      Питер ауданы
Жәнiбек ауданы     Зерновая       - Нива             Питер ауданы
Қазталов ауданы    Қошанкөл       - Варфоломеевка   Александрово-Гай
ауданы
Солтүстiк Қазақстан облысы         Түмен облысы
Қызылжар ауданы    Гайдуково      - Новоалександровка Қазан ауданы
Қызылжар ауданы    Долматово      - Викторовка        Қазан ауданы
Қызылжар ауданы    Красный Яр     - Ельцово           Қазан ауданы
Қызылжар ауданы    Сумное         - Благодатное       Қазан ауданы
М.Жұмабаев         Куломзино      - Новоказанка       Сладков ауданы
атындағы аудан
М.Жұмабаев         Гаврино        - Александровка     Сладков ауданы
атындағы аудан
М.Жұмабаев         Суворовка      - Красивое          Сладков ауданы
атындағы аудан
Қызылжар ауданы    Гайдуково      - Зарослое          Бердюж ауданы
Қостанай облысы                    Челябi облысы
Денисов ауданы     Комаровка      - Княженский        Бредин ауданы
Денисов ауданы     Приречное      - Красный Октябрь   Варнен ауданы
Қарабалық          Приречное      - Казановка         Варнен ауданы
ауданы
Денисов ауданы     Подгорный      - Маслоковцы        Варнен ауданы
Қарабалық          Победа         - Плодовый          Троицк ауданы
ауданы
Қарабалық          Шадықсаевка    - Ключевка          Троицк ауданы
ауданы
Қарабалық          Подгородка     - Кварцитный        Троицк ауданы
ауданы
Федоров ауданы     Новоукраинка   - Қаракөл           Октябрь ауданы
Федоров ауданы     Грачевка       - Қаракөл           Октябрь ауданы
Федоров ауданы     Кеңерал        - Петровский        Октябрь ауданы
Қарабалық          Боскөл         - Луговой           Чесмен ауданы
ауданы
Қарабалық          Жамбыл         - Огнеупорный       Чесмен ауданы
ауданы
3-қосымша
Ескерту. 3-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2006.09.30.  N 952 қаулысымен.
Шекара маңындағы аумақтарда тұратын Қазақстан
Республикасы мен Ресей Федерациясы азаматтарының
Қазақстан-Ресей мемлекеттік шекарасын кесіп өтуі
үшін жарамды құжаттар тiзбесi
Қазақстан Республикасының азаматтары үшiн

1. Удостоверение личности гражданина Республики Казахстан и заверенная органами юстиции либо акимами сельских приграничных округов выписка из книги регистрации граждан (книги учета жильцов), удостоверяющая его проживание в населенном пункте приграничной территории.
2. Паспорт гражданина Республики Казахстан и заверенная органами юстиции либо акимами сельских приграничных округов выписка из книги регистрации граждан (книги учета жильцов), удостоверяющая его проживание в населенном пункте приграничной территории.
3. Свидетельство о рождении (для детей до 16 лет). При следовании несовершеннолетних без сопровождения их законных представителей наличие нотариально оформленного согласия указанных представителей на выезд несовершеннолетних лиц обязательно.
Для граждан Российской Федерации
1. Паспорт гражданина Российской Федерации - при наличии отметки о регистрации проживания в приграничном населенном пункте приграничной территории.
2. Паспорт гражданина Российской Федерации, удостоверяющий личность гражданина Российской Федерации за пределами Российской Федерации, и заверенная органами регистрационного учета граждан Российской Федерации выписка из домовой книги, удостоверяющая его проживание в населенном пункте приграничной территории.
3. Свидетельство о рождении (для детей до 14 лет) с указанием принадлежности к гражданству Российской Федерации. При следовании несовершеннолетних без сопровождения их законных представителей наличие нотариально оформленного согласия указанных представителей на выезд несовершеннолетних лиц обязательно.

1. Қазақстан Республикасы азаматының жеке куәлiгi және шекара маңындағы аумақтың елдi мекенде тұратындығын куәландыратын, әдiлет органдары немесе ауылдық шекара маңы округтерiнiң әкiмдерi куәландырған азаматтарды тiркеу кiтабынан (тұрғындарды есепке алу кiтабынан) үзiндi көшiрме.
2. Қазақстан Республикасы азаматының паспорты және оның шекара маңындағы аумақтың елдi мекенiнде тұратындығын куәландыратын, әдiлет органдары немесе ауылдық шекара маңы округтерiнiң әкiмдерi куәландырған азаматтарды тiркеу кiтабынан (тұрғындарды есепке алу кiтабынан) үзiндi көшiрме.
3. Тууы туралы куәлiк (16 жасқа дейiнгі балалар үшiн). Кәмелеттiк жасқа толмағандардың заңды өкiлдерiнiң бiрге жүруiнсiз жол жүруi кезiнде аталған өкiлдердiң кәмелетке толмаған адамдардың жол жүруiне нотариалды түрде ресiмделген келiсiмдерiнiң болуы мiндеттi.
Ресей Федерациясының азаматтары үшiн
1. Ресей Федерациясы азаматының паспорты - шекара маңындағы аумақтың шекара маңындағы елдi мекенiнде тұратындығын тiркеу туралы белгі болған жағдайда.
2. Ресей Федерациясынан тысқары жерлерде Ресей Федерациясы азаматының жеке басын куәландыратын Ресей Федерациясы азаматының паспорты және Ресей Федерациясының азаматтарын тiркеу есебiне алу органдары оның шекара маңындағы аумақтың елдi мекенiнде тұратындығын куәландыратын үй кiтапшасынан үзiндi көшiрме.
3. Ресей Федерациясының азаматтығына қатыстылығы көрсетiлген тууы туралы куәлiк (14 жасқа дейiнгi балалар үшiн). Кәмелеттiк жасқа толмағандардың заңды өкiлдерiнiң бiрге жүруiнсiз жол жүруi кезiнде кәмелетке толмаған адамдардың жол жүруiне көрсетiлген өкiлдердiң нотариалды түрде ресiмделген келiсiмдерiнiң болуы мiндеттi.