Об утверждении Правил выдачи разрешения на вывоз донорской крови и ее компонентов за пределы Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 21 октября 2005 года № 1060. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 12 ноября 2013 года № 1207
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 12.11.2013 № 1207.
В соответствии со статьей 5 Закона Республики Казахстан от 28 июня 2005 года "О донорстве крови и ее компонентов" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила выдачи разрешения на вывоз донорской крови и ее компонентов за пределы Республики Казахстан.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 21 октября 2005 года N 1060
Правила выдачи разрешения
на вывоз донорской крови и ее компонентов за пределы
Республики Казахстан
1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в целях реализации Закона Республики Казахстан от 28 июня 2005 года "О донорстве крови и ее компонентов" и определяют порядок выдачи разрешения на вывоз донорской крови и ее компонентов за пределы Республики Казахстан.
2. Вывоз донорской крови и ее компонентов за пределы Республики Казахстан осуществляется при наличии разрешения на вывоз организациями в области службы крови, имеющими лицензии на заготовку, консервацию, переработку, производство, хранение и реализацию крови и ее компонентов (далее - заявитель).
3. Нарушение настоящих Правил влечет предусмотренную законодательством Республики Казахстан ответственность.
2. Порядок выдачи разрешения на вывоз донорской крови
и ее компонентов за пределы Республики Казахстан
4. Выдача разрешения на вывоз донорской крови и ее компонентов, препаратов крови за пределы Республики Казахстан допускается:
1) в случаях обмена на компоненты и препараты крови, которые не производятся в Республике Казахстан;
2) для оказания экстренной медицинской помощи гражданам Республики Казахстан, находящимся за границей;
3) в порядке оказания Республикой Казахстан гуманитарной помощи другим государствам.
5. Уполномоченный орган в области здравоохранения (далее - уполномоченный орган) утверждает состав и положение о комиссии по вопросам выдачи разрешения на вывоз донорской крови и ее компонентов за пределы Республики Казахстан (далее - комиссия).
6. Комиссия рассматривает обращение заявителя в течение 30 дней на основании следующих документов:

Донорлық қан мен оның компоненттерiн Қазақстан Республикасынан тысқары жерлерге әкетуге рұқсат беру ережесiн бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2005 жылғы 21 қазандағы N 1060 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 12 қарашадағы № 1207 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 12.11.2013 № 1207 қаулысымен.
"Қан мен оның компоненттерiнiң донорлығы туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 28 маусымдағы Заңының 5-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қоса берiлiп отырған Донорлық қан мен оның компоненттерiн Қазақстан Республикасынан тысқары жерлерге әкетуге рұқсат беру ережесi бекiтiлсiн.
2. Осы қаулы алғаш peсми жарияланғаннан кейiн он күнтiзбелiк күн өткен соң қолданысқа енгiзіледі.
Қазақстан Pecпубликасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2005 жылғы 21 қазандағы
N 1060 қаулысымен
бекiтiлген
Донорлық қан мен оның компоненттерiн
Қазақстан Республикасынан тысқары жерлерге
әкетуге рұқсат беру ережесi
1. Жалпы ережелер
1. Осы Ереже "Қан мен оның компоненттерiнiң донорлығы туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 28 маусымдағы Заңын iске асыру мақсатында әзiрлендi және донорлық қан мен оның компоненттерiн Қазақстан Республикасынан тысқары жерлерге әкетуге рұқсат беру тәртiбiн белгiлейдi. K090193
2. Донорлық қан мен оның компоненттерiн Қазақстан Республикасынан тысқары жерлерге әкетудi қан мен оның компоненттерiн дайындауға, консервациялауға, өңдеуге, өндiруге, сақтауға және өткiзуге лицензиясы бар қан қызметi саласындағы ұйымдардың (бұдан әрi - өтiнiш берушi) әкетуге рұқсаты болған кезде жүзеге асырылады.
3. Осы Ереженi бұзу Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жауаптылыққа әкеп соғады.
2. Донорлық қан мен оның компоненттерiн Қазақстан Республикасынан тысқары жерлерге әкетуге рұқсат беру тәртiбi
4. Донорлық қан мен оның компоненттерiн, қан препараттарын Қазақстан Республикасынан тысқары жерлерге әкетуге рұқсат беру:
1) Қазақстан Республикасында өндiрiлмейтiн қан компоненттерi мен препараттарына айырбас жасалған жағдайда;
2) Қазақстан Республикасының шетелдегі азаматтарына шұғыл медициналық көмек көрсету үшiн;
3) Қазақстан Республикасы басқа мемлекеттерге гуманитарлық көмек көрсеткен ретте жол берiледi.
5. Денсаулық сақтау саласындағы уәкiлеттi орган (бұдан әрi - уәкiлеттi орган) донорлық қан мен оның компоненттерiн Қазақстан Республикасынан тысқары жерлерге әкетуге рұқсат беру мәселелерi жөнiндегі комиссияның (бұдан әрi - комиссия) құрамы мен ол туралы ереженi бекiтедi.
6. Комиссия өтiнiш берушiнiң өтiнiшiн 30 күннiң iшiнде мынадай құжаттар негiзiнде қарайды:

1) заявление руководителя организации в области службы крови либо лица, исполняющего его обязанности согласно приложению к настоящим Правилам;
2) в случае обмена на компоненты и препараты крови, не выпускаемые в Республике Казахстан, заявителем представляется проект контракта (договора) мены донорской крови и ее компонентов;
3) копия лицензии на деятельность, связанную с заготовкой, консервацией, переработкой, производством, хранением и реализацией крови и ее компонентов;
4) копия свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица либо справки о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица;
5) характеристика о состоянии термоизоляционных контейнеров.
Сноска. Пункт 6 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 06.06.2013 № 582 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
7. Заявитель несет ответственность за достоверность представляемых сведений.
8. В случае представления заявителем документов, указанных в пункте 6 настоящих Правил, не в полном объеме, документы возвращаются заявителю в течение 10 дней без рассмотрения.
9. После принятия положительного решения комиссией, уполномоченный орган в установленном законодательством порядке разрабатывает и вносит в Правительство Республики Казахстан проект постановления о выдаче разрешения на вывоз крови и ее компонентов.
10. В случае отрицательного решения комиссии, уполномоченный орган направляет заявителю мотивированный отказ.
11. Основаниями для отказа в направлении документов в Правительство Республики Казахстан являются:
1) указание недостоверных сведений в документах;
2) несоответствие сведений, указанных в документах, требованиям  пункта 4 настоящих Правил.
12. Разрешение на вывоз крови и ее компонентов утверждается Правительством Республики Казахстан.
Приложение
к Правилам выдачи разрешения
на вывоз донорской крови и
ее компонентов за пределы
Республики Казахстан
В_______________________________________________________________
(полное наименование уполномоченного органа)
от______________________________________________________________
(полное наименование юридического лица)
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу выдать разрешение на вывоз донорской крови и ее
компонентов за пределы Республики Казахстан
________________________________________________________________
________________________________________________________________
Сведения об организации:
1. Ф.И.О. лица, ответственного за вывоз крови и ее
компонентов_____________________________________________________

1) осы Ережеге қосымшаға сәйкес қан қызметi саласындағы ұйым басшысының не оның мiндетiн атқарушы тұлғаның өтiнiшi;
2) Қазақстан Республикасында шығарылмайтын қан компоненттерi мен препараттарына айырбас жасалған жағдайда өтiнiш берушi донорлық қан мен оның компоненттерiн айырбастауға келiсiм-шарттың (шарттың) жобасын ұсынады;
3) қан мен оның компоненттерiн дайындауға, консервациялауға, өңдеуге, өндiруге, сақтауға және өткiзуге байланысты қызметке лицензияның көшiрмесi;
4) заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің не заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтаманың көшірмесі;
5) термооқшаулатқыш контейнерлердiң жай-күйi туралы сипаттама.
Ескерту. 6-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 06.06.2013 № 582 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
7. Өтiнiш берушi ұсынылған мәлiметтердiң растығына жауапты болады.
8. Өтiнiш берушi осы Ереженiң 6-тармағында көрсетiлген құжаттарды толық көлемде ұсынбаған жағдайда, құжаттар 10 күннiң iшiнде өтiнiш берушіге қаралмай қайтарылады.
9. Комиссия оң шешiм қабылдағаннан кейiн уәкiлеттi орган заңнамада белгiленген тәртiппен қан мен оның компоненттерін әкетуге рұқсат беру туралы қаулының жобасын әзiрлейдi және Қазақстан Республикасының Үкiметiне енгізедi.
10. Комиссияның терiс шешiмi болған жағдайда уәкiлеттi орган өтiнiш берушiге дәлелдi бас тартуды жолдайды.
11. Қазақстан Республикасының Үкiметiне құжаттарды жолдаудан бас тарту үшiн мыналар негiз болып табылады:
1) құжаттарда жалған деректердi көрсету;
2) көрсетiлген құжаттардағы мәлiметтердiң осы Ереженiң 4-тармағының талаптарына сәйкессiздiгi.
12. Қан мен оның компоненттерiн әкетуге рұқсатты Қазақстан Республикасының Үкiметi бекiтедi.
Донорлық қан мен
оның компоненттерiн
Қазақстан Республикасынан
тысқары жерлерге әкетуге
рұқсат беру ережесiне
қосымша
__________________________________________________________
(уәкілетті органның толық атауы)
__________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы)
ӨТIНІШ
Донорлық қан мен оның компоненттерiн Қазақстан Республикасынан
тысқары жерлерге әкетуге рұқсат беруiңiздi сұраймын
_____________________________________________________________
Ұйым туралы мәлiмет:
1. Қан мен оның компоненттерiн әкетуге жауапты адамның тегi,
аты, әкесiнiң аты
_____________________________________________________________

2. Серия и номер удостоверения личности или паспорта
________________________________________________________________
(кем и когда выдано)
3. Свидетельство о государственной регистрации юридического
лица____________________________________________________________
(N, серия, кем и когда выдано)
4. Цель вывоза крови и ее компонентов
________________________________________________________________
5. Наименование и вес вывозимой крови и ее компонентов
________________________________________________________________
6. Государство, куда ввозятся кровь и ее компоненты
________________________________________________________________
7. Адрес юридического лица - заявителя
________________________________________________________________
(индекс, область, город, улица, N дома, тел./факс)
8. Прилагаемые документы:
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
________________________________________________________________
Руководитель______________  _____________________________
(подпись)          (фамилия, имя, отчество)
"__"___________200_г.
Заявление принято к рассмотрению "__"__________200_г.
________________________________________________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество ответственного лица
уполномоченного органа)

2. Жеке куәлiгiнiң немесе паспортының сериясы мен нөмiрi ____
_____________________________________________________________
(кiм және қашан бердi)
3. Заңды тұлғаны мемлекеттiк тiркеу туралы куәлiк ___________
_____________________________________________________________
(N, сериясы, кім және қашан бердi)
4. Қан мен оның компоненттерiн әкету мақсаты ________________
_____________________________________________________________
5. Әкетiлетiн қан мен оның компоненттерiнiң атауы мен салмағы
_____________________________________________________________
6. Қан мен оның компоненттерi әкелiнетiн мемлекет ___________
_____________________________________________________________
7. Өтiнiш берушi заңды тұлғаның мекен-жайы __________________
_____________________________________________________________
(индексi, облысы, қаласы, көшесi, үйдiң N, тел./факс)
8. Қоса берiлiп отырған құжаттар:
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Басшы ____________                      ___________________________
(қолы)                          (тегi, аты, әкесiнiң аты)
200__ ж. "__"________
Өтiнiш 200__ ж. "__"________ қарауға қабылданды
___________________________________________________________________
(уәкілеттi органның жауапты адамының қолы, тегi, аты, әкесiнiң аты)