Об утверждении Плана мероприятий по созданию единого учетного центра на базе Республиканского государственного казенного предприятия "Государственный центр по выплате пенсий"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 26 декабря 2005 года N 1285
В соответствии с  постановлением  Правительства Республики Казахстан от 24 декабря 2004 года N 1359 "Об утверждении Программы развития накопительной пенсионной системы Республики Казахстан на 2005-2007 годы" Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по созданию единого учетного центра на базе Республиканского государственного казенного предприятия "Государственный центр по выплате пенсий" (далее - План мероприятий).
2. Министерству труда и социальной защиты населения Республики Казахстан, Агентству Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (по согласованию) принять меры по реализации Плана мероприятий.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 26 декабря 2005 года N 1285
План мероприятий
по созданию единого учетного центра на базе
Республиканского государственного казенного предприятия
"Государственный центр по выплате пенсий"
N
п/п
Наименование
мероприятия
Форма
завер-
шения
Ответс-
твенный
за
испол-
нение
Срок
испол-
нения
Предпо-
лагаемые
расходы
(тыс.
тенге)
Источ-
ники
финан-
сиро-
вания
1
2
3
4
5
6
7
1.
Разработка формата
данных по вклад-
чикам (получа-
телям) обяза-
тельных пенсионных
взносов, предос-
тавляемых накопи-
тельными пенсион-
ными фондами в
Республиканское
государственное
казенное
предприятие
"Государственный
центр по выплате
пенсий"»для
создания электрон-
ной базы данных
вкладчиков
(получателей)
обязательных
пенсионных взносов
Инфор-
мация в
Прави-
тельство
Респуб-
лики
Казах-
стан
ГЦВП,
АФН (по
согласо-
ванию)
Январь
2006
года
Не
требуется
-
2.
Разработка техни-
ческого задания
для разработки
программного
обеспечения по
оптимизации
платежей в накопи-
тельной пенсионной
системе
Утверж-
дение
техни-
ческого
задания
вице-
минист-
ром
МТСЗН,
ГЦВП
Январь
2006
года
Не
требуется
-
3.
Разработка
программного
обеспечения и
приобретение
технических
средств, необхо-
димых для реали-
зации оптимизации
платежей в
накопительной
пенсионной системе
Состав-
ление
акта
приемки
МТСЗН,
ГЦВП
Январь
2006
года
152000
тыс.
тенге
Респу-
блика-
нский бюджет
4.
Передача накопи-
тельными пенсион-
ными фондами
электронной базы
данных вкладчиков
(получателей)
обязательных
пенсионных взносов
в Республиканское
государственное
казенное
предприятие
"Государственный
центр по выплате
пенсий"
Инфор-
мация в
Прави-
тельство
Респуб-
лики
Казах-
стан
МТСЗН,
ГЦВП,
АФН (по
согласо-
ванию),
НПФ
Фев-
раль
2006
года
80000
тыс.
тенге
Респу-
блика-
нский бюджет
5.
Установка и запуск
в эксплуатацию
разработанного
программного
обеспечения,
технических
средств,
необходимых для
реализации
оптимизации
платежей в
накопительной
пенсионной системе
Отчет в
Прави-
тельство
Респуб-
лики
Казах-
стан
МТСЗН,
ГЦВП
Фев-
раль
2006
года
18000
тыс.
тенге
Респу-
блика-
нский бюджет
6.
Принятие мер по
обеспечению тайны
пенсионных накоп-
лений вкладчиков
(получателей), а
также сохранности
сведений, состав-
ляющих тайну
пенсионных
накоплений
Предло-
жения в
Прави-
тельство
Респуб-
лики
Казах-
стан
МТСЗН, АФН (по
согласо-
ванию)
Июнь
2006
года
Не
требуется
-
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МТСЗН - Министерство труда и социальной защиты населения
Республики Казахстан
АФН   - Агентство Республики Казахстан по регулированию и
надзору финансового рынка и финансовых организаций
ГЦВП  - Республиканское государственное казенное предприятие
"Государственный центр по выплате пенсий"
НПФ   - накопительные пенсионные фонды

"Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталық" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны базасында бірыңғай есепке алу орталығын құру жөніндегі іс-шаралар жоспарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 26 желтоқсандағы N 1285 Қаулысы
"Қазақстан Республикасының жинақтаушы зейнетақы жүйесін дамытудың 2005-2007 жылдарға арналған бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 24 желтоқсандағы N 1359  қаулысына  сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ :
1. Қоса беріліп отырған "Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталық" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны базасында бірыңғай есепке алу орталығын құру жөніндегі іс-шаралар жоспары (бұдан әрі - Іс-шаралар жоспары) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі, Қазақстан Республикасы Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу және қадағалау агенттігі (келісім бойынша) Іс-шаралар жоспарын іске асыру жөнінде шаралар қабылдасын.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2005 жылғы 26 желтоқсандағы
N 1285 қаулысымен бекітілген
"Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталық"
республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны базасында
бірыңғай есепке алу орталығын құру жөніндегі іс-шаралар
жоспары
р/с
N
Іс-шара атауы
Аяқталу нысаны
Орында-
луына
жауапты
Орын-
далу
мер-
зімі
Бол-
жалды
шығыс-
тар
(мың
теңге)
Қаржы-
ландан-
дыру
көздері
1
2
3
4
5
6
7
1.
Міндетті зейнета-
қы жарналарын
салушылардың
(алушылардың)
электрондық де-
рекқорын құру
үшін Зейнетақы
төлеу жөніндегі
мемлекеттік орта-
лық»республикалық
мемлекеттік қазы-
налық кәсіпорнына
жинақтаушы зейне-
тақы қорлары ұсы-
натын міндетті
зейнетақы жарна-
ларын салушылар
(алушылар) жөнін-
дегі деректер
форматын әзірлеу
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
ЗТМО,
ҚҚА
(келісім бойынша)
2006
жылғы
қаңтар
Талап
етіл-
мейді
-
2.
Жинақтаушы зей-
нетақы жүйесінде
төлемдерді оңтай-
ландыру жөніндегі
бағдарламалық
қамтамасыз етуді
әзірлеу үшін тех-
никалық тапсырма-
ны әзірлеу
Вице-ми-
нистрдің
техника-
лық тап-
сырманы
бекітуі
Еңбекми-
ні, ЗТМО
2006
жылғы
қаңтар
Талап
етіл-
мейді
3.
Бағдарламалық
қамтамасыз етуді
әзірлеу және жи-
нақтаушы зейнета-
қы жүйесінде тө-
лемдерді оңтай-
ландыруды іске
асыру үшін қажет-
ті техникалық
құралдарды сатып
алу
Қабылдау
актісін
жасау
Еңбекми-
ні, ЗТМО
2006
жылғы
қаңтар
152000 мың теңге
Респу-
блика-
лық
бюджет
4.
Жинақтаушы зейне-
тақы қорларының
"Зейнетақы төлеу
жөніндегі мемле-
кеттік орталық"
республикалық
мемлекеттік қазы-
налық кәсіпорнына
міндетті зейнета-
қы жарналарын са-
лушылардың (алу-
шылардың) элект-
рондық дерекқорын
беруі
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
Еңбекми-
ні, ЗТМО,
ҚҚА
(келісім
бойынша),
ЖЗҚ
2006
жылғы
ақпан
80000 мың теңге
Респу-
блика-
лық
бюджет
5.
Жинақтаушы зейне-
тақы жүйесіндегі
төлемдерді оңтай-
ландыруды іске
асыру үшін қажет
әзірленген бағ-
дарламалық қамта-
масыз етуді, тех-
никалық құралдар-
ды орнату және
пайдалануға қосу
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
есеп
Еңбекми-
ні, ЗТМО
2006
жылғы
ақпан
18000 мың теңге
Респу-
блика-
лық
бюджет
6.
Салымшылардың
(алушылардың) жи-
нақталған зейне-
тақы құпиясын
қамтамасыз ету,
сондай-ақ зейне-
тақы жинақтарының
құпиясын құрайтын
мәліметтердің
сақталуы жөнінде
шаралар қабылдау
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ұсыныстар
Еңбекми-
ні, ҚҚА
(келісім
бойынша)
2006
жылғы
маусым
Талап
етіл-
мейді
-
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
Еңбекмині - Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
ҚҚА - Қазақстан Республикасы Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу және қадағалау агенттігі
ЗТМО - "Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталық" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны
ЖЗҚ - Жинақтаушы зейнетақы қорлары