Об утверждении Плана мероприятий по переходу с 1 июля 2006 года на новую систему функционирования Национального фонда Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 17 марта 2006 года N 177
В целях обеспечения перехода с 1 июля 2006 года на новую систему функционирования Национального фонда Республики Казахстан, в соответствии с Концепцией формирования и использования средств Национального фонда Республики Казахстан на среднесрочную перспективу, одобренной  Указом Президента Республики Казахстан от 1 сентября 2005 года N 1641, Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по переходу с 1 июля 2006 года на новую систему функционирования Национального фонда Республики Казахстан (далее - План).
2. Центральным исполнительным органам, иным государственным органам Республики Казахстан (по согласованию):
1) обеспечить своевременное выполнение мероприятий, предусмотренных Планом;
2) представлять к 18 марта и 10 июня 2006 года информацию об исполнении Плана в Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан.
3. Министерству экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан представлять к 20 марта и 20 июня 2006 года сводную информацию об исполнении Плана в Правительство Республики Казахстан.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
17 марта 2006 года N 177
План мероприятий по переходу
с 1 июля 2006 года на новую систему функционирования
Национального фонда Республики Казахстан
N
п/п
Мероприятие
Форма
завершения
Ответ-
ственый за
исполнение
Срок
исполне-
ния
1
2
3
4
5
1. Разработка законодательных актов Республики Казахстан
1
Внесение изменений и дополнений в некоторые
законодательные акты Республики Казахстан
по вопросам совершенствования бюджетного
законодательства Республики Казахстан
Проект
Закона
Республики
Казахстан
МЭБП (созыв), МФ
март,
апрель
2006 года
2
Внесение изменений и дополнений в Закон
Республики Казахстан "О Национальном Банке Республики Казахстан"
Проект
Закона
Республики
Казахстан
НБ (по
согласова-
нию), МФ,
МЭБП
апрель
2006 года
3
Внесение изменений и дополнений в Закон
Республики Казахстан "О республиканском
бюджете на 2006 год"
Проект
Закона
Республики
Казахстан
МЭБП
II
квартал
2006 года
2. Разработка подзаконных нормативных правовых актов,
необходимых для обеспечения перехода, начиная
с 1 июля 2006 года, к новой Концепции формирования
и использования средств Национального фонда
Республики Казахстан на среднесрочную перспективу
4
Регламентация порядка выбора внешних управляющих активами Национального фонда Республики Казахстан
Проект пос-
тановления Правления
Националь-
ного Банка Республики Казахстан
НБ (по
согласова-
нию) (созыв), МФ
II
квартал
2006 года
5
Выполнение мероприятий по обеспечению ведения счетов в иностранной валюте по поступлениям в Национальный фонд Республики Казахстан, в том числе обоснование введения дополнительной численности центральному аппарату Комитета казначейства МФ, оценка объема средств, необходимых для доработки информационной системы Комитета казначейства МФ и Налогового комитета МФ
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан.
Проект
постанов-
ления
Правитель-
ства
Республики
Казахстан
МФ
апрель-
май
2006 года
6
Внесение изменений и дополнений в Правила осуществления инвестиционных операций Национального фонда Республики Казахстан
Проект пос-
тановления Правления
Националь-
ного Банка Республики Казахстан
НБ (по сог-
ласованию,
созыв), МФ
июнь
2006 года
7
Внесение изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 18 мая 2001 года N 655 "О договоре о доверительном управлении Национальным фондом Республики Казахстан"
Проект пос-
тановления Правитель-
ства Республики Казахстан
НБ (по сог-
ласованию,
созыв), МФ,
МЭБП
май
2006 года
8
Разработка проекта Правил осуществления в Национальном Банке Республики Казахстан операций по конвертации и реконвертации денег Национального фонда Республики Казахстан
Проект постанов-
ления Правления
Националь-
ного Банка Республики Казахстан
НБ (по сог-
ласованию, созыв), МФ
май 2006
года
9
Внесение изменений и дополнений в постановление Правительства Республика Казахстан от 27 мая 2005 года N 523 "О Среднесрочной фискальной политике Правительства Республики Казахстан на 2006-2008 годы"
Проект пос-
тановления Правитель-
ства Республики Казахстан
МЭБП
II квартал
2006 года
10
Внесение изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 5 февраля 2005 года N 110 "Об  утверждении Правил исполнения республиканского и местных бюджетов"
Проект пос-
тановления Правитель-
ства Республики Казахстан
МФ (созыв),
МЭБП, НБ
(по согла-
сованию)
II
квартал
2006 года
11
Внесение изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 26 августа 2005 года N 884 "О Среднесрочном плане социально-
экономического развития Республики Казахстан на 2006-2008 годы (второй этап)"
Проект пос-
тановления Правитель-
ства Республики Казахстан
МЭБП
(созыв),
заинтере-
сованные
государст-
венные
органы
II
квартал
2006 года
12
Внесение изменений и дополнений в  постановление Правительства Республики Казахстан от 9 декабря 2005 года N 1228 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2006 год"
Проект пос-
тановления Правитель-
ства Республики Казахстан
МЭБП
(созыв),
заинтере-
сованные
государст-
венные
органы
II
квартал
2006 года
13
Обеспечение получения информации для прогнозирования объемов поступлений доходов нефтяного сектора в Национальный фонд Республики Казахстан на среднесрочную перспективу и предстоящий период, предусматривающий представление в МЭБП на ежемесячной основе в разрезе утвержденных перечнем организаций нефтяного сектора информации следующими государственными органами:
МЭМР - по добыче нефти и газового конденсата за отчетный и на прогнозируемый периоды;
Налоговым комитетом МФ - по поступлениям налогов, суммам разовых  (незапланированных) платежей;
Комитетом таможенного контроля МФ - по объемам, стоимости и ценам экспортируемой нефти и газового конденсата;
АС - по средним ценам предприятий - производителей сырой нефти и газового конденсата (внутренние).
Проект пос-
тановления Правитель-
ства Республики Казахстан
МЭБП
(созыв),
МЭМР, МФ,
АС, АИС
II
квартал
2006 года

Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының 2006 жылғы 1 шiлдеден бастап жаңа жұмыс iстеу жүйесiне көшуi жөнiндегi iс-шаралар жоспарын бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 17 наурыздағы N 177 Қаулысы
Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2005 жылғы 1 қыркүйектегi N 1641  Жарлығымен мақұлданған Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының қаражатын қалыптастырудың және пайдаланудың орта мерзiмдi перспективаға арналған тұжырымдамасына сәйкес Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының 2006 жылғы 1 шiлдеден бастап жаңа жұмыс iстеу жүйесiне көшуiн қамтамасыз ету мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қоса берiлiп отырған Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының 2006 жылғы 1 шiлдеден бастап жаңа жұмыс iстеу жүйесiне көшуi жөнiндегi iс-шаралар жоспары (бұдан әрi - Жоспар) бекiтiлсiн.
2. Қазақстан Республикасының орталық атқарушы органдары, өзге де мемлекеттiк органдары (келiсiм бойынша):
1) Жоспарда көзделген iс-шаралардың уақтылы орындалуын қамтамасыз етсiн;
2) 2006 жылғы 18 наурызға және 10 маусымға Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттiк жоспарлау министрлiгiне Жоспардың орындалуы туралы ақпарат ұсынсын.
3. Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттiк жоспарлау министрлiгi 2006 жылғы 20 наурызға және 20 маусымға Қазақстан Республикасының Үкiметiне Жоспардың орындалуы туралы жиынтық ақпарат ұсынсын.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2006 жылғы 17 наурыздағы
N 177 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының 2006 жылғы
1 шілдеден бастап жаңа жұмыс істеу жүйесіне көшуі
жөніндегі іс-шаралар жоспары
Р/с
N
Іс-шара
Аяқталу
нысаны
Орындалуына
жауапты
Орындау
мерзімі
1
2
3
4
5
1. Қазақстан Республикасының заңнамалық кесімдерін әзірлеу
1
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне Қазақстан Республикасының бюджет заңнамасын жетілдіру бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу
Қазақстан   Республика-
сы Заңының
жобасы
ЭБЖМ
(жинақтау),
Қаржымині
2006
жылғы
наурыз,
сәуір
2
"Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі туралы"»
Қазақстан Республикасының
Заңына өзгерістер мен
толықтырулар енгізу
Қазақстан   Республика-
сы Заңының
жобасы
ҰБ (келісім
бойынша),
Қаржымині,
ЭБЖМ
2006
жылғы
сәуір
3
"2006 жылға арналған
республикалық бюджет
туралы" Қазақстан
Республикасының Заңына
өзгерістер мен
толықтырулар енгізу
Қазақстан   Республика-
сы Заңының
жобасы
ЭБЖМ
2006
жылғы II
тоқсан
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының қаражатын
қалыптастырудың және пайдаланудың орта мерзімді
перспективаға арналған жаңа тұжырымдамасына 2006 жылғы
1 шілдеден бастап көшуін қамтамасыз ету үшін қажетті
заңға тәуелді нормативтік құқықтық кесімдерді әзірлеу
4
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қорының активтерін
сыртқы басқарушыларды
таңдау тәртібін
регламенттеу
Қазақстан
Республика-
сы Ұлттық
Банкінің
Басқармасы
қаулысының жобасы
ҰБ (келісім
бойынша)
(жинақтау),
Қаржымині
2006
жылғы II
тоқсан
5
Қазақстан Республикасының
Ұлттық қорына түскен
түсімдер бойынша шетелдік
валютада шоттарды
жүргізуді қамтамасыз ету
жөніндегі іс-шараларды
орындау, оның ішінде
Қаржымині Қазынашылық
комитетінің орталық
аппаратына қосымша бірлік
беруді негіздеу, Қаржымині
Қазынашылық комитетінің
және Қаржымині Салық
комитетінің ақпараттық
жүйесін пысықтау үшін
қажетті қаражат көлемін
бағалау
Қазақстан
Республика-
сының
Үкіметіне
ақпарат.
Қазақстан
Республика-
сының
Үкіметі
қаулысының
жобасы
Қаржымині
2006
жылғы
сәуір-
мамыр
6
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қорының
инвестициялық
операцияларын жүзеге асыру
ережесіне өзгерістер мен
толықтырулар енгізу
Қазақстан
Республика-
сы Ұлттық
Банкінің
Басқармасы
қаулысының
жобасы
ҰБ (келісім
бойынша)
(жинақтау),
Қаржымині
2006
жылғы
маусым
7
"Қазақстан Республикасының
Ұлттық қорын сенімгерлік
басқару туралы шарт
туралы" Қазақстан
Республикасы Үкіметінің
2001 жылғы 18 мамырдағы N
655 қаулысына өзгерістер
мен толықтырулар енгізу
Қазақстан
Республика-
сының
Үкіметі
қаулысының
жобасы
ҰБ (келісім
бойынша)
(жинақтау),
Қаржымині,
ЭБЖМ
2006
жылғы
мамыр
8
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкінде Қазақстан
Республикасы Ұлттық
қорының ақшасын айырбастау
және қайта айырбастау
жөніндегі операцияларды
жүзеге асыру ережесінің
жобасын әзірлеу
Қазақстан
Республика-
сы Ұлттық
Банкі
Басқармасы
қаулысының
жобасы
ҰБ (келісім
бойынша)
(жинақтау),
Қаржымині
2006
жылғы
мамыр
9
"Қазақстан Республикасы
Үкіметінің 2006-2008
жылдарға арналған орта
мерзімді фискалдық саясаты
туралы" Қазақстан
Республикасы Үкіметінің
2005 жылғы 27 мамырдағы N
523 қаулысына өзгерістер
мен толықтырулар енгізу
Қазақстан
Республика-
сының
Үкіметі
қаулысының
жобасы
ЭБЖМ
2006
жылғы
ІІ тоқсан
10
"Республикалық және
жергілікті бюджеттердің
атқарылу ережесін бекіту
туралы" Қазақстан
Республикасы Үкіметінің
2005 жылғы 5 ақпандағы N
110 қаулысына өзгерістер
мен толықтырулар енгізу
Қазақстан
Республика-
сының
Үкіметі
қаулысының
жобасы
Қаржымині
(жинақтау),
ЭБЖМ, ҰБ
(келісім
бойынша)
2006
жылғы
ІІ тоқсан
11
"Қазақстан Республикасының
әлеуметтік-экономикалық
дамуының 2006-2008
жылдарға арналған (екінші
кезең) орта мерзімді
жоспары туралы"»Қазақстан
Республикасы Үкіметінің
2005 жылғы 26 тамыздағы N
884 қаулысына өзгерістер
мен толықтырулар енгізу
Қазақстан
Республика-
сының
Үкіметі
қаулысының
жобасы
ЭБЖМ
(жинақтау),
мүдделі
мемлекеттік
органдар
2006
жылғы
ІІ тоқсан
12
"2006 жылға арналған
республикалық бюджет
туралы" Қазақстан
Республикасының Заңын
іске асыру туралы"
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің 2005 жылғы 9
желтоқсандағы N 1228
қаулысына өзгерістер мен
толықтырулар енгізу
Қазақстан
Республика-
сының
Үкіметі
қаулысының
жобасы
ЭБЖМ
(жинақтау),
мүдделі
мемлекеттік
органдар
2006
жылғы
ІІ тоқсан
13
Мына мемлекеттiк
органдардың:
ЭМРМ-нiң - есептi жыл үшiн
және болжамды кезеңдерге
мұнай және газ конденсатын
өндiру бойынша;
Қаржыминi Салық
комитетiнiң - салық
түсiмдерi, бiржолғы
(жоспарланбаған) төлемдер
сомалары бойынша;
Қаржыминi Кедендiк бақылау
комитетiнiң -
экспортталатын мұнай және
газ конденсатының
көлемдерi, құны мен бағасы
бойынша;
СА-ның - шикi мұнай мен
газ конденсатын (iшкi)
өндiрушi кәсiпорындардың
орташа бағасы бойынша
тiзбемен бекiтiлген мұнай
секторы ұйымдарының ай
сайынғы негiзде ЭБЖМ-ге
ақпарат ұсынуын көздейтiн
Қазақстан Республикасының
Ұлттық қорына мұнай
секторының орта мерзiмдi
перспективаға және алдағы
кезеңге арналған кiрiстер
түсiмдерiнiң көлемiн
болжау үшiн ақпарат алуды
қамтамасыз ету
Қазақстан
Республика-
сының
Үкіметі
қаулысының
жобасы
ЭБЖМ
(жинақтау),
ЭМРМ,
Қаржымині,
СА, АБА
2006
жылғы
ІІ тоқсан

3. Проведение организационных мероприятий, необходимых
для обеспечения перехода, начиная с 1 июля 2006
года, к новой Концепции формирования и
использования средств Национального фонда
Республики Казахстан на среднесрочную перспективу
14
Обеспечение пересчета отчетной базы ВВП за 2000-2004 годы и оперативных показателей ВВП за 2005 год в ценах предыдущего года и текущих ценах, с разбивкой на нефтяной и ненефтяной сектора экономики
Отчетная
база
АС
март
2006 года
15
Определение прогнозных сумм поступлений от нефтяного и ненефтяного сектора на 2006-2008 годы
Решение
Республи-
канской
бюджетной
комиссии
МЭМБ
март
2006 года
16
Определение прогнозного объема расходов республиканского бюджета по текущим бюджетным программам и бюджетным программам развития на 2006-2008 годы
Решение
Республи-
канской
бюджетной
комиссии
МЭМБ
март
2006 года
17
Определение объема гарантированного трансферта из Национального фонда Республики Казахстан на 2006-2008 годы
Решение
Республи-
канской
бюджетной
комиссии
МЭМБ
(созыв), МФ
март
2006 года
18
Разработка макроэкономического прогноза социально-
экономического развития Республики Казахстан на 2006-2009 годы
Прогноз
макро-
экономичес-
ких пока-
зателей
МЭМБ
апрель
2006 года
Примечание: МФ   - Министерство финансов Республики Казахстан
МЭБП - Министерство экономики и бюджетного
планирования Республики Казахстан
МЭМР - Министерство энергетики и минеральных
ресурсов Республики Казахстан
НБ   - Национальный Банк Республики Казахстан
АФН  - Агентство Республики Казахстан по регулированию
и надзору финансового рынка и финансовых
организаций
АИС  - Агентство Республики Казахстан по
информатизации и связи
АС   - Агентство Республики Казахстан по статистике

3. Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының қаражатын
қалыптастырудың және пайдаланудың орта мерзiмдi
перспективаға арналған жаңа тұжырымдамасына 2006 жылғы
1 шiлдеден бастап көшуiн қамтамасыз ету үшiн қажеттi
ұйымдастыру iс-шараларын өткiзу
14
Экономиканың мұнай және
мұнай емес секторларына
бөле отырып, ЖIӨ-нiң 2000
- 2004 жылдардағы есептi
базасын және ЖIӨ-нiң 2005
жылғы жедел көрсеткiштерiн
алдыңғы жылғы бағаға және
ағымдағы бағаға қайта
есептеудi қамтамасыз ету
Есепті база
СА
2006
жылғы
наурыз
15
Мұнай және мұнай емес
сектордан түсетін
түсімдердің 2006-2008
жылдарға арналған болжамды
сомаларын айқындау
Республика-
лық бюджет
комиссиясы-
ның шешімі
ЭБЖМ
2006
жылғы
наурыз
16
Республикалық бюджеттің
2006-2008 жылдарға
арналған ағымдағы
бюджеттік бағдарламалары
және бюджеттік даму
бағдарламалары бойынша
болжамды шығыстар көлемін
айқындау
Республика-
лық бюджет
ЭБЖМ
2006
жылғы
наурыз
17
Қазақстан Республикасының
Ұлттық қорынан 2006-2008
жылдарға арналған
кепілдендірілген
трансферттер көлемін
айқындау
Республика-
лық бюджет
комиссиясы-
ның шешімі
ЭБЖМ
(жинақтау),
Қаржымині
2006
жылғы
наурыз
18
Қазақстан Республикасының
2006-2009 жылдарға
арналған әлеуметтік-
экономикалық дамуының
макроэкономикалық болжамын
әзірлеу
Макроэконо-
микалық
көрсеткіш-
тер болжамы
ЭБЖМ
2006
жылғы
сәуір
Ескертпе:
Қаржымині - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
ЭБЖМ - Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі
ЭМРМ - Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігі
ҰБ - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі
ҚҚА - Қазақстан Республикасы Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу және қадағалау агенттігі
АБА - Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және байланыс агенттігі
СА - Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі