О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 11 июня 2003 года N 565
Постановление Правительства Республики Казахстан от 14 апреля 2006 года N 282
Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в  постановление Правительства Республики Казахстан от 11 июня 2003 года N 565 "Об утверждении Программы перехода на единый номер физического (юридического) лица (идентификационный номер (бизнес-идентификационный номер) в целях создания Национальных реестров Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2003 г., N 26, ст. 247) следующие изменения:
1) в заголовке, преамбуле и пункте 1 слова "Национальных реестров" заменить словами "Национальных реестров идентификационных номеров";
2) в пунктах 2 и 3 слова "Агентству Республики Казахстан по информатизации и связи" заменить словами "Министерству юстиции Республики Казахстан";
3) пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Масимова К.К.";
4) в Программе перехода на единый номер физического (юридического) лица (идентификационный номер (бизнес-идентификационный номер) в целях создания Национальных реестров Республики Казахстан, утвержденной указанным постановлением:
в заголовке и тексте слова "Национальных реестров", "Национальных реестрах" заменить соответственно словами "Национальных реестров идентификационных номеров", "Национальных реестрах идентификационных номеров";
в абзаце втором раздела 2 "Введение" слова "и деятельности по основным направлениям обеспечения информационной безопасности" исключить;
в абзаце четвертом и пятом раздела 3 "Анализ современного состояния проблемы" слова "Министерством внутренних дел" заменить словами "Министерством юстиции";
в разделе 5 "Основные направления и механизмы реализации Программы":
в абзаце первом подраздела 2 слова "Министерством внутренних дел", "Министерства внутренних дел" заменить соответственно словами "Министерством юстиции", "Министерства юстиции";
абзац второй подраздела 7 изложить в следующей редакции: "В частности, требуется проведение работы по обеспечению нормативной базы, включающей в себя как разработку и принятие Законов "О Национальных реестрах идентификационных номеров", "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам Национальных реестров идентификационных номеров", так и подготовку и принятие постановлений Правительства Республики Казахстан по реализации данных законопроектов и приведение ведомственных актов в соответствие с принятыми законопроектами.";
в разделе 8 "План мероприятий по реализации Программы":
в строке, порядковый номер 1:

Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 11 маусымдағы N 565 қаулысына өзгерiстер енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 14 сәуірдегі N 282 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI :
1. "Қазақстан Республикасының Ұлттық тiзiлiмдерiн жасау мақсатында Жеке (заңды) тұлғаның бiрыңғай нөмiрiне (сәйкестендiру нөмiрiне (бизнес-сәйкестендiру нөмiрiне)) көшу бағдарламасын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2003 жылғы 11 маусымдағы N 565  қаулысына  (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2003 ж., N 26, 247-құжат) мынадай өзгерiстер енгiзiлсiн:
1) атауында, кiрiспеде және 1-тармақта "Ұлттық тiзiлiмдерiн" деген сөздер "Сәйкестендiру нөмiрлерiнiң ұлттық тiзiлiмдерiн" деген сөздермен ауыстырылсын;
2) 2 және 3-тармақтарда "Қазақстан Республикасының Ақпараттандыру және байланыс жөнiндегi агенттiгiне" деген сөздер "Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiне" деген сөздермен ауыстырылсын;
3) 4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң орынбасары К.Қ. Мәсiмовке жүктелсiн.";
4) көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Қазақстан Республикасының Ұлттық тiзiлiмдерiн жасау мақсатында Жеке (заңды) тұлғаның бiрыңғай нөмiрiне (сәйкестендiру нөмiрiне (бизнес-сәйкестендiру нөмiрiне) көшу бағдарламасында:
атауында және мәтiнде "Ұлттық тiзiлiмдерiн", "Ұлттық тiзiлiмдерде", "Ұлттық тiзiлiмдерiнiң" деген сөздер тиiсiнше "Сәйкестендiру нөмiрлерiнiң ұлттық тiзiлiмдерiн", "Сәйкестендiру нөмiрлерiнiң ұлттық тiзiлiмдерiнде", "Сәйкестендiру нөмiрлерi ұлттық тiзiлiмдерiнiң" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Кiрiспе" деген 2-бөлiмнiң екiншi абзацында "және ақпараттық қауiпсiздiктi қамтамасыз етудiң негiзгi бағыттары бойынша қызметтi" деген сөздер алынып тасталсын;
". Мәселенiң қазiргi жай-күйiн талдау" деген 3-бөлiмнiң төртiншi және бесiншi абзацтарында "Iшкi iстер министрлiгiнде", "Iшкi iстер министрлiгi" деген сөздер тиiсiнше "Әдiлет министрлiгiнде", "Әдiлет министрлiгi" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Бағдарламаны iске асырудың негiзгi бағыттары мен тетiктерi" деген 5-бөлiмде:
2-кiшi бөлiмнiң бiрiншi абзацында "Iшкi iстер министрлiгi", "Iшкi iстер министрлiгiнiң" деген сөздер тиiсiнше "Әдiлет министрлiгi", "Әдiлет министрлiгiнiң" деген сөздермен ауыстырылсын;
7-кiшi бөлiмнiң екiншi абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Атап айтқанда, "Сәйкестендiру нөмiрлерiнiң ұлттық тiзiлiмдерi туралы", "Қазақстан Республикасының Сәйкестендiру нөмiрлерiнiң ұлттық тiзiлiмдерiнiң мәселелерi бойынша кейбiр заңнамалық актiлерiне өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" заңдарды әзiрлеу мен қабылдауды, сол сияқты Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң осы заң жобаларын iске асыру жөнiндегi қаулыларын әзiрлеу мен қабылдауды және ведомстволық кесiмдердi қабылданған заң жобаларына сәйкес келтiрудi қамтитын нормативтiк базаны қамтамасыз ету жөнiндегi жұмысты жүргiзу талап етiледi.";
"Бағдарламаны жүзеге асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары" деген 8-бөлiмде:
реттiк нөмiрi 1-жолда:

в графе "Мероприятие" слова "1) "О Национальных реестрах"; 2) "О введении в действие Закона Республики Казахстан "О Национальных реестрах"; 3) "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты в связи с введением Закона Республики Казахстан "О Национальных реестрах" заменить словами "1) "О Национальных реестрах идентификационных номеров" 2) "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам Национальных реестров идентификационных номеров";
в графе "Ответственный за исполнение (реализацию)" слова "Агентство по информатизации и связи, Министерство финансов, Министерство юстиции" заменить словами "Министерство юстиции, Министерство финансов, Агентство по информатизации и связи";
слова "Агентство по миграции и демографии," исключить;
слова "Агентство таможенного контроля" заменить словами "Комитет таможенного контроля Министерства финансов";
в графе "Срок исполнения (реализации)" слова "до 1 сентября 2004 года" заменить словами "до 1 августа 2006 года";
в строке, порядковый номер 2:
в графе "Мероприятие" слова "О Национальных реестрах", "О введении в действие Закона Республики Казахстан "О Национальных реестрах", "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты в связи с введением Закона Республики Казахстан "О Национальных реестрах" заменить словами "О Национальных реестрах идентификационных номеров", "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам Национальных реестров идентификационных номеров";
в графе "Ответственный за исполнение (реализацию)" слова "Агентство по информатизации и связи, Министерство финансов, Министерство юстиции" заменить словами "Министерство юстиции, Министерство финансов, Агентство по информатизации и связи";
слова "Агентство по миграции и демографии," исключить;
слова "Агентство таможенного контроля" заменить словами "Комитет таможенного контроля Министерства финансов";
в строке, порядковый номер 3:
в графе "Мероприятие" слова "О Национальных реестрах" и Законом Республики Казахстан "О введении в действие Закона Республики Казахстан "О национальных реестрах" заменить словами "О Национальных реестрах идентификационных номеров" и Законом Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам Национальных реестров идентификационных номеров";
в графе "Ответственный за исполнение (реализацию)" слова "Агентство по информатизации и связи, Министерство финансов, Министерство юстиции" заменить словами "Министерство юстиции, Министерство финансов, Агентство по информатизации и связи";
слова "Агентство по миграции и демографии," исключить;
слова "Агентство таможенного контроля" заменить словами "Комитет таможенного контроля Министерства финансов";
в строке, порядковый номер 4:
в графе "Мероприятие" слова "Национальных реестров" заменить словами "Национальных реестров идентификационных номеров";
в графе "Ответственный за исполнение (реализацию)" слова "Агентство по информатизации и связи" заменить словами "Министерство юстиции";
слова "Министерство информации" заменить словами "Министерство культуры и информации";
в графе "Срок исполнения (реализации)" слова "2005 год" заменить словами "Со дня введения в действие Закона Республики Казахстан "О Национальных реестрах идентификационных номеров";
в строке, порядковый номер 5:
в графе "Срок исполнения (реализации)", слова "С даты согласно Закону "О введении в действие Закона Республики Казахстан "О Национальных реестрах" заменить словами "В сроки, указанные в Законе Республики Казахстан "О Национальных реестрах идентификационных номеров";
в строке, порядковый номер 6:
в графе "Ответственный за исполнение (реализацию)" слова "Агентство по информатизации и связи, Министерство транспорта и коммуникаций, Министерство юстиции" заменить словами "Министерство юстиции, Министерство транспорта и коммуникаций, Агентство по информатизации и связи";
слова "Агентство по миграции и демографии," исключить;
слова "Агентство таможенного контроля" заменить словами "Комитет таможенного контроля Министерства финансов";

"Iс-шара" деген бағанда "1) "Ұлттық тiзiлiмдер туралы"; 2) "Ұлттық тiзiлiмдер туралы" Қазақстан Республикасының Заңын қолданысқа енгiзу туралы"; 3) "Ұлттық тiзiлiмдер туралы" Қазақстан Республикасының Заңын қолданысқа енгiзуге байланысты кейбiр заң актiлерiне өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" деген сөздер  "1) "Сәйкестендiру нөмiрлерiнiң ұлттық тiзiлiмдерi туралы" 2) "Қазақстан Республикасының кейбiр заңнамалық актiлерiне Сәйкестендiру нөмiрлерi ұлттық тiзiлiмдерiнiң мәселелерi бойынша өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Орындалуына (жүзеге асырылуына) жауапты" деген бағанда "Ақпараттандыру және байланыс жөнiндегi агенттiгi, Қаржы министрлiгi, Әдiлет министрлiгi" деген сөздер "Әдiлет министрлiгi, Қаржы министрлiгi, Ақпараттандыру және байланыс агенттiгi" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Көшi-қон және демография жөнiндегi агенттiгi" деген сөздер алынып тасталсын;
"Кедендiк бақылау агенттiгi" деген сөздер "Қаржы министрлiгiнiң Кедендiк бақылау комитетi" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Орындалу (жүзеге асырылу) мерзiмi" деген бағанда "2004 жылдың 1 қыркүйекке дейiн" деген сөздер "2006 жылғы 1 тамызға дейiн" деген сөздермен ауыстырылсын;
реттiк нөмiрi 2-жолда:
"Iс-шара" деген бағанда "Ұлттық тiзiлiмдер туралы", "Ұлттық тiзiлiмдер туралы" Қазақстан Республикасының Заңын қолданысқа енгiзу туралы", "Ұлттық тiзiлiмдер туралы" Қазақстан Республикасының Заңын қолданысқа енгiзуге байланысты кейбiр заң актiлерiне өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" деген сөздер "Сәйкестендiру нөмiрлерiнiң ұлттық тiзiлiмдерi туралы", "Қазақстан Республикасының кейбiр заңнамалық кесiмдерiне Сәйкестендiру нөмiрлерi ұлттық тiзiлiмдерiнiң мәселелерi бойынша өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Орындалуына (жүзеге асырылуына) жауаптылар" деген бағанда "Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi, Ақпараттандыру және байланыс агенттiгi, Әдiлет министрлiгi" деген сөздер "Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгi, Қаржы министрлiгi, Ақпараттандыру және байланыс агенттiгi" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Көшi-қон және демография жөнiндегi агенттiгi" деген сөздер алынып тасталсын;
"Кедендiк бақылау агенттiгi" деген сөздер "Қаржы министрлiгiнiң Кедендiк бақылау комитетi" деген сөздермен ауыстырылсын;
реттiк нөмiрi 3-жолда:
"Iс-шара" деген бағанда "Ұлттық тiзiлiмдер туралы" Қазақстан Республикасының Заңына және "Ұлттық тiзiлiмдер туралы" Қазақстан Республикасының Заңын қолданысқа енгiзу туралы" деген сөздер "Сәйкестендiру нөмiрлерiнiң ұлттық тiзiлiмдерi туралы", Қазақстан Республикасының Заңына және "Қазақстан Республикасының кейбiр заңнамалық актiлерiне Сәйкестендiру нөмiрлерi ұлттық тiзiлiмдерiнiң мәселелерi бойынша өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Орындалуына (жүзеге асырылуына) жауапты" деген бағанда "Қаржы министрлiгi, Ақпараттандыру және байланыс жөнiндегi агенттiгi, Әдiлет министрлiгi" деген сөздер "Әдiлет министрлiгi, Қаржы министрлiгi, Ақпараттандыру және байланыс агенттiгi" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Көшi-қон және демография жөнiндегi агенттiгi," деген сөздер алынып тасталсын;
"Кедендiк бақылау агенттiгi" деген сөздер "Қаржы министрлiгiнiң Кедендiк бақылау комитетi" деген сөздермен ауыстырылсын;
реттiк нөмiрi 4-жолда:
"Iс-шара" деген бағанда "Ұлттық тiзiлiмдер" деген сөздер "Сәйкестендiру нөмiрлерiнiң ұлттық тiзiлiмдерiн" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Орындалуына (жүзеге асырылуына) жауапты" деген бағанда "Ақпараттандыру және байланыс жөнiндегi агенттiгi" деген сөздер "Әдiлет министрлiгi" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Ақпарат министрлiгi" деген сөздер "Мәдениет және ақпарат министрлiгi" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Орындалу (жүзеге асырылу) мерзiмi" деген бағанда "2005 жыл" деген сөздер "Сәйкестендiру нөмiрлерiнiң ұлттық тiзiлiмдерi туралы"  Қазақстан Республикасының Заңы қолданысқа енгiзiлген күнiнен бастап" деген сөздермен ауыстырылсын;
реттiк нөмiрi 5-жолда:
"Орындалу (жүзеге асырылу) мерзiмi" деген бағанда "Ұлттық тiзiлiмдер туралы" Қазақстан Республикасының Заңын қолданысқа енгiзу туралы" Заңға сәйкес келтiрiлген күннен бастап" деген сөздер "Сәйкестендiру нөмiрлерiнiң ұлттық тiзiлiмдерi туралы" Қазақстан Республикасының Заңында көрсетiлген мерзiмде" деген сөздермен ауыстырылсын;
реттiк нөмiрi 6-жолда:
"Орындалуына (жүзеге асырылуына) жауапты" деген бағанда "Ақпараттандыру және байланыс жөнiндегi агенттiгi, Көлiк және коммуникациялар министрлiгi, Әдiлет министрлiгi" деген сөздер "Әдiлет министрлiгi, Көлiк және коммуникация министрлiгi, Ақпараттандыру және байланыс агенттiгi" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Көші-қон және демография жөнiндегi агенттiгi" деген сөздер алынып тасталсын;
"Кедендiк бақылау агенттiгi" деген сөздер "Қаржы министрлiгiнiң Кедендiк бақылау комитетi" деген сөздермен ауыстырылсын;

в графе "Срок исполнения (реализации)" слова "до 1 января 2007 года" заменить словами "в соответствии с Законом Республики Казахстан "О Национальных реестрах идентификационных номеров".
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан

"Орындалу (жүзеге асырылу) мерзiмi" деген бағанда "2007 жылғы  1 қаңтарға дейiн" деген сөздер "Сәйкестендiру нөмiрлерiнiң ұлттық тiзiлiмдерi туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес" деген сөздермен ауыстырылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi