О проекте Указа Президента Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнения в Указ Президента Республики Казахстан от 11 октября 2004 года N 1459"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 20 апреля 2006 года N 297
Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Президента Республики Казахстан проект Указа Президента Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнения в Указ Президента Республики Казахстан от 11 октября 2004 года N 1459".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
УКАЗ
ПРЕЗИДЕНТА РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН
О внесении изменений и дополнения в Указ Президента Республики Казахстан
от 11 октября 2004 года N 1459
В целях совершенствования учебно-воспитательного процесса в организациях образования, а также более качественной подготовки к международным сравнительным исследованиям достижений обучающихся "PISA"  ПОСТАНОВЛЯЮ :
1. Внести в  Указ  Президента Республики Казахстан от 11 октября 2004 года N 1459 "О Государственной программе развития образования в Республике Казахстан на 2005-2010 годы" (САПП Республики Казахстан, 2004 г., N 39, ст. 516) следующие изменения и дополнение:
в Государственной программе развития образования в Республике Казахстан на 2005-2010 годы, утвержденной вышеназванным Указом:
в разделе 7 "Ожидаемые результаты от реализации и индикаторы Программы":
в подразделе "Первый этап (2005-2007 годы)":
абзац двадцать шестой изложить в следующей редакции:
"До 2010 года 6238 организаций образования будут обеспечены лингафонными и мультимедийными кабинетами, что будет способствовать улучшению языковой подготовки учащихся.";
в абзаце сорок третьем последнее предложение изложить в следующей редакции:
"Для обучения по программам высшего и послевузовского профессионального образования в лучшие зарубежные вузы ежегодно будут направляться 3 тысячи граждан Казахстана.";
абзац семидесятый исключить;
в подразделе "Второй этап (2008-2010 годы)":
абзац семнадцатый после слова "исследований" дополнять аббревиатурой "PISA,".
2. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан
Астана, Акорда 2006 года

"Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2004 жылғы 11 қазандағы N 1459 Жарлығына өзгерiстер мен толықтыру енгiзу туралы" Қазақстан Республикасының Президентi Жарлығының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 20 сәуірдегі N 297 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
"Қазақстан Республикасы Президентiнiң 2004 жылғы 11 қазандағы N 1459 Жарлығына өзгерiстер мен толықтыру енгiзу туралы" Қазақстан Республикасының Президентi Жарлығының жобасы Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына енгiзiлсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ПРЕЗИДЕНТIНIҢ ЖАРЛЫҒЫ Қазақстан Республикасы Президентiнiң
2004 жылғы 11 қазандағы N 1459 Жарлығына
өзгерiстер мен толықтыру енгізу туралы
Бiлiм беру ұйымдарында оқу-тәрбие процесiн жетiлдiру, сондай-ақ бiлiм алушылардың жетістіктерiн "РISA" халықаралық салыстырмалы зерттеулерге неғұрлым сапалы дайындау мақсатында  ҚАУЛЫ ЕТЕМIН:
1. "Қазақстан Республикасында бiлiм берудi дамытудың 2005 - 2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнің 2004 жылғы 11 қазандағы N 1459  Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2004 ж., N 39, 516-құжат) мынадай өзгерiстер мен толықтыру енгiзілсiн:
жоғарыда аталған Жарлықпен бекiтiлген Қазақстан Республикасында бiлім берудi дамытудың 2005 - 2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасында:
"Бағдарламаны iске асырудан күтілетiн нәтижелер және оның индикаторлары" деген 7-бөлiмде:
"Бiрiншi кезең (2005 - 2007 жылдар)" деген кiшi бөлiмде:
жиырма алтыншы абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"2010 жылға дейiн 6238 бiлiм беру ұйымы лингафон және мультимедиа кабинеттерiмен қамтамасыз етілетiн болады, бұл оқушылардың тiлдiк дайындығын жақсартуға ықпал ететiн болады.";
қырық үшiншi абзацтағы соңғы сөйлем мынадай редакцияда жазылсын:
"Жоғары және жоғары оқу орнынан кейiнгi кәсіптiк бiлiм беру бағдарламалары бойынша оқыту үшiн жыл сайын Қазақстанның 3 мың азаматы үздiк шетелдiк жоғары оқу орындарына жiберілетiн болады.";
жетпiсiншi абзац алынып тасталсын;
"Екiншi кезең (2008-2010 жылдар)" деген кiшi бөлiмде:
он жетiншi абзац "Қазақстан" деген сөзден кейiн "РISA," деген аббревиатурамен толықтырылсын.
2. Осы Жарлық қол қойылған күнiнен бастап қолданысқа енгiзіледi.
Қазақстан Республикасының
Президентi