О проекте Закона Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам налогообложения"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 11 мая 2006 года N 385
Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Мажилиса Парламента Республики Казахстан проект Закона Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам налогообложения".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Проект
Закон Республики Казахстан
О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные
акты Республики Казахстан по вопросам налогообложения
Статья 1.  Внести изменения и дополнения в следующие
законодательные акты Республики Казахстан:
1. В  Кодекс  Республики Казахстан об административных правонарушениях от 30 января 2001 г. (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2001 г., N 5-6, ст. 24; N 17-18, ст. 241; N 21-22, ст. 281; 2002 г., N 4, ст. 33; N 17, ст. 155; 2003 г., N 1-2, ст. 3; N 4, ст. 25; N 5, ст. 30; N 11, ст. 56, 64, 68; N 14, ст. 109; N 15, ст. 122, 139; N 18, ст. 142; N 21-22, ст. 160; N 23, ст. 171; 2004 г., N 6, ст. 42; N 10, ст. 55; N 15, ст. 86; N 17, ст. 97; N 23, ст. 139, ст. 140; N 24, ст. 153; 2005 г., N 5, ст. 5; N 7-8, ст. 19; N 9, ст. 26; N 13, ст. 53; N 14, ст. 58; N 17-18, ст. 72; N 21-22, ст. 86, 87; N 23, ст. 104; 2006 г., N 1, ст. 5; Закон  Республики Казахстан от 20 января 2006 г. "О внесении изменений и дополнений в Кодекс Республики Казахстан об административных правонарушениях", опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" 28 января 2006 г. и "Казахстанская правда" 31 января 2006 г.;  Закон  Республики Казахстан от 31 января 2006 г. "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам предпринимательства", опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" 15 февраля 2006 г. и "Казахстанская правда" 14 февраля 2006 г.;  Закон  Республики Казахстан от 2 марта 2006 г. "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам противодействия торговле людьми", опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" 10 марта 2006 г. и "Казахстанская правда" 11 марта 2006 г.):
в части четвертой статьи 209:
слово "десяти" заменить словом "двадцати";
слово "семидесяти" заменить словом "сорока".

"Қазақстан Республикасының кейбiр заңнамалық актiлерiне салық салу мәселелерi бойынша өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 11 мамырдағы N 385 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
"Қазақстан Республикасының кейбiр заңнамалық актiлерiне салық салу мәселелерi бойынша өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы Қазақстан Республикасының Парламентi Мәжiлiсiнiң қарауына енгiзiлсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Жоба
Қазақстан Республикасының кейбiр заңнамалық актiлерiне
салық салу мәселелерi бойынша өзгерiстер мен толықтырулар
енгiзу туралы Қазақстан Республикасының Заңы
1-бап . Қазақстан Республикасының мына заңнамалық актілеріне өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
1. Әкiмшiлiк құқық бұзушылық туралы 2001 жылғы 30 қаңтардағы Қазақстан Республикасының  кодексiне  (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 2001 ж., N 5-6, 24-құжат; N 17-18, 241-құжат; N 21-22, 281-құжат; 2002 ж., N 4, 33-құжат; N 17, 155-құжат; 2003 ж., N 1-2, 3-құжат; N 4, 25-құжат; N 5, 30-құжат; N 11, 56, 64, 68-құжаттар; N 14, 109-құжат; N 15, 122, 139-құжаттар; N 18, 142-құжат; N 21-22, 160-құжат; N 23, 171-құжат; 2004 ж., N 6, 42-құжат; N 10, 55-құжат; N 15, 86-құжат; N 17, 97-құжат; N 23, 139-құжат; 140-құжат; N 24, 153-құжат; 2005 ж., N 5, 5-құжат; N 7-8, 19-құжат; N 9, 26-құжат; N 13, 53-құжат; N 14, 58-құжат; N 17-18, 72-құжат, N 21-22, 86, 87-құжаттар; N 23, 104-құжат; 2006 ж., N 1, 5-құжат; 2006 ж. 28 қаңтардағы "Егемен Қазақстан" және 2006 ж. 31 қаңтардағы "Казахстанская правда" газеттерiнде жарияланған "Әкiмшiлiк құқық бұзушылық туралы кодексiне өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" 2006 ж. 20 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңы; 2006 ж. 15 ақпандағы "Егемен Қазақстан" және 2006 ж. 14 ақпандағы "Казахстанская правда" газеттерiнде жарияланған "Қазақстан Республикасының кейбiр заңнамалық актiлерiне кәсiпкерлiк мәселелерi бойынша өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" 2005 ж. 23 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы; 2006 ж. 10 наурыздағы "Егемен Қазақстан" және 2006 ж. 11 наурыздағы "Қазақстан Республикасының кейбiр заңнамалық актiлерiне адамды саудаға салуға қарсы iс-қимыл мәселелерi бойынша өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" 2006 ж. 2 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңы):
209-баптың төртiншi бөлiгiнде:
"он" деген сөз "жиырма" деген сөзбен ауыстырылсын;
"жетпiс" деген сөз "қырық" деген сөзбен ауыстырылсын.

2. В  Кодекс  Республики Казахстан от 12 июня 2001 г. "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2001 г., N 11-12, ст. 168; 2002 г., N 6, ст. 73, 75; N 19-20, ст.171; 2003 г., N 1-2, ст. 6; N 4, ст. 25; N 11, ст. 56; N 15, ст. 133, 139; N 21-22, ст. 160; N 24, ст. 178; 2004 г., N 5, ст. 30; N 14, ст. 82; N 20, ст. 116; N 23, ст. 140, 142; N 24; ст. 153; 2005 г., N 7-8, ст. 23; N 21-22, ст. 86, 87; N 23, ст. 104; 2006 г., N 1, ст. 4, 5;  Закон  Республики Казахстан от 31 января 2006 г. "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам предпринимательства", опубликованный в газетах "Егемен Қазақстан" 15 февраля 2006 г. и "Казахстанская правда" 14 февраля 2006 г.;
Закон  Республики Казахстан от 20 февраля 2006 г. "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам секьюритизации", опубликованный в газете "Егемен Казахстан" 24 февраля 2006 г.):
1) в подпункте 6) пункта 1 статьи 10:
слова ", кроме имущества, распределенного юридическим лицом-резидентом между его учредителями, участниками и направленного на увеличение уставного капитала с сохранением доли участия каждого учредителя, участника" исключить;
абзац второй исключить;
2) в пункте 1 статьи 91:
подпункт 1) изложить в следующей редакции:
"1) дивиденды;";
подпункт 10) исключить;
3) в пункте 1 статьи 93:
в подпункте 3) слово "трех" заменить словом "шести";
дополнить подпунктом 5) следующего содержания:
"5) расходы, произведенные налогоплательщиком при оформлении въездной визы (стоимость визы, консульских услуг, обязательное медицинское страхование).";
4) в статье 120:
пункт 2 после слова "полученный" дополнить словами "по договору на осуществление государственного социального заказа,";
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. При получении доходов, подлежащих налогообложению в общеустановленном порядке, сумма расходов некоммерческой организации, подлежащая отнесению на вычеты, определяется по выбору налогоплательщика по пропорциональному или раздельному методу.";

2. "Салық және бюджетке төленетін басқа да мiндеттi төлемдер туралы" (Салық кодексi) 2001 жылғы 12 маусымдағы Қазақстан Республикасының  Кодексiне  (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 2001 ж., N 11-12, 168-құжат; 2002 ж., N 6, 73, 75-құжаттар; N 19-20, 171-құжат; 2003 ж., N 1-2, 6-құжат; N 4, 25-құжат; N 11, 56-құжат; N 15, 133, 139-құжаттар; N 21-22, 160-құжат; N 24, 178-құжат; 2004 ж., N 5, 30-құжат; N 14, 82-құжат; N 20, 116-құжат; N 23, 140, 142-құжаттар; N 24, 153-құжат; 2005 ж., N 7-8, 23-құжат; N 21-22, 86, 87-құжаттар; N 23, 104-құжат; 2006 ж., N 1, 4, 5-құжаттар; 2006 ж. 15 ақпандағы "Егемен Қазақстан" және 2006 ж. 14 ақпандағы "Казахстанская правда" газеттерiнде жарияланған "Қазақстан Республикасының кейбiр заңнамалық актiлерiне кәсiпкерлiк мәселелерi бойынша өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" 2006 ж. 31 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңы; 2006 ж. 24 ақпандағы "Егемен Қазақстан" газетiнде жарияланған "Қазақстан Республикасының кейбiр заңнамалық актiлерiне секьюритилендiру мәселелерi бойынша өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" 2006 ж. 20 ақпандағы Қазақстан Республикасының Заңы):
1) 10-баптың 1-тармағының 6) тармақшасындағы:
"заңды тұлғаны тарату кезiнде, сондай-ақ құрылтайшының, қатысушының заңды тұлғаға қатысу үлесiн алып қойған кезде, құрылтайшының, қатысушының жарғылық капиталға салым ретiнде енгiзген мүлкiн қоспағанда," деген сөздер алып тасталсын;
"әрбiр құрылтайшының, қатысушының қатысу үлесiн сақтай отырып, таза табысты бөлу кезiнде резидент заңды тұлғаның жарғылық капиталын ұлғайтуға бағытталған табыс дивидендтерге жатпайды" деген сөздер алып тасталсын;
2) 91-баптың 1-тармағында:
1) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"1) дивидендтер;";
10) тармақша алып тасталсын;
3) 93-баптың 1-тармағында:
3) тармақшадағы "үш" деген сөз "алты" деген сөзбен ауыстырылсын;
"тәулiктiк ақы" деген сөздерден кейiн ";" белгiсi қойылып, мынадай мазмұндағы 5) тармақшамен толықтырылсын:
"5) салық төлеушi кiру визасын ресiмдеген кезде жұмсаған шығыстары (визаның, консулдық қызметтер құны, мiндеттi медициналық сақтандыру)";
4) 120-бапта:
2-тармақ "ұйымның" деген сөзден кейiн "мемлекеттiк әлеуметтiк тапсырысты жүзеге асыруға арналған шарт бойынша," деген сөздермен толықтырылсын;
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Жалпыға бiрдей белгiленген тәртiппен салық салуға жататын табыстарды алған кезде шығыстардың жалпы сомасындағы коммерциялық емес ұйым шығыстарының шегерiмдерге жатқызылуға тиiс сомасы салық төлеушiнiң қалауы бойынша барабарлық немесе бөлек әдiсi бойынша анықталады.";

дополнить пунктами 6 и 7 следующего содержания:
"6. По пропорциональному методу сумма расходов, подлежащая отнесению на вычеты, в общей сумме расходов определяется исходя из удельного веса доходов, не указанных в пункте 2 настоящей статьи, в общей сумме доходов некоммерческой организации.
7. По раздельному методу налогоплательщик ведет раздельный учет по расходам, относящимся к доходам, указанным в пункте 2 настоящей статьи, и расходам, относящимся к доходам, подлежащим налогообложению в общеустановленном порядке.";
5) статью 122 дополнить пунктом 3-1 следующего содержания:
"3-1. Банки и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, уменьшают налогооблагаемый доход на сумму вознаграждения, полученного (подлежащему получению) по ипотечным займам, выданным физическим лицам на срок более трех лет для приобретения и строительства жилья для собственных нужд в период с 1 января 2005 года по 31 декабря 2007 года в рамках Государственной программы развития жилищного строительства в Республике Казахстан на 2005-2007 годы.";
6) в статье 126:
пункт 3 исключить;
в пункте 8:
слово "скорректированный" заменить словом "дополнительный";
слова "с письменным обоснованием причин корректировки" исключить;
7) дополнить статьей 129-1 следующего содержания:
"Статья 129-1. Зачет налога на дивиденды
1. Суммы налога, удержанные налогоплательщиком при выплате дивидендов резидентам, зачитываются при уплате корпоративного подоходного налога.
2. Зачет, предусмотренный пунктом 1 настоящей статьи, не может превышать сумму, исчисленную как:
сумма корпоративного подоходного налога, исчисленная в соответствии со статьей 125 настоящего Кодекса с учетом сумм зачетов, предусмотренных статьями 129 и 131 настоящего Кодекса, за отчетный период,
плюс
сумма корпоративного подоходного налога, исчисленная в соответствии со статьей 125 настоящего Кодекса с учетом сумм зачетов, предусмотренных настоящей статьей и статьями 129, 131 настоящего Кодекса, за два предшествующих отчетному налоговых периода,
плюс
сумма налога, удержанного при выплате дивидендов юридическим лицом Республики Казахстан налогоплательщику, в отчетном периоде и двух предшествующих отчетному налоговых периодах.
3. Превышение суммы зачета над суммой корпоративного подоходного налога за отчетный налоговый период зачитывается по данному налогу в течение трех последующих налоговых периодов.";
8) подпункт 3) пункта 1 статьи 140-1 дополнить абзацами пятым-седьмым следующего содержания:
"производство машин для обработки текстов, копировально-множительного оборудования, адресовальных машин, калькуляторов, кассовых аппаратов, маркировальных машин, билетно-кассовых машин, производство других офисных машин и оборудования, электронных вычислительных машин и прочего оборудования для обработки информации;
производство электро- и радиоэлементов, передающей аппаратуры, аппаратуры для приема, записи и воспроизведения звука и изображения;
производство бытовых электрических приборов;";

мынадай мазмұндағы 6 және 7-тармақтармен толықтырылсын:
"6. Шегерiмге жатқызылатын шығыстар сомасы барабарлық әдiсi бойынша шығыстардың жалпы сомасындағы коммерциялық емес ұйым табыстарының жалпы сомасындағы осы баптың 2-тармағында көрсетiлмеген табыстардың үлес салмағын негiзге ала отырып анықталады.
7. Бөлек әдiсi бойынша салық төлеушi осы баптың 2-тармағында көрсетiлген табыстарға жататын шығыстар және жалпыға бiрдей белгiленген тәртiппен салық салуға жататын табыстарға қатысты шығыстар бойынша бөлек есеп жүргiзедi.";
5) 122-бап мынадай мазмұндағы 3-1-тармақпен толықтырылсын:
"3-1. Банктер мен банк операциясының жекелеген түрлерiн жүзеге асыратын ұйымдар Қазақстан Республикасында тұрғын үй құрылысын дамытудың 2005 - 2007 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасы шеңберiнде 2005 жылғы 1 қаңтардан 2007 жылғы 31 желтоқсан аралығы кезеңiнде жеке мұқтаждары үшiн тұрғын үйлердi сатып алу мен салуға арнап үш жылдан астам мерзiмге жеке тұлғаларға берiлген ипотекалық қарыздар бойынша алынған (алынуға тиiс) сыйақы сомасына салық салынатын кiрiстi азайтады.";
6) 126-бапта:
3-тармақ алып тасталсын;
8-тармақта:
"түзетiлген" деген сөз "қосымша" деген сөзбен ауыстырылсын;
"түзетудiң себептерiн жазбаша негiздей отырып," деген сөздер алып тасталсын;
7) мынадай мазмұндағы 129-1 баппен толықтырылсын:
"129-1 бап. Дивидендтерге салық шегерiмi
1. Резиденттерге дивидендтер төлеу кезiнде салық төлеушiлер ұстап қалатын салық сомасы корпоративтiк табыс салығын төлеу кезiнде есепке алынады.
2. Шегерiм, осы баптың 1 тармағында көрсетiлген, мұндай есептелуден:
есеп кезеңi iшiнде, осы Кодекстiң 129 және 131 баптарында көрсетілген шегерiмдер сомасының есебiмен осы Кодекстiң 125 бабына сәйкес есептелген корпоративтiк табыс салығының сомасы
плюс
өткен екi есептiк салық кезеңi үшiн осы бапта көзделген есепке алу сомаларын ескере отырып, осы Кодекстiң 125-бабына және осы Кодекстiң 129, 131-баптарына сәйкес есептелген корпорациялық табыс салығының сомасы
плюс
осы есеп кезеңi мен өткен есеп кезеңiнiң екi салық кезеңiнде салық төлеушiлерге Қазақстан Республикасының заңды тұлғасы дивидендтер төлеу кезiнде ұстап қалынған салық сомасынан аспауы тиiс.
3. Есептi салық кезеңiнде корпоративтiк табыс салығының сомасынан артқан шегерiм сомасы келесi ағымдағы үш салық кезеңдерi бойынша есептелiнедi.";
8) 140-1-баптың 1-тармағының 3) тармақшасы мынадай мазмұндағы бесiншi-жетiншi абзацтармен толықтырылсын:
"мәтiндердi өңдеу үшiн машиналар, көшiру-көбейту жабдықтар, жөнелту машиналар, калькуляторлар, кассалық аппараттар, маркiлеу машиналар, билет-кассалық машиналар өндiрiсi, ақпаратты өңдеу үшiн басқа да кеңсе машиналар және жабдықтар, электронды есептеу машиналар мен өзге де жабдықтар өндiрiсi;
электр- және радио құрамдауыштар, таратушы аппаратура, қабылдау, жазу және дыбыс пен бейненi жаңғырту аппаратура өндiрiсi;
тұрмыстық электр аспаптар өндiрiсi;";

9) в статье 144:
в подпункте 3) слова "(кроме возмещения в части утраченного заработка)" исключить;
подпункт 5-2) исключить;
подпункт 7) изложить в следующей редакции:
"7) выигрыши по лотерее в пределах 50 процентов от минимальной заработной платы, установленной законом о республиканском бюджете на соответствующий финансовый год;";
в подпункте 12) слова "240-кратного месячного расчетного показателя" заменить словами "20-кратной минимальной заработной платы, установленной законом о республиканском бюджете на соответствующий финансовый год,";
в подпункте 15) слова "70-кратного месячного расчетного показателя" заменить словами "8-кратной минимальной заработной платы, установленной законом о республиканском бюджете на соответствующий финансовый год, по каждому виду выплат";
10) статью 145 изложить в следующей редакции:
"Статья 145. Ставки налога
1. Доходы налогоплательщика, за исключением доходов, указанных в пункте 2 настоящей статьи, подлежат обложению налогом по ставке 10 процентов.
2. Доходы в виде дивидендов, вознаграждений (за исключением вознаграждений по договорам накопительного страхования), выигрышей облагаются по ставке 10 процентов.";
11) в статье 152:
в пункте 1:
в подпункте 1) слова "месячного расчетного показателя, установленного" заменить словами "минимальной заработной платы, установленной";
подпункт 2) исключить;
подпункт 4) изложить в следующей редакции:
"4) добровольные пенсионные взносы, вносимые в свою пользу;";
подпункт 7) изложить в следующей редакции:
"7) суммы, направленные на погашение вознаграждения по жилищным займам и промежуточным жилищным займам, полученным физическим лицом - резидентом Республики Казахстан в жилищных строительных сберегательных банках на проведение мероприятий по улучшению жилищных условий на территории Республики Казахстан в соответствии с законодательством о жилищных строительных сбережениях.";
пункт 1-1 изложить в следующей редакции:
"1-1. При определении дохода, облагаемого у источника выплаты, работника, проработавшего менее половины месяца, вычет, в соответствии с подпунктом 1) пункта 1 настоящей статьи не производится.";
в пункте 2:
слова "2) и 4)" заменить цифрами "4), 6), 7)";
слова "(на иждивенцев)" исключить;
12) в пункте 1 статьи 153, статьях 155, 160, 162, 164, 174 слова "ставок, установленных" заменить словами "ставки, установленной";
13) статью 156 изложить в следующей редакции:
"Статья 156. Пенсионные выплаты, облагаемые у источника выплаты
К пенсионным выплатам, облагаемым у источника выплаты, относятся выплаты, осуществляемые накопительными пенсионными фондами из пенсионных накоплений налогоплательщиков, уменьшенные на сумму в размере минимальной заработной платы, установленной законом о республиканском бюджете на соответствующий финансовый год.";

9)  144-бапта:
3) тармақшадағы "(жоғалтқан жалақысына қатысты өтеуден басқа)" деген сөздер алып тасталсын;
5-2) тармақша алып тасталсын;
7) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"7) лотерея бойынша тиiстi қаржы жылына арналған республикалық бюджет туралы заңда белгiленген ең төменгi жалақының 50 процент шегiндегi ұтыстар;";
12) тармақшадағы "айлық есептiк көрсеткiштiң 240 еселенген" деген сөздер "тиiстi қаржы жылына арналған республикалық бюджет туралы заңда белгiленген ең төменгi жалақының 20 еселенген" деген сөздермен ауыстырылсын;
15) тармақшадағы "айлық есептiк көрсеткiштiң 70 еселенген" деген сөздер "әрбiр төлем түрi бойынша тиiстi қаржы жылына арналған республикалық бюджет туралы заңда белгiленген ең төменгi жалақының 8 еселенген" деген сөздермен ауыстырылсын;
10) 145-бап мынадай редакцияда жазылсын:
"145-бап. Салық ставкалары
1. Осы баптың 2-тармағында көрсетiлген табыстарды қоспағанда, салық төлеушiнiң салық салынатын табыстарына 10 процент ставкасы бойынша салық салынуға тиiс.
2. Сыйақылар (жинақтаушы сақтандыру шарты бойынша сыйақыларды қоспағанда), ұтыстар түрiндегi табыстарға 10 проценттiк ставка бойынша салық салынады.";
11) 152-бапта:
1-тармақта:
1) тармақшадағы "бiр айлық есептiк көрсеткiш" деген сөздер "ең төменгi жалақы" деген сөздермен ауыстырылсын;
2) тармақша алып тасталсын;
4) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"4) өз пайдасына енгiзген ерiктi зейнетақы жарналары;";
7) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"7) Қазақстан Республикасының тұрғын үй құрылысы жинақ ақшасы туралы заңдарына сәйкес тұрғын үй құрылыс жинақ банктерiнде Қазақстан Республикасының резидентi - жеке тұлға Қазақстан Республикасының аумағында тұрғын үйдi жөндеу, салу немесе сатып алу үшiн алған тұрғын үй қарыздары бойынша сыйақыны өтеуге бағытталған сомалар.";
1-1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1-1. Жарты айдан аз жұмыс iстеген қызметкердiң төлем көзiнен салық салынатын табысын айқындау кезiнде, осы баптың 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес шегерiм жүргiзiлмейдi.";
2-тармақта:
"2) және 4)" деген сөздер "4), 6), 7)" деген сандармен ауыстырылсын;
"(асырауындағыларға)" деген сөз алып тасталсын;
12) 153-баптың 1-тармақтағы, 155, 160, 162, 164, 174 баптардағы "белгiленген ставкаларды" деген сөздер "белгiленген ставканы" деген сөздермен ауыстырылсын;
13) 156-бап мынадай редакцияда жазылсын:
"156-бап. Төлем көзiнен салық салынатын зейнетақы төлемдерi
Төлем көзiнен салық салынатын зейнетақы төлемдерiне салық төлеушiлердiң зейнетақы жинақтарынан жинақтаушы зейнетақы қорлары жүзеге асыратын, тиiстi қаржы жылына арналған республикалық бюджет туралы заңда белгiленген ең төменгi жалақы мөлшерiндегi сомасына азайтылған төлемдер жатады.";

14) в пункте 1 статьи 168 слова "пунктом 3" заменить словами "пунктом 1";
15) в подпункте 3) пункта 2 статьи 192 слова "500 месячных расчетных показателей, установленных" заменить словами "60-кратного размера минимальной заработной платы, установленной";
16) статью 229 дополнить подпунктом 3) следующего содержания:
"3) с оказанием услуг по договору на осуществление государственного социального заказа.";
17) в подпункте 9) пункта 1 статьи 234 слово "бумажных" исключить;
18) дополнить статьей 244-1 следующего содержания:
"Статья 244-1. Порядок уплаты налога в отдельных случаях
1. Организации, осуществляющие переработку сельскохозяйственного сырья, производят уплату налога на добавленную стоимость в порядке, установленном пунктом 3 настоящей статьи.
2. В целях настоящей статьи к организациям, осуществляющим переработку сельскохозяйственного сырья, относятся организации, соответствующие одновременно следующим условиям:
1) не менее 90 процентов совокупного годового дохода которых составляют доходы, подлежащие получению (полученные) в результате осуществления следующих видов деятельности, за исключением деятельности в сфере общественного питания:
переработка и консервирование фруктов и овощей;
производство мясных продуктов;
производство растительных и животных масел и жиров;
переработка молока и производство сыра.
2) не применяют специальные налоговые режимы, за исключением специального налогового режима для субъектов малого бизнеса;
3) не осуществляют деятельность по производству, переработке и реализации подакцизной продукции.
3. Сумма налога на добавленную стоимость, исчисленного в соответствии со статьей 244 настоящего Кодекса, уменьшается на 50 процентов.";
19) в пунктах 1 и 3 статьи 245:
цифры "15" заменить цифрами "14";
цифры "14" заменить цифрами "13";
цифры "13" заменить цифрами "12";
20) часть первую пункта 1 статьи 250 дополнить подпунктом 3-3) следующего содержания:
"3-3) морских судов;";
21) в статье 317:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Если иное не установлено настоящей статьей, юридические лица-резиденты Республики Казахстан, а также нерезиденты, осуществляющие деятельность в Республике Казахстан через постоянное учреждение, филиалы и представительства, уплачивают социальный налог по следующим ставкам:
облагаемый доход
налогоплательщика
ставка
до 15-кратного годового
расчетного показателя
13 процентов с суммы
облагаемого дохода
от 15-кратного до
40-кратного годового
расчетного показателя
сумма налога с 15-кратного
годового расчетного
показателя + 11 процентов с
суммы, превышающей его
от 40-кратного до
200-кратного годового
расчетного показателя
сумма налога с 40-кратного
годового расчетного
показателя + 9 процентов с
суммы, превышающей его
от 200-кратного до
600-кратного годового
расчетного показателя
сумма налога с 200-кратного
годового расчетного
показателя + 7 процентов с
суммы, превышающей его
от 600-кратного годового
расчетного показателя
сумма налога с 600-кратного
годового расчетного
показателя + 5 процентов с
суммы, превышающей его
";
пункт 2 исключить;
в пункте 3:
слово "трех" заменить словом "двух";
слова "двух месячных расчетных показателей" заменить словами "одного месячного расчетного показателя";

14) 168-баптың 1-тармағындағы "3-тармағында" деген сөздер "1-тармағында" деген сөздермен ауыстырылсын;
15) 192-баптың 2-тармағының 3) тармақшасындағы "500 айлық есептiк көрсеткiштен" деген сөздер "60 еселенген ең төменгi жалақының мөлшерiнен" деген сөздермен ауыстырылсын;
16) 229-бап "өткiзуiне" деген сөзден кейiн ";" белгiсi қойылып, мынадай мазмұндағы 3) тармақшамен толықтырылсын:
"3) мемлекеттiк әлеуметтiк тапсырысты жүзеге асыруға арналған шарт жөнiнде қызмет көрсетумен";
17) 234-баптың 1-тармағының 9) тармақшасындағы "қағаз" деген сөз алып тасталсын;
18) мынадай мазмұндағы 244-1-баппен толықтырылсын:
"244-1 бап. Жекелеген жағдайлардағы салық төлеу тәртiбi
1. Ауыл шаруашылығы өнiмiн қайта өңдеудi жүзеге асыратын ұйымдар осы баптың 3-тармағында белгiленген тәртiппен қосымша құн салығын төлеудi жүргiзедi.
2. Осы баптың мақсатында ауыл шаруашылығы өнiмiн қайта өңдеудi жүргiзетiн ұйымдарға бiр мезгiлде мынадай талаптарға сәйкес келетiн:
1) қоғамдық азық-түлiк өнiмдерi саласындағы қызметтi қоспағанда, жылдық жиынтық табысының кемiнде 90 процентiн мына қызмет түрлерiн:
жемiстер мен көкөнiстердi қайта өңдеу және консервiлеудi;
ет өнiмдер өндiрiсiн;
өсiмдiк және жануар майы мен тоң майын жасауды;
сүттi қайта өңдеу мен iрiмшiк өндiрiсiн жүзеге асыру нәтижесiнде алынуға тиiс (алынған) табыстар құрайтын;
2) шағын бизнес субъектiлерi yшiн арнаулы салық режимiн қоспағанда, арнаулы салық режимдерiн қолданбайтын;
3) акцизделетiн өнiмдi өндiру, қайта өңдеу және өткiзу жөнiндегi қызметтi жүзеге асырмайтын ұйымдар жатады.
3. Осы Кодекстiң 244-бабына сәйкес есептелген қосылған құн салығының сомасы 50 процентке азаяды.";
19) 245-баптың 1 және 3-тармақтарында:
"15" деген сандар "14" деген сандармен ауыстырылсын;
"14" деген сандар "13" деген сандармен ауыстырылсын;
"13" деген сандар "12" деген сандармен ауыстырылсын;
20) 250-баптың 1-тармағының бiрiншi бөлiк мынадай мазмұндағы 3-3) тармақшамен толықтырылсын:
"3-3) теңiз кемелерiнiң;";
21) 317-бапта:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Егер осы бапта өзгеше белгiленбесе, Қазақстан Республикасының резидент заңды тұлғалары, сондай-ақ қызметiн Қазақстан Республикасында тұрақты мекеме филиалдар мен өкiлдiктерi арқылы жүзеге асыратын резидент еместер мынадай ставкалар бойынша әлеуметтiк салық төлейдi:
Салық төлеушiнiң салық салынатын табысы
Ставкасы
15 еселенген жылдық есептiк  көрсеткiшке дейiн
салық салынатын табыс сомасынан 13 процент
15-тен 40 еселенген жылдық есептiк көрсеткiшке дейiн
15 еселенген жылдық есептiк көрсеткiштен салық сомасы + одан асатын сомадан 11 процент
40-тан 200 еселенген жылдық есептiк көрсеткiшке дейiн
40 еселенген жылдық есептiк көрсеткiштен салық сомасы + одан асатын сомадан 9 процент
200-ден 600 еселенген жылдық есептiк көрсеткiшке дейiн
200 еселенген жылдық есептiк көрсеткiштен салық сомасы + одан асатын сомадан 7 процент
600 еселенген жылдық есептiк көрсеткiштен
600 еселенген жылдық есептiк көрсеткiштен салық сомасы + одан асатын сомадан 5 процент
";
2-тармақ алып тасталсын;
3-тармақта:
"үш" деген сөз "екi" деген сөзбен ауыстырылсын;
"екi айлық есептiк көрсеткiш" деген сөздер "бiр айлық есептiк көрсеткiш" деген сөздермен ауыстырылсын;

в пункте 4 цифры "6,5" заменить цифрами "4,5";
22) в части первой пункта 1 статьи 318 цифру ", 2" исключить;
23) подпункт 2) пункта 4 статьи 371 изложить в следующей редакции:
"2) финансовые услуги;";
24) в пункте 1 статьи 375 цифру "3" заменить цифрой "2";
25) в статье 377:
в пункте 1 слова "соответствующей ставки налогов" заменить словами "ставки в размере 3 процентов";
пункты 2 и 3 исключить.
3. В  Закон  Республики Казахстан от 12 июня 2001 г. "О введении в действие Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2001 г., N 11-12, ст. 169; N 15-16, ст. 224; N 24, ст. 338; 2002 г., N 1, ст. 2; N 6, ст. 73; N 19-20, ст. 171; 2003 г, N 21-22, ст. 160; 2005 г., N 23, ст. 104):
в пункте 1 статьи 2:
абзацы четырнадцатый и пятнадцатый исключить;
в абзаце восемнадцатом слова ", но не более пяти лет" исключить.
Статья 2.  Настоящий Закон вводится в действие с 1 января 2007 года, за исключением:
1) абзаца третьего подпункта 18), подпунктов 20) и 21) пункта 2 статьи 1, которые вводятся в действие с 1 января 2008 года;
2) абзаца четвертого подпункта 18) пункта 2 статьи 1, который вводится в действие с 1 января 2009 года.
Президент
Республики Казахстан

4-тармақтағы "6,5" деген сандар "4,5" деген сандармен ауыстырылсын;
22) 318-баптың 1-тармағының бiрiншi бөлiгiндегi ", 2" деген сан алып тасталсын;
23) 371-баптың 4-тармағының 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) қаржылық қызмет көрсететiн;";
24) 375-баптың 1-тармағындағы "3" деген сан "2" деген санмен ауыстырылсын;
25) 377-бапта:
1-тармақтағы "тиiстi салық ставкасын" деген сөздер "3 процент мөлшерiндегi ставкасын";
2 және 3-тармақтар алып тасталсын.
3. "Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының  Кодексiн  (Салық кодексiн) қолданысқа енгiзу туралы" 2001 ж. 12 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 2001 ж., N 11-12, 169-құжат; N 15-16, 224-құжат; N 24, 338-құжат; 2002 ж., N 1, 2-құжат; N 6, 73-құжат; N 19-20, 171-құжат; 2003 ж., N 21-22, 160-құжат; 2005 ж., N 23, 104-құжат):
2-баптың 1-тармағында:
он төртiншi және он бесiншi абзацтар алып тасталсын;
он сегiзiншi абзацтағы ", бiрақ бес жылдан аспайтын мерзiмде" деген сөздер алып тасталсын.
2-бап.  Осы Заң:
1) 2008 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiлетiн 1-баптың 2-тармағының 18) тармақшасының үшiншi абзацын, 20) және 21) тармақшаларын;
2) 2009 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiлетiн 1-баптың 2-тармағының 18) тармақшасының төртiншi абзацын қоспағанда, 2007 жылғы қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Президентi