О подготовке и проведении 100-летия со дня рождения народных артистов Казахской ССР Ахмета Жубанова и Латифа Хамиди
Постановление Правительства Республики Казахстан от 23 мая 2006 года N 438
В целях подготовки и проведения 100-летия со дня рождения народных артистов Казахской ССР, лауреатов государственных премий, основоположников казахской музыкальной культуры, композиторов Ахмета Жубанова и Латифа Хамиди Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Образовать республиканскую комиссию по подготовке и проведению 100-летия со дня рождения народных артистов Казахской ССР Ахмета Жубанова и Латифа Хамиди в составе согласно приложению.
2. Утвердить прилагаемый План мероприятий по подготовке и проведению 100-летия со дня рождения народных артистов Казахской ССР Ахмета Жубанова и Латифа Хамиди.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 23 мая 2006 года N 438
Состав
республиканской комиссии по подготовке и проведению
100-летия со дня рождения народных артистов Казахской ССР
Ахмета Жубанова и Латифа Хамиди
Ертысбаев                  - Министр культуры и информации
Ермухамет Кабидинович        Республики Казахстан, председатель
Сагиндиков                 - аким Актюбинской области
Елеусин Наурызбаевич
Тасмагамбетов              - аким города Алматы
Имангали Нургалиевич
Шукеев                     - аким города Астаны
Умурзак Естаевич
Алиев                      - вице-министр культуры и информации
Арыстанбек Мухамедиевич      Республики Казахстан
Кузембаев                  - директор Департамента искусств
Валерий Альбекович           Министерства культуры и информации
Республики Казахстан
Альпиев                    - директор и художественный руководитель
Толеубек Нигметович          республиканского государственного
казенного предприятия "Национальный
театр оперы и балета имени
К. Байсеитовой" Министерства культуры
и информации Республики Казахстан
Аубакирова                 - ректор государственного учреждения
Жания Яхияевна               "Казахская Национальная консерватория
имени Курмангазы" Министерства
образования и науки Республики Казахстан
Еркимбеков                 - председатель общественного объединения
Серик Жексембекович          "Правление Союза композиторов Казахстана"
Мусаходжаева               - ректор государственного учреждения
Айман Кожабековна            "Казахская Национальная академия музыки"
Министерства образования и науки
Республики Казахстан
Уразгалиев                 - директор республиканского государственного
Куаныш Габидуллаевич         казенного предприятия "Казахский
государственный академический театр
оперы и балета имени Абая" Министерства
культуры и информации Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 23 мая 2006 года N 438
План мероприятий
по подготовке и проведению 100-летия со дня рождения
народных артистов Казахской ССР Ахмета Жубанова и Латифа Хамиди
п/п
Наименование
мероприятия
Ответственные
за исполнение
Срок
исполне-
ния
Источник
финансиро-
вания
Предпола-
гаемые
расходы
(тыс.
тенге)
1
2
3
4
5
6
1
Проведение юбилей-
ных торжеств, пос-
вященных 100-летию со дня рождения Ахмета Жубанова (в городах Астане,
Алматы, Актобе)
Министерство
культуры и
информации
Республики
Казахстан,
акимы городов
Астаны,
Алматы, Актобе
В течение
2006 года
Республикан-
ский бюджет,
местный
бюджет

Қазақ КСР-нiң халық әртiстерi Ахмет Жұбановтың және Латиф Хамидидiң туғанына 100 жыл толуын дайындау және өткiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 23 мамырдағы N 438 Қаулысы
Қазақ КСР-нiң халық әртiстерi, мемлекеттiк сыйлықтың лауреаттары, қазақ музыкасы мәдениетiнiң негiзiн қалаушылары, композиторлар Ахмет Жұбановтың және Латиф Хамидидiң туғанына 100 жыл толуын дайындау және өткiзу мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қосымшаға сәйкес құрамда Қазақ КСР-нiң халық әртiстерi Ахмет Жұбановтың және Латиф Хамидидiң туғанына 100 жыл толуын дайындау және өткiзу жөнiндегi республикалық комиссия құрылсын.
2. Қоса берiліп отырған Қазақ КСР-нiң халық әртiстерi Ахмет Жұбановтың және Латиф Хамидидiң туғанына 100 жыл толуын дайындау және өткiзу жөнiндегi iс-шаралар жоспары бекiтiлсiн.
3. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2006 жылғы 23 мамырдағы
N 438 қаулысына
қосымша
Қазақ КСР-нiң халық әртiстерi Ахмет Жұбановтың және
Латиф Хамидидiң туғанына 100 жыл толуын дайындау және
өткiзу жөнiндегi республикалық комиссияның құрамы
Ертiсбаев                  - Қазақстан Республикасының Мәдениет
Ермұхамет Қабиденұлы         және ақпарат министрi, төраға
Сағындықов                 - Ақтөбе облысының әкiмi
Елеусiн Наурызбайұлы
Тасмағамбетов              - Алматы қаласының әкiмi
Иманғали Нұрғалиұлы
Шөкеев                     - Астана қаласының әкiмi
Өмiрзақ Естайұлы
Әлиев                      - Қазақстан Республикасының Мәдениет
Арыстанбек                   және ақпарат вице-министрi
Мұхамедиұлы
Күзембаев                  - Қазақстан Республикасы Мәдениет және
Валерий Әлiбекұлы            ақпарат министрлiгi Өнер
департаментiнiң директоры
Әлпиев                     - Қазақстан Республикасы Мәдениет және
Төлеубек Нығметұлы           ақпарат министрлiгi "К. Байсейiтова
атындағы ұлттық опера және балет
театры" республикалық мемлекеттiк
қазыналық кәсiпорнының директоры және
көркемдiк жетекшiсi
Әубәкiрова                 - Қазақстан Республикасы Бiлiм және
Жәния Яхияқызы               ғылым министрлiгi "Құрманғазы
атындағы қазақ ұлттық консерваториясы"
мемлекеттiк мекемесiнiң ректоры
Еркiмбеков                 - "Қазақстан композиторлар Одағы
Серiк Жексембекұлы           басқармасы" қоғамдық бiрлестiгiнiң
төрағасы
Мұсақожаева                - Қазақстан Республикасы Бiлiм және
Айман Қожабекқызы            ғылым министрлiгi "Қазақ ұлттық музыка
академиясы" мемлекеттiк мекемесiнiң
ректоры
Оразғалиев                 - Қазақстан Республикасы Мәдениет және
Қуаныш Ғабидоллаұлы          ақпарат министрлiгi "Абай атындағы
Қазақ мемлекеттiк академиялық опера
және балет театры" республикалық
мемлекеттiк қазыналық кәсiпорнының
директоры
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2006 жылғы 23 мамырдағы
N 438 қаулысымен
бекітілген
Қазақ КСР-нің халық әртістері Ахмет Жұбановтың және Латиф
Хамидидің туғанына 100 жыл толуын дайындау және өткізу
жөніндегі іс-шаралар жоспары
р/с
N
Іс-шаралар атауы
Орындалуына
жауаптылар
Орындалу
мерзімі
Қаржылан-
дыру көзі
Болжамды
шығыстар
(мың
теңге)
1
2
3
4
5
6
1
Ахмет Жұбановтың
туғанына 100 жыл
толуына арналған
мерейтой салта-
наттарын өткізу
(Астана,
Алматы, Ақтөбе
қалаларында)
Қазақстан
Республика-
сы Мәдениет
және ақпа-
рат минис-
трлігі,
Астана,
Алматы,
Ақтөбе
қалаларының
әкімдері
2006
жыл
бойы
Республи-
калық
бюджет,
жергілік-
ті бюджет

5440,5
23800,0
2
Проведение юби-
лейных торжеств,
посвященных 100-
летию со дня
рождения Латифа
Хамиди (в городах
Астане, Алматы)
Министерство
культуры и
информации
Республики
Казахстан,
акиматы
городов
Астаны,
Алматы
Сентябрь
2006 года,
июль
2006 года,
август
2006 года
Республикан-
ский бюджет,
местный бюд-
жет города
Астаны,
местный бюд-
жет города
Алматы
4445,3
850,0
1500,0
3
Республиканская
научно-практическая
конференция к 100-летию Ахмета
Жубанова в городе
Актобе
Аким Актюбинской области
Апрель-май 2006 года
Местный бюджет
500,0
4
Выпуск компакт-
диска из
произведений
Ахмета Жубанова
(1000 штук)
Министерство культуры и информации Республики Казахстан
В течение 2006 года
Республикан-
ский бюджет
859,5
5
Выпуск
компакт-диска из
произведений
Латифа Хамиди (500
штук)
Министерство культуры и информации Республики Казахстан
В течение 2006 года
Республикан-
ский бюджет
682,7
6
Издание вокальных
произведений
Ахмета Жубанова
"Ақ көгершін" (объем 25 печатных листов)
Министерство культуры и информации Республики Казахстан
В течение 2006 года
Республикан-
ский бюджет
2000,0
7
Издание избранных
вокальных
произведений
Латифа Хамиди
(объем 25 печатных листов)
Министерство культуры и информации Республики Казахстан
В течение 2006 года
Республикан-
ский бюджет
2000,0
8
Открытие памятника
Ахмета Жубанова в
городе Актобе
Аким Актюбинской области
В течение 2006 года
Местный бюджет
85000,0
9
Выпуск почтовых
марок, посвященных
100-летию Ахмета
Жубанова и Латифа
Хамиди
Акционерное
общество
"Казпочта"
В течение 2006 года
Спонсорские
средства
189,0
10
Ремонт здания, сбор
материалов и
расширение
экспозиции музея
Ахмета Жубанова в
Мугаджарском районе Актюбинской
области
Аким
Актюбинской
области
В течение 2006 года
Местный бюджет
25000,0
11
Создание
документального
фильма, посвященный
Ахмету Жубанову
Министерство
культуры и
информации
Республики
Казахстан
В течение 2006 года
Республикан-
ский
бюджет

5440,5
23800,0
2
Латиф Хамидидің
туғанына 100 жыл
толуына арналған
мерейтой салта-
наттарын өткізу
(Астана, Алматы
қалаларында)
Қазақстан
Республика-
сы Мәдениет
және ақпа-
рат минис-
трлігі,
Астана,
Алматы,
Ақтөбе
қалаларының
әкімдері
2006
жылғы
қыркүй-
ек,
2006
жылғы
шілде,
2006
жылғы
тамыз
Республи-
калық
бюджет,
Астана
қаласының
жергілік-
ті
бюджеті,
Алматы
қаласының
жергілік-
ті
бюджеті
4445,3
850,0
1500,0
3
Ақтөбе қаласында
Ахмет Жұбановтың
100 жылдығына
республикалық
ғылыми-практика-
лық конференция
Ақтөбе
облысының
әкімі
2006
жылғы
сәуір-
мамыр
Жергілік-
ті бюджет
500,0
4
Ахмет Жұбанов
шығармаларынан
компакт-диск
шығару (1000
дана)
Қазақстан
Республика-
сы Мәдениет
және ақпа-
рат минис-
трлігі
2006 жыл
бойы
Республи-
калық
бюджет
859,5
5
Латиф Хамидидің
шығармаларынан
компакт-диск
шығару (500 дана)
Қазақстан
Республика-
сы Мәдениет
және ақпа-
рат минис-
трлігі
2006 жыл
бойы
Республи-
калық
бюджет
682,7
6
Ахмет Жұбановтың
Ақ көгершін
вокалдық шығар-
маларын басып
шығару (көлемі
25 баспа табақ)
Қазақстан
Республика-
сы Мәдениет
және ақпа-
рат минис-
трлігі
2006 жыл
бойы
Республи-
калық
бюджет
2000,0
7
Латиф Хамидидің
таңдамалы вокал-
дық шығармаларын
басып шығару
(көлемі 25 баспа
табақ)
Қазақстан
Республика-
сы Мәдениет
және ақпа-
рат минис-
трлігі
2006 жыл
бойы
Республи-
калық
бюджет
2000,0
8
Ақтөбе қаласында
Ахмет Жұбановтың
ескерткішін ашу
Ақтөбе
облысының
әкімі
2006 жыл
бойы
Жергілік-
ті бюджет
85000,0
9
Ахмет Жұбановтың
және Латиф
Хамидидің 100
жылдығына арнал-
ған почта марка-
ларын шығару
"Қазпочта"
акционерлік
қоғамы
2006 жыл
бойы
Демеуші-
лік қара-
жаттар
189,0
10
Ақтөбе облысы
Мұғаджар ауда-
нында Ахмет
Жұбановтың мұра-
жай экспозиция-
сының ғимаратын
жөндеу, матери-
алдар жинау және
кеңейту
Ақтөбе
облысының
әкімі
2006 жыл
бойы
Жергілік-
ті бюджет
25000,0
11
Ахмет Жұбановқа
арналған деректі
фильм жасау
Қазақстан
Республика-
сы Мәдениет
және ақпа-
рат минис-
трлігі
2006 жыл
бойы
Республи-
калық
бюджет